Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39609

Épp a mai metropol újságban cikkeznek az esetről.

Előzmény: zoncsi (39605)
efemm Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39608

Már a keddi túrán is voltak arrafelé hiányzó jelzések, a fák alatt a levágott jelzés maradványokkal, vagyis viszonylag frissek (pár hetesek) lehettek. Szerintem nem a baltással találkoztál.

Előzmény: zoncsi (39605)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39607

No most jól elkezdtetek lebeszélni a gps-es megoldásról. Viszont az Rs800cx S3-mal is ugyanannyiba kerül, mint G5-tel. Nincs valami olcsóbb, de kulturált megoldás?

Előzmény: antinavi (39587)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39606

A sörért fürdést kihagytam a beszámolóból!! :-o Pedig mekkora élmény volt! :)

Előzmény: kipuazisten (39589)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39605

Szóval a jelzésgyilkos:

Valahol a Nyéki-hegy közepe táján visszafelé az egyik derékszögű jobbkanyar előtt  láttam, hogy újra hiányoznak a jelzések, holott most lettek újrafestve. Aztán ahogy a kanyarból kijöttem a fejlámpa fényében egyszercsak megláttam egy ülő, doháyzó alakot az út szélén, mellett a már máskor is látott műanyag táskák. Igyekeztem belenézni a szatyrokba, hogy látom-e a kilógó fejszenyelet, de nem láttam. Megállni meg nem akartam, mert mit mondok a figurának? Hogy csak ellenőrizném, van-e nála fejsze? Szóval maradt a kétely és a gyanú. ha nem Balboát futok, biztosan megállok 100 méter múlva és visszaosonok kilesni, mit csinál az erdő közepén a sötétben. A fickó egyébként olyan 35 év körüli, tüsire nyírt, de ritkás világosabb színű hajú, oyaln 180 magas ember volt, teljesen normális - intelligens - kinézéssel. Illedelmesen köszönt, mikor elfutottam mellette. Csak az a szatyor, meg a körülmények!

Mindenesetre jó lenne elcsípni akció közben, mielőtt újra legyalulja a fél erdőt. Ha nem tévedtem, és újra akcióba lendült, a S- környékén most el lehetne csípni. És akkor végre meg lehetne kérdezni tőle, hogy mi a gyík miatt csinálja ezt a vandál jelzés- és erdőirtást?

zoncsi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39604

Virágos-nyereg = Határ-nyereg.  

Hiába, még mindig nem vagyok otthon az útvonalak megjegyzésében. :)

zoncsi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39603

1. Balboa

 

Mivel a SZESZ mostanában sajna kiesős lett számomra (de nem adtam még fel! :) és a T50 miatt kellenek a szintes futások, tegnap estére próbáltam egy CSESZt szervezni a FB-on. Végül indulás előtt 10 perccel jelentkezett be lrp polgártárs, hogy találkozunk a Virágos-nyeregnél. Viszont én addigra felkészülve az egyedül futásra fejembe vettem, hogy futok egy Balboa-kört. Ki kell már próbálnom, milyen az. Napközben jól átrágtam magam az útvonalon, nem tűnt bonyolultnak, és segítségnek meg volt nálam mobil tuhus térképpel, gps-szel.

Fél 7-kor leléptem melóból, 7-kor pedig nekiindultam az útnak a Fenyőgyöngyétől. Mindent megfutósra terveztem, de behalás nélkül, azaz nem volt szabad elsavasodnom. Nem volt igazán időtervem, bár néztem, ki mennyi alatt futotta meg a tesztkört, és sejtettem, 2 óra alatt meg tudom csinálni, de most nem ez volt a cél. Olyan 2:15-re gondoltam, hogy meglesz.

Az aszfaltos úton és fel a gerincen még nem voltam bemelegedve, éreztem, hogy nehezülnek el a lábaim. Vissza is vettem a tempóból. A Virágos-nyeregnél ott volt Lajos (lrp), akinek gyorsan mondtam, mit vettem a fejembe, de nem ellenkezett, csatlakozott hozzám. Együtt mentünk Hűvösvölgy utánig. Kicsit visszafogtam magam, de ez csak jó volt, megadtam a testemnek az időt e felpörgésre. Hüvi után aztán mondta Lajos, hogy menjek, ez neki most túl erős.

