Keresés

Részletes keresés

utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42441

A borsika fű amely bulgár neve (csubrica) termesztenek mindenhol. Én is termesztek a kertben mert ételekhez nagyon finom kihozza a étel ízét csak nagyon keveset kell belőle használni belőle mert amugy nagyon erős fűszer.

Előzmény: őrel (42434)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42440

Szia ! A legjobb közlekedés  Busszal de a busz oldalán rá van irva kb 20 cm betükkel ,hogy Szozopol busz az pont a végállomásnál tesz le . Vissza fele Burgaszba Burgas busz van a busz oldalára irva az pont a reptérig megy.

Előzmény: Jucó72 (42437)
egy rozsoma Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42439

Nem vagyok  a kérdésben szakember, de sejtésem és én így tenném:

- repülőtérről normál városi busszal be Burgászba a burgászi déli buszpályaudvarra,

- a burgászi déli buszpályaudvarról indulnak a helyközi buszok dél felé, tehát Szozópol felé is.

 

De biztosan van egyszerűbb megoldás is.

Előzmény: Jucó72 (42437)
matiiiz Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42438

Sziasztok!

 

Aranyhomok érdekelne...

Volt valaki Odessos Park Hotel ****, vagy a Primasol Sunlight Sunrise ****-ban.

Értékelést megnéztem már, személyes tapasztalat érdekelne...

Szabad strand rész van itt is?

Illetve Várnából mivel jutunk ide?

 

Köszönöm

Jucó72 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42437

Tud nekem abban valaki segíteni, hogy Burgasz repülőteréről hogyan tudok eljutni tömegközlekedéssel Sozopolba? Esetleg árakat is tudna valaki írni? Köszönöm. 

egy rozsoma Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42436

Mindegy hol tenyésztik, a lényeg, hogy szelíd legy. Nincs rosszabb annál, amikor egy-egy bevadult borsika a pihenni vágyó magyar turistára ugrik és megharapja őt... 

 

:-)

Előzmény: őrel (42434)
bellevue0822 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42435

Szia Cintiababa!

Igen a gyümölcsből az az jó ami nem nyomódik össze, meg természetesen amit szerettek. De például, csinálhatsz olyan megoldáshoz, hogy összevágsz többféle gyümölcsöt, és jól záródó dobozkába rakod adagokban, készítesz hozzá müa. kanalat.  A lényeg, hogy minden összekészítve legyen , előveszed é s eszed. 

 

Én úgy találtam jónak  (több úton leszűrt tapasztalat alapján)  az üdítő szállítását, hogy ½  literes üvegekbe töltöttem át.  A 2 l  üvegből  a mozgó buszon elég  nehéznek találtam az ivást.  Meg amikor már csak 1 dl lötyög az alján akkor is azt a nagy üveget  kell pakolászni. 

 

Arra gondolj, hogy  a buszba korlátozott  csomagot tudsz fölvinni.  A lábadnál elfér egy táska, de az kényelmetlen, a kalaptartóban meg kevés a hely.  Én oda mindig a ruhafélét raktam, mert az nem kell sűrűn.  Volt egy nem  menő,  viszont roppant használható sporttáskánk, az pont befért az ülés alá. Nem kellet nyomorgatni, nem nyomódott benne össze semmi.  A 2 oldalán meg zsebek voltak.  Abba az összes kaja belefért, az újságok, könyvek,  és játékok a gyereknek.

 

A papucs és szandál valóban jó, de zokni legyen kéznél. 

 

Sajnos a légkondi  nem biztos, hogy úgy fog működni, ahogy nektek jó,  hiszen vagy 30-35 ember lesz veletek.   Nem lehet mindenki kedvére tenni.

 

Mi az első úton nem vittünk takarót. és bizony fáztunk.   Alig aludtam valamit, mert mindig felébredtem arra, hogy hideg van.  Nagyon vártuk a reggelt, hogy egy kis napsütés érjen.

A többi útra beszereztem kicsi úti plédeket, de nem kellett használni,  jobban fűtöttek estére.   Az óta is foglalják a helyet a szekrényben.   Ma már ezek a polár  pulóverek nagyon jó melegek, de természetesen, Te döntöd el.  Ha  most utaznék, inkább egy széles sálat (stólát) vinnék.  Meg  azt a nagy törölközőt használnám takarónak amit a strandon is használok.

