Keresés

Részletes keresés

hobe Creative Commons License 2007.04.05 0 0 297
Az valami idiota volt undorito.akarmi.hu oldallal, semmi koze nem volt a temahoz. Gondolom mindenhova bemasolta.
Előzmény: Degeczi (296)
Degeczi Creative Commons License 2007.04.05 0 0 296
"Egy törlés sincs a topicban !"

nem tudom mi volt a (285), de az pl nyom nélkül eltűnt
Előzmény: KenGuru 01 (295)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 295




A legtöbb infó személyes adathoz csatlakozik. Életkor, foglalkozás, stb. Úgy gondolom, hogy senki nem akarja "csak" egy információ kedvéért kiadni magát. Ezért javaslom a privi komunikációt. Azonban ha valaki felvállalja annak itt nyíltan adok választ. Pl lásd az 50 éves olajtechnikust.

Elég sokan olvassák ezt a topicot és nagyon sok infókérés fut be hozzám. Mit gondolsz miért nem írnak ide olyat, hogy "nem is kaptam választ a kérdéseimre " vagy "nem is igaz amit itt leínak".

Egy törlés sincs a topicban ! Az egyetlen negatív hozzáállás a tegnapi két "töröljük a topicot " HSZ volt.





Előzmény: hobe (294)
hobe Creative Commons License 2007.04.05 0 0 294
Engem nem zavar, mert akkor en toroltetnem:-)

Egyebkent ebben a topikban tul sok info nem hangzik el, mert az osszes kerdesre az a valasz, hogy "irj provatban es keresunk megoldast"..
Előzmény: KenGuru 01 (292)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 293
hobe !

Most olvastam csak vissza, hogy te is "külhoni" vagy. Új-Zélandi, ha jól vettem ki a szavaidból.

Akkor pláne nem értelek, hogy miért fáj az másnál,ami neked már meg van? Egy új élet, egzisztencia, lehetőség, remény.
Előzmény: KenGuru 01 (292)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 292
Szia hobe !


Itt nem hangzik el nyílvánosan semmi ami reklámnak minősülne ( pl gygy cégnév ) ! Csak információk, pontosan azzal kapcsolatban amit a "topicnyitóban" meghírdettem.

A moderátorokkal már korábban egyeztettem, és semmi kivetni valót nem találtak a topicban.


Neked miért fáj ez a topic ? Mi motivál, hogy az "igazság bajnokaként" csattogtasd az ostorod ?

Tudod sajnos vannak akiknek ez az ország nem hajlandó, vagy nem tud tisztességes, emberi életmódot kínálni. Próbálnak maguknak, családjuknak valamilyen alternatívát találni. Sajnos jó választás nincs, mert marad a beletörődés, és megkeseredés, vagy pedig egy új lehetőség megragadásával, egy új élet, egzisztenci létrehozása Ausztráliába. Ez bizony sok kérdés vet fel, ahogy az a többi ( Kanada, USA, Ír, Angol, stb ) topicoknál is történik.


Miben különbözik ez azoktól, hogy így kivívta figyelmed ?

Gondolom azokba is beírtál egy hasonlót mint ide.

Vagy tévedek ?


Látod ez az a kicsinyes "hungaricum" ami miatt menekülnek az emberek magyarországról. Ez a tegyünk keresztbe ahol csak lehet viselkedés.
Előzmény: hobe (291)
hobe Creative Commons License 2007.04.05 0 0 291
Toroltesd a topikot a Szabalyzat ezen pontjanak megszegese miatt:

"Nem használhatja Fórumunkat reklámtevékenység folytatására, kivéve, ha erre írásos engedéllyel endelkezik az Index.hu Rt-től."
Előzmény: No!Kia? (289)
No!Kia? Creative Commons License 2007.04.04 0 0 289

Ne haragudjatok meg rám, főleg a topiknyitó ne, mert becsülöm a szándékát, hogy segíteni akar, de ez a topik nem más mint egy jó reklám valakinek és Ausztráliát illetően egy gramm konkrét információ nem hangzott el, vegyük csak pl. hogy erről a pók témáról sem tud semmit a T. topiknyitó, hanem valakiknek a leveleiből szűr le információt az ottani helyzetről, vagy akár említhetjük, hogy eddig konkrét választ senki sem kapott csak egy jó nagy adag PR-t a topiknyitó munkaközvetítő munkájáról és Ausztráliáról. Vagy ha nincs igazam, idézzétek be a topiknyitó által említett negatívumokat!

Kicsit úgy hiteltelen valakitől információt hallani egy messzi országról úgy, hogy az illető járt kint egyszer akkor is turistaként.

 

Nekem is laknak kint barátaim rokonaim, Dél-Afrikában, Ausztráliában, USA-ban, Japánban, mégsem venném magamnak a bátorságot, hogy nyissak egy topikot és egy országról állítsak konkrétan úgy dolgokat, hogy egy percet sem éltem, dolgoztam ott, max. voltam kint meglátogatni a haverokat, rokonokat. Mert ebből nem lehet semmit leszűrni, persze hogy egy turistának nem fogják megemlíteni a nehézségeket, a hátrányokat, ugyancsak az ott élő ismerős sem fog beavatni mindenbe.

