Keresés

Részletes keresés

Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 -1 0 34469

Ez egy turbós készülék ha minden igaz.

Az hogy simán a falon kívülre van vezetve, feltételezem azt jelenti, hogy egy homlokzati kivezetésed van, ami oldal irányba átmegy a homlokzati falon és a szabadba fújja az égésterméket. Jól értem?

Ha így van, akkor keresd elő azt a gáztervet, amivel neked ezt a megoldást anno engedélyezték, mert arra szükség lesz!

Ha az nincs meg, de tudod hogy nem feketén lett a kivitelezés anno, akkor azt a szolgáltatódnál megvan, és ki lehet kérni.

Amit szeretnél, működik egyszerűsített készülékcsere eljárással, abban az esetben ha megvannak a papírok! Ha nincsenek meg sehol, vagyis ha fekete telepítés volt anno, akkor gáztervezőre is szükség van, és akkor már tervköteles készülékcsere lesz az eljárás, és nem is biztos hogy maradhat a homlokzati kivezetés, mert annak megvannak a feltételei...

 

Egyszerűsített eljárásnál, keresel egy gázkészülék szerelő szakembert, akinek fényképes gázszerelői igazolványa van, és jogosult készülékcserére. Lecserélteted a kazánt, és az összes papírt a szolgáltatóval a gázszerelő fogja lezongorázni.

 

Viszont ha lecseréled a kazánt, a helyedben elgondolkoznék azon, hogy inkább egy kombi kazánnal oldanám meg a melegvíz ellátást is. Egyrészt tök felesleges két készülék, másrészt a másik gondolom nyílt égésterű kémény nélküli verzió, mert ugye nincs kéményed... energiapazarló, és CO mérgezés veszélyes.

 

Előzmény: Tomcy7 (34456)
tata777 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34468

Sziasztok! Új családi házba gázkazánt keresek.350lm3 a fűtendő terület.Két lehetőség közül melyiket választanátok? 1.Vaillant VUW246 átfolyós kazán 20KW -396500Ft 2.Saunier Duval isofast21 2*10literes tárolós 18KW 419899Ft A fürdő 3m-re van a kazántól, a konyhai csap 10m-re. Köszönöm szépen.

Kovacsger Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34467

Az álltalad linkeltnek  állítólag nagy az áramlási hangja, engem lebeszéltekróla. Gebo helyett gondoltam volna, hogy ezzel egyszerűbb lesz.

Előzmény: Sony Black (34465)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34466

10bárt röhögve kibír, 100bár a repesztési nyomása.

Előzmény: Apaxp (34461)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34465

Ha a sárga inox csőre gondolsz akkor igen használhatod, ha nem zavar a sárga színe, és az ára :D

De van ilyen nyújtható acélbordás cső vízre, ami fele annyiba kerül mint a gázcső: https://gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=99301

Előzmény: Tóth Nándorka (34460)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.30 -1 1 34464

Nincs nagY nyomàs...gondoltam még viz flexi csőre,3/4 es gigantosra,de ennek a belső àtmérője 9 mm...nem kevés az a visszatérő és előremenőnek??

Előzmény: Házas Ember (34463)
Házas Ember Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34463

A 15 mm átmérőjű flexibilis gázcső 10 bar nyomásra van hitelesítve. A melegvíz rendszerben ennél nagyobb nyomás is előfordul?

Előzmény: Apaxp (34461)
Hompi12 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34462

 

Sziasztok. Adott egy Inka Thermomax 24k ami teljesen kilett tisztítva stb. De olyan problémát produkál hogy mindig leáll majd újra indul. Pl melegvíz készítésénél 47 C-ra van állítva mindig 35 C-ra visszaáll. Mi lehet a probléma? Alaplap esetleg?

Fűteni sem fűt tökéletesen ezáltal. 

 

Válaszokat köszönöm. 

Apaxp Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34461

Szerinted mennyi az üzemi nyomása a gáznak az óra után a csövekbe? És mennyi a vízhálózatnak?

Előzmény: Tóth Nándorka (34460)
Tóth Nándorka Creative Commons License 2019.10.30 0 1 34460

Sziasztok.a flexi gàzcsövet,melegvizre is hasznàlhatom,vagy felejtős???

Hatospista Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34459

Természetesen!Pöcsölt is vele vagy fél órát.DE azt mondta ,hogy beállitás ok,viszont a tapasztalat az,hogy nem az a baj,hogy 29.6 MJ,hanem hogy szennyezettebb mint az országos átlag ,és az elégetése után a füstgáz is szennyezettebb.Na és ez befolyásolja negativ irányba a nálunk felszeelt kazánok élettartamát.Legalábbis igy értettem.

Előzmény: Törölt nick (34457)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34458

A helyi kéményesek valamilyen szinten nyilvántartásba vették az eddigi rendszered? A mostani rendszerednek - kéményre is - vannak engedélyei?

 

Nálunk most lett kiépítve 0-ról, kéménybéleléssel együtt. Kijöttek, fényképeztek, a kazánra ragasztottak egy vonalkódos matricát. Majd később a kiadott dokumentumban is pontosan meg van említve, milyen kazán van a rendszeren. 

