Keresés

Részletes keresés

Harcos55 Creative Commons License 2005.12.12 0 0 29541

Segítséget kérnék. Ha egy kész Power Point vetítést ( PPS ) megnyitok a PP-ban, hogy tudom diánként megnézni külön-külön?

Kösz!

rali Creative Commons License 2005.12.12 0 0 29540
Működik a szerver pedig.
Előzmény: beesje (29539)
beesje Creative Commons License 2005.12.12 0 0 29539

Sziasztok!

 

 Segítséget kérek... a problémám a következő - semmilyen webhely nem jön be, ami az x3.hu - val kapcsolatos, holott weblapom is van ott, de számomra elérhetetlen!

Előre is köszönöm!

DJG Creative Commons License 2005.12.12 0 0 29538
Általában igaz, hogy a Total Commander nagyon jó program, érdemes rászoknod, de ahhoz, hogy most gyorsan megcsináld, nincs rá szükséged. Az XP-ben van beépített ZIP, csak valami furcsa okból kifolyólag eredetileg nincs bekapcsolva.

Indíts el egy paranccsort, és gépeld be:

regsvr32 zipfldr.dll

majd Enter. Ezek után, ha egy fájlon vagy mappán megnyomod a jobb egérgombot, a "Send To" (Küldés?) almenüben lesz egy "Compressed (zippped) Folder" (talán Tömörített mappa) tétel, azt válaszd, és az eredeti fájl mellé létre fogja hozni az archívumfájlt. Azt aztán a szokásos módon bárhova elviheted, elküldheted.

Ha te kapsz egy ilyen fájlt, ugyanúgy bele tudsz menni, mintha csak egy szokásos mappa lenne a gépeden, és ugyanúgy olvashatsz, másolhatsz, törölhetsz benne.

Üdv,
Gábor
Előzmény: doki64 (29536)
SzVFE Creative Commons License 2005.12.12 0 0 29537
Köszi megoldódott. Felcseréltem a power switch pólusait és összébb nyomkodtam az alaplap és a táp csatlakozását.
Előzmény: Sancho_ (29528)
doki64 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29536
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Zolcsi Baba (29535)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29535
Total Commandered van ?
Ha nincs, legyen. :9)
Jobboldali ablakban ráálsz arra a helyre, ahová a nagy méretű tömörítvényt szeretnéd elkészíteni.
A baloldali ablakban ránavigálsz arra a mappára, amelyiknek almappái tartalmazzák a kérdéses képeket. Alt+F5-öt nyomsz, a feljövő ablak jobb oldalán bekattintod a zip-et, bal oldalán pedig a felső kettőt, nevet választasz neki, ha kell, leokézod, elkészíti, elküldöd, örülsz. :9)
Előzmény: doki64 (29533)
robicsek Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29534
persze, összetömörited, elkuldöd, cimzett kibontja, osz jo van.
Előzmény: doki64 (29533)
doki64 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29533
Szia!
( azaz azt akarod, hogy a cimzettnél a mappa struktura olyan legyen, mint a feladonal?) Ha mód van rá igen. De ha tömörítem akkor miként tudom küldeni?
Esetleg levélben is mehet?
Bocsi de alapismeretem van csak.
Előzmény: robicsek (29532)
robicsek Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29532

azaz azt akarod, hogy a cimzettnél a mappa struktura olyan legyen, mint a feladonal?

Az miért nem jo, ha bezipeled, és ugy küldöd? Vagy nem értem a kérdést.

Előzmény: doki64 (29531)
doki64 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29531
Sziasztok!
Előre is bocsánat ha buta kérdést tennék fel. Létezik-e olyan a 2BIG-email- file küldőhöz hasonló program amivel egy egész mappa tartalmát tudnám elküldeni nem csak fájlt?
Gondolok itt több kép egyszerre mappában való küldésére.
Előre is köszönöm : doki
robicsek Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29530
googlebe beirod hogy convert MID to MP3, találsz.
Előzmény: Sancho_ (29529)
Sancho_ Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29529
Segítsen valaki!

