Keresés

Részletes keresés

Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29299
"a Sony-nak tulajdonképpen lehetséges hogy joga van ilyet csinálni (majd a nagy tudású jogászok eldöntik), de nekem meg jogom van kijelenteni, hogy egy ilyen cégtől soha többé nem vásárolok semmit az égvilágon."

A kijelentés részemről már elhangzott.
Hogy a jogászok döntik el, hogy a szoni (csak így, mint nemecsek) jogosan tehet/ett-e ilyet ?!
Lehet, de mondjuk a józan morális érzék szerint nem; az arab világban pedig lehet, hogy csak egy kézcsonkolással lehetne jóvátenni egy ilyen 'malőrt'... :9P
Előzmény: Ambu-Lonci (29296)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29298
3 órája elment a nikked (giliszta) index (ponty) hu-ra.
Küldöm a másikra...
Előzmény: rali (29297)
rali Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29297
Baba, nem jön a gyógyszer.
Előzmény: Zolcsi Baba (29295)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29296
Nem vagyok jogász. De azért azt nem hinném, hogy el lennék teljesen tévedve.
A törvény valóban erősebb mint a szerződés (tehát ugye furcsa az a szerződés, ahol a szerződő felek megegyeznek abban, hogy mindkettő megöli a másik anyósát). De a törvények nem írnak le részletesen minden idevonatkozó dolgot. Ráadásul ezeket az EULÁ-kat is jogászok írják (habár nyilván a feljesztő cég országának jogszabályai alapján). Nyilván nincsen túl sok ellentmondás.

Az a lényeg szerintem, hogy mindkét félnek jogai vannak. A felhasználónak joga van ahhoz, hogy a pénzéért értéket kapjon, ami nem veszhet el csak úgy, a gyártónak-kiadónak meg joga van ahhoz, hogy küzdjön az ellen, hogy megkárosítsák.

Gondolom, Te is fel vagy háborodva azon, hogy ha betörnek hozzád és a kutyád megharapja a betörőt, akkor téged vonjanak felelősségre... Legyünk igazszágosak, ne követeljünk másoktól olyat, amit mi saját magunk sem tennénk meg. A védekezés önmagában szerintem egy teljesen jogos és maximálisan emberi dolog. Mindenesetre volt szó itt asszem a csatabárd fórumon a Sony akár kárt is okozható másolásvédelméről, a Sony-nak tulajdonképpen lehetséges hogy joga van ilyet csinálni (majd a nagy tudású jogászok eldöntik), de nekem meg jogom van kijelenteni, hogy egy ilyen cégtől soha többé nem vásárolok semmit az égvilágon.

Üdv:
AL
Előzmény: pasa_ (29294)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29295
Nem szidtam a Nero-t, hanem dícsértem (ha figyelmesen olvastál), és csak azt mondom, hogy mit nem tud. (...és az volt a kiindulási pont, hogy azt állítottam, hogy a Nero nem tud mindent írás ügyiben...)
A Konqueror-r sem tudod XP alól futtatni, de ettől még sem az ikszpé, sem a pingvin nem ßar vagy jó... Nem tudod, és kész.

Más: láttál már audio cd-n részletes eula-t ? Én még nem. Olyat már láttam, hogy ráírták, hogy másolásvédett, de olyat még nem, amelyikre az lett volna írva, hogy: 'Ha Magyarországon élsz, és feltéped a celofánt, akkor mész a dutyiba, vagy fizetsz, mint a katonatiszt, ha lemásolod, mert a jelenlegi törvény eszongya !' Merhogy nincsen hozzá joga...
Előzmény: Ambu-Lonci (29292)
pasa_ Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29294
Kicsit el vagy tevedve jogi berkekben.
A torveny erosebb mint a szerzodes. Es ellentmondas eseten felulbiralja azt.

(Kicsit jobban fogalmazott EULA-k vege fele be is szokak irni, hogy az orszagtol fuggoen lehetnek elterok a jogaid es egyes klauzulak lehetnek ervenytelenek akar a teljes felelotlensegi zaradek is...)

Vagyis ha a torveny megengedi fair use kereteben masolat kesziteset akkor azt szabad elkesziteni es hiaba irjak a cimkere hogy nem. (A SZJT annyiban bonyolultabb a szokasosnal, hogy kulonfele egyezmenyek alapjan altalaban a szerzok orszaganak ilyen torvenye ervenyes nem a helyi, de a lenyeg akkor is ugyanaz.)

