Keresés

Részletes keresés

Csacsoa Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1659
Illetve melyik cégtől bereljunk autót és Sao Miguelen a repterhez közeli szállást tudtok ajánlani?
Csacsoa Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1658
Sziasztok!

Lisszabonbol melyik légitársaságot ajánlatok? Ryanair vagy Sata? Illetve most megyünk eloszor, sajnos csak 3 teljes napunk lesz, de berlunk autot. Melyik szigetre menjünk Terceira vagy Sao Miguel? Merjünk bevállalni, hogy az esti géppel megyünk vissza Lisszabonba és reggel tovább Bp-re. Szoktál törölni a jaratokat az időjárás miatt? November elején megyünk.
Woodyka Creative Commons License 2019.03.03 -1 0 1657

Hát akkor azt jó sűrűre vettétek :) Nekem a 16-17 nap is kevésnek érződött, amiből 2 teljes nap (és vagy 1,5 résznap Lisszabon), 12 pedig Sao Miguel. De így is maradt még bőven felfedezni való.

Előzmény: london77 (1656)
london77 Creative Commons License 2019.03.03 0 3 1656

Tavaly voltunk 4 napot Azori-szigeteken. Odafelé Lisszabont érintettük 1 napra, visszafelé pedig 2 napot töltöttünk Portóban, a három helyszín pont belefért 1 hétbe, igaz kicsit sűrű volt.

Részletes fotós útibeszámoló, hogy mit érdemes megnézni ezen a valószínűtlenül zöld szigeten:

 

https://www.vizzitor.hu/azori-szigetek-latnivalok/

 

attamatta Creative Commons License 2019.02.21 0 0 1655
Dydand Creative Commons License 2019.02.20 0 0 1654

Nagyon jó volt mindkettő! A lisszaboni szállást a Te kommented alapján választottuk, nem rossz! A szoba kényelmes (amit odafelé kaptunk, azt írtó kicsi volt, de kényelmes, viszont iszonyatosan zajos volt a klíma, amit visszafelé, az viszont dupla erkélyes, sokkal nagyobb - ugyanazért az árért, sokkal jobb klímával és terekkel :) A reggeli nekünk szegényes, de a 3 csilinek megfelelő, és legalább ehető.

Az Aparthotel Barracuda olyan volt, mint a bookingon (meg ahogy Te is írtad), egyszerű, ellenben nagyszerű :) Roppant barátságos személyzet (volt, akivel éjfélkor beszélgettem a választható borok minőségéről és eredetéről), nagyon kényelmes, ellenben különálló, összetolt ágy, szerény kinézetű, de jól felszerelt szobaegyüttes (nagyon jó a kialakítása és elosztása). A "világítás" sötétsége viszont ledöbbentett mindenhol, nekünk ez nagyon gyenge világításnak számít. A teraszra kilépve a 20 méterre lévő óceán lélegzetelállító volt! Az apartmant naponta takarították, törölközőt is cseréltek. Az általunk elmosogatott edényeket mindig visszapakolták a szekrényekbe. Kértünk pár dolgot még az esténkénti főzéshez (ez ki is van írva a konyhában) és mindet megkaptuk. A reggeli még a három csilit sem ütötte meg (megintcsak szerintem), de minden nap jól tudtunk lakni reggel. Az egyetlen -agyonsütött- rántotta volt a meleg kaja (egyszer kóstoltam, a többi napon elég volt csak ránézni az állagára), persze, ha nem számítjuk a minden egyes nap elérhető főtt tojást (ami jó volt). A többi olyan max 2 csili (halkonzervek - finomak voltak!-, lekvárok, kiszórhatatlan műzlik, a többi pedig egy nagyon-nagyon egyszerű kontinentális reggeli tartozéka stb). A pékáru finom volt, akárcsak az olivaolaj és a sajtok, az előre elkészített, és melegen tartott teát inkább ne is említsük.... (kávét nem kóstoltam, nem szokásom).  De mi nem is ezért választottuk, hanem a hangulatáért, amit MAXIMÁLISAN megkaptunk.

