Keresés

Részletes keresés

Dunit Creative Commons License 2015.12.13 0 0 961

Látom a számokkal tisztában vagy, de....

Előzmény: kemenyesmiklos (960)
kemenyesmiklos Creative Commons License 2015.12.13 0 0 960

Helo M. bátyó

 

Sem a szabványok, sem én nem örülök az ilyen vállalkozóknak!

 

A problémát nem feltétlenül a korrózió illetve kondenzátummal szembeni ellenállási osztály jelent egy égéstermék elvezető berendezés esetében! Érdemes tisztába lenni egy égéstermék elvezető nyomásosztályával is! Egy nyílt égésterű kémény a felhajtó erő elvén működik és úgy N1 nyomás osztályon 40 Pa-os tömörség vizsgálat  esetén 2 l/smszivárgás engedett meg. Egy túlnyomásos kéményben (pl.: turbós kazán esetében a ventilátor nyomja ki az égésterméket győzi le a kéményáramkör ellenállásait) 200 Pa- os tömörségi vizsgálatot kell csinálni.
Ezt azt jelenti, hogy ha te rákötöd a turbós kazánt egy nyílt égésterű, depressziós kéményre ott az illesztési hézagoknál, illetve akár maga a csövön keresztül  nagy mennyiségű égéstermék szivároghat: szét marhatja a kéménykürtő fugáit stb.

 

Ha ezt észreveszi egy kéményseprő nagy problémád lehet belőle. ( nem beszélve, hogy semmi sincs minősítve, tanúsítva! Készülék cserénél, méretezés, szakvélemény gázterv kéne minden esetben, de akkor már ha akarsz, ha nem akarsz papírozni kötelező lesz!

 

 

Előzmény: M. bátyó (958)
Zöldár Creative Commons License 2015.12.08 0 0 959

Így igaz, nem fogja szétmarni.

 

  Sőt be is lehet kötni.

 

Csak nem szabad.

  A turbós kazánoknak teljesen más a füstelvezető rendszerük.

Nézz utána.

Előzmény: M. bátyó (958)
M. bátyó Creative Commons License 2015.12.07 0 0 958

Sziasztok! Egy vállalkozó azt mondta nekem, hogy a nyílt égésterű kazán kéményébe be lehet kötni turbós (zárt égésű) kazánt, mármint hogy a turbós kazán füstje nem fogja szétmarni a kéménylemezt. Mi igaz ebből?

dear-bear Creative Commons License 2015.07.20 0 0 957

Köszönöm.

Előzmény: citcat 18-16v (956)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.07.18 0 0 956

Nem.

Előzmény: dear-bear (955)
dear-bear Creative Commons License 2015.07.17 0 0 955

Uraim!

 

A házamat 1990ben épitettük. /Egy szintes lapostetős épület/, ezt 2013ban korszerűsitettem, ami abból állt, hogy a lapostetőt felváltotta nyeregtető. A fűtés 1990ben is ugyanaz volt, mint ma is. Egy cserépkályha. 

Kérdésem: Kell-e béleltetnem a kéményt?

 

Válaszukat megköszönve, tisztelettel!

Redpaladine Creative Commons License 2015.07.15 0 0 954

Kedves Mindenki!

 

Budapesti Wekerle telepi lakásnál voltak a kéményseprők és kijelentették,hogy ki kell bélelni a kéményt,úgy hogy bele se nézett a kéménybe. 

 

Kérdés,hogy két szakember is mondta,hogy a kémény kitűnő állapotban van tehát a jelenleg érvényben lévő jogszabály szerint akkor nem kell kibélelni nem? 

 

Amúgy fatüzelésű kályhával használom a kéményt? 

