Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42665

Hogy lehet ide képet feltenni?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42664

.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42663

Gyűjtemény nagyobb része

Hiryu-reload Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42662

Thx, pedig olyan szép narancssárga:(

bku Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42661

A Fiskars úszik, a Mora nem.

Előzmény: Hiryu-reload (42655)
python 357 Creative Commons License 2015.03.01 -2 1 42660

Gond egy szàll se!!!!..:)

Valóban leragadt a téma,-de új nap,-új remények!!!!....

Előzmény: Steckdose (42654)
sanyooo1 Creative Commons License 2015.03.01 0 1 42659

A MORA-k a legolcsóbb használható kések, érdemes megvenni!

Előzmény: Hiryu-reload (42655)
H_G Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42658

Van külön horgász-modelljük. Hogy a penge nem túl vékony ilyen felhasználáshoz, az 1000%.

 

Előzmény: gy53 (42656)
fenyooldrider Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42657

Egyéb közölnivaló?

Amúgy csak te vagy itt idegen,itt igen sokan személyesen ismerjük egymást és a szavahihetőségünk egymás előtt ne kétséges!

A tiéd még eddig nulla,még ha veteránként is vagy számontartva,de nem itt,hanem a biciklis és cigányos fórumokon..................

 

Na részemről befe az OFF!

Más:láttátok,hogyan készül a kínai acél? :  https://www.youtube.com/watch?v=Q-iomFCexgM#t=14

Gondolom ahol ráföccsen az izzó acélra az 'emberhűtő"víz az nem befolyásolja az anyagminőséget?

:D

Előzmény: Steckdose (42654)
gy53 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42656

Azért a boltba vigyél magaddal egy akváriumot, az én mora-m nem úszik. ( 860 MG)

Előzmény: Hiryu-reload (42655)
Hiryu-reload Creative Commons License 2015.03.01 0 0 42655

"Nem az a legény aki adja, hanem aki állja..."

 

Más. 

 

Ajándékot keresek  horgász kollégának.

 

Gondolom meglepem egy hozzáillő késsel.

 

 

Láttam pár olyan fixpengéset, (asszem Mora?) amiről azt írják, hogy a nagyon könnyű markolatanyagnak hála, ha vízbe is esne, nem süllyed el.

 

Érdemes beruházni egy ilyenbe, vagy pénzkidobás?

( Sérülékeny markolatanyag, gyakorlati használathoz túl vékony penge?)

Előzmény: python 357 (42652)
Steckdose Creative Commons License 2015.03.01 -1 1 42654

"Beletapostak a lelkivilágodba!!!????......Ne is "töröggyé" vele!!...:))))"

 

Dehogy - ahhoz azért több kell, mint néhány vadidegen anonim okvetetlenkedése. Pusztán már többen jelezték itt a fórumon, ki direktebb, ki indirektebb módon, hogy unják azt a fingfűrészelést, ami az utóbbi napokban a téma körül kialakult. Én meg gondoltam, legalább nekem lesz annyi eszem, hogy berekesztem, végtére is igazuk van, nem rólam szól ez a topik, hanem a késekről, vagy mi.

Előzmény: python 357 (42652)
Dragomirov Creative Commons License 2015.03.01 0 1 42653

Minden esetre a bizonyítás nem fog ártani. 

python 357 Creative Commons License 2015.02.28 -2 1 42652

Beletapostak a lelkivilágodba!!!????......Ne is "töröggyé" vele!!...:))))

Késeket bicskákat szerető ember rossz nem lehet!!!.. ;-)

De szerintem kicsit kiprovokáltad az áldást,-ami rádzúdult.

 

Előzmény: Steckdose (42650)
fenyooldrider Creative Commons License 2015.02.28 0 1 42651

Várjuk a fotókat,előre is köszi!

Előzmény: Steckdose (42650)
Steckdose Creative Commons License 2015.02.28 0 1 42650

Á, mindegy is, ezt a témát mostantól befejeztem, azért, mert mindenki nyilvánvalóan rohadtul unja.

 

A továbbiakban ezért ebben a témában nem kommunikálok, ha kész a műanyag 3D nyomtatás, és kipróbáltam, hogy működik-e az életben is, amit a monitoron elképzeltem, akkor majd vissza fogok térni a dologra. Addig pedig azt hazudom, hogy Józsi influenzás, nekem bokros teendőim miatt időm, ja, és egyébként meg tudok repülni, csak nincs kedvem, esetleg nem is vagyok mérnök, sőt számítógépem sincs - mindenki válassza ki a számára legkedvezőbb kamuindokot, és lapozzunk.

