Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mafia05 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 7881

Igen erre én is gondoltam hogy nagyon felkavarja  a levegőt ezt kéne valahogy csillapítani!!

mykeman72 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7880

A kalorifferes fűtés jó hatékonyságú ,csak azzal van a baj,hogy a helyiségben nagy a légmozgás intenzitása ami fújáskor problémát okozhAT.

Előzmény: Mafia05 (7879)
Mafia05 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7879

Van bent két radiátor csak nekem az nagyon lassan fűt be és nagyon meg kell hozzá pakolni a kazánt ezért gondoltam más megoldásra! Még arra gondoltam hogy építenék egy teherautó hűtőből egy ilyen légbefúvót úgy hogy a kazánról működne, a hűtő mögött lenne egy ventilátor és az fújná a meleg levegőt ahol dolgoztam ott ilyen fűtés volt ott hb1-2 óra alatt befűtött és az sokkal nagyobb műhely volt mint az enyém oda 2-3 kisebb kamion befért!! Szerinted ez jó megoldás vagy ezt is hanyagoljam?

mykeman72 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7878

Arról nem is beszéve,hogy a radiátoros megoldás biztosítja leginkább a kiegyensúlyozott hőmérsékletet.

Előzmény: mykeman72 (7877)
mykeman72 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7877

Mindenképp a radiátoros megoldás/központi fűtéssel/ a legcélszerűbb,de ha nincs kiépítve a rendszer akkor csak a lentebb említett megoldások jöhetnek szóba a kockázatok és az anyagi lehetőségek figyelembe vétele mellett.

Előzmény: Mafia05 (7876)
Mafia05 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7876

Liviati! 42 négyzetméter 2.5m magas plafon hát szigetelve nincs! A falak poroton téglából vannak kívül belül festve, rendes cserép teteje van az épületnek, zártszelvény ajtók és két ablak amik sima ablaküvegek! nagyjából ennyi!  

Liviati Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7875

Ha nem nagy a légtér és kellően le van szigetelve akkor jó időben egy elektromos olajradiátor is megteszi rásegítésnek.

Előzmény: Mafia05 (7874)
Mafia05 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7874

mykeman72! Hát egy helységben tudok csak fújni és előkészíteni sajnos! Szerinted mi lenne a jó megoldás? Üdv!

mykeman72 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7873

Ha egy légtérben akarsz előkészíteni és fújni akkor ezek a fűtési módok nem célravezetőek. Fényezéshez főleg  fújáshoz megfelelő légcsere kell,hogy biztosítva legyen, a közvetlen elektromos,vagy más jellegű fűtés biztonsági szempontból aggályos .

Előzmény: Mafia05 (7872)
Mafia05 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 7872

Hát az infrapanel ténleg nem olcsó nekem kb 150 000ft felett lenne!! És ilyen hőlégfúvóról mi a vélemény??http://www.holegfuvo.com/master/index_hu.php?h%F5l%E9gf%FAv%F3k=elektromos_elektromos&model=b5_ep   Én ezt az oldalon található teljesítmény kalkulátorral számoltattam ki és ezt dobta ki! 

!

bexxter Creative Commons License 2012.02.03 0 0 7871

Infrapanel. Bár olcsó megoldás igazából nincs :(

Előzmény: Mafia05 (7870)
Mafia05 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 7870

Akkor marad a neon köszönöm a vélményeket! Még a  fűtéssel kapcsolatban lenne kérdésem hogy hogy oldjam meg mert radiátorok vannak de azok nagyon lassan fűtenek be főleg arra a 20 25 fokra ami kell festéshez?!?! Mi lenne olcsó és egyben hatékony fűtési megoldás??? Üdv!

bexxter Creative Commons License 2012.02.03 0 0 7869

A reflektor a bejárat fölé való.. Ráadásul ha használható fényerőt szeretnél akkor 150w.. ebből kijön 2db 2x36w-os fénycső is.. és máris nagyobb a megvilágított felület. Terepjárós topicban írta valaki, hogy az emberek nem tanácsért jönnek, hanem megerősítést kérnek a saját ötletükre. Azt ne várd :)

 

Amúgy pedig igenis fontos a jó megvilágítás, hiába nem te kevered a színt. Apró megfolyásokat, koszt akármit nem látsz, ha nincs elég fény.

Előzmény: Mafia05 (7867)
Sanyi-ka Creative Commons License 2012.02.03 0 0 7868

A reflektor elvakít és kápráztat percekig ha akár véletlenül is belenézel,és az üzemeltetése se kifizetödő hosszú távon...

Előzmény: Mafia05 (7867)
Mafia05 Creative Commons License 2012.02.03 0 0 7867

Nekem mindegy a szín érzékelése mert a színt nem én úgy kevertetem boltban! Az a bajom hogy nem látok abból szinte semmit amit csinálok mer elég kevésnek bizonyul a fény és azért kérdeztem hogy jó lenne-e ez a megoldás mert jóval olcsóbban jövök ki vele mint a neonnal mert azokért arany árat kérnek! Üdv!

Dreamer Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7866

Ok értem, nem szégyen tanulni.

 

Tiszta sor, hogy van különböző színhőmérsékletű csövek. :)

 

Dreamer

Előzmény: bexxter (7865)
bexxter Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7865

Szerintem olyasmire gondolt, hogy többféle színhőmérséklet azonos irányból. "Neon" csövekből van 3000K, 3500K, 4000K ezek elég közeliek a nappali fényhez, én mindenhova 4000-t szoktam tenni. 

Előzmény: Dreamer (7864)
Dreamer Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7864

Ezt komolyan mondod?

 

Akkor egy hideg fényű neonnál, és egy meleg fényű halogénnél a szín jobban fog hasonlítani az eredeti természetes fényben látotthoz?

 

Dreamer

Előzmény: doca (7861)
Dreamer Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7863

Egy korszerű, modern autó. :) Alig 22 éves, és a keresztségben Skoda Favorit nevet adták neki.

 

Dreamer

Előzmény: Liviati (7862)
Liviati Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7862

Ha valóban szakszerűen megcsinálja és lekezeli is akkor még majdhogynem olcsó is. Azért van vele munka, milyen autó amúgy?

Előzmény: Dreamer (7856)
doca Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7861

Attól félhetsz is! A természetes fényt semmi nem pótolja. A vegyes színhőmérséklet a jobb, es minél több irányból, derítve.

Előzmény: Dreamer (7860)
Dreamer Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7860

Én attól félnék, hogy a különböző fényforrások színhőmérséklete eltér. Ez becsaphat a szín érzékelésekor.

 

Dreamer

Előzmény: Mafia05 (7857)
bexxter Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7859

Inkább több neon, mindegyik 4000K csővel. És még a fogyasztásnövekedés sem lesz horror. 

Előzmény: Mafia05 (7857)
Sanyi-ka Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7858

Nem,sőt....

Előzmény: Dreamer (7856)
Mafia05 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7857

Üdv mindenkinek! Van egy 6x7méter széles és 2.5m belmagasságú műhelyem neon világítással és ez a világítás kevésnek tűnik szerintetek az jó megoldás lenne ha a műhely négy sarkába raknék fel halogén reflektort vagy inkább maradjak a neonnál?? fényezésre használom a műhelyt! Köszönöm! Üdv!

Dreamer Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7856

Srácok!

 

A következőre mondjatok tutit:

 

Szerintetek nagyon elvetemült ár 2000-2500 Ft egy darab dobbetét beszerelésért? (Tartalmazza: furatok előfúrása, furatok kezelése, dobbetét beszerelése)

 

Dreamer

doca Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7855

Nem. Filler és szórókitt különböző dolog.

http://www.totallux.hu/1k-2k-szorok-toltok/index.php  ha már ennyire keresed :-)

Előzmény: lacika78 (7854)
lacika78 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7854

Egy pannónia benzintankról van szó. A filler alatt a szórógittet érted? van ilyenem:

Előzmény: doca (7853)
doca Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7853

Kiszáradás után minden további nélkül.  DE megjegyzem eléggé szokatlan helyzetnek találom korroziógátló alapozóra egyéb közbenső technológia mellőzéssel a 2K fedőlakkozást. Vélhetően váz, vagy más alkatrész darabokról lehet szó. Filler fedéssel tartósabb, "testesebb és jobb tapadású bevonatot érsz el. 

Előzmény: lacika78 (7852)
lacika78 Creative Commons License 2012.02.02 0 0 7852

Hello!

Szeretném megkérdezni hogy HB Body 992 1k korróziógátló alapozóra lehet e 2k fedőfestéket fújni?


peterliepa Creative Commons License 2012.01.30 0 0 7851

Helló! Mi itt vagyunk, teljes felújítással foglalkozunk. Nem tudom, mennyire szeretnél "belemélyedni" a dolgokba az autón, ha gondolod, keress meg, aztán majd megbeszéljük. www.flamingarage.hu

Előzmény: Sciroccer 1982 (7848)
diessel Creative Commons License 2012.01.30 0 0 7850

 1-2 nap ilyen 20 fok nem fog neki rosszat tenni,

szerintem elméletileg nem lesz baja, de  jo ha van ideje rendesen ki száradni, hanem tudod azért probáld vele napos  parkolokat    keresni.

Előzmény: and22 (7849)
and22 Creative Commons License 2012.01.30 0 0 7849

Azt szeretném kérdezni a gyakorlottabb szakemberektől hogy a most fényezett autót erre a -5-10 fokra mennyi idő elteltével lehet kirakni? Adatok: metál, 2K lakkal, szín és lakk egy nap eltéréssel egymásra rakva, kb 18-20 fokos garázsban, itt szárad, tehát nincs ráégetve külön kamrában. Mik a hideg buktatói? Járt már valaki pórul így? üdv

Sciroccer 1982 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 7848

Hello!

 

Tudnátok nekem egy jó karosszérialakatost ajánlani miskolcon és környékén aki szeret régi vasakat lakatolgatni?

 

Előre is köszönöm!

 

 Üdv.:

    Sciroccer!

vwopel Creative Commons License 2012.01.21 0 0 7847

Ha nem akarsz nagyon belebonyolódni (gondolom nem) akkor addig kell piszkálni amíg ép részt találsz, és ha ez az ésszerűség határain belül van akkor javítás.

Én volt amikor az egész alsó részét meghajtottam és csak azt cseréltem.

Ha ügyesen van csinálva, és lelkiismeretesen üregvédőzve akkor kiszolgálja a kocsit.

Előzmény: Dreamer (7846)
Dreamer Creative Commons License 2012.01.21 0 0 7846

Sziasztok!

 

Adott egy Skoda Felicia és az első-hátsó kerékjárati ívnél elég korrodált a küszöb. Egyik oldalon konkrétan már magától eltünt alul egy fél tenyérnyi, másik oldalon szerszám nélkül kézzel bontható az alsó rész.

 

A többi helyen "ránézésre" jó.

 

Mit érdemes ilyenkor csinálni? Komplett küszöbcsere mindkét oldalon, csak a sérült rész cseréje? Milyen költségre lehet számítani?

 

Előre is köszi!

 

Dreamer

mazda121db Creative Commons License 2012.01.16 0 0 7845
nekem bevált a Dinitrol. Arra kell figyelni,hogy sok féle van belőle, és nem mindegyik sűrűségű ideális mindenhova.
Előzmény: roburka (7833)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.13 0 0 7844

Van porfestő ahol kiemelik, hogy dolgoznak alufelnire, alacsonyabb hőmérsékleten, nemtommilyen anyaggal. Nem vagyok érdekelt ilyesmiben, de néhány cégnél külön szólnak erről.

Előzmény: Sanyi-ka (7842)
Paco155 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 7843

És utána hőkezelve.

Előzmény: Sanyi-ka (7842)
Sanyi-ka Creative Commons License 2012.01.13 0 0 7842

Nagyon sok felni gyárilag is porfestvev van...

Előzmény: Paco155 (7841)
Paco155 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 7841

Én nem porfesteném.  Mivel a porfestéket "égetéssel" rögzítik, és a magas hőmérséklet kilágyítja az aluötvözetedet, azt a felnit utána akár dobhatod is a kukába.

Előzmény: tomka92 (7839)
tomka92 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 7840

tomka92 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 7839

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott a képen látható 17"-os Audi felni, ez a legrosszabb állapotú. Szerintetek, hogy lenne szebb, ha fényeztetném vagy ha pofestetném? Melyik a tartósabb, illetve melyiknek van simább felülete? Egyenlőre a porfestés mellett vagyok egy kicsit, viszont elkezdtük ma lehomokolni, és elég hosszadalmas és pepecs melónak tűnik. Tud esetleg valaki valami egyszerűbb módját az eredeti festék és alapozó réteg eltávolítására? Ha jól tudom a kromofágot beszívja az alu, ami később ledobja a festéket. Ez mennyire igaz?

mykeman72 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 7838

Sajnos igen. Mélyen megrendített,és egyben hihetetlen is.

Előzmény: Sanyi-ka (7837)
Sanyi-ka Creative Commons License 2012.01.11 0 0 7837

S.G.,festéküzlet..... hallottad a rossz hírt?

Előzmény: mykeman72 (7835)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.11 0 0 7836

Köszi - értem ;-)!

Igazándiból úgy látom, hogy talán  a megoldandó probléma fajtája alapján lehet célszerű választani. Azt olvastam, hogy lemezen alulról nem igazán lehet a pákával dolgozni és azt is látom az autómon, hogy bonyolult lemezillesztések környékén előszeretettel alkalmazták a cinezést korábbi kasznizás során. Ezeken a helyeken abszolut rozsdamentes maradt alatta a lemez - szóval úgy tűnik, hogy bevált.
Azt viszont magam is tapasztaltam, hogy függőleges felületen elég nehezen tudtam a cint kezelni lánggal ilyen kevés gyakorlattal. A pákás megoldást még nem volt alkalmam tesztelni.

Olyan helyeken viszont látnám értelmét az alukittnek, ahol lemez felületi egyenetlenségét kellene eltünteni, mivel jellemzően nem a lemez közepén szokott megindulni először a rozsda sértetlen fényezés esetén. Sajnos nekem nincs angolkerekem, csak lemezgyalúm - így teljesen sima felületet nem tudok létrehozni. Csak azért nem tudom, hogy merjem-e alkalmazni az alukittet, mert szeretném az autót OT minősítésre vinni majd és tudomásom szerint ott van rétegvastagság vizsgálat is - nem szeretném, ha agyonkitteltnek tűnne az autó, akkor inkább megküzdök a cinnel.

Előzmény: mykeman72 (7835)
mykeman72 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 7835

Pro. A cinezéses eljárás- mivel a felülettel teljesen "összeolvadó" kötést hozol létre ,ezáltal homgenizálod a felületet,ami a későbbi megmunkálást megkönnyíti- sokkal eredményesebb,és tartósabb felületkialakítást hoz létre.

Kontra: A megfelelő felületkialakítás szakértelmet és jelentősebb anyagi beruházást igényel.

 

Kittek esetében az anyag tulajdonságából adódóan- egy viszonylag porózus,nedvszívó réteg többszöri felvitelével kialakítható felületet lehet kialakítanii-,ami az eredeti anyagszerkezettel nem megegyező tulajdonságokkal rendelkezik,ezáltal a tartóssága  mechanikai igénybevétele eltér az alapfelületétől ,ezért sérülékenyebb nehezebben lehet időjárás,és vegyi ellenálló képességű felületet létrhozni.

Figyelembe kell venni az anyagösszeférhetőségeket,és ezek ismeretében kell a megfelelő védőhatású bevinetrendszert felépíteni.

Előzmény: Törölt nick (7834)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.10 0 0 7834

Sziasztok!

Nem tudja esetleg valaki, hogy az alu kittet kimutatja a rétegvastagság mérő?

Hobbiból újítgatok magamnak egy veterán autót és szeretném a tudásomhoz mérten igényesen csinálni. Emiatt karosszéria ónozást végeztem már rajta bizonyos helyeken kasznizás után,  de sajnos nem találok megfelelően magas ólomtartalmú rudat sehol boltban már környezetvédelmi okokból és már elfogyott minden ólmom - amivel dúsítani tudtam. Emiatt vettem egy 350wattos bádogos pákát és ólommentes cint is, hogy kiteszteljem azt a módszert is, de most vettem próbára fényezési szaküzletben egy doboz kétkomponensű alu-kittet, amivel viszont sokkal olcsóbb lenne a munka. Tud esetleg valaki pro és kontra érveket mondani, hogy tudjak a módszerek között dönteni..

roburka Creative Commons License 2012.01.08 0 0 7833

Sziasztok Mesterek! Ki tudna nekem ajánlani valami jófajta üregvédőt? Dinitrol-ról mit lehet tudni?

Problémás78 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 7832

Köszönöm a jótanácsot, sokat segítettél!!

niváskarcsi Creative Commons License 2012.01.07 0 0 7831

Hali.Vegyél a festékboltban egyszerú egykomponensű festéket,ami a legjobban tetszik,ha jó a kerítésre, terepjáróra is jó.Mostanában lehet kapni matt festékeket is.Kell hozzávaló higító,meg alapozó is.Alapszíneket használj,mert ha kevés a festék,kapsz ugyanolyat,ha javítani kell, szintén kapsz ugyanolyat.Nagyon fontos a jó előkészítés,csiszolás,zsírtalanítás.  Pisztoly és kézfüggő a mennyiség,három réteget fújjál,kívülről kb:három liter elég,ha belső es falc fújás is lesz akkor öt.Először fújd fel az alapszínt,utána foltozz.Kétféle képpen fújhatod,alapszín szikkad,mintha egy újabb réteget fújnál,úgy foltozol.a pisztoly beállításánál figyelni kell,ne ködöljön,(kis nyomás,kevés festék).Vagy vársz két hét száradást,maszkolod a foltokat,és dörzsized a tapadás végett.Jó a legolcsóbb festék is,de ne várj Sikkens minőséget.Ha időtállót akarsz akkor lakkozhatod is,a festékhez való lakkal,ebből is van mattosabb.De ez drágítja a festést.A fényező kollégák,biztos tudnak jobb megoldást is,lakatosként,nekem ez negfelelő.                                                                                              

Előzmény: Problémás78 (7830)
Problémás78 Creative Commons License 2012.01.07 0 0 7830

Sziasztok. 1 parancsnoki uazt szeretnénk lefújni terepszinűre. Tudnátok tanácsot adni, hogy milyen  festéket szerezzünk be és mennyit? jó lenne valami olcsobb, ami bírja  aviszontagságokat. Előre is köszönöm.

mykeman72 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 7829

Úgy a legjobb ha veszel egy nagyobb méretű kartonlapot,felteszed a falra és kb egy arasznyira 15-20 cm-ről teljesen kinyitott sugárral ráfújsz a lapra. Ha jól van beállítva  a pisztoly akkor egy nagyjából ellipszis alakú formát kell látnod!Leginkább neten böngéssz keress rá a pisztoly típusára ,és biztos talélsz róla leírást.

Előzmény: vti00 (7828)
vti00 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 7828

Köszönöm, ilyesmire gondoltam én is irodalmat hol találok erre, milyennek kell lenni a szórásképnek stb... Pisztoly keveset használt, Devilbiss Flg-5 az én felhasználásomra szerintem megfelelő minőségű.

Előzmény: mykeman72 (7827)
mykeman72 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 7827

Valószínű,hogy pisztoly,vagy pisztolybeállítási probléma lesz. Lehet,hogy kopott a fúvóka ,tű kombó,és ezért nem tud teríteni rendesen.Próbáld úgy tartani a pisztolyt,hogy az egymásra kerülő rétegek kb. felében fedjék egymást. Érdemes ellenőrizni fújás előtt /próbaszórással/,hogy nincs e torzulás a szórási képben. Továbbmenve az előforduló hibák óriási tárházán megemlítendő még a szórási nyomás,ill. a higító fajtája,tulajdonsága, a higítás mértéke,stb,stb..........

Előzmény: vti00 (7826)
vti00 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 7826

Sziasztok!

 

Nagyon megállt itt az élet. Írja le nekem valaki, hogy mit csinálok rosszul, mikor ezüstöt fújva nagy felületen árnyalat csíkok kerülnek a felületre. Gondolom valami alapvető dolog nem működik nálam pisztoly beállítás, fújási technika stb... Csak saját részre dolgozom és autodidakta módon tanúltam. Tudom könyvből nem lehet, de kis irodalom jó lenne, tudtok segíteni?

henger fej Creative Commons License 2011.12.24 0 0 7825

Áldott Karácsonyt és Boldog Új Évet

vwopel Creative Commons License 2011.12.24 0 0 7824

Nosztalgia:-)

 

Trabi kasznimat forgattam meg alapozóval felöntött küszöbökkel.

Fáradt olajjal is fújkáltunk ha igény volt rá.

1 hét múlva  jött a gazdasszony orcsíkolva, hogy a kisfia fehér nadrágja olajos lett!!! :-DD letérdelt az a rosszcsont kölök:-)

Még emlékszem amikor apuék zsírral kenték le az üvegeket  festés előtt. 2 nap múlva meg pengével vakargattuk. Szigszalag csak a vásznas volt amivel a vezetékeket bandázsolták, de ragasztani nem lehetett velük.

Nitróval pótkocsikat fújtam a tsz-es időkben, viszont motorok idomait azzal lehetett megvadítani. Porozni kellett és tiszta rücskös hatása lett.

 

Nitróval egy géptetőt lefújni nem volt semmi, mondjuk hamar rá lehetett menni másik sorral ha nem volt szép.

 

Neoluxba ezüst vagy aranyporfesték keverve adta a metált.

Katepox hígítóval pedig totál matt lett.

 

 

 

Áldott, békés és szeretetteljes karácsonyt kívánok mindenkinek.

Előzmény: henger fej (7823)
henger fej Creative Commons License 2011.12.24 0 0 7823

Régen ledugózgattuk, majd Tiszakorrral feltöltöttük az üregeket, ami kifolyt azt meg elkenegettük, elfújkáltuk.

Volt hová, belső küszöbtől a kardánalagútig alul/felül meg a négy ajtó/borítás, hegesztések stb.

Az üregvédő csak azután jött.

Mikor mi volt jó áron: olvikor, dinitrol, volt szegényebb időkben fáradt olaj is.:-)

A katepox az tényleg utálatos volt, mert ha még nem száradt ki, akár lángra lobbanhatott az egész fenéklemez is, ha lánggal hegesztettünk, ha meg jól kiszáradt, akkor táskásan jött le.

