Keresés

Részletes keresés

Hunreal Creative Commons License 2013.02.26 0 0 42464

"Teljesen értetlenül állok. Ha keresztülrobogtok Erdélyen, akkor utána elmondhatjátok, hogy "már jártunk Erdélyben?""

Természetesen nem. Erdélybe egy külön kis utazást tervezünk, de majd csak a későbbiekben. Azonban kiváncsiak vagyunk a tájra (bár azt is csak autóból nézve, de inkább ez, mint az egyhangú autópálya) és a jövőbeli utazás miatt az útviszonyokra, környékre, lehetőségekre.

"A Nagyvárad - Kolozsvár út mindenképp kerülendő. (200 km 4-6 óra alatt.)"

Ha vannak még eseteleg Neked vagy bárkinek ilyen vagy ehhez hasonló tanácsai, tippei, azt nagyon szívesen fogadom.

Apropó! Ez ma pattant ki a fejemből, de ha hülyeség, akkor ne tépjétek le a fejem. :) Lehet a naposparton közvetlen a tenger mellett este sütögetni? (A szállodánk nem a tenger mellett van)

Köszi!

 

Előzmény: stevie-13 (42460)
Afrikaans8 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 42463

Sziasztok!

 

Burgaszból vagy Szozopolból nem lehet más módon Isztambulba eljutni? Pár éve jártam az említett két bolgár városban, s mindenfelé láttam az isztambuli utakat hirdetve, de azokat turistabuszokra szervezték. Vonat Burgaszból?

 

Köszi előre is a válaszokat.

Előzmény: dodefan (23756)
őrel Creative Commons License 2013.02.26 0 0 42462

csubricával álmodni mit jelent ? jót vagy rosszat?

Előzmény: utazo idegen (42454)
gy_cs Creative Commons License 2013.02.26 0 0 42461

Nézd meg a 29200-s hsz-t.

Előzmény: matiiiz (42456)
stevie-13 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 42460

Szerbiai út nem érdekel, csak és kizárólag Erdényen át (a csapatból jó páran nem voltunk még ott). 1 napos pihenő nem lesz az út között, tehát pisi-tank-cigi szüneteket leszámítva egyhúzamba nyomjuk le.

 

 

Teljesen értetlenül állok. Ha keresztülrobogtok Erdélyen, akkor utána elmondhatjátok, hogy "már jártunk Erdélyben?"

 

Látnivaló szempontjából az utolsó út tűnik a legérdekesebbnek, de az aligha járható meg 30-35 óránál kevesebből. (Pláne ha elkanyarodtok Székelyudvarhely vagy Csíkszereda felé, aminek még értelme is lenne.) 

 

A legjobb, legegyszerűbb út az első változat (18-20 óra), de az meg éppenséggel elkerüli Erdélyt.

 

A Nagyvárad - Kolozsvár út mindenképp kerülendő. (200 km 4-6 óra alatt.)

Előzmény: Hunreal (42458)
Utazó75 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 42459

Szia!

Köszönöm szépen válaszodat!

Ez tökéletes lesz! Eszerint ez a Pláza épp útba esik? Könnyen meg fogjuk találni?

Előzmény: musztika (42455)
Hunreal Creative Commons License 2013.02.26 0 0 42458

Sziasztok!

 

Autósok figyelem, sőt leginkább a Románián át közlekedők!Szeretnék segítséget kérni, hogy melyik útvonalat ajánlanátok, ugyanis ez lesz az első komolyabb külföldi autós utazásunk. Tapasztalat tehát ebből a szempontból nulla. :)

 

A gyülekező a pest megyei Szentmártonkátán lenne és a napospart lenne a cél. Szerbiai út nem érdekel, csak és kizárólag Erdényen át (a csapatból jó páran nem voltunk még ott). 1 napos pihenő nem lesz az út között, tehát pisi-tank-cigi szüneteket leszámítva egyhúzamba nyomjuk le. Lehet hülyeség, lehet nem, de MO-ra nem veszünk autópálya matricát. 