Steckdose Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42649

Különben most nem azért a lukas kétfilléresért, de kocsisferit és Révészbicskát, meg néhány ujjal nem mutogatok nick hozzászólásait egymás után olvasva remekül látszik az igazi mester és a ... khmm ... fogalmazzunk úgy, hogy nem igazi mester stílusa közötti különbség, ami egyébként az élet más területein is igen jól tetten érhető, ahol az adott szakma igazi mesterei mozognak.

Előzmény: Steckdose (42648)
Steckdose Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42648

Miből gondolod, hogy a (rólad alkotott képembe egyébként remekül beleillő) bunkeszkodó beszólásaid egy hangyányit is konstruktívak? De tudod mit? Tegyünk úgy, mintha komolyan vennélek. Szóval érdekelne, hogy egy ennél (jóval) egyszerűbb kés:

 

http://www.rocketknives.com/tutorials/tutoriallinerlock.html

 

készítésén ugyan mi kerül több százezer forintba. Nem kell pontosan, csak nagyságrendileg.

 

Előzmény: fenyooldrider (42647)
fenyooldrider Creative Commons License 2015.02.28 0 1 42647

Mivel én ilyen helyen dolgozok,adott a mérnöki kapacitás,adott az összes megmunkálógép emberestől{lézervágó,tömbszikrák,huzalszikrák,5 tengelyes nc marógépek,megmunkáló központok stb ,tehát a létező összes dolog,mégsem csinálom,csináltatom meg,mert a mai világban NINCS olcsó üzemóra sehol sem!!

Már egyszer itt kiszámoltam egy ilyen bicskahuszárnak,hogy az első {és itt csak egyről van szó elvileg} prototípus több százezer forint lenne még bekerülési áron is!

Ez nyilván a bicskára vonatkozik,a kés jóval olcsóbban kijönne,mivel az egyszerűbb műszakilag!

A kolléga tipikusan olyan álláspontot képvisel amit egy íróasztal mögül álmodozva el lehet képzelni,de a való világban ennek megvalósítása kicsit rögösebb!{Nem kicsit}

Fenntartom az előző álláspontomat,várjuk a fotókat!

{Tudom,most nincs rá idő,most nincs anyag,most influenzás a Józsi,stb}

:D

Előzmény: szabi72 (42640)
Rattesid Tibor Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42646

Tisztelt Gábor !                                                                                                                                    Szerintem filmet nem fogsz találni , de a készítéssel kapcsolatos fényképeket azt igen . Lépésről - lépésre mutatják a folyamatokat . pl. a Késportal.hu - n van egy cikk : Egy Kocsis -náder születése .   Írta : edrose .                                                                                                                                       kesportal.hu/2011/12/28/egy-kocsis-nader-születése/#more 3942                  Ez regisztráció nélkül is láthatod .  Regisztrálj a Késpotál . hu    és a   Míves Kések Fóruma oldalakra sok hasznos infót találsz.   Tisztelettel Rattesid Tibor

Előzmény: akopasz01 (42641)
gy53 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42645

Eddig szívesen olvastam ezt a topikot (

Steckdose Creative Commons License 2015.02.28 -1 0 42644

Már miért ne lenne életszerű CNC-ztetni vagy vízvágatni egy munkadarabot? Rengetegen csinálják így a késeiket, és tele van bérmegmunkálási ajánlatokkal a net is. (Egyébként ha lehet, valóban az egyetemen csináltatnám, de első körben természetesen szigorúan piaci alapon, eszemben sincs elsőre szívességet kérni.)

 

A drágaságról meg annyit, hogy nem (vagyis ilyen szinten semmiképp sem) értünk a kézi szerszámgépes megmunkáláshoz, műhelyünk sincs, ellenben 3D szilárdtestmodellt, és belőle G-kódos programot a szaktudásunk és az összeköttetéseink révén ingyen tudunk készíteni a késekről - tehát ugyan milyen más reális lehetőség adódik számunkra, mint CNC-vágatni, vagy egy mesterrel a műhelyében megmunkáltatni? Semmilyen, tehát marad ez. Ami nem jelenti azt, hogy egy mester, akinek a szerszámozottsága és a szaktudása is nagyobb a mienknél, kézi szerszámgépekkel ne tudná seperc alatt elkészíteni a cuccost.

 

Azt meg végképp nem mondtam, hogy a hagyományos magyar bicskák ROSSZAK lennének, sőt! Nagyon is jók (és sokuk még annál is szebb, mint amilyen jó), pusztán nem az én világom, ennyi.

