Keresés

Részletes keresés

Jbori Creative Commons License 2012.12.07 0 0 8200

Nálunk egy fikusz már eladósorba került, felnőtt a plafonig. A mostani példány a Füvészkertből van, egy idős néni árult a lányával növényeket az üvegházban, és olyan kedvesek voltak hogy muszáj volt vennünk tőlük valamit. Különleges példány, szép göcsörtös szürke ágai vannak, ha véletlenül letörik tényleg tejes nedvet ereszt. Gyorsan nő, és nagyon belombosodott.

Előzmény: bukfenc12 (8199)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 8199

Kedves imkerei!

 

Nagyon köszönöm a szakszerű leírást. Nem csak az általánosabb kertészeti dolgokban, hanem ilyen különlegesebb kérdésekben is igen nagy tapasztalattal rendelkezel.

Előzmény: imkerei (8196)
imkerei Creative Commons License 2012.12.07 0 0 8198

Köszönöm, hogy megosztottad velem a gondolataidat!

Az lenne a lényeg, hogy ha különbözünk is gondolatainkban, kinézetünkben, nyelvünkben vagy kultúránkban, ne támadjuk, hanem tiszteljük egymást, ha már szeretni nem is tudjuk!

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (8197)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.07 0 0 8197

Az probléma, ha valaki pl zsidóz, de az meg egy másik probléma, hogy valaki magát hivatottnak érzi a zsidózót lerohanni, tettét magasztalni tízezres tömegben pro vagy kontra. Mindenki felkentnek élvezi magát, felkentnek valamire, pedig a sárban végzi.

Alkalmas törvények betartása és betartatása lenne irányadó. Mindenkinek.

Előzmény: imkerei (8195)
imkerei Creative Commons License 2012.12.06 0 0 8196

Az oltóvessző levágása és az alany elvágása után meg kell várni, hogy megszűnjön a nedvedzés. Ezután kell a hasítékot elkészíteni és az oltóvesszőt ék alakra vágni. Ekkor már nem szokott nedvet ereszteni.

Előzmény: bukfenc12 (8189)
imkerei Creative Commons License 2012.12.06 0 0 8195

Én is szeretem a jóféle zenét.

Ez is jó szerintem: http://www.youtube.com/watch?v=WDa4F80geyY

A szöveg egy olyan honfitársunk verse, aki magyarul, beszélt és írt mégis meg kellett halnia, pedig nem ártott senkinek....

Előzmény: gergerg (8190)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 8194

Kedves jooleetes!

 

Köszönöm a linket és a szép rózsa képet.

Előzmény: jooleetes (8191)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 8193

Kedves gergerg!

 

Köszönöm őszinte, megnyugtató és tanulságos szavaidat. Remélem, hogy hatására lecsillapodnak a kedélyek és mindenki visszatér a topik eredeti témájához.

Előzmény: gergerg (8190)
tp329 Creative Commons License 2012.12.05 0 0 8192

 

 

Pirosról beszélhetünk.

Előzmény: csalántea (8182)
jooleetes Creative Commons License 2012.12.05 0 0 8191

Kedves bukfenc12!

A tejnedvekről és a dióoltásról kaptam egy linket. (lehet, éppen innen)

http://dioskonyv.bionuss.eu/07-03/1.htm#magvet%C3%A9s

 

A rózsaoltásról pedig íme, egy tavalyi szemzésem a mai hóban. Nekem ez a kedvenc színem.

Előzmény: bukfenc12 (8189)
gergerg Creative Commons License 2012.12.05 0 0 8190

"Annyi mindent kéne még elmondanom
S ha nem teszem, talán már nem is lesz rá alkalom
Hogy elmeséljem, milyen jó, hogy itt vagyunk
S mint a régi jó barátok egyet mondunk s egyet gondolunk"



Kedves topictársak!