Gyönyörű napokat töltöttünk ott, és elhatároztuk, hogy legközelebb is náluk fogunk megszállni. 

Előzmény: anyett101 (1652)
Dydand Creative Commons License 2019.02.20 -1 1 1653

Erre csak azt tudom mondani, hogy aki hülye, az hülye :) Aláírni valamit úgy, hogy rajta van a számlán, de az üzletkötő/képviselő/akárki azt mondja, hogy nem lesz felszámolva nevetségesen naív és gyerekes ;) 

Előzmény: Woodyka (1651)
anyett101 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 1652

És milyen volt a szállás? :) 

Előzmény: Dydand (1650)
Woodyka Creative Commons License 2019.02.19 0 0 1651
Dydand Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 1650

Nekem 127,5 EUR volt 5 napra egy Peugeot 208, 2018-as, szintén SCDW-vwl, plusz gumi, defekt és felnibiztivel a gorentacarnál. Persze Ez Sao Miguel szigetére vonatkozik. Eredetileg 150 EUR lett volna, de mivel kifizettem a Flat Discountot, ezért elengedtek 22,5 EUR-t. Részletesen így nézett ki: Autó 80, SCDW 60 (12/nap), Defekt, gumi, felni bizti 10 (2/nap). Ebből jött le a 22.5 EUR.

Én is úgy vagyok, mint kissjano, szeretem előre bebiztosítani a kocsit, az adott helyen meg csak bele kell huppanni (10 perc átadás-átvétel után). Mondjuk mikor megérkeztünk, mi egyből ki cigizni a dohányzó részre, utána mentünk WC-re, majd a bőröndökért. Akkor már hívtak a gorentacartól, hogy hol vagyok, mert a gép már leszállt, az összes utas kiment, csak mi nem :) 

Előzmény: ChemZso (1644)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.16 0 0 1649

Kellemes volt megnézni. Köszönöm.

Előzmény: --ttom-- (1648)
--ttom-- Creative Commons License 2019.02.16 0 1 1648

Üdv mindenkinek!

Még 2017 nyarán jártunk Sao Miguelen. Nemrég elkezdtem egy blogban rendszerezni a fotóimat, most végeztem az azori utazással (előbb-utóbb az odaúton Lisszabonban eltöltött pár nap is sorra kerül...). Ha valakit érdekel, itt az első rész: https://tamasalbuma.blogspot.com/2018/12/sao-miguel-azori-szigetek-i.html (minden rész végén van link a következőre, vagy a főmenüben az úticélok alatt is listázva vannak a posztok). Főleg fotók, rövid leírásokkal a helyszínekről. A képek kattintásra nagyíthatók.

Köszi mindenkinek, aki megnézi. :)

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.15 0 0 1647
Előzmény: ChemZso (1646)
ChemZso Creative Commons License 2019.02.15 -1 0 1646

Ez április közepe és kis kocsi, Toyota Aygo.

Előzmény: Törölt nick (1645)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.15 0 0 1645

Az egy jó ár.

Én ennél magasabbakat találtam, mondjuk júniust néztem éppen.

Előzmény: ChemZso (1644)
ChemZso Creative Commons License 2019.02.15 -1 0 1644

Ránéztem a kocsibérlésre és ijedten láttam sok húzós, meg kevés olcsóbb ajánlatot, úgy hogy gyorsan foglaltam is. 3,5 napra még így is 170 euro lett, igaz full biztosítással. Az ajánlatok nagy része 200+ volt biztosítás nélkül.

Előzmény: Dydand (1641)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.15 0 0 1643

Lehet lazán is venni a kérdést, ha lényegtelen a költség.

Egy olyan kis szigeten, mint Flores elég durván változhat a kereslet-kinálat.

Ha a helyi ismeretek hiánya miatt pont az utazásoddal egybeesik a floresi szent szűzmária zarándoklat és ott a fél szigetvilág, akkor van ám nagy baj. Kocsi tuti lesz, a kérdés csak az hogy mennyit kell beáldozni a bevállalósságért cserébe.

