Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34325

Egyetértek, a légpuskát csak viccnek szántam, bár annak idején nagyapám

tényleg így ritkította nyugdíjas éveiben a verebeket.....

Előzmény: Bakter1234 (34312)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34324

A műszer nem mutat semmit....

Csak azért van rajta , mert benn a gyárban a villanyszerelők ilyen villamos dobozt

tudtak adni (valahonnan már leszerelt), amiben elfértek a relék, meg a kicsi adapter.

 

Szóval csak díszítés, bár nem szándékos.

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34323

Ne haragudj hogy nem válaszoltam eddig, de - mint írtam az elmúlt két hétben nagy felújításban voltunk./Szabadság.../

Most végeztünk, de halál fáradt vagyok, és fáj minden porcikám. Holnap reggeltől pedig kezdem a munkahelyen az

egy hetes délelőttös műszakot...

Szóval holnap vagy holnapután este felé talán már lesz erőm valamit írni is neked.

Ha  nem állítja le a végálláskapcsoló, akkor van egy harmadik végálláskapcsoló legfelül, ami leállítja

az összes mozgást. (Ez a kép készültekor még nem volt felszerelve.)

Ez akkor is működik, ha az alsó hibásodik meg, ugyanis akkor megfordul a csévén (a tárcsán) a damil,

és ismét felfelé húzza a deszkát a damil.

A rajzzal hadilábon állok, egyszer az üzemi műszerésszel lerajzoltattam mit akarok, de szerintem a rajza nem volt jó.

Lerajzoltam neki én hogy gondolom, de az meg szerinte nem volt jó.....

Végül megcsináltam rajz nélkül, ahogy gondoltam.

A lényege, hogy az alkonykapcsoló mozgat egy 230/230 -as relét, és ezzel váltja az áram polaritását, és a forgásirányt.

Két külön trafó van, az egyik a felhúzáskor kapja az áramot (nappal), a másik leeresztéskor (este).

A forgást ( illetve a trafó áramellátását) pedig mindkét ágon a végálláskapcsolók által mozgatott két újabb

relé szakítja meg.

Ezek a relék biztonsági okokból 12/230-asok.

(A végálláskapcsoló 12 volttal működik, ( az általa kapcsolt relét a 12 volt húzza be), de ez a relé

a 230 voltot kapcsolja, ami a trafóra megy.

Sajnos a csavarozógép mozgásra bírásához elég nagy trafó kell, legalább 60 wattos.

A kis gyári adapterek nem jók.

Viszont kell egy kis gyári adapter is a a végálláskapcsolók és a 12/230-as relék működtetéséhez.....

 

Valami ilyesmi. Sokkal egyszerűbben is meg lehet csinálni, de én ilyen bonyolult vagyok...

Ez van. A lényeg hogy működik.

Szívesen válaszolok ha valami még érdekel, csak mostanában kevés volt az időm....

Előzmény: jabba19831130 (34322)
jabba19831130 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34322
Szia.komoly a berendezésed.A bezárás is automatizált így,ha jól értem?Én is tákoltam az ólajtót,de az csak nyitásra volt jó.12v akkumulátortöltőre csatlakoztattam egy autós elektromos zárszerkezetet,amit időkapcsolóra kötöttem.a beállított időpontban a zár behúzott,ami egy retesz elhúzott,az ajtót pedig egy rugó kihúzta.A sort pedig egy végállás kapcsoló zárta,amit a nyíló ajtó nyomott be,hogy megszakítsa az áramkört.a digitális időkapcsoló pedig 1 perc után szakította meg az áramot.de ettől ugye még este nekem kell zárni őket
Előzmény: Törölt nick (34300)
jabba19831130 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34321
Szia.köszönöm a válaszod.amivel azért kiegészíteném a storyt az az, hogy tegnap reggel anyósom talált rá a kiscsibére,ami a kotlós mellett feküdt,és mozgott.gondolta kimászott a kotlós alól,ezért visszateszi.és ahogy megemelte,abban a pillanatban kitépték a kezéből,és halálra csípték.ja,és maga a tojáshély amiből kikelt több mint 1 méterre volt a fészektől.
Előzmény: meszi67 (34318)
meszi67 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34320

Szia. Szerintem kisasolta, hogy nem fias!

