Keresés

Részletes keresés

Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468706

Vajon miért van az, hogy olyanok is voltak annak idején (pl. énekes lány és még néhányan), akik kitűnők tudtak lenni, pedig szegények? Nem kell megválaszolni eme költői kérdést. A választ egyébként is tudjátok...

Előzmény: Detonátor (468703)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468705
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468704

Mindenki másra emlékszik, kiegészítjük egymást, mert kő egy csapat. :-)

Előzmény: újmóni (468700)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468703

Más:

Most hallom, hogy a szomszéd első osztályban is újradobhatnak páran. Volt olyan purgyé, aki, amikor papírra kellett volna dolgozni, nemes egyszerűséggel széttépte a papírt, oszt jónapot. Nem szegregált iskoláról, nem szegregált osztályokról van szó. Bárhová teheted a kk-t, a kk mindenhol kk...

Előzmény: újmóni (468700)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468702

Ma is aktuális, sőt még annál is aktuálisabbak ezek a megállapítások. :(

Előzmény: anyul (468692)
anyul Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468701

No ez az aljasság. Nem akarnak konfrontálódni a hagyományőrzőkel, vagy képtelenek megvédeni a gyermekeket. Mindkettőért égjen a képükön a bőr.

Előzmény: csekelyke (468693)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468700

Hogy te mikre emlékszel!

 

Most, hogy látom, már én is - de egyébként eszembe nem jutott volna...

 

SEMMI, ismétlem: SEMMI nem történik, a semmittevés terén tökéletesen egy platformon van az MSZP-vel a fidesz is. :-(

Előzmény: Detonátor (468696)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468699

Natty, te is tudod, hogy történet nem erről szól...

Előzmény: NattyDread (468695)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468698

"Annak ellenére, hogy koraszülött volt, egészséges volt a kisfiú, azért tették inkubátorba, mert alig egy kilós volt."

 

Ja! Teljesen egészséges... Gyerekkoromban erre a kategóriára a "kotonszökevény" terminust alkalmaztuk :D

Előzmény: csekelyke (468690)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468697

"és volt köztük olyan, akinek a súlya hét hónaposan nem érte el a 700 grammot"

 

Na, erre volt kitalálva Spártában a Taigetosz.

Előzmény: csekelyke (468690)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468696

Emlékeztek még erre? És erre?

 

Tojtak az egészre, azóta meg eltelt 5 év!

Előzmény: újmóni (468691)
NattyDread Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468695

Orbánnak már mindenki ellenfele. Az kellett volna, hogy őt támogassa? Lopnak ők eleget!

Előzmény: újmóni (468683)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468694

Vajon a tisztes szegények miért nem kapnak vascsövekre és egyéb talált dolgokra a konszolidált családok ellen? Na, ezen kellene elgondolkodni, erről kellene tanulmányt írni. Talán azonos kultúrkör/a neveltetésük lehet az oka? Az, hogy gyermekkorukban nem úgy nőttek fel, mint a gaz az árokparton?

Előzmény: újmóni (468691)
csekelyke Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468693

"És gondolom, ez abból adódik, hogy látják, és akkor úgy gondolják, ha azoknak lehet, akkor nekünk is." (védőnő)"

 

Ezt a lehetőséget nálunk most törvényi szintre emelték. Várom, hogy mikor teszik kötelezővé!!!

Előzmény: anyul (468692)
anyul Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468692

"„kell a választás előtt robbantani valamit a romapolitikában, amit ki lehet vinni Brüsszelbe".

 

Ezekkel robbanthatnak:

 

"A csecsemőmortalitás vonatkozásában is volt egy ötéves felmérés, amit egy helyi tudományos fórumon fel is dolgoztam. Számadatokat ugyan konkrétan nem tudok mondani, de azt igen, hogy az ottani eredmények egyértelműen igazolták, hogy a csecsemőhalandóság és ezen belül a perinatális mortalitás jelentős hányadát a cigány populációból származó újszülöttek adják. De ezek nem elsősorban, tehát priméren egészségügyi okok következményei voltak... itt volt a legnagyobb az intrauterén elhalás. A helyzet nem ismerése, az elégtelen egészségügyi ismeret és a nem megfelelő életmód és életvitel következménye...." (gyermekgyógyász)

 

"... a kismamák többsége már eleve kissúlyúak, fejletlenek, alig érik el a negyvenvalahány kilót, fiatalok, az a másik, nagyon fiatalok, 18 évesek jönnek első terhesként, és tényleg nem érik el azt a testi fejlettséget, ami kellene egy kisbaba kihordásához, és utána is alig megy a súlyuk felfele a terhesség végéig, látszik, hogy nem táplálkozik jól, nem él megfelelően, nem úgy, mint egy kismamának kellene, de még ha nem kismama, akkor se, úgyhogy ez nem jó..." (védőnő)

 

Ezekhez hasonlókról már volt szó, valahogy a gyermekvédelem nem jeleskedik az ilyen esetek megszüntetésében, különös tekintettel a gyereklányok kihasználására.

