Keresés

Részletes keresés

szeffi Creative Commons License 2004.05.28 0 0 568
Nagyon tetszik a topic, nem tudtam sajnos még végig olvasni az elejétől. Tudja-e valaki hogy itthon lehet-e venni Salzburgerland kártyát és ha igen érdemes vagy olcsóbb kint megvenni. Szeptember elején mennénk 1 hétre.
kchabe Creative Commons License 2004.05.24 0 0 566
Lehet, hogy hülye kérdés, csak szeretném, ha valaki megnyugtatna, Ausztriában mennyire érdemes stoppolni?
_db Creative Commons License 2004.05.10 0 0 565
Sziasztok!
Vasárnap a Bärenschützklamm-ban voltunk. Szöveges élménybeszámoló helyett itt egy kis kedvcsináló fotóalbum (egy-két hétig elérhető). Igazán szép hely, remek egynapos program dunántúliaknak, vagy Graz, Bruck/Mur környéken kirándulóknak.
Zsefe Creative Commons License 2004.04.14 0 0 564
Szia Cgo 146!
Mennyi volt a belépő a Steinwandklamm -ba ?

Zsefe

Előzmény: Cgo 146 (561)
_db Creative Commons License 2004.04.13 0 0 563
Cgo 146,
Köszi hogy betetted ezt a térképet! A bergsteigen.at oldalon rengeteg hasznos infót, leírást, fotót, térképet találtam jobbnál jobb túrákról, már alig várom hogy újra mehessek.
Mi a hétvégén a Kleine Raabklamm-ban voltunk, ezt túra helyett inkább egy kellemes (oda-vissza 4 órás) sétának nevezném a Rába-parton, de sok szépséget láttunk ott is.
Előzmény: Cgo 146 (561)
Cgo 146 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 562
Zsefe,
termeszetesen a legjobb oldal mindig a sajat oldal, vagyis a minimundus.at... a belepo egyebkent 11 EUR.

Legkozelebb oda latogatok! (talan mar ezen a 7vegen)

Előzmény: Zsefe (547)
Cgo 146 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 561
Zsefe,
nemsokara felkerul az oldalamra (www.cuoresportivo.sk), addig roviden annyi, hogy a Myrafalle egy konnyu, par falepcsos szakasz a patak menten, kisebb vizesesekkel, a Steinwandklamm viszont egy (szamomra) eleg huzos vasletras szakasz


meg kb. 4-5 turat tudok itt elkepzelni: Baden, Mayerling, Seegrotte, Hohe Wand. Jo ki hely es tolunk nincs is messze, 50-60 km Becstol delre

Előzmény: Zsefe (560)
Zsefe Creative Commons License 2004.04.13 0 0 560
Szia!

Részleteket is megtudhatunk?

Zsefe

Előzmény: Cgo 146 (559)
Cgo 146 Creative Commons License 2004.04.13 0 0 559
hihetetlen, mennyi lehetoseg van Becs alatt, a 7vegen a Myrafalle es Steinwandklamm latogatason voltunk, isteni kis tura volt!
Snupy Creative Commons License 2004.04.11 0 0 557
Udv!

Nagyon jo ez a forum, sok erdekes es hasznos infot talaltam itt.. pont ezert ugy dontottunk megsem korutazasra megyunk, hanem nekiindulunk kocsival es felfedezzuk a kinezett kornyekeket :)
Amit kernek, ha tudtok Salzburg, es Innsbruck kornyeken olcso apartmanokat(esetleg kempingeket, vagy kiado szobakat) akkor azokrol megkoszonnem az infot!
Neten nezelodtem mar, dehat nemet tudas is kellene hozza.. :)

Thx elore is!

Snupy

biga Creative Commons License 2004.04.08 0 0 556
Sziasztok,

Köszi az infókat mindenkinek, ez nagyon jó hír :) Egyébként milyenek a tavak? Homokos, vagy inkább sziklás partok, strandok vannak?