MID-et szeretnék MP3-á konvertálni.
Hogyan?
Mivel?
Sancho_ Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29528
Mekkora a táp teljesítménye?
(és milyen cuccok vannak a gépben?)
-----------------------------------------

Előzmény: SzVFE (29525)
geogabi Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29527

Kedves "Zolcsi Baba"!

 

Köszönöm a leírást, sikerült megszabadulnom a _RESTORE mappáktól (mindkét meghajtómon rajta volt).

A registry gazolását azonban úgy hajtottam végre, hogy előtte csináltattam az egészről egy biztonsági másolatot és azt tettem fére (persze nem a SYSBCKUP könyvtárba).

 

Más:

Egyébként három dolog miatt ragaszkodok a ME -hoz:

1.) Van egy külső rádiókártyám, amihez csak 16 bites meghajtóprogram létezik, a Win2k nem is látta a telepítőlemezen ezt a fájlt.

2.) Annyira kevés a RAM -om, hogy le sem merem írni (a ME -ban is ki kell kapcsolnom minden felesleget).

3.) Azért a Win98 után az embernek legalább az az érzése megvan, hogy tett egy lépést előre...

Előzmény: Zolcsi Baba (29516)
Harcos55 Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29526

Sziasztok!

Lenne egy nagy gondom. Volt a neten egy filmrészlet, amit megnézni meg lehet WMP-vel, de letölteni sehogy sem lehet. A Temporary Internet Files könyvtárban megtaláltam, mert ugye háttérként el kellett mentenie a gépnek, ahhoz hogy le tudja játszani. Ez egy .dat file. A Temporary Internet Files könyvtárból meg tudom nyitni, de ha elmentem máshová, akkor nem. Már kipróbáltam egy pár .dat konvertálót is, de nem sikerült átkonvertálnom vmilyen filmfájllá. A VCDGear sem segít.

Ha tudna valaki segíteni nagyon megköszönném!

 

A link itt lesz:

 

mms://ltrcvid.ltrc.lsu.edu/bluebonnet

SzVFE Creative Commons License 2005.12.11 0 0 29525
Sziasztok, a következő gondom lenne:
Amióta átköltöztettem a gépemet egy kisebb házba elég nehézkesen tudom bekapcsolni (minden maradt a régi, a táp is). A power gomb megnyomásával felpörögnek a ventik és az optikai meghajtók, a power led viszont meg se nyikkan és a monitor is alszik tovább és itt megáll az élet, a windowst se kezdi tölteni. Reset gomb hatására újraindul a gép, de ekkor már minden a legnagyobb rendben, bekapcsolja a monitort és betölti a windowst. Nem hinném hogy a bekötésnél felcseréltem volna a power és a reset gombot, mert reset gombal nem lehet bekapcsolni a gépet.
Minden választ megköszönök!
Turbobácsi Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29524
á, azt próbáltam, ennél rejtéjesebb az ügy...
Előzmény: Gorcsev (29515)
Glock Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29523

 

Köszönöm!!! :-)

 

 

Előzmény: DJG (29520)
Glock Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29522

   </P>

Előzmény: DJG (29520)
robicsek Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29521
jo, azé nincs harag:)
Előzmény: DJG (29519)
DJG Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29520
Nem ismerem ôt közelebbrôl, tehát csak találomra egy ötlet: ha az egész programot teljes képernyôre kinagyítva használod, esetleg próbáld meg a középsô gombbal fent az ablak szélén lekicsinyíteni. Vagy ha kisebben használod, akkor felnagyítani vele, és vissza. Talán az átméretezés közben megmozgatja egy kicsit a tagjait...

Üdv,
Gábor
Előzmény: Glock (29518)
DJG Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29519
A leghatározottabban követelem, hogy engem hagyjál ki ebbôl a "mindenkibôl": én is, meg akit csak ismerek, körömszakadtáig ragaszkodik és ragaszkodni is fog ahhoz, hogy nem a második legszarabb...!