Gondolnám a vonalkód egyedi készülék azonosítást tesz lehetővé.

Előzmény: Tomcy7 (34456)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34457

Gondolom a beüzemeléskor ennek megfelelően állította be a szervizes.(!!)  :-)

Előzmény: Hatospista (34454)
Tomcy7 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 34456
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy Termomax Inka 24k kazánom, aminek van egy kis hibája, és lehet le kell majd cserélnem.
Az lenne a kérdésem, hogy ha cserélnem kell, kell-e valamiféle engedélyt beszerezni?
Mert ugye már egy meglévő kiépített rendszerem van, amiben semmilyen változás nem lesz eszközölve, csak a kezán le, és ugyan oda felmenne az új.
Nincs kéménybe bevezetve, nincs is kéményem, 2éve a tetőcserénél le is bontattam a régit, simán a falon kívülre van vezetve a mostani is.
Csak fűtést végez, melegvizet nem csinál, arra van külön gázbojlerem.

Én úgy gondolom, hogy nem kell semmi, csak megvenni a kazánt, feltenni, és a márkára szakosodott beüzelmelővel beüzemeltetni és beállítani, de lehet tévedek.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: Tomi
t.zsolti Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34455

Az elektronikában kezd megfáradni valami .

Előzmény: Keeper83 (34452)
Hatospista Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34454

Nálunk Sgáz van!! 29.7 a fűtőértéke!! nem 34 meg 36 mint a jobb helyeken..Fűtési rendszer vatta új és új gázbekötés és semmimás nem megy a gázról.Ja és a d2 kijelzi a primer fűtési kör teljesitményét,könyv szerint!! kicsit csalós mert igazából az előremenő viz hőmérsékletét mutatja!Gépkönyvben kicsit félreérthető.A d8 mutatja a visszatérőt.Jelenleg semmilyen szobatermosztát nincs rárakva,úgy próbálgatom.

Előzmény: Törölt nick (34448)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34453
Üdv.Nekem az van!
Előzmény: kertesz84 (34447)
Keeper83 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34452

Rövidebb intervallum és folyamatos üzem esetén lett volna ötletem. Erre inkább nem találgatnék.

Előzmény: t.zsolti (34446)
spee981 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34451

Nálam már két éve bebizonyosodott hogy forog a víz. Ez egy Baxi a földszinten, alatta a pincében egy oldalsó bekötésű Heizer 120L-es tároló. Télen-nyáron a HMV az alapállása a kazán váltószelepnek (fűtés végén visszavált, nyáron nem váltogat, csak 18 óránként egyszer, leragadás ellen). Tehát a HMV kör teljesen akadálymentes (ha nincs bent működő vcs). 18-as csövekkel van megcsinálva, és kezdettől kering. Mivel hőmérőzve van minden cső, szépen látszik (az előző beírásomban ott a hőmérők grafikonja) hogy hogy kevéssel a HMV felfűtés után szépen visszamelegszik a HMV visszatérő is meg az előremenő is. Jelenleg is rossz a vcs, ez eleve nem is jó megoldás, de sajnos túl későn hívták fel a figyelmemet arra, hogy a gravitációs fékkkel kéne inkább próbálkozni. Szerinted nálam mi lehet az ok? Oldalfali kivezetés, talán emiatt hamarabb kiszellőzik a meleg a kazántestből (rövid füstgázelvezetés). Illetve nagyobb az átlagosnál a magasságkülönbség? Lent a plafontól kb 1m, a kazán pedig 1.40m-en van, a födém kb 30 centis lehet gondolom -> 2.7m van a kazán alja és a HMV előre csonkja között.

Előzmény: Sony Black (34449)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34450

Nem, nem. Mint írtam, ez alapvetően "villanybojler", aminek van egy hőcserélője, és külön szivattyú a hőcserélőn a vegyestüzelésű központifűtés rendszer fele.

Amikor a fűtés teljesen inaktív (nyáron), és csak a fűtőbetét melegíti a tartályt, akkor is van melegedés a hőcserélőtől, már pedig akkor a fűtésrendszer többi részén meg sem mozdul a víz.

Ez a melegedés szépen megy a mennyezet alatt elhelyezett légtelenítőkig.

Előzmény: Sony Black (34449)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.29 -1 0 34449

Nekem semmilyen más szerelvény nincs a csövön, csak a 2db golyóscsap. Sehova nem is teszek be mást, max automata légtelenítőt, ha úgy jön ki a lépés, vagy a bekötés jellege úgy kívánja.

Nálad lehet valami, ha tényleg megfordul a víz... Az biztos, hogy nem gravitációs a mozgás.

Én azt kipróbálnám ha a kazán nyári üzemmódra van állítva akkor is csinálja ezt, vagy csak akkor ha télin van.

Milyen kazán ez amúgy? Márka típus?

 

Előzmény: attila0325 (34445)
Törölt nick Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34448

A bypasst nem biztos, hogy jó basztatni, ha jó a rendszered.

