Keresés

Részletes keresés

Summer Song Creative Commons License 2014.09.20 0 0 34355

Szinte kizártnak tartom,h róka legyen... A mi udvarunk, kertünk teljesen zárt. Épületek határolják, ahol nem, ott meg majd 2,5 m-es Lindab-lemez kerítés, az utca felől is hasonló van, amin ha át is jutna egy róka (kétlem,h egyáltalán bemerészkedne idáig), akkor a kutya (Welsh terrier) területén kellene átjutnia. És mint mondtam, a legutóbbit nappal tüntette el valami. A kutya is megölt már párat, de az nyomot hagy... Eleve... meg sem ette őket...ott voltak szétmarcangolva....és tollal teli minden.

 

S.S.

Előzmény: atrego (34349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.20 0 0 34354

Egy patkány már testméretéből adódóan  (harmada, ötöde a tyúknak) sem tudna nyom nélkül megenni egy tyúkot,

és elcipelni sem. Ha át is húzza a kerítésen (kétlem), azzal szétszaggatná, nyoma lenne.

Átemelve elvinni pedig - szintén testméretéből adódóan- nem tudja.

(A patkány többnyire csak a takarmány pusztításában, és a tojások ritkításában vesz részt)

Tudja viszont egy kutya vagy egy róka. A kutya lehet kis méretű, pld tacskó is.

Bár sajnos az a keserű tapasztalatrom, hogy ha kutya jut be, az nem csak egyet öl meg, hanem legalább ötöt-hatot,

néha az összest. (játékból? ki tudja a fene a pofáját)

  A róka szokott mindig csak egyet-egyet elcsenni néhány naponta. Többnyire nyom nélkül, mert nem helyben

fogyasztja el a tyúkot, hanem elviszi a rókalyukba a kicsinyeinek....  Pont ezért jár is vissza néhány naponta újra,

a kis rókákat etetnie kell...

Fotóztak már le rókát a szájában tyúkkal a vidéki településeken kamerák- több kilométerre is elviszi.

 

A róka és a kutya ellen is csak egy védelem van: 220-250 cm magas drótháló kerítés, alul kiásás elleni védelemmel, ami nálam

egy 10 cm széles és vastag betoncsík, benne 10 cm-enként egy drótból hajtott vaskampó, amin át van fűzve az alsó feszítődrót,

így nem tudnak átbújni alatta.  Átásni nálam nem tudják, mert kemény agyag/ vájog talaj van.

      És arra is kell ügyelni , hogy a kerítés közelébe ne legyen semmi magas tárgy.

Nálam már meg volt csinálva a megmagasított drótháló kerítés, régóta nem is volt ilyen károm.

Aztán egyszer csináltam egy kis palántanevelő fóliasátrat, ami  egy méter magas volt. Oda volt rakva a kerítés elé.....

Egy kutya néhány nap múlva (! szinte azonnal) felismerte a lehetőséget, és a fóliasátrat (léc vázszerkezetű volt)

ugródeszkának használva bejutott a tyúkudvarba, és hat tyúkomat meg is ölte.....

Az állatok roppant leleményesek....  (még egy túl közeli gyümölcsfa is jó ugródeszka lehet)

 

Azóta ügyelek az ilyenekre.

atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34353

van még  cserébe   Tetra -h  is.Ha   úgyis  megeszed  őket:)akkor    a  színesebb   jércékből/vagy,ha  van  köztük  búbos,szürkés,fogolyszínű,vagy  ahhoz  hasonló/akkor   Tetra-H   kakaskákat  is   adhatnék  értük.Vagy  "hogyért" adnál   egy  pár   szinesebb/fekete-tés,fogolyszínű,szürkés,fehér/jércét?mailem:atrego@freemail.hu

Előzmény: Ladybee (34352)
Ladybee Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34352

Van vagy 50 vegyes csirke, kiválogattam a faluban az érdekesebb fajtákat tartók tojásait, van ebben német, erdélyi vérvonal, kikeltettem, t.képpen teszteltem egy keltetőt , lett sok csirke, nincs két egyforma. Most olyan másfél kilósak, kint élnek a kertben. Pár érdekeset megtartok, a többit megesszük.

