Keresés

Részletes keresés

imkerei Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8227

Azt ígértem, hogy teszek fel képeket a Ficus benjamina oltásokról.

Íme:

 

ékoltás:

 

kecskelábékezés:

 

Ez utóbbinál jól látszik a kalluszképződés.

Előzmény: imkerei (8179)
imkerei Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8226



 

 

"Na jól van, borítsunk fátylat a múltra,
A dolgok jönnek aztán mennek hirtelen,
És néha elvisznek magukkal arra az útra,
Ahol az érzelmek laknak nem az értelem.

Gyere ne félj tőlem, én jól tudom mi bánt,
Néha mindenki elkövet néhány hibát,
De ha magadba nézel és azt látod,
Hogy a szíved tiszta,
Akkor jó az út amin jársz
És többé ne is fordulj vissza!"

 

Tankcsapda: Örökké tart

gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8225

Zavarni nem zavarhatsz, de bármikor szivesen látlak (ahogy bárki mást is) ha meglátogatsz. :-))

Azt hiszem kicsit túlbecsülöd a kertem. Nincs olyan sok mindenem, és nem is olyan patent minden ahogy azt szerintem te gondolod. Sokminden indulóban van még csak, azoknak kell még pár év mire látványosak lesznek. Sajnos -3-tól -10 évig nem igazán volt időm semmire, ültettem ugyan ezt-azt, de azokt az évekmikor nem tudtam foglalkozni velük nagyon meglátni rajtuk. Most meg egész mások az elképzeléseim, így nem is nagyon erőltetem a helyreállítást. Az új ültetésekre próbálok több figyelmet szentelni. Azóta sokat is tanultam. A fajtáim 80%-ka nagyobb fákba oltott vesszőcskék, azokat leginkább szaporítóanyagként használom. Van egy körtefám, amibe pl. egy csonkolás után úgy 10 fajtát oltottam. Ezt egyáltalán nem metszem, génbanknak használom.  Van egy almasövényem és egy sövénynek nevelt egyetlen körtefám. No meg egy rakás alany, amik már az uj sövényeknek megfelelően vannak elültetve.

  Szóval nagyon nagy rendkívüli látnivalóra ne számíts, ettől persze sétálhatunk a kertben. Ha más nem, legalább egy-egy fajta habitusát láthatod, akár gyümölcsből, akár szőlőből.

  A március viszont nem a legjobb időpont, oltóvesszőt szedni szerintem kicsit kései, rügyfakadást látni meg korai.

Előzmény: bukfenc12 (8219)
gergerg Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8224

Szia! Kicsit lejjebb írtam hogy az olvasztott gyertyaviasz tökéletes. Ha nagyobb ágat oltasz, és szeretnél végleges megoldást, akkor is használhatod a gyertyaviaszt, akár egy kis rézgálicot is keverhetsz bele, (nem tudom ér-e valamit, de desindes hogy halványkék). Egy évet tart a viasz. Nyáron mikor már hajt az oltócsap, egyszerő olajfestékkel is lekenheted.

Előzmény: Törölt nick (8221)
Jbori Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8223

Köszi a kedvességed, nincs is panaszom! :)

Előzmény: bukfenc12 (8220)
Jbori Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8222

Szia, kecskelábbal én konkrétan nem jutottam sehova, pedig próbáltam! :) Fagél nevű kenőcs jó rá többek szerint.

Előzmény: Törölt nick (8221)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.09 0 0 8221

Hali!

 

Az oltáshoz milyen "kenőcsöt" használtok? Konkrétan kecskeláb ékezéshez keresek valamit.

Ha jól sejtem az alkoholos alapú fasebkezelő nem okés.

 

 

üdv B00

bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8220

Kedves JBori!

 

A leveledből is kiderült, hogy nem Te voltál a hibás. A boltban rád sózták a Biocérát, az oltásaidat pedig a tetvek intézték el. Akkor pedig miért kellene haragudnod olyan segítőkész emberekre, akik az oltás, szemzés topikban készek arra, hogy minél több sikered legyen ebben a témában?

Már többször is felajánlottam Neked, hogy bármikor szívesen küldök újabb cseresznye oltóvesszőket a sikertelenség után. Azt is írtam, hogy még a több évtizedes tapasztalattal rendelkező oltóknál is előfordulnak sikertelen próbálkozások, valamint javasoltam, hogy többször próbálkozzál az eredményesség érdekében. Ebben azt hiszem elég sokan a topik látogatói közül a partnereid vagyunk. Csak ezt neked is akarnod kell...

Előzmény: Jbori (8212)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8219

Kedves gergerg!

 

Tudom, hogy tavasszal egy benzinkutas találkozóban állapodtunk meg. De mivel nem laksz túl messze, nem tudom hogy zavarhatnálak-e március környékén otthon. Nagyon nagy kedvem lenne meglátogatni a kertedet, megnézni a gyümölcsfáidat, az oltásaidat és igen örülnék, ha az eddigi tapasztalataidat legalább részben megosztanád velem.

Előzmény: gergerg (8211)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8218

Kedves gergerg!

 

Sajnos még nem sajátok a képeken látható rózsák, de ilyeneket szeretnék majd a kertembe.

Csak kínomban már nem tudtam jobbat kitalálni, hogy a topikot végre visszatérítsem a rendes kerékvágásba...

Előzmény: gergerg (8210)
gergerg Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8217

Az oltástól fölfelé  az egészet. Magát az oltást igazából fölösleges, mert a szigszalag tökéletesen zár.

