Keresés

Részletes keresés

Tiburon80 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1422

Szia!

 

Egyszeri díjjas biztosításnál nézz körbe a piacon, mert a visszavásárlási tábla alapján levonnak annyit, hogy lehet vesztességgel jössz ki belőle.

Ezt körbe kell járni mielőtt döntesz!

Mennyi időre, és mennyit akarsz lekötni?

Ezen információk birtokában többet tudok segíteni.

Előzmény: Törölt nick (1421)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1421

hol találhatok ilyet? kerestem az allianz oldalan, es az fhbnal is de nem talalok ÁSZF-et.

Egyébként ez az egyszeri díj az az összeg amit lekötök? Majd 3 hónap múlva ők visszavásárolják a bizotsítást a lekötött pénzem+9,5%-16%kamatadó összegért?

Ezzel lezárul a tranzakció és kész? mint egy sima akciós lekötés?

Előzmény: Worcester (1418)
em Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1420

pontosítok: nincsen havi számlavezetési díj.

 

Előzmény: em (1419)
em Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1419

pl raiffeisennél ingyen vezetik a deviza szlákat

Előzmény: uhu20 (1415)
Worcester Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1418

...És a biztosítók köztudottan magasabb jutalékot fizetnek, így érthető, hogy a kiscsaj miért ajánlotta ezt. De így van, végig kell nézni a feltételeket(különösen a visszavásárlásit) és ha egyértelmű és világos valakinek minden és még mindig tetszik, csak akkor kösse meg szvsz.

Előzmény: Kanalas Dzsoki (1417)
Kanalas Dzsoki Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1417

ez egy egyszeri díjas biztosítás, nézd meg a visszavásárlás feltételeit is.

Előzmény: Törölt nick (1416)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1416

errol mi a velemenyetek?

 

https://www.allianz.hu/www/hu/9_es_fel_szazalek_hozam.html

 

Most voltam az FHB-ba, hogy lekossem 3 honapra a penzem es ezt ajanlotta a kiscsaj, ma indult 9,5% kamat 3 honapra.

Ezzel szemben a sima akcios kamat uj penzre 8,3%

 

Hol van a csontvaz a szekrenyben?:) Vagy tenyleg erdemesebb kiprobalni ezt a fajta betétet?

uhu20 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1415

amúgy más bankoknál általában ingyen vezetik a devizaszámlákat,

 

Melyiknél? Én a legtöbbnél elég magas havidíjakat láttam. Hozzáteszem, nincs bevételem devizában, azaz pl. havi x euro jóváírását vagy hasonló feltételt nem tudok teljesíteni.

 

Az OTP rendszere egyébként leellenőrzi a plusz forrást.

 

Úgy is fogalmazhatnék, hogy az OTP a sokkal jobb szolgáltatás mellett jellemzően alacsonyabb akciós kamatokat ad. Az Erste és társaik sokat spórolnak a fiókjaikon (nincs, kicsik).

 

Előzmény: tangerine (1413)
tangerine Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1413

Így van. Netbankban nem lehet, de telefonon le lehet kötni az akciós betéteket. Asszem a K&H-ban még úgy sem, csak személyesen.

Előzmény: em (1412)
em Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1412

akciós lekötést a legtöbb bankban nem lehet online intézni, pont a speciális feltételek miatt (amit lekötéskor ellenőriznek neked, nehogy később érjen meglepetés). 

viszont telebankból intézheted.

 

devizaszámla: gondolom a számlavezetési díj ami 80 forint, és nem az összes költséged:) amúgy más bankoknál általában ingyen vezetik a devizaszámlákat, viszont ha bármilyen tranzakciót indítasz, azt jól megsarcolják :S (de gyanítom az otp is, aki aztán nem arról híres, hogy olcsó lenne)

Előzmény: uhu20 (1411)
uhu20 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1411

Van még egy: a netbank mennyire netbank? A jó öreg OTP után azt hittem, hogy a netbank mindenhol alkalmas a netes ügyitézésre. Ugyanakkor a nyáron nyitott Erste, majd a nemrég nyitott Rafi számláról elérhető netbankokról pont az akciós lekötéseket nem tudom megtenni. Az OTP akciós lekötései viszont elérhetőek a netbankján keresztül.