 

Ha még egy picit visszább megyünk, autójavítókitt, és neolux sem volt még.

Volt nitro késtapasz, meg nitro festék. Vagy a tizedik sor fúvása után már nézett is ki valahogy. Mondjuk nitróval én már nem nagyon dolgoztam, csak inkább láttam, a hogyant.

 

Majd a Co-s idő, meg a lakkos 2k, az már más (volt):-)

vwopel Creative Commons License 2011.12.22 0 0 7822

kb 8 éve vettem utoljára, de szerintem mai napig lehet kapni. (majd rákérdek)

Előzmény: niváskarcsi (7821)
niváskarcsi Creative Commons License 2011.12.22 0 0 7821

Nem vagyok már csitri az biztos,Harminc éve vagyok kasznis.Fújtam én már sokféle autóra sokféle festéket.Én a katepoxot utáltam nagyon.Kétkomponensű volt, mindent felmart,hamar evált a felülettől,bár ahol jól megtapadt onnan nem jött le.Mostanában azt csinálom,ha új lemezt építek be,akkor nagyon híg,ha van, nitrós festékkel átecsetelem,az új lemezt és a lezárandó üreget is.Olyan vékony a festék,hogy a Co-m ívet tud fogni rajta,a rozsda mégsem alakul ki hetek alatt sem,restaurálásnál ez fontos.Ha kész a meló,mehet az üregvédő festék,vagy zsír.

Előzmény: vwopel (7820)
vwopel Creative Commons License 2011.12.21 0 0 7820

Elárultad a korod, abban az időben ,,csak,, olvikor üregvédőt lehetett kapni , alvázvédő volt többfajta, olvikor, katepox (fújj) tivetex (arany színű) és volt valami ami úgy szállt mint a békanyál, nem jut eszembe a neve:(

Előzmény: niváskarcsi (7817)
vwopel Creative Commons License 2011.12.21 0 0 7819

Múzeális emléket nem b@szunk ki;)

Nekem valahol megvan az elődje is, szerintem hasonlít a tiedre:-DD

amint előkerül dobom fel;)

Előzmény: 1102 (7816)
cobra5 Creative Commons License 2011.12.21 0 0 7818

tud vki kecskemét környékén megfizethető,igényes autófestőt?

niváskarcsi Creative Commons License 2011.12.21 0 0 7817

Na ez leleményes,és a melegítés is jó ötlet.De az üregvédő anyag használata jobb mert az kúszik felfelé is, egy kicsit.Persze,ha épp nincs üregvédő,bármilyen festék jó csak ne érje légnedvesség a lemezt.

Előzmény: vwopel (7815)
1102 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 7816

Nekem is volt egy de az poroltó palackból volt riga benzincsapal tuti volt de már nincs meg.

Előzmény: vwopel (7815)
vwopel Creative Commons License 2011.12.18 0 0 7815

Bingó!

 

Sprio pisztoly-szifon-lada fékcső kombó

84-ben készítettem, évekkel megelőzte a korát:-DD

A fékcsővel a tartályra is rá van vezetve a nyomás, és egy rezsó még van hozzá.

Felmelegítve volt használva, olvikorral. Olyan ,,ködöt,, csinált az üregben, hogy öröm volt nézni;)

Előzmény: 1102 (7813)
no_holy_shit Creative Commons License 2011.12.18 0 0 7814

csatlakozom. uregvedopisztoly

Előzmény: 1102 (7813)
1102 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 7813

Szerintem egy üregvédőpisztoly házi készítésben.

Előzmény: vwopel (7810)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.14 0 0 7812

Vagy valami házilagos "szárazjég" szóró?

Előzmény: Liviati (7811)
Liviati Creative Commons License 2011.12.14 0 0 7811

Házi készítésű homok vagy szodaszóró lehet szerintem.

Előzmény: vwopel (7810)
vwopel Creative Commons License 2011.12.14 0 0 7810

Uraim!

Másik fórumon nem kaptam választ:-(

Tudja valaki mi ez? :-))

vwopel Creative Commons License 2011.12.12 0 0 7809

ígyserossz:)

Előzmény: Trebitsch (7808)
Trebitsch Creative Commons License 2011.12.11 0 0 7808

Ebben az esetben 10 ezer bruttó körüli listaáron van a unix-bárdi-akármi boltban.

Előzmény: vwopel (7807)
vwopel Creative Commons License 2011.12.11 0 0 7807

Nem 2 kell neki. 1 kell. 1 jó :-))

Előzmény: Trebitsch (7806)
Trebitsch Creative Commons License 2011.12.11 0 0 7806

Vagy venni egyet a bontóból kétezer forintért.

Előzmény: bandika_75 (7804)
vwopel Creative Commons License 2011.12.11 0 0 7805

Csak az a megoldás. De csak oda vidd ahol értenek hozzá. Aki csak kísérletezik az elbacca.

Előzmény: bandika_75 (7804)
bandika_75 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 7804

A műanyagheggesztés akkor tuti lenne?

 

 

Előzmény: vwopel (7803)
vwopel Creative Commons License 2011.12.11 0 0 7803

Már amott kaptál választ. Csodát ne várj semmi kenceficétől. 1 gyógymódja van.

Előzmény: bandika_75 (7802)
bandika_75 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 7802

Üdv mindenkinek.

 

Kérdezném a szakiktól, hogy létezik-e olyan ragasztó, amelyel megragasztható egy PuntoII-es kiegyenlítőtartály nyaka (amely eltörve még nincs csak meg van repedve)  

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.07 0 0 7801

oké , kösz a segítséget ;-)

Előzmény: vwopel (7800)
vwopel Creative Commons License 2011.12.04 0 0 7800

""Közvetlenül csatlakoztassam a légkulcs levegőbemenete elé ?""

 

A napi olajzót???

 

...fogd a tokmányába:-)))

 

Azért hívják napi olajzónak, ott van és kész.

Mindíg visz magával 1 leheletnyit, már ha van benne olaj.

Na tessék, itt van egy, Neked adom:-DD

http://szerszambolt.com/tag/napi-olajzo/

Előzmény: vw_golf1.6TD (7799)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.04 0 0 7799

jaaa , még valami. Közvetlenül csatlakoztassam a légkulcs levegőbemenete elé ?

Előzmény: vw_golf1.6TD (7798)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.04 0 0 7798

a wd40 nem híg olaj neki ?

Előzmény: vwopel (7797)
vwopel Creative Commons License 2011.12.03 0 0 7797

Tegyél rá napi olajzót és wd40-et bele. Nem csak keni, de fickósabb is lesz vele.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7794)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.03 0 0 7796

biztos jobb, mint a semmi. Lehet, hogy valami sűrűbb olajat kellene beletenni ami nem folyik ki olyan könnyen belőle.

Előzmény: diessel (7795)
diessel Creative Commons License 2011.12.03 0 0 7795

 ha keveset használod  nem érdemes hozzá külön olajzo

 használat elöt pár csepp olajat adsz neki a levegö bementnél és böven jo

énis igyhasználom a légkulcsomat és  eddig még okés

lehet kapni hozzá valo olajat, de  nemtudom hogy a müszerolaj jo e hozzá?!

Előzmény: vw_golf1.6TD (7794)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.03 0 0 7794

tudja valaki, hogy levegős kulcshoz kell -e olajozó ? Ha néha használom csak nem folyamatosan, akkor elhanyagolható az olajozás ? Ha mindenképpen kell hozzá, akkor milyen olajozót vásároljak és hol ?

 

köszönöm a segítséget !

diessel Creative Commons License 2011.12.03 0 0 7793

köszi

megnéztem érdekes a dolog,de nemtudom h milesz még a vége.

Előzmény: Robivti (7792)
Robivti Creative Commons License 2011.12.02 0 0 7792
Szia.

Van egy plastidip nevű anyag.Azzal szerintem megpróbálhatod,nem kell csiszolni sem csak ráfújod.
Linkelni most nem tudok telóról,keress rá gugliban,jó cuccnak tűnik.
Remélem tudtam segíteni.
Előzmény: diessel (7781)
vwopel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7791

Meg kell próbálni:-)

ha natur hagyod az az alunak a halála. Valamivel kezelni kell, wax vagy hasonló, de télen?

Előzmény: diessel (7788)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7790

A gond az, hogy teljesen igazad van, egyre kevesebb a megrendelés. Az elszegényedő magyar polgárok az adóikat a magyar államkincstárba fizetik be. Valamint már nem is annyi a fizetés, mint eddig volt + infláció stb. mindent összegezve egyre rosszabb minden. Ez által az anyagár is drágább lett, mint eddig. Pesten szerintem azért még mindig megéri fényezéssel foglalkozni...

Előzmény: mykeman72 (7774)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7789

A gond az, hogy a 2000-2500 -as papír annyira finom "barázdákat" hagy a csiszolandó anyag felületén, hogy a festék nem tapad meg rajta. Legalább p1000 vagy p1500-as papír kell ahhoz, hogy megálljon rajta, de akkor épphogy csak ködölni lehet , mert minél vastagabb a festék vagy a lakk a finoman csiszolt felületen, akkor le fog pattogni.

 

Logikus nem ? Minél finomabban csiszolt a felület, nem tud megkapaszkodni a festék !

Előzmény: diessel (7788)
diessel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7788

ezzel nincs is gond csak nem tudom hogy lehet  e lakkozni a felpolirozott felületet vagy nem.

illetve valami technika érdekelne hogy ha lehet akkor hogyan.

Előzmény: vwopel (7785)
diessel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7787

azon gondolkoztam hogy ha egy 2000-2500-s papirral felnyomnám és ugy lakkoznám le ugy mit mutatna a dolog?

Előzmény: vw_golf1.6TD (7786)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7786

mondjuk ha megpróbálod vizesen felcsiszolni az alut majd szilikonlemosó után lakkréteg .... lehet, hogy így is rendben van, de szerintem aluoxid keletkezik a lakk alatt és pattogni kezd a lakkozás. De ez csak az én véleményem, lehet ,hogy működik a dolog, segítsetek ! :)

Előzmény: diessel (7784)
vwopel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7785

szintelen lakk.

Az alu legnagyobb ellensége (vagy barátja?) a levegő

Előzmény: diessel (7784)
diessel Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7784

szia köszönöm a segitséged.

De nekem ugy kellene megoldanom hogy a polirozott rész tartosan  tükör maradjon.

erre valami ötlet valakinek?

Előzmény: vw_golf1.6TD (7783)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7783

bocs az elírásért, de még korán van. szóval ...

 

- csiszolás p600

- finomítás p800

- dzsuvátlanítás szilikonlemosó folyadékkal

- ha pormentesítetted és dzsuvátlanítottad akkor adsz neki vékony rétegben metál festéket amit kevertetsz

- vársz kb. 4-5 percet , hogy elpárologjon az oldószer (ha nem vársz vele hólyagos lesz), közben bekeverted a karcálló lakkot és fújod rá 2-3 rétegben. Ha több lakkréteget akarsz felvinni akkor fújd fel a bázis metál festéket majd lakkozd le 2 réteg lakkal, majd várj rá 2 napot, csiszold fel vizesen p800- p1000 papírral majd mehet rá újabb 2 sor lakk. és így tovább építheted fel a rétegeket. Nekem így van megcsinálva 4 réteg karcálló lakkal, szép és időtálló a felni. 3 éve csináltam, azóta sincs semmi baja. Persze vigyáznod kell arra, hogy mindenhol felcsiszold a felületet mert ahol nem le fog pattanni a festék... ugyan úgy mintha a polírozott felületre fújod rá a festéket.

 

Ha netalántán a polírozást szeretnéd meghagyni, akkor polírozd fel újra a felnit egyre finomabb papírral, majd a végén polírkrémmel. Ha készen vagy vele, akkor waxold fel. Waxolás után tett fel és gyönyörködj :) Aztán minden havas - sós közlekedés után azonnal takaríthatod a felniket ...hacsak addig nem marja meg újra a felnit a só. A WAX se véd tökéletesen szar időben.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7782)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.12.01 0 0 7782

diessel: a polírozott részt semmiképpen le lakkozd le, mivel legalább p1000 vagy p800-as papírral meg kell húznod ahhoz, hogy egy vékony rétegben meg tudd fújni, hogy tapadjon. A polírozást felejtsd el, hacsak nem akarsz vele mindig foglalkozni (mindig polírozni, és waxolgatni). Az ilyen polírozott felnik csak nyáron jók, amikor nincs rossz idő és só.. habár akkor is karban kell tartani őket. A legjobb megoldás, ha felcsiszolod a felniket p600-as papírral dúrván, aztán ha lejött a dúrva kosz és elég szép felületet kaptál, akkor áthúzod p800-al szépen, aztán amikor már szép sima mint a babapopsi, akkor véknyan megfújod jó metálos felnifestékkel, vagy kevertetsz ki 2k festéket dúrva metál szemcsékkel, majd lelakkozod vagy 2-3 karcálló lakkal !

 

 

remélem tudtam segíteni.

Előzmény: diessel (7781)
diessel Creative Commons License 2011.11.30 0 0 7781

Üdv

 Szakmai tanácsot kérnék

van egy felni garnitura  meg kéne csinálni  a hiba az hogy  a külsörésze fel lett polirozva a belsö részek meg a "küllök" köze le van festve a polirozott rész pedig mattuol be csunyán és a sós lé meg ette pedig kb 2 honapja csináltatta tulaj.

Szoval ugyanigy meg kéne csinálni   csak tartosra meg hogy a sólé ne egye meg a polirozott részt, valaki tudvalami tanácsot adni?

Fessem ki a közöket és egybe lakkozzam le a polirozott részt is? azon meg áll a lakk ha felvan polirozva?

minden tanácsot szivsen veszek.

köszi

 kétkép hogy miröl is lenne szo

vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.29 0 0 7780

még élek :) működik a bojler technika 8báron ;-) Ha többet nem írnék, akkor időközben szétszakadt és a közelében voltam ... :P

bexxter Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7779

Azért szerencsére nappalin még lehet tanulni sok helyen, bár ezek az iskola összevonások sehol se voltak kedvezőek :S de pl Pesten ott a Bánki Donát.. lakatolás, fényezés,elektronika.. jól felszerelt, bár nem idén voltam a műhelyeikben.

Előzmény: mykeman72 (7777)
Kiskatona 11 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7778

Sziasztok!

Színtelen lakkok és edzők, valamint minden olyan anyag, amely az autó fényezéséhez elengedhetettlen,

nagyon kedvező áron Baranya - Somogy és Tolna megyében házhoz szállítással eladó.

PL: lakkok,edzők,higítók,szórógittek, polírpaszták,polírkorongok, 3M-es papírragasztó több méretben is.......

Az 'emil' címem publikus, ha esetleg valakit bármi érdekli kérem írjon egy levelet amely tartalmazza a telefonszámát és én

telefonon keresni fogom.

Köszönöm!

mykeman72 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7777

A "papír" megléte nem helyettesíti a tudást ,és fordítva. Sokan szakképesítés nélkül dolgoznak ,és némelyiküknél nehéz megmondani,hogy hivatalosan nincs is bizonyítványa. Mindenesetre tényleg becsülendő,hogy ezt a szakmát részesítik előnybe. Legutóbbi információm szerint a Pesti szakmunkásképzőbe már nem is indítanak járműfényező szakmai képzést ,mert nincs rá elég jelentkező. Szomorú :(

Előzmény: Elvis74 (7776)
Elvis74 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 7776

Egy ilyen tanfolyam, (papír) inkább legalizálná az eddig megszerzett tudást, pl az én esetemben is, kb 7 éve dolgozom fényezőkkel, ugyanazok a feladatok, de ha érdeklődöm valahol, akkor.. ja nem vagy fényező, meg hasonló.

Előzmény: mykeman72 (7774)
bexxter Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7775

Szerencsére nem ez lenne a fő megélhetési forrásom, de később bármi lehet, előre nehéz megmondani :(.

Ezért is szeretném megtanulni, nem csak messziről ugatni (nyílván nem 1év alatt leszek szuper lakatos, nem is erre gondoltam).

Előzmény: mykeman72 (7774)
mykeman72 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7774

Minden elismerésem a tietek,hogy ebben a cseppet sem könnyű ,de legalább baromi nehéz megélhetést biztosító szakmákhoz affinitást éreztek.Higgyétek el, nem döntöttetek rosszul. Sajnos a pénzkereseti lehetőségek manapság eléggé behatároltak. A fényezést tekintve -saját műhelyt feltételezve és üzemeltetve- rengeteg a rezsi és anyagköltség. Ehhez társítva a folyamatosan csökkenő ügyfélforgalmat, -hát- nem lesztek irigylésre méltó helyzetben. Ugyanez igaz a kisebb-nagyobb műhelyekre,és márkaszervizekre is.

De ez a lelkesedést semmiképp ne befolyásolja!!

Kitartást a tanuláshoz, és sok sikert a vizsgákhoz!

Előzmény: bexxter (7773)
bexxter Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7773

Oktáv már csak ilyen... amúgy nem nagyon biztosítanak pénzért sem.. én épp lakatos tanfolyásra járok oda, de pénzért sem tudnak műhelyt ahol fogadnának. Egyelőre elbarkácsolok otthon, de ez elég kevés lesz.. és nem a vizsga miatt érdekel, szerintem azt bárki teljesíti. Tudni is szeretnék valamit, nem csak taknyolni. Szóóval ráérő lakatos írhatna nekem is.. :)

Előzmény: Jason88 (7772)
Jason88 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7772
Előzmény: Elvis74 (7769)
vwopel Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7771

sok sikert;)

ha nem írsz nem válaszolunk:-DD

Előzmény: vw_golf1.6TD (7770)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7770

A PB palackot megnéztem és az van ráírva : nyomáspróba: 25 bár

 

annak sincs vastagabb fala, mint a bojler tartálynak, úgyhogy ma fel is töltöm 8 bár nyomásra.

 

Előzmény: vwopel (7768)
Elvis74 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7769

Szia.

 

Hol van fényező felnőttképzés, érdekelne engem is?

 

Előre is köszi.

Előzmény: Jason88 (7766)
vwopel Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7768

Ez a palack kivétel, ami erősíti a ......

 

Tűző napon tárolják, csak lopás ellen van védve (zárható kaloda) de nem előírás az árnyék.

Azt is eltudom képzelni, hogy az üreset simán megtöltik, nem ellenőrzik előtte, csak az előírt időközi nyomáspróbák vannak.

Na most ha visszaviszel 1 sérültet.............

 

más

Láttam műanyag szódásballont amikor beviszik az üres rekeszt és 2p múlva meg van töltve.

Azóta nem iszok olyat:-(

Ami lötyög az alján az akármi is lehet, és akárki is ,,szophatta,, előtte. Fújj.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7761)
vwopel Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7767

""nem mindenáron,mert szexuális szolgáltatást nem nyújtok cserébe :D""

 

de azért megfordult a fejedben :P

bocsbocsbocs:)

hááát igen, elég nagy szopás inasnak lenni

 

Előzmény: Jason88 (7766)
Jason88 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 7766

Sziasztok!

Mivel nagyon érdekel a fényezés,ezért beíratkoztam egy felnőt okj képzésre,ami most indul.
Az iskola a tandíj duplájáért biztosít gyakorló műhelyt (persze kinek van annyi felesleges pénze 23 évesen),és emiatt szeretnék találni egy mestert,aki valamilyen módon "beválalna".
Amit tudni kell:
-Ez nem kerülne semmibe ,mivel nem lennék munkaválalló,csak tanulnék.erről az iskola adott megfelelő tájékoztatást.
-23 éves vagyok,Budapest 9.kerületben lakom és elszánt vagyok :D
-juniusban lesz a vizsga,addig kéne mindent felszedni.

-azért nem mindenáron,mert szexuális szolgáltatást nem nyújtok cserébe :D

-mivel belvárosban lakom,Budapesten,Pesti oldal,Csepel lenne célszerű.


Aki tud valamilyen  lehetőséget,kérem jelezze :)

mb190er@freemail.hu

Köszönöm a figyelmet :)

Paco155 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7765

Eltekinthetünk a hőfoktól, mert ugyan felmelegszik (sürítés közben szokása neki :P ), de a puffertartályban jól le is hűl, így elhanyagolható a hőmérsékletkülönbség.

Előzmény: Trebitsch (7764)
Trebitsch Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7764

De ez csak a beszívás 412L/p.. mennyi a kinyomott?

 

p*v*t=P*V*T (hőfok Kelvinben)

 

Ha azt mondjuk, nem melegszik föl a levegő, akkor pv=PV, vagyis V=pv/P,  = 1Bar*412liter/8Bar=51.5 liter/perc.

(Ha el nem számoltam, ami szokásom amúgy. :)

Előzmény: bexxter (7762)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7763

bexxter, a légkulcs nagyon zabálja a levegőt, ezért szeretnék puffert. Habár szerintem annál már a tömlőátmérő is nagyon rengeteg sokat számít. A hiba, hogy anno én hátulról a használati helyre 16-os 5 rétegű műanyag csővel vezettem előre. A légzabáló hvlp pisztolyt épphogy kiszolgálja az 50L tartály és a kompresszor, de néha rá kell várnom ha fényezek. Többek közt ezért is szeretnék puffert nem csak a légkulcs miatt.. az lehet, hogy nem is fog működni a cső kis dimenziója miatt.

Előzmény: bexxter (7762)
bexxter Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7762

De ez csak a beszívás 412L/p.. mennyi a kinyomott? Mert gondolom nem ugyanannyi.. Hasonló van nekem is, csodás güde.. de lekopogom, eddig bírja. Igaz, kaptam hozzá mégegy ugyanolyat, amolyan puffertartály gyanánt, igy kb 100L. Nekem inkább a légkulcs a gyenge láncszem :(

Előzmény: vw_golf1.6TD (7760)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7761

jaaaaaa, egyébként a leadott teljesítmény 290 l / perc

 

a tartályról meg ennyit:

 

http://www.kisalfold.hu/tudosito/a_hoseg_miatt_szethasadt_egy_gazpalack_a_benzinkuton/2168259/

Előzmény: vw_golf1.6TD (7760)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7760

50 literes tartállyal, 412 liter / perc teljesítményű dupla hengerrel... viszont ha légkulcsot vagy szórópisztolyt használok róla, hamar esik a nyomásom, ezért kell puffer !

