Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 15739

Kedves WAF,

az enyém az a szőnyegbombázásos, amit kaptunk 2012.01.01.-től, és kellett kérni május 31-ig a felülvizsgálatot.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: words about future (15736)
words about future Creative Commons License 2016.01.13 0 1 15738

"A rehabilitációs járadék, illetve rehabilitációs ellátás összegéből nyugdíjjárulékot vonnak, ezért képeznek szolgálati időt. Az öregségi nyugdíj összegének kiszámításánál azonban az ellátások összegét kedvezőtlenségük esetén figyelmen kívül kell hagyni."

 

Kedvezőtlenségük, vagyis alacsony összegük miatt kiesnek a beszámításból...

 

 

A fenti idézet alapja: 

                               

 

http://www.hrportal.hu/c/miert-nem-szamit-szolgalati-idonek-a-rokkantellatasban-toltott-ido-20150908.html

http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/2013_8_27_rokkantsagi_ellatasnyugdij_es_szo_rcr_a.aspx

 

A HR portálon 
A megváltozott munkaképességgel kapcsolatos kérdésekben Kappel Katalin munka-és szervezetpszichológus segít.

Privát emailben nem áll módukban tanácsot adni, válaszadásra csak cikk formájában kerülhet sor. A kérdezők személyes adatait, nevét, emailcímét nem jelentetik meg, és a szerkesztés jogát fenntartják.

Előzmény: andras46 (15737)
andras46 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 15737
De ha vannak dolgozott évei biztos nem ez a kicsi összeg alapján számítják ki az öregségi nyugdiját.)
Előzmény: words about future (15735)
words about future Creative Commons License 2016.01.13 0 1 15736

Kedves Ruth!

 

A Tied átforduló ellátás ellátás ? Ez magyarázná.

 

"A rehabilitációs ellátásban részesülő (amennyiben ellátását 2012. január 1-jét követően nem „átforduló” ellátásként állapították meg) 10 százalékos nyugdíjjárulékot is köteles fizetni az ellátás összege után."

 

 

 

Előzmény: Horváth Ruth (15732)
words about future Creative Commons License 2016.01.13 0 1 15735

Kedves Ruth és András46!

 

A rehabilitációs ellátás összegéből 10% nyugdíjjárulékot vonnak, ezért a folyósítás időtartama nyugdíjszerző szolgálati időnek minősül.

 

andras46 Creative Commons License 2016.01.13 0 0 15734
Azt én értem,de a rehabilitációs ellátás az öregségi nyugdij éveit növeli csak,vagy az öregségi nyugdij valamikori megállapított összegében is beleszámítják ezt a pici összeget,vagy ott csak az effektív ledolgozott biztosítási éveket?
Előzmény: words about future (15727)
Ruth22 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 15733

Na, egy éve már volt ilyen, remélem most be tudok lépni :-)

Horváth Ruth Creative Commons License 2016.01.12 0 1 15732

Kedves WAF,

 

Bocsánat, elírtam,

 

nekem rehabilitációs ELLÁTÁSOM van 2012.01.01-től, és nem vonnak nyugdíjjárulékot.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Horváth Ruth (15731)
Horváth Ruth Creative Commons License 2016.01.12 0 1 15731

Kedves WAF,

nekem rehabilitációs járadékom van 2012.01.01-től, és nem vonnak nyugdíjjárulékot.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: words about future (15727)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.12 0 3 15730

A tesóm E-kat-os,magáról se tud.

Ami érdekes,az alkoholista,ha 1-éve

nem iszik,meg együttmüködik a gondozó

szakrendeléssel,80%-öek,3-évre,hol itt az

igazság,amikor saját magának kereste az

e-károsodását.

Előzmény: barbara 1234 (15726)
49ev Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15729

(Üdv.

Van egy súlyos fogyatékos támogatásra való igénylésem. 1. fokon nem vizsgáltak és elutasítottak, 2. fokon vizsgáltak és elutasítottak. Fellebbeztem, most Bíróságon van az ügyem, itt kértem független orvosszakértői vizsgálatot. A Bíróság megkapta ennek az eredményét, majd elküldte az Államkincstár jogutódjának. Ott nem akarják elfogadni ezt a szakvéleményt, hanem más kérdéseket tettek fel, hogy ezekre is válaszoljon a független orvosszakértő.