 

Egyébként a gyerek fogja legkevésbé „ megszenvedni” az utat.   A fiam mindig kényelmesen aludt az ölembe hajtott fejjel,  az ülésében. Estére kilehet húzni az üléseket  kb 10 cm-rel.  Neki mindig vittünk könyveket, vagy Ő olvasott, vagy én meséltem.  Nem tudom már pontosan hogy hívták azokat a játékokat, amivel nagyon szeretett játszani  (minden gyerek)  talán tetrisz.

 

A párna valóban igen hasznos és szükséges kellék.  Mi viszont nem vettük azt a nyakpárnát, mert én úgy láttam, hogy akinek van egy idő után az is leveszi magáról, mert nyomja  anyakát, és próbálja   „normál”  párnaként használni.  Varrtam 3 darab kb.   20x30cm párnácskát, azt használtuk,.

 

Meg  arra is gondolj, hogy ha most elkezdesz beszerezni holmikat, az több ezer forint pluszban, és lehet, hogy többet nem utaztok így.

 

Inkább vegyetek a gyereknek   búvárszemüveget,  pipát, és egy békatalpat.   Nem kell  drága profi cucc,  olcsó   Tesco-s is jó, de nagyon fog örülni amikor,  látja a halakat,  meg a homokban a rákokat, és azt a boldogságot amit ezek a felfedezések okoznak Neki, éljétek át Ti is.

 

Mondjuk ezeket kint is megtudjátok venni, ha már látjátok hogy viszonyul a tengerhez.  Az is lehet, hogy nem szívesen megy majd bele, bár  nem ez a jellemző a gyerekekre.

 

Üdv.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: cintiababa (42426)
őrel Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42434

itthon lengyelországban tenyésztett borsikafűt árulnak

 

Előzmény: egy rozsoma (42433)
egy rozsoma Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42433

Ez egy mítosz. Máshol is van. Ezt a mítoszt a borsikafűről terjesztik, mely annyira van Mo-n, hogy - mint látható - még magyar neve is van.

Előzmény: bellevue0822 (42417)
Utazó75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42432

Szia!

Köszönöm válaszodat. Egyénileg autóval utazunk, nem repülővel. Nem konkrétan plázára( bocs a megfogalmazásért) gondoltam, inkább olyan nagyobb üzletre, ahol esetleg élelmiszereken kívül mást is lehet vásárolni , mielőtt hazaindulnánk! Kisgyerekkel számunkkel ez praktikus lenne.

Előzmény: stevie-13 (42430)
margo12 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42431

Jó pár évvel ezelőtt utaztunk mi is busszal, és tudod mi tett nagyon jó szolgálatot ? A kovászos uborka, amit többeknél is láttam.

 

Felfrissit, elveszi a szomjadat / ami ugye pisilés szempontjából nem mindegy  /. Nyakpárna mindenképpen, nekem volt egy kispárnám is. Most ha busszal mennénk, én vinnék a fenekem alá egy kisméretű uszógumit, mert jó pár órai ülés után már ugy érzed mintha kaktuszba ültél volna !

 

De........ a tenger mindenért kárpótol !

 

Jó nyaralást !

stevie-13 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42430

van Burgaszban olyan bevásárlóközpont vagy Plaza, ahol a hazaúton minden szuvenírt jó áron meg tudunk venni?

 

 

A plázák nem árulnak szuvenírt.

 

A plázák nem a jó ár/érték arányról híresek.

 

A repülőtér NEM Burgaszban van, hanem Burgasztól kb 20 kilométerre, Szarafovóban, félúton Napospart felé.

 

Előzmény: Utazó75 (42429)
Utazó75 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42429

Szia Stevie-13!

Köszönet az új blogbejegyzésért! Ezzel kapcsolatban szeretném tőled megkérdezni, van Burgaszban olyan bevásárlóközpont vagy Plaza, ahol a hazaúton minden szuvenírt jó áron meg tudunk venni?

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: stevie-13 (42418)
stevie-13 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42428

Én anno 2004-ben busszal voltam Görögországban és az instabil dél-szláv helyzet miatt Bulgárián keresztül mentünk oda-vissza.

 

 

2004-ben már nem volt semmilyen instabil helyzet a Balkánon (utoljára 2001 nyarán volt egy kisebb feszültség Macedóniában a helyi albánok és szlávok között), ellenben a MK átkeléshez még szükség volt vízumra -- ezért vittek benneteket Bulgárián át, hogy a fejenként kb 5000 forintos vízumot megspóroljátok.

Előzmény: Vahurka1 (42427)
Vahurka1 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42427

Szia!

 

Nem én lettem megszólítva, de írok néhány sort a kérdésedre.