 

Voltam bent fűtéstechnikai / vizes szaküzletben, ott azt mondták csak az üzemi nyomás 6 bár / 80 fokos vízzel, nyugodtan köthetem rá a levegőt, mert 5 mm falvastagságú a tartály és ki kell bírjon simán 8 bár levegőt, mert 10-12 bárral nyomatják meg.

 

A kompresszorom nem ipari, de nekem tökéletesen elég, mivel nem minden napos használatra van !

ime:

 

http://www.barkacsnetplaza.hu/webshop/einhell-euro-4300-v-kompresszor-50-l-es-tartaly-v/

 

 

az ár ne tévesszen meg senkit, szerintem drága. Én boltban, számlával, majdnem a feléért vásároltam meg.

Előzmény: vwopel (7759)
vwopel Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7759

Milyen a kompresszorod? Miért kell puffer?

 

Nézd meg 1 pb palack nyomáspróbáját, azt olcsón lehet szerezni.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7758)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.26 0 0 7758

6 bár üzemi nyomásra van tervezve. Az aluminium nem úgy korrodál azért mint a vastartály, de korrodál... ezért tényleg igazatok lehet. Viszont ha arra gondolok, hogy 1,5 -2x -esét ki kell bírnia legalább, mivel így tesztelik és túlméretezik, ha a másfél szeresét veszem, az 9-10 bár nyomást jelent, tehát a 8-at most is bírnia kell.

Vas bojler tartályom is van, de az jobban korrodál nagyobb a veszélye, hogy elgyengült és széthasad szerintem.

A fülembe ültettétek a bogarat, lehet, hogy nem fogom használni :S

 

Azért csinálnék egy tesztet, hogy hány bár nyomásig bírják az ilyen tartályok, hogy megtudjuk mit produkálnak.

Előzmény: vwopel (7757)
vwopel Creative Commons License 2011.11.23 0 0 7757

Vigyázz azzal a teszteléssel,qva messziről csináld.

 

Poroltóból csináltam légakkut, azok 25 bar-t birnak

A boylereken rajta van az üzemi nyomás, elméletileg annak háromszorosát el kell birni.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7752)
mykeman72 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 7756

Ezt nagyon gyorsan felejtsd el,hogy ilyen tartályt akarsz használni. Óriási veszélynek teszed ki magad,és környezeted,ha véletlenül szétcsattan a nem erre a célra való tartály. Arról nem beszélve,hogy milyen pusztítást tud csinálni,főleg ha zárt térben van. Gondolj bele,hogy ezeknek kb fele az anyag falvastagsága,mint a légtartályoknak. Mivel bojlerként üzemelt a belső korrózióról nemis beszélve.Inkább javasolt  teherautók légtartályát használni,a biztonságos üzemelés miatt aminek minimum 8 bar az üzemi nyomása,és nyomásálló acélból készülnek.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7752)
keyol Creative Commons License 2011.11.23 0 0 7755

Sziasztok.Valaki ismeri a lechler HCR lakkját?Milyen minőségű lakk ez?

Trebitsch Creative Commons License 2011.11.23 0 0 7754

Általában 10 barra vannak hitelesítve a tartályok.

Ha spórolni akarsz, akkor vegyél egy lejárt hitelesítsű LPG tartályt, amit autóba használnak. Ha jól emlékszem 40 barra van hitelesítve, elég valószínű, hogy lejárat után is tudja a tizet.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7752)
Liviati Creative Commons License 2011.11.23 0 0 7753

Én majd most készülök egy kamion alu légféktartályából összehozni egyet, annak bírni kell 10 bart is. Nem tudom milyen vastag az anyagod és ki hegesztette.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7752)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.23 0 0 7752

Fényezéshez és levegős kulcshoz tettem be puffertartályt (gázbojler belső ) csak nem tudom, hogy az alutartály mennyire bírja a nyomást. Nem mertem 8bárt beleengedni, jelenleg tesztelés alatt van, hogy engedi -e valahol a levegőt (3báron). Van aki használ puffert ? Meg tudná valaki mondani, hogy hány bár nyomásig használhatóak ezek a tartályok ?

Liviati Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7751
vwopel Creative Commons License 2011.11.19 0 0 7750

viasz bázisút:P

 

Olvikor tökéletes ha jól van használva. Melegítve, frankón beködölve.

 

2 évente felfrissítve, ha 1 mód van rá.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7749)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.11.17 0 0 7749

üregvédőt milyet használtok, ami több évig megvédi az autó küszöbjeit lakatolás után ?

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.17 0 0 7748

Ami történt: vettem Mobihel anyagot, de sajnos erre a célra nem jó. Viszont az idő éget, így a következőt csináltam: öntapadós üvegszálas hálóból vágtam ki pár centis darabot, ami felragadt, késtapasszal felvittem két réteget, megszáradt, elcsiszoltam, rücsi, fehér alapozó (fehér az autó).

Ideiglenes javításnak megteszi.

Viszont segítséget kérnék a végleges javításhoz. Opel Combo, 1995-ös, két küszöb kellene hozzá. Sajnos csak az eleje olyan, mint az öt ajtós Corsaé, az ajtó végétől teljesen eltér.

Bontott jó állapotú is érdekel. Minden érdekel. Csak legyen.

Ami kellene még a projekthez: két hátsó kerékív javító - mondjuk ezt láttam több helyen, és két hátsó ajtóhoz alsó javító, ha létezik. Ha nem, bontunk jó ajtót és fényezzük. A küszöb lenne nagyon fontos hozzá. Ha valaki tud, kérem, segítsen beszerezni.

 

Előzmény: Törölt nick (7638)
khoe Creative Commons License 2011.11.05 0 0 7747

ksz

 

a privát mail-ed nem publi kus

a honlapcím meg nem elérhető :(

 

szóval ha megtennéd: a khoe@freemail-re  írnál lsz, akkor megbeszélhetnénk, mit tudsz segteni

 

köszi, várom a mailt, szia khoe

Előzmény: mykeman72 (7744)
mazda121db Creative Commons License 2011.11.03 0 0 7746

Nekem a wax is bevált, mert abban olyan szerek vannak, amik oldják a viaszt, ráadásul védi a festéket.

Előzmény: Frisch23 (7732)
bexxter Creative Commons License 2011.11.02 0 0 7745

Én nem kromofágoztam, annyira nem vagyok oda érte.. inkább puha drótkorong, meg kézi csiszolás.. nem egy gyors melo (eddig egy hátsó sárvédővel vagyok meg), de inkább, mint, hogy lepattogjon később. Most jön 2 padlólemez, tele ívekkel, domborításokkal.. mókás lesz.. :) de ráérek..

Előzmény: Peti251 (7743)
mykeman72 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 7744

Ha gondolod keress meg privát mail-ban,és akkor lehet konkrétumokat megbeszélni!

Előzmény: khoe (7742)
Peti251 Creative Commons License 2011.11.02 0 0 7743

Adottak ezek a klokkerholm küszöbök és sárvédőivek. van rajtuk valami fekete festék gyárilag. hogy járok jobban? ha lekromofágozom róla, vagy ha rajtahagyom, és úgy kenem be budaprimerrel, majd orkánnal? Természetesen nem kivülről, hanem belülről van szó.

khoe Creative Commons License 2011.11.02 0 0 7742

jól meghúzták az autómat, 2 ajtó végig, kb. 4 cm szélesen. Egy helyen teljesen lement a "vasig", bocs, nem tudom a jó szót rá.

Metál zöld Opel corsa.

 

AMit nem tudok, casco van, de ha nem cascosunk , szeretném megúszni a lehető legolcsóbban, 3 hete volt hengerfej(hülyeséget írok ?) , csere, meg vezérműlánc, meg a hozzá tartozó maszlag, elvitt 300 ezer Ft-mat.

 

Nem fogjuk eladni, tehát, ha minimális színeltérés van, kevésbé zavar, az eladásnál meg már úgysem lesz ára az autónak, mert szeretném még sokáig használni.

Az a barom aki ezt csinálta, a visszapillantót is beöklözte.

 

Ha kell, e-mailben küldök fényképet, ha érdekel a dolog.

Előzmény: mykeman72 (7741)
mykeman72 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 7741

Miről lenne szó?

 

Előzmény: khoe (7740)
khoe Creative Commons License 2011.11.01 0 0 7740

Valaki tud egy megbízható fényezőmestert? sos kéne ------ köszi

 

Előzmény: mykeman72 (7739)
mykeman72 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 7739

Állapottól függően min. 25.000 Ft.Időben kb. 2 munkanap.

Előzmény: Zsolthee (7738)
Zsolthee Creative Commons License 2011.11.01 0 0 7738

Sziasztok!

 

Adott egy ezüstmetál vw bora. A motorháztető újrafényezése kb mennyibe kerülhet? Időben?

 

 

mykeman72 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 7737

Borzastó egyszerű a dolog. A fényezőt felhívni ,időpontot egyeztetni, és kb 5 mp. alatt orvosolja a problémát,ahelyett,hogy mindenféle kétes oldószer-és egyéb kemikáliák használatával kárt tegyél a friss fényezésben.Egyébiránt az egyik legbeváltabb szer a szilikonlemosó amivel a felületet szokták a fényezők fújás előtt közvetlen tisztítani.

Előzmény: Frisch23 (7732)
ivódzsima Creative Commons License 2011.10.31 0 0 7736

ja ja igazad van...valami qrvadrága luxuskocsin mutatták...jó, tudom, betmen...a maszekról jut eszembe...egy szomorkodó kolleganőnek mondta valaki: ne csüggedj anyám! az élet csupa édes nyalóka, csak tudni kell szopni...

 

háát...ez van...

 

de vissza a habhoz...vadul keresem a gúglin...

Előzmény: vwopel (7733)
ivódzsima Creative Commons License 2011.10.31 0 0 7735

én a hályogkovács tudatlan merészségével ajánlom a 800-as vizes csiszolást, vagy valamilyen polírozást, de baromi óvatosan...az oldószerrel vigyázni...és valóban ott kell kipróbálni mindent, ahol alig látszik..

 

sok sikert...

Előzmény: Frisch23 (7732)
vwopel Creative Commons License 2011.10.31 0 0 7734

lakkbenzin oldja, ez a festéknek nem tud ártani, ha tud akkor más baj is van.

És aranyszabály: mindíg mindennel olyan helyen kell próbát végezni ami nem látszik.

Előzmény: Frisch23 (7732)
vwopel Creative Commons License 2011.10.31 0 0 7733

""némmelyik flancos ótót nyomják tele még a gyárban..ezt a tv-ben mutatták..""

a tv-ben betmen repült:PP

A gyári technológiát nem ismerem, a maszekkal már sajnos sokat szoptam.

Előzmény: ivódzsima (7731)
Frisch23 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 7732

Üdv!

A nyáron frissen telibe fényezett autómon sajnos a szakember  figyelemetlensége miatt üregvédő(viaszos) cseppek száradtak meg.

Elég jól látható lett mivel a kocsi szine világos és por is már megragadt benne!Javasolták a forró vizet,ulrtadermet,csodasampont de eddig semmi!Finoman körömmel menne tehát annyira még nincs veszve de talán ti tudnátok találni jobb megoldást!Én még a valamilyen higitón gondolkodtam csak félek hogy a lakk látja kárát!

Válaszotokat előre is köszönöm:

F23

ivódzsima Creative Commons License 2011.10.31 0 0 7731

némmelyik flancos ótót nyomják tele még a gyárban..ezt a tv-ben mutatták...hát nem szuzuki volt, az biztos...

 

 az itthoni buhera: az egyik, az eladásra szánt gányamunka...fúj, levág, reszel, gittel, fest, elad, örül...

 

                             :a másik a sufnituning, ahol a még menthető ótó üregeibe egykomponenses purt fúj a nagy varázsló, és kikeményedés után itt-ott levág, aztán évekig boldog...mert ott a (sós)víznek esélye sincs...puffos javításnál a hegesztés ebben az esetben szar ügy...

 

ha jól értettem a kérdésed...

 

Előzmény: vwopel (7730)
vwopel Creative Commons License 2011.10.30 0 0 7730

Mibe találtál ilyet?

Telibe volt fújva?

Előzmény: ivódzsima (7729)
ivódzsima Creative Commons License 2011.10.29 0 0 7729

Tiszteletem mindenkinek!

 

Kérdésem: találkoztatok-e már olyan küszöbbel(javításkor) emelybe gyárilag volt pur hab fújva? Ha igen, látszott-e valami előnye az ilyen korrózióvédelemnek? (ha az)

 

utólagosról már olvastam, de  nem hiszem, hogy olyan hatásos lenne, mint a gyári...

 

 

Liviati Creative Commons License 2011.10.24 0 0 7728

Erről az iverteres CO-ról van valakinek tapasztalata? Kasznizáshoz kéne inkább csak hobbi szinten kb évi egy autó restaurálásához. Esetleg van-e valakinek eladó CO-ja. Vagy ti mit ajánlanátok? A praktikereseket nagyon szídják.

http://www.weldtechnic.hu/co%20hegesztogep.html

Liviati Creative Commons License 2011.10.22 0 0 7727

Szegény festőnek csináltál akkor pluszmunkát a drótkorongtól és a homokfúvástól is egyenetlen felületet kapsz. Vagy savfürdő, vagy szódaszóró esetleg üveggyöngy lett volna a megfelelő technológia. Az alvázra és egyéb nem látható helyekre jó a homokszóró is.

Előzmény: laki123 (7726)
laki123 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 7726

A gyári rücsi először nagyjából lekorongozva, majd homok fúvatva lett az egész kívül belül.

Liviati Creative Commons License 2011.10.20 0 0 7725

Mivel lett fémig tisztítva?

Előzmény: laki123 (7724)
laki123 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 7724

Üdvözletem az Uraknak!

 

Adott egy BMW E30 sedan. Teljes felújítás közepén állok vele. A karosszéria fémig letisztítva, a lyukak kihegesztve, a mélyebb felületi rozsdák ónozva, a síma felületi rozsda rozsdaátalakítóval lekezelve.

 

Tanácsot szeretnék kérni a hozzáértő szakemberektől, hogy mivel folytassam a műveleteket. Szándékom szerint Sikaflex-el húzom ki a lemezillesztéseket, peremezett éleket és a hegesztéseket.

 

Milyen üregvédő szert és technológiát javasoltok?

Milyen alvázvédő festéket javasoltok? (Azt hallottam, hogy a "rücsi" idővel megrepedezik.) A kerékjáratokban néhol 1-2 cm vastag anyag is volt gyárilag, ezeket szeretném újra elérni...

 

A válaszokat előre is köszönöm:  Laki József     +36 30 517 7398   lakijozsef@vipmail.hu

Rio The Best Creative Commons License 2011.10.19 0 0 7723

Köszi!...de félreértesz talán,mert én nem a kocsim állapotában kételkedem(egy 2008-as metálkék Kia Rio CRDi),hanem a műszert "nem vágom",hogy miért van mindkét oldalon kijelző!Közben eszembe jutott,hogy talán aluminium elemekre kell átálítani valahogy!!!Igen,ez lesz!

Szia!

Előzmény: Liviati (7722)
Liviati Creative Commons License 2011.10.19 0 0 7722

Rengetegszer sérül már a szállítás során vagy akár az autókereskedőnél. Ezen nem kell meglepődni, esetleg átvételkor kérhettél volna valami kompenzációt.

Előzmény: Rio The Best (7721)
Rio The Best Creative Commons License 2011.10.19 0 0 7721

Sziasztok SZAKIK!-:)

Az lenne a kérdésem,hogy pár nappal ezelőtt,kölcsönkértem egy rétegvastagság mérőt,hogy "átnézzem az autóm értékeit"...nincs semmi gond,csak azt nem tudom a mérőnek miért van két oldalon kijelzője???Mit mér az egyik és mit a másik oldalán,mert kipróbáltam,és mindkét oldalon ugyanaz az érték volt!Tudom 100-120mikron a gyári...kicsit meglepő volt a bal hátsó sárvédő 280as értéke!Szerintem nem volt javítva...ezért gondolom,hogy mégse pontosan mértem volna?!?(a többi elem "renben volt")Köszi!

dj_us Creative Commons License 2011.10.19 0 0 7720

Végül kapott egy jól behigított réteget, hibátlan lett, a szín is passzol. Viszont a lakk kicsit narancsos lett.. Jól tudom, hogy ezen lehet segíteni egy kb 2000-res csiszolással, majd polírozással? 2 réteg lakkot kapott, elég szépen megborítva.

Előzmény: diessel (7710)
Taxxi Creative Commons License 2011.10.16 0 0 7719

Na mostmár megnyugodtam! Köszi... xD

Előzmény: vwopel (7717)
vwopel Creative Commons License 2011.10.16 0 0 7718

""Az olvikorról nem hallottam még""

fiatal vagy;)

Keress valamit ami nem bitumen alapú

Előzmény: roburka (7715)
vwopel Creative Commons License 2011.10.16 0 0 7717

kiszáradásig;)

Előzmény: Taxxi (7716)
Taxxi Creative Commons License 2011.10.16 0 0 7716

Üdv.! A kétkomponensű festék műanyag festékes-dobozban meddig bírja? : D

roburka Creative Commons License 2011.10.14 0 0 7715

A katepox állítólag nem rugalmas és lepattan. Az olvikorról nem hallottam még. Cunkromát rapid alapozóval van végigfetsve az alvázam és arra kellene valami jó féle ami rajta is marad.

Előzmény: vwopel (7713)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.14 0 0 7714

Ajtózsanért szeretnék fényezni. Alapból fém színe van. Erre kell alapozó, és úgy a metál, majd a lakk, vagy egyből mehet a metál?

Ilyen:

http://www.baro-ker.hu/images/swift%20ajtzsan%20bef%2069320%2060e00.JPG

vwopel Creative Commons License 2011.10.14 0 0 7713

Hanyatt baszásra vágyol?

olvikor 200 vagy katepoxA-B

 

Body 950?

Előzmény: roburka (7711)
vw1966 Creative Commons License 2011.10.13 0 0 7712

mesélj :)

Előzmény: naki6 (7704)
roburka Creative Commons License 2011.10.13 0 0 7711

Sziasztok Urak. A tapasztalataitok alapján ki tudna nekem ajánlani valami jó minőségű alvázvédőt ami tartós? Eddig Body 930at használtam de nem baszom magam hanyatt tőle.

diessel Creative Commons License 2011.10.13 0 0 7710

szerintem igen

 ed  han em vagy biztos magadban akkor vegyél még festéket és fujd le jol

és után lakkozd

Előzmény: dj_us (7708)
dj_us Creative Commons License 2011.10.12 0 0 7709

Nem fogja bántani, én már többször is kentem így ecsettel kenhető body-t, és a kinyomós változatot is.

Előzmény: Xanyi84 (7702)
dj_us Creative Commons License 2011.10.12 0 0 7708

Csináltam pár képet, bár sajnos lámpafényben nem lettek túl jók. Azért ennyire nem durva mint a képeken, elölről ránézve nem is látszik semmi, csak oldalról fényben. Egy jól behigított vékony réteget érdemes lenne neki adni a lakk előtt?

 

Előzmény: diessel (7707)
diessel Creative Commons License 2011.10.10 0 0 7707

igen

Előzmény: dj_us (7706)
dj_us Creative Commons License 2011.10.10 0 0 7706

Így utólag érdemes vele próbálkozni?

Előzmény: Militant (7705)
Militant Creative Commons License 2011.10.10 0 0 7705

A végén szoktak egy ködölőt fújni.

Előzmény: dj_us (7703)
naki6 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 7704

Aki jót akar, az Győrben az Égető nevű "mestereket" elkerüli.

dj_us Creative Commons License 2011.10.10 0 0 7703
Sziasztok!

Újra kellett fényzni a 120-as skodám csomagtértetőjét és ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem a hozzáértőkhöz. Szürke füllerre lett fújva 2 réteg sötétkék Standox gyöngyházmetál festék, a második réteg az elsőre merőlegesen. Miután megszáradt, helyenként 'felhős', csíkos lett a fényezés. Sajnos eléggé lehült a levegő, így a lakkot már nem is mertük ráfújni. Vajon a lakkozással 'visszajön' a metál egyszínűre, vagy utána is nagyon meg fog látszani? Esetleg lehet kezdeni ezzel még valamit így lakkozás előtt? Köszi előre is!
Xanyi84 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 7702

Utólag vettem észre hogy valahonnan hiányzik egy kis tömítőpasztázás. Utólag mehet ez rá, nem fogja bántani a már lefestett felületet? Nem látható hely, szóval az nem lényeges hogy nem szép...

keyol Creative Commons License 2011.09.29 0 0 7701

Sziasztok.Az lenne a kérdésem,hogy a dyna lakk mennyire minőségi autólakk.Itt elsősorban a terülés és a polirozhatóság érdekelne.Köszi

xsarabeach Creative Commons License 2011.09.29 0 0 7700

Karosszériázásban :)

Előzmény: xsarabeach (7699)
xsarabeach Creative Commons License 2011.09.29 0 0 7699

Üdv!

 

Kérdésem lenne kasszériázásban jártas urakhoz :)

 

Korábbi sérülés miatt rosszul illesztett homlokfalat, mekkora meló/költség javitani/cserélni?  Csak  a munkadij, illetve maga a munka nagysága érdekel.

Nem áll vonalban a lámpa/mocitető, valószinüleg lejjebb van a homlokfal, mint kéne.

mykeman72 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 7698

Na ezért érdemes minőségi anyagokkal dolgozni! Az Impa inkább csak ipari célokra alkalmas rendszer. A DeBeer sajnos nem felhasználóbarát festék. Nehéz vele bánni,a színek nem pontosak, a vizes rendszer olyan drága lett már nem éri meg vele foglalkozni.

Előzmény: Robivti (7697)
Robivti Creative Commons License 2011.09.28 0 0 7697

Az lehetséges,hogy a Standox festékek ennyivel jobbak mint az impa,debeer stb...

Fújtam két elemet egy autón és nem kellett utána felcsiszolni 2000-es papírral,polírozni,

nagyon szépen kiterült a festék.

