Keresés

Részletes keresés

Fradista Utazó Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96684

>Az egyik csak a Szekszárdban villogott a maga szintjén

Egy évvel ezelőtt a Szekszárd egy góllal nyert Dunaújvárosban. Azon a mérkőzésen Luca 8 (nyolc) gólt szerzett. Miben voltak rosszabbak a feltételek ma, mint egy éve? Mégiscsak 18 éves lett (akkor 17 volt), most Cifi és Piros zártak neki, nem Gulya meg Borbás, ma Such Nelly játszott mellette, akkor nem is tudom, talán Weigel, azon a meccsen kiemelkedően a csapata legjobb gólszerzője volt, most jobban megoszlott a védelem figyelme; az is egy éles meccs volt, tehát nem mondhatjuk, hogy lazíthatott az ellenfél védelme, mert így is simán nyertek (sőt). Ha Lucának ez a "maga szintje", én ezzel ma is elégedett lettem volna.

 

http://kezilabdaeredmenyek.hu/boxscore.php?id=14609

Előzmény: nembal (96677)
kisricso Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96683

Ez nagyon gyenge volt. Egyes játékosok miért hiszik azt, hogy félgőzzel játszhat akárki ellen? Ha pályán van tegyem meg mindent a Csapatáért akárki ellen!
Ismét bebinyosodott, hogy az egyszerre sorcserét nem bírjuk el. Ha nem megy úgy kell csinálni, mint a Volgográd ellen. Szép lassan egyesével. Mert ez nem megoldás, hogy vész esetére a már pihentetés miatt leültetett játékost visszahozzuk.

Meccs végi pacsizáshoz meg egy megjegyzés. Minden meccsen szokás ugye, hogy a kilátogató szurkolókhoz köszönés képpen körbe mennek a Lányok hazai pályán, és idegenben is (efelől talán csak Békéscsaba a kivétel a lelátó magassága miatt...). Ma is így történt, viszont szinte egyikük se nézett a szemünkbe. Ami azt gondolom kijárt volna Nekünk. Én ezt rossz néven vettem, lehet nem voltam vele egyedül vele.


Juniornak most gratulálni tudok csak. Sima meccsen győztünk, kíváncsian várom a folytatást, főleg az NB1B-ben...

 

Ifi szoros meccsen nyert, megmutatták ismét, hogy tudnak küzdeni egymásért, így meg lett az eredménye azon is nyertünk.

gerg0 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96682

Így van, lehetett számítani ilyen botlás becsúszására.

De a bajnokság szempontjából 1,2,3,4 pont elvesztése még simán döntőt jelent.

Lehet a cserék gyengeségére fogni, de szerintem most inkább az első sor nem tudott úgy felpörögve indítani, és felpörögni menet közben jóval nehezebb, a cserék is egy nyögvenyelős meccsbe szálltak be. Pont ezért jobb lenne talán a "pihentető" meccseken a cserékkel kezdeni.   Messiék is szoktak zakózni, a fontos meccseket kell megnyerni.

 

Most aztán jól megtéveszettük a BL ellenfeleket, nem szeretnék most a helyükben lenni. ;)

KA Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96681

 

Kézilabdázni ifiben és juniorban kell megtanulni. Felnőtt NB1-ben erre már nincs idő. És ez más sportágban is így van.

A mai meccset nem láttam, de a "cseresorunkat" nem tartom tehetségtelennek. Talán a rutin kell nekik, meg egy kis bátorság.

Előzmény: nembal (96677)
van_Persil Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96680

"Az elsö vesztett pont a Dunaújváros ellen. Sajnos csak a tribünról láthattam...de a Györ ellen hadrafogható leszek!"

"Az ultrahang megerösítette, hogy egy ödémám van, az, hogy mikor játszhatom újra, attól függ, hogyan javul...Nincs megállás! Hajrá Fradi!"

Szabad fordítás Nerea twitter-oldaláról

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96679

Így van. Ki kell bírni. Emelet fővel, büszkeséggel.  

Már a szezon elején erről beszéltünk, hogy lesznek ilyenek. 

Pár napja a világ egyik legjobb csapatát vertük meg magabiztos játékkal. Bizonyára sokat kivett a lányokból mind mentálisan, mind fizikailag. 

Hiszem, hogy a mentális dolgokat a szakmai vezetés helyre teszi.

Én továbbra is büszkén vallom, hogy ők a legjobbak, és ez őket dícséri. Illetve azt is, hogy küzdeni fognak a bajnoki címért. Ahogy azt az ismert dal is mondja. 