 

És a kályhánkat újrarakatom a kályhaépítő mesterrel és akkor ez új kályhának minősül-e? Vagy ez még kijátszható a jelen lévő szabály szerinti kibélelés? :)

 

Manóúr Creative Commons License 2015.07.03 0 0 953

Köszönöm a hozzászólást,gyûjtöm én is az infókat,és teljesen ellentmondó javaslatokat is kaptam már :-)

Hivatalos szervnek nem éppen dolgozó baráti ügyfélfogadási ideje van,valahogy személyes hadakozás lesz úgy érzem..

Tegnap azt javasolta egy "kolléga" hogy húzzam szét a kályhacsövet mielőtt jönnek vizsgálni...hát ez is lehet ideiglenesen..

Előzmény: citcat 18-16v (951)
Manóúr Creative Commons License 2015.07.03 0 0 952

Annyi köze lehet hozzá hogy az alagsorban van egy külön üzemelő zsír új kondenzácíós kombi gázkazán független kéménnyel amit 2 éve sikeresen átvettek.A vegyes kazán 94 óta változatlanul ott volt.

Előzmény: Varek1 (950)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.07.03 0 0 951

A jelenleg érvényes  magyar szabvány szerint nem kéne bélelni de a kéményseprő szereti másként értelmezni a szabályokat és szerintük készülék csere után kell, pedig a szabvány csak azt írja elő hogy készülék cserénél a kéménynek amost érvényben lévő szabályoknak kell megfelelnie. Mivel a te régi kéményed még minősített kéménytéglából épült ezért az megfelel a szabályoknak és ha az állaga is megfelelő akkor menj be hozzájuk és kérdezd meg hogy melyik szabványra hivatkozik és kérd meg rá, hogy olvassa is fel neked mert valószínüleg valamit nem jól értelmeznek azután küldd el őket a sunyiba.

Másik ilyen "félre" értelmezett szabvány a tisztító ajtós füstcső könyök ott arról szól a szabvány hogy a füstcsőnek tisztíthatónak kell lennie ezért szerintük venned kell egy tisztítónyílásos könyököt pedig csak arról rendelkezik a szabvány hogy nem szabad elburkolni és lehetővé kell tenni a tisztíthatóságot akár szétszedéssel is. (ezt onnan tudom hogy beszéltem a szabvány megalkotójával )

Előzmény: Manóúr (948)
Varek1 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 950

Neked szólt !

Előzmény: Manóúr (948)
Varek1 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 949

Zárják le egész Budapesten !

 Vegyes kazánnak mi8 köze a gázszolgáltatáshoz ?

Előzmény: Dunit (947)
Manóúr Creative Commons License 2015.07.02 0 0 948

Szép meleg napot az Uraknak!

 

Kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől hová érdemes fordulnom pici problémámmal,kérdésemmel,mivel a legutóbbi kéményellenőrzés során tudatták velem hogy legközelebb szólnak a katasztrófavédelemnek és miattam lezárják az utcánkba a gázszolgáltatást.Bp-i családi házról van szó,94 Ben épült,széép nagy kéménnyel szilárd tüzeléses kazánhoz.Ez a kazán szétfagyott,3éve ki lett cserélve egy kisebb teljesítményű 34 kilowattos vegyes kazánra.Eddig minden ellenőrzésen piros pontot kaptam,és most ki akarják hirtelen béleltetni a kéményt?Teljesen jó állapotú kéményről van szó,nem romos,tiszta.Főkétüszt persze 1 hete nemtudom elérni ezért fordulok ide is a kérdésemmel.Kezdjek el jogszabályokat másolni a netről ez ügyben?Persze az ellenőrző emberke egyből adott egy szakember telefonszámot ahol látatlanban egyből megállapították hogy ki kell bélelni a kéményem...lehúzás szagot vélek érezni,de sajnos nem vagyok épületgépész..

Megköszönném az építő jellegű javaslatokat.

Dunit Creative Commons License 2015.06.25 0 0 947

 Fűteni ésszel kell !

 A kéményt rendszeresen tisztítani ( nem aláírást gyűjteni ).

Ha nincs éghető anyag a füst és a  kéményjáratban, akkor mitől melegedne túl. ?

