Keresés

Részletes keresés

Fat Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39585
Előzmény: zoncsi (39583)
Babosi Gyorgy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39584

Nekem Polar RS800-asom van. A szintet nem a GPS méri, hanem az óra, barometrikusan. Ami nekem van, az RS800 sajnos nem tárolja a tracket, csak a sebességet és a távot. Ellenben 60 ropiból megúsztam, mert kifutó termék volt. Az RS800CX, tárolja a tracket és hőmérsékletet is mér. A footpod pontosabb, mert erdőben nem mindig látja rendesen a műholdakat a G3, utolsó vett jelek között interpolál, nem vészes. 4 órát biztosan bír. Előnye, hogy nem egy elem táplálja az egésze "edzésrögzítő rendszert", így ha lemerül, nem kell az egész edzést feladnod, mert minden egyebet rögzít. Mással nincs tapasztalatom, de ebben az is szép, hogy nem kell egy krumplit vinned a csuklódon, a G3 GPS pedig az övemen szokott lenni, onnan is simán átviszi az adatokat.

Előzmény: zoncsi (39583)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39583

Zserzseli! (És Polar rs800-asok!)

 

Kezdek hajlani rá, hogy belevágok egy nagyobb befektetésbe. Még pár kérdés:

1. a footpod tényleg elég jól helyettesíti a gps-t? Gondolom szintet persze nem mér, de mondjuk szintes terepen is jól méri a távot, sebességet?

2. ha mégis G5 GPS-sel veszem, van annak valami hátránya? Amúgy mennyit bír időben a G5? (Nem mintha UTMB-re készülnék. :)

3. lehetőségem van USA-ból hozatnom, ha jól látom, 126.000 Ft helyett meg tudnám úszni 90.000-ből. Kockázatos ez esetleges garnciális problémák miatt?

Egyéb megjegyzés?

Előzmény: allez zserzseli! (39043)
cs70 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39582

3. kösz :)

Előzmény: csanya. (39581)
csanya. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39581

1. Nem.

2. Tudtommal nincs. Régi track, eddig nem volt panasz rá.

 

 

Előzmény: cs70 (39575)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39580

Kösz:). Én is azon gondolkozom, hogy ez így sok lenne, még korai lenne nekimenni a 40 fölötti távnak.

Hm... ráadásul alant barefootBushman említi hogy egy év alatt jött fel erre a szintre, én november végén kezdtem. Nehéz az embernek így magában kisakkoznia, hogy akkor most hol is áll, mivel nem nagyon van összehasonlítási alapja. Ezért lenne jó pl valamilyen szintű edzői felügyelet.

Tudom tudom nem kell itt túlgondolni a dolgot ki kell menni, ráhangolni a természet frekvenciájára azt hajrá :)

 

 

Előzmény: _tyúkanyó (39572)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39579

Uborkaszezon van itt a fórumon, akkor hát bedobok egy gyors beszámolót.

 

Nyerges 40 - terepmaraton

 

Amíg a T. terepfutó társadalom egyik része a Gerecse déli oldalán rótta a kilométereket vagy frissítette a túrázókat, addig a hegység északi részén is lezajlott egy 20/40-es teljesítménytúra, amire egy hirtelen ötlettől vezérelve a szervezők rátettek egy terepfutóversenyt is. (Itt most nem mennék bele a futóverseny kvalifikációs kérdéseibe. :)

Míg a túrákon - főként a 20 km-esen - az 1000 főt is elérte a ltészám, futó verzióban összesen kb. 10-en indultunk. Egy ismerős arcot fedeztem fel a rajt előtt, a TDG magyar hősével, Fridmannal sikerült futólag megismerkednem.

A pálya jónak igérkezett, kb. 42 km 1100 körüli szinttel, de a meleg miatt aggódtunk egy kicsit. Én ugyancsak nem tudtam, 6 nappal a MBT után miközben a 2. emeltre felgyaloglás közben is ki-kifulladtam, értelmes-e ekkorát futnom. De nagyon laza fun-runt terveztünk kedvesemmel, nagyon nem vaciláltam a dolgon.

