Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23568

Mondom, sarkított példa és direkt irreálisat hoztam fel. De azon is lehet ugyan úgy halradar, miért ne? Sőt, lehet, hogy van is azoknak halradar fitcsőrje brahiból. De a medret mindenképpen látniuk kell, ha halradar, ha nem. Nem az Amadeusnak, vagy a Hableánysüllyesztőknek, hanem kisebbeknek amikről nem ordít, hogy horgászcsónakok.

Előzmény: Vosseler (23564)
L_áma Creative Commons License 2020.01.11 0 1 23567

Legyen úgy! Vagy járj el gyúrni, én szurkolok. :))

Előzmény: Vosseler (23566)
Vosseler Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23566

Ez is igaz. 

Én most pont arra gyúrok, hogy nekifussak a "társadalmi" pozíciónak, mert nagyon elegem van, amit a partokon látok és többször, a szemem láttára történik a szabálysértés, de pont semmit nem tehetek ellene. Maximum szólhatok, evvel viszont bevállalok egy fürdést, ha nem az én súlycsoportom az "ügyfél".

Viszont ha mindenzt hivatalosan teszem, akkor már más a leányzó fekvése, hiszen más a büntetési tétele is, egy hivatalos személy elleni erőszaknak. És ami a legfontosabb!  Hulljon a férgese!

Előzmény: L_áma (23565)
L_áma Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23565

Persze, a jogok okék. Csak a szándékok nem voltak azok. Mostanra a "csak a karszalagért" Józsibácsik többsége már nem halőr.  És ez nem baj. 

Előzmény: Vosseler (23563)
Vosseler Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23564

Egy Mozart-on lévő "radar", nem ugyanaz, mint mondjuk egy Humminbird, ami kifejezetten, horgászoknak let kifejlesztve. Nem ugyanolyan a felbontása, a látószöge és nem ugyanazt hivatott figyelni. 

Ha a végéből, a kapitány pecázik, akkor azt is ellenőrizheti bárki, akinek erre, jogosítványa van, hiszen magyarországon, a magyar törvények érvényesek mindenkire. Kivéve a diplomáciai fenségterületek.

Előzmény: Törölt nick (23561)
Vosseler Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23563

Attól, mert valaki társadalmi halőr, még majdnem ugyanannyi joggal rendelkezik, mint a hivatásos, halászati őr.  Tehát Józsi bácsi is az.   És valóban nem baj, sőt...

Előzmény: L_áma (23558)
mellon74 Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23562

Ez ugyan a Balatonról szól, de ez alapján nem kell, hogy be legyen kapcsolva, elég, ha megtalálják a csónak orrába bedobva, + botokat egyidejűleg.

 

http://balatonihal.hu/Hirek/Felreertesek-a-szonar-hasznalati-tilalommal-kapcsolatban

 

 

 

 Ennek az oldalnak az alján van a keretes írás. Azt írja, hogy kormányhivatal előírása alapján van az egész. Én nem találok ilyen előírást sehol, de tuti, hogy létezik.

 

 

https://www.szoljon.hu/kozelet/helyi-kozelet/januarban-meg-ervenyes-a-tavalyi-engedely-2128941/

Előzmény: Törölt nick (23561)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 1 23561

Tudom, még pár emberkének szintén, de semmi probléma, nyugodtan. Ha nincs abban a csónakban horgászatra/halászatra/rabsickodásra alkalmas eszköz, hal ami horgászatból/halászatból/rabsickodásból származhat, akkor nincs félnivaló. Visszatarthat, pálinkázhatunk, beszélgethetünk, átkutathat mindent. Akárki lógathat egy radart a vízbe. Kamerát is. Mágnest is. Halfogásra alkalmas eszközt viszont nem, és fémkeresőt sem, de ez utóbbi, már egy másik topicba tartozik. Hogy a mellette lévő másik csónak fullba van pakolva pecacuccal, területi engedéllyel, fogási naplóval és kishallal és ücsörög is benne valaki? Hát sajnos ez van. Nem tudnak vele mit kezdeni, mindkettő szabályos. Viszont (sarkított példa) egy Dunaparton dekkoló Amadeus hátuljából például már nem pecázhatna a kapitány, ha tiltott a radarozás, ugyanis azon van radar, és működik is. Érdekes kérdéskör, nincs tisztességesen körbeszabályozva, csak úgy ahogy.

