Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31679

Előbbit nem tudok szerezni, (az utazás már sokba lenne), utóbbi meg ritka dolog erre és drága is. Szóval egy nyúl utazással benne lenne  6-7000 ft-ba is alsó hangon. Ennyit nem fektetek be. Ha majd ráakadok vmi jóra szert teszek rá. Most a 3 süldőt kinevelem és remélem hogy jók lesznek. 2 anya fixen beállt, úgyhogy éhen éppen nem halok :D

 

 

Előzmény: Öreg?halász (31675)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31678

Elnézést igazad van, csak kimásoltam a kis adminomból. Itt 30 nap = hónap. (ezt csak magamnak vezettem eddig így nem törekedtem hogy más is értse)

 

1.9 hónap: 57 nap = 8.1 hetes anya fedőneve: üregi: kiskedvenc

2.1 hónap: 64 nap = 9.1 hetes anya fedőneve: lepketarka: leendő halott

2.2 hónap: 67 nap = 9.5 hetes anya fedőneve: hollandtarka (RIP)

 

Előzmény: Ladybee (31674)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31677

A vágási módszert nem próbáltad?

Előzmény: juhosttt (31673)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31676

vállalsz

Előzmény: Öreg?halász (31675)
Öreg?halász Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31675

Megkérdezhetem miért nem válasz be egy Debreceni Fehér Vagy Panon vérvonalat a mindenféle keverékek helyett?Azért azoknak egész más a takarmányértékesitésük és a huskihozataluk is.

Előzmény: juhosttt (31673)
Ladybee Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31674

Értelmezhetőbb lenne, ha hetekben írnád az életkort. 1.9 hónapos az hány hetes ? Meg aztán melyik hónap ?  Mert február az rövid, én már itt elakadok...:-)

Előzmény: juhosttt (31673)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31673

Ahogy ígértem a csoda tenyészetem számokban kifejezve:

3 nyulat vágtam 3 anyától 1 baktól származnak

 

házi keverék vadas, üregi jellegű anyától: Rövid zömök test, jó hús:csont arány, de kistestű. 1.9 hónapos, vágott súly belsőségek nélkül: 69.2 dkg. Az anya házi kedvenc így ő termeléstől függetlenül marad.

 

hollandtarka keverék anyától: Átlagos alkatú, nem hosszú de nem is zömök. 2.2 hónapos, vágott súly belsőségek nélkül: 73.2dkg. Az anya nincs meg, már levágtam

 

A "győztes": lepketarka közepes testű anya: 2.1 hónapos vágott súly belsőségek nélkül: 49.2 dkg. Az epe nagyon nagy volt, a hús:csont arány nagyon rossz. A mája egészséges tiszta. Egy ketrecben van a hollandtarka kicsinyeivel, egy  takarmányt kapnak, így még a különböző tartásra se foghatom h nagyon rossz lett... Az anya megint fijalt, de választás után levágásra kerül.

 

Hát lassan kikopok a selejből remélem... Pedig a lepketarka anyát nagyon dícsérte a gazdája... hát még szerencse hogy nem vettem még1-et ebből a remek vérvonalból...

A kacsára cserélt üregi jellegű nyulam kicsinyei még csak 9 naposak, de az anya egy nem túl húsos fajta, laza bőrű anya. Meglássuk az apai vérvonal mennyit húz rajta. Ha nem segít akkor levágom mind2 ezen jellegű anyát. Már van 2 növendék aki a tavaszt várja, és akkor ők is tenyészetbe állnak. Remélem legalább olyan jók lesznek mint a szülei.

 

 

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31672

Szia!.Ez a nyúl egy szépen táplált bőségekben gazdagon élvezkedó közönséges keverék házinyúl.Megtudnád mérni mert szerintem több mint 4 kg.Sőt a fülhossz is érdekelne.Egyébként szép nyúl!

