Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2009.01.03 0 0 3718
" Mit csináljunk? Szabályos így az építési engedély? " Érdeklődj a helyi építési osztályon, lehet, hogy valaki csókos volt. Eladhatod, de csak nyáron.
Előzmény: jogvedelem (3715)
jogvedelem Creative Commons License 2009.01.03 0 0 3715

Üdvözlet!

 

Első felindulásra írok...

 

Segítséget kérnék, van egy hatalmas gondom. Vettünk egy társasházban egy lakást, igaz akkor még csak tervrajzon volt meg. Szépen fel is épült, állnak a falak, lassan a nyílászárók is bekerülnek.

Éppen ma elmentünk, kicsit méregetni, tervezgetni.... Aztán jött a hidegzuhany:

A szomszéd kéménye kb 6-8 méterre, pont fejmagasságban ontja a fekete füstöt, amit a szél pont a lakásba hoz...

 

Mit csináljunk? Szabályos így az építési engedély?

 

sokmillió forintunk van már benne ebben a lakásban.

nagy ivó Creative Commons License 2009.01.03 0 0 3714
A kereskedelemben kapható hőálló szilikon paszta.
Előzmény: kicsiati (3713)
kicsiati Creative Commons License 2009.01.03 0 0 3713

Most készülök beállítani a megvett kandallót.

A kémény nyílását kicsire falaztam, ezért most egy le kellett belőle szedni.

Most vannak nagyon kicsi hézagok mellette. Mivel lehet ezt betömíteni?

Valami rugalmas anyag kellene ami bírja a hőt.

nagy ivó Creative Commons License 2009.01.03 0 0 3712
Ha falazott kémény, akkor természetes a melegedés. Nálam ősztől tavaszig meleg, néha forró már 35 éve.
Előzmény: Vezo228 (3711)
Vezo228 Creative Commons License 2009.01.03 0 0 3711

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem.

Az ünnepek előtt telepítzettünk egy Viadrus vegyes kazánt a fűtésrendszerrre, régi, falazott kéménybe megy az égéstermék (talán 14x14). A kémény a lakórészen áthaladva éri el a padlásteret, tehát "belső kémény".

 

A kérdésem az volna, hogy természetes, üzemszerű állapot-e, hogy a kémény fala (a lakásban, kívülről tapintva) egy egész napos fűtés után (kb 60-70 C-os vízzel) meleg, sőt még ma reggelre sem hűlt ki, amolyan kézmeleg volt. Ez a bekötési pont fölött kb 2-2,5 m között van valahol. Pont a WC hátfalában van a kémény, ahol eddig nem volt külön radiátor és bazi hideg volt. Most reggelenete az a legmelegebb helyiség a házban :)

 

Szóval, ez íygy jó?

dako60 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3710
Én még csak malteros szivacsról hallottam amit föl és le húzgálnak a kéménybe, de az nem sokat ér vagy semmit, ettől függetlenül az a kis szerkezet lehet, hogy létezik és jó is. A kéményseprők is csak emberek ha a gazda nem erőlteti munkát, akkor ők sem. Azért van olyan is aki rendes és tisztességgel elvégzi a munkáját, most mifelénk egy ilyen srác van, ha jön majd elküldöm hozzád, az előző az olyan volt,hogy díjat beszedte és a munkát későbbre igérte, de soha nem ért oda.
Előzmény: bolykitomi (3708)
dako60 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3709
Üdv. Siokémény!
Köszi a választ. A pillangószelepet azért igyekeztem minél jobban a zárás felé billenteni, hogy több meleg maradjon bent kazánban és ne tető fölött lévő eget melegítsem. Begyújtáskor 100% és mire bemelegszik rendszer 1/3-ra nyitom ez a új modi. Úgy néz ki, így már jobb.
A bélelésről jutott eszembe a múltkor az egyik ismerősöm azt mondja, hogy rak a kéményébe vascsövet(8m egybe és 100kg fölött). Mondom neki ez ingyen van , de a darúskocsi költsége hányszor tízezer forint.
Előzmény: siokemeny (3694)
bolykitomi Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3708

Köszönöm a segítséget mindenkinek.