"Gazdasági szükségszerűség volt, hogy mihelyt ivaréretté válik egy lány - a primitív közösségekben általában így szokott lenni, és gazdasági kényszer szülte ezt a középkorban is -, akkor rögtön elpaterolják a családtól. Vagyis férjhez megy azért, hogy egy szájjal kevesebb legyen... nem is megkérték a cigánylányt, hanem megszöktették. És ez a magyar és oláh cigányok között még most is megvan. Természetesen az ilyen gyerekkori kapcsolatok nem életre szólóak.... Nem házasság, hanem élettársi kapcsolat. Ők ezeket meglehetősen lazán kezelik. De az oláh cigányoknál nem. Ott a tizennégy-tizenöt éves fiatalokat felkarolja a nagycsalád, és nem engedik őket gazdaságilag lehetetlen helyzetbe... sok olyanról tudok, hogy ne csámborogjon el a kis tizenöt-tizenhatéves fiúcska otthonról, élettársul adtak egy neki tetsző lányt. Azon mesterkedett az anya, hogy teherbe essen az a tizenötéves lány. Amikor megkérdeztem tőle, hogy nem gondolják, hogy azért tizenötévesen egy fiú nem érett az apaszerepre, akkor - és ezt az anyja mondta, és nem az apja - hogy még mindig jobb, mintha esténként elkóborol." (gyermekgyógyász)

 

„Rendkívül szemérmesnek tűnnek, annak ellenére, hogy nemi életet nagyon korán élnek... a fiúk 13-14 évesek... én ezt annak tulajdonítom, hogy sokan laknak egy szobában. Van, hogy egy ágyon négyen-öten alszanak, közben látják, észreveszik, hogy a szülők... biztos, mert elmondták, megkérdeztem, hogy honnan tudod ezt, hogy hogy kell csinálni. Onnan, láttam, azt mondja, a szüleimet, hogy éjszaka csinálták. És gondolom, ez abból adódik, hogy látják, és akkor úgy gondolják, ha azoknak lehet, akkor nekünk is." (védőnő)

 

idézetek Neményi Mária kutatásaiból (1997): http://mek.niif.hu/01100/01156/01156.htm

Előzmény: újmóni (468683)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468691

http://nol.hu/belfold/megbukott_a_segelyezesre_epulo_szocialpolitika

 

Kitért rá, hogy a múlt héten a Borsod megyei Alsózsolca képviselő-testülete levelet írt a parlament tagjainak, közölve, hogy az elmúlt három évben a településen elterjedtek a szociálisan hátrányos helyzetű és a "konszolidált" családok közötti konfliktusok, a településen nőtt a békétlenség.

 

 

Erről volt szó máshol...?

Én Alsózsolcával kapcsolatban csak arra a bocsánatkérős demo-ra emlékszem...

 

 

 

a településen elterjedtek a szociálisan hátrányos helyzetű és a "konszolidált" családok közötti konfliktusok,

 

PC-znek, nem mernek szókimondóak lenni...? :-(((((

 

 

csekelyke Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468690

"Az a lényeg, hogy mitől haltak meg."

Magam már nem nagyon keresem az okt, ahogy bővülnek az ismereteim.....

 

A Magyar Nemzet információi szerint valamennyi meghalt újszülöttnek gyulladás volt a szervezetében, és volt köztük olyan, akinek a súlya hét hónaposan nem érte el a 700 grammot.

 

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/meg-nincs-meg-az-osszefugges-1178319

 

7 hónapos terhes kismama magzata 1300 gr körül mozog. A normál újszülötté 3000 gr és 3200 grakörüli. Vajon a természetes kiválasztódás mit szól ehhez? A 700 gr-osn súllyal születettnek mik az esélyei?

 

"Annak ellenére, hogy koraszülött volt, egészséges volt a kisfiú, azért tették inkubátorba, mert alig egy kilós volt.

 

http://propeller.hu/itthon/2759541-miskolci-csecsemohalal-korhazat-vadolja-egyik

 

Itt is 1/3-ad csak a születési súly. Teljesen egészséges, csak harmada a normális súlynak.

Esetleges életüket nem maguknak köszönjetik, hanem az álhumánumnak, orvosoknak.

Előzmény: nünüke88 (468652)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468689

Jó szórakozást! :-)

Előzmény: Frontsebesz (468686)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468688

Az őszinteség az, amelyet ritkán lát bele az ember az ilyen ál?megmozdulásokba. Inkább a "parasztvakítást". De ne legyen igazam...

Előzmény: hayalilo (468678)
hayalilo Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468687

Jó - mert most én is. Akkor beszélünk róla később.

Előzmény: Frontsebesz (468686)
Frontsebesz Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468686

Utananezek az egesz tortenetnek, hogy megalapozottan tudjak velemenyt nyilvanitani es a kesobbiekben valaszolok (most nehany orara lekapcsolodom ugyanis a netrol).

 

Előzmény: hayalilo (468678)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468685

Jó topikba került, pontosan ott helye. :-(

Előzmény: újmóni (468683)
tiktalik Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468684

nekem is most jött meg a hirlevél vele. vajon  anno mennyit áldoztak arra, hogy lövöldözzenek s azzal befolyásolják a választásokat meg anyugati közvéleményt?  igaz robbantgattak is, főleg lábtörlőket....