Az üreginyúl sokkal kisebb,kevesebb kiló,ha fülét előre hajtod nem szabadna elérnie az orra hegyét.(De ennek eléri szerintem).

Az lehet hogy elvadult mert máshogy nem is tudott volna életbenmaradni és még meg is volt lőve hát hogyne visított volna????.(AZ ilyen gondatlan embereket szivesen kitenném a tundrára és szétlőném a seggét).Szerencséje volt hogy rátaláltál.!!

Ez egy leírás pl:

 

((((((A hím eléri a 40-45,5 centimétert, a nőstény valamivel rövidebb. Magassága 7,5-9,5 centiméter, farokhossza 4-8 centiméter,fülhossza 6-7 centiméter és hátsóláb-hossza 7,5-9,5 centiméter. A testtömege 1,3-2,2 kilogramm is lehet, a nőstény kisebb a hímnél. Az üregi nyúl kisebb a mezei nyúlnál. Tarkóján barna színű, háromszög alakú folt van, testének többi része szürke. Fülhegye barna, a farok felső oldala fekete. A füle jóval rövidebb, mint a mezei nyúlé, amely előrehajtva nem éri el az orr hegyét. Az üregi nyúl feje gömbölyűbb.)))))))

Előzmény: atrego (31653)
japipapi Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31671

Szia!

Gyerekkoromban, szüleim rendszeresen vágtak hízót, (nem nevelték, vették), akkor tájt a zsír is kellett, így mangalicát dolgoztak fel. Annak húsához (kolbásznak) daráltak marhahús is, hogy kicsit szárazabb legyen, másrészt, kicsit olcsóbb volt a marha, mint a sertés. Nagybátyám, vaddisznót kevert bele, volt olyan ismerősünk is, aki szamárhússal keverte a mangalicát.

Előzmény: juhosttt (31643)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31670

Elméletben lehetséges, de ahol egy ilyen keverék nyúl van ott több ilyen nyúlnak kellene lennie. Azt meg kétlem, hogy egy esetlegesen kialakul populáció befogadjon egy újabb idegen házinyúl tagot, majd párosodjanak, majd felneveljen mondjuk 6 nyulat, aztán pont ez a bak lesz aki megmarad a 6ból, közel 4-7 hónapig tengődik a környéke majd meglövik.

Szép mesébe illő sztori, de szinte 0% esély van rá.

A szomorú igazság az, hogy városban sokan unják meg kereskedésbe vett nyulat, ami nagyobbra nőtt mint szerették volna és kiteszik az erdőbe...  Az ilyen embereket én is kitenném az erdőbe és boldoguljanak ahogy tudnak... Ha feltenne egy hirdetést hogy ingyen elvihető sztem kapkodnának érte és ha le is vágják nem szenved annyit mint amennyit szenvedhetett az erdőben főleg, hogy meglőtték...

 

Előzmény: Törölt nick (31669)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31669

És lehet üregi nyúl-házi nyúl keverék. Simán párosodhatott a két faj...

Előzmény: atrego (31663)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.12.22 0 0 31668

Értem.

Előzmény: juhosttt (31665)
Ladybee Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31667

Enyéim, debreceni tiszta vérvonal, hat hetes korban 1.1-1,3 kg. Szép, egyöntetű állomány.

 

Előzmény: juhosttt (31666)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31666

Felületesen olvastam:

Az 1.7 kg táp nélkül egy nem hús fajta közepes testű házi nyúlnál sztem jó. Ha lenne benne húshasznú vagy tiszta óriás bekeverve akkor lenne kevés. (német óriás keverékem van. ő is csak 5 kg.)

