Keresés

Részletes keresés

zöldeskékek Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34437

 A gázmérő fogyasztásából lehet számolni a teljesítményre. Természetesen addig semmi más fogyasztás nincs.

 Elsőre   1m3 gáz  8kWó. Legyen jó esetben 9 kWó, ennek utána lehet nézni.

 

 

 Elég egy  negyedórát mérni, azt  4 -el szorozni, akkor megvan az óránként fogyasztás.

 Ha óránként tegyük fel  0,5 m3 a fogyasztás az  4 kW teljesítmény. Mint írtad   270nm -es a ház, 22 fokon állandóan megy  és feltételezed ,hogy  csak 4,5 kW ra modulál, akkor a napi fogyasztás

 24 x 4,5 kW az  108 kW ó. Nekem az egyik házamban a kazán nem tud modulálni.  8kW ra van állítva napi    2 órát megy   2x 1 -et, így fogyaszt  16 kWó-át. 90 nm , tehát a harmada a tiednek, a fajlagos fogyasztás viszont jobb. Mert ugye   3 x 16 az csak  48 kWó és nem  108. Tény hogy az átlaghőfok csak 20 fok, igaz ingadozik 19 és 22 fok között.

 

 Mikor kint dolgozok feleleges is több.

Előzmény: Hatospista (34434)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34436

Olvass vissza úgy5-10 oldalt a fórumon. Pont ugyanerről írtam valakinek amiről Attila0325 beszél. GRAVITÁCIÓS FÉK a neve,az így kialakított hurkoknak.És úgy kb 30-40 éve már alkalmazott megoldás a szakmában.

És sajnos tisztelt (kolléga?) ön is beletartozik abba a 10 ből 9-be aki még csak nem is hallott eme megoldásról.Nem felháborodni kell ellene ,hanem utánanézni, tanulni ...és alkalmazni.

Továbbá nem csak a "záródó körön" megy el a hő egy tárolóból, hanem a hmv és hhv csöveken is ,főleg ha felső bekötésű a tárolód ...tapogasd már meg a bejövő hhv vízcsövet úgy 10 -15 perccel az utolsó meleg vízelvétel után....gyakorlatilag nem kell hozzá gravitációs körforgás ,hogy kihűtsd a tárolód.A záródó körön (pl :csőkígyó)viszont ez felgyorsul ..ha tetszik ha nem ,ha elfogadod ha nem ez így van.

 

És nagyon egyszerűen rakjál be egy meleg vízórát a csőkígyós szakaszba ...fütsd fel a tárolód....és figyeld utána a vízórát....jegyezd fel hol áll,fotózd le majd nézd meg 1 óra elteltével ismét...nagyon nagyon meg fogsz lepődni mire képes egy kialakuló mini gravitációs áramlás...

Előzmény: Sony Black (34430)
Hatospista Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34435

ja és a kazán elvileg elektromos bypass szeleppel rendelkezik,a gépkönyvében viszont azt irják hogy csacarhúzóval állithatom ha szükséges!!??Esetleg erröl valakinek van infója?

Előzmény: Hatospista (34434)
Hatospista Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34434

Üdvözlet a fórumozóknak. Immergas vitrix tera 28.1 es kazánnal kapcsolatban(ami 24 Kw-os) lenne kérdésem ,ha valakinek van esetleg ilyen.Egyszerüen nem tudok rájönni a gépkönyvéből ,hogy hogyan tudom megnézni azt hogy hány kw on megy azaz gyakorlatilag mennyire modulál le.Most pl 35 celsius előremenőt állitottam ami érdekes módon felment 38 ra ,és a visszatérő 33 fok.Kondenzviz szépen folyik.Egész nap igy megy kikapcsolás nélkül és 22 fokot tart a 270 nm es lakásban.De kiváncsi lennék hogy mennyire van lemodulálva.Szakszervizes azt mondta hogy ezek a kazánok csak kb30 százalékra tudnak lemodulálni .Ha viszont megveszem a hozzájuk ajánlott amico  szobatermosztátot,na akkóóó már lemodulálnak a gépköny szerinti 4.5 kw ra!!??Ilyet viszont sehol nem olvastam!Lehet hogy ez igaz lenne?? köszi a hozzáértő válaszokat!!