 

 

 

 

akopasz01 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42643

Igen, láttam. Én valami olyasmire gondoltam ami az első lépésektől az elkészült darabig mutatná be a szakmát és a mestereket, történeteiket, és nem feltétlenül csak 40 percbe összesűrítve. Ez számomra, és szerintem még sokak számára több értékkel bírna mint egy VV széria, hogy a többit ne is említsem. Szerintem ez is megérne pár részt vagy sorozatot.

Előzmény: H_G (42642)
H_G Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42642

Az Apáról fiúra (Duna TV) elég sokat mutat belőle, azt láttad?

 

Előzmény: akopasz01 (42641)
akopasz01 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42641

Kedves Tibor!

Köszönöm az információt, ha Kecskemét környékén járok igyekszem felkeresni a szóban forgó mestereket. Tóth Árpád oldalán én is elolvastam a cikkeket és a tanulmányokat, kivéve a: Páros kiskés a zsebembe, de éllës!” c. dolgozatot. ezt nem találtam.

Sok videót is megnéztem és láttam párat a magyar  mesterekről is, de ezen a téren is hiányolom egy a bicskakészítést részleteiben is bemutató filmet.

Köszönettel: Gábor

Előzmény: Rattesid Tibor (42606)
szabi72 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42640

Nem érdekem védeni Steckdose éltársat, de szerintem itt valami félrement.

Ő, legalább is szerintem, nem azt mondja, hogy a bicskák, amiket Kocsis Feri, Tóth Árpád, és a többi mester készít, nem jó, sőt!!!

Viszont ő, mint mérnök, ki akarja próbálni, hogy tud-e olyan épkézláb bicskát tervezni-csinálni, ami az ő igényeinek megfelel. Lehet, hogy kicsit érthetetlenül fogalmazott, lehet, hogy nála a legfontosabb a zár, az egyszerűség-olcsóság-praktikum szentháromság, de ez mind az ő véleménye. Azt hiszem, most értelmetlenül rugózunk valamin, amin nem kéne.

Drága a cnc, a lézer, a víz? Persze, de aki pont egy olyan helyen dolgozik, ahol néha a saját céljára tudja használni az adott gépet, akkor nem az! Rossz példa: ha neked vállalati autód van, és a cég fizeti a benzint, akkor számodra a benzin olcsó, hiszen neked semmibe se kerül. Vagy a telefonálás is olcsó, hiszen azt is fizetik helyetted. Másnak, akinek nincs céges autója, drága az üzemanyag. Nagyjából ennyi.

 

Steckdose, szerintem akkor is rakj majd fel képet a 3d mintáról, ha az életképtelen. Egyre jobban kíváncsi vagyok arra a bicskára. ;)

 

Amúgy nekem pont az alfa és omega közötti rész az érték.

oys... Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42639

Soraidból arra következtetek, hogy Te már egy, a rendszerváltás után végzett, modernebb felfogású mérnök vagy. (Más generáció, más megközelítés.)

Ugyanakkor - épp ebből fakadóan - még elmaradt a földhözragadt életszerű megoldásokhoz való szocializációd. :^(

Előzmény: Steckdose (42629)
algreg78 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42638

A slipjointnak pont az az előnye, hogy viszonylag pontatlan megmunkálásnál is jól működik, így Józsi bácsi is ki tudja reszelni a műhelyében. Ha épp rossz napja van és kicsit elb*szarintja az egyiket, az sem lesz selejt, legfeljebb esztétikai hibás, de eladható. A hátsózárnál csak jóval kisebb tűréssel lehet dolgozni, hiszen ki akarna megvenni egy szorulós/kotyogós bicskát? Ezt a pontosságot kéziszerszámokkal sokkal macerásabb egyenletesen magas szinten hozni.

 

Miután egy bicskánál épeszű felhasználás mellett mindkét megoldás megállja a helyét, talán nem véletlen, hogy az egyszerűbben előállítható honosodott meg (gondolom gépi gyártástechnológiáknál is mindig az egyszerűbb a nyerő).

Előzmény: Steckdose (42633)
kocsisferi Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42637

Kedves Steckdose!

 

Nem hasonlítok én senkit senkihez. Mint érintett, reagáltam egy felvetésre.

Az előzőekhez még hozzáfűzném, hogy a nagyon precízen, gépi segítséggel kimunkált alkatrészekből is viszonylag sok munka után lesz épkézláb bicska. Akár záras, akár zár nélküli.

 

Egyébként sok siker kívánok a projekthez.

algreg78 Creative Commons License 2015.02.28 0 0 42636

Ha elfogadsz egy tanácsot, inkább heggyel előre told, úgy nem tud lecsúszni a hegy a kő széléről, és nem kerekedik le.

Előzmény: Zsolt Rituper (42630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!