Amikor a P-ra értem, már láttam, hogy jobb lesz az időm, mint 2:15, sőt befészkelte magát a fejembe a kérdés, 1 óra alatt meglesz-e a fele. Ekkor toltam egy fél gélt, rá az egyik patron ice teat (csak azt kaptam odafelé menet a kisboltban), és nekimentem a szerpentinnek. Végül láttam, hogy nem lesz meg, de így is 1:02:40-nél értem el a kilátó hátsó pontját - azaz a féltávot. Innen már megvolt a cél, megcsinálni 2 óra alatt. Erre volt esély, mert visszafelé 200 m-rel kevesebb a szintemelkedés. Viszont elkezdett szépen sötétedni, mert közben 8 óra lett. De még nem kellett a fejlámpa, láttam az utat a szürkület ellenére. A Szép Juhásznét 9 percen belül értem el, felfelé ugye 15 volt. Utána ráálltam a S--ra, de a fejlámpa már kellett. Jobbnak láttam kézben vinni, mert ha laposabban világítottam meg az utat, jobban látszottak a kis bukkanók, amiken szépeket lehetett volna hasalni. felfelé hasaltam is egyet. Jó kis meredekek voltak visszafelé is, felfelé nagykarlendítés, előredőlés, lefelé meg gravitáció, de igyekezve nem szétcsapni az ízületeimet. Hűvösvölgy körül betoltam a gél másik felét a másik patron ice teavel. Itt már rendesen sötét volt. Egyszer el is kavarodtam, és többször meg kellett állnom tájékozódni. A kis nyavalyás fekete rigók meg állandóan a frászt hozták rám, mert állandóan vaddisznókat vizionáltam a motoszkálásuk miatt. A S- most lett újrafestve, de már egy helyen megint le volt faragva. És lehet, hogy ismét belefutottam a jelzésgyilkosba, aki ott cigarettázott az erdő közepén a Virágos-nyereg előtt. Köszöntünk is egymásnak. (Erről másik poszt lesz.) Nem álltam meg ellenőrizni a pacákot, mert elkezdett szorítani az idő. Innen már rátapostam a gázpedálra. hamarosan V-nyereg, K-, és némi gps ellenőrzés után megtaláltam a jelzetlen földutat éles balkanyarral. Volt még vagy 4-5 percem. Felrobogtam a gerincre, majd lefelé már csak arra ügyeltem, hogy ne törjem össze magam a trappolás közben. Aztán kiértem az aszfaltra, és maradt kb 2 percem. Innen olyan 3:45 - 4 perc közötti tempóban száguldottam be a rajt-célba, 1:59:42-nél stoppolva az órát. Ippeg! :)
Maradt még valamennyi bennem, lesz ez még 1:55-ön belül. És a táv 2. felének pörgetése ellenére nem szakadtam össze a végére, még simán ment volna egy tizes - persze szordinóban. Most persze van némi izomlázam, meg a csípőizületeimet is érzem. De holnap megyünk a Bükkbe egy edzésre és már várom! Jó lesz újra nekimenni a hegyeknek!

zoncsi Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39602

Fel hát! :)

Köszi!

Előzmény: csanya. (39595)
olipapa Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39601

tavalyi mafate-nél ez az oldalsó, boka alatti rész bőrből volt, az ideieknél szivacsos és a többi modellnél is, tehát nem fog nyomni, én sem vágtam ki.

Előzmény: kimmelpeter (39593)
joesentme Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39600

" így ha lemerül, nem kell az egész edzést feladnod"  edzést ezért ne adj fel ...

Előzmény: Babosi Gyorgy (39584)
lpr Creative Commons License 2012.05.04 0 0 39599
Én megmondtam ugye, hogy ez 2 órán belüli tempó :)
Előzmény: zoncsi (39588)
antinavi Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39598

Bocs..6km/h..

 

Running Index is calculated during every exercise when heart rate and the stride sensor* signal is recorded, and when the following requirements apply:

  • speed should be 6km/h / 3,75 mi/h or faster and duration 12 minutes minimum.

  • heart rate should be above 40% HRmax.

Márpedig azért nem méri a futóindexet mert a tempót sem méri..00:00-t ir ki..

 

Nekem legalábbis...

