Keresés

Részletes keresés

elefada Creative Commons License 2011.12.15 0 0 5644

Mielött megrendeled, kérdezz rá a tartományra , a pontosságra, és hogy folyadékot mér-e.

Segítőkészek, korrektek.

Előzmény: Kecskeb (5643)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.15 0 0 5643

Jahh....egy kicsit felment az ára...

Találtam náluk egy új gyártmányt...6000-ért...lehet, hogy kipróbálom...valamit csak tud...

Előzmény: elefada (5642)
elefada Creative Commons License 2011.12.15 0 0 5642

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=101122

Anno, nekem még 16xxx  volt 2 éve, egyszer kalibráltam, és egyszer cseréltem elemet.

 

Forma híján ,sajtruha....hagyományos.

Ld:(5629) főleg a két utolsó

 

 

 

 

Előzmény: Kecskeb (5641)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.15 0 0 5641

Nem...nem szoktam megvárni, hogy megsavanyodjon....elég, ha simán hűtőben tölti azt a 12 órát....és kultúra nélkül pont 24 óra...

Kipróbálom megint...tavaly így működött...mondjuk akkor mindig parenyicát készítettem belőle...

 

Másabb az STI ....nekem a CHN-től lágyabb...enyhén túróízű...pedig most már meg tudom azonnal fordítani...

Az STI-vel, ha jól elkaptam sajtosabb volt...

 

De gondolom, hogy hozzá kell szoknom a CHN-hez is.

 

Nagyon szép és guszta a sajt...és jó a formája...

Sajnos az én csepegtetőimben lapos sajtokat készítek....2-3 ujjnyi vastagságúakat...de majd próbálok több töretet belepréselni egybe...

 

Mennyibe került ez a fajta ph-mérő?

Előzmény: elefada (5640)
elefada Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5640

Tudod, a tehén simán megy a nélkül is.

Gyorsíthatod egyébbként a savanyodást, ha takargatod, míg csepeg.

Ízre. állagra érzed a különbséget az STI-től?

Ha még édes a tej, akkor nem  lehet vegyes alvasztás.

Nem rosszabb,... más.

 

Kisírtam a jézuskától előre az új fényképezőt, mutatom, hogy szerintem mi a lényeg: Fontos, hogy ne csak folyadékot, hanem sajtot is tudjon mérni, könnyen tisztán tartható legyen. Amiket mutattál, úgy tünik  nem ilyenek. Erről  van tapasztalatom, tudok véleményt mondani.

Az enyém tökéletesen bevállt, kalibrálni is ritkán kell.

 

 

Búcsúzóul az utolsó 2011-es kecskesajtom (4 hetes finomság)

Előzmény: Kecskeb (5638)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5639

Akkor holnapra meg fogja tudni Nacs'asszony, hogy miről beszélt Elefada...

:-))))

Előzmény: babuci73 (5637)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5638

Szia Elefada!

 

Reggel 5-re.....31 óra után volt nyújtható...

 

Azóta csináltam 2 másikat szintén édes tejből, (még meleg volt amikor elhoztam) ..... emeltem a CHN adagon...így is kellett a 24 óra.

 

 

Azon gondolkozom, hogy érdemes e pazarolnom a CHN-t a tehéntejbe. Nekem nagyon bevált régebben az, hogyha kb. 12 órát pihentettem a tehéntejet...(néha kicsit többet is) .....akkor kereken 24 óra múlva tökéletes parenyica alapot kaptam...

 

Igen...tudom, hogy "Ne légy rest, dolgozd fel..." .....de ha nem friss tejből csinálom, akkor rosszabb a sajt minősége?

Az már vegyes alvasztásúnak számít??

 

Még egy kérdés:

 

Megnéznéd ezeket? Van köztük egy-két tizenegykét ezer forintos....azok vajon jók sajthoz???

 

http://www.phmero.hu/ph-mero/

 

Köszi

Előzmény: elefada (5635)
babuci73 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5637

Nekem magyarul tessen beszélni a ténsasszony , asse tudom mi az! :)) -nem, de holnap meglátom, próbálkozok parenyicagyártani...:)) Tuti az első kettő tehén.

Előzmény: elefada (5636)
elefada Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5636

Szépek és biztos finomak is a gomolyáid :-)).

