Keresés

Részletes keresés

dokiszanyo Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18514

Heló. Szerintetek egy ilyen 5,5Kw hajtómüvel meghajtott kútfuró mire elég? A fordulat 71, Három fázisú.Üdv.

Kapocska Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18513

 

    Tisztelt vizeslaci!

 Tulajdon képen arra lettem volna kíváncsi hogy pl:  egy 1.5kw-os motort ki lehet-e váltani egy hidrohajtással  aminek a meghajtója 2.2kw.  A max.70%-os hatásfok megkérdőjelezi a beruházást.  Köszönöm eddigi válaszaidat.  Üdv:Kapocska

Előzmény: vizeslaci (18512)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18512

Helló Kapocska!

 

Nem tudom pontosan,ez a rendszertől is függ de max 70% körül mozog.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Kapocska (18511)
Kapocska Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18511

        Helló vizeslaci!

  Értem (tudom) hogy vannak veszteségek.   Azt viszont nem tudom hogy milyen hatásfokúak   ezek a hidr.berendezések.Ha tudtam volna(hatásfok)   nem tettem volna fel ilyen kérdést.   Kösz  a választ.   Üdv

Előzmény: vizeslaci (18510)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18510

Helló Kapocska!

 

Minden féle képpen kevesebre mint egy 2.2 es villanymotoral direktbe tehát átadó közeg nélkül meghajtott rendszernél.

Inkább a méretei miatt alkalmazzák a hirdohajtást.

Bármilyen hidromotorral vagy hengerrel kisebb a leadott teljesítmény mint a bevitt.

Meghajtasz egy szivattyút itt már van súrlódás és van résolaj,ezt eljuttatod a munkát végző egységnek miközben megint van súrlódás (minimális ugyan de van)

a munkát végző egységnél ugyancsak van surlódás és esetleg résolaj ami ugyancsak veszteség számba megy.

Tehát 2.2kw minusz az imént fölsorolt veszteségek.

 

Üdv: vizeslaci

 

Előzmény: Kapocska (18509)
Kapocska Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18509


   Helló vizeslaci!
  Egy ötlet ami nem jött be,
  Kérdezném hogy egy 2.2kw-os motorral hajtott hidr.sziv
  + hidr.motor mire lenne elég?
  Üdv Kapocska.
             
 

Előzmény: vizeslaci (18507)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18508

Helló Kútdoki!

 

Tegnap küldtem egy emailt mikor mentem melózni és délután agyaltam a dolgon egy kicsit.

 

Tehát: adott egy kétoldali vezérlésű alaphelyzetben zárt szelep ami működtetés közben értelem szerüen vagy az egyik vagy a másik ágra ad nyomást miközben a másik ágból a tartályra engedi a távozó olajat.

Ha a szelep alaphelyzetben van akkor a hidromotor mind két ágát zárja,és a szivattyú felőli oldalon fordít vissza tartályra.

Na most a hidromotor és a szelep közötti részen a két ágat összekötöd és ide iktatsz be egy vezérelt folytó szelepet ami alaphelyzetben szintén zárt.

Ha megtörtént a munka folyamat és zárja a kétoldali vez.szelep az olaj útját,ezen szelepen keresztül az olajat szabályzottan tudod engedni a hidromotor két ága között egy rövid körön,tehát amit az egyik ágáról távozik az közvetlen a másik ágára megy a hidromotornak azzal a sebességgel amire a folytást beállítod,így szabályozhatod a sebességét a leengedésnek

 

Üdv: vizeslaci

 

Előzmény: Kútdoki (18496)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.28 0 0 18507

Helló Kapocska!

 

Ha külön külön építesz be szelepeket a hidromotor 2 ágába akkor ezt a két szelepet is öszhangba kell hozni mert máskülönben tényleg a motor tönkremehet.

A kétoldalról nyomást kapó rendszereknél föl léphet az hogy a tengelytömítés nem birja a kiképzést.Munkahengeres megoldásnál pedig a dugattyúszár felőli  felület kissebb mérete miatt vannak eltérések a két oldal között.

Be kell zárni a nyomást mind a két oldalra, akkor stabil a rendszer.

 

 

Üdv: vizeslaci

Előzmény: Kapocska (18498)
Dracana Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18506

Kedves Freddy4!

 

Nagyon köszönöm a gyors, szakszerű, tájékoztatást, bár ha jól látom, ettől nem nagyon leszek boldog. :(

Ezek fényében ismertek-e olyan szakit, aki vállaná, illetve milyen költséggel kell kb. számolni?

Köszönettel:Dracana

Előzmény: Freddy4 (18499)
nikolas70 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18505

Igen, lehet. :)))

Előzmény: köszörűs XXI Che (18502)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18504

Elküldtem.

Előzmény: gamate (18493)
Nagy Gyula 1 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18503

Köszi  pasas!Remélem  mihamarabb betudok  számolni  a  sikerrel.Ilyesmi  géppel próbálkozok  én  is mint  a  tiéd.