 

Előzmény: csanya. (39596)
Lúdtalp Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39597

1,5 órán laktát alatt öttel!!? mégiscsak jogg lett! :)

 

na jó, azé'nem rossz (sőt)

Előzmény: allez zserzseli! (39592)
csanya. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39596

"5km/óra sebesség alatt nem pontosan mér sem sebességet,sem távot..úgyhogy pl.Ágasvári odavisszára nem kapsz helyes értéket"

 

Nem tom, nekem pontasan mért. Mindkétszer..-)

Előzmény: antinavi (39587)
csanya. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39595
Előzmény: zoncsi (39588)
csanya. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39594

Nekem CX van. Nem igazán használom, de jól mutat a sznobámban...

Hőmérsékletet mér ugyan ám a testhő bezavar, szóval semmit sem ér csak ha kiteszed a zsákodra vagy a bicaj kormányára. Tuti óra, megéri az árát.

Előzmény: zoncsi (39583)
kimmelpeter Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39593

Jól érzékelem szemre hogy az új HOKA modelleknél alacsonyabb az oldala boka alatt, ahol OLI kivagdosta az övét? Nekem is ott nyomja kicsit...

allez zserzseli! Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39592

hejj, de jó kis balboa!! gratu! ez a sorozatterhelés jót tesz neked..

 

hogy legyen még egy beszámoló a hétvégéről, íme a keddi BSI Elektromarketing Terepfélmaratonról egy.

 

Rég voltam BSI versenyen, így egy hirtelen felindulásból úgy döntöttem indulok. Persze meg is irigyeltem Lúdtalp Gerecsés laktátfutását, meg kicsit besokalltam már a hegyi joggolástól, gondoltam itt az ideje futni is egyet.

Épp hazaestünk a hétvégi Balatonozásból, család kirak, bőrönd felcihel, átöltözés és rohanok, már a kocsiban ülök megint. 2-kor rajt, '53-ra vagyok a nevezési sátorban. Flottul megy minden, amúgy nagy a tömeg, de a szervezés profi, hiába az inkumbens is jól szolgáltat, el kell ismerni.. (adót neki!!)

tűzöm a rajtszámot, a reptéren fullasztó a meleg, '58-kor mászok át a kordonon, még hiverrel pacsizunk és '59-kor rajt. huhh, a melegítés megvolt.

az első kilit mindig megrántja az eleje, meg persze itt sok a kampányfutó, 500 méter után zihál mindenki.. 1 kilinél ákibácsit veszem észre, őt vajon mi hozta ide, kivezényelte a munkahely május 1-én? meg is beszéljük milyen tökéletes felkészülés ez az UTMB-re, la Fouly előtt hálásak leszünk majd..a francia csókák bizonyosan irígykednek, hogy a houssard-ok a HHH alsóbb részein edződnek..

a pulzusom a vészzónában, de kicsit sem érdekel, a mai instrukció tömoren ennyi: "nyomhatod".

3x7 km-es köökr, körönként 150 szint, ismerős terepek.

a mamuszt ma otthon hagyom és a pályacipőmben indulok, szép zöld, meg, hát papír a talpa, ide pont jó lesz..

beérünk a szintútra, 2 kili, itt már fáradnak a mackós arcok, előzgetek. a pulzus durván magas, de érdekes módon egyáltalán nem érzem nehéznek, jól megyek, nincs vicsorgás, áll össze a mozgás..

ritkul a mezőny, hivert érem be, valamit keres a földön, de az is lehet, hogy csak erősen lefele gondolkozik.. na majd a prédin visszabüntet szokás szerint.. jön az egyetlen technikás lejtő (kb 30 méter), nincs rajtam a csótányroppantó, de a bátorságát elhoztam, zúzok lefele..

frissítő, korrekt, van víz bőven, meg szemét is lesz.. útbaigazítók tapsolnak, szurkolnak, szemben a tursitákkal.. néhány maradék buda maratonos montist kell szemből kerülgetni, ő nem megy arrébb, hiszen erősebb a lova..

reptér lefele, majd jön a domb. felfele tűz a 32 fokos meleg a tarkóra, ez nem esik jól elsőre, még próbálok rendesn futni.. másik oldal le, első kör 31:30 körül, türhető.

