Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bgaby Creative Commons License 2016.06.01 0 0 271

mi ez a tappancs?

pls egy linket

köszönöm

Előzmény: Cosmo71 (270)
Cosmo71 Creative Commons License 2016.06.01 0 0 270

A vizespalack mitől válik be? Azèrt ne gondoljátok hogy ez hatásos 😂 lesz mèg gond ha ezt tartjátok megoldásnak.... a tuti projekt...ultrahang + elektromos tappancsok a motortèrbe. Nekem kèt napig riasztott estènkènt a kocsi ütès èrzèkelője...gondolom jól meg....csapta az áram 😉 le is szokott róla.

kb 20-ez ès te is be tudod szerelni.

 

Üdv Cosmo

pepetigris Creative Commons License 2016.05.05 0 0 269

Mi az a spray amit ráfúj?

 

bingobango Creative Commons License 2016.04.08 0 0 268

Ha valaki még nem látta, ez az egy viszonylag normális teszt videó van:
https://www.youtube.com/watch?v=Qui65OQviLQ&feature=player_embedded

bingobango Creative Commons License 2016.04.08 0 0 267

Olvastam, hogy valaki mozgásérzékelöt kötöt az ablakmosó / ablkatörlő motorra és amikor az érzékelte, hogy az autóra mászot az állat, akkor a mozgásérzékelő hatására autómatikussan csinált egy szélvédő mosást.
Érdekes, lehet, de nem tudom erre mit reagálna a nyest, mert lehet, hogy ezt is megszokná és késöbb játéknak tekintené.

 

A német autós fórumokat is nézegettem, de ott is vegyesek a tapasztalatok.

Én magam is hiányolok egy átfogó ulltrahangos nyest riasztókkal végzet videó tesztet, amit lehetne látni, hogy melyik risztóra mit ragál a kis dög és persze nem egy lakalommal, legaláb tiz.
Vajon tesztelik ezeket az ultrahangos cuccokat? Vagy csak gyártják valami elmélet alapján?

Az autó alá helyezett tik rács nekem müködik.
De elég egy 5cm kitöltetlen rés hogy be tudjon menni ezért fontos, hogy kitöltse az egsé motor tér alatti felületet és a talajtól is elemelkedje 4-5cm, hogy ne tudjon bele lépni. 

Az zavar, hogy össze csuszkálja a kocsit, ezért már ponyva ill mobil garázsokat is néztem, persze ha nyaralni megy az ember oda nem viheti, meg amugy is.......hát nem tudom mit a jó, addig is pakolom az autó alá a rácsomat, legaláb a motor terem legyen védve.

bobiki Creative Commons License 2016.04.08 0 0 266

Légpuska semmit sem ér, 7,5 joule kevés lesz, az erősebb pusek meg már lőfegyver Magyarországon. Egyébként sem ad esélyt arra, hogy meg tudd lőni. Nagyon jó érzékekkel van megáldva a kis dög. Élve fogó csapda az egyetlen hatásos cucc, csak jól kell használni. Megfelelő kihelyezés + csalétek. Ha megfogtad, már a fantáziádon múlik, hogy mit csinálsz vele. Amúgy egy pontos és "erős" légpuska éjjel is használható távcsővel alsó hangon 120000Ft, míg egy jobb csapda 8-12 ezer.

Előzmény: napoli008 (265)
napoli008 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 265

És éjszakai őrséget szervezel a családtagokból 2-3 óránkénti váltással? :)

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.08 0 0 264

Én most légpuskát veszek!:))

Vén Halász Creative Commons License 2016.04.07 0 0 263

Én is hosszú évek óta szenvedek a nyestektől, összejárja a karosszériát, körmeivel karcolja, a motorteret megrágja nagy károm volt ebből.

 

takaróponyvát használok, így nem mászik fel, a motorteret pedig kitömöm , csak elinduláskor nem szabad megfeledkezni róla. Így mechanikus védelmen van, ez bevált.

Előzmény: bingobango (262)
bingobango Creative Commons License 2016.04.01 0 1 262

Kb három éve hogy napi rendszerességel össze csúszkálják az autót a nyestek. Garázsom nincs, csak belső udvar, tehát nem tudok 100m arébb parkolni.
A motorteret is összejárkálták, de azt ritkábban, mint a kocsi tetejét. Ami jó, hogy nem rágot meg semmit.

a három év alatt pár dolgot kiprobáltam:

-Kugyaször nem ért semmit.

-vizes palack nem ért semmit.

-Sprék, egy darabig, amig meg nem szokta a szagát.

-Ultrahangos riasztó (Kemo és egy noname), amig meg nem szokta a hangját, vagy eleve süket.

 

Ami bevált a motortér bemászás védelmére, az a két első kerék, vagyis a motor tér alá, a földre helyezett két léc közé kifeszitett "drotháló" (csibehálló), mert abba nem szeret bele lépni a kis dög. Gazdaboltban kb 200-400ft métere. tehát fillérekből meg van.

