Keresés

Részletes keresés

gombászok Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28152

Aki ezt a szert kitalálta, feldugnám a seggébe, persze a literes flakonjával!

Nem tud mást, mint felületi feszültséget csökkenteni, azaz a növényvédőszerek egyenletes elosztását biztosítani a növényen.

Köszönöm, én nem kérek belőle ennyi pénzért, sőt más ilyet se veszek.

Most a gyártók, forgalmazók köpködni fognak, de leszarom.

Van némi kémiai ismeretem, növényvédőszer ismeretem, amit csak lehet, megoldok házilag, fillérekből a gyári szerekhez képest. És ez még bio megoldás is. Őseink is ezt csinálták, csak el lett felejt(tet)ve, a profitmohó ipar letagadja, ki akarja törölni az agyunkból.

Agylövésem van, hajlandó vagyok megosztani tapasztalataimat veletek, nálam bevált módszerek, pénztárcakímélő.

Most csak néhány téma:

- gyümölcsfák lemosó permetezése: mészkénlé, olajos lemosó, rezes lemosó

- növényvédőszerek hatásfokozása: nedvesítőszer, levéltetű, atkák elleni megoldások, hatásfokozás

 

Előzmény: boldog Bulldog (28147)
gombászok Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28151

Amit írsz, hogy nem hatott ellenük semmi, az már lehet a túladagolás miatti rezisztencia is, vagy régi, lejárt szer, vagy nem megfelelő szer alkalmazás.

Tudomásul kéne venni végre, hogy nem mindíg ugyanazzal permetezünk. Nem neked szól, hanem mindenkinek. Váltogatni kell a hatóanyagokat.

Érdekes amit írsz, én még a paradicsomomon rovarkártevőt nem láttam, inkább gombát. Igaz, naponta hízlalja a szemem a jószágot.

Előzmény: kavicsos64 (28148)
gombászok Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28150

Ne húzd fel magad, nem jó az neked se, meg senkinek se.

Van az eltérő szabályozásban olyan is, hogy egyes országok megfizetik az engedélyezést, annak hosszabbítását, mások meg nem. Szerintem ebből is adódnak a különbségek, és nálunk van a hátrány.

Pedig minden állampolgár egyforma barnát szarik!

Csak: mióta is van a szlovák állam, és mekkora a mezőgazdasága?? Molyfing.

Én is átjárok hozzájuk, oszt annyi. No, mondjuk van hozzávaló képzettségem, helyén tudom értékelni a dolgokat.

 

Előzmény: kavicsos64 (28148)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28149

Nem megy az tönkre évekig jó ! Ne fagyjon meg ! Én télire beszoktam vinni minden megmaradt vegyszert fagymentes helyre !

Előzmény: boldog Bulldog (28147)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28148

Én azért háborgok hogy az EU nem egységes ezen dolgokban ! Mivel különb a szlovák ,vagy a horvát paraszt ? Minden országban rá van írva a dózis a flakonokra ,eltérni nem célszerű és drága is ,nem ingyen van ! A bajok forrása itt felénk inkább abból van hogy nem alkalmazzák a vegyszereket vagy épp annyira spórolnak hogy nem is viszi le a rovart ,gombát ! Túléli és most már ott tartunk nincs olyan vegyszer ami hatna, a bogarak meg ezerszám vannak ! Volt olyan évünk amikor a paradicsom a döglött bogarakon feküdt !!!! Permetezni nem lehetett ellenük ,mert akkor mindegy lett volna ha kihúzom a paradicsomokat ! Lerázogattam naponta többször is és eltaposgáltam a burgonya bogarakat ! Egy idő után már a föld sem látszódott a tetemektől ! Folyamatosan repültek szanaszét . Az emberek meg jöttek hogy adjak valamit vagy csináljunk valamit de én nem tudtam csak a kezem széttárni !!! A növényvédelmi szakfelügyelő se tudott semmit tenni de még csak vegyszerrel sem látta el a bajok forrását ! Az átkos rendszerben az utcán álló fákat is permetezték pl az egész településen ,most már ez sincs az amerikai fehér szövőlepke meg lassan mindent lerág ,a vegyszerek meg hol vannak ellene ? A madarakat a nagyüzemi vegyszerek lenullázták ,a vegyszereket betiltották ,és akkor hogyan tovább ? És ne legyen ideges az ember ? Ezen dolgokat a vegyszereket előállítók teremtették most meg hogy lesz tovább ? Ebben az évben is termelni kell ,valamit ennünk kell ! Nekem megfelelne az alternativ megoldások is ,bió vegyszerek is jók volnának ha lenne és nem egy vagyonba kerülne !

