Keresés

Részletes keresés

norb29 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39573
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39572

Gratulálok a futásodhoz!

Nekem kicsit túlz korainak tűnik, hogy most futottál először 30 körülieket, és már 45-öt szeretnél 1 hónap múlva. Nehogy sérülés legyen a vége...

Előzmény: Skeletron (39568)
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39571

Mármint tegnap rendeltem, pedig ha előbb írsz, lehet, h mégis a zöldet választottam volna. ;) Gondolom, nagy különbség kényelmességben nincs a kettő közt, és az a legfontosabb.

Holnapra elvileg meg is érkezik.

Előzmény: _tyúkanyó (39570)
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39570

Türelmetlen voltam, és megrendeltem a 315-t. :) A narancssárga kedvenc színem, és az órámhoz is passzol - zöld és narancs leszek..

Azért időnként bozótossal is van dolgom, úgyhogy az erősebb felsőrész győzött meg inkább, mint az órához-passzoló szín. :D

A méret remélem jó lesz, a többi futócipőm is (UK) 4-es.

Regisztráltam, de a partner programról elég régi infokat találtam. :( Viszont örömmel láttam, h szandált is lehet nyerni; jó volna. :)

Előzmény: kyru (39567)
schankox Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39569

Kéktúra keretében egy részen (Ágasvári th.-Mátraháza között) végigmentem az MBT útvonalán. Egyetlen helyen kint maradt a szalag (Galyatető után pár száz méterrel), begyűjtöttem. A kifújt jelzések jelentősen erodálódtak, van ahol már szinte nem is látszik. Főleg a sokak által látogatott és napfénynek kitett részeken igaz ez, a cipőkkel már lekoptatták a jeleket. Az a néhány jel ami oszlopra/fára lett fújva, még nagyon jól tartja magát, szinte új. Talán ebből a szempontból is szerencsésebb volt a földre fújni a jelzések többségét.

Skeletron Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39568

Vérteskozma 30
Tegnap a Vértesben gyűrkőztem neki az első 30km feletti távomnak. Már két hete is eddigi határaimat feszegettem egy 27kmes körrel, de ezt a környékbeli dombokon futottam. Ezt kiválóan megfutottam, kb 400m szinttel és optimistán tekintettem a jövőbe. Sejtettem azonban hogy a kiírásban előírányzott 900m szint több problémát fog okozni. Ezért szombaton (szintén először) elmentem egy Balboa körre. Ezen az útvonalon már rengetegszer mentem MTBvel, úgyhogy kíváncsian vártam mit nyújt majd két lábon. A vége 2:27 lett, de nagyon elkészültem, a szintek meggyötörtek rendesen. Beállt, elnehezült lábakkal vergődtem be Fenyőgyöngyére és remélni sem mertem 3 órán belüli eredményt, így meg is lepődtem a 2:27-et látva. Ahá! Ezek szerint azért nem csak én gyalogolok sokat:). Ez a kör teszt volt Becca-nak, a kutyámnak is de ő teljesen simán vette és így kvalifikálta magát a Vértesbe is:) Teszteltem itt az új háti/ivózsákot, működött, ha szívtam akkor jött a lé és befért a kutya kulacsa is és nem zavart futás közben.
A Vérteskozma30 előtti napokban próbáltam sokat nyújtani (egyébként nem szoktam - rossz dolog tudom) hátha ez segít majd az emelkedőkön. Korán indultam, hogy minél kevesebbet kelljen a melegben senyvedni. 7:42kor rajtoltunk. Az elején visszafogtam magam, nem engedtem elszállni a pulzust, sétálgattam sokat. Várgesztesig (10km) minden rendben ment szépen tartottam az ütemet, élveztem a lefeléket, jól haladtam. A faluban már eléggé sütött a nap, Becca a helyi kutyákat inzultálta, de azért már nem akkora lelkesedéssel mint általában. A Mátyáskúthoz (13km) érve már kezdtem érezni halványan a lábamban a kezdődő nehézkedést. Innen már ismerős úton haladtam, nemsokára rátértem a VTM útvonalára, csak ellenkező irányból. A VTM elágazóig felmászni már nagyon nem esett jól, egyre fokozódott az izmok beállása. Még előtte lenyomtam egy házi energiaitalt (tea+méz+só) meg már egy ideje eszegettem a gumimacikat amik melegben jól tömbösödnek így izgalmas a megfelelő méretű adagot kitépni a kupacból. A nehézkedés azonban fokozódott. Fent a Körtvélyes egyenesében egy bringással mentem, jó volt dumálni, ez a szakasz pszichésen elég hosszú így jól jött a társaság, meg a tempó is kicsit feljebb ment. A GEO toronyból egyedül indultam már tovább a piros háromszögön, ezen ereszkedtem a Farkastorokig. Lent a völgyben ismét a VTM nyomán kellett haladni visszafelé. Nagyon meleg volt, konkrétan a napon futás +10-et dobott a pulzusomon. Becca is árnyéktól árnyákig haladt. Szenvedős volt már futni (23km) a legkisebb emelkedőn is sétára váltottam, utána meg alig bírtam az ólomlábaim újra futásra bírni. Az utolsó EP-n nem volt szénsavmentes víz... szopó... Becca megitta a maradék sima vizet én meg teleittam magam szénsavassal, meg benyomtam a második házi energia löttyöt. Az utolsó szakaszon ráadásnak elkezdtek a beleim is tekergni, csomósodni - lehet a házi lötty mégsem jött be, vagy csak hiba volt szénsavassal kombinálni? A Balboán is ittam házi lötyit és ott nem volt semmi gáz...  A végén még volt egy 10-20 méteres meredek lépcső amivel felkapaszkodtunk a falu szintjére ez már _nagyon_ nem esett jól, itt sikerült a túrán a max pulzust is előállítani. Még 200m és kész, bent voltunk, 4:05. Előzőleg reménykedtem a 4 órán belüli teljesítéssel, de azért ez nem sokkal maradt el. Amint megálltam elmúlt a gyomorbaj (pedig az utolsó két km-en már csak a wc-ért futottam).
Kicsit elbizonytalanodtam hogy egy hónap múlva  a megcélzott Odvaskő 45 hogy fog menni... az még legalább 1,5 óra pluszt jelent...