A terep tényleg nagyon jó volt, kellemesen futható, enyhe emlkedők, enyhe lejtők, enyhet adó erdők. A szervezők szerintem odatették magukat. Ritkás volt persze a frisítés, de ott volt víz bőven, amire a legnagyobb szükségünk volt. Féltáv körül, ahol együtt futottunk pár km-en a Gerecse 50 mezőnyével, ott csoki-izó-banán frissítőpont volt. Persze minden 2. G50-es feljött apontra a kifeszített Nyergeses molinó ellenére, szegényeket sajnáltam a plusz 10 méterért. :)

A hőség aztán kezdett nagyon felemészteni bennünket. Ezt enyhítendő Pusztamaróton betoltunk 1-1 pohár sört, az mintegy 10 percig segített. Sajna csak rajtam volt puttony, és a 1,5 l-es kapacitás kettőnknek nagyon kevés volt. Ildikó olyan 30-nál meg is szédült, onnan erősen belassultunk. Az addigi kocogós-kacagós tempóhoz képest is. :)

Péliföldszentkereszten volt aztán habzsi-dőzsi, zsíroskenyér sok sóval, asványvíz. Onnan még keserves, napnak kitett kilométerek jöttek, ráadásul itt a 20-as táv 900 fős mezőnyét is kerülgetni kellett.

Végül bőven 5 óra fölött csaptunk a célba, de ezt a kutya se bánta. Kaptunk kajajegyet, 1 szelet pizzára is vendégül láttak minket (sőt, minden túrázót) a rendezők. Mindezt 800 Ft-ért.

A verseny után meg a helyi ismeretséget kihasználva a nyergesújfalui pincesoron csaptuk el az út porát. Ki fröccsel, ki szódával. (Én persze sajnos az utóbbival. :-| )

 

Hazaindulás előtt megköszöntem a szervezőknek a napot. Mondták, hogy nem lehet tudni, lesz-e a futóversenynek jövője. De ha lesz, remélem, a következő alkalommal nagyobb létszámmal leszünk ott, mert a pálya, a környezet megérdemli, nem beszélve a lelkes szervező csapatról!

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39578

Van egy pár dolog, amit valóban könnyebb másokat figyelve, észrevétlenül átvenni. A fokozatosság elve mindenképpen szem előtt tartandó, mivel kell egy kis idő, míg az izületek (boka, térd) átáll az oldalirányba is csavaró hatásokra. Az emelkedőn fel- le futás izmokra gyakorolt hatásáról nem is beszélve. 

Magam is hasonló kritériumokat támasztottam ilyen idős koromban és sikerült is kb. egy év alatt feljönnöm egy olyan szintre egyedül (téli, jeges edzéseket is beleértve), hogy az 50 km-es táv, ha nem is szembevérzés nélkül, de ősszel, a hűvösebb időben már kiment.

Előzmény: Oczal (39564)
ef zé Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39577

Hat ez csupa jo hir :) Itt Londonfalvaban a teli kabatomban meg benne van a beles es egy vekony kotott sapka estefele a biciklin meg jol jon! A 2 kulacsos ovemet hazaviszem, biztos ami biztos..

Előzmény: Lúdtalp (39576)
Lúdtalp Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39576

A 4 naposban bejártuk Nórival a T50-et és az "Ajándék Hurkot". Egyik rekkenőbb volt mint a másik.

 

csanya!

 

Lécci' küldj végig egy locsolókocsit a pályán mert jobban porzik mint a Tatuin! :)

 

Amúgy a tapasztalat: hűtés, hűtés, hűtés - erre minden ráfordított idő meghálálja magát. Érzésem szerint az útvonal mentén működő kéknyomós kutak egymástól mért távolsága alapján a túlélés 38 fok felett azért már nem garantálható.

cs70 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39575

Helló!