Előzmény: Vosseler (23557)
BWels Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23560
Előzmény: BWels (23559)
BWels Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23559

9. November 15. és február 29. közötti időszakban – a vermelő halállományok védelme érdekében – szonárt használni tilos."

Ez van a 2020 - ás horgászrend én. Szerintem ez megint olyan gumi

rendelkezés. 

Most miről beszél. A szonár (adófejről) vagy a komplett készülékről

(halradar, szonár, echolot)

Ha olyan szonárom van amibe benne van a GPS. szerintem nem tilthatja meg használjam a készüléket, pl. útvonal rögzítésre. 

Téli hónapokban bármikor leszálhat a köd és ez nekem a biztonságot szolgálja szerencsésen visszaérjek a kikötőbe. Ezért mondtam az előbbi hozzászólásomban, ez a Tisza hajózó útvonal nem tilthatja meg, bíróságon szerintem meglehetne támadni. Na most ennél a funkcionál adja a jeleket lefelé honnét tudja meg a halőr. Igazából nem tudom GPS használatakor adja a szonár jeleket, vagy azt ki lehet kapcsolni. Nem tudom nem ilyen készülékem van.

Itt a Tisza-tavi 2020-as horgászrend. Kb. 2 hete olvasható. 

Előzmény: mellon74 (23554)
L_áma Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23558

Hát igen. Már nem az önkéntes Józsibácsik ellenőriznek. Nem is baj...

Előzmény: Vosseler (23557)
Vosseler Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23557

Megsúgom, hogy a halőrnek, bárkit joga van ellenőrizni a víz vonzáskörzetében.

Ellenőrizni, visszatartani a rendőr megérkezéséig, átkutatni a járművet, ruházatot, kényszerítő eszközöket alkalmazni. 

Halászati őri és rendvédelmi vizsgával rendelkeznek. (erdő őrök, szintén)

Előzmény: Törölt nick (23556)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23556

Ha nincs nálad bot, horog, damil, hal (származást igazoló számla nélküli, hisz vehetted az auchanban is) akkor nem vagy horgász, máris semmi közük nincs hozzád a horgegyleteknek, ellenőröknek.

Előzmény: mellon74 (23554)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23555

Van :)
Esküszöm nem fizetnek egy petákot sem, de megint Decathlont hozok példának.

https://www.decathlon.hu/seacoast-1-350-teleszkopos-bot-id_8406625.html

 

- Méret: 3,5 m
- Dobósúly: 80-150 g
- Helyigény: 0,88 m
- Tagok száma: 6
- Súly: 460 g
- Anyag: Üvegszál

5690 Ft

Stupekólom behajigálásához vettem. A spicctag sárga, nagyon jól látszik, a bothoz valóan jó vastag! Harcsát jelzi! :)
Hullaegyszerű, csomagtartó-kompatibilis, nem kell hímestojásként pipogyálni.

