Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4073

Alapból én is azt mondom, hogy ami jó, azt nem kell bántani, de ennek nincs nagy kockázata, pár napon belül kiderül. Ha az olvtárs a fejébe vette, akkor próbálja ki.

Előzmény: gombóc63 (4072)
gombóc63 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4072

Most is ennyit szed. Lehet hogy igazad van, én nem cserélnék. 

Előzmény: Törölt nick (4071)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4071

Nagy kockázat nincs benne. Meg lehet próbálni, legfeljebb nem válik be, és akkor vissza lehet venni a Rivót. Viszont ha bejön, akkor lehet, hogy napi 0.25 Xanax is elég lenne az olvtársnak, az meg aztán tényleg nagyon kevés (és nem véletlenül tartják szelídebbnek az alprazolamot, biztosan van benne valami)

Előzmény: gombóc63 (4070)
gombóc63 Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4070

Bár más hatóanyag, de mindegyik benzodiazepim vegyület....hát járt utat járatlanért.....ha mini adagtól jól vagy én nem kisérleteznék a helyedben. Amúgy hosszútávon egyik se jó.

Előzmény: Törölt nick (4068)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.17 0 0 4069

Meg kell próbálni, sokan csinálták már így, szerintem működne.

 

Hogy mennyire károsabb/nem károsabb, abban én nem tudok állást foglalni, de valóban szelídebbnek tartják a Xanax/Frontin párost.

 

Próba, szerencse!

Előzmény: Törölt nick (4068)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.17 -1 0 4068

En meg arra lennek kivancsi,hogy ha egyik naprol a masikra a rivotrilrol atternek frontinra mit ereznek?!

csak mert azt mondjak,hosszutavon a frontin kevesbe karos,,es mivel nagyon minimalis rivot hasznalok ,lehet ha kicsit nagyobb mg-ba is,de a frontin is boven eleg lenne,total elhagyni meg mar nrm tudom.

 

egyebkent nekem a rivo megszunteti a kattogast es a nyugtalansagot/"vibralast".(mar egy fel szem 0.5mg-os)

Előzmény: Törölt nick (4066)
kokori Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4067

Az hogy lehet hogy egy xanax feldobottságot és jobb közérzetet ad? Mert azt értem ha pánikolsz megnyugtat de amikor az ember gyengébb , fáradtabb vagy nyugodtabb akkor hogy hogy nem nyom el?

Előzmény: Törölt nick (4066)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4066

Nálam minden évben jelentkezik ez a tavaszi fáradtság. A héten már másodszor kellett ledőlnöm ebéd után 1 órát aludni, ilyesmi még a legnagyobb melegben sem fordul elő, ilyenkor igen.

 

A gyógyszer hatását, mellékhatásait ne gondold túl, ne töprengj rajta annyit. Nem vagyunk egyformák, eleve a te állapotod se egy standard valami, olykor jobb, olykor rosszabb (ez még egy teljesen egészséges embernél is igy van). Nálam egyébként a plusz tabletta (tehát amikor a szokásosnál több megy le) sosem szedáltságot, álmosságot, a szó szoros értelmében vett nyugtató hatást okoz, hanem feldobottságot, olyan "kigyalogolnék a világ végére is" érzést hoz.

Előzmény: kokori (4065)
kokori Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4065

Remélem:D. Én amióta xanax , frontint szedek azóta sajnos még az első évben nem de a 2. évtől kezdve gyakran voltak rosszulléteim. Igaz csak pár órát maximum 1 napig tartottak. Most már 1 hete rosszabbul vagyok , gyengeség, rossz közérzet ami hullámszerűen jön rám tart pár órát majd elmúlik. Néha hasfájással is társul. Lehet nincs összefüggés, de megfigyeltem hogy néha mikor gyenge és nagyon ramaty vagyok és beveszek egy fél frontint jobban leszek. Nem igazán értem ennek a gyógyszernek a mechanizmusát hiszen elméletileg nyugtató és pánikbetegségre irják fel mégis nálam néha pont ilyen gyengeség és rossz közérzetre jó. Aztán lehet csak beképzelem:D Próbálok leszokni ,sajnos eddig 1-fél adag amivel kevesebbet szedek (váltogatom) de legalább csökkentem. 

