Keresés

Részletes keresés

Pompiere Creative Commons License 2017.04.26 0 0 2581

Hová készülne ez a kapu?

Én inkább a 80x80-as zártszelvényt javasolnám oszlopnak, amihez elegendő egy kb. 50x50 betontuskó is. A kapu keretének pedig elég a 40x40-es zártszelvény. A kapuszárny szélességét én 100-110 centire méretezném. Ehhez az oszlopok között mért távolság 110-120 cm. Ebben a szélességben sokkal kényelmesebb a közlekedés. A kapugyártók is 110-es szárnymérettel számolnak.

 

Az 50x50-es zártszelvényt simán elhúzza a kapuszárny súlya.

Előzmény: Pápa Zsolt Gábor (2576)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.25 0 0 2580

can egy adalék a betonhoz, amit bele kell tenni. láttam ilyen kerítéselem útmutatójában, de most nem találom.

Előzmény: Tomo75 (2577)
stevemegane Creative Commons License 2017.04.25 0 0 2579

Az egyik magyar gyártó (aki zsalukő szerűen kiönthető kerítéskövet készít) nem rejti véka alá, hogy az elemeket szilóval kell összereagasztani olyan módon, hogy a betön beöntésekor a cementlé ne tudjon kifolyi a felületre, mert az okozhat ilyen fehér kiválást.

Ezen felül a betonba is érdemes adalékot keverni, hogy a fehér kiválást megakadályozzuk.

 

Erre a youtube-on egy videoben fel is hívja a figyelmet.

Sajnos erről a kereskedők nem szoktak beszélni.

Előzmény: Tomo75 (2577)
jibberish Creative Commons License 2017.04.25 0 0 2578

Én is ilyet szeretnék, de a környékünkön nem láttam ilyen kerítést. Tudnál felrakni fotót a problémáról?

Előzmény: Tomo75 (2577)
Tomo75 Creative Commons License 2017.04.24 0 0 2577

Én is ilyen kerítést szeretnék. Sajnos több helyen azt látom, hogy ezeken a kerítéseken  fehér foltok jelennek meg, mintha salétromosodna.

Mit lehet tenni ellene?

Előzmény: Proxima76 (2532)
Pápa Zsolt Gábor Creative Commons License 2017.04.24 0 0 2576

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy ha 50x50-es 2mm-es falvastagságú zártszelvényből készítek kerítésoszlopot,aminek a föld feletti magassága 160 cm lenne; elegendő-e 80cm mélyre tenni és mekkora átmérőjű betontuskót készítsek? A kapu az 155x85 lenne, és ennek 50x40-es 2mm vastagságú zártszelvényt gondoltam.

Jamesryan Creative Commons License 2017.04.18 0 0 2575

fotók:

Jamesryan Creative Commons License 2017.04.18 0 0 2574

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni 15m hosszan telepítendő belátásgátló ügyben:

- a hossz 15m, a kertem hátsó fertája

- régi (cca 30 éves) kerítésoszlopok vannak a szomszédnál

- sima lamellás belátásgátlót szeretnék telepíteni, de nem szeretném "felkötözni" a területen lévő régi oszlopokra

- kb 50cm széles felületem van, de jobb lenne minél közelebb telepíteni a meglévő kerítéshez, hogy tudjak kényelmesen járkálni a majdani virágágyás mögött

 

Érden van a helyszín, agyagos/kötött talaj. A 15m-en kb 35-40cm-t lejt a talaj.

 

Hogyan oldjam meg a telepítést?

Esetleg leverhető oszloptartók, oszlop,felcsavarozás?

Csatoltam fotókat.

 

Köszönöm a javaslatokat

Seatosúr Creative Commons License 2017.04.18 0 0 2573

MostEz :o)

Seatosúr Creative Commons License 2017.04.18 0 0 2572

Egy kép a kerítésröl..

Seatosúr Creative Commons License 2017.04.18 0 0 2571

Sziasztok!

 

Van egy ösrégi téglakerítésem kb. 7 méter (meg mellette egy kiskapu..)

sajnos döl kifelé az utcafelé, (ami mostmár balesetveszélyes)

Tehát nincs nagykapunk és balesetveszélyes a kerítésünk..

