Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.03 0 0 32476

Még néhány tipp:

 

-Szerezz be kétféle jófajta probiotikumot (de ne Normaflore-t), és a kúrákban váltogatva szedd, gyógyszerbevét után 2-3 órával 

 

-Ha félsz az allergiától, tarts otthon antihisztamint, calcium injekciót, saját megnyugtatásodra (Doxiciklin mellett a kalcium nem ajánlott amúgy, oldhatatlan komplexet képez vele). De nekem is megnyugtatás volt a kúrákban, hogy van nálam kalcium, ha valami nagy vész lenne, bár sosem kellett használnom. Elég az a tudat, hogy hozzá tudnál nyúlni, ha valami nagy gáz van és hirtelen nincs orvos.

 

-Jegyzetelj egy füzetben mindent, később szükséged lehet rá. Mitől milyen tünetek, herxek léptek fel, mitől lettél jobban, rosszabbul, hogyan hullámoztak a tünetek hetekben, napokban stb. Eleinte vezettem ilyet, mostmár hanyagolom, de ezt meg is bántam, mert már összemosódik sokminden a fejemben, amire pedig jó lenne emlékezni

 

-Havonta nézess vérképet a háziorvosnál, bár nekem kúra után jobb volt a vérképem mindig, mint valaha, sehol egy csillag. Sok múlik persze a háziorvos hozzáállásán. Én anno felkerestem, elvittem neki a lyme-os leleteimet, és elmondtam, milyen gyógyszerkúrára készülök. Így a vérvételekben is partner volt, tudta, miért kell. Mostmár egy jóideje nem nézettem meg.

Előzmény: lencsilány76 (32472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.03 0 0 32475

Kinél jártál, melyik doktornőnél?

Előzmény: lencsilány76 (32472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.03 0 0 32474

Szia! Végre egy orvos, aki komolyan vette a problémádat, érzem, hogy jó kezekben vagy. A gyógyszerkúrától ne félj, szedtünk ennyit itt szerintem mindannyian, nekem pl. most van az ötödik kúrám. Annyi, hogy Cifloxint (levofloxacint) nem szedtem, lyme-ra nem adják, társfertőzésekre szokták adni. De van köztünk olyan, aki azt is szedte. Doxi: napi 300 mg nem sok, én napi 400-at szedtem, 60 napon át (az egyik kúrámban). A Klion sem sok, ahelyett én Tinidazolt szoktam szedni, napi 2x500 mg-ot. Ez az adag csak elsőre hangzik soknak, meg más betegségekhez képest. A társfertőzők létjogosultsága érthető, de szerintem van ott még egy borreliozis is, csak valószínűleg tényleg gátolja valami az immunválaszt. Nálam is gátolja, csak még nem jöttem rá, hogy mi. De az EBV is gyakori oka ennek.

 

 

Előzmény: lencsilány76 (32472)
bob87 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 32473

az itt levők 90%-a több ilyen kúrát is végig csinált. Ha bírja a gyomrod a gyógyszereket, akkor nem kell félni - majd. Persze lehetnek rosszabb herx-hullámok, de ez úgyis menet közben derül ki. Ezzel akkor foglalkozz, ha megtörténik.

Az, hogy bírod-e a kúrát, szintén közben derül ki, megjósolni nem lehet előre semmit, mindenki másképp reagál a gyógyszerekre. Nem kell tőle fosni, csak figyelni a reakcióid, és bizakodni. Ne félj, az sokat segít majd. :) Csak figyelni, figyelni, és nem "képzelj be" semmit.

Előzmény: lencsilány76 (32472)
lencsilány76 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 32472

Sziasztok! A következő diagnózist kaptam a doktornőtől : A beteg borrelia lelete negatív, viszont az anamnézis, a tünetek egyértelműen MSIDS ( Multisystemic infectious Disease syndrome )- nak felel meg. Elvileg atípusos brucellosis, bartonella, mycoplasma is gyanúba fogható, lehet, hogy azért negatív, mert a közelmúltban lezajlott EBV fertőzés miatt az immunglobulin termelést befolyásoló B sejtjei supprimáltak voltak. Bőrtünetei imun complex vasculitis-chronikus urticaria syndromnak felelnek meg, melyet szintén gyakran látunk krónikus fertőzésekben. Mindenképpen értelmét látom egy ex juvantibus kombinált antibiotikum kúrának, mely ilyen esetekben elhúzódó kell legyen. 50 napig 3x100 mg Doxycyclin és 2x500 mg Cifloxin. A kezelés harmadik és hatodik hetétől 10-10 napon át 3x250 mg Klion.

Akinek van tapasztalata ilyen kombinált kezelésel kapcsolatban, hogy mire számíthatok, légyszi írjon. Soha nem szedtem gyógyszereket, fejfájáscsillapítót kivéve, kicsit félek, brutál adagnak tűnik... November közepén kezdem el szedni, akkor megyek egy komplex allergia vizsgálatra, addig nem szedhetek semmt sem.

Valamelyik nap Nedvig írt egy szuper listát a tünetektől, így nem kell részleteznem... Előre is Köszi!