kyru Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39567

Ha így áll a helyzet akkor valóban a Roclite 275GTX lenne neked jó választás színben és tudásban.

Annyi még, ha netről rendelsz akkor a méretet kell pontosan belőni, hogy ne gazdagítsuk a  futárcégeket. Én azt szoktam kérni, hogy a méretet pontosan megsaccoljuk, ha nem volt még inov cipőd, akkor a cm lábméretben sokat segít széltében-hosszában.

Vagy ha rendelésnél a megjegyzés rovatba a korábbi cipőd méretét és típusát beírod, az is segít a mret pontos kiválasztásásban.

Másik, ha a mN webshopjában rendelsz érdemes regsiztrálva rendelni, hogy a partner programba minél hamarább bekerülhess.

Előzmény: _tyúkanyó (39552)
csanya. Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39566

Kérem a TerepSzázas/TerepÖtvenes nevezetteit, nézzék meg mél boxukat. Néhány nevezett pólómérete elveszett. Aki kapott erről levelet, válaszoljon pliz!

csanya. Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39565

Elöször is kitölteném ezt. Aztán elmennék a ma esti SZESZ-re....-)

Előzmény: Oczal (39564)
Oczal Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39564

Sziasztok! Ti hogyan kezdenétek el a terepfutós edzéseket a helyemben? A mostani szintem: kb 25 km-t tudok futni sík terepen illetve lejtős részeken, az emelkedőkön csak erőltetett gyalogos tempóm van. 28 éves vagyok, nem vagyok elhízva, szóval lehetne terhelni magamat, csak ésszel és hatékonyan akarom csinálni, hogy ne torkolljon felesleges erőlködésbe.

A célom, hogy kb 50 km-t képes legyek lefutni, akár az emelkedős részeket is.

amatőr Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39563

"Mijaza" 1350 méter szintemelkedés?! :)

Előzmény: terepfutas hu (39554)
Elm Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39562

Tudtok nekem mondani valamilyen programot a tuhun kivul, ahol lehet mericskelni turistautakon? Eleg tren mukodik...

Mapszoszom volt, az uj gepen nincs, nem telepitenem, valami online kellene...

csanya. Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39561

Hálátlan feladat ez a versenyszervezés. Ha esik az a baj, ha nem esik az a baj...A múltkor is szerveztem egy jó kis canyoningot Pilisszentlászló után, de nem értékelte a nagyérdemű.-)

Előzmény: lpr (39560)
lpr Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39560

Az jó érzés, ha a Nap égeti a bőrödet. Csak futni ne kelljen közben. Ma futottam(?) 23km/950m-t 3 óra alatt és nagyon odacsapott. Ha holnap lenne a T50 biztos visszalépnék. Azért bízom csanyában, rendel valami tuti időjárást. Bár már tavaly sem tette...