 

1. Bár a kiírás egyértelmű, azért megkérdezem, hogy Klastrompusztáig lesz-e lehetőség (mint eddig) a futóbotok kiküldésére? Természetesen az össze nem csukható, a kiadott tasakba nem férő botokra gondolok.

 

2. Lesz-e valamilyen változás az utolsó 25 km-es (T100) szakaszon, ill. a honlapon lévő gps track megegyezik-é a tényleges útvonallal? Itt szokásom elkavarni, előtte világosban megnézném még.

 

Kösz!

Előzmény: csanya. (39566)
ef zé Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39574

Jovok, jovok.Aklimatizalodas nem lesz es jelenleg a regeneralodas software-t futtatom magamon a hetvegi kirandulas utan. Te mesz az 50-re reggel autoval?

Előzmény: nedus1965 (39558)
norb29 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39573
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39572

Gratulálok a futásodhoz!

Nekem kicsit túlz korainak tűnik, hogy most futottál először 30 körülieket, és már 45-öt szeretnél 1 hónap múlva. Nehogy sérülés legyen a vége...

Előzmény: Skeletron (39568)
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39571

Mármint tegnap rendeltem, pedig ha előbb írsz, lehet, h mégis a zöldet választottam volna. ;) Gondolom, nagy különbség kényelmességben nincs a kettő közt, és az a legfontosabb.

Holnapra elvileg meg is érkezik.

Előzmény: _tyúkanyó (39570)
_tyúkanyó Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39570

Türelmetlen voltam, és megrendeltem a 315-t. :) A narancssárga kedvenc színem, és az órámhoz is passzol - zöld és narancs leszek..

Azért időnként bozótossal is van dolgom, úgyhogy az erősebb felsőrész győzött meg inkább, mint az órához-passzoló szín. :D

A méret remélem jó lesz, a többi futócipőm is (UK) 4-es.

Regisztráltam, de a partner programról elég régi infokat találtam. :( Viszont örömmel láttam, h szandált is lehet nyerni; jó volna. :)

Előzmény: kyru (39567)
schankox Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39569

Kéktúra keretében egy részen (Ágasvári th.-Mátraháza között) végigmentem az MBT útvonalán. Egyetlen helyen kint maradt a szalag (Galyatető után pár száz méterrel), begyűjtöttem. A kifújt jelzések jelentősen erodálódtak, van ahol már szinte nem is látszik. Főleg a sokak által látogatott és napfénynek kitett részeken igaz ez, a cipőkkel már lekoptatták a jeleket. Az a néhány jel ami oszlopra/fára lett fújva, még nagyon jól tartja magát, szinte új. Talán ebből a szempontból is szerencsésebb volt a földre fújni a jelzések többségét.