 

Ja! Ausztráliában nagy és mérges pókok vannak, a lakásban is, én nem vagyok egy nyuszi, de szartam tőlük rendesen, úgy mint a skorpióktól is, ott van egy külön szolgálat ami a megcsipett embereken próbál segíteni, de sajnos nem mindig sikerrel. Szóval ennyit a nem kell félni itt nincs is pók és hasonló állítólagos rovarászok által irt kamulevelekről...

kalambo Creative Commons License 2007.04.03 0 0 286
Megnéztük. És?
Előzmény: Törölt nick (285)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 284

Szia kegon !

 

 

 

Utánna járva a fizetések olyan 85-150 000 AUD/év között vannak. Itt egy link ahol meg tudod nézni, hogy milyen szakmák melóhelyek vannak általánosságban.

 

Ez az összefolglaló lista: http://mycareer.com.au/jobs/-/mining-oil-gas/

 

Ezen belül sok szektor van, de pl. az "egyéb" kategóriában, Nyugat-Ausztráliában (ott pezseg talán a legjobban az ipar): http://mycareer.com.au/jobs/regional-western-australia/mining-oil-gas/other-mining-oil-gas/

 

 

 

üdv : KenGuru 01

Előzmény: Törölt nick (276)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 283

Valamit akkor lehet elgépeltél mert mindenkivel ezen tartom a kapcsolatot.

 

 

australia@vipmail.hu

Előzmény: ambbay (281)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 282

Szia X5 !

 

Az hogy három gyermeked van, nem hátrány, de nem is előny!  Az ügynöségek valóban sokba kerülnek.  A legolcsóbb is 300 000 Ft körüli valutát kér el , és akkor még ott a sok egyébb költség. Szakma honosítás, vízumilleték , papírok fordítása hitelesítése, stb.

 

A hivatalos költségeket nállunk sem tudod megúszni, és persze azt nem is nekünk fizeted, de az ügynöki díjjazást 100%-ban.

 

Viszont nem mindenki mehet ki. 

 

Küldenék egy rövid kérdőivet, és kérlek azt küld vissza. Abból azonnal megtudom mondani, hogy milyen eséllyeitek, lehetőségeitek vannak.

 

Kérlek küldj egy mailt, és megy a válasz !

 

 

üdv

Előzmény: X5 (280)
ambbay Creative Commons License 2007.04.03 0 0 281

Kenguru 01!

 

Milyen email cimre lehet írni Neked? Amit a nicked mellé megadtál, az valamiért nem jó.

Előzmény: KenGuru 01 (278)
X5 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 280
sziasztok!öten vagyunk a családban - 3 kiskorú gyerek -,s ausztráliában szeretnénk letelepedni.milyen esélyünk van,hogyan kezdjem az egészet?persze ügynökség kizárva.az egy vagyonba kerülne.ha tudnátok segíteni egy pár ötlettel,nagyon megköszönném
ad.2.ne Creative Commons License 2007.04.03 0 0 279

Persze, hogy komolyan érdekel! :) Különben nem kérdezném.

Köszi előre is a választ. Na olyan pókokkal nem szeretnék a lakásban találkozni, mint amiket a kalambo belinkelt.

Előzmény: KenGuru 01 (278)
ad.2.ne Creative Commons License 2007.04.02 0 0 277

Szia!

Utána tudtál kérdezni ennek a pókdolognak? Mert ha nem vészes és lakásban nem találkozni nagy mérges tarantulákkal, skorpiókkal, akkor van egy új ügyfeled! :)

Előzmény: KenGuru 01 (35)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 274
Kis türelmet kérek és friss infóval jelentkezem. Ez cca1-2 nap.
Előzmény: Törölt nick (273)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 272
Konkrétan milyen területen és mennyit dolgoztál ? Mihez értesz ?
Kérlek fejsd ki kicsit részletesebben .

Olajterv ? Vegyépszer ? KöKut ?
Előzmény: Törölt nick (271)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 270
Ha aza ngolod alapszintre fel tudod hozni akkor szinte biztos hogy egy 4 éves jól fizető állást meg tudunk oldani neked. Kérlek gondold végig és ha komolyan érdekel akkor jelezd, és elindítjuk.
Előzmény: Törölt nick (269)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 268
Rosszhírem van ! Letelepedésire szigorú határ a 45 év ! Sajnos ebből kimaradtál. Viszont 4 éves munkavállalóit valszeg lehet intézni neked. Angollal hogy álsz ?


Előzmény: Törölt nick (266)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 265
Szia kegon !


