Keresés

Részletes keresés

Jam Clerk Creative Commons License 2016.05.19 0 0 2963

Szerinted azokban a családokban, ahol nincs föltéve az egérrácsod, onnan nem jöhet ki here, ha már a rajnál kibújt az anya?

Előzmény: kacagógerle (2961)
kacagógerle Creative Commons License 2016.05.19 0 0 2962

Bocs, a kép lemaradt...

 

 

kacagógerle Creative Commons License 2016.05.19 0 0 2961

Sziasztok!

Szerintetek ezen az egérrácson(7mm) kiférnek a herék?
Most ugrott be, hogy lehet hülyeséget csináltam azzal, hogy az egérrácsot használom kijárószűkítőnek a frissen készített rajoknál, nehogy lerabolja a többi amíg nincs anya.

Ha a here nem fér ki, nem tud bepárzani az anya, és akkor lőttek az egésznek.
Jól gondolom, vagy simán kiférnek a herék a 7mm-es nyíláson?

Köszi!

Cirkusz01 Creative Commons License 2016.05.19 0 0 2960

Szia ! Értelek A rajok befogásár nekem külön előkészített kaptárak vannak.Általában kettő. Naponta ennél többet nem igazán fogtam. Szóval amikor jön a hír,vagy meglátok egyet nincs más dolgom,csak fogom a füstölőt,a spriccelőt,és a kaptárt ,és megyek.Általában idegen rajt fogok,A sajátjaim nem ülnek le pihenni. Ki jönnek dobnak egy búcsú kört,aztán indulnak is. Nem sokat engedek el,de ők biztosan más méhésznél landolnak.

Én maradok a jó öreg bevált módszernél.  Jó évben az egész téli élelmet meg hordják .,a fészküket kitudják baj nélkül,építeni.Vagyis minimum 20 feles keretet,vagy 12 Hunort. 

A kezdőknek mindenképp a  raj éheztetést a műlépre eresztését javaslom.természetesen,a van rá mód.Erre is készülni kell.Mint minden méhészeti fogást elő kell készíteni,azért,hogy ne keljen kapkodni amikor cselekedni kell.

 Üdv

Előzmény: Táborozó (2959)
Táborozó Creative Commons License 2016.05.19 0 0 2959

Ha fertőzöttek teljesen mindegy, hogy mit, vagy mit nem adsz a rajnak. Lényeg az elkülönítésen volna. Ezért nem is sok idegen rajt fogok be, csak ha beszáll a telephelyemre. Az meg töbnyire utólag derül ki hogy idegen volt. A befogott rajoknál tapasztaltam, hogy még másnap is a kaptár alján van javarészük. Az hogy milyen keretet adok nekik, mindíg azon múlik hogy éppen milyen van kéznél. Most éppen, csak öreg lépek voltak amit már selejtezés miatt kiszedtem. Majd ha időm engedi kapnak műlépeset. Emiatt biztos hogy nem engedem szélnek a rajt. 

Előzmény: Cirkusz01 (2958)
Cirkusz01 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 2958

Szia! Nálam az idegen raj,nem kap semmilyen segítséget amíg a tüzetes vizsgálat meg nem volt.A családokhoz csatlakozása általában a rajokkal történik.Vagyis legalább kétszer át nézem a fiasos kereteit. Atka ellen kezelem őket,csurgatok,vagy épp ködölök aztán a befogás utáni nap család ellenőrzés,fészekszűkítés,ha kell.

Utána nyugiban vannak egész az első vizsgálatig. Az anya ,egy erős rajban,ha tud petézni az már az első éjjel neki tud látni. Gyorsan és szépen építenek  a rajok. Általában a nyugi a befogástól számított 2 hétig tat. Utána már illik mézkoszorúnak,és fiasításnak lennie.

Vagyis nálam nincs babusgatás,csak akkor,ha életképesek.Amikor a termelőkhöz kerül akkor már természetesen mindet meg kapnak ami a fejlődéséhez  kell.