 

Azt szeretném kérdezni, hogy ez így szabályos, törvényes? A Bíróságnak szabad tájékoztatni a szakvéleményről az Államkincstár jogutódját? Ha igen, akkor tehet fel új kérdéseket? Mit vizsgáljon a szakértő?)

 

Hello!

 

Ez volt egy korábbi kérdésem, melyre kaptam is már választ.

 

Ennek az ügynek a folytatása.

 

Megkaptam az újabb független orvosszakértői véleményt. (ugyan az a bizottság, aki vizsgált is) De a szakvélemény egészen más mint az első volt.

 

Súlyos fogyatékossági támogatás igényemet : 141/2000.(VIII.9)Kormányrendelet 1.számú mellékletének 6.b)pontja alapján kértem.

Az első szakvélemény még két végtagot írt le, hogy bénult. Az Alperes írta le idézőjelet használva a bal oldali végtagot, mikor a bíróságtól újabb kérdésekre kért választ. Az első szakvélemény bal oldali végtagjaira ez szerintem kettő végtag. A ma kézhez kapottban viszont már csak egy végtag van. Ez fontos, mert ez a fajta támogatás, csak 2 végtag sérültségét, vagy 1 végtag és gerinc sérültséget szab meg.

 

Most mit lehetne tenni? Melyik a hiteles szakvélemény? Hova tűnt a másik bénult végtagom amivel a mindennapjaimat élem?

 

Kérem szépen a tanácsát, mit tegyek?

pimmi Creative Commons License 2016.01.12 0 3 15728

igen, felülvizsgálat, soros.

Előzmény: Farkas62 (15724)
words about future Creative Commons License 2016.01.12 0 3 15727

Rehabilitációs ellátás

A rehabilitációs ellátásból nyugdíjjárulék levonása történik, ezért az ellátás folyósításának időtartama szolgálati időnek minősül.

 

Rokkantsági ellátás

A rokkantsági ellátás összegéből nem történik nyugdíjjárulék levonás, ezért az ellátás folyósításának időtartama szolgálati időként nem vehető figyelembe.

barbara 1234 Creative Commons License 2016.01.12 0 5 15726

Azért furcsa egy országban élünk!...

 

Aki rehabon van az kevesebbet dolgozhat.Aki  rokkantságin ott nincs időkeret,ők többet dolgozhatnak.Hát hogy a francban van ez??

 

Aki rehabos,az elvileg kevésbé beteg kevesebb a pénze kevesebbet is dolgozhat van időkeret.Aki rokkantságit kap Pl D kategória,azoknak már igen csak betegeknek kell hogy legyenek azoknak többet lehet dolgozni nincs időkeret.Érdekes....

 

Tehát minnél betegebb vagy ,annál többet dolgozhatsz!!Gratula!!

 

Már csak arra volnék kíváncsi hogy kik kapnak E kategóriát??Talán az élő halottak.Nagyon le vették a betegségek után a százalékot,már lassan meg kell dögleni az embernek hogy valamire is százalékot adjanak!Sajnálatos egy országban élünk.Bezzeg azok akik isznak és saját magukat tették tönkre azok több százalékot kapnak !

Farkas62 Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15725

pimmi   

"Ha a vizsgálat alapján az igénylő foglalkoztathatónak, rehabilitálhatónak minősül, rehabilitációs ellátást fognak megállapítani.

Esetükben a rehabilitációs ellátás összege megegyezik

– ha a jogosult foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható, a közfoglalkoztatás bér 40 százalékával (28.720,- forint)

– ha a jogosult foglalkoztathatósága tartós rehabilitációt igényel a közfoglalkoztatási bér 80 százalékával (57.440,- forint)

A felülvizsgálatot követően mikortól állapítják meg új összegben az ellátást?

A felülvizsgálatot követően a jogosultsági feltételek fennállása esetén a rehabilitációs ellátást az erről szóló döntést követő harmadik hónap első napjával állapítják meg."