 

 

Vettem egy kétszárnyas lemezkaput zártszelvény szerkezettel.. 180 cm x 205 cm x 2 szárny.. :o)

 

 

Szeretnék új kerítést, 2 méter magasat, olyat amin nem lehet belátni..

Szerintetek mi lenne a legolcsóbb megoldás?

 

Illetve szükség van ehhez valami építési engedélyre? Ha igen, azt hol lehet igényelni? Mennyibe kerülhet?

 

 

Köszi a válaszokat!

 

 

Rózsa0814 Creative Commons License 2017.04.18 0 0 2570

Üdvözlöm.

Küldöm önnek a számot.06-70/397-4232

Tényleg csak jót tudok mondani róla! Egyébként az előzetes felmérésekért nem kell fizetni,tehát már megérte egy szakértővel felméretni a terepet.

További szép napot!

Előzmény: Mr O (2568)
zmagix Creative Commons License 2017.04.17 0 0 2569

Ha Balatonföldvárról menne az messze lenne?

Előzmény: Mr O (2568)
Mr O Creative Commons License 2017.04.17 0 0 2568

Köszönöm!

Valamint érdekelne esetleg utca felőli bejárati kerítéssel foglalkozó szakember is Fejér megyében.
Keresgéltem a neten de egyszerűen semmi céget nem találni...

Előzmény: Rózsa0814 (2567)
Rózsa0814 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 2567

Szép napot.

Olvastam a problémáját............nem egyszerű a helyzet,de egy hozzáértő kivitelezővel nem lehetetlen.

Ismerek egyet aki szerintem a szakértelméhez képest nincs elszállva az árakkal.Ugyan igen elfoglalt,de ha gondolja elküldöm Önnek a számát?

Előzmény: Mr O (2564)
Mr O Creative Commons License 2017.04.12 0 0 2566

Nem hagyott.Hozzá van építve a térkő.Így ha elkezdeném leszedni a kerítésem akkor jönne a térköve is.

Előzmény: Égető1 (2565)
Égető1 Creative Commons License 2017.04.12 0 0 2565

"a jelenlegi kerítésünkre rátérkövezett a szomszéd...Bár pereskedni nem akarok."

 Ezt hogy érted ?  Mellé és nem hagyott rést ? 

 Égetően fontos kérdés pl. a kerítés vastagsága is. pl.  téglából/kőből/ betonzsaluból épített kerítésnél  nem az az elvi választó vonalra hanem az építő felé benyúlva kell építeni a kerítést. Ezt sokan nem tudják vagy nem veszik figyelembe.

 Meg aztán az is néha vita tárgya lehet, hogy a szomszéd egyáltalán hozzáérhet e a kerítéshez az ő oldalán. kétféle értelmezés létezik. Az egyik, hogy nem a másik pedig hogy azt csinál ott amit akar.

 Én az  első véleménynél vagyok, hiába a szomszéd épített azt a kerítést az én oldalamon azt csinálok amit akarok. biciklit támasztok oda , pakolok, sőt akár festőfalnak is használhatom.

 Értem, hogy akik frissen építették a kerítésüket  nagy jelentőséget tulajdonítanak ennek.

 De majd megszokják, hogy a kerítésnek csak az egyik oldalához van közük.

 Tehát a térkővel akár egy mm-re is megközelíthet a kerítésedet. Amit amúgy bontani akarsz.

Előzmény: Mr O (2564)
Mr O Creative Commons License 2017.04.12 0 0 2564

Sziasztok!

Igen néztem a szabályokat.De két saját telek határvonalán nem kell átláthatónak lenni.Amúgy a jegyzővel mindképpen akarok majd beszélni előtte.Mert amúgy kíváncsi vagyok mit mond arra is,hogy a jelenlegi kerítésünkre rátérkövezett a szomszéd...Bár pereskedni nem akarok. 

"(6)153 A telek határvonalain létesíthető kerítés kialakítását - a helyi sajátosságokra is figyelemmel - a helyi építési szabályzat meghatározhatja. Ennek hiányában tömör kerítés csak legfeljebb 2,50 m magassággal létesíthető. Amennyiben a telek határvonalán támfal építése is szükséges, a támfalon tömör kerítés csak akkor építhető, ha a támfal és a tömör kerítés együttes magassága a 3,0 m-t nem haladja meg. "

Másnak valami ötlet a mi oldalunkról építhető kerítésre?