Előzmény: csoppika (23553)
mellon74 Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23554

Pontosan erre gondoltam én is, hogy mi van, ha fixen be van szerelve? Pl. a Victor Hugo. Kizárt, hogy nincs a fedélzeten ilyesmi. Bár ha jól emlékszem most úgy van írva, hogy halfogás céljára nem lehet használni. Tehát, ha nincs nálam bot akkor használhatom. Ennek megint nincs értelme szerintem. Megkeresem a vermelő állomány, kicserélem a radart botokra, és visszaülök a telefonon bejelölt koordinátára. A 2020-as iromány még nem publikus. Feltettem a kérdést a szövetségnek is, de nem sikerült válaszolni még 2 nap alatt. Szerintem nem is fognak. Én folyamatosan használom (tam), de csak a meder figyelésére. A hal riasztás (fish id) be sincs kapcsolva rajta, soha nem is volt. Radarral látott halat szerintem nagy spílernek kell lenni, hogy megfogd (tapasztalat). Még kuttyogatásnál is hiába láttam, hogy feljönnek a harcsák, követik a nadálycsokrot, egyik a másik után, ha nem evett akkor nem kellett neki. Pedig már konkrétan rángattam is az orra előtt, de akkor sem.

Előzmény: BWels (23550)
csoppika Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23553

Ha már úgyos pecabot. Olcsó kategóriában kéne teleszkópos bot 100-130g ólom bejuttatáságoz 10-30méterre folyóvízre. A kapast a spiccen lesném. És olyan 90-cmre összecsukhatót. (a baratnőm lakasa előtt a győri parkolóban max a csomitartóban mernék ilyeneket otthagyni, és oda 90cm alatt fér be) Van ilyen?

A múzeális üvegbotjaim esnek szét. A lakknak nem tesz jót a 20 év kihagyás a horgászatban...

BWels Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23552

Mint írtam, én télen igysem, úgysem megyek radarral. Nyáron néha, néha csak kuttyogatáshoz. 

Előzmény: Törölt nick (23551)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23551

2 ladikkal mentek. 1-ben van a pecacucc és a horgász, a másikban semmi más, csak a radar és a segéd.

Előzmény: BWels (23550)
BWels Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23550

Ma szóba jött a horgász boltos havernál, meg az elnökünk is.

Igen úgy néz ki rábizták a víz kezelőjére engedélyezi vagy tiltja. 

Bár szerinte ha valaki feljelentené akkor engedéjezni kéne néki, mivel az élő ugye hajózó útvonal, ott nem lehet tiltani. 

Utánna olvasok már mégegyszer a 2020.as horgászrendnek. 

Mintha rémlene úgy van fogalmazva a téli hónapokban horgászatra

használni tilos.

Na de kérem a nagyobb hajók a be van építve 1 gombnyomás, a kutya sem veszi észre. 

Ha én a ladikom belülről a fenékre ragasztom a sonár fejet a vevőt fixre beépitem akkor ezekszerint nem szólhatnának. 

Megint 2 mércével mérnek. 

 

Igazából engem úgymond nem igen érint, van 2 radarom, de ritkán használom egy évbe max. 3x. Tavaly nem is használtam. 

Na de még is ez a 2ős mérce bassza a csőröm.

 

Előzmény: Törölt nick (23547)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23549

Te most ugye csak viccelsz? Az a kis piros bot csak pergetéshez használható, 10-20 grammos. Hátizsákos-biciklis dologhoz kitűnő amíg az embernek van már engedélye, de nincs még beállt cucca.

Bocsánat, 1290Ft :)
https://www.decathlon.hu/horgaszbot-essential-180-id_8350210.html


Azokat a márkákat szerintem senki se ismeri így itt jelenlévők közül. Olymindegy, hidd el. Ami neked tetszik azt vedd meg. Mindenkinek más a rigolyája, más az agylövése, más a pénztárcája, más a kocsija stb.

Abba az egyesületbe lépj be ami a legolcsóbb neked, ha a dunára mész úgyis. Csak egy kötelező lehúzás az is, semmi más.

Előzmény: Törölt nick (23546)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23548

"Behúzós horgászatnál ok."

 

Na, de pergetésnél?!  :-O

Előzmény: Törölt nick (23546)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23547

Rábízták a víz kezelőjére, hogy tiltja-e? 

Előzmény: BWels (23539)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23546

Én is azt használom, olcsó, teleszkópos kis helyen elfér, király.

