Keresés

Részletes keresés

tutetem11 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97420

Szia Attus.

Nem tudsz esetleg egy olyan oldalt ahol a teljes kézilabda mentrend fent van?

Mert a Fradi.hu-n csak a következő meccseket találtam.

 

Előzmény: Fradista Utazó (97418)
Peno Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97419

Ez a fajta "kézitusa" nem a mi stílusunk, ez a zsoldosok módszere. Mi is az a zsoldos?

 

1.) A zsoldos pénzfizetés ellenében harcol, kizárólag erre a célra toborozzák!
2.) Személyes haszonszerzés céljából bármilyen cél érdekében képes harcolni, az ezközökben nem válogat.
3.) A zsoldos magasabb képzettséggel rendelkezik, fizetése magasan meghaladja
    a harcoló fél katonáinak fizetését.
4.) Nem állampolgára a harcoló félnek, erkölcsileg nem is azonosul vele.
5.) Előnye a magas harcérték hátránya a hiányzó erkölcsi érték.

 

Mi inkább a játékkal foglalkozunk, ha az szerényebb is jelenleg.

 

Előzmény: 1kezd (97404)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97418

Most eléggé egy útalá útelázó útelágazódáshoz (nehéz szó) érkeztünk. Ill. nem is annyira most, mint inkább az elmúlt tavasszal. Nem is egy, hanem több lehetőség áll előttünk. Maradhatunk a kisszerűségben, tízévenként három-négy nemzetközi kupagyőzelemmel, folyamatos második-harmadik helyekkel a bajnokságban, rendszeresen 5-15 gól közti vereségekkel az ETO-val szemben, amelyek után persze mindig beszólogatunk nekik, hogy zsoldosok, meg nulla nemzetközi kupa, de azért, ha komolyabban magunkba nézünk, mi is tudjuk, hogy nem bánnánk, ha inkább nekik lenne egy-két nemzetközi kupájuk, mi meg legyőznénk őket. 

A másik út, amire az anyagi lehetőségeink már most is megvannak, és remélhetőleg a folytatásban csak még inkább meglesznek (erre még visszatérek), hogy igyekszünk stabil BL-8, esetenként BL-4 szintű csapattá válni, aztán középtávon akár még onnét is lépünk egyet tovább. Ezt a szintet ezekkel a színmagyar aranyos csapatokkal nem lehet elérni. Nem kell 6 külföldi a kezdőbe, mint Győrben, mert mentálisan és pszichésen mindig is erősebbek voltunk, mint ők, és ez a jövőben is így lesz, és ezzel tudunk játékerőt pótolni bőséggel; de nincs az országban annyi igazi magyar klasszis, ami két csapatba elég (mi lennénk a legjobban megszorulva, ha az ETO elkezdene magyarokat igazolni, mert akkor nekünk nem jutna). Ezért a helyzetért mi is felelősek vagyunk azzal, hogy hosszú éveken át hanyagoltuk az utánpótlás-nevelést, és még ma is komoly hiányosságaink vannak e téren, de ez egy másik hozzászólás témája lesz (és nem ma). Okos csapatépítéssel nagyon sok mindent el lehet érni. Egy-két, a világban nem kellően megbecsült, de nagyon ügyes külföldi, aki értékelni tudja, hogy hová érkezett (Nerea Pena leigazolását én mestermunkának tartom), folyamatos hátország, fiatal magyar játékosok felépítése (erre pedig Cifra Anita ragyogó példa), ezzel a csapatépítési metódussal el lehet érni ezt a szintet.

Ehhez persze jó lenne, ha nekünk is lenne második csapatunk az NBI-ben, és mondjuk most oda igazoltuk volna Lucát egy évre, és utána jönne át a Fradiba, vagy ott játszana most Such Nelly, Kocsis Ági - ehhez persze kellene, hogy Nellyre és Lucára ne legyen szükség az első csapatnál, ami momentán nem áll fenn.