A javaslatok kicsit széthúznak, mintha a két énem vitázna egymással.

A segitőim közti feszültséget szeretném oldani:

-- a pénszedő kéményseprőt igenis neki ugraszthattam VOLNA a munkának, csak ugye ki a nyavaja akar kormot síkálni, mikor pecázással is lehel tölteni egy délutánt.

Talán ha ő erőltette VOLNA akkor most nem VOLNA ilyen gondom.

NE toljuk rá a felelőséget.

 

Beszéltem a mesterrel, aki kiépítette a fűtési rendszerünket.

A saválló csöves bélelést javasolta, amit csak akkor hajlandó elvégezni, ha a kémény statikailag megfelelő állapotban van.

Szerintem ez korrekt.

 

Hagy cifrázzam egy kicsit a dolgot: hallotam, egy ügyes szerkenytyűről, ami képes a kéményt belülről kivakolni.

Tényleg létezik ilyen, v. ez már a túl élénk fantázia szülötte?

 

Várom a választ, miközben tüzifámat belepi a  hó, a gázórám pedig konokul pörög.

eröizom:bolykitomi

M63FUN Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3707
én nem akarok belepofádzani a ti ügyetekbe ami lassan inkább személyeskedés de:
mint írtam 150 000 huf-ba fájt egy ilyen jóindulati paraszti logikával megáldott paraszt okoskodása mert amit kitalált az valóban működik csak illegális ergo vitték volna a gázórámat és kaptam volna 280 000 ft büntit is. ha arra gondolsz hogy sok előírás nagy baromság akkor ebben valóban igazad van, sőt sok kéményseprő a pénz elkérésén kívül semmit nem is csinál, ez is tény. csak a tanácskérő egy szerencsétlen átlagember akit hülyére szivatnak itthon a hatóságok, vagyis neki az a megoldás jó ami
papírral igazolhatóan jó (nem elég hogy simán működik) és mielőtt jön a következő okos tanács hogy nem szabad a kéményseprőt beengedni: nálam ezen már túljutottunk, ők már be sem akartak jönni, a gázművekkel ill az önkormányzattal kezdték intézni a dolgokat...............................
Előzmény: Törölt nick (3698)
Tibett 1 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3706

Sziasztok!

 

Köszönöma jó tanácsokat.

 

 De a meglévő kéményemmel mi lessz? Akkor 90000ft-ot buktam. A füstcsövet 10 max 15cm-rel tudnám röviditeni,de sokra nem mennék vele,szerintem. Vagy igen? Azért érdemes újra falat vésni, csövet vágni, újra hegeszteni.?

nagy ivó Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3705
Próbálkozni, ez a legolcsóbb.
Előzmény: nagy ivó (3704)
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3704
A kazántól a kéményig agrasszíven emeld a csövet.
Előzmény: Tibett 1 (3702)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3703
Az sok! Plusz még a két 90 fokos könyök!

Lehet, hogy 3 méterrel is meg kéne emelned azt a kéményt! Csak az meg esztétikailag hogy nézne ki? Ha nem lehet ennyivel megemelni, akkor kell helyette egy 6 méteres 200 mm-es (de minimum 180-ast) átmérőjű kéményt tenned.
Előzmény: Tibett 1 (3702)
Tibett 1 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3702

Szia! Siokémény.

 

Afüstcső hossza a kazántol akéményig kb1,6m

Előzmény: siokemeny (3696)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3701
Nem találod a javaslatomat, mert dako60 megmondta a helyes megoldást, amit te cáfoltál, mert nem bírtad ki, hogy ne szóljál bele.

Sajnálatos, hogy csak pénz gyűjtő kéményseprők járnak arra, de akkor nem kell aláírni a munkavégzési igazolást. A kátrányosodást egyébként nem lehet tisztítani, csak időben észrevenni.