 

Korábban senkinek  nem hittem volna el, de idén nyáron az egyik kotlósom -valamikor a 14. nap körül-  kizsonglőrködte a fészekből az egyetlen fiatlan tojását! A többi mind fias volt, tehát nyilván nem véletlen. Azt máig sem tudom, hogy hogyan sikerült neki a kb. 9 cm magas ívelt felületen kitornáznia! Valószínűleg nem a csőrével tehette, hanem valami hasonló módon ahogy a kakukkfióka tolja ki a többi tojást és a fiókákat a fészekből. 

Előzmény: tothzb (34319)
tothzb Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34319

Nálam ma reggelre a kotlós szépen kigurított a többi közül egy tojást. Odadobtam a többieknek és úgy látszott, nincs benne élet. A tojás amúgy meg volt repedve egy kis részen.....hogy azért dobta -e ki,mert megrepedt, vagy azért repedt meg,mert kidobta...soha nem tudom meg?!

Így 8 tojás maradt alatta, legalább jól be tudja takarni, nem nagy testű a selyem kotlósom!

meszi67 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34318

Szia. Szerintem a később elült tyúkot mihamarabb tedd külön! Viszont a másik kotlós alá este, sötétben nyugodtan beteheted az infra alatt kelt csibéket. Semmi bajuk nem lesz. Megpróbálhatod a még tojásban lévőket is betenni alá /de csak az alá a tyúk alá, ne a frissen elülthöz/, de reggel figyeld, hogy nem hagyja-e el már a fészket. Ha  a kotlós már feláll a maradék tojásokról akkor marad az infra és a kikelt csibék alátevése. De ha intenzív már a mozgás a tojásokban akkor általában marad rajtuk. 

 

A kotlósok valószínűleg azért tépték szét a csibét, mert mindkettő magának akarta /mint a tanmesében a nők a gyereket/ vagy a  később elült kotlós verhette agyon, mert még nem érezte sajátjának. 

Néha az is előfordul, hogy a kotlós a saját csibéjét tépi szét merő túlbuzgóságból. Láttam olyat, hogy a csibe beszorult a kerítéshez, keservesen csipogott, mire a segítségére siető vehemens kotlós a nagy szabadítási manőver  közben széttépte. 

Előzmény: jabba19831130 (34316)
Ladybee Creative Commons License 2014.09.17 0 0 34317

A 4 hetesek nálam el lennének nyomva a nagyok által, így is rotációban engedem ki őket a kertbe, ne legyen harc. Nyulam több van, mint sok, csak debreceni fehér fajta. Félreértettem az ajánlatodat,  Egy Ross kakas még elférne.

Előzmény: atrego (34315)
jabba19831130 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 34316

Sziasztok.
Megült az egyik tyúkunk,alá tettünk 15 tojást,amik ma a 21-ik napon szépen elkezdtek kikelni.A tyúkanyó gyönyörűen végigülte ezt az időszakot, úgy kellett őt ledobni, hogy egyen és igyon. Viszont az utolsó két napban megült egy másik tyúkunk is aki mellé fészkelte magát és tojást is vett át magának, még mulatságosnak is tartottuk.
Ám az első csibe ami kikelt,azt rendesen széttépték,nem láttam még ilyet,megijedtem, és kiszedtem alóla a már megrepedt tojásokat, infra lámpa alá tettem őket, és a 4-ik kel éppen, szemlátomást jól vannak, de nem merem visszaadni őket a kotlósnak, mit csináljak szerintetek?
még 8 tojás van, mindben van kiscsibe.
Segítsetek, tanácstalan vagyok

atrego Creative Commons License 2014.09.15 0 0 34315

cserébe  is   benne   lennél?szintén parlagi kb. 4   hetes    pipikéket   tudnék   értük  adni,vagy   jópárféle nyuszit

Előzmény: Ladybee (34292)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 34314

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. Ha nem gubbasztanak akkor nem biztos, hogy betegek. Ezek a húsfajták igénylik a nagy fehérjetartalmú táplálékot, különben nem növekednek. A 10-15 % napraforgó nem biztos, hogy elegendő nekik.