Előzmény: citcat 18-16v (946)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.06.25 0 0 946

Tüzeléstől függően akár hetente is vagy soha,  amikor kiég belőle a korom-kátrány.

Előzmény: Dunit (945)
Dunit Creative Commons License 2015.06.25 0 0 945

Köszönöm ! 

 Ettől függetlenül kérdezem, hogy mikor lesz egy kéményben 650 fok vagy annál több ?

Előzmény: citcat 18-16v (944)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.06.24 0 0 944

Erről teljesítmény nyilatkozatot is adtak? ÉMI számmal???? mert ez max 650fokig bírja aztán összeesik,(teljesen ellágyul) viszont napokig lehet hajtogatni anélkülhogy eltörne,kis mértékben vegyszerálló. Szerintem egy rossz vicc kéménybe rakni, arra din 14541-es anyag kell (esetleg gáztüzelésre din 14301-es)

http://www.dunaferr.hu/documents/hun/aceltermekek-ertekesitese/aceltermekek/hidegen_heng.pdf

Előzmény: Dunit (943)
Dunit Creative Commons License 2015.06.24 0 0 943

 A múltkorában idős hozzátartozóm kéményét bélelték.  Megkért, hogy nézzek utána az anyagnak.

 

Megnéztem a vállalkozó által adott nyilatkozatot. Ezen ez szerepel : merevfalu fémalapú cső, anyag : DC-04 EK, gyártó  G-K profil kft.

 Esetleg valaki többet erről az anyagról ?

Magi50 Creative Commons License 2015.06.15 0 0 942

Kedves Fórumozók !

Van valakinek tippje megbízható vállalkozóról, aki 9 lakásos társasházunk kéménybélelését végezhetné ?

Köszönöm előre is

citcat 18-16v Creative Commons License 2015.04.13 0 0 941

A számom publikus hívj bátran (visszahívlak) ha kell több jó, kipróbált vállalkozó számát is tuok adni (víz, gáz, kémény, burkolás, kőműves, parkettás, műszaki ellenőr stb.)

Előzmény: zsotyaa (940)
zsotyaa Creative Commons License 2015.04.12 0 0 940

Sziasztok,

 

Egy 88nm-es 4m belmagasságú 3 szobás lakás fűtéskorszerűsítésével kacsoltban kérném segítségeteket. Sajnos mindent a nulláról kell kezdeni, mert jelenleg a fürdőszobában egy ezer éves gáztüzelésű bojler található és a lakás konvektorokkal van fűtve. A fűtést és a bojlert egy kombi turbós fali gázkazánnal szeretném kiváltani. Ha jól gondolom emiatt gázterv, kéménybélelés stb mindenre szükség lesz. Kétféle elérhetőséget szeretnék kérni tőletek egy vagy több kivitelezőt akik szerintetek megbízhatóak és egy másik valakit (magánszemélyt, magatokat vagy céget) akik szakértőként átnézik az elkészült tereket és megerősítik vagy javítási ajánlatot adnak ha szükséges.

 

Ezt azért gondolnám hasznosnak mert ahogy látom nem mindig az a legjobb kazán, kéménybélés stb amit a kivitelező ajánl, ezért úgy érzem megér némi extra költséget ha legalább még egy hozzáértő ránéz a tervekre:)

 

Lakás Budapest 9. kerületében található.

 

Elérhetőségem: zsotya kukac jss pont hu

 

Köszönöm,

Varga Zsolt

 

 

stevemegane Creative Commons License 2015.03.25 0 0 939

Köszönöm.

Előzmény: citcat 18-16v (938)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.03.25 0 0 938

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133939896&t=9114615

itt olvasgathatsz és könnyebb lesz dönteni.

Előzmény: stevemegane (937)
stevemegane Creative Commons License 2015.03.24 0 0 937

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem, remélem jó helyen járok.

 

Épülő házunkhoz kellene kéményt választani. A tervező annyit írt elő, hogy schiedel vagy leier 7 m hosszú és 18cm-es.