Előzmény: ef zé (39557)
laprag Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39559

Sárga 30 éjszakai!

nekem az első tt )egy futólépés nélkül 5.28 (két kisebb elkeveréssel)

Ezzel már tartoztam......

 

Igazi  úriember módjára viselkedtem. Elengedve azokat a ...... futókat és biztattam Őket.

Látványos volt, ahogy az 5-6 főből álló csapat fut a napfelkelte irányába.

Nem irigykedtem, mert délelőtt még nyomtam egy "könnyed" János-hegyet (5x)

Előzmény: kimmelpeter (39555)
nedus1965 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39558

Már megint nagyon szép helyeken jártál !!! T100-ra jössz haza ?

Előzmény: ef zé (39551)
ef zé Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39557

Tegnap azon melaztam, hogy milyen erzes is az amikor egeti a Nap a borodet. Mar nem nagyon emlekszem. Az is lehet, hogy a t100-on ismerkedek meg ujra a kanikulaval az meg nem sok jot jelent, de mar nagyon varom.

Előzmény: megalkuvó (39556)
megalkuvó Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39556

Bizony Zoli, itt 30 fok felett van a hőmérséklet, és mégis futunk! Én ma a Vérteskozma 30 nevű eseményen próbálkoztam, sikerült kis eltévedéssel 4:12 alatt körbeérnem. Sütött a nap ezerrel, folyadék csak két helyen volt, keveset vittem magammal, porzott a szám rendesen. Neked ott a ködös Albionban erre a feelingre még várnod kell!

Előzmény: ef zé (39551)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39555

Nehezen ált össze a Sárga 70 csapat, de a végén csak jó lett. :)

 

Úgy adódott, hogy a két kutyaporonty Lütyő és Lord, együtt futhat a Sárgán. A nagy haverkodás már a Vonaton sem volt zökkenőmentes, de Lordnak fát lehet vágni a hátán. Indulásom előtt derült ki, Hajdú Ferit is sikerült felpiszkálnom, így már Radnai Zolival öten voltunk.

Az utolsó rajtra, önkéntes tömegrajt alakult, minek az elején indultunk, de hamarosan mégis át kellet verekednünk magunkat a mezőnyön. Szurmik Attila hatodikként csatlakozott a különítményünkhöz. Mindenki kisebb-nagyobb dolgát megvártuk, ha valaki kiabált felfelé nem is futottunk, szóval barátian teltek az este első kilométerei. Bevallom, nem nagyon tanulmányoztam az útvonalat, csak daráltunk a sötétben. Pilisszentléleken Popovics Gábor Colával várt minket a falu határában. Feri nem maradhatott le többet, mert hanyagsága miatt „ugrott” az igazolófüzetből a térképe. :) Klastrompuszta frissítőpont, kulacstöltés és futás tovább. Lütyő megpróbált uralni Lordot és ezt nem bírta megunni, de mindig döntetlen maradt a „csata”. A Vörös-hegyről lefelé, állva hagytam PP mestert, remélem nem okoztam vele nagy traumát. :) A Kálváriáról lefelé megfogtam „S” Zsuzsit és „S” Ferit. Fel sem ocsúdtam és már városkámban voltunk, ijedten néztem az órámra, sötét, esti indulás és 4:12 (31,5km). Hugi kijött segíteni egy kis kutyaelemózsiával és cserekulaccsal. Szűk negyed óra múlva indultunk tovább, de éreztem, visszacsap még a gyors kezdés. HV-ig még jó ütemben tudtunk menni, 7:25 (51,9km). Bő negyed óra ácsorgás, de jól jött. Egészen jól sikerült a frissítés, a só bevitele, de a meleg itt már ölni tudott volna. Kicsit féltettem a kutyát, de szerencsére volt víz és hihetetlenül példásan bírta, pedig nyomtak pár kemény sprintet a vörösök. :) Innen Ra Zó lemaradt és azóta sem tudom felhívni. Attila ellépet, így Ferivel maradtunk. Innen már nem lenne rám büszke PP… :) A túrafutásból innen inkább a túra része jött, néha-néha belekocogva. Ferivel vártuk egymást itt-ott, versenyeztünk kinek kell többször bekommandóznia a sűrűbe… :) 5:4-re vesztett a jobbik. :) A Törökugrató vaslépcsőjére repetából vissza kellett másznom, mert leérve jöttem rá, Lord a rácsos lépcsőn nem tud lejönni. Besétálgattunk a célba, 10:39 (70,9km). 11 óra volt a terv, így nem lehet panasz és első indulás miatt, egy abszolút PB sikeredett, de nem vagyok büszke, mert nagyon kicsavart. :) A kutya szenzációsan ment a meleg ellenére, de ebben Lütyőnek is jutott szerep, húzták egymást.