 

Én anno 2004-ben busszal voltam Görögországban és az instabil dél-szláv helyzet miatt Bulgárián keresztül mentünk oda-vissza.

 

Az ásványvíz+szörp kombináció jó ötlet, igaz mint a zeve egy ideig nem is akartok inni. Szerbiában ~ 100-150 dinár a benzinkúton mindenféle víz és vízes üdítő. Tavaly kellemesen lehűtött limonádét vettem így hazafelé.

 

Nyakpárna és a pokróc hasznos lesz, mert a légkondit általában csak kisebb fokozatra állítják be, de állandóan fújja a hideget. A legjobb a papucs az ilyen utazáshoz vagy a kellően tág és lazára állított szandál. Amikor megáll a busz 10-20 perces pihenőre érdemes leszállni és levegőzni és mozogni egy nagyot. Anno mi a szerb-bulgár határon (23-01-ig várakoztunk és végig kint mászkáltunk, hogy utána tudjunk aludni néhány órát)

 

Nem tudom, hogy milyen busszal fogtok menni, de pl. nekem a mercedes busz ülései a derekamnál kényelmetlenek. Saját hosszútávú utazási tapasztalat szerint az iveco úlései elég kényelmesek és nagy lábtérrel rendelkeznek.

 

Sajnos pont a látványos résznél (szerbiában Dimitrovgrád előtti szurdokot és alagutakat) éjszaka fogtok elhaladni...

 

További szép estét és hétvégét!

Előzmény: cintiababa (42426)
cintiababa Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42426

Kedves bellevue0822!

 

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszaid!!!! Rengetegett segít. Szerintem mind megfogadom. Július még messze van, bár a gyerek szerint mindjárt indulunk, Ő már lázban ég. 

 

Gyümölcsöt mit javasolsz? Alma az oké, meg valami olyasmi ami nem nyomódik ugye? 

Cola az nem inkább szénsavmentes ásványvíz, szörpi. 

Gyógyszerek, törlőkendő az mindig van nálam főleg ha busszal, vonattal vagy villamossal utazunk. 

Olvastam valahol, hogy jó a nyakpárna? meg takaró éjszakára és ne cipőbe hanem szandiba, vagy papucsba utazzunk. 

Ezekről van véleményed?

Szép estét!

Előzmény: bellevue0822 (42422)
solozo Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42425

Buszt nem szeretem én sem, nekem szűk az ülés (átlagos magasságú, 85 kg-os vagyok). Viszont amikor vonattal mentem, sohasem működött légkondi, meg lehetett dögleni a hőségtől. Azóta csak kocsi vagy repülő.

Előzmény: János 2 (42409)
roygee Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42424

Köszönöm kedves stevie-13!

 

Ugyan bolgárul nem, de angolul és oroszul beszélek, ezért maradok a helyi kulináris és egyéb ismeretek önálló megszerzésénél.

 

"si fueris Romae, Romano vivito more; si fueris alibi, vivito sicut ibi"

 

Köszönöm a linket,

 

roygee

Előzmény: stevie-13 (42415)
roygee Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42423

Köszönöm szépen kedves adnaw!

 

Nem vagyok tisztában az ottani árakkal, de azt hiszem, ha nem is minden nap, de ésszel kalkulálva még így is majdnem minden nap  beleférhet egy éttermi kaja. Minden nap máshol, vagy az csak engem dob fel, hogy kipróbálom a fél környék helyeit és kajáit? Nem egysíkú egy helyen tápolni egy hétig? Csak kérdezem és érdeklődök. A gyerek szempontja magától értetődik: a lányaimnak (11 és 13) valszeg az lesz a buli, ha kapnak 10-20 levát és önállóan mennek fagyit venni. 5-8 évesen tényleg vonzó és izgi lehet a szállodai önkiszolgáló üzemmód. Érvelésed abszolút elfogadható, minél kevesebb úgymond nyűggel akarsz a nyaralás alatt foglalkozni.

Kösz a választ.

 

Üdv, roygee

Előzmény: adnaw (42421)
bellevue0822 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42422

Szia Cintiababa!

 

Tényleg mindent lehet kint kapni. Ha valamit itthon hagytatok, biztos lehetsz benne, hogy pont olyant fogsz találni kint is.

 

A gyógyszer nagyon fontos.  Abból tényleg jobb a megszokott.

 

Az utazás megkönnyítésére néhány praktika.

 

A hűtőtáska addig tűnik jó ötletnek, míg   rá nem jössz, hogy sehol nem fér el, és mindig útban van.