Előzmény: atrego (34347)
atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34351

a patkány nem   tudja   elvinni a   pipit!főleg nem nyom nélkül!a róka   az igen!

szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34350

Van picike giliszta is, pl. nálunk a komposztban, az nem jó nekik? Ülj mellé és válogasd ki:))

Előzmény: atrego (34345)
atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34349

RÓKA lesz az

Előzmény: Summer Song (34348)
Summer Song Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34348

De miiii??!!! Mi az, ami nyom nélkül (toll vér...illetve többi baromfi "parázása")

 

S.S.

Előzmény: Törölt nick (34341)
atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34347

bp.-re  szoktál jönni?Szépek a   te   parlagijaid is!mekkorák vannak  belőlük?

Előzmény: Ladybee (34317)
atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34346

a csirkéknek az  apró  hal,rák is  nagyon jó.

Vacak   szeméthalhoz és  invazív,káros   rákfajtához  ingyen    hozzájutok,nagyon  szeretik  a  madárkák

Előzmény: szürkefarkas71 (34344)
atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34345

igen,mertaz   egésztől  ,még  a kicsitől is  volt,hogy  megfulladt néhány:(

a  trágyahalom  tele  van  velük,fehérjedús  nagyon

 

Előzmény: szürkefarkas71 (34344)
szürkefarkas71 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34344

Turmixolt földigilisztáááát? :o öhh

Előzmény: atrego (34342)
atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34343

a  magyar  parlagi  tyúk  színes,mint  a  díszbaromfi,élelmes,jóízű és   jól  tojik,kotlik.Nem  fejlődik  gyorsan,dehát van ideje,nem?

Szoktatással   szerintem  bármelyik fajta ,akár  a Ross  308 is   szinte"vadassá" tehető.

A   lényeg,nagy  zöld   területük  legyen!!!

Előzmény: atrego (34342)
atrego Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34342

nálam  a  pipik nem  látnak   tápot.Kukoricadarát  esznek,egész búzát,a   kertből/400  négyszögöl/zöldet,gazt,férget,csigát,pókot stb.

Ezen  kívül ételmaradék,a mindenki által köpködött-lehurrogott vizes  kenyér  stb...

nem  nőnek  gyorsan,de   nehezek,mint  a só,színesek ,ép   tollazatúak,akár a    fákra is   felgallyznak   aludni,a  betegséget   hírből  sem  ismerik.A   naposok még   turmixolt   földigilisztát,aludt  tejes  kukoricadarát is  kaptak.döglött  meszet,tört   tojáshéjat   adok  nekik még

Előzmény: tothzb (34339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34341

A macska nem nagyon tudja elvinni, lehet ott még valami a patkányon kívül.

Előzmény: Summer Song (34329)
meszi67 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34340

Köszi :)

Előzmény: tothzb (34337)
tothzb Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34339

Nem tévedsz az indító gyógyszerezettségével kapcsolatban. Azért írtam az előzőekben, hogy korrekt választ kaptál, mert hasonlóan gondolom.mint amit leírt Neked!

Én a nádudvari intenzív csirke indítót használom, ebben pl. a kokcidiózis elleni hatóanyag a Clinacox 0.5 százalékos oldata. De hogy saját, mostani tapasztalatomat is megosszam: idén nyáron több kotlósom is ült, plusz keltettem  géppel is. Az eddigi utolsó keltetésből 4 csibét felügyel a kotlós /az most mellékes,hogy miért csak annyit/!

