Keresés

Részletes keresés

rizsa31 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 6035

Nálam az elkalandozás van mostanában. Pl. ha gondolok valami kellemetlenre, akkor arra érzek kényszert, hogy egy másik gondolattal jóvátegyem. Elég nehéz ezt megállni, és közben a férjemre is figyelni, aki közben beszél hozzám.

A gondolatstoppal lehet csak ezt a kört megállítani, mert akkor nem kezdek el agyalni. Általában félelmeket szoktam a kényszergondolattal elnyomni. Félni szoktam a megőrüléstől, egzisztenciális problémáktól, valamint a mai politikai helyzet is aggasztó, sokat kivesz belőlem a jövőtől való félelem.

Előzmény: VPP. (6019)
rizsa31 Creative Commons License 2016.02.12 0 0 6034

Egyszer megkérdeztem az orvosomat, és ő is ismert egy kényszerest, akinek valamilyen autóbalesettől lett a betegsége. Tehát nem a traumától, hanem agysérüléstől.

Még azt is mondta, hogy az ilyen páciensnek is a viselkedésterápiát javasolják! Ha te a beszélgetős pszichoterápiától jobban vagy, akkor szerintem nyugodtan gondolhatod, hogy pszichés okok (is) állnak nálad a háttérben. Nekem például a pajzsmirigyemre szedett gyógyszertől jobb lett a közérzetem, de most is azt mondom, hogy a pszichoterápia áll nálam az első helyen a gyógyulási okok között.

Előzmény: VPP. (6029)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 6033

Egyébként van külön egy Lyme-kór fórum is... csak mondom :)

boxerkutya Creative Commons License 2016.02.03 0 0 6032

14

Előzmény: happysmile (6030)
happysmile Creative Commons License 2016.02.03 0 0 6031

Bocs, hogy megint ezzel jövök, de a csúnya valóság az, hogy én kb. 7 éves korom óta kényszerbeteg vagyok, és semmi más tünetem nem volt, "csak" ez. Folyamatos agresszív kényszergondolat, durvábbnál durvábbak.
Érdektelenség, idegesség, magatartászavarok a suliban, hangulatingadozás, kötekedés mindenkivel. Egyébként én már azt sem bírom elviselni, ha valaki a levegőt hangosan veszi mellettem, tök idegbeteg leszek tőle, el kell mennem onnan.  Kb. 15 évig tartott ez az állapot,  semmi problémám nem volt ezen kívól. Csak utána lettek testi tüneteim, egyik pillanatról a másikra szinte lebénultam, kettős látás és minden egyéb, autoimmun betegséget diagnosztizáltak. Előtte meg alig láttam orvost is. 25 éves fejjel nagyon durván megviselt a dolog, de végül saját magam jártam utána a dolgoknak és derítettem ki, hogy lyme, mivel még az immunlaborom is negatív volt, na meg nem is éreztem magam autoimmun betegnek. Nekem a vérvétel csoda módon pozitivitást mutatott, még ennyi év utánis, pedig tömtek szteroidokkal és immungyengítővel is. A vérvétel eredménye után megváltozott az életem. Átértékeltem mindent, most félek, nem is tudom ki is vagyok valójában és tudom, hogy végig ez a szar lyme irányította az agyamat, mert soha az életben nem tudnék ilyen gondolatokat szülni magamtól. Nyilván nem mindenkinek a lyme okozza, aláírom. Van aki örökli, van akinek lelki trauma hozza ki. Én megtaláltam a megoldást, és nekem ez a fontos. Bízom a gyógyulásban,de félek a kezeléstől, mert biztosan előhozza a durva kényszergondolataimat is. Ezzel az alternetívával én csak próbálok másoknak is segíteni, mert anno én sem gondoltam rá hogy ez okozhat ilyet.

Előzmény: VPP. (6029)
happysmile Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6030

Pontosan így viselkedtem én is gyerekként.
Hány éves a lányod?

Előzmény: boxerkutya (6025)
VPP. Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6029

Ok, hogy okoz pszichés tüneteket a lyme kór, de szerintem a kényszerbeteg és depressziós esetek

csak kis részénél lehet ez az ok, ha én pl lyme kór miatt lennék beteg , akkor más tüneteknek is lenniük kéne,

de csak pszichés betegségem van. Szóval ez csak egy ritka okozója az OCD-nek az átlaghoz viszonyítva.

