Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.20 0 0 149
Elgondolkodtam ezen. Főleg a Pink Floyddal való összehasonlításon.
Arra jutottam, hogy ha jól szétcincáljuk egy zenekar/előadó pályáját, akkor megláthatjuk sok tényező együtthatásának sokféleségét. És itt gondolok a történésekre is.
Nem játszik rosszabb zenét a Pink Floyd sem, mint a Jethro Tull (véleményem szerint), más kérdés, hogy teljesen mást. Annak idején a Floyd az egyik úttörője volt a modern technika alkalmazásának (mondjuk nem szálltak el tőle teljesen), manapság már nem is fogadnák el tőlük, ha valami puritán színpadképpel, néhány zenésszel játszanának amúgy kiváló zenét. Ez az ő kompromisszumuk. Hozzá kell tenni ehhez azt is, hogy az idők során a két leginkább excentrikus és "magamutogató" egyéniség (Barrett, majd Waters) kivált a zenekarból, akik maradtak, azok pedig nem a színpadon ugráló típusok, egyész egyszerűen végletekig szerények. Valljuk be őszintén, hogy Ian Andersonról ez nem mondható el. Ő a kezdetektől fogva a Jethro vezéregyénisége, felszántja a színpadot, majdhogynem azt lehet modani, hogy a Jethro Tull az Ian Anderson és kisérőzenekara. Ezt sugallja. Csak adalékként: Megfigyeltétek, hogy koncerten sokszor úgy fogalmaz, hogy "...from MY second album..."? És akkor Jethro lemezről van szó. Én nem mondom, hogy ez rossz, csak hogy ilyen. És az elektronyos hókuszpókuszok sosem jelentettek fő csapásirányt a Tull esetében, inkább kisebb-nagyobb kitérőket tettek. Szóval ezért is más. Érdekes, hogy ami "dúsan" hangszerelt, sok effekttel tűzdelt, és nagyon kidolgozott hangzással dolgozik, azt profibbnak tartják, mint amikor akusztikus hangszerekkel adnak elő valamit. A maga stílusában szerintem ugyanúgy a legmagasabb fokon álló profi a Floyd és a Tull is.
Az a ritka helyzet állt elő 6 évvel ezelőtt, hogy két egymást követő nap volt Floyd és Tull koncert (előbbi augusztus 19-én Bécsújhelyben, utóbbi augusztus 20-án a Szigeten). Én csak tobzódtam, mint állat, és nem éreztem, hogy ridegebb lenne a PF, mert a zene ugyanúgy érintett, mint a Tull esetében.
Előzmény: szati (146)
F-kulcs Creative Commons License 2000.06.19 0 0 148
Üdv. szati!

Nagyon tetszett az hozzászólásod.

F-kulcs

Előzmény: szati (146)
DRT Creative Commons License 2000.06.19 0 0 147
T. topictársak!
Hol lehet kapni a Secret Language...-t és mennyiért?

Szati!
Nagyon igazad van, de a fuvola már az A Classic Case-n is élményszámba megy. Az ének (a Passion Play mellett) szvsz a Sweet Dream-ben sem semmi, bár az vokálisan lényegesen "egyszerűbb".

szati Creative Commons License 2000.06.16 0 0 146
Bár jómagam is a JT "klasszikus" 72-73 körüli korszakát kedvelem a legjobban a
nagy progresszív lemezekkel, azzal a kategorikus kijelentéssel, hogy a 75 utáni
JT szar lenne, semmiképpen nem tudok egyetérteni. Ilyen nagy múltú (na jó,
idôsödô) zenekartól olyan lendületes, lelkes, a profizmus mellett a zene
szeretetét hatalmas mértékben sugárzó koncerteket nem hiszem, hogy hallani, mint
amit a JT produkál. (V.ö. pl. a legújabbkori Pink Floyd hűvösen távolságtartó
kissé gépies profizmusával.) Persze ebben nagy szerepet játszik Anderson
karizmatikus személyisége.