Remélem nem is veszi készpénznek senki amit írsz.
Az ilyen okostojások miatt, mint te gondoltam már többször is, hogy elegem van ebből a fórumból (mint ahogy egy-két szakértő már megunta ezt az állandó vitát, amiből csak a szolgáltató ellenességetek derül ki).

Állandóan azzal vagy elfoglalva, hogy a kéményseprők mennyit "kaszálnak". Ha tudnád!
Előzmény: Törölt nick (3699)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3700
Az szerinted etikátlan, hogy az előírásoknak megfelelő kivitelezést tanácsolok a fórumozóknak?

Írd le légyszíves, hogy hogyan gondolod a vascsővel való bélelést. Biztos nagyon egyszerű lehet, és biztos sokkal olcsóbb, mint a direkt erre kialakított egymásba illeszthető, egymásba passzoló idomokból kialakított rendszer. Azt csak hiszed. Béleltél már kéményt?

Nagyon fáj neked a kéményseprés, ez legyen a legnagyobb gondod!
Előzmény: Törölt nick (3698)
M63FUN Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3697
sajnos a vásárolt lakásomban az előző tulaj a felújításkor pont egy ilyen okostónira hallgatott. nekem spec 150 000 ft-ba került ez a baromság ( 2 m-es a kémény) és ráment pár nap mire sikerült mindent elintézni................
Előzmény: siokemeny (3692)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3696
Elvileg a 2 méternek elégnek kell lenni (az kb 8-10 Pa plusz huzat), még a két könyök ellenére is.
Mindenképpen hőszigetelve menjen a kémény folytatása, ne csak egy cső legyen beledugva.
A kazán milyen messze van a kéménytől?
Előzmény: Tibett 1 (3695)
Tibett 1 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3695

Sziasztok!

Elöszöri köszönöm a gyors válaszodat siokémény.

 

A kazánházban az ablak bukora mindig nyitva van. Nyitva is kell hagynom a füst miatt is. A pillangószelep is nyitva. A kéményt nem árnyékolja közelében semmi. A 2db 90-fokos könyökök a huzatot mennyiben gátolják?

Előzmény: siokemeny (3693)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3694
Üdv dako60!

Ha csak egy kicsit kátrányos, akkor nem nagyon fogod tudni kiégetni, de az nem is olyan nagy baj. Azért kátrányosodik, mert a pillangó szelep el van zárva gondolom lánggal égés közben is, és a füst nem tud a megkívánt sebességgel áramolni a kéményedben, a méterenkénti kb 5 fokos hűlés helyett, kb 10-15 fokot hűl, és a kéményen belül eléri a harmatponti hőmérsékletet.
Ezen segíthetsz a padlástéri rész szigetelésével is, de én javasolnám, hogy a pillangószelepet is nyisd nagyobbra, legalább amíg lánggal ég a fa.
Előzmény: dako60 (3686)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3693
Szasz Tibett 1!

Minimum 2 méterrel kell megtoldanod (toldatnod) a kéményt és akkor biztosan jó lesz. Persze csak akkor, ha a problémát a kémény rövidsége okozza, illetve nem ismerem a környező épületek, tárgyak magasságát sem.

Nézd még meg, hogy a pillangószelep nincs-e elzárva, illetve nyitott állásban is jelentkezik-e a probléma! Kap-e rendesen levegőt, bár gondolom nem hermetikusan lezárt kazánházról van szó.
Előzmény: Tibett 1 (3691)
siokemeny Creative Commons License 2009.01.02 0 0 3692
T Zöldövezeti!

Sima vascső is megteszi! - mondod Te! Falura elmegy?

Szerinted egyszerűbb sima mezei vascsővel bélelni? Koromzsákot, T idomot, tisztítónyílást meg majd rajzol neki?