Ha nem egyszerre nőnek az előfordul háztájiba. Nem üzemi körülményekről van szó. Az egyik többet mozog, a másik kevesebbet ráadásul szabad tartásban össze-vissza esznek.

Előzmény: Bakter1234 (34309)
kramoto Creative Commons License 2014.09.15 0 0 34313

Szia,

 

Köszönöm a leírást.

Az alkonykapcsols megoldás teljesen megfelelő lenne.

Működőképes akkus fúrógép is akad itthon, (rossz akku miatt nem használom) így ennek felhasználása adott lenne, csakhát....a kép alapján nem tudom kisilabizálni a kötéseket

 

Az elektronikáról és az alkatrészek kötéséről tudnál egy rajzot küldeni a címemre?

 

Rákerestem merre vagy található.

Amennyiben jó a következtetésem Borsodban laksz, így az "elugrom megnézni és megrajzolni" sajnos nem megoldható mert én pest megyében lakom.

 

Üdv,

Előzmény: Törölt nick (34300)
Bakter1234 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 34312

A légpuska szerintem azét sem jó megoldás, mert a verebek száma gyakorlatilag kimeríthetetlen, mindig van utánpótlás.

Arról ne is beszéljünk, mi van akkor ha egy sörét véletlenül célt téveszt, és mondjuk egy szép kakast talál el.

(a vadászok is néha lelövik egymást....)

Előzmény: Törölt nick (34304)
Bakter1234 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 34311

Szia!

Gratulálok nagyon jó! (főleg a nagy mutatós műszer) Mutat valami vagy csak „design” elem?

Nem kötözködni akarok, csak néhány észrevétel:

Én hasonló elven működőt szereltem fel, de belülre az ól belső falára , így az eső, hó, stb. nem zavarja a működést.

Mi történik ha valamilyen okból kifolyólag lefelé jövet az ajtó megszorul(pl. a sok esőtől bedagad a fa), és soha nem éri el a végállás kapcsolót?

Előzmény: Törölt nick (34300)
Bakter1234 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 34310

Szia!

Nálunk néhány naponta valamilyen állat mindig elkezdett beásni a baromfiudvar kerítése alá, az volt a szerencsénk, hogy jó mélyen beástuk a kerítésdrótot a föld alá, így reggelente csak egy félkész alagutat találtam amit mindig betemettem, de néhány nap múlva kezdődött minden elölről.

Végül felszereltem egy kamerát, meg egy PC-t, és minden mozgásnál készített egy  képet.

Nagy döbbenetünkre nem egy róka volt, hanem egy elég nagy kóbor-kutya!!!

Megerősítettük a kerítést a telek körül, főleg alul (mindig alul ásott be valahol a telekre), és azóta nem tud bejönni.

Előzmény: Summer Song (34296)
Bakter1234 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 34309

Szia!

A táplálékuk 10-15%-a napraforgó, viszont borsót, szóját nem adok nekik.

Én úgy gondolom, hogy az egyáltalán nem növőknél nem a táplálék a fő probléma, hanem valami más (szerintem betegek, vagy valami születési rendellenesség)

Próbáltam olyan képet készíteni amin egyszerre látható elvileg két „testvér” (egy kicsi, egy nagy), de amint elővettem a fényképezőgépet, mindre rájött a rohangálhatnék, így nem sikerült csinálni képet.

   

Előzmény: Törölt nick (34293)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34308

Légpuska???:o jaj ne már. Tőlünk nem messze lövöldözött valaki régebben, párszor befenyítettük, azóta nem csinálja.

Ha a patkányok tudnak enni a tyúkok takarmányából, akkor is rájuk támadnak?