(Az első kettöt tippeltem volna kecskének)

Ellenörzöd a savanyodást?

Előzmény: babuci73 (5629)
elefada Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5635

Nos?

Előzmény: Kecskeb (5626)
Miska-Maska Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5634

Szia.

 

Ezt nézd meg ha még nem láttad. http://www.bekesibio.hu/.

Előzmény: kiprobalom (5633)
kiprobalom Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5633

Hello Mesterek

Pár éve készítgetek kecskesajtokat, talán kétszer kellett kidobni, mert nem sikerült volna. Most egy adventi kirakodóvásáron több termelőnek is megkóstoltam a gomolyáit és azért el kell ismerni, van még hova fejlődnöm! Több napon át olvasgattam a fórumot visszafelé és azt gondolom a megfelelő hőmérsékletek (oltásnál, sajtolásnál, sózásnál, érlelésnél) fontosabb, mint eddig gondoltam.

 

Az ideális így lenne????(ahogy én kiolvastam a hozzászólásokból:

Oltás                                                    36 C     30-40 Perc

Alvadék felvágása                          20-25 C a környezeti hőmérséklet 10-20 perc alatt formába

Csepegtetés                                     20-22 C a környezeti hőmérséklet kb 1 nap egy kilós sajtnál

Sózás                                                   14 C     20 %-os sólében 15-24 óra

Érlelés                                                 12-16 C        80 % páratartalom. Forgatni, esetleg sós ruhával törölgetni.

 

Én a mostani időjárási körülmények között ezekből sok mindent nem tudtam betartani, sőt nem hiszem, hogy valaha is sikerült így végigvinni. A sajtjaim azért finomak, veszik, de van különbség a profikéhoz képest. Bár ők lehet, hogy hő kezelik és kultúrázzák is, ez is adhat különbséget. Szeretném, ha leírnátok a véleményeteket, tapasztalatotokat. Sokan, sokat tanulhatnánk. Kösz.

babuci73 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5632

Detto. Most sajtolok éppen, de már le is csaptak rá. meg sem fogom tudni kostolni. Tavasszal meg majd tejben fürdünk..........majd készítünk kecsketej alapú szappant is:))

Előzmény: Kecskeb (5631)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5631

Azért fórum, hogy beleszóljunk!

:-))

 

Igen...azt hiszem ez azon is múlik, hogy ki milyen állatot tart. A kecskések a kecsketejhez igazodnak, a tehenesek inkább  a tehénhez...nálam is a hirtelen váltás okozta a gondot.

Érlelni még én sem tudtam ....állandóan elviszik...néha úgy kell könyörögnöm, hogy legalább azt várják meg amíg a só teljesen átjárja...

:-)))))))

De majd tavasszal!!!

:-)))

Előzmény: babuci73 (5630)
babuci73 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5630

Bocs, hogy bleugatok kedves Kecskeb, de osztom a véleményed. Bár én még nem merültem ilyen magasröptű dolgokba, hogy ph meg CHN meg hasonlók, amolyan lesz amilyen lesz (de még nem volt ehetetlen sajtom vagy túróm) alapon dolgozok:))) Még érlelni nem igazán tudtam, mert mindig elfogy a cucc frissen. De... én is kijelenthetem, hogy sokkal jobban szeretek kecsketejjel dolgozni mint tehéntejjel. Valahogy nekem jobban bejön és általában jobban is müxik mint a tehéntej. Sajtosferi pedig egy csoda! Minden tiszteletem az ővé. Na megyek van 5 lityi tehéntejem, meg egy kis kecsketejem, alkotok valamit.:)) Ja! dolgozok CHY-MAX plusz-szal, néha pepsinnel is és az ecetes kicsapatást is használom néha, nekem mindegyik bejön valamiért. Az ordához citromsavat használok.

Előzmény: Kecskeb (5594)
babuci73 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 5629

Sziasztok!

Olvaslak már Titeket egy ideje, nagyon sokat tanultam is a hozzászólásokból, sőt gyakorlok is szorgalmasan! Jópár sajtot készítettem már kecske és tehéntejből is. Mindegyik elfogyott, gondolom nem voltak olyan rosszak:)) Az a baj, hogy már nagyon kevés tejcsim van. Napi két liter kecsketej... A tehéntejet veszem egy jó ismerőstől a faluban.

