uzhorod Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97189

Mondjuk az nem lenne baj, ha vagy 15 perccel elcsúsztatnák a kezdést, mert akkor a Loki meccsről is oda tudnának érni a szurkolók...

Előzmény: nicko (97181)
uzhorod Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97188

Nyilván a FradiBusz elvitte a jegyek majd felét... Még szerencse, hogy nekünk jutott! :D

Előzmény: solozo (97177)
van_Persil Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97187

A csúsztatott élö milyen dolog már! Nem az van, hogy a meccsek akkor vannak, amikor a tv-társaságok mondják? Vagy a Digi ennyire nem ügyel a részletekre?

Fradista Utazó Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97186

>Basszus, megint nem egy maccset néztünk :D

Én ezt írtam róla: "elég hamar visszajött Lukács. Úgy látszik, a pár perces pihenő jót tett neki, mert utána viszont már nagyszerűen játszott".

Sajnálnám, ha ezzel nem értenél egyet, és az akkor lőtt góljait rossz teljesítménynek tartanád.

nicko Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97181

vagy csúsztatott élő...vagy ahogy a múltkor a Győri meccs kapcsán is TV kérésre 45 perccel később kezdték.

19:05 Kézilabda
EHF női Bajnokok Ligája, Ferencváros-Dinamo Volgograd

Előzmény: Fradista Utazó (97179)
peterszky Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97180

Horváth - Marton, hogy 'sznák meg. Gondolom elfelejtették már a döntő második meccsén mennyire voltak urai a helyzetnek...

Fradista Utazó Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97179

A heti program:

2012. november 7., szerda

Győri ETO - Ferencváros, NBI

Helyszín: Győr, Magvassy sportcsarnok

Kezdés: 11, 13, 18:45 (felnőtt) Figyelem, a szokásostól eltérő időpontok! A rendőrség a junior mérkőzés után a sportcsarnokot kiüríti.

Játékvezetők: Őri, Szalayné, ill. Horváth, Marton (felnőtt)

Televízió: SportKlub

2012. november 11., vasárnap

VKL SE - Ferencváros, NBI/B

Kezdés: 15:30, 17:30 (felnőtt)

Játékvezetők: Horváth, Lipót, ill. Csányi, Zörgő (felnőtt)

Ferencváros - Dinamo Volgográd, Bajnokok Ligája

Helyszín: Dabas

Kezdés: 19

Játékvezetők: Vesovic, Mitrovic (montenegróiak)

EHF-küldött: Cudermann (szlovén)

Televízió: Digisport 1 (Az ETO BL-meccse közvetlen előttünk van, 17:30 kezdettel, emiatt elképzelhető, hogy a mérkőzés első percei nem fognak képernyőre kerülni).

Fradista Utazó Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97178

Ahhoz képest, hogy májusban a döntőn kb. 25-en ücsörögtünk a vendégben...

solozo Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97177

Nincs már Győrbe vendégjegy. Fasza...

van_Persil Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97176
Ên inkább csak riporteri fordulatnak vélem, így tudta Zácsik állapotát ês a szerdai meccset egy levegövétellel kimondani.
Előzmény: nicko (97175)
nicko Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97175

ezért volt idézőjelben.

Előzmény: uzhorod (97173)
Fradista Utazó Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97174

A szentendrei amúgy az egyik legótvarabb csarnok az egész NBIB-ben, kelet-nyugatot egybeértve. Pedig szerintem minimális befektetéssel fel lehetne hozni a középmezőny szintjére, ha lenne rá szándék. Látni viszont jól lehetett, azzal nem volt gond. Elég nagyok az üvegfelületek, a meccs pedig délben volt, így szinte természetesen fénynél lehetett játszani. Némelyik kép azért lett sötét, mert a napfény megzavarta a fényképezőgépet, amit a fotós manuálisan nem korrigált.

A mérkőzésekről.