Előzmény: Törölt nick (34304)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34307

Remélem nem baj, hogy bele szólok. Gazdaboltban már vettem a létező összes félét. A granulátumot szívesebben eszik, mint a tasakos pépet. A mérgezett búza (roden tox) is jól fogy. Legjobb a nagy rágófelületű kocka, de az sajnos csak vödrös méretben van. Köztes méretet nem árulnak, pedig 2 kilós lenne optimális.

Előzmény: Summer Song (34305)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34306

Rágcsálóirtó vaníliás cukrot javasolt. A darált hús sem lehet rossz. Az a bajom, hogy a gazdabolti patkánymérgek 25-40 esetleg 50 dekásak amivel nem lehet túl sok rágcsálót kiirtani. Persze a doboz az jó nagy, alig találnom meg a mérget benne.

Előzmény: Törölt nick (34302)
Summer Song Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34305

És melyik patkánymérget javaslod?

 

Előzmény: Törölt nick (34302)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34304

Veréb ellen sajnos csak a szakaszos etetés ( mindig csak annyit adva nekik,

anit megesznek), vagy a légpuska a megoldás....

De majd körbenézek nincs e valami kisállatriasztó ellene.

Sajnos ami a verebekre hat, az valószínűleg a tyúkokra is...

Nekem is van ilyen problémám...

Előzmény: Bakter1234 (34283)
Summer Song Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34303

Nálunk a róka gyakorlatilag kizárva, mert körbe zárt az udvar, magas kerítésekkel és épületekkel, azokon túl a szomszédok. A patkány meg...szóval...az van... de az kicsi...és oké,h elbír vele...talán...de hová tette??? A patkánylyukakba nem húzhatta bele, mert abba nem fér bele (nagyon nem), annyit meg tutter,h nem eszik meg ott a helyszínen...még többedmagával sem. :-/

 

Előzmény: Törölt nick (34299)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34302

Patkány ellen van egy tuti receptem:

parkányméreggel kevert darálthús.

Három nap alatt kiírtja az összeset.

Előzmény: Törölt nick (34301)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34301

Kivégzi és elhurcolja a fészkébe vagy helyben fogyasztja el. Biztosan patkány vitte el. Eltűnt az első, volt a falon egy kerek lyuk amin semmi más nem fér be. Belekalapáltam egy követ, de később egy újabb lyuk és újabb eltűnés. Youtuberól letöltöttem patkány sírást, beraktam hozzájuk és nem tűnt el egy sem. Kintről a méreg elfogyott.

Előzmény: Summer Song (34298)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34300

Szia. Nálam mindkét féle ajtónyitó működik, a nyíló típusú is, és a felhúzós is.

Én barkácsoltam mindkettőt.

A nyíló típusú a nagy tyúkok ajtaját nyitja, és ellensúly zárja vissza. Nálam nem ülnek rá az ajtóra a tyúkok.

A felhúzhatós típusú a jércék házát nyitja-zárja.

Mindkettőt egy alkonykapcsoló által vezérelt relé mozgatja, és végálláskapcsoló (által mozgásra bírt relé)

állítja le.

 

 

A felhúzhatós ajtót egy 12 voltos használt csavarozógép húzza fel.

(Ilyet kaphatsz a piacon olcsón pár ezer forintért rossz akksival. Az akksi úgysem kell)

Legalább 60-80 wattos 12 voltos tápegység kell a meghajtásához....

Ez már nem olyan egyszerű ilyen nagyobb teljesítményű tápot szerezni -nálam akksitöltő trafója

adja rá a 12 voltot.

A forgásirányváltás (mivel ez egyenáramú) egyszerű, mert a relé végzi el, a polaritás felcserélésével.

Ehhez szét kell szedni a csavarozógépet, mert egy egyenirányító benne ezt nem engedi.

Az ő forgásirányváltója meg (nekem )nem  jó, mert mechanikus.

 

Ha érdekel a téma (most nagy felújításban vagyok, ezért a napokban is keveset voltam a fórumon)

jövőhét végén már jobban ráérek, és ha akarod megmutatom a másik típusú ajtónyitómat is (az nálam már több mint két éve

hibátlanul működik, ez meg tavasz óta, akkor csináltam.)