Lehet,hogy drágább(mondjuk a tulaj hozta,nem tudom mennyibe került)de jobb vele melózni.

Nekem tetszik csak nincs a közelben olyan festékkeverő aki standoxból kever színt.

meri Creative Commons License 2011.09.26 0 0 7696

Nos, én szegedi vagyok, és minderre várhatóan november-decemberben kerülhetne sor, természetesen előre egyeztetve. Azt hiszem, az email-em publikus, arra tudnál dobni egy email-t? Köszi.

Előzmény: Elvis74 (7695)
Elvis74 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 7695

Hali.

Pl nálunk is megoldható, csak kérdés Te hol vagy?

Előzmény: meri (7691)
mj620di Creative Commons License 2011.09.26 0 0 7694

Neten tudok rendelni valahol?

3m 10ért lenne,amúgy

Előzmény: mykeman72 (7693)
mykeman72 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 7693

Sajna a 3M-et is már aranyárban mérik. Köztes megoldás lehet a Mobihel csoporthoz tartozó RDX márkajelzésű polírpaszta. Árban kb fele a 3M-nek ,de minőségben szinte ugyanolyan. A másik alternatíva a CRS polírpaszta. Ugyanaz mondhatóel róla ,mintaz RDX-ről.

Előzmény: mj620di (7692)
mj620di Creative Commons License 2011.09.26 0 0 7692

3m közepes ill álltalános gépi pasztát tud valai olcsón?

meri Creative Commons License 2011.09.26 0 0 7691

Tisztelt Urak!

10 éves, fekete Saab 9-5 kombimat szeretném november tájékán kicsit rendbe hozatni. Tudna valaki tanácsot adni, hova árdemes fordulni?

 

1) Mind a karosszérián, mind az üvegeken, szinte mindenhol, egyenletes eloszlásban, csak közelről észrevehető apró fehér pettyek vannak. Valószínűleg egy ház festésekor (?) hullhatott rá, parkoláskor (már így került hozzám az autó). Az első szélvédőn kimondottan zavaró. Próbáltam oldószerrel leszedni, nem sikerült.

2) Maga a festés jó állapotban van (szemre), de JH ajtóívnél, csukott ajtó által eltakarva, egy 10 cm-es darabon kicsit hólyagos.

3) JH sárvédőn egy 3 cm-es horzsolás, itt kilátszik az alapozó is

4) Első és oldalsó (alsó) spoiler-ek már eléggé kopottak, itt-ott kilátszik a műanyag (szintén fekete, de matt)

5) Első indexbúrák eléggé homályosak.

 

Amire gondoltam:

- A kis horpadás javítása újrafényezése, hólyagosodás levakarása, újrafényezése

- Teljes felpolírozás, vaxolással, vmi komolyabb anyaggal

- Ablakokról a pöttyök leszedése (Hogyan? Esetleg polírozással?)

- Első indexek polírozása (homályosak)

- A spoilerekkel mit lehet kezdeni?

 

Van, ahol mindezt egyszerre megoldják, viszonylag rövid idő alatt? Köszi előre is.

Elvis74 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 7690

Sziasztok!

Ha esetleg valaki fújni/fújatni szeretne, van Autobase tisztafehér gyöngyházam, 6 l sűrű, 1:1, nekem fölösleges, kb félárban eladó.

2,5 l sűrű Lesonal, gyári BMW 181, diamantschwarz metal.

A gyöngyházhoz talán van ral 9010 bázisom, aláfújni.

Szép napot.

no_holy_shit Creative Commons License 2011.09.23 0 0 7689

 

en bontas szerelest csinalom. Itt nemetben van a szomszedban egy fenyezo (airbrusher) es latom, hogy nap mint nap szop a szerelessel.

 

Magyarorszagon vannak paran, akik inkabb kimaszkoljak es a helyen fujjak az olyan elemeket is amit le lehetne szerelni. A festek meg azert szall.

 

dobj egy mail privatba es atdobom a fenyezo elerhetoseget. ez nem az akit irtam, mert az eltunt mint szurke szamar a kodben. ez egy masik, ez egy metall motorhaztetot fujt nekem kivul belul 17eFt-ert.

balage525i Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7688

Na, nem sz.roztam, meg is vettem a cuccok nagy részét, sötétszürkében, bontottan, szép állapotban gondos bontótól. Még egy sárvédőt kell vadásznom.

Ha nem kellemetlen neked, akkor elkérném a fényező kontaktját - akár magánba is.

A bontási-szerelési, sőt akár felület előkészítési munkát én is jó szívvel megcsinálom (ha a fényezőnek nincs ellenére, biztosan van aki nem szereti ha belepiszkálnak a munkájába, hiába igyekszem legjobb tudásom szerint)

 

Köszi a sok építő hozzászólást!

Előzmény: no_holy_shit (7687)
no_holy_shit Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7687

"Színben passzolót, még ha találnék is, kicsi az esélye h nem kell azt is fújni... ismerve a bontókban uralkodó viszonyokat :)"

hat igen :-((( bar akkor sem mindegy hogy ezustre (vagy vilagoskekmetallra) fujsz ezustot vagy pirosra/citromsargara. Kofelverodes eseten az egyiknel az ezust kukucskal ki es nem is veszed eszre, amasiknal meg a piros...

 

en 50-ert* fujattam a (metall) sárvédot, lokost, motorhaztetot es a doblemez egy reszet (vmint a hutomaszk ket szelet. szinben tökeletes lett, de lenyegesen "puhabb" a fenyezest. sokkal több a köfelverodes

 

*en bontottam szet teljesen (es reszben maszkoltam)

Előzmény: balage525i (7686)
balage525i Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7686

Ejha, köszi a bőséges választ...! Te is Exceltáblás vagy akkor :P

 

Maradok szerintem a bontott gyárinál, és nem érdekel a rétegvastagság. Színben passzolót, még ha találnék is, kicsi az esélye h nem kell azt is fújni... ismerve a bontókban uralkodó viszonyokat :) tegnap ahogy hívtam az egyiket úgy túrt a kasznielemek között hogy a csörömpölés betorzította a telefont :)

 

Belsőségek esetében nagyjából tudom, h merre kell elindulni, az E34-emnél pl egész szép a lista, h melyik utángyártó hozza a közel gyári minőséget, melyik az amiből csak "ki van köszörülve a BMW jel", csak ez a kaszni-téma kínai számomra nagyon.

Előzmény: no_holy_shit (7685)
no_holy_shit Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7685

"hagynak némi kívánnivalót maguk után a korrózió terén..."

es meretbeli pontossag es anyagvastagsag teren

 

"szóval ezt még le kéne kezelni, még adni neki alapozást?"

alapanyag(acel) osszetetelen is mulik (szentartalom etc)

 

"Vagy a saját felületvédelmét letúrni-szemcseszórni aztán horganyzás / cink-galván fürdő, majd mehet rá a saját alapozásunk?"

ez a kegkorrektebb, de picit dragabb lesz mintha megvetted volna a gyari bontottat. persze anyagvastagsagon es meretpontosagon ez sem javit, de lehet hogy a szembeszorasnal behullamosodik :-)

 

 

"Nem akarom túlspirázni a dolgokat, szóljatok rám ha mégis :)"

en csinaltam egy excel-tablazatot az alkatreszekkel es felirogattam, hogy gyari, gyari bontott, javitas es u.gy. mennyibe kerul. mindenhol torekedtem a gyari ujra, gyari bontottra es ha nagyon-nagyon volt az arrés akkor maradt az u.gy.

 

Intercoolert pl. javittattam. 18 eFt volt. bontott lett volna 22eFt, u.gy. nem volt, uj meg 50eFt. igy nem csak olcsobb volt, hanem a muanyag "fedel" helyett hegesztett alu fedelet kapott ami soha nem fog ereszteni.

 

hutokbol (klima es viz) "utangyartottat" vettem. azaz valeot, de mivel a gyari beszallito is valeo. mindend egyezett meg a matricak ugyanazok voltak (kiveve a fiat vonalkodos matrica nem volt rajta)

Előzmény: balage525i (7683)
no_holy_shit Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7684

- muanyag lokos meghegeszteted es serules merteketol fuggoen telibe fujod (vagy helyi javitas es belekodoles(de mivel metall leginkabb telibefujas))

 

- sarvedo motorhazteto:

1, a tuti dolog a szinben passzolo gyari lenne... (lehet hogy erdemes kivarni ?)

 

2, ha nem akkor en gyarit vennek es atfenyeznem (en a pandamnal gyari bontott mas szinu muanyaglokost vettem, Golf 1-semhez is tavaly elott gyari (25-30 eves) motorhaztetot vettem)

2a, gyari uj fenyezetlen (en pl. fiat pandamhoz a gyari fenyezetlen sarvedo 7500Ft volt, motorhazteto 21eFt., klokkelhoml ugyanennyi lett volna)

3, utangyartottat inkabb hanyagolnam. Golf 1-n 2 ev utan felrohadt az éle a sarvedonek, pedig volt bent muanyagkerekjarati iv es hatulrol is le volt fujva alvazvedovel (elozo tulaj)... (es mas golf 1 "orulteknek" (erstd: nem munkasauto) is lerohadt ott es ugyanugy. Ismerosom suzkajan is u.gy. motorhazteto es sarvedo van. megkoppitod es hallani hogy lenyegesen vekonyabb a lemez... Haver leonjan u.gy. homlokfal es lokharitomerevito volt amikor vette (az egesz elej csálén állt). a vege az lett, hogy u.gy. kidob bontott megvesz. (utangyartott fenyszoro detto. az elejetol fogva szar a vetitett kep es nagyon hamar be is mattul. leonon azis cseres lett bontott gyarira...)

 

"benyelni a nagyobb festékvastagságot..."

mit kell azon benyelni? több festek, jobb vedelem. ha u.gy.-t fujsz akkor is elter a vastagsag. Aki ert hozza az igy is ugy is megmondja hogy torve volt... (ha bontott szinben passzolot veszel, akkor stimmel a festekvastagsag, de a csavarfejeken latni a szereles nyomat... (persze ha rakodoltetsz a csavarfejre akkor nem, de akkor a festekvastagsag nem stimmel....))

Előzmény: balage525i (7683)
balage525i Creative Commons License 2011.09.21 0 0 7683

Urak,

adott egy 2002es kereklámpás Polo, 8E8E ezüst, bal eleje koccos. Fényezett elemekből be. sárvédő és géptető gyűrve, lökös díszléc felett lerepedve.

Semmi tapasztalatom, érdeklődnék, hogy hogyan álljak a témához. A főbb irányelvekre vagyok kíváncsi.

 

A bontott elemek 2-3× annyiba kerülnek mint az utángyártottak (pl géptető ugy. 16k bontott 30k), ráadásul nincsenek színben, pedig 25 számot végighívtam. Tehát fújni ígyis-úgyis kell.

Mi lenne a legigényesebb és legtartósabb megoldás, értelmes anyagi keretek között maradva?

Megvenni a bontottat, becsiszoltatni aláalapoztatni, benyelni a nagyobb festékvastagságot...

vagy utángyártottat, de azt olvastam vissza h ezek hagynak némi kívánnivalót maguk után a korrózió terén... szóval ezt még le kéne kezelni, még adni neki alapozást? Vagy a saját felületvédelmét letúrni-szemcseszórni aztán horganyzás / cink-galván fürdő, majd mehet rá a saját alapozásunk?

Tartson már sokáig, ha egyszer meg van csinálva.

 

Nem akarom túlspirázni a dolgokat, szóljatok rám ha mégis :)

vwopel Creative Commons License 2011.09.18 0 0 7682

Nincs annak semmi baja,...... legfeljebb 1 kis hascsikarást okoz:-))

Előzmény: Zola_001 (7681)
Zola_001 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 7681

Találtam itthon Budaprimer (felbontott) alapozót, de már van vagy 6-7 éves. Azt írják, 1év a szavatosság.  Szerintetek ettől még használható? Nincs beszáradva, rendesen híg, jól rá volt zárva a tető.

diessel Creative Commons License 2011.09.17 0 0 7680

tudnikéne mi van alatta..

de szerintem nem lesz kökemény  rugalmas fog maradni

ha ott a helye müanyagnak rakd be nyugodtan birnia kéne

Előzmény: Xanyi84 (7679)
Xanyi84 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 7679

És az "kikeményedik", vagy ez másfajta anyag lehet mint a gyári, és puha is marad? Igazából azért érdekel van ott egykét müanyag bizbasz amit úgy kell felpattintani, és nem akarom hogy "elkenje" a puha felületet...

Köszi!

Előzmény: diessel (7678)
diessel Creative Commons License 2011.09.17 0 0 7678

igen

Előzmény: Xanyi84 (7672)
vwopel Creative Commons License 2011.09.16 0 0 7677

Keress otthon valami festéket, (csak ne temperát) és kend le

Előzmény: Zola_001 (7676)
Zola_001 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 7676

Peti, köszi, de csatornafestéket nem szívesen festenék rá.. Meg megnéztem mennyibe kerül, csak literesbe kapni, vagy 0,75 ösbe, 3-4000 Ft ért, ez túl drága egy kb összességében a/4 es papír területért..

*Steve Creative Commons License 2011.09.16 0 0 7675

nem de jól hangzik :))

Előzmény: vwopel (7674)
vwopel Creative Commons License 2011.09.16 0 0 7674

Ez a csatornafesték a legjobb???

Előzmény: Peti251 (7673)
Peti251 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 7673

Budaprimer alapozóval bekened, majd supralux orkán. legjobb.

Előzmény: Zola_001 (7671)
Xanyi84 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 7672

Frissen javított küszöbön azon a részen ahol a festék alatt rücsi van normális az hogy körömmel megnyomva annak a nyoma kissé bentmarad, tehát puha a felület? Mások oldalon ahol gyári, ott kemény az a rész is.

Előre is köszi!

Zola_001 Creative Commons License 2011.09.13 0 0 7671

Sziasztok, szerintetek a taposókat (Suzuki swift) mivel érdemes festeni belülről? Ugyanis volt némi felületi rozsda a padlószőnyeg alatt, mivel a drága előző tulaj sajnálta a pénzt egy gumiszőnyeg garnitúrára, ezeket szépen lecsiszoltam, drótkeféztem, lekentem "Presto" rozsdaátalakítóval (egyben alapozó is), most fekete a felület ahogy kell, most azt nem tudom, mit kéne rá festeni. Előre is köszi,

Zoli

ksyy Creative Commons License 2011.09.13 0 0 7670

Nitró szórótapasz néven szerepel és még mindig van.

Előzmény: chip foose (7667)
chip foose Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7669

Na, ugye! :)

Amúgy, max. egyetértek veled! :))  

Előzmény: mykeman72 (7668)
mykeman72 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7668

Sosem!!! Elvileg már csak VOC-os termékekkel szabad a piacon megjelenni . Persze ez semmire nem garancia. Sajna annyi termék van jelen,hogy fényező legyen a talpán aki kiigazodik a termékek és felhasználhatóságaik között.

Előzmény: chip foose (7667)
chip foose Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7667

Én kb. 20 éve használtam nitro szórót, még a boltokban sem láttam mostanában, lehet, hogy maradi vagyok?

VOC szabványnak megfelel?

Előzmény: ksyy (7666)
ksyy Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7666

Igen az.  Jó még a nitrós szóró,sokan használják,nagyon sokan.

Előzmény: chip foose (7665)
chip foose Creative Commons License 2011.09.10 0 0 7665

Üdv!

 

A MEGAX az a Roberlo füller, ugye? Ez mehet minden részre, megfelelő tisztítás után, a megfelő keverési arányban!

A  nitró szórót Szent István használta, KB 1000 éve. :)) 

Előzmény: ksyy (7664)
ksyy Creative Commons License 2011.09.10 0 0 7664

Hali. MEGAX M1-es van 1liter itthon. Ez alá tuti nem kell akkor. Az ezer éves nitró szóró alá kell alapozó? Milyen alapozó és csak a fémes részre vagy mehet az egész autóra?

Előzmény: chip foose (7663)
chip foose Creative Commons License 2011.09.09 0 0 7663

Abban az esetben elég, ha a szóró, primer is egyben! Nézd meg, mi van  dobozra írva, ha nincs rajta, hogy primer, akkor kell a fémre alapozó és csak utána mehet rá!

Előzmény: ksyy (7662)
ksyy Creative Commons License 2011.09.07 0 0 7662

Hali. Fényezőkhöz lenne kérdésem.Sárvédő szélesités után kitteltem az ívet,de vannak fémes részek. Fényezés előtt elég a szórókitt vagy kell még közbe valamilyen korroziógátló réteg?

Virago_1000 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7661

Egyelore meg nem gep :))

Foltettem fotokat az indafotora es igy jelezte ki. Nem ertek hozza tulzottan. Ha rakattintasz, megnyilik.

Előzmény: GERY_LACI (7658)
diessel Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7660

sziasztok

kérdésem lenne fényezö szakikhoz

  kevertettem akocsira festéket amit csinálok természetes 124 es kétszinü merci mind a két szint kellett javitani ,de  a teljesség kedvéért mindkét szin egy rakás szar lett

  nos ezt ti hogy szoktátok kompenzálni a festékesssel vagy hogy megy ez felétek???

az uj szin keverésre és az anyagi dolgokra gondolok elsösorban!?

köszi

GERY_LACI Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7659
Előzmény: GERY_LACI (7654)
GERY_LACI Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7658

Gyönyörű gép:)

Előzmény: Virago_1000 (7656)
GERY_LACI Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7657

Köszi, sokat segítettél!Üdv.

Előzmény: vwopel (7655)
Virago_1000 Creative Commons License 2011.09.06 0 0 7656

Előzmény: Virago_1000 (7653)
vwopel Creative Commons License 2011.09.05 0 0 7655

""csak érdekelne, hogy mi a fene lehetett.""

gyomorsavtultengésbenszenvedőbagolyhányadékra tippelek:P

 

szerinted meg lehet online mondani ha ott a helyszinen sem 1értelmű???

Előzmény: GERY_LACI (7654)
GERY_LACI Creative Commons License 2011.09.05 0 0 7654

Sziasztok!

Elég speciális kérdésem lenne. Gondolom ha valahol van valaki aki képben van akkor az itt van. Szóval közterületen parkolunk az autóinkkal és valamivel le önthették a fényezést(2 autó). Pontosabban a leöntés nem is jó szó hanem inkább rá fröccsenhetett vagy magasról (lakótelep) rá csöppenhetett. Az anyag cseppekben érte el a felületet szórványosan és le marrta a lakk réteget, de a fényezést nem. Ahol még nem mostuk le ott látszik, hogy fel pattogzott a lakk. Végülis ezen nem lehet már segíteni csak érdekelne, hogy mi a fene lehetett. Esetleg lehetett valami fának a nedve? Egy ponton átlátszó megkeményedett ragacs is van az autón de ezzel nem biztos, hogy összefügg. Bocs a fárasztó marhaságért, ha van tippetek akkor köszi!

Hali

Virago_1000 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 7653

Mondjuk az ene esetemben nem lesz masnap alapozva, azert is kerdeztem.

Kivul rozsdas volt a tank, lepucoltam a regi festeket, es a rozsdat.

Belul ok. (nak latszik, ledes lampaval bevilagitva)

Viszont ekkor vettem eszre, hogy a felfogato fulek (amelyek a tankra vannak hegesztve) es a tank kozti rozsdat eselyem sincs kipucolni. Tehat le kell vagni a hegeszteset, kipucolni kozte, aztan vissza.

Holnap teszek fol kepeket is.

Jovo het utani heten er ra a haverom, es visszahegeszti, viszont addig berozsdalna a mar letisztitott felulet, ha nem foszfatoztam volna.

 

A levagott fulek helyet le kell drotkorongozni, es a foszfatozott reteg tiszta mocsok lesz, na ezert volt a kerdesem.

 

Előzmény: Sanyi-ka (7646)
Virago_1000 Creative Commons License 2011.09.05 0 0 7652

Sanyika: En is foszfatozom amit lepucoltam, alapozas elott. Ugy tudom, hogy a foszfat kepes tartositani a lemezt alapozas elott max 2-3 honapig.

Te hogy takaritod le a foszfatozott feluletet?

Alapozas elott gondolom, zsirtalanitod valahogy, a 2 kozt eltelik ido es mindenfele kosz, szennyezodes tapad ra, ami nem eppen kedvez a festek tapadasanak.

Előzmény: Sanyi-ka (7629)
chip foose Creative Commons License 2011.09.02 0 0 7651

Én kataforetikus alapozást alkalmaznék, erre a felületre rengeteg anyagot használhatsz!

Előzmény: Törölt nick (7644)
mykeman72 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 7650

Mindenképp célszerű,mert csökkentett oldószertartalmú festék révén speciális adalékokkal kezelt termékről van szó ,és ezért az edzőjét is ehhez a tulajdonságához fejlesztették ki. Nem azt mondom,hogy más edzőkkel nem szárad meg,csak a megfelelő szilárdságát,polírozhatóságát,fényességét és nem utolsó sorban uv állóságát nem tudja más edző biztosítani. Lehet,hogy száradás,vagy szárítás közben "kiforr",vagy nehezebben /tovább/szárad,stb...

Biztos,hogy drágább saját edzővel és el kell dönteni,hogy megéri-e a kockázatot más edző használata.Telifénynél nem szabad kockáztatni, elemjavításnál ,vagy mikrojavításnál el lehet gondolkodni a lehetőségeken.

Előzmény: Robivti (7649)
Robivti Creative Commons License 2011.09.02 0 0 7649
Standox akril festékhez kötelező a saját(standofleet) edzőjét használnom vagy lehet valamelyik univerzálisat?
cobra5 Creative Commons License 2011.09.02 0 0 7648

Milla-stop az milyen anyag--hol találok vmit róla?

ki forgalmazza?

Előzmény: Sanyi-ka (7646)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.01 0 0 7647

Köszönöm a válaszokat!

Az Epoxit ismerem, bár még nem alkalmaztam. Milyen fajtát érdemes választani? Ha mellette döntök, előtte, vagy utána gitteljek?

Gondolom erre már mehet a festék saját (töltő) alapozója, és maga a festék.

Még egy kérdés: SATA LM 2000 RP pisztolyhoz lehet kapni utángyártott fúvóka szettet? Vagy valamelyik utánzaté kompatibilis vele?