 

Előzmény: ChemZso (1639)
attamatta Creative Commons License 2019.02.14 0 0 1642

A szálló vagy privát (helybéli magánszemély) rendeléseket nem szabad egy lapon említeni a bérlős cégek szolgáltatásaival. Egyszerűen más, vagy több a forrás hozzá.

Alapvetően 2 ok miatt bérlek előre a neten: 1. legyen autó, amikorra ott vagyok és amíg kelleni fog. 2. azon az áron ami elfogadható számomra. Ha rábízom a helyzetre, nem biztos hogy kijövök. Vagy nem jól belőle.

 

Előzmény: ChemZso (1639)
Dydand Creative Commons License 2019.02.13 0 0 1641

Én csupán magára az utánjárásra gondoltam, szerintem egyszerűbb, ha előre lefoglalod neten. Nekem általában ez egy előzetes "meló", amikor már az adott helyen vagyok csak adják át, és hadd élvezzem a szabadságom minden egyes percét ;) 

Előzmény: ChemZso (1639)
reen_89 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 1640

Sziasztok! :)

Érdeklődni szeretnék, hogy volt-e már valaki komppal a Vila Franca do Campo szigetén?

Ha igen, mik a tapasztalok?

Köszönöm előre is :)

ChemZso Creative Commons License 2019.02.13 -1 0 1639

Nem hiszem, hogy túl sok időt elvenne egy kocsit kibérelni. Két éve voltunk San Miguel-en, az apartman szolgáltatásaiban benne volt, hogy a reptérről oda-vissza vittek, a tulaj házhoz rendelte a bérelt kocsit, és onnan is vitték el, és az ára sem volt több, mintha cégtől béreltük volna.

Floresen a reptérhez közel lesz a szállásunk, szerintem gyorsan lerendezzük, de az is lehet, hogy mégis bérelek előre, még van két hónapom.  

Előzmény: Dydand (1636)
Dydand Creative Commons License 2019.02.12 -1 1 1638

Teljesen rendben volt, qrva jó kis cég Amikor átvettük a kocsit mondtam az ipsének, hogy fogok a kocsiról (és annak esetleges sérüléseiről) fotókat készíteni. Mondta, hogy ez nagyon jó ötlet, de -mivel teljes biztivel béreltük, plusz defekt és felni bizti is volt rajta- azt mondta nem érdemes, mert ha véletlenül kiégetném egy csikkel az ülést, vagy rommá törne a felni arra is van biztosítás ;) (persze azért lőttem jópár fotót a kocsi átvételekor, bár teljesen felesleges volt) Neki csupán az volt a lényeg, hogy teli tankkal vigyem vissza (gasoline, por favor :) Azzal is vittem vissza. A mókus, aki átvette meg sem nézte a tankot, csak az volt a lényeg neki, hogy visszavittük :) Kipakoltunk, megköszöntük, odaadtam a kulcsot és már húzott is a bánatba  ;)

 

Előre lett foglalva az SCDW-vel és a gumi+felni biztivel, a teljes összeg felét vonták le a foglaláskor a számlámról. Kihozták ingyen a reptérre (oda is vittük vissza, szintén ingyen), a kocsi átvételekor kellett kifizetni a foglalás másik felét (cash or card? Tehát simán lehet fizetni kártyával is a maradékot). A kocsibérlés 5 teljes napra, teljes biztivel + defekt és felni biztivel volt 40 ropi, a benya, amit a használat során beletankoltunk plusz 20 ropi volt. Így elmondhatom, hogy benyával együtt 60 ropiért volt egy nagyon jó ki kocsink az ott eltöltött 5 teljes nap alatt. ;) 
Legközelebb is náluk fogok foglalni (előre, of course ;) )

Előzmény: Törölt nick (1637)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.12 0 0 1637

Gorentacar rendben volt?