Az elmúlt napokban előkerült egy téma, ami nagyon nem kapcsolódik a topichoz. Emberek vagyunk, előfordul hogy olyan érzéseket, sérelmeket, kisebb nagyobb gondjainkat is megosztjuk egymással amit talán nem pont itt kellene, de mivel hiszem hogy ez is egy  közösség, több mint otthon ülő unatkozó emberek jegyzetfüzete, társalkodóhelye, ezt nem tartom túl nagy gondnak.
Nem szeretném ha az említett vita  miatt bárki is keserű szájízzel gondolna, vagy távozna a topicból. Összeköt minket az oltás, szemzés szeretete, a természet iránti tisztelet, a kisérletező kedv. Tartsuk ez szem előtt! Nekem is van egyféle álláspontom, ami egyáltalán nem gonosz, nem akar senkit meggyalázni, csupán összeszeretné fogni egyre inkább szétszakadó nemzetünket úgy, ahogy ez a topic is összetart jó néhány embert. Sokat gondolkodtam hogy megér-e még egy hozzászólást a dolog, megéri-e megint eltérni a topic témájától, és arra jutottam hogy igen. Megéri. Megéri, mert azok akik most rosszat feltételeznek a másikról, talán megértik milyen érzések vezérlik őket. Talán egyszer, valamikor, eléggé sokan fogják úgy érezni, hogy embereket összekötő erők igen is léteznek, és ezt nem a mai trendnek megfelelően szégyellni kell hanem büszkének lenni rá. És talán azt is megérti egyszer mindenki, hogy jóléti társadalom csak akkor lehet ha azt mind, együtt akarjuk. Lehetnek kisebb nagyobb vitáink, de mindig lesz egy valami ami összeköt minket. Ne a köztünk lévő különbségeket hangsúlyozzuk, hanem a hasonlóságot, azt ami közös, mert

"történjen bármi, amíg élünk s meghalunk
Mi egy vérből valók vagyunk! "

 Ez pedig nem szégyellni való, nem kell globalizálódni, nem kell minden évben közel 100 000 embernek külföldre mennie egy szebb jobb világ reményében, azt mi itthon is megtudjuk teremteni, ha akarjuk. Erre példa ez a topic is. Ha kétszer annyi kezem lenne, akkor sem tudnám megszámolni az ujjaimon hogy hányan segítettek itt nekem, és nagyon szeretném ha ez a szám tovább gyarapodna, és hogy legalább ennyinek viszonozhassam.

"Hogyan kéne úgy menekülni, hogy a hűségem is megmarad,
Csak olyan dolgokról írni, amiről szabad?
Hogy ne kelljen úgy éreznem, -megint egy baráttal kevesebb-
S ez a keserű íz, mi a legtovább itt ragad.

Építsünk hidat tiszta szavakból határok fölé,
S elindulhatunk egymás felé!
Építsünk hidat, ha nem megy másképp hát így kezdjük el,
Míg magyar szóra magyar szó felel! "


 Van hogy olyasmit kell leírnunk ami mást esetleg sért, de talán még mindig többet lehet nyerni ha őszinték vagyunk egymással, mint veszíteni. Még ha az őszinteség zavar is egyeseket.



Az idézetek két zeneszövegből valók, akiket érdekel:

http://www.youtube.com/watch?v=8ziQCbMiyKw

http://www.youtube.com/watch?v=3qOBgKDvdOc


Ui.: Számomra az számít magyarnak, aki ezért a nemzetért dolgozik, aki ebben a nemzetben hisz, aki ennek a nemzetnek a feltámadását várja, lehetőségeihez képest ennek érdekében cselekszik. Családfája nem érdekel. Oltogassuk a gyümölcsfákat, egymás helytt!

bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8189

Kedves imkerei!

 

Ezt a tejnedves dolgot már mástól is hallottam. Egy másik kolléga akkor végzi az oltást, amikor viszonylag csekély a nedv, de ez próba-szerencse és ki kell fogni a megfelelő időpontot. Szóval azt mondod, ha megvárjuk a tejnedv beszáradását, akkor sikerrel lehet oltani?

Előzmény: imkerei (8179)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8188

Kedves csalántea!

 

Úgy tudom, hogy a dió oltása az egyik legnehezebb. Vagyis nem nehéz, csak az eredési százalék kicsi. Bár én még nem próbáltam, mert nem volt diófám. De most már van és hamarosan én is fogok rá próbaként nagyszemű papírhéjú diót oltani, ha már eléggé megerősödött az új helyen.

Előzmény: csalántea (8182)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8187

Kedves imkerei!

 

Nekem még nincs uborkaszezon. Két nappal ezelőtt még rózsákat "ültettem", kivittem a komposztálót a kertbe és avart töltöttem bele, fűzfát dugattam (vasárnap még viszonylag jó idő volt) és mindig nagyon várom a hétvégéket, amikor végre szabadon és világosban tevékenykedhetek. Egy japán birs bokrot is észrevettem az új munkahelyemen és örömmel osztom szét a magjait. Kicsírázott a balzsam körtém, fóliás házat csináltam a citrom és mandarin magoncoknak, szóval nem unatkoztam és valószínűleg nem is fogok.

Előzmény: imkerei (8179)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8186

Kedves vlacko!

 

Nekem is remekül mentek rózsára a T-szemzések. Bár csak egy eredt meg, de a többi sem száradt ki, valószínűleg alvóra maradtak tavaszra.