Ezek a csibék legalább 2 -3 héttel tovább kaptak indítót, mint pár héttel korábbi társaik, és a különbség nagyon-nagyon szembetűnő! Többször kifejtettem már, hogy én sem rajongok a tápos csirkéért, de indításkor egészen egyszerűen megkerülhetetlen. A csirkék egyébként közel hasonló paraméterekkel rendelkező kettős-hasznú parasztcsirkék.

A kotlósnak természetesen volt külön takarmánya, de inkább ő is az indítót ette. Akkor engedd ki őket,amikor akarod, reggel úgyis esznek a helyükön, a kotlósok nagy része pedig baromi ügyes ezekben a dolgokban, olyannyira, hogy az említett 4 csibe 4 hetes korában már ette a szemes kukoricát:) Korábban 6 hónapos jércékkel volt bajom ezügyben!

Előzmény: jabba19831130 (34338)
jabba19831130 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34338
Köszönöm a válaszokat,sokat segítetek vele.tartottam már sok tyúkot,de azokat 4 hetes korukban vettem,tehát nem volt annyira stresszes a megmarad,nem marad meg kérdés.a tápot nem ellenzem,tudtommal az indító ráadásul gyógyszeres,a betegségek ellen,de lehet hogy tévedek.
Inkább alapvető dolgokra lennék kíváncsi.mikor engedhetem ki az ólból őket,kb mennyi az élelemszükségük?egy nap egyszer vagy többször etessek?a kotlósnak külön tegyek be szemes takarmányt?meg ilyesmi.mondom 4 hetes koruktól már megy a dolog,meg akkor azért már meg lesznek erősödve.
tothzb Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34337

Korrekt válasz:)

Előzmény: meszi67 (34336)
meszi67 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34336

Szia. Nincs mit, --örülök, hogy sikerült.

 

Tápláléknak mindenképpen indítót javasolnék néhány hétig, még akkor is ha esetleg ellenérzésed van a táppal szemben. Annál is inkább, mivel őszi csibékről van szó, így fontos, hogy minél előbb  megerősödjenek! A tápban minden szükséges benne van, aztán már áttérhetsz egyéb takarmányra.  Inni tiszta víz. Az első napokban lehet bele egy kis jolovit vagy kamilla, de nem feltétlen. 

Ezt a "nappalra kiveszem -éjszakára beteszem" manővert szerintem felejtsd el! Többet árthatsz vele --mint használsz. Az, hogy a kotlós odacsíp a csibéhez az pusztán csak a kommunikációja. Nagyjából analóg azzal, amikor az embergyerekre rászól  az anyja és kézzel elhúzza a veszélyes helytől. Ha komolyan támadja a kotlós a csibét az sokkal-sokkal  durvább! 

Előzmény: jabba19831130 (34330)
Summer Song Creative Commons License 2014.09.19 0 0 34335

Már mi is gondoltunk héjára... deee... nem szoktunk itt látni sem. A város szélétől nem vagyunk messzire ugyan, de viszonylag kicsi az udvar (kert), ami ráadásul körbe is van zárva épületekkel, kerítéssel.

 

S.S.

Előzmény: Ladybee (34332)
dfuny97 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34334

Azt akartam írni, hogy nem biztos, hogy fogja hagyni elvenni őket... :D 

Előzmény: dfuny97 (34333)
dfuny97 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34333

Én azt ajánlom, hogy az első héten nappalra vedd el tőle őket, ugyanis a kotlós még elég bizonytalan (a csipkedésből gondolom így), valamint a második naptól kezdve enniük, inniuk és aludniuk kell rendszeresen, viszont ha az anyjukkal vannak, akkor kevesebbet tudnak pihenni (saját tapasztalat). A hőmérséklet sem mindegy, főleg ilyen időjárási viszonyok között. Ez az egy hét nem törvényszerű, egyébként pedig lehet, hogy nem is fogja elvenni, hogy másnap kivegyétek alóla a kicsiket, viszont ez esetben figyelni kell a rendszeres etetésre és itatásra. Mi az első napokban kamillateával illetve forralt jolovitos vízzel itattuk őket, és születésük óta kapnak túrót valamint főtt tojást.
Sok sikert hozzájuk! 
Ui.: Én volnék az, aki a tojásokat adta. :D

Előzmény: jabba19831130 (34331)
Ladybee Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34332

Héja tojó simán elvisz egy ekkorát. Minden nyom nélkül...

