Keresés

Részletes keresés

Zalancelot Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14436

Ha már levéltrágyázás, hadd adjak tanácsot: Volldünger!!!

Nem drága (2kg 14-1500 ft), a szokásos permetezéssel kijuttathatod, mivel a szerek többségével keverehető és látványos az eredménye.

Régóta ismertem , de nem igen használtam az idei évig, amikor a szomszéd parcella tulajdonosa használni nem kezdte, és láttam a kontrollt.

Olyan egészséges sötétzöld lombozata van, amiben mutatóban sem találni sárguló levelet.

Az utóbbi permetezéssel már én is nyomattam és váron a hasonló eredményt.

Előzmény: BitManSnr (14413)
Zalancelot Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14435

Ilyen alternatív megoldásra magam is kíváncsi lennék, hiszen a mostanság jellemző megváltozott időjárás mellett gyakori vendég egy-egy jégverés.

Nekem tavaly junius 10. -e táján volt hasonló "élményben" részem, de egy gyors permetezés és a későbbi szerencsés időjárás egy igazán elfogadható termést eredményezett.

Előzmény: medveger (14433)
Cirfandlia Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14434

Jézusom.... 10 tonna 300 négyzetméterre 3 még műtrágya is? Az több mint 30 kg egy asztalnyi (m2) területre... mit termesztesz dzsungelt?  

Előzmény: BitManSnr (14413)
medveger Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14433

Milyen vegyszermentes lehetőségek vannak? Hallgatlak!

Előzmény: Oechsle (14430)
Falusi1 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14432

Ahogy mondod, illetve írod. Egyre több helyről hallom a hasonló tapasztalatokat.

Előzmény: Pohárnok49 (14425)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14431

Ha találsz valamit írd meg , én nem találtam . Egyébként a csalánt használom !

Előzmény: Oechsle (14430)
Oechsle Creative Commons License 2013.06.24 0 0 14430

Ideje lenne uj könyveket venni es a regi öregek mellett a mai szakembereket is meghallgatni. Vagy legalabb itt az interneten körülnezni, hogy vannak-e vegyszermentes lehetösegek.

Előzmény: medveger (14429)
medveger Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14429

A régi öregek (meg a szakirodalom) szerint jégverés után azonnal (vagy amint lehet) permetezni kell, mégpedig rézzel. Így menthető meg a maradék.

Előzmény: érdeklődő 49 (14428)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14428

Kérdezem a hozzáértőket : A tegnap esti jégverés sok fürtben kárt tett . Megrebedtek a szemek , mivel kellene permetezni hogy a fürt még egészséges szemeit ne támadja meg a betegség ??

gaszkonyi Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14427

Köszönöm a válszt .

Ez a tünet lehet más növényeken? Mert találtam dísznövényen is hasonlót ..

Na mindegy megpróbálom beszerezni a vegyszert . Köszi szépen mégegyszer..

Előzmény: Pohárnok49 (14424)
Flanell Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14426

Nem a certifikációs címke a fajtaazonosság biztosítéka, a címkét bármire rá lehet tenni.

Ha nem volt rajta, az feltehetőleg csak azért nem, mert ennek a címkének adóvonzata van, és a termelő valószínűleg egyáltalán nem vagy csak az oltványai egy része után fizet adót, a többire ezért filctollas címkét rak.

Előzmény: juhosttt (14421)
Pohárnok49 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14425

Hasonló a tapasztalatom az én szőlőmben is.Rengeteg a fürt de nagyon rossz a kötödés amit a június eleji esős időjárásnak tulajdonítok.Erős a hajtásnövekedés, rengeteg a zöldmunka.

Előzmény: Flanell (14417)
Pohárnok49 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 14424

A napokban nekem is hasonló tünetek voltak a Hamburgi muskotály tőkémen.A beteg leveleket leszedtem és rézoxidkloriddal permeteztem a tőkét.Szerintem szőlőorbánc a tiéd is.

Előzmény: gaszkonyi (14422)
Falusi1 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 14423

Azért is köszönöm a válaszodat, mert én már arra gyanakodtam, hogy a permetezés okozhatta a gyenge kötődést.

Előzmény: Flanell (14417)
gaszkonyi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 14422

Üdvözöllek titeket..

 

Azt kérdezem tőletek,hogy a szöllőgyerekeimnek mi lehet6 a baja ?

 

A levélszélek megfeketetdnek és elporladnak..

Lehet hogy megégettem permetszerrel?

Az a bajom ,hogy frissen hajtott levélkéken is tapasztalom.

Ha megégettem elkíséri ebben a szezonban??

Néhány tőke lesz majd de nekem fontosak..