Előzmény: vlacko (8176)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8185

Kedves vinik táltos!

 

Nagyon reménykedem, hogy nem fogok lemaradni a rózsádról. Én kész vagyok bármikor kipróbálni a petpalackos módszeredet. Egyébként nekem is 12 fok van jelenleg a télen-nyáron közel azonos hőmérsékletű pincénkben, most kezdem igazán értékelni, mióta oltok, hogy ilyen nagyszerű helyiséggel rendelkezem.

Előzmény: vinik táltos (8169)
Jbori Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8184

Van amikor jobb a jóistenre bízni a dolgot mint hiába fáradozni. A Morusom oltását is lám-lám milyen jó hogy én inkább szakemberre bíztam. :)

Előzmény: Jbori (8175)
vlacko Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8183

Ismerős történet. :-)

Előzmény: imkerei (8181)
csalántea Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8182

Nagyszemű ukrán dióra és pirosbélű dióra szeretnék szert tenni. Kezdőként nem biztos, hogy a dióval kéne kezdenem az oltást, bár egy csemetém van. Vásárlás volna a leggyorsabb út, ha tudtok helyet, ahol lehetséges, jelezzétek, mert faiskolában sehol sem találok. Köszönöm.

imkerei Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8181

Én még nem, de, hallottam olyanról, hogy valaki megpróbált Ficus-t Morus-ra oltani. :-)

Előzmény: vlacko (8180)
vlacko Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8180

Fügét még nem próbáltál fikuszra oltani? :-)

Előzmény: imkerei (8179)
imkerei Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8179

Ugyan uborkaszezon van, de nemrég csináltam két oltást, ami megeredt.

Ficus benjamina gyökérre oltottam tarka levelű változatot. Ugyan dugványozással is jól szaporítható, de volt felesleges gyökerem, amin szebben fejlődik a tarka levelű változat, mint a saját gyökerén. Az egyiket sima ékoltással csináltam a másikat kecskeláb ékezéssel.

Ennél a fajnál arra kel vigyázni, ha sikeresek akarunk lenni, hogy a kifolyó tejnedvet hagyjuk megszáradni, mielőtt oltjuk, mert különben nem lesz sikeres az oltás a kifolyó ragacstól. Az oltóvesszők leveleit maradéktalanul eltávolítottam és a bekötözött oltásokat PET palackból készített inkubátorba helyeztem. Kb. két hét elteltével az oltások megeredtek.

Később teszek fel képeket.

Előzmény: Rumanyi (8178)
Rumanyi Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8178

Esetleg oltásról, vagy szemzésről nem szeretnél valamit írni?

Az utóbbi néhány hozzászólásod nem viszi jó irányba a témát!

Előzmény: imkerei (8177)
imkerei Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8177

Ha az őrizetlenül hagyott, nyitott tyúkóladból elviszi a róka a legszebb tyúkodat, akkor vajon a róka hibás?

Előzmény: Jbori (8175)
vlacko Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8176

Van két futórózsa a kertemben, direkt "projekt" rózsának vettem őket, amin gyakorolhatom az oltást, szemzést.

Eleinte csak egymásra oltottam őket, aztán elkezdtem a környékbeli utcára kilógó bokrokról plusz a feleségemnek névnapra, születésnapra vett rózsákról egy két szemet rászemezni a nyáron. Úgy vettem észre, a T szemzés elég jó hatásfokkal ered, más kérdés, hogy túlélik-e a telet a rügyek.

 

Jbori Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8175

Ha igencsak magas hőfokon forrnak már az indulatok mert az igazságszolgáltatás sajnos csődbe ment, akkor jön a mindenkinek mindent elnézünk korszak, vagy netalán mégis jobb lenne valami normális itélkezésért melózni?

Előzmény: Törölt nick (8174)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8174

A méheket illetően, bár nem vagyok egy nagy Biblia- rajongó, de szerintem "ne ítélj, hogy ne ítéltess!"

(akinek ellopták a szivattyúját, az hajlamos összemosni a méheket)

Előzmény: Jbori (8172)
Jbori Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8173

De ha mégsem tetszik van ezer másik jó téma amin ugyanúgy nem kell veszekedni, csak ne panaszkodjon senki...

Előzmény: bukfenc12 (8165)
Jbori Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8172

A méhek szempontjából mindegy hogy a szomszéd szobából írsz, vagy a világ túlsó feléről, a probléma ugyan az.

Előzmény: imkerei (8171)
imkerei Creative Commons License 2012.12.04 0 0 8171

Ugyan honnan veszed, ebben a globalizálódó világban, hogy Magyarországon élek, lehet, hogy Dél-Afrikából írtam....

Előzmény: Csarli1 (8154)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!