Előzmény: Sanyi-ka (7646)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.09.01 0 0 7646

2 variációt használok,az első drágább de szerintem tartósabb. A szórt,zsírtalanított felületet savas alapozóval fújom majd nedves-nedvesen megy rá a Milla-Stop erre utána már bármit lehet "kenni". A másik pedig a szintén zsírtalanított felületet foszfátozom a Würth rozsdagátlójával és másnap fújom epoxival.

Előzmény: Törölt nick (7644)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 7645

Epoxi.

Előzmény: Törölt nick (7644)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.31 0 0 7644

Üdvözlet a fórumozóknak!

 

Egy veterán robogót készülök újrafényezni. Mivel a burkolat sok helyen elég mélyen rozsdás, szemcseszóratni fogom. Az lenne a kérdésem, hogy a mai modern anyagok közül milyen alapozóval érdemes kezelni a szemcseszórt fémfelületet, ami hosszú távon megvédi az rozsdától? Mivel használatra készül a motor, a rozsdavédelemre nagy gondot szeretnék fordítani. 2K oldószeres festékkel lesz fújva, egyszerű, nem metál szín.

vwopel Creative Commons License 2011.08.31 0 0 7643

Az üregvédő vagy híg vagy sűrű, de a rezsón frankón felmelegítve olyan mint a víz. Fémtartályos pisztoly kell hozzá, meg kesztyű.

Befujva hamar visszahül de kúszik mint rambó a golyók alatt:-)

Előzmény: cobra5 (7642)
cobra5 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 7642

mit takar a felmelegített üregvédő?

Előzmény: vwopel (7634)
henger fej Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7641

Ez így pontatlan, bocsánat! :-(

 

Helyesen:

Egy elemen belül az összes szél illesztve, és végig hegesztve.

Előzmény: henger fej (7640)
henger fej Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7640

Jó estét!

 

Az összes szél illesztve, és végig hegesztve.

Előzmény: Törölt nick (7638)
vwopel Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7639

de könyörgöm legalább hegesztenék végig....

 

azért ez nem gáztartály:P

 

a 2 centinkénti pöttyöt kókánynak találom de láttam már 20x20cm-es flekket felrakva ötcentinként 1 cm pettyel:-O

 

 

Előzmény: Sanyi-ka (7636)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7638

A jó foltozás tehát végig van hegesztve. Alá van lapolva, vagy illesztve van a két szél?

Előzmény: Sanyi-ka (7636)
ablakostót Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7637

Azért nem ártana, ha maradna néhány hírvivő még akkor is ha a többség eldöntené róluk, hogy nem értenek hozzá...:(

 

 

A páncélkészítés téged is elkapott?:)

Én mondjuk bele sem kezdtem:)))

Maradtam a kisebb dolgoknál, néha ezekis évekig húzódnak:(

Előzmény: Sanyi-ka (7627)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7636

Ma jó ha 100-ból 2kasztnis meg tudja hegeszteni lángal,de még Awival se sokkal többen. Egy foltozásra jó a mig/mag de könyörgöm legalább hegesztenék végig....

Előzmény: vwopel (7633)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7635

Van fűtőszállas pisztoly vagy jól fel kell melegíten,akkor jobban beszáll....

Előzmény: Robivti (7632)
vwopel Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7634

Felmelegített üregvédő.

Előzmény: Robivti (7632)
vwopel Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7633

Azt akarod mondani, hogy inkább lángal mint co-val?

hozzáférhetetlen helyek? hát ezek vannak szép számmal

Előzmény: Sanyi-ka (7629)
Robivti Creative Commons License 2011.08.30 0 0 7632

Forró viasz?

Előzmény: Sanyi-ka (7629)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7631

Mi a véleményed a Korantról?

Előzmény: Sanyi-ka (7630)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7630

http://vasnyuvo.hu/index.php/Mercedes-W111-Coupe/merci0695 Ez pl kapott egy nagyon jó minőségű ívet meg még sok cm2 plussz lemezt,ha jól emlékszem van több mint 4 m lánghegesztés a hátsó sárvédőn mégis sima:)

Előzmény: Sanyi-ka (7629)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7629

Összeszabom és Lánghegesztéssel még akkoriban ma már AWI-al. Egyengethető,nem porózus és kitt is csak elvétve kell rá... A késöbb hozzáférhetetlen helyeket pucolás után foszfátozom,alapozom és festem,fényezés után jöhet a forró viasz.

Előzmény: vwopel (7628)
vwopel Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7628

Na akkor mondjad: hogy rakod fel a javítóívet???

Előzmény: Sanyi-ka (7626)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7627

Azzal se váltanánk meg a világot...:( "Elkopnak" az öreg szakik,kivész a tudomány is.....

Rozsdamentesből van egy igéretem magamnak,hogy készítek egy szép középkori lovag díszpáncélt,el is kezdtem de nem folytattam...

Előzmény: ablakostót (7624)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7626

Kb. 20 éve használom a Corgont,akkoriban még Agamixnek is hívták.

Előzmény: vwopel (7625)
vwopel Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7625

Nekem az az előnyöm, hogy : nem tanultam:-DD

Autószerelő vagyok, de kölyökfejjel elkezdtem festeni. Ezután meg untam, hogy nemgyőzök gittelni 1-2 kókány hegesztő után.

Láng meg villany. Mondjuk az utóbbi elég érdekes volt a trabikon:P

És ekkor meséli haverom, hogy mért nem veszek co-t???

Vettem. Csoda volt számomra. Azóta is az. Már nem kasznizok csak hébe-hóba, és már fejlődtem (corgon gázra) hát ennyi.

Előzmény: Sanyi-ka (7623)
ablakostót Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7624

"használjuk a co2 védőgázost csak épp nem arra amire való....:) "

 

Sanyi-ka ezt a mondatot vasba kéne nyűni, de lehetőleg rozsdamentesbe, és jól felpolírozni, hogy messziről is látszódjon.

 

Sajnos felnőtt 1-2 talán már 3 nemzedék, aki úgy tudja, hogy hegeszt és közben mégsem...:)

 

Előzmény: Sanyi-ka (7623)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7623

Mesterségem címere a vasnyűvés:) Szakismeret könyvben akkoriban benne volt,ma már más szelek fújnak.... használjuk a co2 védőgázost csak épp nem arra amire való....:)

 

Előzmény: vwopel (7614)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7622

Ne mááááá,nem vagyok én semmivel több mint bárki más...

Előzmény: Surci126 (7615)
Dodi1972 Creative Commons License 2011.08.29 0 0 7621

Dobj fel róla légyszi képet.

Előzmény: mh8282 (7617)
mh8282 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7620

Ok, rendben, ha más nem lesz, ide viszem:

http://www.karosszeria-javitas.com/

Erről a műhelyről tapasztalatok?

De ha valaki tud ajánlani, vagy meg tudja oldani a dolgot, írhat nekem akár priviben a mail címemre is : mh197@freemail.hu

 

Előzmény: vwopel (7619)
vwopel Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7619

Akkor nem a kasznissal van gond hanem a festővel. Nem ismerek senkit és elvből nem is ajánlok;)

Előzmény: mh8282 (7617)
mh8282 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7618

Szintén az lenne a kérdésem, hogy tudsz-e valakit Budapesten ajánlani, aki becsülettel megcsinálná, és tartós lenne a dolog? Nem szeretnék mégegyszer ilyen dologba belefutni, hogy egy évig tart, mert...

Előzmény: Sanyi-ka (7612)
mh8282 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7617

Nem a hegesztésnél puposodik.. Konkréten a felületen kezd el felhólyagosodni. Olyan, mintha a javító ív alaplemeze kezdené ledobni magáról a festéket, és nem a hegesztésnél. A felrakás egész korrekt, mindenhol szépen ki van dolgozva, a belső perem is vastagon alvázvédve, és amikor kész lett, le lett rücsizve is rendesen belül. Ezek miatt gondoltam a felületkezelésre (galvanizálásra) Hátha az megfogná a felületi rozsdát a festék alatt, és nem járnék így mint most..Csak nem tudom úgy lehet-e festeni a felületkezelt elemet?

 

Tudnál valakit Budapesten ajánlani, aki jó szaki, és szépen meg tudná javítani?

Előzmény: vwopel (7611)
vwopel Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7616

:-))

Nem ismerem a hierarchiát,  nem értek 1-et a kijelentéssel és főleg a saját tapasztalatom nekem a mérvadó.

Ettől függetlenűl szivesen veszek minden ötletet-tanácsot.

Előzmény: Surci126 (7615)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7615

Nos,ezt nem kellett volna Sanyi-kának írni.;-)

Előzmény: vwopel (7614)
vwopel Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7614

És ezt olvastad valahol? :-))

Érdekes, nekem működött évekig, és még sok most is fut jópár év után is.

Előzmény: Sanyi-ka (7613)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7613
Mig/mag-al hegesztve sose lesz jo! Az uregvedo onmagba nem csodaszer ha nincs belulrol is festve hamar oxidalodik...
Előzmény: vwopel (7611)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7612
Nem jo otlet! Tisztesseges alakezelessel es jo lakatos munkaval ami a javitoiv nem felpottyozve hegesztesevel hosszu evekre meg lehet oldani a problemadat,kerdes ez az iv,hogy van felbarmolva es lehete masik ivcserevel helyrehozni...
Előzmény: mh8282 (7610)
vwopel Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7611

Ha jól van megcsinálva akkor tartós . Végig varrva, vagy max 1-2mm kihagyások.

Nem kell vele csinálni semmit csak frankón felhegeszteni és belül üregvédővel lekezelni.

Előzmény: mh8282 (7610)
mh8282 Creative Commons License 2011.08.27 0 0 7610

Sziasztok!

 

Segítségeteket kérném! Van egy E36-os BMW-m, sedan, aminek a hátsó kerékívein egy éve volt javítóívezés. Nem vált be, mert már most puposodik a festék rajta. Tartós, hosszútávú megoldást szeretnék, ezért kérdezném, hogy mit, illetve kit tudtok ajánlani, aki segíteni tud nekem, hogy az autómon ezt a gondot tartósabban megoldjam. Tudom, hogy nem örökös megoldás a javítóív, de legalább 5-6 évet azért várnék tőle, hogy ne kezdje el ledobni a festéket.

Tudtok ajánlani Budapesten valakit, aki szépen és megbízhatóan dolgozik, és tartósabb megoldást tud a hátsó ívek javítására?

 

Arra gondoltam még, hogy van két javítóívem amit tartalékba vettem, de mivel ezek csak sima lemezek gondoltam rá, hogy legalvanizáltatom, és az talán megfogná a rozsdát rajta nem? Lehet egyáltalán galvanizált felületre festeni szépen és tartósan? Nem tudom jó ötlet-e, csak ez jutott még eszembe.

mykeman72 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 7609

Nem biztos,hogy fújátechnika a megoldás. Alapesetben- normál körülményeket figyelembe véve- első lépés a festék saját higítójának használata. Második lépés. Próbafújás a pisztollyal és- ha szükséges- különféle beállítások elvégzése,/szóráskép, anyagmennyiség állító csavarral történő beállítás, levegőnyomás paramétereinek beszabályzása. beállítása./

Figyelembe kell venni,hogy normál,vagy HVLP rendszerű pisztolyt használsz-e ,mert mindkét esetben mások a beállítások. Sajna nincs általános recept,minden esetben próbálkozni kell,és rá kell jönni a pisztoly és festék tulajdonságaira. Van olyan típusú festék amivel bármit csinálsz foltosodik,de ennek az ellenkezője is igaz,hogy álom vele dolgozni. Míg a jó pisztoly egy állandó minőségű szerszám,addig a festékek más-más gyártótól eltérő tulajdonsággal rendelkeznek.Vizes festékek esetében minden esetben az utolsó záró réteg egy ún. "ejtő" réteg kell,hogy legyen ,addig az oldószeresek ezt nem mindíg igénylik. Sikeres próbálkozást.

 

Előzmény: Robivti (7608)
Robivti Creative Commons License 2011.08.23 0 0 7608
Hogyan kell fújni az ezüstmetált,hogy ne legyen foltos?Máshogy nem tudom leírni,láttam már pár auton,hogy elég érdekes az ezüst,ilyen felhős,foltos.
Gaben. Creative Commons License 2011.08.22 0 0 7607

Hello,

 

nem, nem. Az nem én voltam. :)

Nem volt golfom sem és nem is jártam ott. 

Semmi gond,

 

G

Előzmény: vw_golf1.6TD (7606)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.08.22 0 0 7606

Gaben: ne haragudj, de te nem az a Gaben vagy aki 5-6 éve is fent voltál a VWgolf fórumon és 1-es golfod is volt ? :$ Bocsi ha nem Te vagy az ..

Előzmény: Gaben. (7598)
vwopel Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7605

http://www.totallux.hu/

 

a body termékekkel nem nyulsz mellé ha jól csinálod

Előzmény: cobra5 (7602)
vwopel Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7604

Gyengén kented le:P

Hintaágyam elmúlt 10 éves , sk csináltam. Mai napig csillog villog.

Előzmény: cobra5 (7602)
vwopel Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7603

Ecsém, ez szép;)

Erre vigyázzál nagyon.

Előzmény: cobra5 (7601)
cobra5 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7602

látom nagyon hemörájt-os vagy :))

nálam a telken vízaknát lekentem body 969 alapozóval--utána hamerájt(ezek voltak itthon)---de 1 év után már látszik a rozsda a vízakna tetején.

igaz szabad égen van de ez azért szerintem nagyon gyenge.kevés,idő...

 

Előzmény: vwopel (7600)
cobra5 Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7601

Opel Olympia rekord A--Reki A :)) 1963-ból ez még szintiszta fém :))

Előzmény: vwopel (7600)
vwopel Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7600

Melyik opel? Műanyag doblemezest nem kell ennyire kényeztetni.

Felnit inkább 2K-s anyaggal mint srével. Az tartósabb de budaprimer alapozó és hammerite festék is kiváló tud lenni. (vagy bármi jó anyag) Ne tévesszen meg a hemörájt alapozás nélkül is 100%-os védelme

Előzmény: cobra5 (7597)
vwopel Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7599

Vannak jó kis horpadásjavító szerszámok de régi hagyományos módszerrel is javítható. Beszélj az ,,öreggel,, ;)

Előzmény: Gaben. (7598)
Gaben. Creative Commons License 2011.08.21 0 0 7598

Rendben, akkor küldöm a fotókat.

Előzmény: vwopel (7596)
cobra5 Creative Commons License 2011.08.20 0 0 7597

régi opel első sárvédőjét Belül drótkorongal lecsiszoltam--segitséget kérnék mivel kezdjem elsőnek a tartósítást-festést?????

1.body alapozom--2.utána cink spray(az is van)  3.végül alvázvédő? ez így jó?

 

másik pedig a felnije le lett homokszorva---arra milyen alap+festék jó? gondolok itt dobozos sprére???

előre is köszike

vwopel Creative Commons License 2011.08.20 0 0 7596

""Segítene valaki hol az igazság?""

Az igazság odaát van:P

Fénykép többet mond száz szónál.

Az öreg nem most kezdte a szakmát, alkudj 1 kicsit és gondolj arra, hogy másnap már megint meghúzhatod.

 

Előzmény: Gaben. (7591)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 7595

Nincs mit.

Előzmény: Gaben. (7593)
Gaben. Creative Commons License 2011.08.19 0 0 7594

Budapesten tudtok valakit aki korrektül dolgozik és nem csillag árban?

 

Előzmény: Surci126 (7592)
Gaben. Creative Commons License 2011.08.19 0 0 7593

Igen én is erre voksolnék vaktában, mert kókáőnyt nem szeretnék. :o(

Köszönöm szépen.

Előzmény: Surci126 (7592)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 7592

Kamra nélkül a metálfény soha nem lesz szép. Aki valóban ért hozzá az egyből azt mondja hogy az egész ajtót fújni kell,mert tudja hogy külömben nem lesz szép. Szerintem egy 100-as minimum lesz ez a mutatvány.

Előzmény: Gaben. (7591)
Gaben. Creative Commons License 2011.08.19 0 0 7591

Üdv az Uraknak,

 

egy kis segítségre lenne szükségem, csak szomszédolok egy másik topicból.

Hálás lennénk ha valaki végre rendet tenne a fejemben lakatolással és fényezéssel kapcsolatban.

Van egy Ford Galaxy-nk ami igen szép állapotnak örvend és nem is olyan régi ( 2005-ös).

Történt vele hogy egy nem teljesen átgondolt parkolás után le lett húzva a jobb oldala szépen, körültekintően.

A jobb hátsó sárvédőtől, egészen a jobb első ajtó aljáig. Sehol nem jött le a festék, de az ajtókon horpadásnyomok vannak, a sárvédőről pedig leugrott a gyári lakkréteg. 1 éve húzom már a javítattást, mert nem találok 2 olyan mestert sem akik ugyanazt mondanák. Ez normális szeritetek? A Fornál kaptam rá egy 150ezres ajánlatot, majd meglátogattam több szakit is, itt volt aki az ajtónál cseréről beszélt mert nem lehet javítani, volt aki ezen csak nevetett hogy baromság. Volt aki kevés gitel oldaná meg volt aki többel. Volt aki mindent fújt volna, mert látott egy karcot a lökhárítón is, és volt aki csak a díszlécek alatt. 40- 150 ezer forint között mindenféle árakat hallottam. Szeretném ha szépen meg lenne csinálva, de korántsem vagyok megbizonyosodva arról hogy a legdrágább a legjobb és a legolcsóbb a legrosszabb megoldás. Van tőlünk pár utcára egy bácsika aki 30 éve a szakmában van, otthon mókol, nincs kamrája és éppen ezért óvatosan fényez ( csak ahol nagyon kell) de ő azt mondta pl hogy szépen meg lehet csinálni csak kell neki 3-4 nap kis gitt és vigyem neki a kikevert színt + a lakkot és akkor 40-ből megvan.

Ő pl díszléc felett nem szívesen fújná a kamra hiánya miatt. Én azt sem tudom hogyan lehet kamra nélkül fújni. Ja a szín az metál.

Segítene valaki hol az igazság?

 

Előre is nagyon köszönöm,

 

Gaben.

mykeman72 Creative Commons License 2011.08.19 0 0 7590

Ha tényleg minőségi fényezést szeretnél elérni, semmiképp ne használd a spay festékeket,mert ezek 1 komponensűek, ezért sérülékenyebbek ,oldószerérzékenyek és nem tartósak.

Előzmény: Kecskeee2 (7588)
HaZsolti Creative Commons License 2011.08.19 0 0 7589

Én autófestékkel fújtam le a kárpit elemeket belül kb 7 éve.

Előzmény: Kecskeee2 (7588)
Kecskeee2 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 7588

Üdv!

 

Remélem jó topicot találtam a kérdésemnek..

Aziránt szeretnék érdeklődni, hogy autó belső teret szeretnék festeni.. nem a teljeset, hanem csak elemeket.. középső konzol, kardánbox rész, ajtó műanyagok stb.. kinéztem neten egy nagyon jó kis festéket.. a neve Duplicolor Vinyl and Fabric spray.. de az istenért nem lehet elérni, hogy magyarországra szállítsanak amcsiból.. itt az EUban meg nem forgalmazzák ezeket a festékeket..

Ez egy olyan spray festék ami tágul a hőre stb.. ezért nem törik és repedezik meg.. plus nem lesz tőle büdös az egész autó hetekig.. nem olvad a napon a melegben.. nagyon jó fajta.. de sajnos nálunk elérhetetlen..

 

A kérdésem az lenne, hogy tudnátok ajánlani valami hasonló belsőtér festéshez ilyen spray féle festéket? Motiposat néztem neten, de nem vagyok benne túl biztos, hogy jó választás.. műszerfal és egyébb belső elemek fesésére kéne..

 

Előre is köszi az építő tanácsokat!

 

Üdv,

Kardiii

vwopel Creative Commons License 2011.08.16 0 0 7587

hemörájt:-D

Előzmény: cobra5 (7586)
cobra5 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 7586

mivel érdemes egy 60-as évekbeli,lecsiszolt futóművet lefesteni hogy tartós legyen?

1k-2k festékek vagy vmi?....

Viktorboy Creative Commons License 2011.08.15 0 0 7585

Sziasztok!

 

Adott egy szaladgálós autó, sima nem metál színű. A sárvédőívről lepattogzott a festés a fémig. Fényezőhöz nem vinném mert a sok egyéb hibája van körbe, akár az egészet lehetne fújni.

 

A sárvédőt én lefújnám töltött autófesték spray-vel, alá valami alapozó hogy ne rohadjon túl hamar.

 

Ha jól tudom ezek az egykomponensű festékek, kevésbé ellenállóak. Ha ráfolyik benzin akkor valószínűleg az oldja, ha jól gondolom. Esetleg érdemes volna lelakkozni is? Egyáltalán spray-ben van színtelen lakk?

 

Üdv Viktor

Surci126 Creative Commons License 2011.08.13 0 0 7584

Kipufogót kittelni?:OOO

Előzmény: nimrod79 (7583)
nimrod79 Creative Commons License 2011.08.13 0 0 7583

Sziasztok!

 

Egy motorkerékpárnak szeretném a kipufogóját lefesteni, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá.

A kipufogó nem olyan rég lett meghegesztve, ezért is sakarom szépre lefesteni.

Azt tudom, hogy léteznek ilyen hőálló fekete és ezüst festékek, de  jó lenne valamivel allágittelni, mert elég rossz állapotú kipufogó. (össze vissza van már hegesztve és minimálisan horpadva, elég öreg már)

Létezik olyan gitt ami hőálló? A kipufogógittet már próbáltam de az kipolyaogott a lukakból és csiszolni sem igazán jó. Olyan gittre gondolok mint amit az autóknál a karosszériára használnak, csak hőállóban.

Szerintetek létezhet ilyen?

 

Köszönöm!

Robivti Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7582

Egy ismerősöm kérdezte tőlem,ezt mondtam neki én is

csak nem voltam benne teljesen biztos.

Köszi a segítséget.

Előzmény: mykeman72 (7581)
mykeman72 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7581

Persze lehet! Csak azt fogod tapasztalni,hogy öreganyám nem volt ilyan ráncos,mint amilyen felületet tud produkálni a két anyag. Fordított esetben minden további nélkül működik a dolog.Bár arra nem tértél ki,hogy milyen állapotban akarsz a vizesre dolgozni. bejavítani,teljes elem fújás ?