A 77-es Songs From The Wood-ot az egyik legjobban kiérlelt, minden apró
részletében kidolgozott, zseniális munkájuknak tartom, nem utolsósorban a belôle
áradó mérhetetlen kelta életöröm miatt. Bár ez a lemez tényleg nem a progresszív
rock vonulatba tartozik (ha egyáltalán lehet még ekkor vonulatról beszélni), az
apró rafinériák és hangszerelési ötletek olyan tárházát voultatja fel, amely
vetekszik szerintem a jóval komolyabb Thick As A Brick-kel is. A 74-es(!)
Warchild-nál pedig sokkal, de sokkal jobb (bár a Skating Away... az egyik szívem
csücske). A 80-as, 90-es évekre valóban leegyszerűsödött egy kicsit a
muzsikájuk, de az igényesség mindig tetten érhetô. Anderson csodálatos hangja
(amely szerintem a Passion Play-en volt a topon) megkopott az évek során,
fuvolajátéka azonban csodálatosan kikristályosodott. Jó-jó, mondhatjátok, hogy
hiszen már a debütáló lemezen is nagyot bírt fuvolázni (Serenade To A Cuckoo),
de valójában akkor még sok volt a technika hiányosságait elfedô "csúsztatás". De
hallgassátok meg a Divinities c. szólóalbumát (ha még nem ismernétek), azon
valami csoda, ahogy a fuvola szól. Ezekhez a darabokhoz meg kellett érnie,
korábban biztos, hogy nem tudta volna eljátszani ôket.

Bocs a csapongásért.

DRT Creative Commons License 2000.06.16 0 0 145
Szeva bagojj!
Tudom, hogy ő volt korábban, hülyén kérdeztem...
Arra lettem volna kiváncsi, hogy az amúgy is kiváló zenészekből ki milyen "Best of JT"-t hozna össze.
Nálam:
Ian - hát ez váratlan volt, gondolom
Martin - természetesen
Barrimore Barlow - ma ezt mondom, holnap mást
Vitesse - nem a szinti miatt, inkább amit hangzásban hozott
Glascock - ez biztos

Gyorsan teszem hozzá, hogy baromság a felvetés, de elsőre jó ötletnek tűnt...

Előzmény: Törölt nick (143)
DRT Creative Commons License 2000.06.15 0 0 144
Jut eszembe:
valaki kérdezte, hogy játszik-e bárki idehaza Jethro-t? A szekszárdi Blues Factory nyomta egy időben a Living in the Past-ot (nem is rosszul). Mikor a Csörge-tavi Rockmaratonon meghallottam, majd berosáltam örömömben. Azt mondjuk már nem tudom, hogy létezik-e még egyáltalán a zenekar.
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.15 0 0 143
Hammond volt előbb. Glascock után Dave Pegg jött.
Nem tudok és nem is akarok összehasonlítani senkit sem a Jethro Tull zenészei közül, még olyanokat sem, akik azonos hangszeren váltották egymást. Mind nagyon jó. Máshogy, de nagyon jó. Kóklerekkel mégsem zenél egyöütt Anderson.
Előzmény: DRT (142)
DRT Creative Commons License 2000.06.15 0 0 142
zozyi!
Catfish Rising: szerintem a maga nemében kiváló, bár kétségtelen, hogy ki lehet belőle hallani a Dire Straitset meg a ZZ Topot (ez igaz mondjuk szerintem fordítva is). A Little Sparrow szvsz modern klasszikus és a többi is tényleg remek. A Doctor to my Desease pl. nagyon jól pörög, a Rocks on the Road hangulatában ráfért volna a Rock Island-re is.... Beszéljenek mások is.

bagojj!
Nekem a Passion Play meg a Broadsword a két nagy előszedegetős, de persze a Stormwatch is nagyon rendben van.
Amúgy úgy tudom Glascock-nak a rock'and'roll életvitel is besegített rendesen! Szerinted Hammond milyen volt a helyén?

zotyi Creative Commons License 2000.06.15 0 0 141
A "Dot Com"-ot most veszik le nekem a "napsterről"...megnyugodhatok hogy jó lemez valóban..???
Ízelítőt hallgattam már belőle, egy kicsit nem sok a fuvola benne...?