Zimzim22 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6028

Már én is gondolkozok azon, hogy egy lyme vizsgálatot csináltassak, csak hát elég borsos ára van.

boxerkutya Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6027

A tüneteket befolyásoló hatások

  • hormonális hatások: nőknél a menstruáció, a terhesség és a fogamzásgátlók szedése jelentősen ronthatnak a meglevő tüneteken
  • élvezeti szerek: alkohol, kávé, drogok,
  • gyógyszerek: altatók, nyugtatók, antibiotikumok, hormonok…
  • folyadékvesztés: hasmenés, erős izzadás
  • alváshiány
  • megterhelés:
    • testi/fizikai – sok munka, erőltetett sport
    • lelki terhelés: veszekedés, munkahelyi vagy magánéleti stressz, konfliktusok, veszteségek
    • hőhatások: nyári hőség, szauna, forró fürdő, nedves hideg
    • időjárás: frontok, hideg, köd, huzat, esős és nyirkos idő, alacsony légnyomás

 

Milyen betegségekkel szokás leginkább összetéveszteni a krónikus Lyme-kór -t?

A teljességre törekvés nélkül a legfontosabb betegségeket szeretném most felsorolni, melyeknél a fent felsorolt tünetek gyakran előfordulnak, s melyekre gyakrabban szokás gondolni a Borreliosis előtt:

  • Krónikus fáradság szindróma (CFS)
  • Depresszió
  • Pánikbetegség
  • Szorongásos neurózis, pánikbetegség
  • Migrén, krónikus fejfájás
  • Scelrosis multiplex (SM)
  • Amyotrophiás lateral sclerosis (ALS)
  • Parkinson-kór
  • Alzheimer-kór
  • Guillian-Barre syndroma
  • Trigeminus neuralgia
  • Facialis paresis
  • Meniere syndroma
  • Mellékvese-elégtelenség
  • Pajzsmirigy alulműködés
  • Reumatoid arthritis (RA)
  • Carpal tunnel syndroma
  • Fibromyalgia
  • Raynod-kór
  • Lupus erythematosus
  • Sjögren-kór
  • Candidainfectio
  • Epstein Barr (EBV) és cytomegalia (CMV), coxakie… vírus fertőzés
  • Chlamydia és Mycoplasma, Yersinia-fertőzés
  • Hisztamin- és egyéb intoleranciák

A hatékony kezelés

… mindig komplex, mert nemcsak a Borreliát és az esetleg együttesen előforduló egyéb kórokozókat kell célzottan gyógyszeresen is kezelni, hanem:

  1. támogatni kell az idegrendszer és a hormonszervek funkcióit – megaadagban adott vitaminokkal, ásványokkal, aminosavakkal…
  2. stimulálni kell az immunrendszert: gyógynövényekkel, sajátvér injekciós kúrával
  3. enyhíteni kell a fájdalmat: szükség szerint fájdalomcsillapítókkal, esetleg akupunktúrával és neurálterápiával
  4. stabilizálni kell a keringést
  5. javítani kell az emésztést, segíteni a felszívódást
  6. regenerálni kell a baktériumflórát – mert az antibiotikus kezelés nagyon sokat tarol a velünk élő flórában
  7. támogatni kell a kiválasztást, hogy a kezelés során széteső kórokozókból kiszabaduló toxinok mielőbb kiürüljenek a vizelettel, verítékkel, bélből…
  8. serkenteni kell a vér-és nyirokkeringést: (nyirok)masszázzsal, gyógytornával, speciális fürdőkkel
  9. relaxációval, jógával támogatni kell a jobb alvást, stabilabb lelki állapotot

http://balaicza.hu/borreliosis-idegrendszeri-tunetei/

boxerkutya Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6026

A krónikus Borreliosis lehetőségére feltétlen érdemes gondolni, ha az alább felsorolt tünetek közül legalább 3 vagy több is fennáll egyidejűleg és régebb óta:

  1. kifejezett és tartósan fennálló, nem szűnő, nem enyhülő illetve subokban (rohamokban, hullámokban) jelentkező fáradtság, kimerültség – komolyabb fizikai vagy szellemi megterhelés nélkül
  2. izomfájdalmak, -rángások, -görcsök: vándorló, rövidebb-hosszabb ideig tartó és változó intenzitású
  3. vándorló fájdalmak (esetleg duzzanatok is) több testtájon: gerinc mentén, ízületekben, ínakban (főleg az Achillesben, a könyökben, csuklóban és vállakban), sípcsontban, sarokban, talpon – ezek képesek akár különösebb kezelések nélkül is egyik napról a másikra megszűnni, enyhülni, majd másutt váratlanul újra fellépni. Gyakran összekeverik a tenisz-és golfkönyökkel, az alagút-szindrómával (csuklóban carpal tunnel-syndroma). Jellemzően éjjel és hajnalban szenved miattuk a beteg, reggel a bemozgatást követően némi vagy akár jelentős enyhülés is tapasztalható.
  4. zsibbadás, bizsergés, hangyamászás érzés a végtagokban, karban, talpon –főleg éjjel és reggel felkeléskor
  5. heves, diffúz, máskor sapkaszerű vagy abroncsszorításhoz hasonló fejfájás – még a hajhagymák és a fejbőr is fájnak
  6. újra-és újra visszatérő, sokáig elhúzódó vagy semmire sem reagálómelléküregfájdalmak/gyulladás és nyálkahártyaduzzanat
  7. bordafájdalom – mintha megütötte volna a beteg, olyan intenzív is lehet, hogy a belégzést is rontja, légszomj
  8. villámlásérzés, elektromos áramütésszerű rángások – testszerte, vándorlóan
  9. késszúrás jellegű váratlan és rendkívül heves fájdalom – bárhol, bármikor felléphet, pár percig tart, majd lassan oldódik
  10. gyengeségérzet a végtagokban – a beteg emiatt váratlanul összerogyik, bizonytalanul jár, különösen nehezére esik a lépcsőzés és az emelkedőkön járás
  11. arcidegbénulás vagy idegzsába – fél oldalra elcsúszik a száj, csüng a szemhéj, a beteg nem tud rendesen mosolyogni, beszélni…
  12. homályos és kettős látás, a szem alkalmazkodási képessége romlik, nem tud sem a fényerő sem a távolságváltozáshoz rendesen igazodni, fényérzékenység
  13. égő érzés, idegentest érzés a szemben
  14. hallásromlás, fülzúgás, egyensúlyvesztés, rohamokban jelentkező szédülés, tántorgás, bizonytalanság érzés
  15. 15.   íz-és szagérzékelési zavarok: érzékenység szagokra, az ízérzés csökken, egyes ízeket és szagokat nem érez egyáltalán
  16. Bannwarth-szindróma: főként éjjel jelentkező, erős égő érzéssel járó, húzó jellegű fájdalmak – egyik karban vagy lábban
  17. pszichés tünetek: ingerültség, idegesség, szorongás, agresszivitás, dührohamok, dühkitörések, kifejezett depresszió, érzelmi labilitás, hangulati ingadozás, intolerancia, túlzott kritikusság, kötekedés, veszekedés, érzelmi zsarolás, fenyegetés, szidalmazás…
  18. pszichózis: a fenti tünetek után – szerencsére ritkábban – különféle pszichózisok is kialakulhatnak: Borderlein-pszichózis, mániás depresszió, kényszeres neurózis…
  19. memória és koncentrációs zavarok: feledékenység, szétszórtság, realitásérzék elvesztése, névmemória, szám- és arcmemória romlása, szótalálási nehézség, íráshibák (főleg a betűcserék szaporodnak meg), a tanulási teljesítmény romlása – korábbi jó helyesírás ellenére is, számolási nehézségek… – fő okuk a szerotonintermelés és a mellékvese stresszhormon-termelési zavara
  20. alvászavarok: régóta fennálló és feszültségoldókra sem reagáló alvási nehézség, nyugtalan, felületes alvás, rémálmok
  21. vegetatív idegi funkciós zavarok: hő érzékelési zavar – fázékonyság, hidegrázás, majd hőhullámok, erős verítékezés (főleg éjjel), napközben égő és kivörösödő arc
  22. rohamszerűen jelentkező heves szívdobogás – elsősorban éjjel – minden előzetes idegi vagy fizikai megterhelés nélkül
  23. hirtelen össze-visszaugráló vérnyomás
  24. urológiai problémák: égő hólyag-és herefájdalom – főleg éjjel, gyakori vizelési inger, vizelettartási zavarok, lágyéki fájdalom
  25. hormonális zavarok: pajzsmirigy-alulműködés, menstruációs problémák, mellékvese működési zavarok (alulműködés)
  26. szexuális zavarok: libidóvesztés, erekciós zavarok, menstruációs zavarok, mellfájás
  27. emésztési funkcionális zavarok: gyomor-és bélfájdalom, erős puffadás, székletürítési zavarok

 

boxerkutya Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6025

Egyre nehezebben bírunk a lányommal. A hangulatváltozás is megfigyelhető ,ingerlékenység, kötözködés.  Nem szárítja a haját, nem törülközik , nem viseli el még az arcra puszit sem, ugyanabból a pohárból, már kétszer nem iszik. Most volt egy időpontom a lyme klinikára ,de le kellett mondani, mert tiltakozik ellene és nem ismeri el, hogy baja van. 