Előzmény: Summer Song (34329)
jabba19831130 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34331
Már csak annyit kérnék,hogy írjatok nekem pár tippet,hogy az időjárást is figyelembe véve mikre figyeljek?etetés?kijönnek enno elaz annyuk alól!
jabba19831130 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34330

Jaj,sikerült,100 kilóval könnyebb vagyok.Befogadta mind a 10-et maga alá.
Bár az egyiknél csipkedett picit,amikor betettük, végül azt is sikerült alátenni.
Óvatosan visszatolta a csőrével azt ami ki akart jönni.
Köszönöm a biztatást és a segítséget.

Előzmény: meszi67 (34318)
Summer Song Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34329

Nekem is eltünt ma az egyik kicsi... Olyan kisebb galambnyi méretű...fényes nappal, nyom nélkül. Ez már felháborító. Tettem már ki a melléképületbe patkánymérget, de még nem fogy... Viszont a patkányfogóval fogtam ma egyet... De ez nem akkora (sztem),h egy ekkora csibét elvigyen...Nemhogy a múltkori 3 éves japántyúkot. Nemtom,h mitévő legyek... Ilyen kicsi már csak egy van. Meg még egy kicsi Japán kakas és egy féljapán jérce... a többi nagyobb testű... deeeee...ha nem a patkányok???? Nem hinném,h azok nappal, az udvaron így merjenek garázdálkodni. Esetleg macska nem lehet?

 

S.S.

Előzmény: Törölt nick (34327)
jabba19831130 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34328

Na jó,a kotlósnak csináltam egy szép rezidenciát, szalma ment bele egy maradék tojás,ami lehet, hogy kelés gyenge, mert nem nagyon akar mocorogni, de megpróbálok alátenni egy pár kikelt csibét, meglátjuk mi lesz. Jár bennem az ideg rendesen.Majd beszámolok róla,hogy mi történt.Amúgy 10 csibe kelt ki, szóval ez elég jó a 15-ből szerintem. jaaaj,csak ne bántsa.Először csak 1-et adok neki, meglátjuk hogy viselkedik

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34327

Ma ismét berágta magát a rohadék és elvitt egy pipit. Raktam le az általad javasolt darálthúsos mixből. (Még jó, hogy az egyik nagy multinál van ezer forint alatt kilója.) Több kiló méreg elfogyott, de még mindig vannak. Sajnos biztosan patkány, mert ürülék is van.

 

Nyest ellen a harisnyába felkötött emberi haj bevált nálunk. Előtte minden nyestszar volt, mióta mindenhol a harisnya lóg nincs sehol.

Előzmény: Törölt nick (34326)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34326

Tuti hogy létezhet tyúkot megölő patkány, mert sok helyen hallottam ilyesmit, de ez mégiscsak ritka lehet.

A patkány többnyire a tojásokat ritkítja meg, esetleg egy-egy kiscsibét ölhet meg, egy felnőtt tyúkkal ritkán

kezd.

Ami viszont biztos: ahol egy patkány befér, ott befér egy nyest vagy egy menyét is.

És a nyest már sokkal gyakrabban öl tyúkot, bár van akinek a padlásán szépen elvan a nyest,

a tyúkudvarában pedig a tyúkok.

Ráadásul a nyest egyik zsákmányállata az egér és a patkány, tehát ahol felszaporodnak a rágcsálók, ott

előbb-utóbb feltűnnek a nyestek is...

Nem tudom.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!