attila0325 Creative Commons License 2019.10.28 0 1 34433

Én nem bánom. Fizikából így tanultuk, a víz meg tudja magától, tanulás nélkül is. Ez egyébként tapasztalat. Itthon egy hőcserélős villanybojler van a falon. Hőcserélő rákötve a fűtésrendszerre,

hogy szükség esetén vegyessel is tudjak melegvizet csinálni (erre idén még nem került sor). Alapvetően csak vezérelt "B" tarifáról megy (régi vágásúaknak éjszakai áram).

 

Mindegy is, lényeg, hogy a hőcserélő felől induló cső, ami egyből a mennyezet fele megy nem meleg, hanem forró. Olyannyira, hogy nem tudom megfogni. 18-as rézcsővel van bekötve.

Előzmény: Sony Black (34430)
Kovacsger Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34432

Sajnos attila0325 -nek igaza van. Én is kb egy hete építettem be 4 darabot a felsőbekötésű tárolóra. Való igaz nem kell 60 fokos csövekre számítani, de a 60 fokos tárolóból kb 30 fokos cső ment a falba. Ugye a gravitációs fűtéshez visszatérő is kell... ,de itt a hmv -nél az nincs, és mégis meleg volt!

Előzmény: Sony Black (34430)
spee981 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34431
Előzmény: Sony Black (34430)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.28 -2 1 34430

Nem rossz az elmélet, de ez max akkor működne, ha a kazán egy vegyes kazán lenne aminek nagy a víztere, és min 5/4" es cső rákötésekkel lenne összekötve egy HMV tartállyal.

Ez 18-22es csövekkel, és egy "cirkó" vagy kondis kazánnal amiben kisujj vastagságú csövek vannak a büdös életben nem indul el a hőmérséklet különbség miatti körforgás. A gravitációs fűtésnél is a csöveket méretezni kell ez az alapja, különben nem lesz gravitáló a fűtés. Nem tudom ki mondta ezt neked, vagy ezt te logikáztad ki, de ez egy nagyon fals információ.

 

 

Előzmény: attila0325 (34427)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.28 0 1 34429

Milyen igazad,a tàgulasi olyan 5 m magasan van,vagyis elvileg elindulna vele!??

Előzmény: Törölt nick (34425)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34428

Nem volt kedvem lerajzolni, de találtam egy képet, ami szemlélteti ezt a megoldást. Az emeleten elhelyezett tartály jobb oldalát tessék nézni.

Ha elkészül a saját 3d gépészeti tervem, megosztom majd.

 

Előzmény: attila0325 (34427)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34427

Amennyiben a tartály történetesen a kazán szintje alatt van, és épp nem megy a szivattyú, de a tárolóban van pl. 60 C°-os vized, akkor megindul egy vízáramlás, ahogy a gravitációs fűtés esetében is a

hidegvíz - melegvíz fajsúly különbsége miatt.

 

Oka: a kazánban a váltószelep alapjáraton HMV állásban van, és csak akkor vált fűtésre, ha azt valóban kéri a termosztát. Innentől kezdve szépen lekering a víz a HMV tartály hőcserélője és a kazántest között.

A kazántest a kéményen keresztül a szabadba nyílik, így egy kicsit folyamatosan hűtve vagyon a kazántest, pláne, ha fúj a szél. A tárolóból pedig folyamatosan áramlik oda a melegvíz utánpótlás mindaddig,

amíg van hőmérséklet különbség a tároló és a kazán között.

Persze amint elhűl a tartályban a víz, a kazán ezt visszamelegíti, de ez egy konstans energiaveszteség, ami kb. fél méter cső beiktatásával nullázható.

Amennyiben van egy lefele induló csőszakaszod a HMV tartály hőcserélőjén (és akár a melegvíz vételezési oldalon is), ez az áramlás nem tud kialakulni a gravitációs fékhatás miatt.