 

Az OTP-nek van még egy előnye, ami miatt fenn kell tartani: a sűrű fiók- és ATM hálózat. Plusz, az OTP-s devizaszámlám csak vagy 80 ft-ba kerül havonta.

Előzmény: tangerine (1410)
tangerine Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1410

1400 Ft-ért egy lépést sem éri meg elmenni. Csak akkor érdemes újat nyitni, ha fent tudod ingyen tartani, akkor is, amikor üres. Nekem is van unicredites számla, de egy éve nem volt ott lekötésem, viszont ingyen van (bónusz számlacsomag), csak arra kell figyelni, hogy havi 150 menjen rá. Nekem pl. arra megy a családi pótlék (48e), úgyhogy elég havonta 102e-ret utalni rá, és másnap már küldhetem tovább bárhova.

Az erste valóban elég jó mostanság, de nyilván csak új pénzre. Ezért is jó talonba 1-2 egyéb számla, mert márciusban mikor lejár az erstében, valahová vinni kell. Részemről unicredit vagy k&h, esetleg axa, majd ahol éppen a legjobb lesz akkor, hacsaknem "használt" pénzre is ad akciós kamatot, de azt kétlem. Vagy ha lesz sokkal jobb  (pl. +2%) máshol, akkor akár nyitok egy x-edik bankban is számlát. Nyilván bp-i egyfiókos bankban nem, mert annyival biiztos nem lesz jobb kamat, hogy megérje elautózni 2x120 km-t és 1 nap szabit elpocsékolni érte, hacsaknem összekötöm egy motoros túrával, és útbaejtem. :)

 

Előzmény: uhu20 (1407)
uhu20 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1409

Jó hát nem élhet mindenki Pesten...

Előzmény: WebMester (1408)
WebMester Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1408

Az ilyen "sufnibankok" nem tartanak fent feleslegesen sok fiókot, azért olcsók és magasak náluk a kamat...

 

Én mióta megnyitottam a számlát a Gránit Bankban (1 fiókjuk van összesen), azóta nem voltam náluk bent, mindent lehet netbankon intézni.

Előzmény: tangerine (1406)
uhu20 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 1407

Az 1%pont kamatkülönbözet (v.ö. Erste, Rafi és a többiek 8% vagy akörüli ajánlatát) nagyon kicsi ft-előnyt hoz a 2 hónap alatt. Pl. 1millió ft betét után ez a különbözet (nettó) 1400 ft lenne. Kérdés, érdemes-e emiatt az Unicredithez menni? Azaz emiatt elmenni a bankba, ott ülni, megnyitni a számlát (majd esetleg 2 hónap múlva megszüntetni)? Szerintem akkor érti meg, ha a 2hónapos ajánlatot leszámítva is jónak tűnik a bank, ilyen-olyan szolgáltatásait tekintve.

 

----

 

Az Erste egyre gyakrabban hirdeti a csúcskamat akcióit, most egy hónapon belül 2X is volt. Azaz úgy tűnik, kell nekik a pénz.

Előzmény: tangerine (1406)
tangerine Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1406

Mert most az a legjobb, ami esetleg egy vidéki kisvárosban is elérhető. (az ilyen egyfiókos sufnibankokat -mint pl. magnetbank- leszámítva)

Én is odavinném, ha lenne szabadon pénzem.

 

Előzmény: WebMester (1405)
WebMester Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1405

Miért pont Unicredit? Itt vannak a kamatok: http://www.jokamat.hu/index.html

Előzmény: Gandolfíni (1404)
Gandolfíni Creative Commons License 2012.02.04 0 0 1404

Unicreditnél olvastam , hogy 2 hónapos lekötésre 9% kamat ( 9% EBKM ) Tud esetleg erről valaki részletesebben információt adni erről ? Konkrétan olyanra gondolok, hogy van-e valamilyen plusz költség, vagy csak beviszem a pénzt, majd két hónap múlva kamatosan kiveszem. Azért érdekelne mert jelenleg takarékszövetkezetnél pihentetem és most jár le a lekötési időszak kama. Ott se számlanyitási díj se egyéb költség nem volt, de viszont az EBKM 6,2 %  Ha az Unicreditnél is így van akkor inkább odavinném. Köszönöm a válaszokat. :)

galantaizoli Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1403

Szia,

 

ha netbankot igényelsz, van olyan számlacsomag, ahol ingyenesen át tudod játszani a pénzed. Üdv.

senegala Creative Commons License 2012.01.31 0 0 1401

Hello!