Előzmény: emily48 (6022)
emily48 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6024

Én is bántom a barátomat, nem fizikailag hanem a mindennapi kényszerekkel. Azt mondja, hogy őt ugyan úgy idegesíti ha én fertőtlenítőt használok, mint engem ha nem tudom használni. Ilyenkor úgy érzem ő is ellenem van, ő is gonosz és rosszat akar nekem, mert el akarja venni a számomra nélkülözhetetlen dolgot ahoz, hogy boldog legyek. A munkám során sokszor hallgattam rá és néztem az ő érdekeit ha otthon voltam és nagyon szenvedtem e miatt. Szerintem nem látta rajtam mit élek át, próbáltam megfelelni neki, a munkában és ez nem ment.

Előzmény: VPP. (6020)
emily48 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6023

Szia Piskóta01!

Már felkerestem egy szakorvost , kaptam is gyógyszereket frontint, aminek a hatása kb ugyan olyan mint a xanaxé és floxetet. Az mondta, ha jönn a pánik  , a rossz gondolatok nyugodtan vegyek be egy frontint . Nem hiszem, hogy be tudnék venni annyit, hogy ne zavarjanak a szokásos dolgok, vagy ha elmúlik a hatása visszatér a félelem. Igazából tudom, hogy tudnék " normális" életet élni, de úgy érzem nem érdemlem meg,és félek hogy ha megbízom az emberekben csak kihasználnak és megaláznak. 

Előzmény: Törölt nick (6015)
emily48 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6022

Most kocsi megijedtedtem, hogy lymeos lehetek. Eddig biztos voltam benne , hogy trauma váltotta ki nálama helyzetet. Az előző munkahelyemen a főnököm folyamatosan alázott, ordibált és olyan szinten semmibe nézett, ami nem emberhez méltó. Ráadásul ugymond veszélyes anyagokkal is dolgoztam , ami nagy felelősség volt, azaz folyamatos éberség és figyelem kellett, ami 8órán keresztül szörnyen fárasztó és szinte lehetetlen. Baktériumokkal dolgoztam és úgy éreztem, hogy rám másznak és megbetegítenek. Pedig azok "jó" bacik voltak, mert ők csinálták az antibiotikumhoz az anyagot. De azzal, hogy kiléptem az ajtón nem hagyhatott alább a figyelmem, hiszen még koszos voltam. Fel kellett ülni a buszra, gondosan ugyanarra a helyre, ugyanazon az  útvonalon hazamenni, közbe nem nyúlni semmihez , ruháimat ledobni a Földre és menni zuhanyozni. Akkor nyugodtam meg. De a közbe is koncentrálni kellett, hogy megfelelő ideig mossam magam. Nem számított mennyire éhes, szomjas voltam el kellett nyomi, mert először meg kellett tisztulnom.

Előzmény: boxerkutya (6014)
emily48 Creative Commons License 2016.02.02 0 0 6021

Nekem is folyton bűntudatom van e miatt . Elhiszem, hogy koszos vagyok és félek ha nem csinálom a kényszeres dolgaimat   elveszítem felette a kontrolt és még ha akkor jól is érezném magam , de mi van ha egyik nap arra ébredek, hogy koszos mindenem, nem tudok megszabadulni tőle.

Előzmény: VPP. (6013)
VPP. Creative Commons License 2016.02.01 0 0 6020

depp-------------harag-----------félelem,hogy bántom a barátnőmet,

mert most haragszok rá, de ettől még nem bántanám, csak jön a kétség,

ha ugye haragszunk valakire akkor ott nagyobb az esély arra,hogy bántsuk.

imádom ezt a szart........

VPP. Creative Commons License 2016.01.30 0 0 6019

Hát igen. Valahogy így van. Elég gáz ez a betegség.

 

Szerintem egyébként az is benne van,hogy nem csak a fáradtság miatt kevesebb a türelmünk,

hanem azért is mert egy munka elvégzése normál esetben is egy bizonyos szintű feszültséggel jár

és  a szorongásosoknál ez a feszültség nagyobb, ahogy erősebb a szorongás is, szóval arrra gondolok,hogy

a két negatív érzés egy tőröl fakad, ugyan azok az agyi folyamatok okozzák.