Behúzós horgászatnál ok.

(Ahol én horgászom, engedélyezett a behúzás.)

Én az orsót leseréltem, mert az elég gagyi, de a bot az jó.

Előzmény: Törölt nick (23542)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.11 0 0 23545
Alchemist_Anonymous Creative Commons License 2020.01.10 0 0 23544

Mindenkinek köszönöm a tippeket. A méret elsősorban a bringa miatt fontos, egy 2.4-es bot szétszedve 1.25 m, az átlósan még a hátamra rakható, de már kicsit kilóg, akadhat bokrokba, de ez tényleg kezelhető probléma. Szerintem akkor 2.2 vagy 2.4 m, 2 részes lesz a bot.

 

Kösz a tippet a dobósúllyal kapcsolatban, értem én, hogy annak a várható csalik tömegéhez kell igazodnia. Ez nálam elsősorban gumihal lenne jigfejjel, ha jól értem folyókon valamivel nagyobb súlyok kellenek, ezért vacillálok rajta. Szerintem 10-30 g lesz vagy max 15-40 g. Ugyanakkor attól is tartok, hogy kezdőként ne válasszak túl lightos botot, mert gondolom azért a fárasztáshoz is kell tapasztalat, nehogy eltörjem.

 

Az árról: olcsó húsnak azért általában híg a leve. Az a tapasztalatom, hogy ami nagyon olcsó, az hosszú távon többe fog kerülni, vagy csak elmegy a kedvem az egésztől ha túl sok gubancot dobok. Teleszkópos botot nagyon nem ajánlják pergetésre, akárhogy is nézem. Gyerekkoromban olcsó szarokkal horgásztam, az elég tapasztalatot adott ahhoz, hogy most inkább kicsit drágábbat vegyek és ne a felszerelésen múljon a siker. A nagyon drága cucc meg persze csak parasztvakítás. Több bolt átnyálazása után úgy tűnt, hogy a "középkategória" az valahol 10 - 20 ezer között van a botokra és az orsókra is, de javítsatok ki, ha tévedek.

 

Ja és kártyát elindítottam, jövő héten vizsgázok. Egyesületet még nem döntöttem el, annak a tagsági árán kívül van valami jelentősége? A Nagybudapesti HE rendben van?

 

Továbbra is megköszönném, ha valaki megosztaná tapasztalatait a felsorolt cuccokkal, legalább márka szintjén, vagy tudna ajánlani hasonló árú peregetőbotot vagy orsót, ami bevált neki.

 

L_áma Creative Commons License 2020.01.10 0 0 23543

Hát, én ezekhez a csiribiri cuccokhoz nem tudok hozzászólni. Viszont a dobósúlyról sántítanak a gondolataid. El lehet dobni a súlytartomány felső határánál jóval nagyobb tömeget is, törés nélkül. Csak ... szarul /ez a legjobb szó rá/.

 

Óvatosan, hosszan lendítve, és nagyon nem hatékonyan. Túlterheli a botot, meghajlítja, de nem tudja a + tömeget a saját rugalmasságával tovább gyorsítani, nem segíti a dobást. Az ideálisnál kisebbet is el lehet dobni. Csak azt is szarul. Mivel a műcsali /bármi/ nem az ideális mértékben hajtja meg a botot dobáskor,  a bot rugalmassága nem segít messzebbre hajítani.

 

Egy botot nehéz jól kitalálni, míg nincsenek kialakult szokásaid. 

 

 

Előzmény: Alchemist_Anonymous (23540)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.10 0 0 23542

Vedd meg a decathlonos 180cm-es 1500Ft-os teleszkópos kis piros botot egy kis kínai 2000-es orsóval. Többen is használjuk, a halaknak teljesen mindegy mivel lógatsz. Indításnak hidd el, hogy tökéletesen elég lesz. Aztán a sporik cuccait megszemléled, tapasztalatot szerzel és megveszed azt ami a legjobb neked. Ha a szállítás fontos szempont, akkor az legyen az első helyen.