 

Ami a pénzügyeket illeti. A női kézilabda a professzionalitás határán egyensúlyoz. Tényleg aprópénzből, ami a gazdaság szintjét illeti, nemzetközi élcsapatot lehet építeni. Egy kb. 300-350 millió forintos költségvetéssel a BL legjobb 8 csapata közt vagyunk négy forduló után. OK, ehhez szerencsés sorsolás is kellett, de ez inkább csak a BL-rutintalanságunkat egyenlítette ki, nem a képességeink hiányát. A Szolnoki Olaj kosárlabdacsapatának költségvetése ennek kb. a két és félszerese. És a férfi kosárban nemzetközi szinten nem jegyzik őket sehol. Ha megmarad a TAO, és még sikerül pár ilyen 20-30-50 millliós szponzort szerezni, akkor simán 400-450 millióra fel lehet vinni az éves költségvetést, amiből azért már elég jól lehetne gazdálkodni.

Előzmény: RoniSU (97391)
uni-cum-laude Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97417

Kedves Fradista Utazó!

Nagy érdeklődéssel olvasom mindig írásaidat, még akkor is, amikor pl. nem látok egy-egy mérkőzést!

Bocs, de az utolsó előtti bekezdésedben foglaltakkal ÍGY nem értek egyet! Én IS győztes csapatot szeretnék látni és ünnepelni a lelátón, a repülőtéren egyaránt! De szánok még rá egy-két esztendőnyi türelmet, hogy - akár a botlásaikkal együtt is - EZ a kis magyar társaság érjen el minél szebb eredményeket!

üdv

Előzmény: Fradista Utazó (97388)
uni-cum-laude Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97416

Kedves nicko!

 

1. Sajnos szvsz igazad van/lehet.

2. Bízom benne azért, hogy - függetlenül az anyagi lehetőségek jövőbeli alakulásától - nem kerül erre sor.

Előzmény: nicko (97413)
sergiototta Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97415

Robika, csak szólok, hogy a rábaparti alakulatodnak még utcák, terek kupát sem sikerült nyernie

 

Előzmény: VamosALA (97401)
peterszky Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97414

Erről beszéltem már az első félidőben is, hogy már megint engedik neki, ugyanúgy, mint a döntő második meccsén. Egyszer Pirosra is rácsapott.

Előzmény: 1kezd (97404)
nicko Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97413

Rohadtul nem cserélnék a győriekkel és kifejezetten örülök neki, hogy csak két légiósunk van (bár az egyik minek...).

 

Pedig de...anyagi értelmeben mindenki.

Senkiben ne legyen felesleges aggódás...ha ugyanannyi pénze lenne a Fradinak mint az Etonak kézilabdára, akkor kb. Tomori, Zizi és egy egészséges Zácsik kivételével nem látna több magyart a pályán egyszerre egy időben, Dabason vagy idegenben. 


peterszky Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97412

Na ja, Viborgban is ott volt a vendégszektorban. Egy a gond vele, hogy magyar - magyar meccset (mondjuk most lehet inkább külföldi - magyar volt :P) nem tud normálisan lehozni.

Előzmény: RoniSU (97386)
1kezd Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97411

Azért az még mérkőzés értékeléséhez még hozzátartozik az is, hogy az ETO kb. az első 25 pecet az első sorával nyomta, a második félidőben is kb.15. percben kezdett cserélgetni.

Szóval azért Martinnak sem volt midegy ez a rangadó, mitahogy nyilatkozta. Vagy pedig KE felhívta rá a figyelmét, hogy csak vegye komolyan. ;)

Előzmény: 1kezd (97404)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97410

Az ETO meg cumizik Audival együtt -:)

Előzmény: uni-cum-laude (97409)
uni-cum-laude Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97409

Valaki legyen szíves info-t adni, hogy hol tudok arról a többször kedvesen emlegetett "utcák-terek" kupáról olvasni, mert az EHF honlapján nem találtam.

De pl. létezik a KEK, amelyen egy bizonyos budapesti zöld-fehér klub az utóbbi években 2x kupát nyert.

Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97408

Ezt a két hülyegyereket a nemlétező bolondokházából engedték ki -:)

Előzmény: 1kezd (97405)
1kezd Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97407

Sajnos orvosi eset!

Előzmény: Törölt nick (97398)
1kezd Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97406

Szerintem is nagyon igyekezett :) nem panaszkodhatnak igazán a győri szurkolók ;)

Előzmény: Törölt nick (97397)
1kezd Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97405

Szegény te, orvos látott?

Előzmény: Törölt nick (97389)
1kezd Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97404

Először is gratula a Lányoknak,  küzdöttek szépen, most ennyire futott az erejükből, de sajnos erre számítani lehetett. :( Mindenesetre, senki nem mondhatja hogy feltartott kézzel mentünk a pályára!(mert azért ilyen hangok is voltak Gábor nyilatkozata után az ellentáborban, hogy előre feladjuk a meccset)

Viszont Zsuzsi FANTASZTIKUS volt, lehengerlő!!! :D  Le a kalappal a teljesítménye előtt! De Zizi is erején felül teljesített, látszott Rajta, hogy nagyon fáradt. Bettike is hajtott, kapott is rendesen.

 

Én így láttam:

Cifi - egy befordulásos góljánál Amorim belecsimpaszkodott a bal vállába, fájlalta is, nehezen állt fel (pedig Ő nem az a "nyalom a sebeimet" fajta, fut vissza védekezni). Ezután Deka volt a helyén, már nem jött vissza;

Luca - egy betörésnél meglökték (tán Amorim?), és ahogy földet ért, a jobb kézfeje a teste alá fordult (pech), utána mintha Ő sem volt fent támadásnál (?);

Bettike - mikor Lekics orrba nyomta, ápolás után lefutott, de Ő tán visszajött később, de ebben nem vagyok biztos?

Móni - sajnos nem láttam jól, összeakadt a lába Lökével, vagy rosszul lépett? (majd visszanézem ma a felvételt)

Ezeket nem azért írtam, mintha szerintem túl durvák lettek volna (talán egy kicsit Amorim- fejre ütés, két kezes lökés). Kemények voltak,talán Mi is lehettünk volna erélyesebbek, de ilyen ez a játék.

Csak Cifi esetére én így emlékszem, a többi nyalánkság. Meg most egy kicsit ráértem, és megeredt a nyelvem :)))

Viszont Amorim (szerintem) súrolta a kizárást:

Már volt lapja mikor egyszer Zsuzsi arcába ütött, és Lekicset állították. Majd hátulról húzta szintén Zsuzsi mezét gólhelyzetben, az is lett. Ezért nem volt semmi (!). És a fent említett Cifi eset is

sárgát ért volna.

 

Most egy kis pihenés, majd készülni a Volgograd ellen!

 

 

 

Előzmény: gerg0 (97354)
andrewftc Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97403

 

 

    Analfabéta az Audi nélkul nullák lennétek.

Előzmény: VamosALA (97401)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97402

A NULLA kupátok duplán számít -:) OO

Előzmény: VamosALA (97401)
VamosALA Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97401

utcák-terek kupa (kek/ehf) nem számít.

-8 te JÓÓÓ ÉG

Előzmény: Törölt nick (97399)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97400

Maradjunk csak magyarok !

Fociban is erre kell törekedni.

Előzmény: RoniSU (97391)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97399

A befektett pénzből eddig NULLA kupát szereztetek.

Majom -:)

Előzmény: Törölt nick (97389)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97398

Anyád látott már ???

Előzmény: Törölt nick (97389)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97397

Tegnap túlkompenzált.

Elnézhető.

Előzmény: RoniSU (97386)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97396

Védelem nélkül nincs jó kapus.

Majd az oroszok ellen !!!

Előzmény: RnD (97384)
Peno Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97395

Szerintem ez eddig sem volt kérdéses, de mindig akadt vki, aki szelíden vagy arogánsan de tudtomra adta, hogy nem jól látom, a Fradinál nincs kapus kérdés. Ha nincs, hát nincs.