Előzmény: temcsaba (96675)
uzhorod Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96678

Most értem haza, 1,5 órás vezetés után is füstölög a fejem... Ez szörnyű volt (ha nem látom, nem hiszem), de egyben rengeteg tanulsággal is szolgált... Persze lehet szidni a bírókat (kell is!), de azért nem rajtuk ment el: szemben a kapussal, ziccerben mellédobni; belebikázni Knezovicba; technikai hibák (volt vagy 20); cseresorunk nem egy Top NBI-es szint... és még sorolhatnám.


Én csak 2 dolgot említenék/szeretnék kérdezni:

 

1) miért nem lehet az első 20-30 percet megnyomni (?) és szerezni 15-20 (nyilván itt túlzok...) gólos előnyt, amit a cserék megtartanak mondjuk +1-gyel -> csak ne hagyjunk már el pontokat...

 

2) azért - szigorúan véleményem szerint - ez a fél csapatos csere nagyon nem megy nekünk... Most is a 2. félidőben is, amikor gáz volt lejött a cseresor és visszament a kezdő... DE mire kezdőink belerázódtak/visszarázódtak a meccsben eltelt vagy 5-8 perc (jó talán ennyi nem) és közben az eredmény nem nagyon lett szorosabb... Nem lehetne ezt "finomabban" egyenként változtatni a csapaton?

 

...és néhány pacsiztak a lányokkal, míg mások felszaladtak a lépcsőn..., ugye? :)

nembal Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96677

Azon is el lehetne gondolkodni az illetékeseknek, hogy három éve mást sem hallunk, mint hogy milyen szar a cserepad, nem jók sok mindenre. Ezzel mondjuk az első KEK-győzelemnél nem értettem egyet, de ott is azért nem játszottak sokat, mertogy gyengék. Kérdezem én, mi történik az edzéseken? Ha olyan gyenge a második sor, akkor miért nincsen neki külön foglalkozás, vagy egyéb más módon miért nincsenek képezve, hogy tudják helyettesíteni az első sort?

Ha jobban belegondolunk, úgy mentünk neki a BL-szezonnak, hogy lövőcsere kettő van, Luca és Deka (Nerea azért inkább irányító). Az egyik csak a Szekszárdban villogott a maga szintjén, a másik alig játszott nálunk, viszont akkor is sokszor kiállították. Na most akkor vagy nem őket kellett volna idehozni ill. megtartani, vagy mindent el kellene követni, hogy javuljanak. Szarka Adri is sokkal jobb volt tavaly, vele vajon mi történt a nyáron ill. az ősszel?

 

A mai meccsen a két szőke megint totál szarul fújt, de addig el sem szabadott volna jutni, hogy esetleg bennük kereshessük a hibát. A cserékre sem foghatjuk, hiszen amikor baj volt, visszajöttek, játszottak vagy negyed órát, aztán mégsem nyertünk.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96676

Lájk. 

Előzmény: peterszky (96672)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96675

szerintem magyaros. Odaát mostanság hogy nem 49-22-re verik az aktuális ellenfelet már minden harmadik győri fél tőlünk.

Ami éppen szívmelengető de túlzás.

 

helyén kell kezelni a dolgokat. A békát le kell nyelni és a hétvégén nyerni.

 

Ha évente egy-egy ilyen meccs lesz hát legyen kibírjuk. 

 

Előzmény: Törölt nick (96669)
Bigyo SU Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96674

November 7-én MINDENKI GYŐRBE! Ott nyerünk.sálálálááááá

Austin_Powers Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96673

Nincsenek jelzők, amivel a vasárnapi győzelmet méltóképpen jellemezni lehet, ma azonban - igen, felvállalom - hozzáállásbeli problémákat fedeztem fel, és ez mindig jobban bánt, mint a rossz forma, vagy a fáradtság.

Előzmény: KA (96645)
peterszky Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96672

Tavaly is volt ilyen, számítottam rá, hogy idén is lesz. Persze nem esik jól, de ez van. Hajrá Fradi!

Austin_Powers Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96671

szégyen...

Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96670

"Kezdjük el gyártatni a kéziben is "Takarodj XY" drapikat."

 

Kellene gyártani egy Takarodj ............ ! drapit,meg a gyakoribb neveket,úgymind Kovács,Kiss,Nagy,Peti,Laci,Kati stb,aztán a nevet kell csak alkalomhoz illően beilleszteni.

 

Minek festegetni hetente újat.

