Keresés

Részletes keresés

Grande1 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 18573

Hello Kapocska,

igen, jól sejted :-).

Csatoltam egy képet.

Kényszermegoldás sorozat ez az egész.

A kútcsőből a kivezetés alul volt, de nem volt tömítetlen, ezért az első évben a kútból bejövő víz kinyírta a szintén alul elhelyezett áramláskapcsolót.

Látva az eseményeket, a PVC megmagasításra került, most a talaj szintjétől kb. 40cm-re lehet a teteje, hogy ne ázhasosn el, ha ismét betörne a víz. ... és betört a víz... megint beázott az áramláskapcsoló. A nyomokat látva víz valszeg nem a PVC tetején jött be az aknába, hanem lent valahol a cső tövénél, ahogy írtam korábban.

Mivel magasban van most az áramláskapcsoló, így a téli wc-kút együttműködésről lemondtam... annak ellenére, hogy kitömtem EPS-sel a kút belsejét és még egy bála polisztirolt is rátettem az akna fedelére, én inkább nem kockáztattam a téli üzemeltetést. Ennyi a rövid történetem ;-)

Előzmény: Kapocska (18570)
Grande1 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 18572

köszi!

a helyzet az, hogy "elvileg" teljesen alaposan kikentem, hogy vízálló legyen, de a cső és a fal annyira közel van egymáshoz, hogy lehet nem tökéletes a vízzárás... lehet ott a probléma vagy a 2 cső összeillesztésénél a tömítés vagy közvetlenül a cső széleinél.... ezt nem láttam pontosan, de kb. ott látszik a hiba...

-kis kiszerelésben lehet kapni kenhető vízszigetelő anyagot? A mapei, amellyel kikentem, drága is volt és nagy kiszerelésű.

Köszi a tömített kútfej ötletet, megnézem!

Előzmény: kosztoglotov (18568)
Grande1 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 18571

köszi True75 és libibatyo.

A búvár és folyamatos kiszívás nekem is eszembe jutott. 5-ből 5en eddig azt mondták nekem, hogy ha kiszívom jobban fog jönni a víz :-) ez urban legend vagy reális aggodalom?

Előzmény: Törölt nick (18564)
Kapocska Creative Commons License 2013.04.01 0 0 18570

 

 

   Helló Grande1!


Feltételezem,hogy a wc kútról való ellátásához külön vezeték megy.
Ezért azt gondolom,hogy fagymentes helyen rálehetne csatlakozni szinte
akár melyik vezérlő,védő eszközzel (tartály vita tárgya lehet).
Így a wc is használható (öntöző leválasztás után) télen-nyáron.
Üdv Kapocska

Előzmény: Grande1 (18562)
vizeslaci Creative Commons License 2013.04.01 0 0 18569

Helló balog 001!

 

Majdnem a szomszédomban vagy!

 

Arra a 37 méteres kútra többet költesz ha gépet építesz mintha kifúratnád J. Józsival.

Küldtem emailt.

 

Üdv:vizeslaci

Előzmény: balog001 (18566)
kosztoglotov Creative Commons License 2013.04.01 0 0 18568

Győződj meg róla, honnan jön a víz, ha időszakosan pozitív a kutad, akkor a Budafilternél lehet kapni erre való tömített kútfejet, ha viszont az akna tömítetlen, és a talajvíz jön be itt-ott időnként, akkor valószínűleg lalibátyó megoldása olcsóbb, mint egy teljesen vízzáró akna építése.

Előzmény: Grande1 (18554)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18567

Hello True75

 

Örömmel hallom hogy elégedett vagy vele. Nagyon jó szivattyúk azok a régebbi darabok.  Persze egy műszaki ember mint Te biztosan sikeresen megoldja azt a csapágycserét. 

Igen, nem véletlenül írtam ha a pénztárca engedi akkor....  :)

Előzmény: true75 (18565)
balog001 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18566

Alföldi vagyok jászkisér PVC furás 37m körül van a szomszédoké!

Előzmény: vizeslaci (18558)
true75 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18565

Szevasz lalibatyo

 

 

- azok aztán minőségi termékek lehetnek:))))

- épp a napokban tették ki a mi tuskónkba is a polcokra az idei kínai veszedelmeket

- bár egy aknába ahol valszeg ritkán fog üzemelni, valszeg megfelelő lehet

-

-

- a gardena szivattyúm amit anno boltoltam veled, most kezd csapágyasodni

- az nagyon bevált nekem, jövő héten meg is csapágyazom meg teszek bele út tengelytömítést

- azt a 99es évjáratú szivattyút nem adnám oda egy új elpumpsért az biztos

Előzmény: Törölt nick (18564)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18564

Üdv

Én beraknék egy tescos úszókapcsolós búvárt ( zsompszivattyú) az aknába. Ha jön a víz indul a szivattyú ha elfogyott akkor meg leáll. Esetleg ha bővebb a budget akkor lehet nem tescós is.