Köszönöm!

Előzmény: Mezőföldi 2 (2562)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 2563

 Mint írtam feleleges , ráadásul korán készítették.

 Az alapító okirat fontos többlakásos  társasházaknál. De csak az időben készített, azaz  a beköltözés  ... ill a lakhatási engedély megszerzése után.

Valahogy így :

  Alapítóokírat,

Lakhatásiengedély ,

 SzMSz.

 meg ami még kell 

 együttes benyújtás a földhivatalhoz , aztán az bejegyez.

Előzmény: halaloszto (2560)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 2562

 Ha nem tudtok megegyezni, akkor olyan kerítést választjál, amit a saját oldaladról is meg tudsz építeni.

 Bonyolultabb, de megoldható.

Úgy általában  ... a korábban szólókkal ellentétben vannak szabályok a kerítés építésre is.

 pl. van magasság szabályozás és  van előírás arra is , hogy áttörtnek, azaz átláthatónak kell lenni.

 Még talán  a százalék is meg van adva.  Egy  trapéz hullámlemez azért átlátszónak nem nevezhető.

 Mert a rosszszomszédság olyan, hogy a harcoló felek keresik a fogást a másik félen.

Ha találnak,  élnek is vele.

Előzmény: Mr O (2553)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.10 0 0 2561

merites kerites

Előzmény: halaloszto (2560)
halaloszto Creative Commons License 2017.04.10 0 0 2560

ha van tarsashazi alapito okirat, es nincs benne rendezve a merites es annak karbantartasanak kerdese, valamint a vizora hozzaferes kerdese sem, akkor az ugyved tenyleg kidobott penz volt. a tarsashaznak pont az a lenyege, hogy ezek a kerdesek irasban tisztazva vannak.

Előzmény: Mezőföldi 2 (2559)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2017.04.10 0 0 2559

 A szomszédok között épített kerítés majd mindig a viszály forrása.

 Egyik felmenőm  ikerházat építtetett  egy másik házaspárral.

 Még nincs lakhatási, de már jelentkeznek a viszály előjelei.

  A víz  -akna  a  B fél portájára került, a kivitelező hanyagsága miatt.

 Az A szóvátette, hogy  egy vízóra leolvasás, ellenőrzés - netán hibaelhárítás azért nem szívesség kérdése. Az elvileg jog.

 

Az A nagy kegyesen megemlítette, hogy külön engedéllyel megengedi a szolgáltatóknak a leolvasást, de írásban nem ad semmit.

 Tehát úgy érzi, hogy ő a jó mert kegyet/szívességet gyakorol.

 Miért írom ?

 Mert a kettőjüket elválasztó kerítés még nincs kész..... ami ugye a kettőjüké.

 Amennyiben nem adja írásban a fentiekben leírtakat   úgy mondom a felmenőknek, hogy  ne egyezzenek vele a köztes kerítésbe. Ha épít a másik fél, akkor  elvileg birtok háborítást követ el.

 

 Még bent sem laknak, de már nem tudnak megegyezni.

 

 Ja hogy társasház !   Minek egy 50 - 50 % -os  tulajdoni hányadnál ?

 Csak arra volt jó, hogy az ügyvéd keressen csak ezen 150 eft -ot.

 Társasházakat általában 3-4 lakás felett alapítanak pl. 16   vagy  34 ....lakásos épületekre.

stevemegane Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2558

Nemrég voltam az önkormányzatnál megkérdezni, hogy melyik oladi kerítés kinek a kompetenciája.

Nekem azt mondták, hogy már nincs kijelölve jogszabályilag, a szomszédokkal való egyezség kérdése.

Azt persze elfelejtettem megkérdezni, hogy ez csak a mi településünkre vonatkozik, vagy az egész országban egyezség kérdése.

Jó nagy marhaság, lehet veszekedni.

Előzmény: Grossbau (2555)
Mr O Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2557

(A baloldali sima drót kerítés lett beton oszlopokkal így ott nem volt probléma meg amúgy is vannak építményeik a kerítés feléjük eső oldalán így nem is látnak hozzánk.)

