Keresés

Részletes keresés

apofis04 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 40
bagcee van témában! Én is csak féfülel hallottam!
Előzmény: BrasserBaloo (39)
BrasserBaloo Creative Commons License 2008.05.05 0 0 39

Sajnos ez a majalis nagyon kampany jellegu volt, de hat ilyen az elet, ha kapni akarsz valamit be kell fektes. Szoval erjunk is at a befektetesekre. Mifele kenupalya, park stb lesz a faluban. Jo lenne tobb info errol:D

apofis04 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 38
Sokan azért is nem a Kerek erdei majálisozást válsztották mert "öregek" is voltak. Vannal akiknek gátlásaik vannak ha piálásról van szó!! :D :D
Előzmény: bagcee (37)
bagcee Creative Commons License 2008.05.05 0 0 37
vegulis nem a letszammal volt baj, nem arra ertettem hanem a mi a korosztalyunkbol ... amugy rengetegen voltak ...
Előzmény: apofis04 (36)
apofis04 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 36
Most már bánom hogy mellőztem az erdei kiruccanást, sok jót hallottam róla. Proléma hogy jövő ilyenkor nem lesz kampány de azért remélem, hogy lesz szervezve buli.

Nem voltak sokan? Ez meglepő, pedig az többség a Kerek erdőnél volt!
Előzmény: bagcee (35)
bagcee Creative Commons License 2008.05.05 0 0 35
Hat igen, volt majus 1 es jo is volt. Csak az a szomoru, hogy a fiatalsag erdekeben volt megrendezve es megis . . . remelem majd jovore tobben eljonnek.
Tenyleg megnyertek a palyazatot , aszem mar lemertek a helyet ahol a gat lesz, na meg ha minden osszejon akkor parkositas is lesz a kraszna menten.
apofis04 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 34
S gondolom Ina kisasszony (már ha te engem úrnak neveztél) most se sokat tudtál meg róla.

Ilyenkor az vigsztal hogy Campi is mikor megnyitotta a mindkettőnk által jól ismert topicot hónapokig magával folytatott dialógust. Remélem hamarosan ide is többen fognak látogatni!
Előzmény: Doktorino Eszperanto (30)
apofis04 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 33
Történelem ide vagy oda, a mi szeretett Perecsen falunk ritkán irta be a nevét a halhatatlanok közé!
Előzmény: Doktorino Eszperanto (30)
apofis04 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 32
Az igazán dicséretes hogy megrendezésre került a majális buli, de Baloo mi mindketten szegyenkezhetünk mert gondolom te sem jelentel meg.

Most jut eszembe! Valami olyasmit hallottam, hogy a község megnyert valami pályázatot hogy a Kraszna vizét felduzasszák és vmi kenu "pályát" akarnak létrehozni. Ez csak zárójelesen emlitem, először meritsuk ki a majális témát!
Előzmény: BrasserBaloo (31)
BrasserBaloo Creative Commons License 2008.05.02 0 0 31
Kellene egy jo topic. Mondjuk az, hogy az iden eloszor a falu szervezett majalist, marmint a z egesz falu reszere. Haladas. Ha valakinek lenne meg erdekes tema a falu tortenelmevel kapcsolatban, szivesen varom.
Doktorino Eszperanto Creative Commons License 2008.05.01 0 0 30

Érdemes volt ide is "betenni a lábam", mert, noha mindig geográfusnak készültem, a településetekről még nem rendelkeztem semmilyen információval (és erre természetesen nem vagyok büszke)

De az már jó, hogy foglalkoztok egy kicsit a történelmi hátterével. Ez mindig nagyon érdekelt, ráadásul édesapám magyar-történelem szakos középisk. tanár volt az 1960-as években (utána ő is újságíró lett, mint édesanyám, aki a Klasnicos cikket írta:) )

( A topikvzető úr tudja, miről beszélek:) )

BrasserBaloo Creative Commons License 2008.04.24 0 0 29
Hat, kb filmnezes, es benti jatekok lesznek. Meg a BOYTE es BOKE tagok ismerkedhetnek:D (BOTYE= Baptista oreg tyukok egyesulete, BOKE= Baptista Oreg Kakasok egyesulete)
Előzmény: apofis04 (28)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 28
Egyszóval Baloo, egy két há' irany a légió! Nincs más dolgunk mint elmenni külföldre s felfedezni a rák ellenszerét.