Egyébként rulez: Aqalung, Minstrel in the Gallery, Thick as a Brick, Heavy Horses, , Passion Play

Mi a véleményetek a "Catfish Rising" albumról...ahhoz képest hogy nem régi lemez valahogy teljesen elüt az ujabb lemezektől

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.15 0 0 140
Én a Stormwatch-ot szoktam elő-előszedni időnként. Sajnos, ez is egy "köztes" lemez 79-ből. Nem tudom szavakkal leírni, na. Főleg a Flying Dutchman, az az én nagy kedvencem erről. Szomorú érdekessége az albumnak, hogy a számok többségén Anderson basszusozik, mert a felvételek idején John Glascock már igen rossz állapotban volt, műtéteken esett át, végül meg is halt. Mint kiderült, foggyulladás ráment a szívére, ez vitte el, 27 évesen. Durva. De a lemez ettől még nagyon jó.
Előzmény: DRT (139)
DRT Creative Commons License 2000.06.15 0 0 139
Éjszaka megint a Dot Com-ot hallgattam, a címadó szám még mindig csoda, a Spiral még mindig húzós, a Gift of Roses megint elkalauzolt egy skót kocsmába, a Secret Language of Birds még mindig meseszép...... Csak, hogy ne süllyedjünk.

Gergo1,
a legrosszabb Jethro sem köztes zene. Ha nem lenne a legjobb Jethro, val'szeg előbbi lenne az etalon. A többi annyira jó, hogy gyengének tűnik.

Jimi Creative Commons License 2000.06.13 0 0 138
Helló!

Azt a cd-minőségű koncertet nem lehetne valahogy nekem is megkapnom? Plííííííííííz! Jimi

Előzmény: Törölt nick (122)
Jimi Creative Commons License 2000.06.13 0 0 137
bagojj:

Nem azt mondtam, hogy korszakról, hanem hogy korszakból! Tehát én arra gondoltam, hogy a '70-71-es Jethro (Cornick, Bunker-féle) miért nem adott ki koncertlemezt. A Bursting Out már nem tartalmazza (szerintem) azt a lendületet, ami a 70-es évek fordulóján jellemezte a csapatot. Nem mondtam, hogy a 75 utáni lemezek rosszak, egyáltalán nem azok. Azonban én a korai korszakukat kedvelem igazán.

Helló F-kulcs!

A Songs From The Wood valóban jó lemez, azt hiszem még befér a "korszakos" lemezek közé, de mint fent mondtam, én a 70 körüli stb. stb.

Üdv : Jimi

Előzmény: Törölt nick (119)
F-kulcs Creative Commons License 2000.06.13 0 0 136
Kedves bagojj!

Én értem, miért írja Gergo1 azt, amit. Ezt már pár hozzászólással ezelőtt is írtam. El is fogadom a véleményét, de nem osztom maradéktalanul. Téged viszont idegesít, ha valaki határozott véleménnyel bír, mert nekem is sokszor felpaprikázva válaszoltál, amikor hasonlókat írtam, mint Gergo1.
Tudod, amikor a borítókról volt szó....
Szerintem az jó, ha valaki a saját maga által meghatározott igényességhez ragaszkodik, bár az is igaz, hogy idővel csőlátás is kialakulhat így.

Gergo1!

A Heavy Horsest én a Jethro (Anderson) egyik legnagyszerűbb szerzeményének tartom. A bonyolultságot, amit hiányolsz és pl. A Passion Playben megtalálható, szerintem a csodálatos melódia feledteti. És ne feledd, hogy mások a Jethro legegyszerűbb dalának egy-egy témájából egész lemezeket szoktak kiadni. (Lásd pl. Vangelist, akit én köztünk szólva nagy kóklernek tartok.)