Pami2002:
Köszi, megnézem majd a képeket is, sajnos a munkahelyemről elég gyéren muzsikál a tar.hu
De otthon megnézem majd :)

biga

Előzmény: Pami2002 (555)
Pami2002 Creative Commons License 2004.04.07 0 0 555
Szia!

Mi tavaly nyáron voltunk a Mondsee-nél. Az pont a Wolfgangsee mellett van. Lehetet fürdeni benn, jó meleg volt a víz.
Mi egyébként az egyéves fiúnkkal voltunk, és bizony keményen túráztunk is.
Itt tudod megnézni, merre jártunk: http://kep.tar.hu/pami/index.phtml?aid=27584776

Előzmény: biga (551)
Louise Creative Commons License 2004.04.07 0 0 553
Ha Te mondod...:)
Előzmény: Törölt nick (549)
Zsefe Creative Commons License 2004.04.07 0 0 552
Sziasztok!

Ma kaptam valaszt a Szafaripark nyitasaval kapcsolatban:

Safari- und Abenteuerpark Gänserndorf went bankrupt and Mrs. Meisel is
no more with the company.

We do not know how the future will be and if the park will be reopened
again.

Kind regards

Margarita Reichel

Vagyis a Szafari park csodbe jutott es nem nyit ki.

Zsefe

biga Creative Commons License 2004.04.07 0 0 551
Sziasztok,

Elnézést, lehet hogy hülye kérdést teszek fel de azt szeretném megkérdezni, hogy nyáron a Salzkammerguti tavak mennyire alkalmasak fürdésre?
A nyári vakációt tervezgetjük éppen és már régóta szeretnénk eljutni arra a környékre. A fürdőzés/strandolás nem elsődleges szempont lenne, de mivel a másfél éves kisfiunkkal mennénk ezért komolyabb túrákat nem tudunk bevállalni. Szóval a kisebb séták, városnézések mellett jó lenne egy kis pancsolást is beiktatni.
Leginkább a Wolfgangsee és a Traunsee környékét nézegettem, mindkettő nagyon szimpatikus lenne. Szerintetek mikortól érdemes menni? Júniusban még nagyon hidegek a tavak?

köszi előre is a válaszokat
biga

trlala Creative Commons License 2004.03.30 0 0 550
Sziasztok!
Nyáron készülök a Venedigerre. A Virgental felől gondoltam. Ha valaki járt már ott megoszthatná tapasztalatait.
Köszi
krisina Creative Commons License 2004.03.22 0 0 548
Sziasztok!

Nyáron szeretnék Ausztriában eltölteni pár napot (1-2 hét) férjemmel + akkor már 4 hónapos fiunkal. Jó lenne valami olyan hely ahol van lehetőség egy kis wellnessre is + a természet is szép, de kirándulni inkább autóval + babakocsival tudnánk csak.
Köszi

Zsefe Creative Commons License 2004.03.18 0 0 547
Sziasztok!

Találtam egy oldalt a Minimundusról.
Mindenkinek ajánlom aki még nem járt ott.

MiniMundus képek

Zsefe

zo.na Creative Commons License 2004.03.17 0 0 546
A VILÁG TÖRTÉNETEKBEN!
Értesítünk mindenkit, hogy elindult a www.barangol.hu cím alatt utazási élményekkel, véleményekkel, tanácsokkal foglalkozó oldalunk. Kérem, osszátok meg velünk az utazásaitok legjobb történeteit! Leírásokhoz címmel ellátott fotókat is küldhettek!
Cím, amelyre az élménybeszámolókat várjuk: info@barangol.hu

Köszönettel: barangol.hu szerkesztősége

vicorex Creative Commons License 2004.03.16 0 0 545
hello!

idén tavasszal is megyünk Ausztriába, azon belül is Fusch-ba, ami a Grossglocknerstrasse-hoz legközelebb fekvő kis falu :)
Sőt előtte még Szlovéniába is elmegyünk a Bohinj tó környékére.
Ezeket a helyeket mindenkinek csak ajánlani tudom!

mormota1976 Creative Commons License 2004.03.15 0 0 544
Sziasztok!

Valaki járt már közületek Voralbergben?
Silvretta környékén?
Írhatna róla pár sort aki járt arra.