A fasírt és a rántott hús nem tökéletes választás. Alapjáraton is nehéz kaja, hát még így egy viszonylag szűk ülésben „szorongva”.   Inkább sonka, tarja, sült csirke.  A szendvicseket érdemes teljesen összekészíteni, mindent belerakni amit szeretsz benne.  (a nedves kéztörlő nagyon komfortos érzést nyújt)

Nem kell  túlzásba esni a mennyiséggel.  Gondold át mit és mennyit eszel egy olyan napon, amikor nem tudsz meleget ebédelni.

Egyébként is minél hosszabb ideje ülsz a buszon,  annál inkább nem kívánsz semmit.

A ropi, keksz, mogyoró kizárva, attól csak szomjas  lesz az ember.

Inkább gyümölcs és csoki.

Az üdítő nagyon fontos, de nem mindegy milyen.  A szénsavas nem mindig praktikus, többször láttam amikor az összerázkódott Cola valakinek az ölében landolt.

 

A dobozos rostos sem jó mert könnyen  a pohár mellé megy.  De ha még is, akkor át kell tölteni üvegbe.  Jó, ha több ízű üdítőt viszel, mert  amikor már 16-18 órája zötykölődsz még inni, sincs szinte kedved. Akkor jól jön egy új íz. 

 

Üdv

Előzmény: cintiababa (42405)
adnaw Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42421

Valaki mondja már el nekem legyen szíves miért jó az AI?

 

Szia, nekem/nekünk speciel azért mert egész évben főzök minden nap és azon a héten amikor szabin vagyok nem akarok főzni, mosogatni...stb. Másrészt kisgyerekekkel nekem sokkal olcsóbb és inkább egyszerűbb hogy a fél óránként kérek fagyit, jégkrémet, innivalót, rágcsálnivalót....stb minden elém van téve. Arról nem beszélve hogy egy 5-8 év közötti gyereknek hatalmas buli hogy magának engedi az ivólevet, szedi  fagyit akkor amikor csak akarja. Nem hízunk 4-5 kg-t mert nem kötelező egész nap enni, mi ott is annyit eszünk mint itthon ( a gyerekeket kivéve :D )....

A gyerekek előtt jártunk évekig apartmanba, félpanziósba, most ez a jó nekünk. Csak egy vélemény.

Előzmény: roygee (42414)
cintiababa Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42420

Helló!

 

Hogy miért is jó az AI? Nem tudom, talán annyi, nem látok konyhát, nincs rinya nekem ez, nekem az, egész évben kiszolgálom a családom sütök-főzök-mosok-takarítok talán ennyit én is megérdemlek, hogy engem ugráljanak kicsit körbe (nem szó szerint).

Még egy fontos tényező: pénz. 250000-ből 2 felnőtt 1 gyerek AI ellátással, utazással, biztosításokkal szerintem nem sok. Balatonon többet tapsokltunk el és ott félpanzió volt de tudunk magyarul. Se bulgárul, se angolul nem tudunk, és a nyaralás nem egy most mutasd meg :) bár ha a gyerek meglát valamit és kell neki, akkor úgy is megkapja de nem állandóan kell mutogatni.

Hát röviden ennyi.  

 

 

Előzmény: stevie-13 (42415)
János 2 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42419

Menjetek busszal, a tengerpart 24 órán át nyitva van.

 

Üdv: János

stevie-13 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42418

Nagyon megköszönném ha bővebben írnál az utazásról, esetleg arról mit érdemes vinnünk.

 

 

Ez utóbbi kérdésről elkezdtem ide írni, de aztán inkább önálló blogbejegyzés lett belőle:

 

http://hurrabulgaria.blog.hu/2013/02/23/mit_erdemes_magunkkal_vinni_es_mi_az_amit_inkabb_ott_vegyunk_meg

Előzmény: cintiababa (42405)
bellevue0822 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42417

Bulgáriában van egy kicsit a majorannára hasonlító fűszer, mi a neve,  milyen ételekhez lehet használni,  úgy tudom nincs máshol.

 

Üdv.

 

 

 

 

bellevue0822 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42416

Szia Cintiababa!

 

Előre hangsúlyozom, amit írok az mind az én tapasztalatom, és az ezzel kapcsolatban kialakult véleményem.

 

Mi régen úgynevezett emeletes panoráma busszal utaztunk mindig.  Nem tudom most is ilyenek indulnak-e.