A kiscsapatoknál megszokott rend szerint, a felnőtt mérkőzéssel kezdtünk. Nem játszottunk jól, de valahogy mindig megoldottuk, hogy legyen egy szerény előnyünk. Ennél a csapatnál mindig sorsdöntő Kocsis Ágnes játéka, ő tegnap is elég sokat hibázott támadásban. De valahogy az látszik, hogy a támadójátékunk nagyon esetleges, mintha nem nagyon értenék a játékosok, hogy mi a feladatuk. Túlságosan is az egyéni teljesítményeken, ill. a páros kapcsolatokon múlik a játékunk eredményessége.

Az első játékrészben nagyszerűen játszott Gaylhoffer Ildikó, nem is annyira a gólszerzésben, mint a gólpasszok osztásában jeleskedett. Nagyon gyenge volt viszont mellette a jobbszélen Lukács Viktória. Ennyi hibát tán még sosem láttam tőle, óvódás ügyetlenségek. Nem teljesen egészséges ő sem, lehet, hogy ez befolyásolta ennyire a játékát. A második félidőben egy időre beállt a helyére Horváth Dorka, de ő is többet hibázott (főleg védekezésben), úgyhogy elég hamar visszajött Lukács. Úgy látszik, a pár perces pihenő jót tett neki, mert utána viszont már nagyszerűen játszott.

Sajnos irányító poszton Bárdi Virginia már tartósan gyengén teljesít, talán neki lenne leginkább szüksége egy igazán jól működő csapatjátékra.

Egy, a közelemben elhelyezkedő, nálam lényegesen (és méltán) ismertebb és elismertebb szakember jegyezte meg, hogy szinte minden kapott gól után éltünk a gyors középkezdés eszközével, de sosem tudtunk ebből helyzetbe kerülni. Véleményem szerint ennek a (nem csak erre a mérkőzésre jellemző) hiányosságnak a legfőbb oka az, hogy felszaladunk ugyan kezdésre, de nem tudjuk, hogy utána mit akarunk csinálni.

Jól játszott viszont ezúttal Németh Lilla. Ültek a lövései, és több olyan passzt is kiosztott, amiből illett volna a társaknak gólt szerezniük, de nem sikerült. Úgyhogy többet nem passzolt, felugrott tízről és belőtte. Ha mindig ilyen formában volna képes játszani, akkor nem tíz perc játéklehetőséget kapna.

A csapat legjobbja talán ezúttal is Tóth Melinda volt, a balszélső gólokat szerzett, indulásból is, felállt fal ellen is. Kaiser Melitta is jól játszott beállóban, jól szedte össze a labdákat, eredményes is volt.

Összességében a végére kijött azért, hogy jobb egyéni képességű játékosaink vannak, mint a hazaiaknak, és így megnyerhettük a mérkőzést.

A junior alapvetően egy jó mérkőzés volt. A Szentendre majdnem a komplett felnőtt keretét visszaküldte. Jellemző a csapatukra, hogy a felnőtt meccsre érkező nézők hosszasan találgatták, hogy ez vajon most a felnőtt vagy a junior mérkőzés.

Sajnos ezzel a csapattal szemben a védekezésünk nem tudott eléggé hatékony lenni, és támadásban is voltak üresjárataink. A Szentendre taktikailag is felkészültebb volt, mint mi. Ennek ellenére végig a nyakukban loholtunk, és a második félidő közepén egyszer át is tudtuk venni a vezetést, de azután hat gólt kaptunk sorozatban, és ez eldöntötte a meccset.

Én ezt úgy közelíteném meg, hogy vajon, ha a 18-19 éves, NBI-et is megjárt játékos át tudja verni a 15-16 éves, a serdülőből idén felkerült védőjét, és az akár szintén 15 esztendős kapust, az vajon szégyellnivaló-e? Véleményem szerint nem, sőt, dicséretes, hogy ez nem feltétlenül, nem mindig sikerült. Sajnos rutint csak az évek hozhatnak a játékosoknak, a képzettségük sem elegendő még az ilyen mérkőzésekhez, de ez is pótolható, és hétről hétre látszik is a fejlődés.