 

Az első kettő tehéntejből, a második kettő kecsketejből készült gomolya lenne....

Kecskeb Creative Commons License 2011.12.13 0 0 5628

Akkor hajrá!

:-)

Előzmény: daminka (5627)
daminka Creative Commons License 2011.12.12 0 0 5627

Köszönöm szépen, nagyon sok mindent néztem már a neten, de ez tűnik a legalaposabb előadásnak. 

Valóban nagyon kezdő vagyok, de igyekszem alaposan elsajátítani a dolgokat, mert ha már az ember csinál valamit, akkor azt csinálja a lehető legjobban!

A lényeg, hogy a bolti rémségeket leváltsuk a házilag előállított zamatos és egészséges élelmiszerekre!

 

Előzmény: Kecskeb (5625)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5626

Még mindig nem jó....:-(((

Remélem reggelig nem fog túlsavanyodni...de már nem ülök tovább mellette...

 

Az STI egy agresszív állat volt a CHN-hez képest.

:-))))))

Előzmény: elefada (5619)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5625

Szia!

 

Itt mindig van valaki aki segít.

Ha javasolhatom, hagyd a préselést egyelőre....inkább nézd ezt végig....jegyzetelj....és csináld meg lépésről lépésre...

 

http://www.bekesibio.hu/?s=h%C3%A1zi+sajtk%C3%A9sz%C3%ADt%C3%A9s&search=Keres

 

 

Én elsőre ezt javaslom...

 

 

Sok sikert!

Előzmény: daminka (5622)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5624

Oké! Köszi!!

 

:-)))

Előzmény: elefada (5619)
elefada Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5623

Megtisztelő......, az ismereteket tőle kaptam, tovább adom.

Előzmény: mamasajt (5600)
daminka Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5622

Sziasztok!

Péntek délután elhatároztam, hogy sajtot fogok itthon készíteni. Szóval teljesen kezdő vagyok. Vettem egy sonkaprést, ami nagyon jó sajtpréselésre is. Viszont a technológia még idegen számomra. Vagyis utánanéztem a neten a folyamatnak, de a tapasztalat teljesen hiányzik. Számíthatok a segítségetekre?

Miska-Maska Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5621

Köszi szépen.

Semmi ilyesmit nem lehetett volna belőle készíteni ,mert még aznap eset elfogyott.Most csepeg egy újabb adag.De ki fogom ezt a receptet próbálni.Szívesen találkoznék veletek .Helyileg ki hol lakik ?Ha szabad ilyet kérdeznem.Én Szabolcsban.

Előzmény: elefada (5620)
elefada Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5620
Előzmény: Miska-Maska (5606)
elefada Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5619

Majd nyáron!

Most alapból magasabbról indul, lassabban.

Kb pont elég az a 11 szem ( de ha 8 vagy 20, ugyanúgy jó, ne görcsölj) :-)))

 

Előzmény: Kecskeb (5618)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5618

Oké....csakhogy a lakás kb. 22 fokos...a szekrény tetején ahol tartom ettől 1-2 fokkal több lehet....és a CHN papírja szerint, még a 22 foknál sem kellene neki több 12 óránál...

Ezért nem értem a dolgot....

 

Mondjuk azon gondolkoztam, hogy a CHN-22-t nagyobb zacskóban küldték, mint a a 703-at, meg az STI-t....

Lehet, hogy az 50 U itt grammsúlyban több és több kellene a 8 literhez?

Előzmény: elefada (5615)
Kecskeb Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5617

Tökéletesen értem...köszönöm szépen.

Előzmény: elefada (5614)
elefada Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5616

A 11-est általában a  félkemény, keménysajtokhoz, a 22 túró, lágysajt, félkemény.

Más az aromaanyag, más a savanyítókészség,más a keverési arány, más a végeredmény, de mindkettő mezofil tejsavbaktériumok keveréke, használd nyugodtan.

Előzmény: lopez77 (5607)
elefada Creative Commons License 2011.12.11 0 0 5615

Így a normális. Ha nem akarsz éjjel fent lenni, melegen legyen a sajt.

Nyáron gyorsabb, most kell a 22-24 óra, melegtöl függ.

Előzmény: Kecskeb (5613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!