a több körös versenyek a fejben gyengéknek valók, tehát én élvezem, erőbeosztani itt az óvodás is tud, hátmég én... a második kört picit visszaveszem, hogy a harmadikra büntessek :), de érzésre nemigen lassulok..

a pulzus semmit sem esik, de érzésre olyan mintha ez lenne a bevásárlós normál freki.. érdekes feeling.. gondolom a meleg az oka..

második körben megfogok egy-két embert, itt már jogg van a dombra, de hiszen ez nekem nagyon megy, mást sem csinálok egész évben.. :) a harmadik körben  is előzök, itt már a rövidebb távosok miatt kezd néha túraversenyt ölteni a mezőny.. viszont nagyon szimpatikusan szurkol szinte minden tag, akit előzök.. ez mintha kezdene kihalni a mi kis közösségünkben..

végül a legvégét még megtolom lefele, összidő: 1:36:17., 10. hely.

mielőtt úgy feldagadna a mellényem, hogy rennit kelljen bevennem, megtudom, hogy józsa gabi 1:17-el nyerte.. hmmmm van még fejlődési pálya. viszont meglepően tapasztalom, hogy néhány erősebb nevet magam mögé utasítok, persze nyílván a T50re tartalékolnak..

kemény lendületes futás volt, jól szervezett verseny, én 21.8-at mértem és 440 szintet.

a többkörös pálya jó a kezdőknek, én a repteret kihagynám, talán be lehetne vinni a kékre, de a domb viszont jó húzás.

 

ja és a lényeg. átlag: laktát mínusz 5!

kipuazisten Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39591

Sörért! Mennyit számít egy betű elírás.... :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39590

Mi az a sörét-fürdés? :-)

Előzmény: kipuazisten (39589)
kipuazisten Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39589

Hali Z! Én intéztem a pincézést meg a sörért-fürdést is:)! Belelkesültem, beneveztem Börzsöny Trail-re! üdv, Dino

zoncsi Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39588
Mihelyst hazaértem, elolvasom a hozzászólásokat, előre is kösz!
De most azért írok egy gyorsat, mert most fejeztem be az első Balboámat. 1:59:42. Részletek majd otthonról. :-)
antinavi Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39587

helló!

 

RS 800-ról pár dolog..

 

5km/óra sebesség alatt nem pontosan mér sem sebességet,sem távot..úgyhogy pl.Ágasvári odavisszára nem kapsz helyes értéket.Viszont a szintet korrektül mutatja.

A magassággal fenntartásaim vannak, voltam már 1400-on is a Kékesen párás időben.

Úgyhogy az nem pontos,de nem is annyira érdekes.

 

De ami futásra kell azt mindent tud.Edzéstervezéstől kezdve az zónabeállitásokig minden,futás közben 3 soros kijelzőn te tudod beállitani egyenként mit mutasson..stb..szóval jól használható.

Sebességet és távot nem jól méri minden tartományban,az én tapasztalatom hogy olyan 5 perces tempónál mér jól,az alatt és felett kicsit csal.Tehát sikmaratonnál ha pl.tartósan 4:30-at tervezel akkor érdemes korrekciót beállitani (merthogy azt is lehet rajta) ,mert átverhet a kijelzett tempó..már jártam igy.

 

Én már vagy 4et vettem,magamnak és barátoknak is ...kivétel nélkül használatakat..eddig senkinek sem volt baja egyikkel sem.Amúgy meg ha mégis ez lenne a Polar szerviz a Soroksári úton van és nagyon korrekt.

 

Az S3 pad szuper, de a rögzitése nem egy jó megoldás..rá kell segiteni egy ragtapasszal..úgy már stabil.

 

Heti 2x futok+hétvégén hosszabbakat úgy összesen 8óra/hét átlagban..ezesetben az elemek élettartama kábé: óra 9 hónap.S3 és pulzusmérő kb. 1 év.

 

GPS-es verzióhoz nem tudok véleményt,de miután általában tudom merre járok nekem nem is lenne érdekes.

 

Érdemes az expressz.hu-n pl, vagy az ebay-en körbenézni.