Előzmény: Törölt nick (4064)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4064

Tavaszi fáradtság.

Előzmény: kokori (4063)
kokori Creative Commons License 2017.03.16 0 0 4063

szervusztok. Én évek óta szedem a xanaxot most pár éve váltottam frontinra. Eldöntöttem leszokom róla valahogy most 1 hónap után a napi 3(évekig ennyi volt az adagom) helyett 2 illetve 2.5 felet szedek. Kb 1 hete viszont nagyon kimerültnek érzem magam,  fáradt vagyok . Lehet ez valami mellékhatása a leszokásnak ,mert ingerült nem vagyok inkább csak gyengébb enerváltabb.

boldogságos Creative Commons License 2017.03.07 0 0 4062

Kedves Lauraxanax!

Visszaolvasgattam és írtad, hogy Neked sikerült egy jó orvost találnod. Esetleg ha nem gond megírnád, hogy ki ő?

Nagyon köszönöm

Előzmény: Lauraxanax (3921)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.03.06 0 0 4061

Talán mert a kényszeresség, pánik, hipochondria és szorongás egy tőről fakad állítólag, bár csak az utóbbival van személyes tapasztalatom, igaz az is szőrmentén, bár tény h mióta eldobtam a x-ot, azóta marha sokat stresszeltem ,soha azelőtt nem így és ennyire.......

gombóc63 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 4060

A teszt keveri a kényszerességet, pánikot és a szorongást, valamint a depressziót. Szerintem nem az igazi. 

Ica25 Creative Commons License 2017.03.05 0 0 4059

47 jött ki nekem, az nem vészes, de persze egy teszt se tökéletes.

navigirl Creative Commons License 2017.03.05 0 0 4058

Én úgy látom, hogy a pszichiátriai kezelések zöme a tünetek gyógyszeres elnyomásából áll, az okokat sajnos nem szüntetik meg. Ettől azért még lehetnek szükségesek, ha több hozammal járnak.... csak sajnos számtalan esetben ahelyett, hogy ezek a szerek megnyitnák az utat a helyes életszemlélet, a lelki béke, a problémamegoldási készség javítása irányába, épp az ellenkezőjét teszik, átveszik az irányítást az életed felett.

Pszichológus, pszichoterapeuta érdemben többet tud segíteni, ha a benzo-mentes élet mellett döntöttél. 

Előzmény: Ica25 (4053)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4057

Az enyém 54.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4056)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4056

25, pedig vannak gondjaim, talán a teszt nem tökéletes

Előzmény: Törölt nick (4055)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4055
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4054

Amit leírsz az tipikusan szorongásos tünet. A magaddal való foglalkozás, befelé figyelés stb. Ami persze tovább gerjeszti a szorongást, és ki is alakult az ördögi kör.

 

Természetesen minden jogod megvan ahhoz, hogy ne szedj gyógyszert, én csak azt mondom, hogy a tapasztalatok szerint az emberek nagy részénél mégis az lesz a vége, az segít.

 

A lényeg az, hogy lásson szakember, legyen felállított diagnózisod. A pszichiáter nem kényszeríthet arra, hogy gyógyszert szedj, ha nem akarsz. De el fogja mondani, hogy mi a helyzet, amivel már el tudsz indulni. Ha az alternatív gyógymódok felé szeretnél, akkor arra.

 

Akárhogyan is, sok szerencsét!

Előzmény: Ica25 (4053)
Ica25 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4053

Én gyógyszer mentesen szeretnék élni és visszatalálni a régi önmagamhoz. Most ilyen homeopátiás dolgokat szedek szorongásra, több kevesebb sikerrel. Van amikor hatnak és elmulasztják a szorongást, máskor nem.