 

https://www.vgfszaklap.hu/lapszamok/2014/julius-augusztus/3415-kondenzacios-gazkazanok-ii

 

Modulálás: Elvileg a d0.2 menü jelzi a primer fűtési hőcserélő teljesítményét. (a haszálatiban olvasható)/28.o.)

Ha on-off termosztátod van, a visszatérő alapján modulál, a bus-os (amico) finobban teszi ezt.

Ha elégedett vagy a fűtéssel, meggondolandó egy amico vásárlása.

 

Szintén a használatiban van egy részletes táblázat mikor mennyi gáz fogy... /41.o.-tól/

Istebizony értéket a gázóra fog mutatni, minden szolgáltató közli a havi fűtőértéket, úgy is ez alapján fizeted a gázt.

Nekem most 1 kW-ot jelez.... de a gázórával mérve kb. a gyári minimumon(2,5kW vagy nagyon picit alatta) megy, a kijelző szoftvere ennyit tud.

 

Előzmény: Hatospista (34435)
kertesz84 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34447

Üdv! Segítséget szeretnék kérni. Van-e vkinek Ariston Cares Premium 24 fali kondenzációs gázkazána, ha igen kérem jelezzen.

t.zsolti Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34446

Év

Előzmény: Keeper83 (34440)
attila0325 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34445

Ezek szerint ez eléggé vegyes képet mutat, kinél mi történik.

Elképzelhető, hogy néhány kazán alapjáraton nem HMV állásban tartja a szelepet? Vagy esetleg van más is a rendszerben, ami akadályozná az áramlást? Pl. visszacsapó szelep, térfogat-áram szelep, stb.

 

Nekem itthon brutál módon visszamelegít, ez biztos.

Előzmény: nixon70 (34444)
nixon70 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34444

Nálam is külön tárolós bekötés van 18-as rézcsővel, semmiféle melegedés nem tapasztalható üzemel kívüli állapotban...... se fűtés, se HMV oldalon.

Concept 80 L -es tároló, kb 1,5 m-es szintkülönbséggel......

Előzmény: Keeper83 (34441)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34443

"szemmel látható mennyiségű pénzt mernék rá tenni, hogy a kazánod a minimum teljesítményen dolgozik folyamatosan."

 

Nem az én kazánomról volt szó.

 

Amúgy köszönöm az észrevételt és a finomítást !

 

 Hogy mennyin dolgozik az én kazánom ? Na majd estére kiderül a finomított adatok alapján, elsőre úgy   7 és 8 kW között. Ez sok,   így csak akkor megy amikor én parancsolom nekie !

 

 Egyébként Pisti kazánjáról volt szó.-

 

 A 4,5 kW -ot célozta meg különféle  trükkökkel.

   Akkor az én mezei, lenézett kazánom mondjuk úgy 9 kW -ot tud a mostani gázzal ??  1 m3 elégetése esetén ?

Előzmény: Keeper83 (34439)
Sony Black Creative Commons License 2019.10.29 -1 0 34442

Nálam is külön tárolós a bekötés. Nekem sincs benne hurok, sőt lejtésben vannak a csövek a HMV felé, hogy a kazán fele légtelenedjen. Szintén oldalsó bekötéssel kötve. A kazán alja és a tároló teteje között van kb 60cm, oldal irányban meg kb 1,5m. Semmiféle gravitáló mozgást nem érzékelek a csöveken tétlen állapotban. A tárolóból kiindulva nyilván, a cső meleg, mert tágul a víz benne a melegtől. De a kazán aljánál ez a cső már teljesen szoba hőmérsékletű. Tehát nincs körforgás.

Előzmény: Keeper83 (34441)
Keeper83 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34441

Nálam nincs hurok és bár oldalt kivezetéses a tárolom (Concept h1wt sgw(s) 200), de gyanús, hogy működik az effektus. Ezt én konkrétan le fogom a saját rendszeremen ellenőrizni:

1. Leállítom a kazánt, kikapcsolom

2. Elzárom a HMV tároló csőkígyójának egyik gömbcsapját

3. Hagyom lehűlni a csőkígyó bekötőcsöveit, amennyire a csöveken kialakuló hővezetés miatt lehetséges.

4. Kinyitom az elzárt gömbcsapot és figyelem, hogy elindul-e a nem kívánt áramlás a csövekben.

 

Nekem van egy szárnykerekes hőmennyiségmérőm a kazán HMV fűtési oldalán, mérni tudom a pontos előremenő és visszatérő hőfokokat és a kialakult tömegáramot is nagyjából. Azért írtam a tömegáramra, hogy nagyjából, mert ha nagyon pici lesz, akkor az vay mérési határon alul lesz vagy csak nagy pontatlansággal mérhető.

 

Kíváncsi leszek... 

 

Előzmény: Sony Black (34426)
Keeper83 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 34440

Eltelt pár mi? Óra, nap, hét, hónap, év?

 

Ez fontos infó lesz a válaszhoz!

Előzmény: t.zsolti (34438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!