 

Egy kis youtubos videó a működéséről:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-iFPz_N5yyA&feature=youtu.be

 

 

Előzmény: kramoto (34281)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34299

Nyom nélkül a róka viszi el.

Néhány naponta visszajár.  mindig csak egyet-kettőt visz el, nyom nélkül. (Ezért is ravasz)

Így mire észreveszik-ha nagy az egyedszám- , gyakran már sokat el is vitt belőlük.

 

Ellene való védekezés a 2 méter, vagy annál magasabb kerítés (az enyém 2,5 méteres).

A róka akár a kutyák- szédül ha túl magasan van, és az ilyen magas kerítésnél már nem is gondolkodik

az átmászáson.

Valamint a kerítés alatt átbújás /kikaparás elleni védelemként nehezék.(Nálam ez egy 10x10 cm átmérőjű betoncsík

benne 10-15 cm-enként drótból hajtott kampók. amik leszorítják a drótháló alját, hogy ne tudjon alatta átbújni semmi...)

Előzmény: Summer Song (34298)
Summer Song Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34298

És képes elvinni nyom nélkül? Nincs küzdelem? Nincs toll és nincs vér? Te honnan tudod,h nálad patkány vitte el? Nem lehetett más? Nem volt nálad sem toll vagy vér? Ez számomra fura.

 

S.S.

Előzmény: Törölt nick (34297)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34297

Nálam a közel egy kilós növendékekből vitt a patkány, összesen négy darabot :(. Mindig kirágta valahol a falat. Sajnos a saját tömegénél nagyobb állattal is megbirkózik ha nincs más táplálék. Szintén az áldásos szomszéd a tényésztő, hiába költök vagyonokat az irtásukra, ha mindig van utánpótlás. Sajnos még a patkányok létezését is letagadta. Amikor kapott két termetes patkány a háza elé akkor rájött, hogy baj van, de mérgezni a mai napig nem hajlandó.

Attól függetlenül, hogy mi vitte el mindenképp irts! A tyúkudvaron kívül 110-es PVC csőbe rakjál le mérget!

Előzmény: Summer Song (34296)
Summer Song Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34296

Sziasztok!

 

Megint rossz dolog történt nálunk. :-( De most nem a kutya. A másik Japánomat (egy babos tyúkocska-ex-kotló) reggel nem találtam sehol. :-( Először arra gondoltam,h tojik valahol, mert ő kijárt a kertbe is és ott szeretett tojni. Mindig meg volt a helye. Legutoljára az elpusztult kis kotló csibés fészkébe tojt. (Utolsó 2 alkalom) de most nincs sehol. Azóta sem láttam. Bejártam a lehetséges búvóhelyeket de sehol semmi nyoma. :-( Reggel, amikor a takarmányt vittem nekik, két fiatal kendermagos kakaska is kívül volt, azokat visszaraktam és láttam egy adag tollat kívül a kerítésükön a kertben. Ezeket én kendermagos tollaknak nézem és nem a kis babos japánénak. Ugyanekkor reggel az egyetlen kis fiatal japi kakaskám a kb 2.5m-es szomszéddal határos kerítés (féltetős ólja ez a szomszédnak) tetejéről röppent le enni. Volt már rá példa,h az a kis babos is ott volt fent. Egyből felmentem a létrára de sem ott, sem pedig az udvarukon nem láttam. A hangja is nagyon jellegzetes, tehát azonnal megismerném. Nekik is vannak baromfiaik, de nincs köztük. (Át addig nem akarok menni, amíg legalább a hangját nem hallom.)

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan állat, ami gyakorlatilag hátrahagyott nyom nélkül képes egy ekkora jószágot elvinni. Nincs vér, nincs toll (legalábbis ami egyértelműen az övé lenne). Patkányok vannak sajnos (köszönet a szomszédoknak), de úgy gondolom,h az erre nem lenne képes. A többi jószágnak semmi baja, nem látszott rajtuk zavartság sem. Valamint van 2 db kiscsirkém is (már önállóak), akik külön alszanak. Azok is egészségesek. Azokat hamarabb elvihette volna bármi.

 

S.S.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!