 

De szerintem a legnagyobb baj, hogy sokszor mániásan foglalkozok az "állapotommal", ami így csak gerjeszti a tüneteket. Pl.: volt egy gyomorfertőzésem és leadtam 2-3 kilót. Utána mikor már újra tudtam enni rendesen, valahogy bekattant az agyamba, hogy hiába eszem nem hasznosítja a szervezetem az ételt. Na utána kétszer annyit ettem, fel is jöttek a leadott kilók, de azóta is sokszor úgy érzem, ha kívánom az ételt ha nem muszáj többet ennem, nem hagyhatok ki étkezést, mert megint lefogyok. Mikor meg odaülök hogy egyek, azon szresszelek, hogy azt mind meg kell ennem ami a tányéron van, így aztán naná már az elején se kívánom! (ez az állapotom se mindig van, csak időnként bekattan, akkor kb 1 hétig keseríti az életem aztán elmúlik és tök rendesen tudok enni hetekig.)

 

Mindenképpen jövő héten elmegyek dokihoz/kérek időpontot, de otthon is megpróbálom magam a lehető legjobban lekötni, hogy ne ezen agyaljak éppen mi bajom, min szorongok!

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4052

Természetesen lehet elvonási tünet, senki nem állította, hogy nem. Viszont ha jól emlékszem te egy trauma okozta szorongásos állapot miatt kezdted el a Xanaxot, ami simán fennállhat most is (sőt, jó eséllyel fenn is áll), tehát az, hogy a szedés előtt tudtál aludni, most meg nem, még nem jelent ilyen szempontból semmit.

 

Hallgass rám, és menj el minnél hamarabb orvoshoz. Vele ezt is át tudod beszélni. Ez a legjobb esélyed arra, hogy jobban legyél. Ha gyógyszerrel, akkor azzal. A lehető legrosszabb az, ha szorongsz, nem tudsz aludni stb. Az a vége, attól minden csak jobb lehet.

Előzmény: Ica25 (4050)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4051

Ha jól vagyok, akkor nem kell a morzsa sem, el is felejtem, hogy van otthon.

 

Hozzá kell tenni, hogy ez azért ritka, mert nekem van ez alap szorongásos valamim, amiből szép kis pánikrohamok alakulnak ki. Olyan sok "szabadidőt" nem kapok tőle :(

 

Antidepivel többször próbálkoztam, de mindig megfeküdtem az első napokban, viszont nem adtam még fel azt sem véglegesen. Vannak jó példák.

 

Én amúgy még a napi 3mg Xanaxxal is kiegyeznék a hátralevő becsült :) 30-40 évemre, ha hozza kb. azt, ahol most vagyok. Dolgozni teljes mértékben tudok, családi élet rendben, utazás, szórakozás is megy. Dehát hol vagyok attól. 0.25-0.5 a napi adagom normál esetben. 0.75-el elutaztam Lengyelországba, és egyetlen szorongásos másodperc nélkül meglátogattam az auschwitzi koncentrációs tábort. 1mg volt, amikor antidepivel próbálkoztam. Feljebb sosem mentem (5 év szedés után!).

Előzmény: Törölt nick (4048)
Ica25 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4050

Mielőtt elkezdtem szedni a gyógszert és alatta sem volt semmi gondom az alvással, de mióta abbahagytam egyszerűen borzalmas. Főleg az első két hét, azóta vannak 2-3 jó, 2-3 nap váltja egymást. Ha ez nem elvonási tünet akkor mi?

gombóc63 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4049

Le a kalappal, hogy van még türelmed hozzá:-( pár havonta lemegy egy ilyen kör. Kár az időt fecsérelni a meggyőzésére.

Előzmény: Törölt nick (4025)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4048

mikor "jol vagy",akkor a "morzsat" sem szeded akar egy hetig,szoval olyankor abszolut nulla?

 

csak mert nekem is elofordul,h megfeledkezek rola 2napig es semmi baom,olyankor szandekosan tovabbhuzom meg 2-3-4 nappal de plafon egy het es tuti ram jon a feszultseg,kenyszer/rosszgondolatok es hianyzik nagyon.