Skeletron Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39568

Vérteskozma 30
Tegnap a Vértesben gyűrkőztem neki az első 30km feletti távomnak. Már két hete is eddigi határaimat feszegettem egy 27kmes körrel, de ezt a környékbeli dombokon futottam. Ezt kiválóan megfutottam, kb 400m szinttel és optimistán tekintettem a jövőbe. Sejtettem azonban hogy a kiírásban előírányzott 900m szint több problémát fog okozni. Ezért szombaton (szintén először) elmentem egy Balboa körre. Ezen az útvonalon már rengetegszer mentem MTBvel, úgyhogy kíváncsian vártam mit nyújt majd két lábon. A vége 2:27 lett, de nagyon elkészültem, a szintek meggyötörtek rendesen. Beállt, elnehezült lábakkal vergődtem be Fenyőgyöngyére és remélni sem mertem 3 órán belüli eredményt, így meg is lepődtem a 2:27-et látva. Ahá! Ezek szerint azért nem csak én gyalogolok sokat:). Ez a kör teszt volt Becca-nak, a kutyámnak is de ő teljesen simán vette és így kvalifikálta magát a Vértesbe is:) Teszteltem itt az új háti/ivózsákot, működött, ha szívtam akkor jött a lé és befért a kutya kulacsa is és nem zavart futás közben.
A Vérteskozma30 előtti napokban próbáltam sokat nyújtani (egyébként nem szoktam - rossz dolog tudom) hátha ez segít majd az emelkedőkön. Korán indultam, hogy minél kevesebbet kelljen a melegben senyvedni. 7:42kor rajtoltunk. Az elején visszafogtam magam, nem engedtem elszállni a pulzust, sétálgattam sokat. Várgesztesig (10km) minden rendben ment szépen tartottam az ütemet, élveztem a lefeléket, jól haladtam. A faluban már eléggé sütött a nap, Becca a helyi kutyákat inzultálta, de azért már nem akkora lelkesedéssel mint általában. A Mátyáskúthoz (13km) érve már kezdtem érezni halványan a lábamban a kezdődő nehézkedést. Innen már ismerős úton haladtam, nemsokára rátértem a VTM útvonalára, csak ellenkező irányból. A VTM elágazóig felmászni már nagyon nem esett jól, egyre fokozódott az izmok beállása. Még előtte lenyomtam egy házi energiaitalt (tea+méz+só) meg már egy ideje eszegettem a gumimacikat amik melegben jól tömbösödnek így izgalmas a megfelelő méretű adagot kitépni a kupacból. A nehézkedés azonban fokozódott. Fent a Körtvélyes egyenesében egy bringással mentem, jó volt dumálni, ez a szakasz pszichésen elég hosszú így jól jött a társaság, meg a tempó is kicsit feljebb ment. A GEO toronyból egyedül indultam már tovább a piros háromszögön, ezen ereszkedtem a Farkastorokig. Lent a völgyben ismét a VTM nyomán kellett haladni visszafelé. Nagyon meleg volt, konkrétan a napon futás +10-et dobott a pulzusomon. Becca is árnyéktól árnyákig haladt. Szenvedős volt már futni (23km) a legkisebb emelkedőn is sétára váltottam, utána meg alig bírtam az ólomlábaim újra futásra bírni. Az utolsó EP-n nem volt szénsavmentes víz... szopó... Becca megitta a maradék sima vizet én meg teleittam magam szénsavassal, meg benyomtam a második házi energia löttyöt. Az utolsó szakaszon ráadásnak elkezdtek a beleim is tekergni, csomósodni - lehet a házi lötty mégsem jött be, vagy csak hiba volt szénsavassal kombinálni? A Balboán is ittam házi lötyit és ott nem volt semmi gáz...  A végén még volt egy 10-20 méteres meredek lépcső amivel felkapaszkodtunk a falu szintjére ez már _nagyon_ nem esett jól, itt sikerült a túrán a max pulzust is előállítani. Még 200m és kész, bent voltunk, 4:05. Előzőleg reménykedtem a 4 órán belüli teljesítéssel, de azért ez nem sokkal maradt el. Amint megálltam elmúlt a gyomorbaj (pedig az utolsó két km-en már csak a wc-ért futottam).
Kicsit elbizonytalanodtam hogy egy hónap múlva  a megcélzott Odvaskő 45 hogy fog menni... az még legalább 1,5 óra pluszt jelent...

kyru Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39567

Ha így áll a helyzet akkor valóban a Roclite 275GTX lenne neked jó választás színben és tudásban.

Annyi még, ha netről rendelsz akkor a méretet kell pontosan belőni, hogy ne gazdagítsuk a  futárcégeket. Én azt szoktam kérni, hogy a méretet pontosan megsaccoljuk, ha nem volt még inov cipőd, akkor a cm lábméretben sokat segít széltében-hosszában.

Vagy ha rendelésnél a megjegyzés rovatba a korábbi cipőd méretét és típusát beírod, az is segít a mret pontos kiválasztásásban.