One of the millions Creative Commons License 2015.11.03 0 1 32471

Üdvözöllek a klubban!

 

G1-ben menj el!

 

Itt : http://www.arminlabs.com/en/tests/elispot

 

teszteket használnak!

 

Dr. B. nem ért mindenhez(pl. Genetika), de kb. tünetek alapján be tudja "lőni" a társfertőzéseket is!

 

Nem olcsók! Sok pénzt vigyél magaddal!

 

Esélyes lehetsz még MTHFR-re, stb.

Előzmény: Szénmonoxid (32441)
Szénmonoxid Creative Commons License 2015.11.03 0 2 32470

Köszönöm Nittta  !

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.03 0 1 32469

A Lakos doktorhoz azért nem járnak tömegek, mert ő csak a friss fertőzöttekkel foglalkozik. Megfelelhet annak, akinek bazi nagy kokárdafoltja van, és egyértelmű, hogy lyme kórról van szó. De még ő is kevesebb ideig kap tőle gyógyszert, van hogy nem elég, és a fertőzés mégsem múlik el teljesen, egyszercsak felüti a fejét újra, de akkor már krónikus lyme-ként. Mi itt a fórumon többnyire már több éves, krónikus betegek vagyunk, néhányunk még pozitív tesztet sem tud produkálni, viszont a tünetek megvannak. Nekem még foltom is volt, egyértelmű kéne hogy legyen a lyme kór, mégis csak egy wb-m volt pozitív, az is már a 4. szerológia volt. A gyógyszerekre reagáltam, meg a lyme-os tünetek is megvoltak/megvannak, de ha csak a leletre hagyatkoztunk volna, tán soha nem is kapok kezelést. Lakostól legalábbis biztos nem, mert ő világosan meg is mondta, hogy "biztos, hogy nincs lyme kórom". 

Távol áll tőlem, hogy szidjam, csak ez az oka annak, hogy őhozzá pl. nem mennék. Egyszer valaki egy bazi nagy folttal őhozzá akart menni, őt nem beszéltem le, mert tudtam, hogy őt el fogja látni, de csak mert egyértelmű eset volt. Lakos dr nem hisz a szeronegatív lyme-ban, az ő véleménye szerint krónikus esetben már extrém pozitivitásnak kell lennie.

Előzmény: Szénmonoxid (32467)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.03 0 1 32468

Szia, szerintem próbálj kérni Esztóhoz időpontot, elviekben valóban 3-4 hónap a várakozás, viszont mindig akad olyan, aki lemondja az időpontot, egymásnak is szoktunk ilyenkor szólni, úgyhogy bekerülhetsz előbb is. 

Első fontos lépés a western blot, mert az elisa csak 30%-ban megbízható. Még a wb sem 100%-os, de megbízhatóbb, és többmindent mutat ki.

Előzmény: Szénmonoxid (32467)
Szénmonoxid Creative Commons License 2015.11.03 0 1 32467

Jó reggelt!

köszönöm a sok infót mindenkitől! Sikerült jó nagy fejtörést okozni   :)!  Azt hiszem nekem az sztk ás teszt amire 3 hónapot vártam elisa volt. Próbálok józan ésszel gondolkodni és egy kérdés motoszkál a fejemben. Ha jól értelmezem az itt leírtakat akkor Kb 3 orvos van aki foglalkozik a lyme al. Az elsőhöz 4és fél hónapot kell várni, akit a töbség dicsér a másodikhoz pár hét kell hogy eljussak .Miért van az ,hogy ide nem várnak tömegek? Nem szeretnék rossz kezekbe kerülni! De nyilván nem várhatok 4 hónapot sem .

hornet599 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 32466
bob87 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32465

Sürgős kezelés. Csak jobban befészkeli magát a két dög.

Előzmény: Szénmonoxid (32441)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.02 -1 0 32464

Szívesen! :)

Előzmény: 19760513 (32463)
19760513 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32463

Igen,az első kúrához képest gyerek adag:)

Köszi a videót:))

Előzmény: Marobert1 (32462)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.02 -1 0 32462

Na ez nem is vészes. Jobbulást! Jól néztél ki a videón! :)

Előzmény: 19760513 (32461)
19760513 Creative Commons License 2015.11.02 0 1 32461

50 napig: 2x1 Doxycyclin,heti 3 nap 1x1 Zitinn és a 3. és 6.héten 2x1 Supplin

Előzmény: Marobert1 (32460)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.02 -1 0 32460

Örülök! :) Mit szedsz most?

Előzmény: 19760513 (32455)
19760513 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32455

Kevésbé vagyok fáradt,szemem ritkábban fáj,a karomon van egy kis barna folt,az már alig látszódik,halványabb sokkal,szívritmus zavarom is ritkábban van.Igazából az egész közérzetem javult.Azt mondta,hogy valószínű még 1 kúra lesz ez után.

Előzmény: Marobert1 (32454)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.02 -1 1 32454

Sajnos még nagyon az elején vagy. Volt valami változás az első után?