Előzmény: Mr O (2556)
Mr O Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2556

Tudom,tisztában vagyok vele.A jobboldali az említett kerítés így a miénk.És ha nagyon megnézzük az esetet akkor rongálást is követett el,hogy ráépített.De én már nem akarok konfliktust mert alapjáraton nyugodt békés emberek vagyunk,de persze szerintem itt majd nem lehet kikerülni egy újabb balhét majd vele.
Amúgy a baloldali kerítést is én csináltattam meg mert az a szomszéd is sz*rt rá milyen állapotban van a saját kerítése.A kutyája meg itt járkált nálunk.Jó mondjuk velük lehetett beszélni és persze nekik csak jó volt,hogy valaki megcsinálta helyettük is. :)

Előzmény: Grossbau (2555)
Grossbau Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2555

 Első  annak tisztázása, hogy kié, azaz melyik oldalon van az a kerítés  !

 Jobb vagy baloldal az utcáról a telek felé nézve. ha ez letisztázott , jöhetnek a részletek.

Előzmény: Mr O (2553)
stevemegane Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2554

Ha ekkora tapló a szomszéd, akkor miért nem hagyod, hogy a régi kerítés rádőljön. Aztán majd utána szólni neki, hogy csinálja meg.

 

 

Előzmény: Mr O (2553)
Mr O Creative Commons License 2017.04.09 0 0 2553

Sziasztok!

Pár éve már tervezek kerítés építést,de egyrészt nem is egyszerű az egész történet meg a pénz is most van meg rá.
A lényeg,hogy oldal kerítést akarok a telek határra.Ott van már egy régi pala kerítés ami már nem is annyira esztétikus látvány meg szépen meg is van dőlve.Ezt akarom lecserélni.Az egészet bonyolítja,hogy a szomszéd oldaláról nem tudunk majd dolgozni,mivel nem éppen kompromisszum kész és alapjáraton egy öntörvényű ember.Ezt bizonyítja,hogy pár éve térkövezte az udvarát és pala kerítéshez hozzá építette a térköveket.Így azt sem tudjuk majd csak úgy eltávolítani.Minimum le kell vágnunk majd valamilyen magasságban majd az oszlopokat kiszedni és oda mehet valahogy az új kerítés.
Szóval a fentiekben leírtak tükrében mit tudtok ajánlani?Olyant amit a saját oldalunkról tudunk majd szerelni.
A kerítés olyan 45 méter hosszban kellene majd és lehetőleg 2 méter magasságban.
Már több hete nézegetem a netet megoldások tekintetében.Egyenlőre a legszimpatikusabb a trapézlemez kerítés.De néztem beton elemből is lehet csinálni.Ez persze drágább.Egyik sem éppen szép annyira,de viszont egy életre le van a gond róla.Nem úgy mint egy fa kerítésnél ami idővel romlana külsőleg meg karban is kell tartani gondolom...És persze amint néztem elég drága is lenne.
Összességében olyan 300 ezer lenne rá ezt persze picit lehet tágítani a keret tekintetében.
Fejér megyében lakunk így akár olyan cég is érdekelne aki ki tudná ezt vitelezni,de ha nincs ismerőssel meg tudjuk mi is csináltatni.
Én teljesen külső amatőr vagyok ezen a téren így bármi javaslatot szívesen fogadok.

Nagyon köszönöm a segítséget!Üdv.

stevemegane Creative Commons License 2017.04.05 0 0 2552

Nem fúrt lyukba akartam tenni.

Azt terveztem, hogy az alapot kitöltöm betonnal és eztk övetően rögtöm beleszúrom a függőleges szálatak.

 

Az alap vasalása (4 szál) az alap szélén fut, a függőleges pillér vasak pedig középen lesznek bedugva, ahol nincs hosszanti alap vasalás és a kenyelek is csak mázli esetén esenek potnosan jó pozícióba.

Előre nem tudom, hogy lehetne pontosan pozíciónálva bekötni.

A függőleges vasak végeit el kell hajtani derékszögben, hogy jobban felvegyék a húzó igénybevételt?

Előzmény: halaloszto (2551)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!