Előzmény: Ambu-Lonci (29292)
rali Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29293
Az Aheadnak is el kéne dönteni: a programját vásárlókat szolgálja ki, vagy kinyalja a kiadók, szoftvercégek seggét.
Előzmény: Ambu-Lonci (29292)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29292
A termék a kiadóé. Olyan feltételek között adja át neked a "használati jogát" (tehát nem magát a terméket, mivel az nem válik a tiéddé, nem rendelkezhetsz felette) ahogy neki tetszik. Gondolom, az világos hogy itt nem a hordozóról van szó, hanem a rajta lévő szellemi, művészi stb. termékről. Az összes műszaki erőfeszítés hogy az amúgy könnyű másolást megakadályozzák, mind ezért van.
Ha nem tetszik ne vedd meg.
Nem sértenek semmilyen törvényt. Itt egy szerződés köttetik. Ők megszabják a feltételeket és adnak neked valamit pénzért. Ha elolvastad a feltételeket és nem értesz egyet vele, akkor szólj nekik és add vissza a terméket. Kötelesek visszavenni. De ha nem szólsz, akkor a "hallgatás beleegyezés" alapján a (licenc)szerződés érvényes.
Ha megsérült a vásárolt CD-d, akkor akár töltsd le MP3-ban, jogod van hallhatni. De ha nem tudod lemásolni, az sajnos szorri, de teljesen érthető. Egy legális szoftver neked ezt nem is fogja lehetővé tenni. Ezért ne a Nero-t szidd. Használj más programot...

Üdv:
AL
Előzmény: Zolcsi Baba (29291)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29291
Azért, mert a kiadója úgy gondolja, és ráírja, vagy efbíájvórningolja, attól az még országonként eltérő módon il/legális... És akkor mi van azokkal a másolásvédett lemezekkel, amit egy olyan országban dobnak piacra, ahol a bekápkészítés alkotmányos jogod ?!! Akkor bizony ők sértik a törvényt (mert megakadályoznak jogaid gyakorlásában) és nem a j/lúzer...
Előzmény: Törölt nick (29288)
pasa_ Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29290
>Az összeállítás pontos méretét igen régóta kiírja, akkor egészen biztosan, ha az alsó információs sáv fölé viszed az egeret.

Azt valoban. Megaban. Es par pixellel mellette van comboboxbol kivalasztva a megcelzott meret mint DVD5(4483M), es mindig fejszamoast kell gyakorolnom hog mennyi ezek kulonbsege -- hisz szinte mindig AZ erdekel... Es idonkent pontos, mega alatti mertekben.

Vagy erdekelhetne a tenyleges is akar -- a Burn ful feltoltesehez felolvassa a tipust es sebessegeket, ugyanakkor elolvashatna a szektorszamot is, ill. megadhatna a comp. meretet szektorban ahoyg mas programok... Ezekszerint a meg ujabban is szarnak a legalapvetobb use case-ekre?

>A számok sorrendjét eddig én úgy vettem észre, hogy a címsoron kattintva meghatározhatod.

6.6.0.1-ben audional hiaba kattingatsz oda, csak adat-dvdnel rendez.

>A hülyekarakteres file-neveknél nyomhatsz Cancel/Mégse-t az írás előtt, nem kezd el írni csak úgy.

Szoval nincs check. :-( Es mar jartam ugy is hogy csak az iras kozepen jelentette be hogy nem tudja openni.
Előzmény: Ambu-Lonci (29285)
rali Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29289
Miket nem mondasz?Ezt nem is tudtam.
Előzmény: Törölt nick (29288)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29288
Másolásvédett lemezről másolatot?! Pfuj, az illegális...
Előzmény: Zolcsi Baba (29283)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29287
Halkan megjegyzem csak: attól, hogy 'Copyrighted'-et ír, az nem jelenti azt, hogy másolásvédett is... (tudod, mint a bogár-rovar reláció)
Előzmény: Ambu-Lonci (29285)
rali Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29286
Lenn van, köszönöm szépen, Baba.
Előzmény: Zolcsi Baba (29284)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29285
Hahh, ez itt majdnem elkerülte a figyelmemet.
Az összeállítás pontos méretét igen régóta kiírja, akkor egészen biztosan, ha az alsó információs sáv fölé viszed az egeret.
Hogy mekkora írható nyersanyagot teszel bele, azt meg Te tudod.
Ha engedélyezed a túlírást, azt meg pláne.

A számok sorrendjét eddig én úgy vettem észre, hogy a címsoron kattintva meghatározhatod. Rosszul láttam?

A hülyekarakteres file-neveknél nyomhatsz Cancel/Mégse-t az írás előtt, nem kezd el írni csak úgy. Tud magyarul (nem nekem fontos, ismerőseimnek).