 

Oka: a lefele induló csőszakasz aljában ugyanúgy hidegvíz lesz, ahogy a HMV tartály aljában is a hőmérsékleti rétegződés miatt, a hidegvíz pedig nem akar felfele áramlani.

Előzmény: Sony Black (34426)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 34426

"attól még a melegvíz vételezési oldalra, meg a hőcserélő bemenő (felső) oldalára is illik tenni pl. egy lefele induló csőszakaszt,

a tároló kazánon keresztül történő elhűtését megelőzendő."

 

Ezt meg magyaráznád, mert nem pontosan értem?

Legfőképp mit jelent ez, hogy "kazánon keresztül történő elhűtés"

Előzmény: attila0325 (34420)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.28 0 0 34425

0.5 Bár nyomást úgy is elő tudsz idézni ,ha van 5 méter tütéscsöved a kazán szintjétől felfele (a nyitott tágulási tartály magassága is belevehető  ami a rendszer legmagasabb pontján van ilyen nyitott fűtési rendszerekben)  Ugyanis 5 méter vízoszlop nyomása az pont 0.5 Bár nyomás és akkor nem kell feltétlen hőcserélő

Előzmény: Tóth Nándorka (34419)
t.zsolti Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34424

Igen ezeket a " portalanítás, pókhálózás, " meg ami esetleg felmerül meg kellene csinálni.

De még mindig nem tudjuk / nyílt égésterű, őrláng folyamatos vagy automata gyújtás, turbós kazán, kondis? 

 

Előzmény: ksanyi52 (34423)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34423

Olyasmire gondoltam, hogy esetleg, porfúvóval, kifújni a kéményt, hőcserélőt, újra indítani rendszert, Mit tudom én.Nem e ettől a ködös időtől bolondult e meg, stb. 

Előzmény: t.zsolti (34422)
t.zsolti Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34422

Ha van is akarat rá , hogy segítsenek, de ismeretlen márka/tip.  Szerinted így tud bárki is ötletet adni. Max találgatni  általánosságokat. 

Előzmény: ksanyi52 (34421)
ksanyi52 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34421

Sziasztok! A gyerekeknél is leállt a kazán, kémény dugulást jelezve. A meleg víz folyamatosan ment egész nyáron most hogy a fűtést rákapcsolták jött ki a hiba. Lehet ezzel valamit kezdeni, mert a szerelő egy hét mire kiér, de 2 éves kisgyerek is van.

Előzmény: t.zsolti (34394)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34420

Te is rosszul gondolod, mint az átlag polgárok 95%-a. Nem a szerelő dolga kitalálni, mi hol legyen. A gépész tervező dolga kitalálni, ami alapján a szerelő dolgozik.

A szivattyút meg illik eleve mindkét oldalon golyós hollandival rakni. Nincs külön szerelvény, és a legkisebb vízveszteséggel tudsz 3 perc alatt szivattyút cserélni.

 

Éppúgy nem a fűtésszerelő dolga kell, hogy legyen pl. a radiátorok méretének a meghatározása, cső keresztmetszetek és nyomásviszonyok, térfogatáramok meghatározása.

Az épületgépészeti tervezés ugyanolyan tervezői munka kellene, hogy legyen, mint az építészeti tervezés. Főleg egy új épület esetén.

Az megint más dolog, hogy a fűtésszerelőd az épületgépészeti tervhez képest néhány dolgot praktikus okokból a rajztól eltérően csinál. Pölö: Attól, hogy egy indirekt tárolónál csak egy

egyenes vonal köti össze a kazánt meg a hőcserélőt, attól még a melegvíz vételezési oldalra, meg a hőcserélő bemenő (felső) oldalára is illik tenni pl. egy lefele induló csőszakaszt,

a tároló kazánon keresztül történő elhűtését megelőzendő. Lásd hőtan, gravitációs fűtésrendszerek működése. Ami ott az előny és a cél, az itt a hátrány és elkerülendő.

 

Ezt a fenti apróságot pl. 10 fűtésszerelőből 9 nem is tudja, hogy micsoda.