 

 

Előzmény: zoncsi (39583)
allez zserzseli! Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39586

helló,

már nagyjából megválaszoltak a srácok mindent, gps kereken 20 órát bír, ezt TDS-es tapasztaltam (még az rcx5-el, annak is G5-je van), de a szintet az óra méri, és nagyon pontos, megbízható, azonnal nézhető... ahogy györgy írja, az tényleg jó, hogy ha a memória tele van akkor is viszi tovább az edzést, csak nem tárolja aztán.

a footpod, ahogy írtam korábban sztem über király , nem csak azért, mert pontos, persze kalibárlni kell nagyjából külön síkra és terepre (nagyon eccerű), hanem, mert real time mutatja a tempót ami sokkal jobb visszajelzés erőbeosztás stb miatt. legalábbis nekem..

garancia szerintem kicsit necces, mert, ahogy érzékeltem elég finnyásak rá az itthoni forgalmazók, ezért azt javaslom, hogy erre mindenképp kérdezz rá náluk (polar márkaszervíz, vagy zerge).

amúgy, ha gps-t használsz, utána letölted a protrainerrel és látod az útvonalat, csak nem tudod visszatölteni rá persze.

én őszintén szólva nem vennék gps-t éppen ezért (nem lehet tracket tölteni rá akkor meg minek..), totál elég a footpod, az mindent mér, azt meg úgy is tudod hol futsz éppen :)

mondjuk, ha csomagban benne van, akkor azért ki ne dobd (én nem használom..). _)

90 ropi nem rossz ár rs800cx-ért, mert van még hozzá bringás kütyü is..

Előzmény: zoncsi (39583)
Fat Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39585
Előzmény: zoncsi (39583)
Babosi Gyorgy Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39584

Nekem Polar RS800-asom van. A szintet nem a GPS méri, hanem az óra, barometrikusan. Ami nekem van, az RS800 sajnos nem tárolja a tracket, csak a sebességet és a távot. Ellenben 60 ropiból megúsztam, mert kifutó termék volt. Az RS800CX, tárolja a tracket és hőmérsékletet is mér. A footpod pontosabb, mert erdőben nem mindig látja rendesen a műholdakat a G3, utolsó vett jelek között interpolál, nem vészes. 4 órát biztosan bír. Előnye, hogy nem egy elem táplálja az egésze "edzésrögzítő rendszert", így ha lemerül, nem kell az egész edzést feladnod, mert minden egyebet rögzít. Mással nincs tapasztalatom, de ebben az is szép, hogy nem kell egy krumplit vinned a csuklódon, a G3 GPS pedig az övemen szokott lenni, onnan is simán átviszi az adatokat.

Előzmény: zoncsi (39583)
zoncsi Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39583

Zserzseli! (És Polar rs800-asok!)

 

Kezdek hajlani rá, hogy belevágok egy nagyobb befektetésbe. Még pár kérdés:

1. a footpod tényleg elég jól helyettesíti a gps-t? Gondolom szintet persze nem mér, de mondjuk szintes terepen is jól méri a távot, sebességet?

2. ha mégis G5 GPS-sel veszem, van annak valami hátránya? Amúgy mennyit bír időben a G5? (Nem mintha UTMB-re készülnék. :)

3. lehetőségem van USA-ból hozatnom, ha jól látom, 126.000 Ft helyett meg tudnám úszni 90.000-ből. Kockázatos ez esetleges garnciális problémák miatt?

Egyéb megjegyzés?

Előzmény: allez zserzseli! (39043)
cs70 Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39582

3. kösz :)

Előzmény: csanya. (39581)
csanya. Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39581

1. Nem.

2. Tudtommal nincs. Régi track, eddig nem volt panasz rá.

 

 

Előzmény: cs70 (39575)
Skeletron Creative Commons License 2012.05.03 0 0 39580

Kösz:). Én is azon gondolkozom, hogy ez így sok lenne, még korai lenne nekimenni a 40 fölötti távnak.

Hm... ráadásul alant barefootBushman említi hogy egy év alatt jött fel erre a szintre, én november végén kezdtem. Nehéz az embernek így magában kisakkoznia, hogy akkor most hol is áll, mivel nem nagyon van összehasonlítási alapja. Ezért lenne jó pl valamilyen szintű edzői felügyelet.

Tudom tudom nem kell itt túlgondolni a dolgot ki kell menni, ráhangolni a természet frekvenciájára azt hajrá :)

 

 

Előzmény: _tyúkanyó (39572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!