 

Érdeklődtem már, de amit leírtál feltétel nálam nem teljesül.

Akárhogy nézem nem lesz jó, mert ha ott hagyom a pénzt, kapok arra ami már ott van 6.5%-ot, a többihez ami új forrás, pedig a 8%-ot. Ha elviszem onnan a pénzt, akkor 290Ft-os számlavezetési díj marad/hó, vagy megszüntetem a számlát a Sopron Banknál.

Eszerint érdemes inkább egy másik bankba átvinni új forrásként az egészet, mert akkor 6 hónapra van 8%-os kamat az egészre, új forrásként.

 

Néztem az OberBank-ot, ők mennyire ajánlottak? (számlavezetési díj nincs, és ha meg kell bontani a lekötést, akkor is adnak az addig letelt időre min. 5%-ot. Kérdés: hol a csapda?)

 

Itt volt ajánlat az Erste akciójára, kötött le innen már valaki náluk?

Ami még van a közelben az MKB, Raiffeisen és CIB.

 

Ha úgy számlok, hogy megszűnik a számla, nyitok máshol újat, oda átutalom, annak már lehet több ezer is a díja, valamint nem ingyenes a pénzfelvétel automatából, és ha a bankkártyáért külön fizetnem kell, akkor már nem is biztos hogy megéri.

Ráadásul innen is vinnem kell tovább majd 6 hónap múlva a következő bankba.

 

Várom a javaslatokat/ötleteket/észrevételeket! :)

Köszönöm.

Előzmény: janes133 (1358)
Pitecus Creative Commons License 2012.01.20 0 0 1399

Érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy 16 évenek melyik a legjobb látraszóló diákszámla lehetősége?

 

CIB -> CIBEZZ sajnos egyéb okok miatt nem jöhet szóba, pedig ott 7,5%.

Még 1 kritérium, hogy külhonból lehessen rá utalni (IBAN, SWIFT)

Üdv

pitecus

 

karoly.ignac Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1398

1,

Ha már felhoztad, hogy megégetted magad kis bankkal, akkor igazán leírhatnád, hogy melyik is volt ez,

erről szól ez a topik, hogy számba vegyük, hova érdemes pénzt rakni kamatra...

Ha ide nem írod le, nekem légyszíves küld el emailben.

 

2,

A legtöbb kicsi is tagja az OBA-nak, innen kezdve nem igazán értem hol van tényleges kockázat. Az OBA biztosítja a betétedet és azok kamatát. Forintban pedig mindig fizetőképes az állam, max nyomtatnak némi friss pénzt :) :(.

Kis bankokat betéteit pedig éppenhogy tényleg ki tudnák fizetni, még az alapban tárolt pénzekből is. (legalábbis én így gondolom)

 

KI

Előzmény: Weselad (1395)
WebMester Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1397

Pl. itt van a webbank.hu, annak is csak egy fiókja lesz: http://webbank.hu/

Nézd meg a videóban, elhangzik hogy pont erre törekednek a bankok (hogy kevesebb fiókjuk legyen).

Előzmény: WebMester (1396)
WebMester Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1396

Miért baj, ha csak egy fiókja van a banknak, vagy ha új bank? Pont hogy előny. Pl. a Gránit Bank viszonylag új, és csak egy fiókjuk van. De pont ez a jó. Egyrészt nem terhelik a régi rossz hitelek (bedőlt devizahitelek), mert akkor még nem voltak meg, amikor nagy divat volt a devizahitel. Tehát pont, hogy emiatt biztonságosabbak. És ugyanúgy biztosítja őket az OBA.

 

Az egy fiók miatt pedig alacsony költséggel működnek. Tehát én azt mondom, mindezek inkább előnyök, mint hátrányok.