 

Adott két út, amit kinéztünk, de nem tudjuk, hogy arra milyenek az utak, forgalom, kamionok, várakozás, valamint a táj. A tapasztalt autósókat ezért arra kérem, hogy segítsenek a döntésben:

 

(Ennél a térképen, Bukarestnél a körgyűrűig mennénk)

http://goo.gl/maps/guuQ3

 

vagy

 

http://goo.gl/maps/UYi2j

 

Joker:

 

Elsőnek is 

Debrecen47-es út – Berettyóújfalu/Nagyvárad (Oradea) felé

- Berettyóújfalu - 42-es / E60-as út - Ártánd felé, majd románián keresztül ezen az útvonalon: http://goo.gl/maps/X2VBi

és végül Bulgáriába: http://goo.gl/maps/tx49i

 

Ha van ezeknél jobb lehetőség, akkor ne habozzatok megosztani velem. :)

 

Köszi!

ltcrr Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42457

ha jól tudom közvetlen járat nincs, be kell menni várnába valamilyen buszpályaudvarra és onnan megy ki busz. de az se megy be aranyhomokra, hanem a szélén megy el. csomaggal nyáron szerintem a légkondis taxi az ideális a hotel előtt tesz ki.

Előzmény: matiiiz (42456)
matiiiz Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42456

Szia!

 

Köszi, és busszal nem lehet bejutni Aranyhomokra?

Előzmény: ltcrr (42445)
musztika Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42455

Szia!

 

Stílszerűen Burgas-Plaza van Burgaszban. Odafelé úton mentünk el előtte, hazafelé mi is megálltunk. Van benne egy Carrefour hipermarket, olyan, mint nálunk mondjuk az Auchan, stb. Egy nagy bevásárlókocsit fullig pakoltunk mindenfélével 10.000.-Ft-ért. Ezen kívül szokásos üzletek, McDonald's, stb.............. ingyen kinti parkoló, hibátlan pihenőnek, tiszta, kultúrált, egyet kajálni, pisilni........................

Előzmény: Utazó75 (42432)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42454

Látod mert nem álmodsz ilyenekkel!!!!ha nem mondod akkor h.... halok meg mert nem tudom ,hogy te mit gondolsz de én nagy ívben teszek a álmaidnak az tuti!!

Előzmény: őrel (42453)
őrel Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42453

mik vannak...  álmomban sem gondoltam volna...

Előzmény: utazo idegen (42450)
ltcrr Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42452

szia

 

buszos útnál én vinnék hálózsákot, vagy pokrócot és kispárnát aztán éjszaka befeküdnék középre a "földre" és nem az ülésben nyomorognék, hanem kinyújtózva nagyot aludnék

Előzmény: cintiababa (42451)
cintiababa Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42451

Szia kedves bellevue0822!

 

Nagyon sok hála és köszönet az írottakért! 

A sporttáskát a saját ülésed alá, vagy az előtted ülő ülése alá teszed? Ha a Robinsonnal utazunk akkor a buszon csak mi magyarok vagyunk? vagy vannak külföldiek is? 

Bocsánat, de nagyon tudatlan vagyok ezen a téren és ezért kérdezek ennyit, ha hazajövünk akkor majd részletesen mindent leírok, de az még kicsit messze van. Továbbra is érdekel a Hotel Strandja (már lefoglaltam) mint ételek és szoba tisztaság, mennyire biztonságos, nagy-e a nyüzsi éjszaka (szeretek aludni) nem éjszakázni mennénk. 

 

További szép estét!

Előzmény: bellevue0822 (42435)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42450

Szia ! De mondom!!!

Előzmény: őrel (42446)
Jucó72 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42449

Köszönöm szépen! 

Előzmény: Törölt nick (42448)
Jucó72 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42447

Köszönöm Utazó idegen! Nem rudod véletlenül, kb. milyen gyakran jár ez a busz, és mennyi az ára fejenként? Ha jól értem, a reptéren vannak ezek a buszok, és közvetlen Szozopolba mennek? Az nagyon jó lenne!!! :)

Előzmény: utazo idegen (42444)
őrel Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42446

nem mondod...

 

 

Előzmény: utazo idegen (42441)
ltcrr Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42445

szia

 

a várnai reptérnél is úgy vannak hiéna taxisok mint itthon. van egy koma, beszél angolul ő egyedül alkuképes. az ár az ~ 20-25 euró. a koma olyan 40 év körüli, 170-175 magas, barna bőrű, "fürtöcske" vállig érő hajú, kicsit pocakos. mondd hogy korábbi magyar utas ajánlotta.