Előzmény: Mészáros Barna (31664)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31665

Holland keverék anya volt, de levágtam. A kicsinyei vannak még akik nagyon lassan nőnek... Megnő az 2-3 kilósra csak sok idő és sok takarmány. Ahogy tp329 mondta nem gazdaságos. De nem törpék, szimplán rossz vérvonalú kistestűek. A pillangótarka nyulam végképp nem törpe, csak épppen nem az igazi... Most meglássuk mit tudnak. Holnap v holnap után vágok sütni, majd megírom ki mennyi idősen mit produkált. Természetesen messze elmarad egy pannonfehér vagy egy óriás fajtától, de most van az hogy sikerül végre kinevelni még 2 anyát. A kacsára cserélt nyulam alatti kicsik ígéretesnek tűnnek. Nem nagyok, az anya is olyan 2-2.5 kilós lehet de az a fajta húsa nagyon jó. Ez minőség, nem mennyiség :)

Előzmény: Mészáros Barna (31664)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31664

Szia!Az a nyúl tényleg házinyúl (Ne kérdés)!!! Az én nyulam (Konkrétan gondolom a magyar vadas jellegűekre gondolsz)2.4 kg volt kettő és három hónapos kora között./Előbbi infó nincs mert azelőtt nem mértem sajna/,a füle meg valóban takaros.Neked nem hollnd tarka ,meg kistestű talán törpe keveréked van?(Ez nem baj ,meg ne értsd férre csak 2 hónapos nyúlnál ez az 50 DKG-1.7 kg ig terjedő tömeg nem nagy.),meg valószínű hogy a törpének kisebb is a füle és lehet arra ütött vissza.

 

Előzmény: juhosttt (31657)
atrego Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31663

2,5 kg volt  mikor  behoztuk,tiszta   izom.most    4  kiló   körül  van,de   rendesen   kigömbölyödött,pedig  tápot   nem   kap,magot is   ritkán.Rendkívül  neszes,figyelmes  állat,a   többi  nyulam "bambaságának"nyoma    sincs  rajta.Rendesen  tele  volt  a  hátulja    söréttel,azért is  tudtam   elkapni.A   söréteket   anatómiai   csipesszel    szedegettem   ki  belőle.Azóta   állatorvossal  is  megnézettem,az   azt  mondta   üregi,a   színjelek   szerint,viszont  termetesebb   darab.Persze    simán  lehet   tőlem   házinyúl is,mert  már    újzélandi   fehéret is   találtam/az  teljesen   szelíd  volt/kb. 10   éve Jászberény   felé   autózva.

Előzmény: TimáriKristóf (31658)
taked Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31662

Olvasd el az előző hozzászólásaimat

Előzmény: Fecyke007 (31632)
Ladybee Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31661
Előzmény: juhosttt (31659)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31660

Egyszer olvatam egy mezőgazdasági újságban, hogy ott él, ahol homokos a talaj: Kiskunság, Kisalföld, Dunántúl homokos vidékei. 2006-ban 34 nyulat lőhettek ki, de mivel csökken az állomány így most szerintem csak 10 darabot lőhetnek ki maximum.

Előzmény: juhosttt (31659)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31659

Továbbá még az üregi nyúl Mo elterjedéséről se nagyon van infónk. A mezei nyúl vadászható, a sok "jó" vadász meg lehet nem tudja megkülönböztetni ezért is lőtték meg. Szóval érdemes lenne kideríteni, hogy egyáltalán van-e itt vadon élő üregi populáció.

Előzmény: TimáriKristóf (31658)
TimáriKristóf Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31658

Ez szerintem se üregi nyúl. Valaki elengedhette és te meg pont megtaláltad meglőtten. Lehet, hogy elkapta a myxomatózist és immunis lett rá, és választ kapunk végre, hogy immunis lesz-e a nyúl, ha kigyógyul a bajból.

Az üregi nyúl max. 2,5 kilóra nő meg, ez meg elég dagadtnak látszik. Hány kiló?

Az üregi nyúlr csak ritkán vadásznak, mert védett, én így tudom. 

Előzmény: atrego (31653)
juhosttt Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31657

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem üregi nyúl, csak sima házi nyúl vadas színben.