Előzmény: pasass (18501)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18502

Lehet, hogy egy Római hajót fúrtál át :) Vizes sport :)))

Előzmény: nikolas70 (18490)
pasass Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18501

Ezt a hibát szinte mindenki átéli:)

Eldobod  a sűrű öblítő vizedet

ha ezután sem javul meg :

kIÉPÍTESZ !

kipucolsz mindent

forgatással- öblittéssel  lerongyolsz  a talpig

 50 m. mélységben illik már kiöblíteni alaposan

min 5-10 perc cső rátoldásonként

Jószerencsét !

Előzmény: Nagy Gyula 1 (18470)
bika81 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18500

Üdv mindenkinek.Én egy lelkes amatőr vagyok,tavaly száraz fúrással próbáltam kutatfúrni de ez nem jött össze,most pedig készíttetek egy vízöblítéses gépet.Az öblítőfej 25mm-es lyukon engedi a vizet a fúrószár 6/4-es,kb 30-40 méterre tervezem a fúrást,van két benzines szivattyúm,mind a kettő 500l/perc.Ha mind a kettőt használom az öblítésre,vajon elegendő nyomás és víz lesz ehhez a mélységhez?előre is köszi a  jótanácsokat!

Freddy4 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18499

Üdv.  Dracana !       

 

Parkváros az  "Érdi fensik" déli részén terül el. Itt főldtanilag az uralkodó kőzet a Miocén korú Szarmata mészkő. Az M -7  -es autópálya és a város között ez a mészkő még a fel-

szinen van.

A Szovátai út környékén, pedig már kb.  -10,0 m.  és  -15,0 m. körül kezdődik, és kb. -40

  -  50 m. vastagságú, a tengerszint feletti magasság fügvényében. Ez a mészkő általá -

ban tömör, de itt - ott vannak benne likacsok, üregek és repedéses zónák, amelyek viz -

et is tartalmaznak. Ez a szerencsésebb eset.  Ha .....

 

Ha pedig tömör a mészkő, akkor azt teljesen átkell fúrni,  és alatta bejön  1 kavicsos ho-

mokréteg, amely rengeteg vizet tartalmaz. Ez a bővizű réteg, kb. -55,0 m.  és  -65,0 m.

között található, valószinüleg. Mégegyszer hangsúlyozom, hogy a térszint figyelembe

vételével. Összességében tehát min. -45,0 m.  max. pedig  -65,0 mélységű kút lessz ott.

 

Előzmény: Dracana (18439)
Kapocska Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18498

Helló kútdoki!
1 ötlet:
 -a hidr.motor egyik ágába kötni 1 3utu szelepet ami válthat a hidr.motorra
   vagy hidr.motorról tartályra
 -a hidr.motor másik ágába 2 vezérlő szelep párhuzamosan az egyik tartályra(süjjesztés)
   a másik olajnyomásról emelés funkció.
 - ha a hidr.motor elviseli az egyidejű kétoldali rendszernyomást jó lehet a kapcsolás

Előzmény: Kútdoki (18496)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18497

Helló Kútdoki!

 

A lényeg a szelep működésénél az lenne hogy ne csak elzárja a hidromotor áramló olaj útját, hanem úgymond bezárja azt a hidromotorba.

Most lassan megyek melózni de ennek utána nézek.Esetlegesen egy kissebb 80-120 as moci többet forgatna a hajtóművön.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Kútdoki (18496)
Kútdoki Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18496

Helló Laci !

A hidromotor pontos típusát nemtudom  csak annyit , hogy 210 cm3 -es. Tehát ennyi olaj kell 1 fordulat megtételéhez.

Egyszerű útváltó szeleptömbre vannak kötve , melyeknek egyesével állítható a max nyomása. Fúrónál ez max 45 , a csörlőnél 100 bar.

A biztonsági szelep a tömbön 120- ra van beállítva. - természetesen üzemi hőmérsékleten ! (kb. 50-60 fok C )

Más extra nincs rajta , de ez a logisztikai szelep ez is van a raktárban , csak ezt még nem próbáltam.

Ezek nagyrésze egy szlovén hidraulikus meggyszedőről van lefosztva , amit aprópénzért vettem. A 220 liter hidro-olaj árán ami benne volt... :)

Ezen kelet német Orsta hidromotorok vannak 32 mm-es tengelycsonkkal , 3-4 drb... ja meg vagy 7-8 munkahenger , meg elosztó , meg cső stb.

Előzmény: vizeslaci (18495)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18495

Helló Kútdoki!

 

A danfoss is jó lehet hozzá neked is.

Mi már alkalmaztunk emeléshez ilyet.(nem tudom a súlyt)

A szeleptől függ hogy milyen tipus.

Alaphelyzetbe mindkét irányba zárt szelep kell hozzá,és egy mellék ággal lehet berakni egy folytó visszacsapó szelepet a szabályzott után engedésre.