Szóval ha még nem is fáradtam ki a rossz hangulattól, vagy kényszeres gondolatoktól, akkor is alapból

kevésbé jó a problémamegoldó képességem.

Nem tudom pontosan leírni,hogy mire gondolok. Mind1 lehet,hogy így is érthető.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6018

Ez a türelmetlenség nálam is megvan. Szerintem azért, mert olyan sok energiánkat elviszi a szorongás, a kényszer és minden más, ami ezzel jár, hogy úgymond már nem marad türelmünk másra, a hétköznapi dolgokra, emberekre, konfliktusok kezelésére, stb. Persze valahol ez érthető, hiszen ha az "egészségeseknek" is minden nap meg kellene küzdenie ilyen kellemetlen dolgokkal, folyamatos harcban lenne önmagával, a tünetekkel, ő sem lenne olyan fene nagy türelmes ember.

Előzmény: VPP. (6017)
VPP. Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6017

Sziasztok!

Én türelmetlen is vagyok. Egyszerű dolgokat se tudok megcsinálni, felmegy az agyvizem és

van hogy földhöz is b...ok dolgokat.

Ez is már beteges ma lekezdtem utánfutó aljat csinálni OSB-ből és a végén az OSB ketté tört mert földhöz vágtam.

Ez is az idegek gyengesége miatt van szerintem. Aztán semminek érzem magamat,mert nem tudok rendesen dolgozni emiatt.

boxerkutya Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6016

Az a baj hogy a krónikus lyme-ot nem minden esetben mutatja ki a vérvétel ,mert az immunrendszer nem mindig egyenletesen termeli az ellenanyagokat ,ugyanis a vérvizsgálat nem közvetlenül a kórokozót mutatja ki ,hanem az ellene termelődő fehérjéket ( ellenanyagokat). Ezért nagyon nehéz ennek a betegségnek a diagnosztizálása. Az antidepresszánst meg lehet, egész életen át kell szedni. A lyme kezelésekor, az emberek többségénél elég néhány, 3-4 antibiotikum kúra és utána elfelejtik örökre ezt a betegséget. Sajnos nem mindenkinél van ez így . Ezért tudom nehéz dönteni, hogy melyik úton indulj el. Mi most várakozunk ,hogy változik -e valami ,de úgy érzem ,hogy nem a javulás lesz ez a változás.

Előzmény: emily48 (6011)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6015

Szia Emily81!

Én mindenképpen azt javasolnám, hogy pszichiáter szakorvost keress fel, aki a megfelelő viselkedésterápiás módszerrel és szükség esetén ssri típusú gyógyszerrel biztosan fog tudni segíteni rajtad. Ez lehet, hogy hosszú időbe fog telni, nem fog egyik napról a másikra menni az valószínű, de a reményt sohasem szabad feladni, kitartással sikerülni fog és el fogsz indulni a javulás útján. Persze ehhez neked is a lehető legtöbbet "le kell tenned az asztalra", de hidd el, amint megtapasztalod a saját erődet és az első sikereket, nagy erőre fogsz szert tenni.

Tudnod kell, hogy a kényszereid nem Te vagy, valójában soha nem is volt és nem is lesz közöd hozzájuk. Ami pedig nem hozzánk tartozik, azt békével el kell engednünk, hadd menjen.

Én a Lyme-kór kezelésével csak abban az esetben foglalkoznék, ha minden kétséget kizárólag bebizonyosodna a fertőzöttség és semmi más okkal nem lenne magyarázható a pszichés tünetek megjelenése. Ellenkező esetben ugyanis a sorozatos antibiotikum kúrák sokkal többet árthatnak a szervezetnek, mint egy modern antidepresszáns szedése, pláne egy ártalmatlan pszichoterápia.

Üdv.

Előzmény: emily81 (5998)
boxerkutya Creative Commons License 2016.01.29 0 0 6014

2 éve lett nála ez feltűnő és látványos. Nem tudni pontosan mi indította be,akár egy másik betegség ,vagy lelki trauma is beindíthatja. Pszichológus semmit nem tudott rajta segíteni. A következő lépés a pszichiáter és az antidepresszáns lett volna ,de ezt nem akartuk. Közben felmerült a lyme is, amiről már itt is beszéltem. Felkerestünk az istenhegyi géndiagnosztikán egy lyme specialistát aki fel is írt neki lyme- ra antibiotikumot ,ami használt is. Egy évig tünetmentes volt, de utána újra előjött . Több kúra kellene még neki ,de nem akar már többet visszamenni az orvoshoz és tiltakozik a gyógyszer ellen is. Neki is lehetnek a kézmosáson kívül még más tünetei is amik így együtt(amit nem mond el) már lyme -ra utalnak. Véleményem szerint neked is érdemes lenne vizsgálódni ilyen irányban is, mert a hidegrázás és nyak fájdalom is tipikus tünetei a lyme-nak. 