Előzmény: Jbori (8216)
Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8216

Az egész vesszőt célszerű beviaszozni, azt írod ugye, nem csak az oltást?

Előzmény: gergerg (8213)
gergerg Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8215

De ha van alanyod, várnod sem kell. Ha most becserepeled, beviszed a lakásba, pár hét múlva oltható lesz. Akkor még tuti hogy lesz nyugalomban lévő vessző.

Előzmény: Jbori (8214)
Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8214

Oké, köszi, megvárom. :)

Előzmény: gergerg (8213)
gergerg Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8213

Hát most ne is kezd ujra, várd meg a tavaszt. Nem kell semmiféle speciális nyavaja, sem speciális kötöző. Szigetelőszallaggal tökéletesen lehet kötözni a tavaszi oltásokat, és ha a nemes le van kenve olvasztott gyertyaviasszal akkor nem tud kiszáradni. Kénytelen összeforrni.

Előzmény: Jbori (8212)
Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8212

Csak biocérát kaptam fagél helyett, úgy kezdődött. Aztán a germersdorfi cseresznyén sikerültek a párosításos és az angol párosításos oltásaim, de mire észrevettük már összepöndörödtek a levelei a fekete tetvektől, és akkor már fújhattuk, és még jött rá a szárazság, amikor több víz kellett volna neki mint amennyi jutott. Azért termett egy szem cseresznye a fán, nem az oltásból, de azt meg nem ettük meg a ráfújt sok tetvetlenítő miatt. :) Itt tartok az oltással, és nincs kedvem újrakezdeni. :)

Előzmény: gergerg (8211)
gergerg Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8211

Oltás ügyben talán tudok segíteni. Írd le mit és mikor csináltál, én meg leírom hogy én hogy csinálom, kb 90%-os sikerrel. Az a 10 % is leginkább a kapott vesszők oltásra alkalmatlanságának köszönhető, sokszor másnál előbbre jár a természet az én alanyaim meg még javában tolják a szunyát.

Előzmény: Jbori (8206)
gergerg Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8210

Ezek sajátok?

Előzmény: bukfenc12 (8207)
Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8209
szórakozik velem a gép :)
Előzmény: Jbori (8208)
Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8208
+3=12 :)
Előzmény: bukfenc12 (8207)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8207

  

 

  

 

  

Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8206

Én szíves vagyok, játsz valaki mással rendőrösdit, vagy tiltass ki, nem érdekel. Ha nem tud itt béke lenni úgysem akarok itt lenni. Az oltásaim sem fogták meg. :P

Előzmény: gergerg (8205)
gergerg Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8205

Légyszives!:-))

Előzmény: Jbori (8204)
Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8204

Neked is jobban tetszik a fenyegetősdi. Pasik.

Előzmény: gergerg (8203)
gergerg Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8203

Látom nem nagyon bír senki továbblépni, aki mindenáron folytatni szeretné ezt az ide nemillő támát, annak állok rendelkezésére, de nem itt! Fontos dolgok ezek, csak itt szemétnek számítanak. Van egy ilyen szemetelős topic, mikor ilyen méreteket ölt egy egy téma, szoktam javasolni hogy ott történjen a folytatás. Ilyenkor vagy oda jönnek a hozzászólások, vagy nem. Ha nem akkor rendszerint egyszerűen befelyezik a témát. Nekem így is, úgy is jó. Azt gondoltam, mikor a multkor a szürke szöveget leírtam, sikerül lezárni a témát. Úgy tünik mégsem. Amennyiben viszont mégegy hozzászólást meglátok ebben a zsidó témában itt, bármelyik oldalról, moderátori segítséget fogok kérni a hozzászólások kitakarításához. Ezt nyugodtan lehet fenyegetésnek is venni. Szóval aki folytatni akarja, vagy újabb hosszas beszélgetést szeretne indítani kismacskáról, világvégéről, stb, azt várom itt:

 

  http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9205944

jooleetes Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8202

Kedves JBori!

A zsidók mindíg nagyon kedvesek és készségesek, még Ghazaban is amikor meghúzzák a ravaszt.

Előzmény: Jbori (8201)
Jbori Creative Commons License 2012.12.08 0 0 8201

ja, nem tudom, lehet hogy zsidó volt :)

Előzmény: Jbori (8200)
Jbori Creative Commons License 2012.12.07 0 0 8200

Nálunk egy fikusz már eladósorba került, felnőtt a plafonig. A mostani példány a Füvészkertből van, egy idős néni árult a lányával növényeket az üvegházban, és olyan kedvesek voltak hogy muszáj volt vennünk tőlük valamit. Különleges példány, szép göcsörtös szürke ágai vannak, ha véletlenül letörik tényleg tejes nedvet ereszt. Gyorsan nő, és nagyon belombosodott.

Előzmény: bukfenc12 (8199)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.12.07 0 0 8199

Kedves imkerei!

 

Nagyon köszönöm a szakszerű leírást. Nem csak az általánosabb kertészeti dolgokban, hanem ilyen különlegesebb kérdésekben is igen nagy tapasztalattal rendelkezel.

Előzmény: imkerei (8196)
imkerei Creative Commons License 2012.12.07 0 0 8198

Köszönöm, hogy megosztottad velem a gondolataidat!

Az lenne a lényeg, hogy ha különbözünk is gondolatainkban, kinézetünkben, nyelvünkben vagy kultúránkban, ne támadjuk, hanem tiszteljük egymást, ha már szeretni nem is tudjuk!

Szerintem.

Előzmény: Törölt nick (8197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!