Előzmény: Grande1 (18551)
true75 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18563

-érdemes lenne megkérdezned, hogy mennyi bele az alaplap(amit neked valószínűleg cseréltek)

-a linkelt cég közvetlen kapcsolatba van az elpumpsal, szerintem egy telefont +ér(posta,futár is van)

http://www.szivattyu.neet.hu/

-én nem vagyok szárazonfutásvédő párti így ajánlani se tudok neked

-tapasztalatom:

1, amelyiknek az elektronikája nincs kiöntve gyantával(pl. a tiéd, brio 2000) azokba "lehet" alaplapot cserélni és pár év után kelleni is fog, mert hiába tömít bármi bárhogy, a pára megtalálja az útját és tönkretesz mindent

2, aminek ki van öntve az elektronikája(pl. pedrollo easypress) azok megbízhatóbbak beázás terén, viszont egy 500ft-os ellenállás hiba miatt is mehet a szemétbe az egész(max a beépített lábszelep menthető:)))

 

3, ne hallgass rám, mert pedrollo termékek iránt elfogult vagyok, bár ha vezérlőt kéne vennem akkor valszeg a briora esne a választásom

 

Előzmény: Grande1 (18562)
Grande1 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18562

valszeg újat kell vennem, milyet javasolnál? BP10 mélykút szivattyúm van, öntöző rendszerrel illetve wc öblítésre is használjuk a kútvizet a tavasztól-télig.

Igen, ennek a típusnak voltak elektronikai gondjai, emiatt nekem is cserélt a gyártó valamilyen elektronikai belsőséget és azóta nem volt gond vele, igaz néha resetelni így is kellett, de ennyi. (1 év alatt).

 

Előzmény: true75 (18561)
true75 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18561

- sajnos abba nem tudok segíteni, van pár tipus amibe lehet alaplapot cserélni így olcsóbb a megoldás

- ELPUMPS szivattyúkkal is csak rossz tapasztalatom van

- múlt héten 3db volt amit behoztak javításra és "ment a kukába", pontosabban csak azért nem ment a kukába, mert már más hagyott ott gazdaságilag javíthatatlan szivattyúkat és így volt donor bontott alkatrész

- ezek 2008-2009 es évjáratból voltak és atomokra hullottak

Előzmény: Grande1 (18560)
Grande1 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18560

A típusa: ELPUMPS DSK 05 hidrocontroll!

 

Előzmény: true75 (18556)
ZSOXMTD Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18559

Helló.

 

A legelején lakok,vagyis a legalján.Mentem ma a 8-as fele,sziklákat nem láttam,de attól még ott lehetnek.Tőlünk néhány 10 méterre van valami vízátemelő szerűség,talán 3-4méter mély,ott mindig van az alján víz,még nyáron is.Aztán hogy a földből jön,vagy acsőböl,azt nem tudom.Úgy tűnik itt tényleg az lesz,hogy:a puding próbája az evés...

Előzmény: Törölt nick (18550)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18558

Helló balog001!

 

Milyen kútfúrót szeretnél építeni?

Nem mindegy hogy fém fúrószárakat akarsz használni vagy csak pvc csövet.

Kérdés a fúrandó mélység illetve az átmérő is.

 

Üdv: vizeslaci

Előzmény: balog001 (18555)
vizeslaci Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18557

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden fórumozónak!

 

true75 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18556

milyen tipusú áramláskapcsolód van?

Előzmény: Grande1 (18551)
balog001 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18555

Üdvözlöm a Tisztelt mestereket: Volna egy nagy segítség kérésem barkácsolo ember lévén szeretnék egy víz öblitéses kutfurot készíteni! Az öblitő fej elkészítéséhez kérnék segitséget rajzot képet ha valaki tud segíteni! Nagyon tetszik a forum sok okos szaki van fen!Köszönöm,hogy itt lehetek!

Grande1 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18554

szerintem se. Bocs, ha félreérthető voltam. Az aknát is én vízszigeteltem. Ha a probléma a kútcső és az akna találkozásánál van, akkor azt nekem kell megoldanom, ebben egyet értünk. .

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (18553)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18553

Nem gondolnám, hogy az akna-kútcső kapcsolat VÍZSZIGETELÉSE a kútfúró feladata lenne ....

Előzmény: Grande1 (18551)
Freddy4 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18552

 

     Kellemes  Húsvéti  ünnepeket kivánok minden kedves kollégának és fórumozónak !

 

 

                   

Grande1 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 18551

létezik vízmentes áramláskapcsoló?

adott egy vízszigetelt akna, amely tavaszra félig, háromnegyedig megtelt. Az áramláskapcsolót alulra tette a kútfúró, az akna aljától kb. 20cm-re ért véget a cső, majd az első tavasz során a kútból feljövő víz tönkre tette az áramláskapcsolót. Reklamáltam, rátettek egy hosszabbítást és kérésemre a kút felső részén álltak ki a csővel. A víz kiszívása után látszódik, ogy valahol a kútcső mellett vagy esetleg a toldásnál szivárog a víz és ak aknát megint ellepte addig, hogy az áramláskapcsoló újra vízben áll. Persze be volt tekerve rongyokkal, zacskókkal, de mindez nem segített, tuti beázott. (pozitív kút)

A kútfúró már tavaly is magasról letojta a problémát, csak komoly viták után küldte el az emberét, aki - mint látszik - nem oldotta meg jól a feladatot.