Köszi ha kapok választ .

juhosttt Creative Commons License 2013.06.22 0 0 14421

Köszönöm a válaszokat, már csak a beszerzést kell megoldani. Eddigi netes oltvány boltokban nem találtam ilyen fajtákat. Ha valaki tudna esetleg megbízható oltvány boltot megírhatná.

 

Én tavaly vettem fákat, és bokrokat egy netes oldalon. Mikor megérkeztek a fák/bokrok, a cimkéiken filctollal volt ráfirkálva a fajta neve. Egyetlen egy barakcfa volt, amelyik hiteles cimkével volt ellátva. Azon rajta volt a fajta neve, származása, az alany típusa, stb. Ezt a fát ráadásul ők is úgy hozatták másik fa iskolából.

Vettem továbbá 2 érdi bő termő meggyett. Az egyik kivirágzott, egy szemet hagytam rajta mutatóba. Még most is zöld, nem érik befele... Jövőre hagyok 4-5 szemet ha akkor sem érik be, megmarom magamat...

Hozattam továbbá köszmétéket is, ott meg az egyik szerintem oltványhibás, mert a forradásnál van benne egy görbület.

Vettem ezen kívül 2 körtefát is, az egyik suháng, a másik csemete fa (remélem jól írtam). A suháng clapp kedveltje, a csemete pedig vilmos körte. A vilmos virágzott, de nem hagytam meg teremni. Nőni viszont semmit sem akart, ezért drasztikusan vissza metszettem, mivel csak az ágak végén volt 2-3 levél. A clapp meg csak szárad elfele, hiába locsolom őket... Hát így jártam egy bizonyos fa iskolában vett fákkal....

Sanci07 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 14420

Cabernet franc.Edzett fajta. Talaj- és tápanyagigénye mérsékelt. A szárazságra különösebben nem érzékeny és a fekvéssel szemben sem támaszt különleges igényeket. Homokon is jól tenyészik. Fagytűrő képessége és rothadás-ellenállósága szembetűnő. Fürtjei sokáig a tőkén tarthatók.Október elején szüretelhető, általában magas cukortartalommal.Bora bársonyos, testes, kiváló minőségű.

Előzmény: juhosttt (14416)
vlacko Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14419

Kékmedoc nagyon jó bort ad, pld.

Előzmény: juhosttt (14416)
Flanell Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14418

És még énrám szoktak furcsálkodva nézni, mikor azt állítom, hogy m2-enként nyugodtan mehet 20 kg istállótágya.   :)

Előzmény: BitManSnr (14413)
Flanell Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14417

Nálam is gyenge volt a kötődés a legtöbb fajtánál, ritkák a fürtök. Még jó, hogy olyan sok van belőlük. Idén soha nem látott mennyiségű fürt lett. Pl. a Szőlőskertek királynőjénél az első 3-4 rügyből máskor ritkán van fürt, most alig 1-2  fürttelen hajtás van az összes tőkén együttvéve. Aminek máskor az első hajtásain is van fürt, azokon most darabonként 2-3 van, sőt gyakran még az alvó rügyekből letteken is fürt van.

 

Egyébként idén az esős idő miatt eszméletlen dzsumbuj lett az összes szőlő, már most annyi zöldtömeg keletkezett, mint egy átlagos évben egész évben. A fürtzónákban folyamatosan távolítom el a hónaljhajtásokat (már, amennyire van rá időm), ne legyen tele az egész fiatal, érzékeny, sokat párologtató levelekkel.

Előzmény: Falusi1 (14411)
juhosttt Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14416

Sziasztok! Mivel még előtte vagyok a szőlő áttelepítésének, így először csak pár tanácsot kérnék.

Mely kék szőlő fajtákat javasolnátok bor készítésre? Pár dolog aminek meg kellene hogy feleljen:

A belőle készült bor félédes, édes, de minimum félszáraz legyen.

Rose bort szeretnék készíteni. A festő szőlőt nem feltétlen telepítenék, maximum ha magas a cukorfoka.

Természetesen csak a szűk család részére szeretnék, semmi tömegelőállítás, így nem tömegbort adó fajtákra gondolok.

Alföldi homok talaj van, van 2 tőke késői szőlőm, az is beérik minden gond nélkül.

 

Ezen kívül hogyan lehet egy adott fajtából kihozni a legnagyobb cukorfokot? Nem úgy értem, hogy 2 hetente szórjam káliszuperrel, hanem egyéb apró praktikákra vagyok kíváncsi? Persze gondolom kell hozzá a jó földrajzi adottság is. De ezen kívül magában a termesztésben hogyan lehet elősegíteni? Az sem baj, ha kicsit levan terhelve a tőke, mivel 1 évben szeretnék jó minőségű szőlőt, aztán 1-2 évig a tőkét pihentetni.