 

Ajánlom figyelmed ezt a honlapot!

A Szakértő Asszony válaszol kérdésekre és ha kell segít eligazodni a "jog útvesztőiben"!

 

http://www.versenykepesseg.eu/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=465

Előzmény: pimmi (15722)
Farkas62 Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15724

pimmi  Igen,három hónapig a régit kapod!

Kivétel,ha magasabb csoportba sorolnak és nő az ellátás mértéke,akkor  a vizsgálat napjától!De ha csökken,mert vissza sorolnak,akkor mindegy a határozat mikor érkezik meg,három hónapig a régi ellátás jár!

Első fokra mész????

Előzmény: pimmi (15722)
marijancsi Creative Commons License 2016.01.12 0 0 15723
pimmi Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15722

köszi, én most megyek januárban, de akkor ha változik 3 hónap van rá ezekszerint, nem számít az sem ha megkapom közben a határozatot? vagyis addig még a régit kapom?

Előzmény: Farkas62 (15720)
adam.s Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15721

Köszönöm a gyors választ!

Előzmény: betegkutya (15717)
Farkas62 Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15720

pimmi  Három hónap után van a változás,vagyis esetedben februártólá

Előzmény: pimmi (15715)
Horváth Ruth Creative Commons License 2016.01.12 0 1 15719

Kedves Ircsi,

én is így tudom, januárival jár.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Ircsi57 (15718)
Ircsi57 Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15718

Sziasztok!

 

Reggel  felvettem  a  rehab .  ellátásomat,  egy  fillér  emelést  sem  kaptam,  a  sz omszédomnak  is  én  veszem  fel,  ő  kapott.  Nem  jár  mindenkinek?  Úgy  tudom,  a  januári  pénzzel  már  meg  kell  kapni  az  emelést  is.

 

Üdv.

betegkutya Creative Commons License 2016.01.12 0 2 15717

Arányosan elismerhető szolgálati idő

39. § (1)88 Ha a biztosítottnak a Tbj. 5. §-a (1) bekezdésének a)-b), g) pontja és a (2) bekezdése szerinti biztosítási kötelezettséggel járó jogviszonya keretében - ide nem értve a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) értelmében teljes munkaidőben, illetőleg az adott munkakörre irányadó, jogszabályban meghatározott munkaidőben foglalkoztatottakat - elért nyugdíjjárulék-alapot képező keresete, jövedelme a külön jogszabályban meghatározott minimálbérnél kevesebb, akkor a 20. §-ának alkalmazása során - az 1996. december 31-ét követő időszak tekintetében - a biztosítási időnek csak az arányos időtartama vehető szolgálati időként figyelembe. Ebben az esetben a szolgálati idő és a biztosítási idő aránya azonos a nyugdíjjárulék alapját képező kereset, jövedelem és a mindenkori érvényes minimálbér arányával.

(2)89 Az (1) bekezdés rendelkezéseit a Tbj. 30/A. §-ának (2) bekezdése szerinti mezőgazdasági őstermelő 2007. december 31-ét követően szerzett biztosítási idejének, valamint a főállású kisadózó biztosítási idejének szolgálati időként történő figyelembevétele során is alkalmazni kell.

40. § Szolgálati időként kell figyelembe venni azt az időt is, amely a munkaviszony (közalkalmazotti, köztisztviselői jogviszony) jogellenes megszűnésétől annak helyreállításáig, vagy az utóbbi mellőzése esetén a jogviszony jogellenes megszüntetésének jogerős megállapításáig telt el.

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99700081.TV

Előzmény: adam.s (15716)
adam.s Creative Commons License 2016.01.11 0 2 15716

Szép jó estét kívánok én is mindenkinek!