Másik, ha a mN webshopjában rendelsz érdemes regsiztrálva rendelni, hogy a partner programba minél hamarább bekerülhess.

Előzmény: _tyúkanyó (39552)
csanya. Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39566

Kérem a TerepSzázas/TerepÖtvenes nevezetteit, nézzék meg mél boxukat. Néhány nevezett pólómérete elveszett. Aki kapott erről levelet, válaszoljon pliz!

csanya. Creative Commons License 2012.05.02 0 0 39565

Elöször is kitölteném ezt. Aztán elmennék a ma esti SZESZ-re....-)

Előzmény: Oczal (39564)
Oczal Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39564

Sziasztok! Ti hogyan kezdenétek el a terepfutós edzéseket a helyemben? A mostani szintem: kb 25 km-t tudok futni sík terepen illetve lejtős részeken, az emelkedőkön csak erőltetett gyalogos tempóm van. 28 éves vagyok, nem vagyok elhízva, szóval lehetne terhelni magamat, csak ésszel és hatékonyan akarom csinálni, hogy ne torkolljon felesleges erőlködésbe.

A célom, hogy kb 50 km-t képes legyek lefutni, akár az emelkedős részeket is.

amatőr Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39563

"Mijaza" 1350 méter szintemelkedés?! :)

Előzmény: terepfutas hu (39554)
Elm Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39562

Tudtok nekem mondani valamilyen programot a tuhun kivul, ahol lehet mericskelni turistautakon? Eleg tren mukodik...

Mapszoszom volt, az uj gepen nincs, nem telepitenem, valami online kellene...

csanya. Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39561

Hálátlan feladat ez a versenyszervezés. Ha esik az a baj, ha nem esik az a baj...A múltkor is szerveztem egy jó kis canyoningot Pilisszentlászló után, de nem értékelte a nagyérdemű.-)

Előzmény: lpr (39560)
lpr Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39560

Az jó érzés, ha a Nap égeti a bőrödet. Csak futni ne kelljen közben. Ma futottam(?) 23km/950m-t 3 óra alatt és nagyon odacsapott. Ha holnap lenne a T50 biztos visszalépnék. Azért bízom csanyában, rendel valami tuti időjárást. Bár már tavaly sem tette...

Előzmény: ef zé (39557)
laprag Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39559

Sárga 30 éjszakai!

nekem az első tt )egy futólépés nélkül 5.28 (két kisebb elkeveréssel)

Ezzel már tartoztam......

 

Igazi  úriember módjára viselkedtem. Elengedve azokat a ...... futókat és biztattam Őket.

Látványos volt, ahogy az 5-6 főből álló csapat fut a napfelkelte irányába.

Nem irigykedtem, mert délelőtt még nyomtam egy "könnyed" János-hegyet (5x)

Előzmény: kimmelpeter (39555)
nedus1965 Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39558

Már megint nagyon szép helyeken jártál !!! T100-ra jössz haza ?

Előzmény: ef zé (39551)
ef zé Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39557

Tegnap azon melaztam, hogy milyen erzes is az amikor egeti a Nap a borodet. Mar nem nagyon emlekszem. Az is lehet, hogy a t100-on ismerkedek meg ujra a kanikulaval az meg nem sok jot jelent, de mar nagyon varom.

Előzmény: megalkuvó (39556)
megalkuvó Creative Commons License 2012.05.01 0 0 39556

Bizony Zoli, itt 30 fok felett van a hőmérséklet, és mégis futunk! Én ma a Vérteskozma 30 nevű eseményen próbálkoztam, sikerült kis eltévedéssel 4:12 alatt körbeérnem. Sütött a nap ezerrel, folyadék csak két helyen volt, keveset vittem magammal, porzott a szám rendesen. Neked ott a ködös Albionban erre a feelingre még várnod kell!

Előzmény: ef zé (39551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!