 

Előzmény: Tóth Nándorka (34419)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.27 0 1 34419

Jól van na...ragadt ràm,de Én is hibàzok..nos visszatérve,pdf be olvastam,vizoldali nyomàs min..0,5 bar..vagyis lesz hőcserélő..az a baj hogy a szerelőket,nekem kell külön megkérni,hogy raljanak be csapokat,a sec.oldalra is,maguktól még véletlen se,csak nem tudom,h direkt,vagy alapból..pedig meghibàsodhat a szivattyu,és a hőcserélőt is jó lenne lehet 10X év utàn savazni!?

Előzmény: lala1961 (34418)
lala1961 Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34418

Üdv ! Én ilyenek miatt nem irkálok már ide(csak olvasom ha van időm),mert képzed állítólag Nándi egy épületgépész üzletben még dolgozott is ,de semmi nem ragadt rá !:-) 

Előzmény: ice device (34412)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34417

Levegős a rendszered...a Viessman ezen tipusát ,különleges módon kell feltölteni ....NÉZD meg a gépkönyvét ,hogy hogyan .Egyértelműen leírják!!! Ha szó szerint nem úgy lett feltöltve mint ahogy ott írják,akár károsodhat szétéghet a hőcserélőd ...és nem garanciális.

Előzmény: wisdom (34409)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.27 0 0 34416

Úgy ahogy a saját 34374-es hozzászólásodban tetted...

Egyébként te tényleg ennyire......vagy direkt csinálod ,szórakozol.

Ez egy gázzal működő kazán...nem vízzel,kell feltölteni hanem gázzal...

Előzmény: Tóth Nándorka (34411)
5738g Creative Commons License 2019.10.26 0 0 34415

Hőcserélővel leválasztva, de inkább bízd szakemberre!

Előzmény: Tóth Nándorka (34411)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.26 0 2 34414
Szerintem sok az a 0,1 bar. Nézd meg mit ír a kazán a leírásban.

De még azt is el tudom képzelni, hogy víz nélkül jobban fűtene. Próbáld ki 0,0 bar-ral.
Előzmény: Tóth Nándorka (34411)
nixon70 Creative Commons License 2019.10.26 0 0 34413

Hőcserélővel leválasztva.....

Előzmény: Tóth Nándorka (34411)
ice device Creative Commons License 2019.10.26 0 0 34412

Troll  vagy?

Keress másik csoportot!

Köszi 

Előzmény: Tóth Nándorka (34411)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.26 0 1 34411

Sziasztok. Ma leengedtem az immergas zeus maior 21-es készülékünkön a nyomàst 1 bar ról 0,1 bar ra..elinditottam,de végig suhogó hanggal fűtött,nem pedig csendesen..ezek szerint nem jól működik nyomàs nélkül??? Fel raktam volna anyàméknak,a nyitott rendszerükbe...hhogy oldjuk meg ezt igy???

Sony Black Creative Commons License 2019.10.26 0 0 34410

Valószínű levegős még a rendszer. Ki kell kergetni belőle.

Előzmény: wisdom (34409)
wisdom Creative Commons License 2019.10.26 0 0 34409

Sziasztok! Volna valakinek ötlete a következő jelenség magyarázatára? Adott egy frissen felszerelt átfolyós kombikazán (Viessmann Vitoneds-100W) A fűtőkör nyomása már beállt egy közel stabil értékre (1.4 Bar). Azt tapasztalom, hogy meleg víz használata után a fűtéscsövekben csobogó/csorgó hangot hallok 5-10 percig. Megnéztem a szifont, tisztának tűnik, jön kondenzvíz a kivezetőcsövön is. Ha a fűtés bekapcsol akkor nincs ez a csobogás utána. A kivitelezőnek természetesen szóltam, de szeretném megérteni mi lehet ez. Köszönöm

ksanyi52 Creative Commons License 2019.10.25 0 0 34408

Nem szeretném magamra haragítani, mert nem olyan a viszonyunk, de lehet hogy jobb lenne ha beszólnék a központba. De akkor is csak őt küldenék, de lehet hogy az orrára koppintanának,na ezt nem akarnám. Jövőhéten megint felhívom,és megkérdezem hogy szóljak e a központnak.

Előzmény: csiba00 (34407)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!