Utána úgyis belesüllyedsz a pénznyelőbe, belehajszolunk, ezen ne múljék :) a sort kezdheted is az idei engedélyek kiváltásával... vizsga, az a hülye kártya megvan már?

Előzmény: Alchemist_Anonymous (23540)
lapar Creative Commons License 2020.01.10 0 0 23541

Nem értem a problémát. Bringa, vonat busz elfér a 2 részes is.

Ha meg bőrönd, akkor teleszkópost vinnék.

Egyéni, ki mekkora bottal szeret, én pl. 2,4 fölé nem megyek. Nézd meg, a legtöbb 2,7-es, amivel hosszabb a 2,4-nél, abból 20 centi a nyél+.

Tudsz dobni kisebb súlyt, csak nem fogod élvezni, és felesleges súlyt cipelsz.

Előzmény: Alchemist_Anonymous (23540)
Alchemist_Anonymous Creative Commons License 2020.01.10 0 0 23540

Elnézést kérek a hosszú posztért, de kezdőként sok kérdésem merült fel. Pergető cucc összeállításához szeretnék tanácsot kérni. Főleg pergetés érdekelne süllőre, balinra, csukára, Duna fővárosi szakaszán, illetve az Alsó-Tiszán és holtágain. Anyagi keretem max 40 ezer (bot + orsó). Fontos, hogy nincs autó és csónak, vonat + bringa van, ezért partról tudok majd horgászni és fontos a bot szállítási hossza is.

 

1. Mennyire gyengébbek a 4 részes travel botok? Tud-e valaki konkrét jó travel botot ajánlani megfizethető áron, vagy kezdőként jobban járok egy 2 részessel?

 

2. Mennyire fontos partról a bot hossza? Sokat számít-e mondjuk egy 2,7 m-es bot a 2,4 m-vel vagy a 2,13 m-rel szemben? Szállítás szempontjából a 2,13 m lenne nekem a legjobb, de mennyit vesztek ezzel dobás terén?

 

1+2 együtt: Tehát mivel járok jobban, egy 2,7 m 4-részes travel bottal, vagy egy 2,13-as 2-részessel? Esetleg egy 2,4-es 2-részes még belefér némi kényelmetlenség árán.

 

3. Milyen dobósúlyt válasszak? 10 -30 g, 15 – 40 g, vagy 20 – 60 g? Mit jelent az alsó érték a dobósúly megadásánál, a felsőt értem, eltörhet a pálca, de miért nem lehet 20 – 60 –as bottal pl. 10 g-s csalit dobni?

 

4. Van-e konkrét tapasztalata valakinek az alábbi botokkal?

 

2 részesek:

Shimano bot Catana EX Spinning 210M 10-30gr

Savage Gear MPP2 221 cm, 12 -35 g vagy 20 – 60 g

Abu Garcia Rod Vendetta Spinning 702M 10-30G SPIN

 

4-részes travel:

Abu Garcia Venturi Travel Spinning

Cormoran Cross Water Travel

Pezon Et Michel Invitation Transfer Trip 240 H 15-40 G 2.4 M

Delphin Spin Trip

 

5. Van-e valakinek konkrét tapasztalata az alábbi orsókkal (3 vagy 4000-es méret)?

Shimano Sienna

Shimano Nexave

Ryobi Ecusima

Daiwa Ninja

 

Előre is köszönöm a segítséget.

BWels Creative Commons License 2020.01.10 0 0 23539

Emlékezetem szerint 2018 bán téli hónapban tilos volt a T. t. - on.

Akkor emlékeim szerint volt az országba bírósági itélet, hogy ez nem ok, ezért 2019 - ben nem tiltották. 

Viszont most a 2020 - ás horgászrend én megint tiltják. 

Előzmény: mellon74 (23538)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!