Ami a lényeg minden magával hozott,esetleges fertőzött mézet  éljenek fel.Egy közepes raj ami 6-7 keret Hunort takar az 2 Hunornyi mézet képes magával hozni.Ehhez felesleges adni mézet. nem kell,sőt veszélyes is lehet.Éljék csak fel.

 Üdv

Előzmény: Táborozó (2956)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.18 0 0 2957

Hallgattam a tapasztaltabb méhészre a fertőzést illetően ( józan paraszti ésszel gondolkodva igazad van), de ha nem is igaz, akkor sem történt semmi érdekes. Szörpit kaptak egyszer, mézes keretet nem. Gondoltam, a szörpi segít adni nekik egy kis kaját, utána ott az akác....

Azóta beálltak a sorba, anyuka is meg minden.

 

Előzmény: Táborozó (2956)
Táborozó Creative Commons License 2016.05.18 0 0 2956

Ennek a "csak műlépet szabad beadni" nincs semmi értelme. Mivel a kiépített lépeket a saját allományodból veszed el, tehát elméletileg ott nincs nyúlós, illetve ha volna akkor  illene  tudni rólla. Nem arra kell vigyázni hogy arajt ne fertőzzük meg, hanem fordítva. Az idegen rajt kellene elméletileg karanténozni. Hogy ne vigyél be az állományodba fertőzést.

A műlépek adásának az a célszerűsége hogy kihasználjuk a rajok kiváló építési hajlamát. De akkor is illene adni egy mézes, és minimum egy kiépített lépet, az utóbbit azért hogy az anya tudjon petézni.

Jam Clerk Creative Commons License 2016.05.17 0 0 2955

Minek menjek messzebbre rajokért, amikor a "saját" is kézközelben van? :)

Előzmény: nyárimádó (2954)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.17 0 0 2954

Nálam "idegen " család volt, azért építettem műlépet velük.

 

Előzmény: Jam Clerk (2953)
Jam Clerk Creative Commons License 2016.05.17 0 0 2953

Akkor nagyrészt kiépített kereteket kaptak, de most, az új fiókban azért már akadt pár műlép is. Hogy egyébként milyen fertőzésük lehetne, azt nem tudom elképzelni, mivel amikor kiértem a kaptárakhoz, akkor kezdtek kihúzni a fölöttük lévő faágra, fejmagasságban, épp csak annyi dolgom volt, hogy alájuk csaptam az első kéznél lévő fiókot-tetőt-aljat, szóval egy órán belül már a többi kaptár között álltak a soron az új lakásban :)

Előzmény: nyárimádó (2950)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.17 0 0 2952

1

Nálad lesz a buli idén, tudtad?

Előzmény: bgaby (2951)
bgaby Creative Commons License 2016.05.17 0 0 2951

hány méhet kell keresnem, h hozzám is gyere??? ;-)

Előzmény: nyárimádó (2945)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.17 0 0 2950

Asszem a befogott rajt dolgoztatni kell, csak műlépet adtam be nekik. Úgy tudom, hogy a fertőzések elkerülése miatt is csak műlépet szabad nekik beadni. Ezek után szűkítettem a kijárót, kaptak aznap egyszer szörpit, és azóta nyugalom van. Anyuka petézik, építenek szépen, hordanak.

Akác után viszont szedem szét a családokat.

 

Előzmény: Jam Clerk (2948)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.17 0 0 2949

Ahogy elnézem az időképet felétek.... 

Remélem ezen a héten még lesz egy kis akác ( Hajdú BM), azután vége.

/Hegyekben hideg és fagy, biztos nem megyek második akácra./

Előzmény: nyárimádó (2944)
Jam Clerk Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2948

Múlt hétvégén én is arra értem ki, hogy összeálltak fürtbe, az egyik kaptár megrajzott, de hálistennek csak alájuk kellett csapni egy keretes fiókot, alj-tető hozzácsapva, azóta annyi az előrelépés, hogy ma, mikor belenéztem, hogy hogyan állnak, azt észleltem, hogy befogáskor alábecsültem a létszámot: kevés lett nekik a 8 félkeret, mert azóta, egy hét alatt kiépítettek két teljes félkeretnyi szabadépítményt, amit félig meg is hordtak, de még így is zsúfoltnak tűnt az az egy fiók, úgyhogy elvettem az építményt, beraktam a helyükre két "rendes" keretet, meg kaptak pluszban egy üres lépes fiókot is :)

A szaporításaimban meg jellemzően már vannak kikelt anyák, néhol fiasítanak is. A törzscsaládok meg felemásak. Nem vagyok valami elégedett, de ahhoz képest, ahogyan ez a nap indult, a végére kicsit helyrerázódtunk.