Előzmény: Dydand (1636)
Dydand Creative Commons License 2019.02.12 0 0 1636

Nem vagyok tapasztalt Azori utazó (most voltam először, bár nem utoljára), viszont amúgy tapasztalt utazónak tartom magam. A kérdésedre egyetlen kérdéssel válaszolnék: megéri Neked, hogy a szabadságod alatt (a szabadságod idejéből) kajtass bérlés után helyben, nem lenne egyszerűbb előre lerendezni mindent, és már csak át kell vedd, ott helyben? ;) 

Előzmény: ChemZso (1632)
Dydand Creative Commons License 2019.02.12 0 0 1635

A kajához most adnak bónuszt a TAP-nál, ha márc. 31-ig utazol. 30 EUR, ha a szigeteket látogatod meg.

Előzmény: Törölt nick (1633)
Dydand Creative Commons License 2019.02.12 -2 2 1634

Hát mi is megjöttünk....

 

Szeretném mindenki segítségét megköszönni, nagyon hasznos és praktikus infókkal felvértezve indultunk el, és vittük végig a nyaralást. Hiperszónikus élmény volt!!!!
El is határoztuk, hogy ez a hely olyan, hogy vissza kell térnünk oda, hogy (Sao Miguel mellett) a többi szigetet is felfedezhessük. Sajnos több olyan hely is volt, amit nem tudtunk teljes pompájában megnézni (pl. Boca do Infernón kétszer is fent voltunk, mindkétszer tejköd, pedig az időjárás-előrejelzések semmi ilyet nem mutattak) ergo a mostani 5 éjszaka helyett jövőre minimum 2 hetet fogunk a szigetekre szánni, és  évről-évre szisztematikusan (Ponta Delgadából kiindulva) végig fogjuk látogatni őket..
Legszívesebben már idén visszamennénk, de az idei évünk már be van táblázva (április Tokió, szeptember a szokásos London, november pedig Rovaniemi - az északi sarkkör mellett, a Télapó hazája Lappföldön ;).

Annyira nyugodt, annyira békés, annyira a végletek szigete (gondolok itt Ferraria komor fekete szikláira a hatalmas erővel felcsapó óceánnal, vagy akár a Sete Citades látványára, ahol a legnagyobb élmény az volt, hogy körbetúráztuk a kisebbik tavat a maga "hullámvasút" dzsungel-túraútvonalával, vagy a Farol do Arnelen látott -óceánt átívelő- szívárványra, a 35 fokos lejtő közepén megállni próbáló hülye autósra, aki akkor döbbent rá hogy nem fog tudni lemenni, de akár az út szélén bologató kálák illatára a buja növényekkel és a mindenhol jelen lévő tehenekkel).

Azok a friss halak és tenger gyümölcsei esténként otthon elkészítve, azok a steakek, azok az illatok, a bálna- és delfinles (mindegyiket láttuk!), vagy akár az autópálya, ahol kevesebb autó közlekedett, mint itthon az utcánkban (volt, hogy percekig nem találkoztunk más autóval).... Felejthetetlen élmények!

Mégegyszer köszi mindent, nagyon segítőkészek voltatok!! ;)

Plusz egy: ha a friss dolgok miatt bárkinek a segítségére tudok lenni nyugodtan kérdezzen, megpróbálok mindenre válaszolni!

Üdv: Dy
 

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.09 -1 1 1633

Lehet próbálkozni...

ChemZso Creative Commons License 2019.02.08 -1 1 1632

Egy kérdésem lenne a tapasztalt Azori utazókhoz. Flores-en érdemes előre foglalni autót vagy helyben is megoldható a bérlés?

Woodyka Creative Commons License 2019.02.08 0 0 1631

Nem annyira a helyi nyüzsgés, hanem nyugisan kevés turista. A maradék is az elviselhetőbb fajtából :)

Előzmény: garass (1630)
garass Creative Commons License 2019.02.07 -1 1 1630

A múlt tavasszal is. Csak a sziget védőszentjének hétvégéjén volt nagy felhajtás a városban, de mint folklór az is érdekes volt.

Előzmény: Woodyka (1629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!