Minden jót! Üdv. F-kulcs

DRT Creative Commons License 2000.06.13 0 0 135
Hagyjátok már azt a gyenge ABBA-t!
Éltessétek inkább a JETHRO-t !!! Róluk szól a topic és szerintem bántó őket ahhoz a svéd borzalomhoz hasonlítani.
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.13 0 0 134
Ha nem azokon van a hangsúly, akkor miért írod?
Az Abbáról pedig Te így vélekedsz, én pedig máshogy. Semmi nosztalgia nincs benne, elárulom, nem vagyok egy tipikus slágerrádió-célcsoport.
Előzmény: Gergo1 (133)
Gergo1 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 133
Igen, 75 utániak silányabbak, mint az előttiek. Kivételek adódhatnak 75 elöttről és utánról is, nyilván ez egy sarkított megfogalmazás, ismétlem, nem az évszámokon van a hangsúly.
Azt el kell különíteni egymástól, hogy nosztalgia miatt jó érzéssel lehet az Abbára gondolni, mert 20-25 éve alkottak. A mai átlagot messze meghaladja egyébként meglehetősen béna és egyszerű, de maga módján profi zenéjük.
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.13 0 0 132
Nem értem, milyen alapon beszélsz minőségekről? Azt mondod, hogy amit 75 után csináltak, az silányabb, mint amit előtte. Meg hogy kevésbé összetett? Ott van pl. Budapest, amire azért erős túlzás lenne azt mondani, hogy bármilyen szempontból is "egyszerű" lenne. De ez csak egy példa. Itt nem a különböző minőségi szintek megféréséről van szó, hanem a különböző stílusokéról, amit ez az egy banda képes felmutatni. És jó, hogy ez így van.
Nyilván vannak kevésbé jólsikerült Jethro felvételek is, ezt senki nem vitatta. Hogy ezek mind a 75 utániak lennének, azt furcsállom. És ezek sem valahol félúton vannak a szennyzenék és a veretes Jethro művek között, hanem sokkal közelebb a "jobbnak" titulált dalokhoz.
Mellesleg az Abbának nagyon jó számai vannak.
Előzmény: Gergo1 (131)
Gergo1 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 131
Én se értem, az ellentettjét. Hogy fér meg egymás mellett két ilyen különböző minőség szeretete? Valóban, a többi zenekarra is igaz ez általában. A határvonal nem egyértelmű, de érezhető. Az, hogy a legrosszabb Jethro jobb, mint a Modern Talking vagy az Abba, az még nem érdem. Köztes zene.
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.13 0 0 130
Bocs, de ez marhaság. Ez tisztán egyéni ízlés kérdése. Az a határ, ahol meghúzhatjuk, hogy na ez már gagyi, az egyfelől nagyon tág, másfelől igen messze van attól, amit a Jethro valaha is csinált. Nem értem, miért van az, hogy minden ilyen régóta működő zenekar esetében (pl. Yes, Pink Floyd) vannak nyafogók, akik az újabb lemezeket rendre gyengének és igénytelennek titulálják. Lelketek rajta.
Előzmény: Gergo1 (129)
Gergo1 Creative Commons License 2000.06.13 0 0 129
Igen, és a Songs From The Wood, a Heavy Horses már lényegesen gyengébbek. Nem arról van szó, hogy a korral együtt változni kell-e vagy sem, vagy hogy mikor jelentek meg az egyes lemezek, hanem egy színvonalról, ami alatt nem hallgatok zenét. Hogy ennek egy időbeli elhatárolása is lehetséges, az már csak egy extra dolog. Nem hiszem, hogy ez csak ízlés dolga, vannak objektív kritériumok, mint a dallamok/ritmusok bonyolultsága, kompozíciók összetettsége, sokszínűsége. De persze az ízlésnek is van szerepe. Ez természetes.
Előzmény: F-kulcs (120)
DRT Creative Commons License 2000.06.13 0 0 128
Ő volt az, bagojj!
Az említett tűzijátékról hála-az-égnek én is lemaradtam. Meg még vagy 100ezren.
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.13 0 0 127
Nem akarlak elszomorítani, de 93-ban is voltak itt, PeCsa Szabadtéren. Akkor még Dave Pegg basszusozott, emlékszem a lakli nagy alakjára és tar koponyájára :) Aztán rá egy évre, 94. augusztus 20-án a sok birka ment nézni a tüzijátékot, mi meg "páran" a szigetre Jethrora. És csak lestem, hogy egy deréki érő hajú figura kezelte a bőgőt. Nem tudtam kideríteni, hogy ki volt az, állítólag Matthew Pegg, hát nem tudom.
Előzmény: DRT (123)
F-kulcs Creative Commons License 2000.06.12 0 0 126
Köszi

Üdv. F-kulcs

Előzmény: DRT (124)
F-kulcs Creative Commons License 2000.06.12 0 0 125
Kedves dradmin!

De most melyik az az egy??? Slipstream, 20th Anniversary vagy más...

„2.Nem akarom magam reklámozni , ez az oldal a JT-t illetékes népszerűsíteni ...”
Ha-ha. Ha már leírtad ezt, gondolhattad volna, hogy megkérdezik. Én meg mint topicnyitó remélem megfelelően népszerűsítem a Jethro Tull-t. Nem baj, hogy nem válaszoltál, így tényleg az eredeti témánál maradunk, s sokkal rejtélyesebb is egyúttal a beszélgetés.