Én mint user, 2 megoldást látok: 1. ha van vízmentes áramláskapcsoló, amely kibírja ha vízben áll , akkor beteszek egy ilyet vagy 2. minden ősszel szerelgethetem le az áramláskapcsolót....

esetleg a csőtoldásnál próbálom meg kívülről talán szilóval vagy valamilyen ragasztóval elzárni a víz szivárgási lehetőségét....bízva abban, hogy sikerül elállni a víz útját...

Mit javasolnátok?

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.30 0 0 18550

Üdv

A Cseri utca megy ki a 8 as úthoz, van benne vagy 80 méter szintkülönbség. Ennek a közepe táján emlékeim szerint kilátszanak a sziklák már. Az utca elején vannak lakóházak és ha szerencsés vagy akkor az elején laksz és talán még lesz valami abból a gazdag vízadóból alattad amiről Freddy4 írt. Én megnéztem a térképt a MÁFI honlapján és az szerint sok jóra a Cseri utcában nem lehet számítani. Persze meglepetések lehetnek,  kellemes és kellemetlen is.

Puding próbája az evés :)

Előzmény: ZSOXMTD (18542)
ZSOXMTD Creative Commons License 2013.03.30 0 0 18549

A szerencsésségem majd a fúrásnál kiderül,pláne ha szikla van,ahogy a kollegád is írta.:-)Persze,tudom(vagy legalább is gondolom) hogy itt is vannak kútfúrók.:-)De egyenlőre csak érdeklődök.Szoktam mindenféle fórumokat olvasgatni,úgyhogy amikor itt jártam,gondoltam megkérdezem.

 

Ha esetleg van itt a fórumon közeli kútfúró,írjon az email-emre egy elérhetőséget.Csak hogy tudjak kit keresni,ha aktuális lesz a dolog.

Előzmény: Freddy4 (18548)
Freddy4 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 18548

Akkor nagyon szerencsés vagy, ha kb. ott szeretnél furatni kutat. Mert a mélységbeli el -

térés ezesetben nem lehet jelentős. A várható rétegsor :  kevés talaj, pár m. kavicsos agyag, agyag, majd pedig a vizadóréteg, amelyről előzőleg is irtam.

 

Amúgy kútfúrók helyben is vannak, Ők is adhatnának a térség geológiai viszonyairól in -

formációkat, meg gondolom vállalkoznának is a kutad megfúrására, felkérés esetén.  :-)

 

Előzmény: ZSOXMTD (18547)
ZSOXMTD Creative Commons License 2013.03.30 0 0 18547

Na,ez így már sokkal bíztatóbb!:-) Tele van itt tavakkal a környék,ezért is gondoltam hogy biztos van víz,csak ugye nem mindegy mit kell hozzá átfúrni.Na meg mennyiért. Nem tudom a felsorolt kutak milyen távolságra vannak  a Cseri utcától... A gyár Várpalota felöli részébe szinte át tudnék dobni egy követ,úgyhogy az nincs messze.

Előzmény: Freddy4 (18546)
Freddy4 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 18546

Üdv.  ZSOKSZMTD !                      Pétfürdő a vizek városa. Már pár méterrel a felszin alatt rengeteg viz található. Egyebek közt éppen ezért épitették oda annó a Nitrogén Műveket

mert a  "Pétisó" gyártása sok vizet igényel.

 

A gyáron belül  4 db. nagyvizhozamú ipari vizkút van. Ezek vizadórétegei  (Miocén korú

homokos kavicsok)  -5,0 m. -  és  -19,0 m. között vannak.  Vizhozam : 420  -  480 l./perc.

 

A helyi Vizműkútban  -21,0 m. -től  -47,0 m. -ig van a szűrőzött mélységköz.  A vizhozam

itt :  750 l./perc.  Vizhőfok : 14 C -fok.  A befejező csőátmérő :  165 mm.  és  203 mm.

Fúrás betervezése esetén érdemes figyelembe venni a nagyon változékony térszint vi -

szonyokat és a felsorolt kutakhoz képest lévő főldrajzi távolságot. Mert a 8 -as út felé,

már elveszik a sóderes összlet, -  és arra már a felszinen van a Bakony sziklás kőzete.

Előzmény: ZSOXMTD (18540)
Kapocska Creative Commons License 2013.03.30 0 0 18545

 

  Tisztelt Fórumozók!

 

 

Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok!
Üdv:Kapocska

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2013.03.30 0 0 18544

Biztos, hogy fúrtak már ott :) ezen a fórumon csak töredéke van itt a fúrosoknak.

Előzmény: ZSOXMTD (18542)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!