Előzmény: 19760513 (32452)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 1 32453

Szénmonoxid!

 

Több embert ismerek, aki Lakoshoz fordult, még foltjuk is volt pedig, de nem kaptak kezelést, vagy pedig alulkezelték őket. Megúszhatták volna a krónikus lyme-ot, ha a megfelelő kezelést megkapják.

 

Csatlakozom az előttem szólóhoz, először western blot, aztán ennek megfelelően orvosi konzultáció. A krónikus lyme-osok zöme Esztó drnőhöz vagy Balaicza Erikához jár. 

 

Valamint olvass vissza a fórumhozzászólásokban, tengernyi tipp, alternatív lehetőségek, érdemes jegyzetelni, majd beszerezni ezt-azt.

19760513 Creative Commons License 2015.11.02 0 1 32452

Szia Robi!

Ma kezdtem a második kúrát.......

Előzmény: Marobert1 (32450)
Candico Leblanc3 Creative Commons License 2015.11.02 -2 0 32451

Szia! 

 

Márciusig nem érdemes várni,én Lakos doktort ajánlom, nála szerintem heteken belül kapsz időpontot.Ő a legnagyobb hazai szaktekintély, a többi csak őt követi.

 

Olyan helyre semmiképp ne menj,ahol kombináltan adják az antibiotikumot,mert ha valóban lyme,úgy nagyobb az esély a borelia túlélésére.Meg a rezisztencia is előbb kialakul.

Előzmény: Szénmonoxid (32441)
Marobert1 Creative Commons License 2015.11.02 -1 1 32450

Üdv itt Bütyök! :)

Előzmény: 19760513 (32449)
19760513 Creative Commons License 2015.11.02 0 2 32449

Melyik Lyme tesztet csináltattad?A western blot teszt a megbízhatóbb.Én az Istenhegyi géndiagnosztikai centrumot javaslom,ott csinálnak ilyen tesztet.Nem kell időpont,besétálsz,leveszik a vért(12000forint)és 2 hét múlva megvan az eredmény.Én oda járok az Esztó Klárához,én minden vizsgált alfajra pozitív vagyok.Persze lehetsz lyme kóros akkor is,ha negatív a teszted.Ezt olvasd el és ha nem western blot tesztet csináltattál akkor szerintem csináltass egyet.A vérvételhez nem kell időpont,viszont az Esztó-hoz annyian várnak,hogy ha most kérsz időpontot akkor március végére adnak!

http://www.lyme-kor.eoldal.hu/cikkek/hasznos-infok-es-teves-diagnozisok/negy-ok--amiert-a-lyme-teszted-negativ-lehet--akkor-is-ha-valoban-lyme-koros-vagy.html

Előzmény: Szénmonoxid (32441)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32448

A chlamidiára pedig jó az azitromicin. 

Előzmény: Törölt nick (32446)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32447

Igen, ha megmutattam volna orvosnak, akkor talán kaptam volna az ab-t. Azért tettem be a képet, mert én ugye az esetek többségében szeronegatív lyme-os voltam eddig, így tehát egy nagy talány volt, hogy tényleg lyme kórom lehet-e, ez a folt nekem csak utólag jutott eszembe talán egy éve, előtte teljesen megfeledkeztem én erről. Így már jobban összeáll a kép, hogy akkor tényleg lyme lehet ez, de az elején tele voltam kétségekkel, főként a negatív teszteredmény miatt.

Előzmény: klarix (32445)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32446

Hát ezek kullancs okozta társfertőzésként szoktak megjelenni. A tüneteid is beillenének lyme-nak is, bár a mycoplasma tünetei tudom, hogy nagyon hasonlóak. Talán a G1 intézet és Balaicza Erika foglalkozik ezekkel a társfertőzésekkel, amit így hirtelen mondani tudok. Antibiotikum kellene rá, de vannak alternatív megoldások is. Már most szerezd meg az olivalevél-kivonatot, ill. fogyassz fahéjat, a mycoplasmára ezek jók. Egyebekben azt hiszem, a Doxiciklin a gyógyszere.

Előzmény: Szénmonoxid (32441)
klarix Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32445

Ezek a foltok nagyon hasonlóak mindenkinél - szinte azonnal megmondaná egy jó orvos, hogy mit takar. Nekem nem viszketett - de 4 hónapba telt míg eltünt és rá pár napra jöttek az izületi bántalmak, zavaros látás, fülcsengés, fejfájás és égető érzés járáskor. Ez is jellemző, hogy orvos erre azt mondta, hogy női hiszti, nem betegség. Tarkó merevség, csak 2,5 évre rá jött elő, ami a zapper óta nem jelentkezett újra, amint a fejfájás sem. A többi kedves apróság maradt.

Előzmény: Törölt nick (32444)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32444

Törölt nick Creative Commons License 2015.11.02 0 0 32443

No, a kép nem jelenhetett meg, mindegy. A lényeg, hogy találtam egy cikket, ahol most mintha csak a magamét láttam volna viszont.

Előzmény: Törölt nick (32442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!