Előzmény: Törölt nick (4047)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4047

Azért találgatnak, mert nincs olyan, hogy mindenkinek jó ez meg az a gyógyszer. Ezzel nem lehet egyelőre mit csinálni, annyira különbözőek vagyunk. Ezt el kell fogadni. Ezért nem kell senkit az árokpartra küldeni.

 

A benzók jó gyógyszerek. Indokolt esetben és akkor, ha be tud állni a paciens egy nem túlzottan nagy adagra (2-3 mg max.), és azzal jól van. Ilyenkor az esetleges mellékhatások nem mérhetőek a jótékony hatáshoz. Én 5. éve szedem, és csak akkor kell plusz tabletta, ha rossz nap van, utána vissza tudok állni a "morzsára". De most pl. egész héten jól vagyok, így nem vettem be semennyit. És semmilyen elvonási tünetem nincs.

 

Valószínű, hogy akik ilyen kis adagokról (napi max.1 mg) jönnek/jöttek le, és még hosszú idő multán is azt hiszik, hogy elvonási tüneteik vannak, ott inkább a meglevő szorongás játszik, csak persze könnyebb ráfogni a gonosz gyógyszergyártókra.

 

Általános tapasztalat, hogy akinél javul az alapbetegség, az igen könnyen le tudja rakni a benzókat (fokozatosan csökkentve). Akinél meg megmarad a szorongás, azt kezelni kell, és nem démonokat kergetni.

Előzmény: Törölt nick (4045)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4046

Azert "viszonylag" mert ,vannak rosszabb napjaim (kinek nincsenek?!)is de ha olyankor radobok meg 0.25mg abszolut lenyugtat.

 

Mondjuk napi pl 4-6mg-al mar biztos nem igy beszelnek,ilyen teren szerencses vagyok.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4045)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4045

En vagyok viszonylag jol 0.25mg rivoval kb. 15 eve,elotte kb 4-5evig 2-4mg-t nyomtam.

 

nekem is rossz tapsztalatom van a dokikkal egyebkent mert legtobbszor csak talalgatnak/probalgatnak/kapkodnak es a legfontosabb,h semennyire sem veszik komolyan a beteget.

 

viszont "kulturalt" ellenorzott adagokban a szorongasoldokat (itt konkretan a rivotrilt) abszolut helyes utnak talalom.

ugyanis aki szorongos/ideges,az sajnos az is marad mig el ha nem lep,de gyogyszerekkel meg egesz jol lehet enyhiteni ami hosszu evek alatt nagyon nagyon sok mas lelki/szervi bajtol "megved",mert ugye tudjuk,hogy a stressz/szorongas/idegesseg mire kepes hosszu tavon.

 

nekem a memoriamnak (az sem tuti,h csak a rivo) vagott oda kicsit de abszolut nem zavaroan.

 

Ennyi ev utan egyszreuen a 0.25 mg rivo nelkul kibirhatatlanok a sorongasos kenyszergondolataim enelkedo/sulyedo (lift) erzessel,,rajtam igy/ezek jonnek ki.

 

en csodalkozok is itt sok beirason elvonasi tunetekkel kapcs.,nekem ezek durvak.

Attol is,h kornyezetemben felakasztottak magukat 3-an (40ev koruliek) dep.gyogyszeres kezeles alatt...,nem tudom milyen gyogyszerek lehettek azok,de biztos nem rivo/frontin.

 

 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4042)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 4044

Azért nem szedem, mert sajnos valamiért nem bírom az első napokat. Van ilyen is, nem én vagyok az egyetlen. Elég sok embert ismerek, akik szedik, a pánikbeteges fórumban kifejezetten rossz állapotból hozott fel embereket. Egyikük sem zombi meg agyhalott, elég elolvasni az intelligens hozzászólásokat. Talán az is látszik, hogy én sem lettem saláta több éves Xanax szedés után sem.

 

Nem a pszichiátriai gyógyszerek tesznek lapátra, hanem a kezeletlen szorongás/depresszió.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4041)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!