 

 

Sajnos a fentiek lényegében csak a motorteret védik, tehát az autót továbbra is összemászkálja, ahogy rá is szarik, igy az autó mosásnak nincs sok értelme.
Az meg hülyén nézne ki ha az egész udvart drothálóval fedném, hogy ne tudja megközelite a kocsit.

 

 

Seby73 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 261

Szia!
Megtudnád adni az ultrahangos mozgásértzékelős nyestriasztó pontos tipusát vagy hogy hol lehetne azt beszerezni?Müködik még neked?Sajnos nekem is vannak ilyen hivatlan vendégeim.Köszönöm előre is a válaszod.Szia.Sebák László

Előzmény: harken (243)
B.GY Creative Commons License 2016.03.21 0 0 260

Itt mi felénk egy csomó autókereskedő ezt a módszert használja.Azt nem tudom használ-e,majd megkérdezem tőlük.

Előzmény: Vén Halász (259)
Vén Halász Creative Commons License 2016.03.21 0 0 259

Ezt a vizes palackos dolgot sokan csinálják, lehet, hogy hatásos.

Előzmény: Knoblauh Diana (257)
napoli008 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 258

Nekem is beválna, ha nem gondolná valaki, hogy elvigye a vizet. Nem tudom mire számít, hogy mi van az üvegben :)

Előzmény: Knoblauh Diana (257)
Knoblauh Diana Creative Commons License 2016.03.20 0 0 257

Sziasztok! A Párom a kocsi elejéhez és hátuljához szokott vízzel teli másfél literes palackokat tenni,és akkor nem mászkálnak rá a kocsira, állítólag azért,mert úgy vetül a fény,főleg,ha utcai lámpa világítja meg. Nekünk bevált,egy próbát megér.

Vén Halász Creative Commons License 2015.09.11 0 0 256

Nálam is bevált a védelem, amióta ezt használom nem volt kocsira mászás és semmiféle rágcsálás.

 

Viszont a "jó minőségű" takaróponyvát is megette e tűző napsütés, selejtes lett. Most nem takarom le vele az autót hanem előtte U alakban elhelyezem a földre, erre sem szeret rálépni a nyest. Vettem az UNIX boltban spray-t. Liqui Moly típust, és ráadásul nem büdös az ember számára. Intenzív illata van, egy rossz minőségű dezodor illatú, elviselhető.

 

A motortér belső takarása nagyon jónak tűnik, és még a spray is hatásos.

Előzmény: yunee (255)
yunee Creative Commons License 2015.09.11 0 0 255

Az utolsó kettő hozzászóló esete késztetett írásra.

Hasonló helyzet: motorháztető szigetelés szétrágva, ürülék a szélvédőn, tetőn, fényezés megkarcolva.

Kukorica torzsa és egyéb maradékok a motortérben.

Csirkék veszélyben. És itt mászkált mellettünk esténként, már nem is érdekelte. Ült a kuka tetején.

Azt hittem először, hogy a macska. Aranyos kis dög, de kárt okoz.

Három hónappal ezelőtt vettem spray-t (Mardaway) és takaróponyvát.

Azóta - lekopogom - nincs összepiszkítva, sőt az ürülékét sem látom. A spray-t hetente kell megújítani. Nagyon kellemetlen

szaga van, de lehet, hogy bevált.

Vén Halász Creative Commons License 2015.06.01 0 0 254

Lehet, hogy megtaláltam a megoldást az autóm védelmében a nyest ellen. eddig rágásaival sok kárt okozott, most olcsó, de kissé macerás megoldást alkalmazok. Korábban teljesen szétrágta a motorháztető szigetelését, azt most kivettem, csupasz a motorház tető belseje, de a kocsi továbbra is csendes maradt, így azt egyenlőre nem pótolom.

 

A minőségi autótakaró ponyvával letakarom a gépkocsit, azóta nem mászik fel rá, a motorteret pedig teljesen kitömöm egy régebbi selejtes ponyvával úgy, hogy a nyest nem tud hozzáférni semmi lényeges és rágható alkatrészhez. A kerekek környékét és a fékcsöveket ugyan nem védi, de a motorteret teljesen,. eddig bevált. vettem még nyestüző spray-t de azt még nem használtam.

 

Remélem ez be fog válni. Később írok az eredményeimről. Csak arra kel vigyázni, hogy elindulás előtt ki kell venne a motortérből az anyagot.

Márta123 Creative Commons License 2015.06.01 0 0 253

Ehhez mit szóltok? Saját fotók hajnalban, kattog a fényképesőgép de ő nem zavartatja magát.....és ezek ellen akartok küzdeni?