Elméletben ha szigetelő anyagot/sealer transparent/-et alkalmazol lehet,hogy sikerrel jársz ,egyéb esetben a fentiek az irányadóak.

Előzmény: Robivti (7579)
Surci126 Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7580

Ezt a munkát nem kommentálom.

Előzmény: ubladen (7571)
Robivti Creative Commons License 2011.08.09 0 0 7579

Sziasztok!Az érdekelne,hogy vízbázisú festékre lehet fújni oldószerest?

vwopel Creative Commons License 2011.08.07 0 0 7578

szép:-(                    ha nem lenne a végén a 0 ..........

Előzmény: ubladen (7577)
ubladen Creative Commons License 2011.08.07 0 0 7577

Szia!

Eddig kb. 350e-be, ebben (elvileg) volt lakatolás, fényezés, alvázdédelem még pár egyéb munka.

Előzmény: vwopel (7576)
vwopel Creative Commons License 2011.08.07 0 0 7576

Elárulnád mennyibe van ez neked?

Előzmény: ubladen (7575)
ubladen Creative Commons License 2011.08.06 0 0 7575

Szia!

Köszönöm a gyors választ.

Előzmény: vwopel (7574)
vwopel Creative Commons License 2011.08.06 0 0 7574

Nemkevés pénzért illik kifogástalan munkát végezni.

Elbaszott munkát illik kijavítani.

Adva van 1 új küszöb, levágni a régit és addig vágni a többi lemezt amíg egészséges rész lesz mindenhol.

Ezután a ,,hiányt, alakra hajtott lemezekkel pótolni. A sárvédőből is lehet vágni és vagy javítóív vagy flekk.

Ekkor mehet fel az új küszöb, majd alváz-üregvédelem-fényezés és min. 5 év garancia.

Ettől alku kérdése a lefelé való elmozdulás. De ahoz gyomor is kell ki meddig hajlandó lemenni.

Sajnos ettől kókányabb munkákkal is találkozom nemritkán. Amit olcsón csináltak, mert nemvolt rá zsé az 1 dolog, de amit megfizetnek az legyen tuti!

 

lehet, hogy naiv vagyok?:-O

Előzmény: ubladen (7573)
ubladen Creative Commons License 2011.08.06 0 0 7573

Szia!

Nem jogi tanácsra van szükségem, hanem hogy hogyan kellett volna (kellene) kijavítani a küszöböt, illetve valóban csak a sárvédő cseréjével lehetett volna a kevesebb mint fél év alatti rozsdásodást megszüntetni? Röviden, lehet-e és mi a folyamata (hogyan kellene) a küszöböt kijavítani a sárvédő cseréje nélkül.

Előzmény: vwopel (7572)
vwopel Creative Commons License 2011.08.06 0 0 7572

Ez 1 sz@r

vidd vissza kár, ez csak barmolni tud, jogi tanácsot meg az ügyvéd ad

Előzmény: ubladen (7571)
ubladen Creative Commons License 2011.08.06 0 0 7571

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.

Adott egy 91-es Peugeot 205 küszöbje mely 2009-ben a javítás előtt így nézett ki:

http://kepfeltoltes.hu/110806/Jobb_oldal_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110806/Jobb_oldal_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110806/Jobb_oldal_3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A javításokat 2009 júliusában elvégezték.

2010-ben ugyanott megint elkezdett kicsit rozsdásodni, ezért úgy döntöttem, hogy lefényeztetem az egész kocsit (természetesen kértem, hogy előtte a szükséges lakatosmunkákat végezzék el rajta).

A lakatos munkákat és a fényezést 2010. szeptemberében végezték el és 2011. februárjában a küszöb kívülről már így nézett ki:

http://kepfeltoltes.hu/110806/HPIM0024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/110806/HPIM0025_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Megnéztem a belső részét is és ezt találtam:

http://kepfeltoltes.hu/110806/IMAG0419_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Mivel a munkáért, amelyekért nem kevés pénzt fizettem (a küszöbért 2x) garanciát vállaltak,  érvényesíteni szerettem volna azt.

Megnézte a kocsit és azt mondta, hogy nem tud nagyon mit csinálni vele, ha kijavítja úgyis megint rozsdásodni fog. Azt mondta, hogy ki kell cserélni a sárvédőt.

Ezzel kapcsolatban vannak kétségeim. Már 2x csinálta meg, fizettem érte és kevesebb mint fél év alatt rozsdásodik. Normális ez? Ha rendesen megcsinálja (az állítólagos sárvédő csere nélkül is) ennyi idő alatt nem kellene rozsdásodnia, vagy tévedek?

Hogyan kellene, hogyan kellett volna eljárnia a képek és a gyakorlat szerint?

 

Köszönöm a segítségeteket.

vwopel Creative Commons License 2011.07.31 0 0 7570

alul a magyar, töltsd le ,kiváló cuccok

 

http://www.hbbody.com/

 

http://www.totallux.hu/index.php?tovabb=31&url=/index.php

 

 

Előzmény: cobra5 (7569)
cobra5 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 7569

sziasztok!

 

segítenétek mit-milyen sorrendben kenjek?

milyen anyagokat ajánlatok???

drótkorongal lecsiszolt alvázra-és belső kocsiszekrényre?

tanácsokat-trükköket előre is köszönöm

vwopel Creative Commons License 2011.07.28 0 0 7568

kb:-P

A kasznizás nem online kategória. Vagy ellesed valakitől vagy megtanulod.

Előzmény: ksyy (7567)
ksyy Creative Commons License 2011.07.28 0 0 7567

Hali. Akkor padló lefúr a küszöbnél,küszöbcsere és utána teljesen leszed a padló azon az oldalt? Igy jó kb?

Előzmény: vwopel (7565)
P.Tibi28 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 7566

Rendben,keresni foglak,amúgy is van dolgom Berényben.:))

Előzmény: mrobim (7564)
vwopel Creative Commons License 2011.07.27 0 0 7565

Jó az elgondolásod. A ,,futóműnél,, bakolj alá ha esetleg úgy vágod szét. A küszöb felcsipkedése közben az ajtókat próbáld ki. 1ccer elbacod vége a hézagoknak;)

Előzmény: ksyy (7561)
mrobim Creative Commons License 2011.07.27 0 0 7564

Igen jászberényi vagyok szerintem én is hallottam rolad beszélnünk kéne!gyere be a gumis műhelybe holnap  délutan 18 óra után ott leszek! Tudod a mol kút!

Előzmény: P.Tibi28 (7563)
P.Tibi28 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 7563

Jászberénytől 20 km-re lakok...:)) És Te hová valósi vagy?Felvehetnénk a kapcsolatot..lehet hogy Rólad hallottam a héten, hogy Te is ezt az anyagot haználod.:))

Előzmény: mrobim (7562)
mrobim Creative Commons License 2011.07.27 0 0 7562

Nekem is :-) De azért lehet,hogy érdekes lehet valami! Hova valósi vagy?

Előzmény: P.Tibi28 (7559)
ksyy Creative Commons License 2011.07.26 0 0 7561

Igazából padlólemez nélkül is elég merev a kasztni a kardánalagút miatt. Oldalanként haladva küszöb-padló tünik nekem jó megoldásnak,de szakmabeliek biztos sokkal többet tudnak.

ksyy Creative Commons License 2011.07.26 0 0 7560

Hali. Segitségre lenne szükségem,hogy igazából,hogy lenne jó hozzá kezdeni egy 123-as merci komplet padlólemez és küszöbök cseréjéhez. A kasztni merevités oké,de a folyamat érdekelne.

P.Tibi28 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 7559

Eladó cuccaim lennének..festékek,segédanyagok.

Előzmény: mrobim (7558)
mrobim Creative Commons License 2011.07.26 0 0 7558

Mire van szükséged?

Előzmény: P.Tibi28 (7557)
P.Tibi28 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 7557

Sziasztok!

 

Nem tudna valaki esetleg olyan fényezőt vagy olyan helyet, ahol Sikkens festékkel dolgoznak vagy forgalmaznak?Megköszönném a segítséget!

 

no_holy_shit Creative Commons License 2011.07.24 0 0 7556

karosszeria huzato csipeszre lenne szuksegem!

 

Bp-n hol erdemes utannanezni? (ár/értek)

 

(vagy vki kolcsonbe 2 napra? :-))

 

Bandeee1988 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7555

Amúgy miből gondolod hogy 2nap!? Sehol semmi célzás szerintem egyik részben se, hogy mennyi idő alatt végzi el a feladatot... Sőt... Alkatrészt kell rendelni, fényezni kell, csiszolni telibe, stb... Nem igazán értem az érvedet. De mindegy is, tanulni jöttem ide -is-, ha tudtok segíteni, akkor pls írjatok!

Előzmény: *Steve (7553)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7554

Én se veszem alapnak, de néha látok új-jó dolgot ott.

Előzmény: *Steve (7553)
*Steve Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7553

én laikus vagyok de Ed China féle műsorokat ahol 2 nap alatt újit fel egy autót ne vegyük már alapnak

Előzmény: Bandeee1988 (7551)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7552

Milyen mellékhatásokra gondolsz?:P

Miért? Nagyon bonyi a használata, vagy mi?

Előzmény: vwopel (7550)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7551

Body-t sok helyről hallom. -thx!

"minden rücsi  jó" - mindegyik porózus amúgy? Tehát a nedvességet pl mindegyik átangedi? Így szükséges a rücsi tetejét valahogyan vízhatlanná tenni!?

"a lényeg: jól és lelkiismeretesen kell csinálni" - a lelkiismeretességgel nem elsz baj részemről, ha kász a lakatos, elbújok a garázsba pasztázni 1hétre...:S:)

Küszöbökre mit szoktak rakni? Rücsi/alvázvédő? Ed China-tól láttam először, hogy valamit tolt oda és a felső szélét síkba hozta a "kezeletlen" résszel, így a köröm sem akad meg a rétegtalálkozásnál+gyakorlatilag észrevehetetlen. Nekem perem van ott és valamiylen fekete anyag, de valami modern és tartós védelmet szeretnék oda -is.

Előzmény: vwopel (7548)
vwopel Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7550

mellékhatások tekintetében a boltost kellett volna +kérdezni:-P

 

és laikus nevegyen 2K-s alapozót:-DD

Előzmény: Bandeee1988 (7549)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7549

Na basszus... Így is felfogható tényleg... És ésszerűbb is, de ez a cimke, laikus számára szerintem több, mint emgtévesztő...:S

De tuti ez az 1:1-hez? :D Ilyen miatt nagyon nem akarnám elszúrni...

Előzmény: vwopel (7547)
vwopel Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7548

body termékek jók

minden rücsi  jó

viaszos üregvédők is jók

a lényeg: jól és lelkiismeretesen kell csinálni

Előzmény: Bandeee1988 (7546)
vwopel Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7547

A cimke kétféle csomagoláshoz is jó vagy 0.75 vagy 4 l

edző szintén

ennek értelmében amit vettél 1az1ben keverd össze

Előzmény: Bandeee1988 (7545)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7546

Eddigi felállás. Bármi tapasztalatot, minőségről, felhasználásról szívesen olvasnék! :P

Üregvédelemre és alvázvédelemre mit ajánlotok? Illetve hallottam valamiféle viasz-szerűségről, amit becsurgatnak pl az ajtóborító lemez pereméhez. De sajnos pontos nevet nem tudok. Hasznos lenne? Megéri foglalkozni vele?

Az ilyen ajtóperemes helyeket hogyan kezelnétek tutira? Én most az új lemezekről lecsiszolom -egyelőre csak a belső felükön- finom rézkoronggal a gyári selejt alapozót, kapnak wash primert, majd ha lakatos kész, telibe Mobihel alapozóval, aztán tömítőpasztázás/üregvédőzés és telibe fújva színnel. Szerintetek így jó? Valami anyagot még érdemes lenne használni? Pl az előbb említett viaszt? Hosszú távra terveznék és valószínűleg garázsos elsz az autó, de néha lehet kapni fog nedvességet...

Előzmény: Bandeee1988 (7545)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 7545

Sziasztok!

1 meglehetősen naiv kérdésem lenne, de inkább kérdezek, minthogy így szúrjam el a dolgot...

Szóval ennek mi a keverési aránya szerintetek?

0,75L és 375ml-esek a dobozok. Illetve van tapasztalatotok erről a wash primerről? Nekem dicsérték...

Van egy Mobihell 2K-s alapozóm is, ahol 1L az "alap", 0,25L az edző, ott vili, hogy 4:1-hez, tehát 1liter alaphozóoz 0,25l edző kell...
Ennél a wash primernél úgy gondolom az edző cimkéje alapján!, hogy az 2Liter "alap"hoz szükséges. Tehát a 0,75L-es alaphoz, ebből a tubus edzőből 0,140625L kell! (0,75/2=0,375; 0,375*0,375=0,140625L) ( lol ) Nem jól gondolom?



vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.07.19 0 0 7544

Géza 1160: szerintem egyik sem jó, de ha a kettő közül lehet választani, akkor a napon jobban érzi magát a festék... max. egy idő után mattulni fog , de a fényét újra elő lehet hozni polírozással !

 

A madárürülékes helyre is van megoldás, mégpedig sok réteg wax. Aztán pár esőzés és mosás után újra wax... és akkor a műanyagok stb sem károsodik a melegtől az utastérben, ha árnyékban az autó.

 

 

Döntsd el te melyiket választod.

Előzmény: Géza1160 (7541)
Paco155 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 7543

Szia:

 

ITT minden kérdésedre megtalálod a választ: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036555

Előzmény: Géza1160 (7541)
keyol Creative Commons License 2011.07.18 0 0 7542
Géza1160 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 7541

Üdvözletem!

 

Az autóm nemrég lett újra fényezve és egy kérdéssel fordulnék az urakhoz, a fényezés állagmegőrzésével kapcsolatban.

Két lehetőségem van. Az egyik, hogy olyan helyre állok, ahol nincs fa, de így reggel 9-től este 6-ig tűzi a nap folyamatosan.
A másik lehetőség, hogy fák alatt állok. Így kb 2 órát éri a nap, viszont tele lesz madárürülékkel.
Melyik a kevésbé káros?

 

Azt tudom, hogy a madárpiszok savas és nem tesz jót a festésnek, de vajon két rossz közül melyik a jobb? Ha az egész friss fényezést szívja a nap reggeltől estig, vagy egy-egy madárpiszok van rajta és esetleg az károsítja.

 

Köszönöm.

keyol Creative Commons License 2011.07.17 0 0 7540

Nekem nem feltétel az egylépcsős.Számomra a lényeg,hogy akár az 1200-1500-as gépi papír nyomát is könnyen és gyorsan vigye ki a paszta.Aztán utána jöhet a finompolír.

mykeman72 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 7539

Olyan sajnos már nincs!

Előzmény: vw_golf1.6TD (7538)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.07.17 0 0 7538

én csak a jól bevált G3-at használom, majd meséljétek el nekem is hogy milyenek az új termékek...

 

egyébként ki milyen polír termékeket használ ? ami nem több egy lépcsőnél... tehát csak egy lépcsős érdekel amivel szép eredényt lehet elérni.

Előzmény: keyol (7537)
keyol Creative Commons License 2011.07.17 0 0 7537

Sziasztok.Használt már valaki farecla profile 200 vagy  farecla profile 300 terméket?És ha igen mi a tapasztalat.Köszi

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 7536

Győrben kellene valakit ajánlani aki jó, ha valaki tud megköszönném

Előzmény: Törölt nick (7535)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 7535
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 7534

Sziasztok!

 

Most hoztam be ezt a BMW-ét németből kicsit rozsdásodik a sárvédőnél ez látható is másik oldalon ugyanez...

kérdésem,hogy ez kb. mennyibe kerül ha megcsináltatom

 

 

 

ksyy Creative Commons License 2011.07.16 0 0 7533

Hali. Valamiért nem sikerül,nem ál rá a kezem vagy a pisztolyal van valami, de igazából 6e-ért mit lehet várni? Jobbat tudok fújni a noname gagyi szettbe lévő pisztolyal. Valamit biztos nem jól csinálok.

Előzmény: vw_golf1.6TD (7530)
Rio The Best Creative Commons License 2011.07.16 0 0 7532

Hello!

Így van eszmecsere!!!(nagyon korán volt még akkor...)

Igen 93-ban végeztem Fényező-Címfestőként,és azon ritka emberek közé tartozom(hogy kissebb kitérőkkel),de ma is ott dolgozhatok,ahol tanultam a SZAKMÁT!!!(...csak a cég neve változott már kb 5X!!-:))De ennek is megvan az oka! (adózás...)

Szóval a Fényezőnek nem könnyű az élete!!Mondom IGEN NEHÉZ SZAKMA,nagy rutint és tehetséget igényel!

A másik:Nagyon problémás a müködési engedélyek beszerzése(főleg itt Budapesten!!!)...de gondolom Vidéken se egyszerű egy kabint "telepíteni"!!!

Pont ezért a 20 fős Fényező Műhelyt 2004-ben Környezetvédelem miatt 3 fősre csökkentették...(Belvárosban van a Service),én maradtam...de 2007-ben még lejjebb vitték 2 főre a jobbaknak adtak másik helyen munkát,a többinek "lapát",én meg azóta Autókozmetikázom,de örülök is ennek,mert szeretem csinálni,egészségesebb,és "elég jó biznisz"!!!Az említett engedélyek pedig messze nem olyan komolyak!

Minden jót!

Szia!

Előzmény: vwopel (7531)
vwopel Creative Commons License 2011.07.16 0 0 7531

1: ez nem vita hanem eszmecsere;)

2: tökéletesen rámutattál a lényegre: SZAKMA, nagybetűvel

3:totál igaz, h folyamatosan kell az új dolgokat megtanulni

4: ha nincs a ,veleszületett,, alap akkor nem lenne a 18 éves profi multad:-DD

5: ha megfigyelted én a 70-80-as évekről beszéltem;)

6: én már abba hagytam a ,,hobbit,, évente 1 max 2 javítás a saját kocsikon, de vallom, h ezekkel a modern anyagokkal élmény dolgozni

A neolux a ladára, 8-10 liter 3-4 rétegben, na az kihívás volt;)

Előzmény: Rio The Best (7529)
vw_golf1.6TD Creative Commons License 2011.07.16 0 0 7530

ksy: hogy-hogy nem tudod használni a SATA másolatot oldószeres festékkel ? én használok víz-bázisút, oldószereset egyaránt ! lefújtam már vele pár autót ...

Előzmény: ksyy (7528)
Rio The Best Creative Commons License 2011.07.16 0 1 7529

Jó Reggelt!

Távol áll tőlem a vita...sőt!!!Inkább elmondanám,én hogy látom az Autófényező SZAKMÁT...

1993-ban vizsgáztam,és azóta (főleg) Merciken dolgozva én azt tapasztalom,hogy mint minden a mai világban(az autós szakmák is) nagyon-nagyon változnak!!!

Abban egyetértek,hogy erre születni kell,mert nehéz(de szép),és rendkívül összetett szakma!Azt már "nem osztom",hogy 1 év alatt eldől kibők lesz Fújóember,és ki fog előkészíteni-majd összepucolni!Ez azért lehetettlen ennyi idő alatt,mert a 18 év alatt rendszeresek voltak nekem is a tanfolyamok,mivel mindig jön egy új anyag-egy új szín,és ezeket meg kell tanulni használni!

Másként kell fújni egy ezüstöt,másként egy Gyöngyházat vagy fehéret-feketét!!

Mostmár még az UNI-t is lakkozni kell,ugyanúgy mint egy metál színt!

Én véleményem szerint,fújni bárkit meg lehet tanítani,de kittelni senkit!!!Na,erre születni kell...és ha ezt a folyamatot elrontod,akkor már rossz lesz a végeredmény is!!

A Márkaszervízekben manapság csak elemcsere van...a 30 éves Audin lehet tanulni Kittelni,a mai kocsikon már nem!

Na,ennyi a lényeg,ezt szerettem volna (barátilag) leírni!

Minden jót!

Előzmény: vwopel (7525)
ksyy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7528

Fényező pisztoly terén érdekelne pár dolog. Van egy SATA másolatom, Vaterás 1.4-es dűznivel. Valahogy oldószeres festékkel nem tudom használni, van különbség pisztoly terén? Úgy értem melyik mihez jó.

ksyy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7527

Én csak itthon házilagosan akarom a legjobbat kihozni magamból illetve az autókból. Megjegyzem ese a lakatolás se a fényezés nem szakmám és még csak közel sá álok hozzá,de megcsinálom maximálisan szerintem amit csak lehet. Lakatolás terén most a 30éves Audinkat csináltam. Fényezés terén meg látnom kellene egy fényezőt munka közbe. Én sokkal jobban tanulok vizuálisan mint könyvből.

Előzmény: ksyy (7526)
ksyy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7526

Hali. Nálam ez úgy volt, egy Renault 19-es, Simson tank stb, saját autóm 2K ipari festék,van olyan mint anno a gyári festése csak sokkal vastagabb, napokba Golf 3 és 2-3nap múlva az Audink. Ebből normálisnak mondható festék a 120-as Skodámon van.Sajnos nincs lehetőségem fényező mellett tanulni igy csak magamtól ahogy sikerül. Akár pár óra gyakorlással is előrébb lennék, ha szakember mutatna meg pár dolgot.

Előzmény: vwopel (7525)
vwopel Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7525

Kölyök koromban előbb a kerót fújtam, utána a haveroknak bukót-motort és így saját bőrömön eljutottam a szgk fényezésig. És akkor még csak neolux volt vagy nitró. Sprio alsó és felsőtartályos csuzli (ami a mai napig működik)

Be kell állni 1 profi mellé, 1 évig csiszolni meg csiszolni és lesni minden mozdulatát és akkor vagy lesz belőled festő vagy megmaradsz csiszolónak;) ..........mert ami nem született meg veled azt nehéz összeszedni

 

Nem ismerem az alapozódat, én mindenre buda primert használok.

1 alváz-üregvédelem 2 év, és utána mindíg lehet ,,korrigálni,,

Előzmény: ksyy (7523)
ksyy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7524

Hali. Akkor ez csak pár évig lesz jó?!