 

Korábban írtam ezen a fórumon, hogy tavaly nyáron 70%-os károsodással leszázalékoltak D kategóriába. Viszont nem voltak meg az elég munkanapjaim száma, ezért nem kapok pénzt. Többen írták hogy nem az számít hány órát dolgozik az illető, hanem hogy mennyi a fizetése, eléri-e a minimálbért, mert ha igen akkor az számítana teljes munkaidőnek. A kérdésem az lenne, hogy úgy néz ki elvállalok egy 6 órás munkát, viszont a fizetésem nem fogja elérni a minimálbért, akkor így több mint 3 évet kell majd dolgoznom?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!

pimmi Creative Commons License 2016.01.11 0 2 15715

ha változott volna, akkor az mikortol él, mivel novemberben volt, azért kérdezem? köszi

Előzmény: Farkas62 (15713)
I,Judit Creative Commons License 2016.01.11 0 3 15714

Köszönöm szépen a válaszát!
További szép estét kívánok!

Előzmény: Farkas62 (15713)
Farkas62 Creative Commons License 2016.01.11 0 2 15713

Judit Ivánkovics  Minden marad a régiben,a pénz összege és a folyósítása is!Ha C1 lenne,akkor csökkenne!

Előzmény: Judit Ivánkovics (15712)
Judit Ivánkovics Creative Commons License 2016.01.11 0 2 15712

Szép jó estét kívánok mindenkinek!

Én novemberben voltam felülvizsgálaton, és ma telefonon megtudtam, hogy C2 rokkantsági ellátásba leszek besorolva.
Utoljára 2011-ben voltam vizsgálaton és a 2012-es rehabos átsoroláskor a régi pénzemet kaptam.
Azt szeretném megkérdezni, hogy a pénzem változik-e, vagy meghagyják?
Előre is köszönöm a segítséget! 

betegkutya Creative Commons License 2016.01.11 0 2 15711

Az bizony szomoru, hogy tobb dolognak is ez az alapja, vagy ennek valamilyen szorzata es ha afole ugrik a jovedelem, akkor mar nem is jogosult az ember arra a valamire. Egyik oldalon adnak, mashol elvesznek sajnos.

Előzmény: bandolesa (15709)
pimmi Creative Commons License 2016.01.11 0 4 15710

Köszönöm.

más

érdekes de igaz:

Van a Balkánon egy állam, amely önmagával határos. Ahol a legszebb nők élnek, mégis csökken a népesség. Ahol a munkanélküliek dolgoznak a legtöbbet, ahol a legtermékenyebb földön éhező emberek élnek. Ahol a vonatok menetrend szerint késnek. Ahol mindenki focizik, mégis vízilabdában, kosárlabdában, kézilabdában és röplabdában jeleskednek. Ahol mindenki siet a munkába, de senki sem érkezik be időre. Ahol a nyolcórás munkaidő tizenkét órás. Ahol az egészségügyi ellátás ingyenes, de a gyógykezelés drága. Ahol az újságírók szabadon írhatnak bármit, amit parancsba kapnak. Ahol a világválság állampolgárságot kapott. Ahol a közbeszerzések titkosak, az államtitkok nyilvánosak. Ahol a háborúk sosem érnek véget. Ahol a történelem naponta megismétlődik. Ahol a leggazdagabbak azok, akik egy napot sem dolgoztak. Ahol a külföldi valuta felváltotta a hazait. Ahol az emberek megünneplik a családi védszent napját, de ká…
romolják Istent. Ahol az okosakat, értetlenségből,-bolondnak nézik, a bolondokat meg tehetségesnek. Ahol az írástudatlanok írják a történelmet. Ahol a törvények törvénytelenek, az anarchia pedig normális állapot. Ahol a hatalom megveti a polgárokat, mint nem kívánatos tanúkat. Ahol a jövőből élnek, mert a jelenhez nincs joguk. Ahol mindenki mindenkire mosolyog, de senki senkinek nem jóakarója. Ahol a bírósági eljárások tovább tartanak, mint egy élet. Ahol az árvíz a talajöntözés egyetlen módja. Ahol megidézik a diktátort, a demokráciát pedig a hülyék adójának tekintik. Ahol úgy gondolják, az ország annál jobban fejlődik, minél jobban visszafejlődik. Ahol nem vagy normális, ha nem bolondultál meg. Ahol csak azért élsz, hogy meghalj. Ahol az idő végtelen, és a butaság múlhatatlan…

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!