 

Előzmény: nyárimádó (2944)
Nobody1 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2947

Sajnos nekem is messze van (Csongrád megyében vagyok). De van egy ismerősöm azon a környéken, akit lehet érdekel. (Csak sajnos a címed nem publikus, így nem tud írni Neked.)

Előzmény: BlackSwanR (2946)
BlackSwanR Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2946

Nagyon kezesek, bárcsak elvinné őket innen..valaki, ha nem is a gazdája :D

Előzmény: nyárimádó (2944)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2945

Mennék, de.... még mézet is vinnék.

Előzmény: BlackSwanR (2943)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2944

Ahhh, de messze van....pár száz km.

A multor egy 6m-es létra kellett, hogy leszüreteljek egy rajt ( most még karanténban vannak, anya petézik stb...), ez ahhoz képest sámliról megoldható lenne :)

A sok eső miatt otthon csücsülnek 2 napja a méheim, a kis dögök támadnak, ha bele szeretnék kukkantani a kaptárba...

2 nap = -1 kg a mérleg szerint :((((

Előzmény: BlackSwanR (2942)
BlackSwanR Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2943

Ingyen odaadom, csak vigyétek! :)

Előzmény: nyárimádó (2941)
BlackSwanR Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2942

A házam végibe :D :P

 

Most komolyan ennek örülni kell???

 

Somogyban amúgy

Előzmény: Nobody1 (2940)
nyárimádó Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2941

Jajj, de finom lenne...

Én is megkérdem, hol van ez ? :)

Előzmény: BlackSwanR (2939)
Nobody1 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2940

De örülnék én most egy ilyen rajnak... :)

Hol van ez a kert?

Előzmény: BlackSwanR (2939)
BlackSwanR Creative Commons License 2016.05.16 0 0 2939

Na most, ez a kertünkben lévő egyik fa----azt hittem lefosom a bokám, amikor megláttam, eszméletlen mennyiségű méh csüng rajta.:(

Tényleg nem lehet ez ellen tenni valamit?

Közelebb nem mertem menmi, mert támadnak.

 

Ben657 Creative Commons License 2016.05.14 0 0 2938

Máma sikerült kipergetni a repcét ,14 kg. átlag a végén kaptunk egy jó kis zivatart de szerencsére a méz nem ázott meg csak mi.

Cirkusz01 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 2937

Úgy legyen Ma már tudtak mozogni,ugyan,de erős volt a szél,szóval ez sem kedvez az akácnak. Tavaly nekem is a körüli volt a termés,de azt idén,ha a fele lesz,összeteszem a kezem.

 Üdv

Előzmény: Ben657 (2936)
Ben657 Creative Commons License 2016.05.13 0 0 2936

Szerintem lesz mert it szlovákiában jóval később szokot virágozni meg elfagyni nem fagyot el igaz nincs valami sok akácos de tavaly is perget itt mindenki 12 kg körül.

Cirkusz01 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 2935

Úgy gondolod,lesz akác mézed ? Itt az ország majdnem közepén 1/3 elfagyott,most meg 2 napja esik. Előtte nappal sem volt 15 foknál melegebb. egy hete nyílanak már itt a fák.Szombaton,már a fákra mentek a méhek,aztán kaptárban csücsülnek azóta.alig van járás.

Az esetleg el nem fagyott akácosokat meg megrohanják a vándor kollégák. Pergetni nem sokat kell,de legalább jókat lehet beszélgetni.

 Üdv

Előzmény: Ben657 (2934)
Ben657 Creative Commons License 2016.05.12 0 0 2934

Az akácig van vagy 5  ,6 napom de majd meglátom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!