Előzmény: gombászok (28142)
boldog Bulldog Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28147

Lehet, kéne egy ilyet szervezni Sylwet ügyileg is, valami elmebeteg okból megszűnt a 100ml-es kiszerelés, az 1l maradt III-kat, viszont az 1l még akkor is rengeteg egy mezei kerthez, ha hétvégenként isznak belőle egy keveset.

Előzmény: pacsepa (28145)
pacsepa Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28146

Ha valaki vegyszert használ, az legyen tisztában annak szabályaival.

Sőt ehhez nem kell növényvédőszer sem, elég csak a háztartási tisztítószerekre, fertőtlenítőszerekre gondolni, például nem összeönteni a biztosabb hatás kedvéért egyiket a másikkal.

A korábbi megjegyzéseddel, miszerint az áttöltés utáni kiszerelés formája ne legyen alkalmas a tévedésre, teljesen jogos és tartom hozzá magamat.

Feltételezve, hogy senki sem olyan eszetlen, hogy gyerek által elérhető helyen tárol veszélyes szereket, ez ellen a lehetőségek szerint védekezek.

Én a szállításhoz teszem PET palackba, amiről leszedem az eredeti címkét és telefirkálom mindenféle riasztó dolgokkal!

Utána mindenki úgy csomagolja és tárolja, ahogy az ő kockázattűrése azt megengedi, az ő felelőssége.

Aztán azért jegyezzük meg, hogy az általam felajánlott Calypso 480-SC sem színében, sem állagában csöppet nem hasonlít egyik forgalomban lévő kellemes ízű, illatú löttyre.

 

Előzmény: gombászok (28142)
pacsepa Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28145

Köszi, megkaptam!

Már 500 ml-re (5 dl) van érdeklődő. Nekem 200 ml kell.

Ha összejön a fennmaradó 300 ml-re érdeklődő, akkor megveszem a literes kiszerelést.

 

Előzmény: napalm. (28144)
napalm. Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28144

Szia!

Küldtem emailt.

Előzmény: pacsepa (28117)
gombászok Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28143

Nevezheted, aminek akarod, nálunk így működik.

Szívesen segítek bárkinek, ha ilyet el akar végezni, kb. 45-50.000,-Ft egy 8 napos tanfolyam, minden megyében szerveznek ilyet, a rossz hírem az, hogy ezek a tél elején indulnak, legkésőbb január végéig.

Előzmény: kavicsos64 (28140)
gombászok Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28142

A törvény olyan, amilyen, ezen lehet háborogni, de nem oldja meg a problémádat.

Ahol szabályozás van, ott mindíg kitermelődik a megkerülés szándéka is.

Csak az nem mindegy, meddig megy el, aki ilyet tesz.

 

Valamelyest meg tudod kerülni(pl. szomszéd országbeli beszerzésekkel), de azt is csak annak javasolom, aki ismeri a

hatóanyagokat, hatásmechanizmusokat, no meg a családját, vevőkörét(ha piacra termel) nem szeretné megmérgezni.

 

Nagyon sok hajmeresztő dologgal találkoztam már (szerek kimérése, hamisítása, sokszoros dózis alkalmazása, különböző fekete technológiák stb.) Na, ezek már veszélyesek!

 

A boltos nem csinál mást, mint alkalmazza a törvényt, kénytelen, mert ha nem, megcseszik, de nagyon: ha van jogosítványod, ad szabadforgalmúnál magasabb fokozatú szert is, ha nincs nem.