Minden jót! F-kulcs

Előzmény: Törölt nick (122)
DRT Creative Commons License 2000.06.09 0 0 124
Ajánlom a figyelmetekbe:
www.collecting-tull.com
Egy norvég fanatikus oldala, nagyon jó!
Nézzétek meg neki mi mindene van...
DRT Creative Commons License 2000.06.09 0 0 123
Üdv mindenkinek!
A napokban akartam Jethro-topicot nyitni!
Beszarás, hogy eddig nem vettem észre.... De HURRÁ !!!
Röviden annyit, hogy 86-ban még kis szaros voltam ahhoz, hogy koncertre menjek, egyik évben Kölnben voltam, mikor Pesten játszottak, de a többi három itthoni koncerten ott voltam. Kurva jó volt mind. Főleg 94-ben, a Szigeten (az volt az első).
Megvan a Göbölyös-könyv is, az összes albumuk (nagyrésze tré minőségben, mert a középsuli alatt csak másolgatni tudtam őket régi LP-kről), mostmár vannak CD-k is, originál LP-k......
Szóval nálam kicsit vallás-szerű. Apám ismertette meg velem még hugyos koromban. Először a Watching You Watching Me volt a kedvenc (meg persze az egész Broadsword), ma már minden.
Ha rajtam múlik ez a topic többet nem fog süllyedezni!

Amúgy a Dot Com is óriási és ne bántsátok az Underwraps-t se! Oda kell arra is figyelni!

Pár napra most "Cheerio", legjobbakat mindenkinek, még jövök !!!

Törölt nick Creative Commons License 2000.06.09 0 0 122
kEDVES MINDENKI

1. A Jethro videókat keresek pl. budapesti 86-os buli , de a többi is érdekelne.

2.Nem akarom magam reklámozni , ez az oldal a JT-t illetékes népszerűsíteni , nem rólam szól , azért jó volt személyesen velük találkozni.

3. Van 75 előtti koncertfelvételem CD minőség cca. 80 perc !!

4.75 után is van élet a JT-nél csak más de ugyanolyan jó. Nem lehet kedves kritikus barátom rád is igaz amondás:
TOO OLD TOO ROCK AND ROLL TOO YOUNG TOO DIE ?

Anyám azzal bombázott a 70-es években , hogy a ZEP elektronikus őserdő , mi ezt mondjuk a rap-ről ez generációs gáz!

Ha egy banda mindig ugyanazt csinálja azt mondják unalmas nem lépnek túl önmagukon , ha változtatnak jön a "bezzeg a régi" szöveg.

A JT csak így maradhatott meg Anderson tudott technot (Under Wraps) Dire Straits-t ( Crest of knave) Unplugged ( Little night music) stb.-t csinálni , mert zseni OK?
A JT a legszínesebb banda akit valaha is csak hallottam épp azért mert együtt lépett az idővel. Nem lehet 2000-ben is fekete fehér TV-t nézni.
csak zárójelben 38 éves vagyok ,de az új dolgokra is gerjedek ( pl. U2)

Várok segítséget TŐLETEK , mert nincs JT videóm csak egy .

Ps.: A német TV Ohne Filter műsorában tavaly egy egész koncert lement nem látta valaki , nem lehet megcsípni valahogy.

Cserébe komplett CD ,LP SP és némi kalóz anyagom van a JT-től.

Előzmény: F-kulcs (120)
Skywalker. Creative Commons License 2000.06.08 0 0 121
Ma délután.
FM 98-on. Civil Rádión, csomó Jethro volt hallható.

Csak érdekességképpen......

Előzmény: F-kulcs (120)
F-kulcs Creative Commons License 2000.06.08 0 0 120
Üdv. Mindenkinek!

Gergo1, Jimi!

Én nem értem, miért éppen '75? Mert a Songs From The Wood, a Heavy Horses már pl. ezután készült...

bagojj!
Szerintem ők egy „sűrűbb” koncertalbumra gondolnak, ahol a Thick-es, Passion Play-es végig az egész. Ilyen értelemben a Bursting Out tényleg más. Én is örülnék, ha lenne ilyen élő felvétel.

dradmin!
Miben játszol? Ha neked esetleg nincs meg a Slipstream vagy a jubileumi video, azt szívesen kölcsönadom, már csak azért is, mert nem tudom én se' megnézni.

Ki tud arról, hogy a Szigeten lesz Jethro? Nekem valaki ezt mondta...

Üdv. F-kulcs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!