Ha söréttel lőttek rá nem csoda hogy visít ha hozzá érnek és félénkebb aktívabban figyel...

Nekem volt olyan anyanyulam amelyiket ha megfogtam visított.

 

Egy humbum mese:

Úgy tudhatod meg, hogy üregi nyulad van, ha kaparsz egy nyúlszerű üreget, a nyulat bele teszed, majd betemeted a lyukat. Ha a nyúl kikaparja magát akkor valódi üregi. Ha nem akkor nem.

 

Szvsz ez nincs összefüggésben a valódi üregi nyúllal, mert egy házi nyúl is kikaparhatja magát...

 

Továbbá attól mert erdőben volt és vadas színe van még nem az ősi üregi nyúl.

Tudod, nem minden arany ami fénylik. (vagy sárgán csillog és a földben van)

 

A méretéből és a helyből adódóan paraszti logikával valaki megunta a nyulát és gondolta majd az erdőben elél a nyuszi... Csak nem számolt a vadászokra a megunt gazdi.

 

Még1 illuzió romboló: Az igazi üregi nyúl füle kisebb.

 

Nekem meg M.Barnának van hasonló jellegű nyula ami üregire !!hasonló!!

 

 

A kép kicsi csalóka, a testhez képest a fül nem nagy. Biztosan van másnak is, csak nem osztott meg képet róla. Ez egy sima keverék házi nyúl. Bár sokan csak rátudják h keverék házinyúl, de nagyon sok külöbség van nyúl és nyúl között.

Vannak tömzsi fejűek, hosszúkás fejűek. Rövid fülüek, hosszú fülüek. Nagy lapát (mint az óriásoknak) fülüek. Vannak jó hús:csont arányúak és rosszak. Vannak olyanok akiken a bőr feszesen ül a testen, van akin lazán. Van akinek a szőre selymes, van akinek durva. A laikus szemmel vadasnak ítélt színen belül is van az fekete vadas szőrszálakkal, van az ilyen sötét barna vadas, van az őzbarna vadas, van az ilyen kékes szőrrel tüzdelt vadas. Van akinek felső szőr réteg alatti szőr fekete, van akinek a olyan színű mint a fedőszőrzet.

És még mindig olyan keverékről van szó ami üregi hasonlóságot mutathat.

Előzmény: atrego (31653)
figura75 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31656

Szia.

Anyit segitek az eleki tenyésztövel, hogy Kecskés Róbert  Elek tél u. 24  Tel:06 70 395 28 68 www.nyulgaleria.mlap.hu

Előzmény: szabotibor77 (31626)
balintos66 Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31655

Egyetértek veled,bár a halat is szeretem,de azért több nyulat eszek!

Előzmény: nyúlelemér (31636)
atrego Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31654

a hátsó   lábaira  még  mindig   sántít,de  még    így  is   mozgékonyabb  egy   házinyúlnál

atrego Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31653

a   XVI. ker. határában,a   kKiserdő  szélén  talált,megsörétezett   baknyuszim   ,itt már    "beistállózva",meghízva.Igazi   üreginyúl   jellege   van,vad   volt,ha  megfogtam visított.Már   szépen   kézhezszokott,csak  többet  kapar   egy   normál    házinyúlnál.A  myxomatózis   nem   fog   rajta,az  utódain   sem/pannon   fehérrel,kaliforniaival,csincsillával és  újzélandi   vörössel   is   pároztattam.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31652

Ilyenek az utodok

az utolsó képen az anya és 1 kicsi kedden voltak 2 hetesek.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31651

Szia nekem van eledó bak nyulam kb 1 éves.

Előzmény: KettTamas (31650)
KettTamas Creative Commons License 2013.12.21 0 0 31650
Sziasztok! Az lenne a kérdésem h van-e valakinek bácskiskun megyében izsák-kecskemét közelében eladó baknyúl!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!