Előzmény: kavicsos64 (28135)
szaru Creative Commons License 2019.01.31 0 0 28141

Szép napot!

Ha lehetne kérnék én is a szőlőhöz leírást..védelemre.

Előzmény: gyuszkó00 (28101)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 28140

Ilyenre én is elmennék ! De csak a lenyúlásról szól a dolog nem a hasznáról ! Én voltam több országban is mezőgazdasági boltban sose kértek ilyesmit ,csak azt kérdezték hány liter vegyszert akarok !

Előzmény: alfi13 (28139)
alfi13 Creative Commons License 2019.01.30 0 2 28139

Nagyon sok szert azért sorolnak magasabb kategóriába mert a fölhasználok nagy része nem tudja mikor és hogyan szabad használni úgy hogy ne okozzon mérgezést. Van ez a zöld könyves tanfolyam de akik ezt elvégezték sok mindent tanultak de konkrétan a növényvédelmet csak érintőlegesen tanulták ez az egyik probléma a másik nagyon drága a tanfolyam. Olyan tanfolyamokat kellene szervezni ami az egyszerű kertészkedőknek is megfizethető és érthetően elmagyaráznák a permetezőszerek használatát.

Előzmény: kavicsos64 (28138)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.30 -1 0 28138

Amikor az EU-ra hivatkoznak egy egy betiltással az nekem már gyanús ! Nem láttam még semmilyen egységes törvényt amit az EU hozott volna ! A tagállamok a saját érdekeiket nézve hoznak döntéseket a legtöbb ajánlással amit az EU kitalál ! Csak nézzük a Redentint a mai napig használható rágcsáló írtó ! Pedig ez is tiltott mert azt is kiviszi ami megeszi az ettől a vegyszertől elpusztult állatot ,én még is több mázsát kiszórtam pár éve ! A határba a pockok ellen !

Előzmény: Kenny___ (28136)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.30 -1 0 28137

És csak Magyarországon vannak a hülyék ? Ja az EU ! Azért ha elolvasnád a dunántúli méh pusztulást mi okozta akkor lehet elgondolkoznál ! A betiltott szerektől pusztultak el ! Akkor minek a betiltás ha még is használható bizonyos embereknek ! Vagyis a kisembert kitiltották a nagyüzem meg használja ! A környező országokban betiltották de más néven meg forgalomban van ! De ahogy írtam is a gyógyszerekkel is ez a helyzet !

Előzmény: Kenny___ (28136)
Kenny___ Creative Commons License 2019.01.30 0 0 28136

Nem gondolkoztal meg rajta, hogy a "hulye torvenyek" esetleg a hulye emeberek elleneben vannak? Biztos vagyok benne, hogy meg ma is lenne olyan, aki mondjuk DDT-vel szorna, ha nem lenne betiltva. Vagy a neonikotinoidokat sem csak viccbol meg hasrautesre tiltjak unios szinten.

Előzmény: kavicsos64 (28135)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 28135

Ezért nem kell hülye törvényeket hozni azok ellen akik termelni szeretnének ! Akkor el tudunk menni a boltba és ki-ki tudása pénztárcája szerint azt vesz amit akar ! A környező országokban én nem találkoztam ilyen szabályokkal mint amik nálunk vannak ! Még a gyógyszereknél sincs ilyen baromság mint nálunk ! Ha húsz kiló algopirint akarsz venni azt is kiadják ,és olcsóbb mint nálunk !

Előzmény: gombászok (28134)
gombászok Creative Commons License 2019.01.30 0 0 28134

- Hát pl. azért, mert az ide vonatkozó törvény szerint forgalmazni csak eredeti csomagolásban lehet, tilos kimérni,

- no meg azért is, mert sose tudhatod, hogy kinek a kezébe kerül a fantás, colás, pálinkás, meg nem tudom én milyen edénybe áttöltött, kimért növényvédőszer, aztán ki issza meg,

 

Volt olyan kollégám(növényvédő szakmérnök), aki a Reglone gyomirtószert boros üvegbe töltötte, bedobta a kocsi ülése alá, aztán mikor rájött a borozgathatnék, meghúzta. A Reglone- nek nem volt ellenszere, a többit elképzelheted! Ezt a hatóanyagot háborús célokra, a vietnami háború idején erdőirtásra fejlesztették ki.