Sok szép megoldása is volt a csapatunknak, meg voltak alapvető hibák is, ilyen magas hőfokon végig koncentráltan játszani, hiba nélkül még nem tudunk. Nem baj ez, ezúttal kikaptunk egy idősebb, felkészültebb ellenféltől, de játszottunk velük egy jó mérkőzést, ami valószínűleg a csapat épülésére fog szolgálni. Persze öröm minden győzelem, és fáj minden vereség, de nekik még elsősorban nem az a dolguk, hogy minden meccset megnyerjenek, hanem az, hogy folyamtosan fejlődjenek. És ehhez az ilyen mérkőzések sok segítséget tudnak nyújtani. Én a vereség ellenére sem vagyok csalódott.

Hát így láttam én a mérkőzéseket, lelátó hiányában egy padon gubbasztva, a pálya széléről, szakmai hozzáértés nélkül, szubjektíven. Ha valakit téves meglátás miatt megbántottam, azért elnézést kérek. Ha pedig valaki másként látta, könnyen lehet, hogy neki van igaza.

Előzmény: RnD (97159)
uzhorod Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97173

Méghogy "képben"? Lövése nem volt az állapotáról...

Előzmény: nicko (97169)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97172

Lucát be kell építeni a csapatba.

gerg0 Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97171

Igen, de pont a felpörgés, leengedés ritmusát nem tudja megfelelően irányítani a csapat. Tehát  ha kiengednek, akkor kérdés mikorra tudnak felpörögni. Különösen, hogy a Savehof ellen sem pörgött 100% közelében sem a csapat. A Győr meccs jól jöhet a harci kedv feltüzelésére. Persze sérülést, vagy kimerültséget nem szabad kockáztatni. Remélem nem sorcserés, hanem sokat forgatós meccs lesz.

Előzmény: nicko (97170)
nicko Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97170

szerintem meg a BL-ben a C csoport elsőségért simán fel kéne most is adni ezt a meccset..ruszkikat a Larvik nagyon elverte 15 góllal és most fontosabb ezért az oroszok ellen pihentebb kulcsjátékosok mint az hogy 5 gólón belül tartani a Győrt.

Előzmény: gerg0 (97166)
nicko Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97169

Video - Továbbjutott BL-csoportjából a Ferencváros

Néztem reggel a műsort...Szombathy Pál nagyon "képben van" Zácsik sérülését illetően.

Peppo vagyok Creative Commons License 2012.11.05 0 0 97168

Gratula a továbbjutáshoz! :)

November elejére teljesítette a csapat a célkitűzés felét, ha a bajnoki döntő meglesz, akkor ez már nem lehet rossz év!

Szerencsére a klasszisok hozták magukat, három játékos lőtte a gólok 70%-át, de minden apróság számított! Így nincs akkora nyomás.

Én a Győr meccsen jobban használnám a keretet, kivéve ha egyértelmű esély mutatkozik a győzelemre. Pár ember pihenhetne egy kicsit, de legalábbis kevesebbet legyen pályán, aki folyamatosan nagy terhelést kap.

bendeguz90 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 97167

Sävehof - FTC 32-34, a mérkőzés utolsó percei

gerg0 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 97166

Kíváncsi vagyok mi lesz szerdán. Nem hiszem, hogy idén is lenne egy 10 perc után cserék játék.

( aki  neten nézné, az kérje az onlinetvkeresre oldalon, mert aznap már nem lehet kérni)

fradista88-felvidek Creative Commons License 2012.11.04 0 0 97165

Köszönöm az információt! Örülök, hogy jól megy/ment Fruzsinak a játék!

Előzmény: kisricso (97154)
RnD Creative Commons License 2012.11.04 0 0 97164

Tényleg: a második félidőben azért védett végig Abramovics mert Pasinak közbejött valami sérülés vagy más 'indiszpozíció'......? Erről lehet már tudni valamit....? :O