Megkértelek már, hogy tedd hozzá, hogy amit írsz az kimondottan csak a Te véleményed, és ellenkezik az előírásokkal, ne javíts ki mást, aki a helyes megoldást írja le.

bolykitomi kire hallgasson? Ha véletlenül rád, és a kéményseprők nem veszik át a kéményét, akkor mit mond? Hogy egy fórumon olvasta, hogy lehet sima vascsővel bélelni? Körberöhögik. Te biztosan ki fogod fizetni a helyreállítás költségeit! Vagy akkor behúznád füled farkad és eltűnnél. Ugye?

Ja és BÚÉK mindenkinek!
Előzmény: Törölt nick (3690)
Tibett 1 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 3691

 

 Elöszöris Boldog Új Évet kivánok mindenkinek.

 

A kérdésem a következő lenne a hozzáértökől.

 

Nekem, a vegyes tűzelésű kazánom, 35 KW, 160mm es füstkivezetővel. A hozzá kapcsolodó kémény 160mm belső kor csöves szerelt kémény. A hossza 4 m. A kazán minden ajtónyitásnál füstel árassza el helységet. Ez a problémám a kémény a kémény rövidsége okozza? Vagy a 160mm-es átmérő kevés? Vagy mindkettő? Ha megövelem a kémény hosszát ? A hiba megszünik? Ha igen mekkorával kell megtoldanom? hogy jó legyen.

 

A véleményeket elöre is köszönöm.: Tibett 1

bolykitomi Creative Commons License 2009.01.01 0 0 3689

Harmadik éve lakjuk ezt a házat, mikor beköltöztünk a padláson sérült volt, visszabontottuk, akkor a régi szakaszt is kitakarítottuk.

 

Azóta csak pénz gyűjtő kéményseprők jártak felénk, de nem is erőltettem a tisztítást, hiszen jól húzott, és megtudtam oldani, hogy szárított tüzifával fűtsek.

Sajnos valamit elk@rtam, valószínüleg nem tett jót neki az éjszakánkénti és napközbeni túlzott lefolytás.

 

Sajnos nem hallgattam a fűtés szerelőre, aki puffertartály beépítést javasolt,

amivel elérhettük volna, a folyamatos jó égést, és a hőt a kívánt időben és mennyiségben vehettük volna ki a rendszerből.

 

Üdv:bolykitomi

 

dako60 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 3688
Hát nem könyü a helyzeted, savállócsővel kell bélelni nem lesz olcsó de még ez a legkézenfekvőbb megoldás. Mikor volt tísztitva és milyen sürűn szoktátok?
Előzmény: bolykitomi (3687)
bolykitomi Creative Commons License 2009.01.01 0 0 3687

Boldog Új Évet Kívánok !

 

Segítségért fordulok hozzátok.

Tegnap a vegyestüzelésű kazánunk kéményében begyulladt a lerakódott korom, és kátrány.

Olyan hevesen égett, hogy a kémény több helyen megrepedt, dőlt a füst a repedésekből, de még a kazánház mennyezetén lévő lyukakból is.

A kémény a ház közepén áll, bontása felérne egy új építkezéssel.

Eddig csak az acél csővel való bélelés lehetőségét találtam, létezik más megoldás ?

Segítségeteket köszönöm:bolykitomi

 

dako60 Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3686
Én is hasonló dolgok miatt kérném tanácsotokat. Adott egy 14x14 kémény a kazán egy 3 tagos vinyisztó. A rendszert úgy használom a húzatszabályzó 82C fokra van belőve a csőtermosztát 80C-ra állítva és a füstjárati pillangószelep pedig majdnem teljesen lezárva. A kémény fent a padlástérben egy kicsit kátrányos. Mit tegyek a jelenség megszüntetésére, égessem ki a kéményt és nyissam nagyobbra a pillangószelepet, vagy szigeteljem le a padlástérben lévő szakaszt.
A választ előre is köszi.
üdv:dako60
nagy ivó Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3685
Benéztem Ok.Bocs
Előzmény: siokemeny (3684)
siokemeny Creative Commons License 2008.12.30 0 0 3684
3667 nem én voltam!
Előzmény: nagy ivó (3682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!