Előzmény: Peti251 (7522)
ksyy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7523

Hali. Akkor ezek szerint nem az igazi a korroziógátló. Úgy értsd a "tanulást",hogy gyakorolok a saját autókon. Sajnos még nem voltam fényező műhelybe igy még nem láttam szakembert.

Előzmény: vwopel (7521)
Peti251 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7522

alapozó, majd fedőfesték, aztán alvázvédő. Az alapozó nem zárja a le a fémet, úgy mint ahogy az alvázvédő sem. utóbbi a kavicsfelverődés ellen véd.

Előzmény: ksyy (7519)
vwopel Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7521

1: ha már rákented akkor mind1

2: festést könyvből sztem nem lehet megtanulni

2a: elkezdel valamit fújni és folyamatosan hígítol rajta, magyarul: gyakorlat teszi a mestert;)

Előzmény: ksyy (7519)
ksyy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7520

Bocs,Zoralux. Kicsit elirtam.

ksyy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 7519

Hali Mindenkinek!   Érdeklődnék van-e valakinek tapasztalata a Zoralusz korroziógátló alapozóval kapcsolatba. Napokba fejeztem be az Audink lakatolását (Audi 80-as 81-es évjárat) és ezzel kentem le a lemezt majd pasztáztam mindkét oldalt  és ment rá az alvázvédő. Elméletileg jó lehet pár évig? Tél előtt kap egy vastagabb réteg alvázvédőt még. Még ezen a héten fújni kel,viszont mindig "szenvedek" a festék viszkozitás beállitásával kapcsolatba. Mihez lehetne hasonlitani a viszkozitást?  Mivel soha senki nem mutatta meg igy csak autodidakta módon "tanulok". Van egy hvlp rendszerű pisztolyom,igaz csak valami másolat,de érdekelne a beállitás. Szóráskép,nyomás pl. A kompresszorom egy 50l-es Güde, van vizleválasztó,kilépő nyomás szabályzó a leválasztón. Szóval kis sakmai segitségre lenne szükségem. Előre is köszönöm.

vwopel Creative Commons License 2011.07.14 0 0 7518

""De mondjuk igy hogy mondod a vonohorot az az otletem tamadt, hogy nyulvanyra furok felulrol (csomagtarto sikja) 1-2 lyukat es akkor erositek egy lemezt, amit huzok.""

 

hááát ezt ugattam, ehez vágjál ablakot a gerenda végére

Előzmény: no_holy_shit (7517)
no_holy_shit Creative Commons License 2011.07.14 0 0 7517

a gyari horog nem a nyulvanyoz csatlakozik ha jol tudom. Ha olyan lenne mint a regebbit VW-k, akkor egyszeru lenne.

 

De mondjuk igy hogy mondod a vonohorot az az otletem tamadt, hogy nyulvanyra furok felulrol (csomagtarto sikja) 1-2 lyukat es akkor erositek egy lemezt, amit huzok. A hatfalon csak a lokharito rözitesi pontjai vannak es szerintem ha annal fogva nem lehet annyit huzni a hatuljan (huzni azt is kell, de kevesebbet)

Előzmény: vwopel (7516)
vwopel Creative Commons License 2011.07.14 0 0 7516

úgy mint a vonóhorog, vagy ablakot a hátfalra a gerendánál és ott bele valami kampós szögvas

Előzmény: no_holy_shit (7515)
no_holy_shit Creative Commons License 2011.07.14 0 0 7515

F astra Caravan bal hatso nyulvanyat (es padlolemezet) kelle hatrahuznom (dozer van, BH ules alatt a C oszlop talpanal van egy gyürödes). Hatul hol lehet/erdemes megfogni a kocsi hatuljat?

 

diessel Creative Commons License 2011.07.08 0 0 7514

talaltam egy  satat ha valakit érdekelne

http://hirdetotabla.duen.hu/egyeb/egyeb/atafenyezpiztoly69712

mykeman72 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 7513

Ezért is sokkal lassabb a Sata utánzat,ill a szórásképe,és az anyagfelhasználása is nagyobb a konkurens pisztolyokhoz képest.

Előzmény: maseratisti (7510)
Surci126 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 7512

Bocshból csak kéket szabad venni.

Előzmény: maseratisti (7511)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.06 0 0 7511

Na ez se rossz, de árban ez is a metabo kategóriája ... nem könnyíted meg az életem :-)

Előzmény: Surci126 (7507)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.06 0 0 7510

Nézegettem a HVLP szórópisztoly adatlapokat a neten. Tudja valaki hogy egy SATA pisztolynak (konkrétan 3000 D .... az a digitális kijelzős) miért a többszöröse a levegőigénye, mint egy másolatnak, Erba-nak, Güdének, Extolnak, no name-nek? 

 

Erba 170l, Güde 190l, no-name 210-310l ....SATA 424,5l/perc!!! Mindegyik ugyanaz a fúvókaméret...

 

Vagy csak annyi hogy a SATA megmérte, a többiek meg hasra ütnek?

antonijo Creative Commons License 2011.07.05 0 0 7509

sziasztok.

 

narancsos felület polírozására valami eljárás? házi munka lenne....

egy akril motortető, és egy metál-lakk ajtó

milyen anyagok? csak gépi csiszolással lehet ?

az akrilnak nem veszi ki a fényét a dúrva polír?

 

Dózerbike Creative Commons License 2011.07.05 0 0 7508

Nekem is ugyan ilyen Bosch-om van, meg Festool Rotex. Polírgépből egy Aldi-s Einhell koppintás, ami egész használható, csak kisebb tárcsát vettem rá, mert bazi nagy 180-as volt rajta.

Excenter csiszolóból szerintem érdemes valami jobbat venni, mint a 10 ezer Ft körüli minőséget. Egy használt minőségi  gép jobban megéri, mint egy olcsó barkács. Persze arra vadászni kell.

Surci126 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 7507

Nekem ilyen van:

 

Polírhoz meg Einhell.

Előzmény: maseratisti (7501)
Surci126 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 7506

Szia!

 

Rendszeresen polírozok,géppel,csak a Faréclát tudom ajánli,amúgy soha nem maszkolok,a műanyagokat át törlöm vizes szivaccsal és

ennyi. Várjuk a képeket.

Előzmény: hamvasat (7028)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.05 0 0 7505

Persze,hogy nem kell.Végülis az elő is megkapaszkodik mert elég szemcsés a metál.

:-)

Előzmény: atubus (7497)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7504

Ismerős a probléma... :(

maseratisti Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7503

szemezgettem a levegőssekkel is, csak oda meg legalább 3-350l/perc kell 

 

Előzmény: atubus (7502)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7502

Ezért jutottam én is ehhez a géphez amit linkeltem!

maseratisti Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7501

jaaaa...akkor lehet majd én mondom meg milyen a cucc :-) végülis az extol nálam bevált, bár sarokcsiszolóból metabo-t vettem, mert nem sokkal volt drágább mint az extol prémium :-) excenternél viszont a metabo 25-nél kezd, és ami értelmesebb az inkább 45.000 :-(

 

 

Előzmény: atubus (7500)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7500

Rendben,de csak kb. augusztus végén ugrok neki a kocsinak, addig gyűjtögetem az infókat, eszközöket!

maseratisti Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7499

Most csak ilyen kis 4000 Ft-os extol craft rezgővel nyomatom ... de bírja :-)

 

maseratisti Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7498

Csiszolóról majd kérek tapasztalatokat, mert szemezgetek vele :-)

Előzmény: atubus (7497)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7497

A második réteg előtt már nem kell ködölni, ugye? Ott már megkapaszkodik az alatta lévő lakkrétegen, ha jól tévedek.

Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7496

Először ködölöm.A rugalmasítóval nincs tapasztalatom.

:-)

Előzmény: atubus (7495)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7495

Na azéééé!

Mielőtt az első lakkréteget fújod át szoktad ködölni, vagy rögtön fényesre fújod?

Rugalmasításról ki mit tud? Lehet/szokás a bázist is rugalmasítani? Én csak 2 komponensűhöz való rugalmasító adalékot láttam,vajon mehet ez is bázisba?

Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7494

Nem brutál narancsos akkor úgy mondom....tehát vállalható minőség lett.

:-)))

Előzmény: atubus (7493)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7493

Azt ne mond h nem lett narancsos, nehezen hinném el, a gyári fényezések is narancsosak, a profi fényezések is ha nem polírozzák!

Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7492

Én találomra szoktam 15 perceket várni a rétegek között és nem lett se narancsos se kráteres.Igaz oldószeres volt a lakk.

Előzmény: atubus (7490)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7491

Néztem a Satás videókat a jutyubon és a legtöbb fényező mint a vadállat egy rétegben felviszi az összes lakkot.Hogy a pitchába nem folyik meg nekik?

Előzmény: atubus (7490)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7490

Úgy tudom azért lesz kráteres  mert az asló rétegből még nem távoztak megfelelően a gázok. Vhogy be kéne lőne azt a pontot amikor még nem kemény a de már "kiszellőzött" a lakk, gondolom akkor kéne fújni a következő réteget. Csak attól tartok, ha túl sokat várok a lakk jó narancsosra kikeményedik és ha ráfújok még egy réteget azt már hiába polírozom ha alatta narancsos. Szóvel ez itt a dilemma.....

Előzmény: Kickdown_Rocky (7489)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7489

Én már láttam sok vízbázisú fényezést ami kráteres volt és fényező fújta.Nem tudom miért lesz olyan.

Előzmény: atubus (7488)
atubus Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7488

Tapasztaltaktól kérdezném, hogyan érdemes több rétegben lakkot fújni? Mennyit várjak a rétegek között? Legyen még friss ragadós mikor ráfújom a következő réteget? Vagy várjam meg míg kikeményedik(esetleg polír a narancsosság ellen) és utána a következő réteg? Jártam már úgy hogy nem vártam eleget és kráteres lett az egész, nem tudom mi lenne a titkos recept(talán a fényezőkamra).

Kb. szobahőmérsékleten fújok majd garázsban oldószeres mobilhel lakkot.

Ha a bázisba(sima matt fekete,ez lesz fényes lakkal fújva) szemét kerül és kicsiszolom 3m szivaccsal csak azon a pöttyön ahol a szemét van, a lakkozás után észrevehető színeltérés azon a pöttyön(sima fekete lesz, semmi metál,gyöngyház stb..)?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

johannes. Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7487

Köszönöm.

Előzmény: maseratisti (7486)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7486

Többen elégedettek vagyunk az 1,4-es ERBA HVLP-vel. Néhol 9.900, de 12 körül tuti be lehet szerezni.

 

http://www.szerszamwebaruhaz.hu/20180_festekszoro_HVLP.html

 

itt 11.990 Ft, de lehet kis keresgéléssel lesz olcsóbban is.

 

Én a lakóhelyem egyik barkácsboltjában 9.000-ért vettem.

 

Előzmény: johannes. (7485)
johannes. Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7485

Sziasztok!

 

Kompresszort már sikerült szereznem.

 

Milyen festékszóró pisztolyt vegyek,hány milliset?

Nem kell profi.

 

Köszönöm!

antonijo Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7484

 

Az a videó.

pfu.

pisztoly. digit kijelzővel ?

asziszem én a kőkorban élek. ehez az enyém még csak kőbaltának sem mondható. esetleg fadorongnak.

azannnya.

 

 

Előzmény: maseratisti (7472)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7483

:-))))

Engem sem zavar csak kérdeztem,amúgy mindenhol istenítik ezt az Erba pisztolyt.

:-)

Előzmény: maseratisti (7482)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7482

Hááát :-)

 

Eddig 2 próbafújást csináltam kíváncsiságból a pisztolyokkal, csak hogy megtudjam milyen, mert csiszolási fázisban vagyok 2 autómnál is. Illetve még abban is csak félig mert közbejött egy garázs lomtalanítás.

 

Lehet hogy később lekopik de most ennyiért...tőlem lekophat. :-) Szórjon szépen, és akár zebracsíkos is lehet mint Győzike :-)

Előzmény: Kickdown_Rocky (7481)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7481

Szia!

A kék bevonat nem kopott még le neked?Azt olvastam valahol,hogy festve van nem szinterezve és hamar megkopik.

:-)

Előzmény: maseratisti (7472)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.04 0 0 7480

Elhiszem de évi 1-2 elem fényezéséhez pénzkidobás megvenni.

:-)

Előzmény: mykeman72 (7475)
atubus Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7479

Szuper, köszönöm szépen!

A csiszoló sztem jó vétel, nyomatékhatárolós, ilyet meg nem láttam még csak hasonló árban sem!

Előzmény: vwopel (7478)
vwopel Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7478

össze köthetsz 2 kompresszort, a kicsi ,,rásegít,,a nagyra

csiszolóról: majd akinek van olyan

Előzmény: atubus (7476)
diessel Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7477

mi az az rps tartály?

Előzmény: mykeman72 (7475)
atubus Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7476

Grat. sok sikert hozzá! Nekem nem tud vki segíteni? :)

mykeman72 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7475

Csak saját tapasztalatot tudok megosztani,mert mi is Sata pisztolyokkal,RPS-tartállyal dolgozunk. Igaz,hogy nem olcsó,de megéri az árát,mert kategóriájában verhetetlen.

Előzmény: Kickdown_Rocky (7473)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7474

Meg is vettem ezt az 1.4-es Erba pisztolyt 9990-ért.

:-)

Előzmény: maseratisti (7468)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7473

Csávó nem ma kezdte az látszik.

:-)

Előzmény: maseratisti (7472)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7472

A színt szépen terítí, egyenletes is, de kicsit közelebb kell tartani és nem olyan haladós. Inkább a lakkozásnál lehetnek hiányosságai a 0,8-asnak..illetve szórógittre tök alkalmatlan.

 

Én kisebb fújásokhoz vettem mert 7000-et megért :-)

 

A terv az hogy veszek még egy 1,4-est, és akkor az meg csak lakkozó pisztoly lesz :-)

 

Youtube-on néztem most SATA videókat...nem rossz annak akinek a kenyérkeresete, de nekem köszi 25.000-ből 4 pisztoly otthon fújkálni tök oké. Egy SATA meg 160.000....

 

De a video az állat :-)

 

Előzmény: Kickdown_Rocky (7470)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7471

Ez az.

:-)

Előzmény: maseratisti (7468)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7470

A minibe nem kicsi a 0,8-as düzni?Lehet azzal metált fújni?

Előzmény: maseratisti (7466)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7469

Asszem az Erba 1,4-es lesz a befutó 9900-ért.

:-)

Előzmény: maseratisti (7466)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7468

Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7467

Köszönöm neked is.

:-)

Előzmény: maseratisti (7466)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7466

Szerintem is jó az ERBA. Nekem van egy kis 0,8-as mini HVLP-m és egy 1,4-es HVLP-m is. Mindkettő szépen egyenletesen szó, és jól beállítható.

 

A mininél további előny a kicsi levegőigény. Már 70l/min levegővel beéri. kis kompresszorosoknak ez nagy fegyvertény.

Előzmény: Kickdown_Rocky (7463)
maseratisti Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7465

Szia a spraytöltés a legegyszerűbb, de korántsem a legolcsóbb mulatság.

 

Az "üres" (levegővel, segédanyagokkal töltött) flakon kb 1200-1500 Ft. Ebbe 1 dl festék fér.

tehát színtől függően átlagosan 2-2500 Ft egy spray. Mondjuk egy elemre elmehet akár 2 is, mert azért az nem porlaszt olyan szépen mint egy hvlp pisztoly.

Előzmény: johannes. (7462)
atubus Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7464

Nincs mit! Azért ne vedd szentírásnak amit mondok, ez csak az én véleményem!

Előzmény: Kickdown_Rocky (7463)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7463

Köszönöm szépen!

Üdv.

:-)

Előzmény: atubus (7461)
johannes. Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7462

Üdv.

 

Szeretném lefújni az autóm 5. ajtaját és az első sárvédőket,viszont nincs megfelelő kompresszorom,pisztolyom.

Kikeverik nekem spray-be is.

Kérdésem,hogy neki álljak így vagy teljesen felejtős a dolog?

Hozzáteszem az autó nem metálfényű és 300 forintot ér,tehát nagyon nem számít a precizítás.

Tehát megoldható e?

atubus Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7461

Hali! Én Erba mini hvlp-t használtam, meg voltam vele elégedve. Szerintem jobban megéri mint azok a sata másolatként árult pisztolyok. Nem elhanyagolható, hogy dűzni szettet is vehetsz az Erbához(gondolom a Güdéhez is van), míg a sata másolathoz nem(legalábbis amikkel én találkoztam).

Előzmény: Kickdown_Rocky (7459)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7460

Elírtam bocs: Güde.

:-)

Előzmény: Kickdown_Rocky (7459)
Kickdown_Rocky Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7459

Sziasztok!

Festékszóró pisztolyt nézegetek itthoni fényezéshez.A kiszemeltek a Gübe és az Erba.Mindkettő 10 ezer körül van.Esetleg van valakinek valami tapasztalata ezekkel?

Üdv.

:-)

atubus Creative Commons License 2011.07.03 0 0 7458

Üdv mindenkinek!

 

Saját autóm festésére készülök és pár dologban kérném a hozzáértők segítségét!

Eddig amiket fényeztem(kisebb elemek) kézzel csiszoltam(csiszolóblokkal), most viszont vennék egy olcsóbb csiszológépet, ez a kiszemelt: http://extol.hu/termekek/171222/rotacios_csiszologep_450W_atmero_150_125mm_ford_4000_13000.html

Mit gondoltok róla?

 

Másik kérdésem, hogy lehetséges-e két kompresszor (25l meg egy 50l, légszállításukat még nem tudom) közösítése? Be lehetne kötni a két kompreszort mondjuk egy nyomásmérős víz/olajleválasztóba?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

diessel Creative Commons License 2011.06.30 0 0 7457

van

 

Előzmény: antonijo (7453)
Dózerbike Creative Commons License 2011.06.30 0 0 7456

Már nem lehet egyéni felkészülés alapján ingyen vizsgázni? Én így szereztem meg a második szakmám 16 éve.

Csak a könyveket kellett megvennem, de azt is vissza lehetett volna vinni.

Előzmény: bexxter (7455)
bexxter Creative Commons License 2011.06.30 0 0 7455

http://oktav.hu/tanfolyam/karosszerialakatos_budapest

 

De van még pár helyen, ahol nem 300e/félév.. aki meg 23 alatti(beiratkozáskor) annak nyomás valamelyik nappali suli, első szakma ingyenes.

Előzmény: Virago_1000 (7454)
Virago_1000 Creative Commons License 2011.06.30 0 0 7454

link?

 

Szerintem is a szorgalomtol fugg a dolog.

Előzmény: bexxter (7450)
antonijo Creative Commons License 2011.06.30 0 0 7453

van valaki nyíregyháza környékéről ??

 

maseratisti Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7452

amúgy halvány fogalmam nincs az egészről, úgyhogy majd kérdezek jó sokat :-)

maseratisti Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7451

óóóóóó...hát van benne hiba bőven.

 

Ez csak egy ideiglenes smink volt. ki kell lakatolni a sárvédőíveket, hátfal alsó részét, és az ajtók alját. Ez csak egy gyors üvegszál+kitt+szórógitt+festés volt hogy ne rozsdásan, lyukasan nézegessék a kocsit :-)

 

De mivel a cégvezetést otthagytam, épp ráérek ezzel játszogatni így nyáron :-) És amit közben tanul az ember az tök jó.

 

 

Előzmény: bexxter (7450)
bexxter Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7450

Képeken nem rossz, de élőben bármilyen is lehet ezek alapján :)

 

Amúgy 1éves lakatos suli 2x100e Huf gyakorlattal együtt, nyílván nem annyi mint rendes suliban, de aki szorgalmas és ügyes...

Fényezés picit drágább, de nem vészes az sem. Persze ha valakit ennyire foglalkoztat..

Előzmény: maseratisti (7449)
maseratisti Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7449

Másnap a ringen elég sokan nézegették az előző nap "low cost" fényezett autót.

 

1,5 dl festék 2400Ft, 2 dl lakk 780Ft, egy szórógitt 1700Ft, némi csiszolópapír..meg egy nap meló.

 

Az eredmény:

 

 

 

maseratisti Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7448

Sziasztok...nálam is hasonló cipő van...

 

Olyan árat mondtak a normális minőségű fényezésre hogy inkább megtanulok lakatolni, fújni.

 

Amúgy ezek az 1.4-es dűznis ERBA HVLP-k nem rosszak azért a 10-esért. a múltkor a maseratit 2 nap alatt az udvaron csaptam össze a WTCC-n való kiállítás előtt valami kompresszorhoz ingyen adott alsótartályos pisztollyal. Annál csak jobb lehet a majdani eredmény.

 

Múltkori "partizánakcióm" képei :-)

 

Előzmény: Bandeee1988 (7447)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7447

Na igen és ez a gáz!!!

MA beszéltem 3karosszériással is, bele is fáradtam!
1. veteránosok, Murányi és Társa, itt Hidegkúton, ő szépen elmondta mit hogy, de ott homokolással indulna a dolog, aztán Washprimer, epoxi... 1-1,5misi...:D Másik meg 3-400 ezer, de ott a csáó washprimerről nem is hallott, lemeztalálkozásokat alvázvédővel tömítené le, stb...

Szerintem az lesz, veszek egy maszkot, felcsiszolom a lemezeket és itthon elkenegetek... Akkor már sokkal előrébb lesz a dolog...

Előzmény: Dózerbike (7443)
antonijo Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7446

Sziasztok

fényezéssel kapcsolatban kérdeznék.

Mondhatni majdnem full kezdőként. Igaz, vagy 6-8 éve fújtam egyedül komplett autót is, de az még más vlág volt.

a mai festékektől fosok :)

na meg az akkori trabant-lada festék igények nem voltak túl magasak. :)

namost itt az öregedő seatunk ajtaját kéne átfesteni, mert asszony benyomta. kiegyengetés megvolt. megsziszoltam a sérülést, és kapott gittet. ezt már át is csiszoltam.

namost innen hogyan tovább?

van kedve valakinek segíteni?

milyen folyamat, milyen anyagok?

elnézést, hogy nem konkrét kérdéssel jövök.