Más: ettől függetlenül azt hiszem ez az a vereség ami kapóra jöhet még nekünk a későbbiekben, minden szempontból  profitálhatunk belőle!

Előzmény: RnD (97384)
Cseszi75 Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97394

Nem védve Orsit- mert nem szorul rá - de gyakorlatilag labda is alig ment le szélre.

Előzmény: RoniSU (97392)
RnD Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97393

'Ja, és lehet itt zsoldosozni, meg ilyenek (hány játékosunk lenne, ha nem fizetnénk meg őket, bőven az európai élmezőny szintjén?).....'

 

For the record: kézis fórumokon 'zsoldos'='idegenlégiós'. Tehát az h valaki pénzt kap azért h játszik (nálunk, az NB1 felnőttben mindenki), ebben a szövegkörnyezetben nem teszi őt - önmagában ezért - zsoldossá.

 

(Ne mondd azt h pont te nem vagy ezzel tisztában......:S)

 

'És nagyon örülnék, ha annyival jobbak lennének az anyagi lehetőségeink, hogy képesek legyünk még igazolni egy-két klasszist. Praktice külföldit, mert magyar klasszis a Fradin kívül csak egy van.'

 

Elnézve a Fradi igazolási stratégiáját én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy olyan nagyon mindegy lenne a klubnak hogy magyar játékost igazolnak-e vagy sem. (Ezt, amit itt írsz, inkább győri szurkerektől lehet hallani - a Fradiról is - amikor a saját légiós-igazolásaikat magyarázzák ezzel...)

 

Nincs klasszis nálunk (vagy 'praktice' csak egy van.....?). Ez is megítélés kérdése. Cifra mostanra alapember lett a Fradi BL-8-as csapatában; egy éve igazoltátok, akkor még ki tudta h ennyire jó lesz? Nem sokan. De lám.......

 

Előzmény: Fradista Utazó (97388)
RoniSU Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97392

Véletlenül sem akarom Deákival párhuzamba vonni, csak eszembe jutott, hogy Vérten Orsival mi a fene történt mostanság? Gyakorlatilag láthatatlan, eltűnt, jó megoldás sehol...pedig ő Győrben abszolút 60 perces játékos volt, nálunk pedig nem az, de sokat játszik.

Előzmény: Fradista Utazó (97390)
RoniSU Creative Commons License 2012.11.08 0 0 97391

Két dologgal kifejezetten ellentétes a véleményem.

 

Az egyik a játékvezetők. Oké, jól fújtak ma, elismerem. De ne mond nekem, hogy ha meglátod a kiírásban, hogy a Pech-Vágvölgyi páros vezeti a meccset, akkor semmiféle előítéleted nincs, hogy most mi fog következni. A Horváth-Marton esetében 90 százalékban bejön, ma jól vezették.

 

A másik, a külföldiek, de persze ez már abszolút személyes vélemény. Rohadtul nem cserélnék a győriekkel és kifejezetten örülök neki, hogy csak két légiósunk van (bár az egyik minek...). Nem, nem örülnék neki, ha úgy vernénk meg a Győrt, hogy 6 légiós van a kezdőnkben és ANGOLUL menne az időkérés. Akkor inkább elviselem, hogy Luca elad támadásban 6-7 labdát, de bízom benne, mert vannak jó megmozdulásai, és hiszem, hogy egyszer jobb lesz, mint mondjuk Lekic.

 

A játékosaink fizetéséről pedig annyit, hogy nyilván nem voltam ott a tárgyalásokon, de elég sok helyen lehetett olvasni Zsuzsi, vagy épp Zizi esetében, hogy többet keresnének máshol, mint itt. Mégis maradtak. Szerintem ezek mérvadóak. És ettől lesz valaki zsoldos, vagy nem zsoldos az én szememben. Persze, fontos a pénz, de kérdés, hogy első helyen áll, vagy vannak fontosabb dolgok annál? És szerintem a mi keretünkre az utóbbi a jellemző.

Előzmény: Fradista Utazó (97388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!