A hétvégi konfis foci programmal mi lesz ha esni fog az eső? Mivel fogjátok kitölteni az űrt! Remélem nem vmi imaórával vagy áhitattal!
Előzmény: BrasserBaloo (27)
BrasserBaloo Creative Commons License 2008.04.24 0 0 27
Sajnos ez igaz. A hagyma az egyetlen buszkesegunk. De inteligens koponyak meg hagyhatjak el a falut. Erted mire gondolok:D LOL
Előzmény: apofis04 (26)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 26
Huha! Te egy olyan téma fele tereled a hajót amiben nem vagyok igazan otthon. Bár egy éve csinaltam egy szakdolgozatot Perecsen történelmével, de az inkább informáló jellegű volt mint történelmi jellegű. Meg kéne kérdezzük a román testvéreinket, hiszen ök 2000 éve itt vannak, nekik tudniuk kene.

Visszatérve a komolyra, nem igazán van Perecsennek irott törtlnelme. A hagyma termesztés mellett nem sok intelektuális koponya hagyta el a községet!
Előzmény: BrasserBaloo (25)
BrasserBaloo Creative Commons License 2008.04.24 0 0 25
Jo jo, de az Szatmar, es eleg messze vannak. Kulonben a falu az 1700-as evek kozepe fele , majdnem elneptelenedet. Ekkor telepedett be a roman kozosseg is, es az a Magyar kozosseg amely eloszeretettel termelte a hagymat, es amelynek mi a leszarmazottai vagyunk. Kik voltak ezek? Vannak akik alfoldi magyarokat mondanak....masok nem:P
Előzmény: apofis04 (24)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 24
Nekem mindig is volt olyan érzésem, bevádorlók vagyunk. Lehet Indiából jöttünk pár száz évvel késöbb a nem-idén-barnult testvéreinkkel.

Én amúgy nem figyeltem meg azt hogy csak mi "i" betűzünk. Pl a szatmáriak is használják. Tapasztalatból mondom.
Előzmény: BrasserBaloo (23)
BrasserBaloo Creative Commons License 2008.04.24 0 0 23
Tudtatok, hogy az egesz kornyeken a Perecseniek beszelnek "i" betus tajszolassal. Mindenki mas e betus akcentussal beszel. Ez azt jelenti, hogy az elodeink valahogy nem idevalosiak. Nekem eleg izgalmasnak tunik. Velemenyek?
apofis04 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 22
Pedig már el is képzeltem, hogy aktatáskával a válladon próbálod leinteni a buszt, ami 100 km/h-val viharzik el melletted. Na mindegy, ez még úgy látszik várat magára!
Előzmény: jsn (21)
jsn Creative Commons License 2008.04.22 0 0 21
Nagy orom a karorom egyeseknek,de meg nagyobb mikor "pofara" esnek.(bocs a kifejezesert de igy van a szolasban)
Előzmény: apofis04 (20)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 20
Te! Ma reggel a káröröm maximális formája nyilvánult meg nálam mikor láttam hogy a busz nélküled indult el. Sajnos csak addig tartott mig a csajok elmondták, hogy korábban mentél melózni. :(
Előzmény: jsn (16)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 19
Ez vitatható Baloo! Mindenki tudja hogy te tökéletes vagy :P
Előzmény: BrasserBaloo (18)
BrasserBaloo Creative Commons License 2008.04.21 0 0 18
A forumon, kozerdeku dolgokat vitatunk meg :D
A bun definicioja megvan a Bibliaban. Kulonben minden ember bunos....talan meg en is:D:P
Előzmény: apofis04 (17)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 17
Ezek nagyon relativ dolgok! Tudod mindemkinek mást jelent. Inkabb ne menjunk bele. Amúgy meg ne offolj :P Ez egy perecseni fórum, nem személyes chat szoba!
Előzmény: jsn (16)
jsn Creative Commons License 2008.04.21 0 0 16
Az a baj te a lelki dolgokat unod,de a bunben oda nyakig merulsz.
apofis04 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 15
Neked meg tünnöd kéne ifjúságira! Nem illik a leadernek elkésni! Félóra késéssel asszem beugrok én is :P
Előzmény: BrasserBaloo (12)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 14
úrnak :P Kezdem analfabétának érezni magam :D
Előzmény: apofis04 (13)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 13
Mondjunk köszönetet a polgármester polgár jenő úrak :)))))))))
Előzmény: BrasserBaloo (10)
BrasserBaloo Creative Commons License 2008.04.20 0 0 12
ezt nem fogod. Vagy nagyon jo lesz, vagy pedig halalra neveted magad a sok bakitol:D
Előzmény: apofis04 (11)
apofis04 Creative Commons License 2008.04.20 0 0 11
Amúgy kiváncsian várom mi sül ki ebből a konferenciából, asszem legutóbb mikor voltam az Zilahon volt vagy 4-5 évvel ezelőtt. Untam :D
Előzmény: BrasserBaloo (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!