Ausztráliában olajipari munkásra nagy szükség van. Azonban a "technikus" náluk ismeretlen fogalom, mint ahogy a szakközép iskola is. Szinte biztos hogy a te szakmádat tudjuk honosítani, és ezáltal el tudsz helyezkedni kint is.


Fontos volna még a korod, amit ha gondolod küld el a mail címemre.



Előzmény: Törölt nick (264)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.04.01 0 0 263
Szia Piazza D'Oro


A mail címemre küldj egy levelet és elküldöm a kérdőívet. Egyszerű, és alig pár kérdés van rajta, de ez meghatározó a kimenetellel kapcsolatban.
Előzmény: Piazza D'Oro (262)
Piazza D'Oro Creative Commons License 2007.04.01 0 0 262
Szia KenGuru!

Én nemrég kezdtem el azon gondolkodni, hogy elköltözöm itthonról. Gondoltam Angliára, Németországra. Az USA-ban már éltem 8 hónapot. Nem éreztem magam tökéletesen, de
ez egy hosszú történet.
Apám egyik korábbi munkatársa volt kint Ausztráliában a feleségével két hónapra. Akkor jutott eszembe: miért is ne? A napokban kezdtem el olvasgatni az ausztrál nagykövetség honlapját, de mikor az USA-ba mentem, akkor is olvasgattam fórumokat, ahol nagyon sok hasznos infót találtam. Most azt próbálom meg kisilabizálni, hogy milyen az ausztrál munkaerőpiac, miből van hiány, de főleg, hogy milyen lehetőségek vannak a kinntartózkodásra - értem ezalatt a különböző engedélyeket.
Én is szívesen megnézném azt a kérdőívet, amit már másoknak is elküldtél.
Köszöm előre is.
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 261
Sziakegon !


Az olajiparban igen komoly lehetőségek vannak. Több szakmai is rajta van a hiányszakmák listáján.

Neked mi a szakmád ?
Előzmény: Törölt nick (260)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.31 0 0 259

A szakmát nincs mese honosítani kell, ami cca egy 4-6 hetes folyamat. Mondjuk nem igen szoktak egyik napról a másikra amúgy sem kimenni.

Van ameliykhez még nyelvtudást sem kérnek, vagy ha team jelentkezik akkor elég ha a vezető tud ( burkoló ). Azonban egy alap angol sokat dob az "eladhatósági mutatón".

A segédmunka pontos körülményeivel nem vagyok tisztában, de mintha valami olyan rémlene, hogy ha igazolni tudja, hogy arra az állásra "X" ideje nem jelentkezett OZZI delikvens akkor mehet a külföldi is.
Előzmény: hobe (258)
hobe Creative Commons License 2007.03.31 0 0 258
OZ-ba be lehet vinni segedmunkast hivatalosan?? Egy villanyszerelonek nem kell kulonbozeti vagy barmilyen vizsgat tennie? Itt a szomszedban ezek eleg maceras dolgok..
Előzmény: KenGuru 01 (257)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 257
FIGYELEM !


Munkásokat keres Ausztrál partnerünk a következő szakmákban :


Hegesztő 12 fő

Villanyszerelő 8 fő

Kertész, kertépítő 4 fő

Ács 6 fő

Asztalos 8 fő

Burkoló 8 fő

Festő 7 fő

Kőműves 5 fő

segédmunkás 23 fő
különböző
munkakörökbe


Négy éves munkaszerződéssel, száláslehetőséggel, hivatalosan.


Érdeklődni itt a topicban,illetve részletesen az e-mail címemen.




KenGuru 01
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 256
Szia antkxy



Amit írsz azt kétfelé kell szedni.

lőször is maga a letelepedési engedély, vagy munkavállalási. Mind kettő szakmai alapon megy. Vannak hiányszakmák kint amibe tárt karokkal várják főleg európai szakembereket. Tehát tudni kellene hogy mihez értesz, és persze hogy mennyi idős vagy. Sajna a betöltött 45 év kizáró ok !

Ha meg van a letelepedésid, vagy munkavállalóid, akkor lehet a kinti lehetőségeket megszondázni. Viszonylag könnyű az Ausztrál netes forrásokat megtalálni, de ha segítség kell, vagy szeretnél további részleteket is megtudni akor keress meg privátban.



üdv : KenGuru 01
Előzmény: antkxy (255)
antkxy Creative Commons License 2007.03.29 0 0 255
G'day KenGuru! :-) Engem érdekelne a kivándorlás. Pontosan hogyan történne mindez?
Milyen papírokat kellene beszerezni? Mennyibe kerülne egy irodát megbízni azzal, hogy segítsen szállást és munkát találni?
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.29 0 0 254
Szervusz István !



A mai Ausztrál hírdetésekben több JAVA ( jól írom ? ) szakembert keresnek. Ezen kívül, van még jó pár IT álláshírdetés, melyre érzésem szerint a képzettséged megfelel.

Ha továbbiakban is érdekel a munkavállalás akkor keress meg.


üdv : KenGuru 01
Előzmény: _István_ (252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!