Bár, ha belegondolok, és idôrendnek szántad, nem rangsornak, akkor éppenséggel megbocsáthatok...

Üdv,
Gábor
Előzmény: robicsek (29508)
Glock Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29518

Sziasztok!

 

Az ACDSee topikban már feltettem, de ott nem válaszolt még senki, ezért megpróbálom itt is. Szóval:

 

ACDSee 6.0-val méreteztem át, ill. vagdostam ki a képeimet. Az egyik kivágásnál, hogy ne takarja a képet, sikerült annyira letenni az Edit panelt a képernyő aljára, hogy eltűnt, sehogy nem tudom visszahozni. Így most nem tudom beállítani a kivágás méretét, ill. a kicsinyítés mértékét. Auto hide-ot nem találom.

Egyszer már eljátszotta ezt, de jó idő után egyszercsak megint tudtam használni. Erre most nincs időm, most kellene.

 

Aki tud, segítsen. Köszi.

Jimbo Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29517

Köszi a helpet. Szövegesen nem tudtam volna kiírni, mivel nem tudom, mit jelentenek a számok, ezért kérdeztem:-)))

Utóbbira tippelek, mert elég sűrűn van  áramszünet, hetente egyzser biztos van egy....

Előzmény: Ambu-Lonci (29440)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29516
Angoltanár nem vagyok, sőt ! Viszont levettem a robicsek linkjén lévő dolgok lényegét.

Röviden összefoglalva: Start->Futtat->'regedit' (természetesenidézőjel nélkül) ->Enter.
Ctrl+F-t nyomsz beírod: '_RESTORE' ->Enter. Talál valamit. A File->Exportálás-sal az adott ágat elmented (backup-nak kell), majd utána törlöd a kulcsot Del-lel, amiben a '_RESTORE' szerepelt.
F3-al tovább kerestetsz, ameddig csak talál ilyen kulcsot. Amikor az összeset elmentetted+kitörölted, akkor kilépsz a Regedit-ből, újraindítod a gépet, és utána már minden meghajtóról (ha több van) le tudod törölni a komplett '_RESTORE' könyvtárat.
Előzmény: geogabi (29512)
Gorcsev Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29515
Ha leviszed az egérkurzort alulra, nem gyön elő? Jobb gomb -> Tulajdonságok -> Automatikus elrejtés elől kivenni a pipát???
Előzmény: Turbobácsi (29514)
Turbobácsi Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29514
XP
Eltünt a startmenü a taskbarral 1ütt
Ha kilövöm az Explorer taszkot, majd elinditom ujra, pár másodpercre elöjön, majd ujra eltünik...
Ha lenyomom a "Windows" gombot, elöjön a start menü...
Van rá 1xrü megoldás, vagy esetleg windows repair lesz?
Cincogi Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29513

Van itt valaki, aki tudna nekem segíteni?

Win XP Home Editionöm van.

A WMP újabban nem képes másolni, söt lejátszani sem bizonyos számokat. Ùgy vettem észre, hogy bizonyos  folderek bizonyos számai read-onlyk lettek. Àltalában a hosszú nevüek, vagy amikben mondjuk ' van. De van olyan hosszú nevü, amit viszont lejátszik, és másolható. Mi a fene ez és hogy tudnám átnevezni öket? Régebben semmi gond nem volt velük! Archiválnék, és rettentöen bosszant, hogy nemcsak nem tudom öket másolni, de gyakran az explorer (win) is megadja magát. A mappa tulajdonságaira kattintva megpróbáltam kivenni a read-onlyt, de nem menti el. Vírusom a legújabb McAfee szerint nincs.

Tegnap már kérdeztem, de nem ért rá senki, köszi elöre is a segitséget!

geogabi Creative Commons License 2005.12.10 0 0 29512

Köszönöm a címet, megpróbálok egy angoltanárt keríteni!

Azt én is tudom, hogy a ME nem könnyű eset, de még sokunknak be kell érni ezzel...

Előzmény: robicsek (29508)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!