 

 

 

Előzmény: pacsepa (28122)
alfi13 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 28133

Én a rovarölő szer ügyben írtam amire válaszoltál is.

Előzmény: pacsepa (28132)
pacsepa Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28132

Eddig email-ben egy valaki jelentkezett be 2 dl-re. Te voltál az?

 

Kérem, hogy ha valakit komolyan érdekel, az legyen szíves email-ben írni. Egyrészt, mert nem akarom, hogy egy modi seggbe rúgjon a seftelésért, másrészt akkor konkrétan tudom, kivel hogyan vegyem fel a kapcsolatot és azt is, éppen hol tartunk mennyiségben. Ha nekem 150-200 ml marad akkor már megéri bajlódni a beszerzéssel.

Előzmény: alfi13 (28131)
alfi13 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28131

Küldtem emailt.

Előzmény: pacsepa (28128)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28130

Nekem meg nem is maradt szinte semmilyen vegyszer a burgonyabogár háború miatt ! Ebben az évben azt se tudom mit szórok ! Burgonya vetőmagot rendeltem már ,de hogy mivel védem meg ,na ez a nagy kérdés ! A kitinszintézis gátlókat is kivették a II kategóriából vagy az maradt ?

Előzmény: pacsepa (28128)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28129

Én ugyanazokat a vegyszereket láttam meg vettem is mint nálunk ! Csak szerb felirattal ! Törökkanizsán van bolt ,meg a Zderenjaninban a piacon ,mindkét helyen beszélnek magyarul is ha minden igaz ! Nem frissek már az információim sajnos ! Azóta akár sok változás is történhetett ott is !

Előzmény: pacsepa (28127)
pacsepa Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28128

A II kategóriából kikerültek azok, amelyeknek a forgalmazását megtiltották.

 

A Calypso nem lett betiltva, de ezért cserébe, vagy a Bayer valamilyen üzleti megfontolásából kiskerti használatra már nincs megújítva az engedélye. Ezért szűnt meg a literesnél kisebb kiszerelés?

Két éve vettem utoljára 50 ml-est, de már akkor is "elfekvő" készletből. Még van talán egy permetezéshez elegendő mennyiség benne, de aztán kész...

Tavaly bekészleteztem Actara-ból vagy 5-6 évre, hátha közben kijön valami új szer. Ez mondjuk vigasztal, de szeretem váltogatni a hatóanyagokat.

Mospilan-t mar csak tavasszal használok szilvában és esetleg nyáron egy felszaporodó levéltetű invázióra szigorúan kontakt kísérővel.

Előzmény: kavicsos64 (28126)
pacsepa Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28127

A múlt héten voltam Szerbiában és Szabadka felé láttam az út mellet növényvédőszer boltot. Sajnos nem álltam meg. Már bánom.

Ugyanakkor kicsit problémás a dolog, mert a legtöbb nálunk is ismert szert más néven árulják. Viszonylag jó vagyok a hatóanyagokban, de ez így babrás, ha csak nem elég felkészültek a hozzám hasonlókra.

Előzmény: kavicsos64 (28125)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28126

Mikor veszed ? Még nem tudom mik az aktuális vegyszerek a boltban ! Rovarölőkben ! A II kategória is sokat változott ?

Előzmény: pacsepa (28124)
kavicsos64 Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28125

A szerbeknél bármit kiadnak és sokféle kiszerelésben van minden anyag ,olyan is ami nálunk már rég be van tiltva !

Előzmény: pacsepa (28117)
pacsepa Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28124

Még vagy 7-8 embör kéne!

100-150 ml-nél több egy háztáji kiskertben indokolatlan!

Előzmény: nyebojsza (28123)
nyebojsza Creative Commons License 2019.01.29 0 0 28123

engem érdekelne

Előzmény: pacsepa (28117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!