 

KP

 

ui: Nem mondom el mit akart Lütyő Lorddal, mert Zolira vetülne a gyanú árnyéka… :)

terepfutas hu Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39554

 

 

 

 

 

Börzsöny Trail nevezés!

Május 2.-án indul a Börzsöny Trail terepfutóverseny nevezése. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a versenyen maximum 99 fő indulhat. A regisztráció a nevezési díjak beérkezésének sorrendjében kerül jóváírásra.


Legyetek résen, mert aki lemarad, kimarad!

www.terepfutas.hu

hátnemistudom.. Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39553
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39552

Köszi. Sajnos nem járok mostanában Bp-en, úgyhogy lehet, hogy végül rászánom magam a próba nélkül vásárlásra...

A 275-ösben - a színén túl (passzol a mezünkhöz) :D - az tetszett meg, h goretexes, így esőben sem ázna be rögtön (gondolom). Ezt a 315-t is néztem  előbb is.

Elsősorban "terep"cipő kéne, kimondottan tájfutásra ritkábban jutok; itt nálunk homokos-füves talajon futunk általában az edzéseken, nincs extrém körülmény, ami miatt a kimondott tájfutócipőt érdemes lenne megvenni. Azt gondolom. Sőt, sokszor itthonról indulok futni, úgyhogy amíg a terepre kijutok, addig az aszfaltot is bírnia kéne a cipőnek, szóval a mudclaw-t azt hiszem kilőttem..

 

 

Előzmény: kyru (39548)
ef zé Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39551

Nagy itt a csend. Olvasom, biztos a meleg miatt lehet. Milyen is lehet a 30fok azt mar elfelejtettem, de szerencses csillagzat alatt szulettem, mert hetvegen csak a brit szigeteken csak Skociaban sutott a Nap, persze csak a havazas utan! Itt van nehany kep a Highland Fling-rol. Lattam sok Hokat es Hokast. Sajat hataraimat kijebb tologattam, talalkoztam egy sved magyarral es egy gyorslabu, favago ausztrallal. Igen kellemes kirandulas volt, majd irok hosszabbat is.

tzh Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39550

Köszönöm.

Sajnos a Gerecsében kiderült, hogy nagyon függök holmi külső körülményektől, meg pillanatnyi formától, így nincs még értelme odamenni.

Előzmény: csanya. (39544)
tzh Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39549

Köszönöm

Valamiért nem találtam meg, pedig ketten is kerestük.

Előzmény: ganki (39545)
kyru Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39548

Szia

Tájfutásra lehetne használni, de nem javaslom mert e felsőrésze nincs annyira megerősítve, hogy az bírja a szedrest.

Inkább ez való tájfutáshoz. Roclite 315 terepfutó. amiről tapasztalatok itt és itt találhatók. De ha egy jó tájfutócipőt akarsz akkor mudclaw 333, erről itt olvashatsz tapasztalatot. Ha rendelés előtt próbálni akarod, vagy rendelés után, akkor a DózsaGyörgy úton mindenből van raktáron.

Előzmény: _tyúkanyó (39517)
ef zé Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39547

Lehet szintet belecsempeszni. Versenyt is rendeztek mar arrafele es persze Vilmos herceg es kedves neje is ott lakik, ha ez szamit terepfutasban.

Előzmény: olipapa (39533)
ef zé Creative Commons License 2012.04.30 0 0 39546

Jo hangulatu futas, meg nem is lassu. Ezzel a FAL-as temaval erdekes lehet kiserletezni, de en fosok ettol. Egyenlore. Bar hetvegen megfordult a fejemben, hogy ne csak a komfortzonaban koricaljak versenyen. A TT-k erre mondjuk tokeletesek, de egy versenyen az ember nem akar behalni a kiserletezestol.

Előzmény: Lúdtalp (39536)
ganki Creative Commons License 2012.04.29 0 0 39545

Szia!

Ajánlom figyelmedre a honlapon a kapcsolati menüpontot. Ott bármelyik e-mail címre írsz, megkapjuk. A többit sajnos nem.

Előzmény: tzh (39537)
csanya. Creative Commons License 2012.04.29 0 0 39544

Megkaptam, válaszoltam.

Előzmény: tzh (39537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!