Kandalló vagy vegyes tüzelésű kazán lenne rákötve, főleg fatüzelésre lenne használva.

 

Néztem a típusokat.

A legolcsóbb a Leier LK.

Ezen kívül még a Schiedl Uni Plus tetszett meg.

 

Szerintetek érdemes megfizetni ennek a közel 50.000Ft-os felárát.

 

Egyáltalán Ti milyen típust ajánlanátok?

 

Köszönöm.

Lá Kreacione Creative Commons License 2015.03.24 0 0 936

 Nagyon egyszerű  : a bélelés egy élettartam növelő módszer. Alkalmazásával bizonyos károsító hatások lassíthatók, sőt teljesen kivédhetők.

 Na de mi köze van ahhoz egy kéményseprőnek, hogy ki meddig szeretné használni a kéményét.

 A káros hatások  . földgáznál intenzív vízlecsapódás, ezért fagyás, kémiai korrózió, fatüzelésnél helytelen tűzvezetésnél ill. vizes fánál kátrányosodás. De ha valaki szereti a putriszagot, akkor miért ütik bele illetéktelenek az orrukat ?

 

Miért ? Hát azzal a kis hatalmukkal visszaélnek,  ilyen egyszerű.

Előzmény: Lajta55 (934)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.03.24 0 0 935

A kéményt akkor kell bélelni ha az állapota annyira rossz,hogy az veszélyessé válhat és azt hogy mennyire rossz azt a kéményseprő mondja meg. A gyűjtőkéményeket meg tavaly év végéig lehetett bélelés nélkül használni mivel erre külön szabály vonatkozik ezért már haladékot sem lehet már kérni a bélelésre,és már nem is érdemes gyűjtő rendszerben béleltetni  mert  nemsokára egyedivé kell alakítani az összes gyűjtőkéményt, és a gyüjtő-ventilátoros megoldás még többe is kerül mint ha egyedivé alakítanák.Szerintem hívjon fel a 06309754152-es számon 07,00-22,00között mert lehet hogy más megoldást is találhatnánk erre a problémára.

Előzmény: Lajta55 (934)
Lajta55 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 934

Kedves Citcat!

Létezik olyan jogszabály, szabvány, ami  előírja, hogy mely típusú kéményeket mikor és  miért kell kibélelni? Vagy azért kell kibélelni, mert ŐK azt mondták, hogy "csak"?

Férjem, aki építész volt, és a házunk megépítésekor ő volt az építésvezető, a felülvizsgálatkor azt mondta, hogy ha a bélelést írásban előírják, azt azonnal meg fogja vétózni. Azonban sajnos 3 hete ő váratlanul elhunyt, így magával vitte azt, hogy mi alapján vétózta volna meg a kéménybélelést.

Várom szíves válaszát, üdvözlettel: Lajta55

Előzmény: citcat 18-16v (932)
Dunit Creative Commons License 2015.03.23 0 0 933

 nem eszik olyan forrón a kását !

Előzmény: citcat 18-16v (930)
citcat 18-16v Creative Commons License 2015.03.23 0 0 932

Sajnos ezek a gyűjtőkémények kötelezhetőek a bélelésre, év végéig mindenhol meg kell csinálni mert ha nem akkor a kéményseprő elzárathatja a gázt(katasztrófa védelmen keresztül) Én ilyen társasházakat csinálok van több lehetőség is amit érdemes átgondolni (mika +tároló, esetleg kondenzációs kazán egyedivé alakított kéménnyel,stb.)Volt olyan társasház ahol inkább mindenki átállt villany bojlerre (ha a ház elektromos hálózata bírja!!!) De már csináltam napkollektoros melegvíz ellátást is12lakásos társasházba +egy kondenzációs kazánnal (ha a nap nem elég),itt tavaly májustól szeptemberig összesen 108m3gáz fogyott. ha van kérdése hívjon fel vagy küldjön üzenetet.

Előzmény: Lajta55 (931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!