Előzmény: emily48 (6011)
VPP. Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6013

Emily az a baj,hogy elhiszed,hogy koszos vagy, vagy inkább csak félsz tőle és nem múlik el a szorongás.

Valójában nem lehetsz annyira koszos,hogy ennyit kelljen tisztálkodnod, ez biztos.

Legfeljebb akkor ha szarban hemperegsz egész nap :)

VPP. Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6012

Nekem szinte állandóan bűntudatom van.

Nem is tudom,hogy kényszeres vagy deppes vagyok e inkább?

Bár a kényszerre is jellemző + a rágódás.

emily48 Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6011

A nyakam szokott fájni, néha ráz a hideg, az egyik ujjamon elég furán nő körmöm és mostanába nagyon csillog a szemem. Nem tudom, hogy ezek összefüggenek e. Sajnálom, hogy a lányod nem őszinte veled, én is sokáig titkolóztam ezzel kapcsolatban , de volt egy pont amikor már muszáj volt segítséget kérnem. Biztos ő is szégyelli, esetleg hazudozik is róla, de azzal csak neki lesz rosszabb.

Azt megkérzedhetem, hogy neki mi váltotta ki ezt az állapotot?

Előzmény: boxerkutya (6010)
boxerkutya Creative Commons License 2016.01.28 0 0 6010

A kézmosáson kívül van -e valami más tüneted(bármilyen kis fájdalom valahol, vagy furcsa érzés valamelyik testrésznél ,esetleg pszichiátriai tünet ) ?Csak azért kérdezem, mert lányomnak is ez a kézmosási kényszer a fő baja, de lehet, hogy van még mellette más is ,de nem tudjuk biztosan, mert nem őszinte .

Előzmény: emily48 (6009)
emily48 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6009

Nem érzek ilyet.

Előzmény: boxerkutya (6007)
emily48 Creative Commons License 2016.01.27 0 0 6008

Kedves ZSUindex!

Nem érzem úgy, hogy abba tudnám hagyni a kézmosást és fertőtlenítést. Ha nem csinálnám koszos lenne az összes használati tárgyam és ruhám amihez hozzáérek. Nem akarom hogy ez történjen, mert már éreztem magam nagyon piszkosnak, ami egy zuhazzással nem mosható le.

Előzmény: ZSUindex (6006)
boxerkutya Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6007

A kezeden érzel valami bizsergést vagy hangyamászás érzést ?

Előzmény: emily48 (6005)
ZSUindex Creative Commons License 2016.01.26 0 0 6006

Emily,

amit én írtam Neked, az abban a fázisban segíthet, amikor valamitől könnyebbedik a

kényszer. Bestiális betegség ez, mert lehet, hogy teljesen el is tudod hagyni a kézmosást,

de jön egy tünetváltás, hasonló erős kényszerrel. De akkor majd nagyon észnél kell

lenned, nagy - nagy akaraterővel leállítani. A szorongással együtt élni szinte lehetetlen,

mégis ha elviseled és nem mosol kezet, akkor egy felfokozott szorongás roham után

olyan öröm, hogy igen, meg tudom tenni, mert erős vagyok, és SZABAD. Ebbe a szabadság

érzésbe bele lehet szeretni ! Gyakorlatilag rengeteget mosok kezet én is, főleg mert idős

édesanyámat kell pelenkáznom stb. Igyekszem nagyon tudatosan csak éppen leöblíteni a

kezem, nem is figyelve oda magára a kézmosásra. De rengeteget segit az is, hogy a DM-ben

lehet kapni olyan fertőtlenítő kézkrémet tubusban, amivel ha bekenem a kezem bármihez

hozzáérhetek, sokáig mint egy kesztyű védi a kezemet. Nem viszem át az esetleg fetőző

cuccot a másik tárgyra, mert a kezemen lévő fertőtlenítő gél megoldja. Csak nagyon oda kell figyelni,

más fertőtlenítővel nem használhatom együtt, ha ez a kezemen van, akkor ne érje a kezemet domestos például.

Zs.

 

 

 

Előzmény: emily48 (6005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!