Előzmény: újmóni (468683)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468683

Ezt meg a bicskanyitogató hírek topikban olvastam:

 

http://hetivalasz.hu/itthon/soros-felmilliardot-adott-orban-ellenfeleinek-67174/

 

Úgy értesültünk: a Roma Sajtóközpont 100 ezer eurós támogatását pedig azzal magyarázta az egyik döntnök, hogy „kell a választás előtt robbantani valamit a romapolitikában, amit ki lehet vinni Brüsszelbe".

 

 

 

GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468682

A munkaügyi hivatalban az első, amiről nyilatkozni kell, az a nemzetiségi hovatartozás, és ezt alá is kell írni, amiről papírja lesz az embernek. ;-)

Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468681

A falvédelem lényege a valóságtól/tényektől való rugalmas elszakadás. ;-)

Előzmény: újmóni (468679)
Detonátor Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468680

Szerintem inkább töröltesd. Ennek semmi értelme.

Előzmény: Törölt nick (468675)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468679

Áthozom ide is az ózdi topikról.

 

http://hetivalasz.hu/itthon/ozd-polgarmestere-uzent-a-fidesznek-engem-politikai-hullava-tesznek-67189/

 

Csak néhány bekezdést emeltem ki, ill. kommentáltam.

 

 

 

A vízkorlátozás nem irányult célzottan a telepekre, az egész városra vonatkozott, és alapos előkészítés, az egyes kutakon elhasznált vízmennyiség pontos felmérése előzte meg. Erről nem számolt be sem a hazai, sem a nemzetközi sajtó. Tegnap elmentem megnézni kerékpárral a kutakat, és megint sok helyen tapasztaltam, hogy folyik el a víz, sártenger van körülöttük. Ácskapoccsal, faékkel kiakasztják a nyomókarokat.

 

 

Bódiskriszta meg a többi szájtépő persze nem vette a fáradságot, hogy ugyanígy szétnézzen... Megírták fotelből azt, amit a liberlauerfélék kifőztek a werberkonyhában... :-s :-s

 

 

Anyagilag talán megengedhetnénk magunknak, de pszichésen nehéz az embereknek elviselni, hogy a csekély nyugdíjukból, fizetésünkből vízdíjat, szemétdíjat, ezerféle számlát fizetnek, miközben egy szűk réteg szabadon pazarolhat, és követelődzhet.

 

Pontosan! És annak a szűk követelőző réteg alá még lovat is adnának, ha tovább tűrnék. Mert ismerjük őket: ha a kisujjunkat nyújtjuk, akkkor a könyökünket is leharapják, és onnantól fogva nekik minden JÁR, alanyi jogon. Így gondolják, mert az áljogvédők már kellőképpen kikupálták őket.

 

GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

 

 

Afrikai viszonyok vannak Hétes telepen. Ha lenne vizük a lakásoknak, nem szorulnának az emberek a közkutakra.

 

Megint visszakérdezek: kivel kössön szerződést a vízszolgáltató? Hétes telepen kizárólag jogcím nélküli lakáshasználók vannak, egyetlen rendezett státusú, törvényes bérlő sincs az ottaniak közt.

 

 

Mintha erről az összes ajvékoló-hiszterizált jogvédők egy szót sem szóltak volna......  Persze miért csodálkozom. :-s :-s :-s

hayalilo Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468678

Miért feszengenék? Talán tudod és érzed: veled szemben mindig. "Majd a közösség eldönti, mennyit ért egy hozzászólás". Természetesen, igen. Én nem vagyok "közösség" - de a tieidről két perc után döntöttem. A döntésem pedig...megváltoztathatatlan.

 

Nem off, tehát kérdezek valamit, a másik topikban lezárult véleményváltásunkhoz visszacsatlakozva. (Továbbra is legteljesebben vállalt meggyőződéssel mondom: igazad volt. A Sacerdos ikonikus alakja az, ami egyértelművé teszi a helyzetet: ezért férfi a lelkész. Elfogadom).

Akkor azt írtad: folytassuk, hogyha gondolom, az szvc-ben. Abban a témában nincs többé tisztázandó, de: mint katolikust kérdezlek most erről.

 

Felsőzsolcán - biztosan tudod - magyarverések voltak, - állítólag nem ott lakó cigányok követték el őket, - mígnem, nemrégiben, helyi cigányvezetők - köztük egy lelkész - kezdeményezésre bocsánatkérő menet indult, transzparenssel az elől haladók kezében.

Mit gondolsz a kérésről és a fogadásáról? Én már írtam: ha őszinte a hang, a szem - végül pedig a szó, - én kezet nyújtanék. Te hogy gondolod?  

Előzmény: Frontsebesz (468676)
újmóni Creative Commons License 2013.08.14 0 0 468677

http://www.mindenkiaruhaza.hu/index.php?lap=137_228

 

Akár 3XL-es méretig is.... :-DDDD

 

 

Előzmény: gall travis (468650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!