Neked milyen van?

A csigahajtást meghajthatod áttételen keresztül is a hidromotorral. Ahogy kívánja úgy variálod a behajtását.

Önzáró marad viszont a fordulatot módosíthatod.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Kútdoki (18492)
Kútdoki Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18494

Arról nem is szólva , hogy mit tud produkálni a szűrőzéssel ha nemsikerül tökéletesen kizárni a "játszmából" !

Nekem volt rá alkalmam 3-4 napig tréningezni a kúttal , mire úgy - ahogy helyre állt a dinamikája.

 Azon a helyen a vízadó homokrétegben volt kb. kb 1 méter .

Ami a nagyobb baj , hogy 108 és 110 m között.  Betaknyoztuk vele az egész vízadót...

A legkevesebb , hogy befogja a szívókosarat...

Előzmény: bohrer (18491)
gamate Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18493

Lalibatyó!

 

Küldd el légyszi mailben a telefonszámod mailben, mert nincs nálam a telefonom, de felhívnálak.

 

gamate

Kútdoki Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18492

Helló    Vizeslaci  !                      Gondolom ez attól is függ milyen típusú az a bizonyos hidromotor !

Gondolok itt a fogaskerekes , orbitális , dugattyús változatokra.

Nekem Danfoss -ok vannak , bolygódugattyús fajták.  A fúrórudazat meghajtására tuti , meg a csörlőre is jó , csakhát az új 1,5-2 tonnás szerszámzathoz a mostani csörlő genya...

Ezért hezitálok , és valahogy leblokkolt az agyam. :)

A 30 as áttétel kissé lassú mivel a motor (hidr.) max 250 et forog. - ill. ekkora szivattyú max szállítása !

Köszi előre is , üdv !

Előzmény: vizeslaci (18486)
bohrer Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18491

Tavaly szénrétegbe futottam bele, azt hittem hogy az előtte lévő kőpadtól nincs nagyobb szívás......

Elég nagy zagyszeparátorom van, de pillanatok alatt eldugult a kis lebegő széntörmeléktől. Üres építési telken voltunk, végül egy szomszédos garázsban található 28-as bicikli kerékre ráhúzott kidobott függönydarabbal mentettük meg a hazát, azzal halásztuk le 3 percenként. Másnapra mindenféle méretű keretes szitákkal voltam felszerelve, persze addigra javából túljutottunk a rétegen.

Előzmény: nikolas70 (18490)
nikolas70 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18490

Hali.

 

Február végén a Molnár szigeten dolgoztam, átfúrtam egy réteget ami tele volt apró fa törmeléknek látszó valamivel. A fúrás végéig azzal szívtam, mert a szivattyú állandóan ráhúzta a lábszelepre, folyamatosan mosódott a furatból, a víz mennyisége meg hát csökkent. :)) Kicsit kellemetlen volt a hideg vízben nyúlkálni, de mit tehettem volna, azért megoldódott. :)

 

Üdv.

Előzmény: köszörűs XXI Che (18489)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18489

:) falevélről nem is szólva :) volt, hogy kétségbe estem a csavar szivattyúval felujítás után

 

Előzmény: nikolas70 (18471)
kutszikla Creative Commons License 2013.03.27 0 0 18488

Freddy4 -nek igaza van ezek nem PDC fejek.A pdc fejek szárnyai enyhén csavart fél spirál formájúak ,Jet fúvókásak  maga  a fúró egész teste ipari gyémánt ötvözetű ezért olyan kopásálóak.De az áruk a feltüntetett ár kb 5x öse a kinai változat,10x a minőségi amerikai változat.

Előzmény: Freddy4 (18485)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 18487

Kútdoki!

 

A csigahajtás 1/30 ba már önzáró

 

Az is lassú neked?

 

 

 

Előzmény: Kútdoki (18477)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.26 0 0 18486

Helló Kútdoki!

 

Szerintem nálam létezik olyan hidromotor ami önzáró ahogy te nevezted.

Holnap utánanézek.

azt tudom hogy ha elzárom az olaj utját meg sem lehet mozdítani:

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: Kútdoki (18481)
Freddy4 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 18485

Bármit is mondanak az ukránok, ezek a fúrófejek nem kútfúró szerszámok. Már szemre

is feltünik hozzáértőnek, a talpi furatok kiképzése által.

 

A talpi furatok nem függőlegesen, nem fúvókaszerűen vannak kiképezve, hogy pl. jet szerűen mossák közvetlenül a lyuktalpat. A PDC tipusú fúrófejeknek pedig teljesen más a vágóél kiképzése és az öblitőnyilása, stb.  Meg persze azok nagyon sokba is kerülnének.

 

Ezek alapján csupán bányabeli robbantólyukak fúrására alkalmasak, sekély kb. 6 - 10 m.

mélységben, magasnyomású sűritett levegő használatával, tehát légöblitéssel !   Üdv.

Előzmény: dokiszanyo (18476)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!