Víz Creative Commons License 2004.03.11 0 0 543
Szervusztok!
Tavasszal szeretnénk kedvesemmel elmenni az Írottkő Natúrparkba túrázni. Azt tervezzük, hogy átsétálunk az osztrák oldalra is. Velünk szeretne jönni a barátnőm édesapja (77), aki úgy gondolta, hogy osztrák oldalon szeretne kicsit (pár nap) elidőzni, beszélgetni az ottani gazdákkal. Tudna-e valaki segíteni abban, hogy ajánlana egy olyan települést Ausztiában, ami nem esik messze a határtól, tudnak az ottaniak beszélni magyarul, és esetleg foglalkoznak falusi vendéglátással is? Esetleg címet is adhatnátok.
Előre is köszönöm!
Üdv: Víz
_db Creative Commons License 2004.03.09 0 0 542
Köszi!

Az időjárás miatt valószínűleg mi sem megyünk most a hosszú hétvégén, bár jártunk már ennél keményebb hidegben/hóban is a Szlovák Paradicsomban.

Előzmény: Zsefe (541)
Zsefe Creative Commons License 2004.03.09 0 0 541
Szia!

Sajnos mi sem jártunk még a Raabklamm-ban.

Szerintem vezető biztos nem kell, biztos van jelzett turista ut.
Kell venni egy térképet, es neki vagni.
Annak idejen azt olvastam, hogy busz jaratok vannak amivel vissza lehet jutni.

En is gondolkodtam hogy Marc. 14 - 15 alkalmas lenne hogy megnezzuk a Raabklammot,
aztan az idojaras miatt elvetettuk.

Vegul is konkretat nem tudok, volt egy prospektusom amit elo kene keresni.

Zsefe

_db Creative Commons License 2004.03.08 0 0 540
Sziasztok!
A Raabklamm szurdokkal kapcsolatban lennének kérdéseim; nem tudom, járt-e már ott valaki közületek. Mindkét irányban járható a szurdok, vagy egyirányú? Önállóan is neki lehet vágni, vagy csak vezetővel?

A honlapon azt írják, hogy a szurdok végétől taxival lehet visszamenni a kiindulási ponthoz, illetve túravezetőt javasolnak. Ezeket, ha nem muszáj, nem venném igénybe :)

Zsefe Creative Commons License 2004.03.08 0 0 539
Sziasztok!
Nagy a csönd itt!
Fölraktam néhány képet.


Liechtenstein Klamm


Salzburger Freilichtmuseum képek

Zsefe

rondafi Creative Commons License 2004.02.05 0 0 538
Szia,
ne izgulj különösebben. Egyedüli fontos dolog, amit jó, ha elöre lefoglalsz, az a szállás. Interneten könnyen lehet találni. Bérletet még a síelés napján reggel is vehetsz minden síhelyen a sílift pénztárainál. Ruhabérlésröl nem tudok, de síléc kötéssel és -cipö minden síhelyen bérelhetö.
Ha valamelyik keresögépen felhívsz síeléssel kapcsolatos osztrák oldalakat minden felvilágosítást megkapsz az árakat és az odajutást illetöen. Ausztriában a tömegközlekedés mindenhol jó, ha kocsival mentek, akkor meg nem is lényeges.
Előzmény: Bejjus (533)
asciimo Creative Commons License 2004.01.15 0 0 536
Hasznalni fogod az utleveledet meg, majd ha nem Ausztria fele indulsz el, vagy valahova mashova mesz. Schengeni tagok meg nem leszunk, ezt mindenki elfelejti.
Előzmény: leddy (527)
ecccsi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 535
csak ruhát:-)
az állatkertet megnézem:-)
Előzmény: leddy (532)
Cgo 146 Creative Commons License 2004.01.15 0 0 534
Tavaly majusban kigondoltam, hogy csinalunk egy hosszu 7veget Ausztriaban. Vegul olyan jol sikerult, hogy maig eletem egyik legnagyobb elmenyekent tartom szamon. Tovabbi info a www.cuoresportivo.sk oldal utazas szekciojaban


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!