A jelenlegi tőkék szerintem elég jól elvannak látva, hiába hagytam 2 szálvesszőt és rajta bőségesen fürtöt, még így is már 3. évben előjön a másod termés, ami tavalyi tapasztalat alapján nem érik be, így max a kacsa eszi meg... (Mondjuk tavaly is annyi szőlő volt kicsi tőkén, hogy a kacsának hordtam vider számra...)

Falusi1 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14415

Kordonos művelésről és különböző fajtáról van szó. A legtöbb tőkén a hajtások már túl vannak a 2 méteres hosszon, jónéhány hónaljhajtás is 1m körül van és kilóg a kordonból. Az ugrásszerű növekedés a meleg beköszöntével indult el. Előtte errefelé szinte minden nap esett az eső és alig volt 20 C felett a csúcshőmérséklet, most meg bőven 30C felett.

A leírtak elsősorban Kadarka és Bíborkadarkára jellemzőek, de van fehér fajta is amire érvényes.

Előzmény: RAMBO (14412)
gempuci Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14414

3 kilo elajulok az jo nagy nagyon szertem a szollot enni fokepp elek halok erte az italiat meg nagyon sok sikert majd meg irj lassuk mire jutottal

Előzmény: BitManSnr (14413)
BitManSnr Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14413

Köszönöm mindenkinek az ötleteket, tanácsokat!

Mindig van mit tanulnom.

 

Beöntözéses trágyázáson túl vagyok 3 hete.

A vashiány nem az alsó leveleken kezdődik, úgy tudom ... az írásos anyagokból.

 

Levéltrágyázás lesz a következő lépésem.

 

"Ganézás": 2-3 évente 100 q marha, vagy gombatrágya egy 80 nöl-es területre, gondolom elegendő, némi műtrágyával segítve.

Levélzet minden évben visszaforgatva aprítás után.

 

A terület sajnos homokos, helyenként agyagos részekkel tarkítva.

Vannak egyes helyek, ahonnan a 2. vagy 3. tőke nem hajt ki tavasszal.

 

És a sikerekről is: A legnagyobb fürt (ízesen, zamatosan) egy Itália, a maga 3,15 kg-jával.

 

Köszönet még egyszer!

 

Előzmény: gempuci (14403)
RAMBO Creative Commons License 2013.06.21 0 0 14412

Azt naptárilag június végén szokták, de nálam messze nincs olyan állapotban a hajtás, hogy tetejezni kéne. Ha a fölső befűző szálot is túlnyúlik (karós művelésnél: hosszabb, mint a 150- centis karó + 10-15 cm, akkor kell elvágni a tetejét. Egyébként rengeteg lesz a hónaljhajtás.

Előzmény: Falusi1 (14411)
Falusi1 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 14411

Kíváncsi lennék a kötődési tapasztalataitokra, most, hogy a virágzás lezajlott. Nekem úgy tűnik nem lesz szükség fürtritkításra és a fürtzáródás is elmarad, mert egyszerűen nincs annyi szem a fürtökön. Pozitív közelítéssel az benne a jó, hogy kisebb lesz a fürtrothadás veszélye.

A meleg elmúltával ugye el lehet már végezni a tetejezést és a hónaljhajtások csonkítását?

szabosti Creative Commons License 2013.06.19 0 0 14410

privátban az elérhetőségét és helyileg hol található írja meg legyen szíves,köszönőm

Előzmény: Törölt nick (14406)
szabosti Creative Commons License 2013.06.19 0 0 14409

 

Kedves Gergely!

 

Kadarka fajtából van ezerféle-fajta.

Valamikor réges-rég valami nyavalya megtizedelte a Kadarka ültetvényeket és az utáni klónok már nem az az igazi Kadarka ami régen volt

Előzmény: gergerg (14407)
régimaszek Creative Commons License 2013.06.19 0 0 14408

Biztos van más ,vagy lett volna más lehetőség is,de ami megtörtént ebben az országban,45-től 89-ig nem kellene annyira mellébeszélni, az hogy igenis az akkori nép többségi célját vitte előre ha kicsiben is cél volt! Most 24-év után,mi a siker kilátástalanság az emberekben,munkáról való LENEVELÉS, átvágom,becsapom, megvezetem,lenyúlom.Én a magyarságát nembántottam, csak azért írtam az észrevétem,mert mintha az úr átrepülte volna ezt az időt.Bocs elnézést mindenkitől tudom hogy ez egy szőlészeti fórum ,sok sikert minden fórumozónak .

Előzmény: dezso (14390)
gergerg Creative Commons License 2013.06.19 0 0 14407

Most jófajta, vagy Kadarka? :-))

Előzmény: szabosti (14405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!