Ráadásul unisex,mert lehet használni focin,kézin,tekén bárhol.

És időtálló,még az unokáink is lengethetik.

Előzmény: Törölt nick (96669)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96669

Valami személyes ellentétetek van? Ugyanis a keretben másról még nem olvastam, hogy "nem idevaló", pedig lehetne másokról is ilyet írni bőséggel, amikor nem megy neki.

Kezdjük el gyártatni a kéziben is "Takarodj XY" drapikat.

Ez olyan mérhetetlenül "modern-Fradis".  

Előzmény: sch61 (96657)
Hát ne éljen Eduárd? Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96668

Szerintem még nem 100%-osan épült fel a sérülésből,dehát ugye kell játszania,mert kit raknánk be helyette elsősorban védekezésben.

 

Szvsz lassan ki kellene jelölni a bajnokságban a beáldozható meccseket,mert a hármas terhelést nem tudom meddig fogja bírni Tomi,Cifi,Zizi meg az Orsi.

Előzmény: temcsaba (96666)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96667

Teljes mértékben egyetértek veled. 

Előzmény: KA (96645)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96666

Egyetérettünk abban, hogy rosszul játszik mostanában nem megy neki az egy dolog, de szerintem akkor is túlzás az hogy nem idevaló. Ennyi.

Előzmény: sch61 (96665)
sch61 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96665

Szerinted Piros mikor játszott elfogadhatóan? Az egyértelmű, hogy Cifi jobb nála támadásban is. Ma láthattad, a J2-es védekezést hogy oldotta meg. Támadásban képtelem egy labdát megfogni, védekezésben folyton lemarad.

Előzmény: temcsaba (96661)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96664

igazából pont arra vonatkozott, hogy nem értettem nála a visszacserét Gábor részéről

Előzmény: RoniSU (96662)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96663

Bettivel kapcsolatban egyetértünk. 

 

 

Előzmény: RoniSU (96662)
RoniSU Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96662

A hozzászólásod első fele Bettire vonatkozik? Mert az ő játékáról semmi negatívumot nem tudok elmondani. Csak remélem, egészséges marad és Zizi tud többet pihenni, mert ez így nem állapot, amit Ő és Zsuzsi csinálnak játékpercben.

 

Luca szerintem nagyon jó lesz, csak nehezen veszi fel a ritmust, és mivel mellette a többiek vagy lazáznak, vagy egyszerűen nem megy nekik, ő sem tud igazán felszabadultan kézilabdázni. Meg kell még tanulnia, hogy ha öt perc alatt kell jót csinálni, akkor öt perc. De van ideje rá.

Előzmény: temcsaba (96658)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96661

ki az aki idevaló?

Előzmény: sch61 (96657)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96660

a  " talán" nem is kell.  

Előzmény: temcsaba (96659)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96659

szerintem is szar volt de ez talán túlzás

Előzmény: sch61 (96657)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96658

három támadásnál volt benn, az elsőben gólt szerzett, hol a rosszpont? Kedvelem nem éreztem rossznak. Lucánál a "nem"--et máshova rakom. Ma is kevés volt szvsz.

 

Deáki a szokásos jogos és kevésbé jogos kiállítás és máris sehol sincs.

 

 

Előzmény: RoniSU (96653)
sch61 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96657

Gábor, nem veszed észre, hogy neki már nagyon régóta nem negy, kilóg a csapatból. Nem ide való.

Előzmény: somogyig (96649)
temcsaba Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96656

'A kezdőket meg féltem, a kispadról egyedül Pena igazi erősítés, és talán Adrin és Nellyn se menne el meccs. Luca még csereként nem tud hozzátenni, Betti remélem nem sérült meg már megint, Deka meg.."

 

Talán pont ilyen sorrendben cserélt Gábor. 

 

Azt hizsem, hogy nagyon nem vesszük komolyan a bajnokikat. Az utóbbi kettőt biztosan nem. Már a Debrecen ellen is bajban voltunk meccs közben de akkor még helyreraktuk a dolgokat.

 

NYilvánvalóvá vált, hogy a cserepad nem fog nekünk pontot pontokat hozni sehol, a kezdő pihenése saját magukon múlik. Hol és a  meccs hnyadik percében verik el annyira az ellenfelet, hogy azt a cseréken ne hozzák be   

akosli Creative Commons License 2012.10.24 0 0 96655

Talán nincs baja, mert akkor vette le Gábor Őt is az időkérésnél, amikor visszajött az alapcsapat.

Előzmény: RoniSU (96653)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!