Ami a másik hozzászóló által írt jogvédett CD/DVD másolási képtelenségét írja, nekem tökéletesen lemásol legalábbis CD-t, de kiírja hogy "Copyrighted". Nincs vele gondom. A DVD-hez meg az ember amúgyis mást használ. A nem védett DVD-ket meg nagyon jól másolja, írhatsz sajátot, editálhatod a menüjét, stb. stb. stb.

Üdv:
AL
Előzmény: pasa_ (29168)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29284
Szedd le a Slysoft-tól a legfrissebbet, a gyóccer meg elindult már...
Előzmény: rali (29282)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29283
Hawkeye-nak, Ambu-Lonci-nak, és minden Nero-védőnek: mi is a gondja Zolcsinak ezzel (az egyébként tényleg) kiváló szoftverrel; mit nem tud ez?

Pasa (29133) már nyújtott egy kis ízelítőt, én viszont sommázok: normális másolatot készíteni bármilyen újabb másolásvédett cd/dvd-ről.
Van aki pedig elsősorban ezért használ(na) írót/íróprogit, hogy a legális anyagait ne kelljen egy hét múlva újra megvennie... (játékcéda a gyerek kezében, kölcsönadott és kólával 'színesített' dvd-film, stb.)
rali Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29282
Bba, van egy jól crackelhető CloneCD-d valahol?Kellene nekem.
Előzmény: Zolcsi Baba (29281)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29281
A 29116-ban miről gagyarásztam szerinted...?
Előzmény: szkgn (29197)
Zoltika Creative Commons License 2005.12.05 0 0 29280
Na, a dolog egy része - a látja, nem látja, na látja! - megoldódott. Valamelyik **** (vagy a Windows, vagy a NortonAntivírus) a file-ok egy részét rejtetté tette. Hogy melyiket, arra semmilyen logikát nem ismertem fel - pl. egyes alkönyvtárakat a képek közül. A normal.dot-ot még mindig módosítani akarja; a nyomtatót meg még nem próbáltam, mert éppen bizonyos smith kolléga Bányászos-képét nyomtatom még a laptopon...
Előzmény: smith (29274)
DJG Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29279
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;307856&sd=tech

Üdv,
Gábor
Előzmény: Törölt nick (29275)
pasa_ Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29278
Bugos a driver. Ha nem talalsz bugtalant akkor lazan peched van.
Előzmény: Green Army (29265)
Ambu-Lonci Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29277
Van. A sima másolás nem biztos hogy müködik, hacsak nem csinálsz harmadik fiókot, mert az egyik nyitva lesz. De a sajátgép/jobbklikk/tulajdonságok alatt keress felhasználói profilokat/fiókokat, ott le tudod másolni a másik user könyvtárába, meg a jogosultságot is át tudod iratni.

AL
Előzmény: csíkos_elefánt (29272)
smith Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29274
Szia!
Van valami különleges oka, hogy ezzel a symantec vacakkal kell szenvedned? Mert ha nem, akkor holnap küldök olyat, ami működik is, meg nem is kavarja össze a dolgaid.
:-)
Előzmény: Zoltika (29270)
Gorcsev Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29273
A doc&settings alatt keresd meg a júzerokat oszt' másolj át mindent szerintem.
Előzmény: csíkos_elefánt (29272)
csíkos_elefánt Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29272
A 2005.12.02 21:18:29 (29141)-ra van megoldás?
totya001 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29271

Csak két pdf-fel csinálja ezt a converter, tehát azokkal lehet valami hiba.

 

Köszi szépen, kipróbálom  progit, mert fontos lenne azt a két pdf-et átkonvertálnom!

Előzmény: DJG (29256)
Zoltika Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29270
Új dolgokat tudok feltenni, pl. az ikonokat is helyreállítottam már, csak persze mind új néven, mert a régin nem engedte (hiszen szerinte olyan már van). Persze sorra derülnek ki az újabb hibák: pl. a nyomtatót "Nincs kapcsolat" felkiáltással nem hajlandó kezelni; pedig kapcsolat van, és másik számítógéppel persze vidáman működik. A word normal.dot-ját mindenáron felül akarja írni, akkor is, ha file-t nem nyitok meg, csak magát a word-öt. A rendszervisszaállítási pontokkal sem megyek semmire, mert azt mondja, hogy nincsen semmi változás.  Egyes könyvtárak alkönyvtárai nem látszanak, pedig ott vannak - ha begépelem az elérési utat, simán megnyílik. Szóval elég idegesítő.
Előzmény: pasa_ (29261)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29269
Az a hangoskodó venti meglehet, hogy a VGA kártyád ventije, és akkor, de csak akkor, összefügghet.
Előzmény: Green Army (29265)
rali Creative Commons License 2005.12.04 0 0 29268
Akkor vackot töltöttél le.



www.lomalka.ru
Előzmény: fartblast (29267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!