 

Minden alkalommal külön felhívják az utasok figyelmét arra, hogy bár van WC, de megkérnek mindenkit, csak a legvégső esetben használja.   Ennek ellenére mindig üzemben volt.  Próbálkoztam egyszer én is, de hamar letettem róla.  Mondjuk ez az én butaságom, de én sehol nem ülök rá az idegen WC-re,  így ezt a mozgó buszon, abban kicsi helyiségben, sem tettem meg,  csak azt vártam mikor állunk már meg.

 

Egyébként a WC közelében ülő utasok sem örülnek  annak,  ha használják,  mert egy idő után  kellemetlen illata volt.

 

Viszont az igaz, hogy a busz a szálloda előtt rak le, és kb. ott is vesz fel.

 

Vonattal is utaztam már, Berlinbe és igaz, hogy kényelmesebb,  tudsz  a folyosón sétálni, mozogni,   nem csak ülni lehet egy helyben, viszont a WC  eléggé siralmas volt  itt is.

 

Azért ne keseredj el,  amikor mi kezdtük,  még nem lehetett így megbeszélni dolgokat, csak úgy belevágtunk.   Nem tudtunk semmit, mit vigyünk, mi praktikus, milyen enni és innivaló jó  ilyen hosszú útra. De belejöttünk, és  nem bántuk meg.  Bár volt egy-két kellemetlen eset, és  volt olyan is amikor órákat vártunk 2 utasra, vagy ledöbbent egy másik busz és fölvettünk az utasok közül párat,  vagy hazafelé úton,  több órát is ellenkező irányba utaztunk, mert szintén utasokat kellett felvenni.

 

Ne félj, no para, jó lesz, és vár a tenger.

 

Szinte irigyellek azért az érzésért, amit akkor fogsz érezni, amikor  meglátod a tengert.

Én  (mi) 30 évvel ez ellőt  Primorszkóban,  este mentünk le a partra. Csodálatos volt,  csillagok, selymes homok, fehér tarajos  morajló hullámok.  Lenyűgöző volt, feledhetetlen.

 

Üdv.

Előzmény: cintiababa (42405)
stevie-13 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42415

Valaki mondja már el nekem legyen szíves miért jó az AI?

 

 

http://hurrabulgaria.blog.hu/2012/09/08/egy_orok_dilemma_onellatas_vagy_all_inclusive

Előzmény: roygee (42414)
roygee Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42414

Üdvözletem minden kedves topiklakó/olvasónak!

 

Nemrég fedeztem fel ezt a topikot, mert eddig Bulgária nem foglalkoztatott. Szerencsémre sok másfelé jártam már, ez az ország most kezdett igazán érdekelni. Apám járt arra vagy negyven éve, és anno mesélt is sokat. Átolvasva most a topikot azt vettem észre, hogy mindenki all inclusive cuccokat keres. Én még nem utaztam sehová irodával, mindig magam szerveztem a magánútjaimat. Nosza foglaltam is egy weboldalon (airbnb) magánszemélytől 4 főre szállást €250-ért 7 éjszakára a Napospartra egy apartmanhotelbe, ahová pl. egy iroda 495 ezerért szervez AI-t. Akárhogy is számolom, de akár a feléből is ki lehet mindenestől jönni, és nem is szedek fel 4-5 kilót egy hét alatt. Nomeg azt eszem amit reggelire veszek és napközben bármelyik étteremben választok és nem azt amit elém tesznek (lutri). Valaki mondja már el nekem legyen szíves miért jó az AI?

 

Üdv és köszönet

 

roygee

őrel Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42413

vonat mennyibe is kerül?  

vonat mennyi ideig megy?

vonat ocsmány wc-je mennyivel jobb, mint egy komfortos busz wc-je?

vonaton őrizheted csomagjaidat, hogy el ne lopják valamidet

vonaton panaszkodhatsz, le se szarnak 

a busz nem megy el nélküled a parkolóból

 

vonat árak, egyebek:

 

http://www.elvira.hu/utazas/kulfoldi_utazasi_ajanlatok.php?mid=148722dd4db9b2

 

jó számolgatást

 

 

én egy alternatív utazási lehetőségről számoltam be, amit kipróbáltam (igaz csak szófiáig)

 

 

Előzmény: János 2 (42411)
stevie-13 Creative Commons License 2013.02.23 0 0 42412

Menetideje 21 óra 45 perc, és hajnal 04.00-kor van Burgasba. Frankó.

 

 

Hehe, én találtam menetidőnek 17 óra 45 percet, 19 óra 30 percet és 20 óra 30 percet is.

 

A hajnali négyes érkezés szerintem nem feltétlenül gáz, a tengerpart nyitva van :-)

Előzmény: János 2 (42411)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!