 

A Gránitnál egyébként van most 8,5% EBKM is, és nem szigorúak hozzá a feltételek.

 

Illetve aki sokat keres, annak ott van a Gránit VIP számla, ami tényleg teljesen ingyenes ( a bankkártya is), és látra szólóan 5-6%-ot EBKM-et fizet összegtől függően. Illetve a VIP számlán elérhető a 9% EBKM is, 6 hónapra.

Előzmény: Weselad (1395)
Weselad Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1395

"Még januárban" biztosan nem lesz 11%-os banki akciós kamat az ismertebb, nagyobb bankoknál. Esetleg 2 hónap múlva. Ahogy észrevettem, új betétekre, mindenféle  feltételekkel (bérutalás, közüzemi, kártya) alig adnak 7-7,5-nél többet. Ha a nagyobb bankok 11%-ot adnának, ahhoz az MNB-nek legalább 10-11%-ra kellene emelnie, annyit most nem  fog.

De kívánom, hogy Neked legyen igazad  :-))

Pl. sárga bank 8-at ad, csak új betétre, a régire 3-6 hónapra mai napon csak 7-et. A többi sem sokkal jobb. Ami az egyfiókos törpéket illeti, hát nem tudom, mennyire bízhat bennük az ember, én szeretnék nyugodtan aludni...   Pl. 7%-os alapkamatnál miért ad 10,5 körül, ha az alapkamat 9 lenne, miért adna 12-t?   OK, hogy forráshiány van, azt is  tudjuk, hogy kis bank kisebb költséggel üzemel (hasonlítsuk pl. össze  az  OTP-t a  Magnettal, de ez  mégsem ilyen egyszerű.)  

Ha a nagyobbak is látványosan emelnek betétikamat-ajánlataikon, oda szívesen utalok.

(Egyébként a sárgánál van 2  éves saját banki kötvény, most 9%, de valószínű, hogy 1 év  múlva ez már alacsonynak számít majd.)

Én nem szívesen ajánlom a legkisebbeket 1-2%  pluszért, mert már volt, hogy megégettem magam.

(Sőt: volt, hogy az összes plusz kamatot elvitte a lejárat végén a

továbbutalás költsége, pedig az elején rákérdeztem és szó sem volt akkora (többtízezres!) levonásról. A bank nevét nem írom le.)

 

Előzmény: wanoo (1393)
kisnyul3 Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1394

köszi a válaszokat! :)

Szerintem akkor megvárom a jan végét, még úgysem kaptam meg a pénzt, az meg már nem olyan sok idő. :)

A több részre bontáson még gondolkozom, mert lehet nem lenne rossz ötlet. :)

wanoo Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1393

én még januárban 10-11%-os betéti kamatra számítok, a jan. 25-i mnb ülést követően.

 

Előzmény: wanoo (1392)
wanoo Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1392

igen. várhatóan január 25-én kamatemelés lesz.

kb 8,5%-os alapkamatot árazni.

de hogy most mennyi lesz az emelés azt nem lehet tudni előre, de akár 1%-1,5%-os kamatemelés is lehet.

 

érdemes addig valami rugalmas betétben lekötni, ami akkor is fizet valamennyit, ha feltöröd.

Előzmény: lesliegold (1391)
lesliegold Creative Commons License 2012.01.17 0 0 1391

Sziasztok,

 

Várható most valami kamatemelés? Érdemes holnap (a régóta futó még) 8%-ra lekötni a Raiffeisennél, vagy várható valami új jobb akciós náluk? Mást ne is ajánljatok, mivel én csak a k&h-raiffeisen között tologatom a két nulla Ft-os bankszámláim között. Köszi előre is a segítséget.

Advantech Creative Commons License 2012.01.16 0 0 1390

És ha lekötöd, ne egyösszegben tedd, hogy ha hozzá kell majd nyúlni, és nem a teljes összeg kell, akkor ne kelljen a teljes összegre járó kamatról lemondani. 3-4 kisebb-nagyobb összegű lekötés célszerű.

 

A.

 

Előzmény: karoly.ignac (1389)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!