Segít valaki?

esetleg valaki nyíregyháza közeli lelekes tag? vagy lelkes kezdő, némi tapasztalattal? nincs véletlenül?

vwopel Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7445

És ez?

 

Cégünk olcsón, jól és gyorsan dolgozik. Ön ezek közzül kettőt választhat.

Előzmény: Dózerbike (7443)
vwopel Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7444

Ez ,,ezeréves,, dolog:-)

Rezsi óradij

segítőkész embereknek      1xxx

Ha nézi                              2xxx

Ha tanácsot ad                   3xxx

Ha segíteni akar                 4xxx

Előzmény: Dózerbike (7443)
Dózerbike Creative Commons License 2011.06.29 0 0 7443

Egy Csopaki szervizben volt kirakva ez (vicces) tábla:

 

Óradíj 4000 Ft.

Ha a kuncsaft is jelen van a munkánál, akkor 6000 Ft.

Ha segíteni is akar, akkor 8000 Ft.

 

:)

Előzmény: Bandeee1988 (7442)
Bandeee1988 Creative Commons License 2011.06.28 0 0 7442

Sziasztok!

Van itt valaki, aki elvállalna egy '88-as, szerintem annyira nem vészes, kombi Dacia lakatolását? Budai az autó, lehetőleg Budapest környékén szeretném lakatoltatni, esetleg én is segédkezni/dolgozni rajta... (Több kéz több rozsdát csiszol alapon.)
A lakatolás a nyár folyamán lenne aktuális.

Üdv.

fillipo Creative Commons License 2011.06.25 0 0 7441

autot akarok teli fénybe mattot festeni..

 

Előzmény: vwopel (7440)
vwopel Creative Commons License 2011.06.23 0 0 7440

De azt miért nem árulod el mit akarsz festeni???

Előzmény: fillipo (7439)
fillipo Creative Commons License 2011.06.23 0 0 7439

nálam a baloldali a batt a jobb oldali selyem fény.. na én annyire matt szint szeretnék csak bordóba

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.22 0 0 7438

Neoluxot hígítani lakkbenzin hígító?

Dózerbike Creative Commons License 2011.06.21 0 0 7437

Ha lakk helyett fújunk még egy réteg festéket, akkor megvan  kellő rétegvastagság. De én is inkább lakkozok. :)

Előzmény: keyol (7436)
keyol Creative Commons License 2011.06.20 0 0 7436

Pontosabban nem is az ,hogy nehezebb eltüntetni hanem inkább félő ,hogy elkopik a festék mire kiszedjük belőle a szemetet,koszt.Ha viszont lakkozzuk akkor a lakk kopik és nem a festék ezért kisebb az esély ,hogy szembenéz velünk az alapozó :-)

Előzmény: Dózerbike (7434)
keyol Creative Commons License 2011.06.20 0 0 7435

Az autólakk talán nagyobb kopásállóságú és karcok ellen is jobb,de kinek a pap kinek a paplan :-)Amúgy ami van selyemfényben az van magasfényben is....Én egyébkét magasfény alá gépi 600-as papírt használok.

 

 

Előzmény: Dózerbike (7432)
Dózerbike Creative Commons License 2011.06.20 0 0 7434

Mert ha beleszáll valami kosz a festékbe, amire nagy az esély, akkor abból nehezebb eltüntetni, mint a lakkból. Kevésbé látszik.

Na meg nem tudom, hogy azokat a színeket, amik selyemfényből léteznek, az mind van e magasfényben is.

Előzmény: mykeman72 (7433)
mykeman72 Creative Commons License 2011.06.20 0 0 7433

Miért nem egyből magasfényű bútorfestékkel próbélkozol?

Előzmény: Dózerbike (7432)
Dózerbike Creative Commons License 2011.06.20 0 0 7432

Miben tud többet egy bútor felületen az autóipari lakk, mint a bútoripari? Árban gondolom nem jobb, minőségben konkrétan mit tud többet? Jobban polírozható, fényesebb,  kevésbé folyik meg stb?

 

Természetesen a selyemfényű festéket is becsiszolom a magasfényű lakk alá. Mint az alapozót, 320-assal, aztán ha szükséges, még finomabbal, de ez elég szokott lenni.

Előzmény: keyol (7428)
vwopel Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7431

Szia! Mit akarsz festeni?

Én a 70-es 80-as években fényeztem. Az akkori anyagokkal kellett ,,csodákat,, előállítani

A neolux festék katepox hígítóval olyan matt volt amilyet most Te szeretnél:-)

Előzmény: fillipo (7427)
keyol Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7430

A 7429-es hozzászólást Dózerbikének szántam...

keyol Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7429

Amúgy te a selyem festék fújása után hányas papírral csiszolod be a lakk alá?Vagy akkor már nem csiszolod hanem a festék száradás után fújod a lakkot?

Előzmény: fillipo (7427)
keyol Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7428

Ismerem a Milesi és az icla lakkjait is.Én már fújtam autólakkot bútoripari alapozóra és semmi gond nem volt vele,de akkor ez a dolog valamiért annyiba maradt.Most viszont átállok erre a dologra.Viszont az IMPA lakkal még nem fújtam semmilyen felületre.Hozzám közeli autófesték boltban lehet kapni ezt a fajta autólakkot és gondoltam kipróbálom,ha bejön akkor ezentúl így fújom a magasfényt.

Előzmény: Dózerbike (7426)
fillipo Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7427

hellosztok érdeklödbnék hogy matt festést mivel lehet elérni... voltam festékboltba ipari lematitva.. az olyan 20-as fényerőségű .. nekem az nem elég matt, nekem annyira matt kéne mint pl az alapozó, az lenne a kérdésem hogy mivel, vagy milyen bázisú festékkel lehet elérni hogy full matt legyen a festés..?

meg még anyit hogy ha a selyemfényüre matt lakot fujok az nem lesz matt az marad ugyanugy selyem...

Dózerbike Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7426

Egy ideig én is magasfényű festékkel fújtam, aztán megtudtam, hogy egy autófényező, aki bútor magasfényt is vállal, az selyemfényű festék+magasfényű lakkal állít elő magasfényű bútor felületet.

Gondoltam, ha ő így tartja jónak, akkor valszeg ez a jobb. És én is így kezdtem el a magasfény fújást, de én bútoripari festékekkel és lakkokkal, eddig Milesivel és Akzoval. A lakkból az Akzohoz 100% edző kell, a Milesihez 50%. Nekem az Akzo talán egy kicsit jobban bejött.

Amit te kérdeztél lakkot, arról még nem is hallottam, de ahogy nézem ez nem bútoripari lakk.

 

A kérdés szerintem nem az, hogy fán,MDF-en stb hogyan viselkedik, hanem hogy a bútoripari festékekkel milyen viszonyban lesz, amire ráfújod.

Előzmény: keyol (7423)
Surci126 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7425

Így van!

Előzmény: Dózerbike (7413)
mykeman72 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7424

Azt nem tudom bútoron hogy viselkedik,viszont karosszérián nagyon jól lehet vele dolgozni,

Előzmény: keyol (7423)
keyol Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7423

Ez is bútorra kell:-)Eddig magasfényű festékkel fújtam a végső fázist most viszont lakkal tervezem..

Előzmény: Dózerbike (7422)
Dózerbike Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7422

Autót is fújsz?Vagy ez is bútorra kell?

Előzmény: keyol (7421)
keyol Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7421

Az IMPA MAGIC HS lakk érdekelne terülés polírozás stb szempontból....Köszi

Előzmény: mykeman72 (7420)
mykeman72 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7420

Melyikről?

Előzmény: keyol (7419)
keyol Creative Commons License 2011.06.19 0 0 7419

Sziasztok.Mi a véleményetek az impa lakkokról?

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.17 0 0 7418

Na a tisztán látás végett:azért kellett a buda primer, mert arra mehet a 2k festék, a trinátra biztosan nem, erre megesküdött mindenki, valamint arra is, hogy a trináttól jobb minőségű, jobb védelmet biztosít a buda primer.

 

Miután a trinát alapozós festés rendesen kiszáradt, próbaképpen rámentem a buda primerrel, még este kipróbáltam. Hígítottam is, ne az legyen, hogy a hígítás nélküli nem kapja fel, a hígított meg igen. De nem, szép felület maradt, nem kapta fel, nem ráncosodott meg, a próbát állta, minden rendben. Így a köv rétegrend maradt: fémtiszta felület -> trinát alapozó -> buda primer -> 2k festék.

 

Előzmény: Törölt nick (7405)
Virago_1000 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7417

Pontosan hogy a foszfat semlegesiti.

Előzmény: gokartbéla (7414)
Virago_1000 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7416

http://cgi.ebay.co.uk/ONE-SHOT-INSTANT-LIQUID-DRAIN-CLEANER-1-LITRE-/310323228895?pt=UK_HomeGarden_CLV_Cleaning_CA&hash=item4840b4b0df

 

ilyen lefolyotisztitoval tisztitottam feknyergeket peldaul, ami inkabb kensav tartalmu. A vastag nagyjat (flake) lehozta, es egy barna reteget hagyott, ami enyhe feluleti rozsda.

Es az a vicc, hogy a megmunkalt feluleteket nem is bantotta, csak a nyers ontott feluleteket.

Tudom, hogy a sosav enyhebb, de a kaszni lemezeket nem probalnam meg vele, hiszen az sokkal "fogekonyabb" a rozsdara, mert kisebb szentartalmu acel.

 

Bar elgondolkoztato, ha higitom a sosavat(a boltban eleve higitott van) es miutan attorolgetem vele, azonnal lemosom, es foszfatozom azonnyomban, akkor nem fogja megkapni.

 

Hiszen a vastelepen arult lemezek is foszfatreteggel vannak tartositva.

 

Javitsatok ki ha tevednek.

Előzmény: gokartbéla (7403)
Dózerbike Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7415

persze biztos. Csak így dupla munka. Én inkább egyből rozsdamaró-átalakítóval mennék  rá.

Előzmény: gokartbéla (7414)
gokartbéla Creative Commons License 2011.06.16 0 0 7414

Azért van semlegesítési lehetőség is a reakció megállítására.Sztem.

Előzmény: Dózerbike (7413)
Dózerbike Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7413

a sósav nem jó vas rozsdátlanítására, mert bár lehet hogy lemarja a meglévő rozsdát, de reakcióba lép a vassal, vagyis újra rozsdás lesz a vas.

Előzmény: gokartbéla (7403)
sztvibi Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7412

Hát ezt szomorú hallani. Köszi a választ!

Előzmény: Sanyi-ka (7404)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7411

Igen, homokfújt felületre fújtam.

Előzmény: Surci126 (7409)
Surci126 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7410

Félreértés ne essék én nem tudom hogy menthető e a helyzet (szerintem nem) de nitroval a legegyszerűbb eltávolítani a festéket.

Persze az sem mindent festéket tud "lehozni".

Előzmény: Surci126 (7407)
Surci126 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7409

Fémtisztára festetted?

Előzmény: Törölt nick (7408)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7408

Sírok egy kicsit aztán nekiállok.

Előzmény: Surci126 (7407)
Surci126 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7407

Nitrohigító.

Előzmény: Törölt nick (7405)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7406

Vagy ha már rajta van a trinát, milyen festékkel védhető, menthető a helyzet?

Előzmény: Törölt nick (7405)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7405

Megkérdem itt is: trináttal kentem le az alkatrészt. Persze, mikor már lekentem, akkor szóltak, hogy az így nem lesz jó, nem olaj/benzin/levegő álló, buda primerrel kellett volna.

Újra lecsiszolni nem lenne túl nyerő.

Hogyan tovább? Ha átfújom buda primerrel, menthető még? Vagy mindenképpen nullára kell csiszolnom?

Tényleg ennyire fos a trinát?

Sanyi-ka Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7404

Nem lehet,leég a kemencében...Aluminium hegesztéssel,esztergálással.

Előzmény: sztvibi (7402)
gokartbéla Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7403

Szia

 

Sósav lesz a szer.Csodát látsz.Csak a rozsdát szedi le.

Előzmény: Virago_1000 (7395)
sztvibi Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7402

Szinterezéshez nem lehet gittelni? Hogy lehet eltüntetni a mélyebb padkasérüléseket?

Előzmény: Sanyi-ka (7401)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7401

Semilyet.

Előzmény: sztvibi (7400)
sztvibi Creative Commons License 2011.06.15 0 0 7400

Szép napot!

Érdeklődnék, hogy szinterezéshez (alufelni) milyen gittet lehet használni?

salvatore406 Creative Commons License 2011.06.14 0 0 7399

Üdv! Azt szeretném kérdezni a szakiktól, hogy mostanában mennyibe kerül egy sárvédő fényezése egy Peugeot 406-os autón, ha teljesen más színű sárvédőt (bontottat) kell fújni metálra? Van itt valaki aki Zugló-XV-XVI környéken dolgozik? Mennyire lehet majd látni színeltérést egy 12 éves autón ami már volt fújva?

Surci126 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7398
Előzmény: no_holy_shit (7396)
Sanyi-ka Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7397
Előzmény: no_holy_shit (7396)
no_holy_shit Creative Commons License 2011.06.09 0 0 7396

 

4 alufelnit szeretnek homokfuvatni. Tud ebben nekem vki segiteni?

 

koszonom (Budapest)

Virago_1000 Creative Commons License 2011.06.07 0 0 7395

Egy kerdesem lenne, feluleti rozsdat mivel tudok leghatekonyabban eltavolitani? A femig.

LEsmirlglizem, az addig ok, csak a smirglipapir nem mindig ad kielegito eredmenyt, a maradekot pedigvalamivel le kellene szednem, hogy csak a nyers fem maradjon csak nem tudom mivel.

Aztan le lesz alapozva, festve. Nem nagy darabrol van szo.

Meg lehetne oldani Dremelbe fogott csiszolokoronggal (10 mm atmeroju) csak a garazssoron ahol berlem a garazst, nincs aram, az auto pedig egyelore nem jarokepes.

Koszi elore is.

mykeman72 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 7394

 Előre bocsánatot kívánok ,és a legnagyobb tiszteletem a próbálkozóknak,de megszeretném jegyezni,hogy aki ilyen jellegű munkába kezd annak érdemes előre tájékozódni a munkafolyamatokról és a hozzá való anyagokról és utána hozzákezdeni,vagy legalábbis az elméleti résszel valamilyen szinten tisztába lenni,hogy az ilyen jellegű kérdések már ne a a megvalósulás után vetődjenek fel!

Skodabuher Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7393

Egy kisebb karosszéria elemet lefújtam kittel, 3 rétegben színnel. Kell még rá külön lakk? A színt a Dupli boltjában keverték ki, csak elfelejtettem megkérdezni ott.

Aztán hogyan kell polírozni? Polír + szivacs és báránybőr, vagy előtte vizessel is kell csiszolni?

Balu35 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7392

Szia!

 

Elég ritka madár a háromajtós Tipo. Grat hozzá! Nekem az előző Temprámon, 3 ajtós Lada Samara ívvel csináltam meg, aránylag nem kell rajta sokat faragni. Sajnos ez a négy-öt év igaz. Négy év után kezdett holyagosodni,/2x kpm vizsga/ pedig magamnak csináltam nem sajnáltam az anyagot, időtt rá.  Főleg a tankbetöltőnél tud elrohadni nagyon, ezt nehéz is megcsinálni szépen. Valamire rájött a gyár is, mert  a kombiknál már üvegszálból van, de a belső ív ugyanúgy lerohad sajnos.

 

Üdv"

Előzmény: -lowdarage- (7391)
-lowdarage- Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7391

Sziasztok!

 

Alkatrészt kerestem, így tévedtem ide a fórumra. Pár oldal átolvasása után is sok újat hallottam és egyúttal elbizonytalanodtam az autómra váró javítással kapcsolatban....

 

Adott egy 3 ajtós Fiat Tipo, ami a küszöbök és a hátsó sárvédő ívek cseréjére szorul plusz egy kis taposó javításra hátul, mert főként az előző tulajnak köszönhetően ezeken a helyeken túl magas az oxigéntartalma a kasztninak. Alkatrész természetesen a 3 ajtóshoz semmi nincsen, így valószínűleg a 4 ajtós küszöbe lesz átalakítva (a keresztmetszete stimmel, úgy néz ki, a lemezvastagság is).

A hátsó ív még nem tudom, miből, melyik autójéból lesz összehozva – ötleteket szívesen fogadok!

 

Nincsen tapasztalatom a lakatosokkal, eddig nem volt rá szükségem, ezért egy ismerős által ajánlott karosszériás nézte meg. Ha ő csinálja, 45-55 ezer lesz a taposó, küszöbök, hátsóívek + az ajándékok (amiket közben talál) javítása üregvédelemmel alvázvédelemmel együtt. A küszöböt és a javítóívet én viszem.

 

Viszont: azt mondja, kb. 4-5 évet bír ki, utána megint problémás vagy lecsó a javított rész még úgy is, hogy cinkezi a lemezt (a hegesztéseknél/toldásoknál). Kicsit keveslem a megadott élettartamot -  ez törvényszerű ennél a munkánál, utángyártott alaktrészeket használva, vagy inkább az ő munkáját/technológiáját jellemzi csak?

 

Még nincsen eldöntve, hogy ő csinálja, ezért előtte kérdezek:

-       Ez az ár mennyire reális?

-       Ez a 4-5 év élettartam reális?

-       Lekezeltessem a küszöböt üregvédelem előtt? (pl. Fertan és társai?) – jelenleg a tárolási festék van rajta.

-       Milyen alapozót használtassak alvázvédelem, üregvédelem előtt?

-       Milyen alvázvédő és üregvédő biztosítja a legjobb védelmet?

-       Egyáltalán erre vonatkozóan mi az optimális technológia, munkafolyamat (sorrend és anyagok), amihez érdemes ragaszkodnom?

-       Mire figyeljek, mit kérdezzek tőle, hogy tudjam, jó lesz az eredmény?

 

 A válaszokat előre is köszönöm!

 

 

 

mykeman72 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7390

Csak annyiban igaz ,hogyha esetleg vizesbázisú festékkel volt fújva,és oldószeressel akarod javítani a két eltérő típusú festék "összeveszik" egymással,és okozza a leírt jelenséget. Előfordul még nem megfelelő higító alkalmazásakor is. Pl:/ Nitro/ Széles a hibalehetőségek tárháza a fényezésnél.

Előzmény: Alekós Zoli (7389)
Alekós Zoli Creative Commons License 2011.06.01 0 0 7389

Akkor ezt jól elszúrtam... :(

 

Azt mondják, hogy foltjavításnál akkor is előfordul (a folt körvonala mentén) felmaródás, ha a fedőréteg, a kicsiszolt felületig nincs teljesen kiszigetelve. Ez így van? Ez is oldószer probléma?

Ha ez így van, akkor ez a jelenség bármikor előfordulhat, ha véletlenül átcsiszolom a szorógittet?

Előzmény: mykeman72 (7387)
mykeman72 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7388

Még annyit ehhez,hogy az epoxi higító Bután,és xilol keverékek elegye,addig az észter higító aromás szénhidrogéneket,és cellulóz észtert tartalmazófolyadék.

mykeman72 Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7387

Az epoxi alapozó nem bírja az észter higítót ezért találkozol ezzel a jelenséggel.Valószínűleg túl vastag voltak a  rétegek és a higító nem tudott kellőképpen eltávozni,és ami még a legfontosabb,hogy az észter higítót sem szabad minden festékhez higítóként használni.

Előzmény: Alekós Zoli (7386)
Alekós Zoli Creative Commons License 2011.05.31 0 0 7386

Sziasztok!

 

A következő történt velem....

Egy használt, bontott sárvédőt fémig csiszoltam, szilikon eltávolítóval lemostam, mézeskendővel áttöröltem, s ráfújtam az alapot (troton, epoxy). Vártam, míg szikkad, s ismét kapott egy réteget. 30oC kb. egy órát hagytam száradni, majd P400-al átcsiszoltam. Jött az újabb lomosó és mézeskendő, majd ezt követően az alaphoz hasonlóan kapott 3 réteg szorógittet (profix). Egy jó óra száradás után átcsiszoltam.... egy-két helyen kapott nitrokombi flekkelőt (presto). Kb. 30 perc múlva (szintén 30oC-on) finoman átcsiszoltam, ezt követően jött a lemosó és mézeskendő.

Elkezdtem fújni a bázist (dupont), s az első réteg fújásánál észrevettem, hogy mintha bőrösödne a festék, s nem kicsit.... :( 

 

(az alapozó és a szorógitt túl sűrű volt a pisztolynak, ezért a viszkozitást észterhigítóval állítottam be; a szorógittet sikerült egy-két helyen az alapozóig lecsiszolnom.....)

 

Ezzel a technológiával másik elemet relatív szépen lefújtam.... Csak véletlenül sikerült jól? Mit csináltam rosszul?

 

Lecsiszoltam a hibás felületeket(!), ez érintett helyekre ismét felépítettem az alapot.... az eredmény ugyan az lett.... :((

 

Ötlet, tanács?

 

Zoli

Dózerbike Creative Commons License 2011.05.29 0 0 7385

Öreg Wartburgom akarom majd átfényezni. Az lenne a kérdésem, hogy a forgalmiban lévő -fehér 01- színkódtól mennyire lehet eltérni, hogy ez ne igényeljen semmilyen adminisztrációs bajlódást?

 

Vagy, ha teljesen más színre fújom le, akkor ez mivel jár? Azonnal át kell íratni a színt, és ez mennyibe kerül, egyáltalán mi a menete?

 

Végül, érdemes e a végén lakkal is lefújnom a verdát? Most nem arra gondolok, hogy öreg vas, minek..., hanem szakmailag kérdezem. Köszönöm!

diessel Creative Commons License 2011.05.27 0 0 7384

lehet

 viszont arra nem emlékszem hogy meddig mér a pisztoly...

Előzmény: keyol (7383)
keyol Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7383

Kb 8m a tömlő ezért szerintem ekkora különbség nem lehetne.

Előzmény: diessel (7382)
diessel Creative Commons License 2011.05.26 0 0 7382

 ha merülöben van mutatja    a kis elem ikont hogy üres és akkor csere.

 a kompresszor és a pisztolyközött nem volt egy hosszu tömlö??

 a hosszu tömlöben nagy nyomás esés van

Előzmény: keyol (7380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!