Moris721 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 252

Itt a házban egy tulaj vett egy szép új autót.Majd másnap egy garázst 800e-ért,mikor meglátta hogy össze van karcolva a fényezés a kocsin, a motortérben pedig szőrcsomók vannak a szűkebb helyeken fennakadva.......a nyest nem viccel,nem válogat,nem tesz különbséget.Teljesen korrekt. :) Egyébként le van írva lejjebb, de aki rest végig olvasni:

Nyest lábnyom 5 ujj, macska lábnyom 4 ujj.

A nyest jellemzően elöl mászik fel az autóra, a kerékdob körül.Átlósan végigmegy az autón,az (üvegen elkenődik a lábnyom,mert nem ugrik úgy mint a macska) egészen a tetején a hátuljáig. a legmagasabb pontig.Esetleg oda is piszkít.( a macska soha)

Motortérben akár 3-4 cm-es szőrszálak fennakadva a csatlakozókon bilincseken......

Előzmény: joe dzso (251)
joe dzso Creative Commons License 2015.05.22 0 0 251

Eddig azt hittem a macskák mászkáltak a kocsin. Mára kételkedem már benne. Fél millió lett a javítás....

Vén Halász Creative Commons License 2015.05.17 0 0 250

Köszi az infót, de azért nem meggyőző. Az ultrahangos riasztó nagyobb távolságra hat- legalább is nyílt terepen- , ha a motortérben van és ott hat, akkor a tetőt is védeni kéne. Vagy a motorháztető leárnyékolja a kifelé menő  jeleket ?

Előzmény: napoli008 (249)
napoli008 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 249

Én ultrahangost rakattam a motortérbe. Oda azóta nem mennek, de a tetejét körbe járják rendszeresen :(

Előzmény: Vén Halász (248)
Vén Halász Creative Commons License 2015.05.14 0 0 248

Most már nagyon pipa vagyok a nyestekre.

 

A károm kezd szaporodni, először a gyújtáskábeleket rágta meg, cserélni kellett, majd a rádió antennát a tetőn, legutóbb a motorház fedél belső szigetelést, de nagyon. A tetőn minden éjjel végig mászik, piszkítja, karcolja a fényezést.

 

Az ultrahangos riasztóról és a spray-ról megoszlanak a vélemények, van akinél használt, de másoknál hatástalan maradt. Ezért ilyen irányú beruházást egyenlőre fontolgatok. Valaki írja meg, hogy az ultrahangos végleges megoldást jelentett e nála.

 

A külső védelemre tökéletes a takaró ponyva, azt használom, így arra nem szívesen másznak fel. A motorteret meg leállás és lehűlés után vastagon kitömöm, hogy nem férhessen hozzá a felső rágható alkatrészekhez. sajnos az alsó fékcsöveket nem tudom így védeni, de azokat eddig még nem bántották.

Moris721 Creative Commons License 2015.04.24 0 0 247

Jobb oldalt átállítod hogy 500 oldalt mutasson egyszerre.Mivel cirka 250 hozzászólás van, így mind látható lesz.

Aztán nyomsz egy ctrl+f billentyűkombinációt.Alul lesz egy felugró sáv.Bal oldalába a üres hasábba beírod "nyestriasztó" majd katt. az összes kiemelésre.Aztán már csak a kis nyilakkal kell tallózni a találatok között.

runner 125 Creative Commons License 2015.04.23 0 0 246

Sziasztok,

 

Próbáltam visszaolvasni de nem nagyon találtam konkrét, bevált, 12 volt-os nyestriasztót autóba.

Van esetleg valakinek tapasztalata?

 

Köszi.

 

Moris721 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 245

Könnyen tanulnak,azt is megszokják,hogy csak akkor van zaj ha bemennek. De ne legyen igazam!

Előzmény: gigigombas (244)
gigigombas Creative Commons License 2015.04.08 0 0 244

ez tetszik. márt mind az hogy mozgás érzékelős. nekem is van de az 45 másodpercenként riaszt. azt meg szokják. és utána semmit nem ér.

Előzmény: harken (243)
harken Creative Commons License 2015.04.02 0 0 243

sziasztok!

 

Jelentem, nálam bevált az ultrahangos riasztó. 1 héten át a fejem felett zajlottak a nyestolimpia ugrószámai. Nem használt a kossuthrádió, a dörömbölés a plafonon sem szakította félbe a sporteseményt.

Helyi gazdabótos ajánlotta, vidd el, ha nem válik be, hozd vissza. Bevált. 7000 ft, made in csájná. 4 góliát elemmel üzemel, mozgásérzékelős. Beüzemelés utáni első éjszaka hallottam amikor megérkeztt az első versenyző. Szerkezet beindult, onnantól csend. Még párszor próbálkozott, de a hatás tartós.

 

Moris721 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 242

Dehogy is csak a feketéket.Nekünk egy zöld,és egy sárga van.Meg áll itt egy piros,fekete,ezüst.Nem válogat! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!