Előzmény: matiiiz (42438)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42444

  Igy van ráírva!!!!

Előzmény: Jucó72 (42437)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42443

Szia! Ha balesetbiztosításod van és esteleg gyógyszer kell akkor a biztosító kifizeti az árát de kérj ott számlát .Jártam már én is úgy itthon meg kifizette a biztosító

Előzmény: bellevue0822 (42422)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42442

A magyar neve borsika fű

Előzmény: egy rozsoma (42433)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42441

A borsika fű amely bulgár neve (csubrica) termesztenek mindenhol. Én is termesztek a kertben mert ételekhez nagyon finom kihozza a étel ízét csak nagyon keveset kell belőle használni belőle mert amugy nagyon erős fűszer.

Előzmény: őrel (42434)
utazo idegen Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42440

Szia ! A legjobb közlekedés  Busszal de a busz oldalán rá van irva kb 20 cm betükkel ,hogy Szozopol busz az pont a végállomásnál tesz le . Vissza fele Burgaszba Burgas busz van a busz oldalára irva az pont a reptérig megy.

Előzmény: Jucó72 (42437)
egy rozsoma Creative Commons License 2013.02.25 0 0 42439

Nem vagyok  a kérdésben szakember, de sejtésem és én így tenném:

- repülőtérről normál városi busszal be Burgászba a burgászi déli buszpályaudvarra,

- a burgászi déli buszpályaudvarról indulnak a helyközi buszok dél felé, tehát Szozópol felé is.

 

De biztosan van egyszerűbb megoldás is.

Előzmény: Jucó72 (42437)
matiiiz Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42438

Sziasztok!

 

Aranyhomok érdekelne...

Volt valaki Odessos Park Hotel ****, vagy a Primasol Sunlight Sunrise ****-ban.

Értékelést megnéztem már, személyes tapasztalat érdekelne...

Szabad strand rész van itt is?

Illetve Várnából mivel jutunk ide?

 

Köszönöm

Jucó72 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42437

Tud nekem abban valaki segíteni, hogy Burgasz repülőteréről hogyan tudok eljutni tömegközlekedéssel Sozopolba? Esetleg árakat is tudna valaki írni? Köszönöm. 

egy rozsoma Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42436

Mindegy hol tenyésztik, a lényeg, hogy szelíd legy. Nincs rosszabb annál, amikor egy-egy bevadult borsika a pihenni vágyó magyar turistára ugrik és megharapja őt... 

 

:-)

Előzmény: őrel (42434)
bellevue0822 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42435

Szia Cintiababa!

Igen a gyümölcsből az az jó ami nem nyomódik össze, meg természetesen amit szerettek. De például, csinálhatsz olyan megoldáshoz, hogy összevágsz többféle gyümölcsöt, és jól záródó dobozkába rakod adagokban, készítesz hozzá müa. kanalat.  A lényeg, hogy minden összekészítve legyen , előveszed é s eszed. 

 

Én úgy találtam jónak  (több úton leszűrt tapasztalat alapján)  az üdítő szállítását, hogy ½  literes üvegekbe töltöttem át.  A 2 l  üvegből  a mozgó buszon elég  nehéznek találtam az ivást.  Meg amikor már csak 1 dl lötyög az alján akkor is azt a nagy üveget  kell pakolászni. 

 

Arra gondolj, hogy  a buszba korlátozott  csomagot tudsz fölvinni.  A lábadnál elfér egy táska, de az kényelmetlen, a kalaptartóban meg kevés a hely.  Én oda mindig a ruhafélét raktam, mert az nem kell sűrűn.  Volt egy nem  menő,  viszont roppant használható sporttáskánk, az pont befért az ülés alá. Nem kellet nyomorgatni, nem nyomódott benne össze semmi.  A 2 oldalán meg zsebek voltak.  Abba az összes kaja belefért, az újságok, könyvek,  és játékok a gyereknek.

 

A papucs és szandál valóban jó, de zokni legyen kéznél. 

 

Sajnos a légkondi  nem biztos, hogy úgy fog működni, ahogy nektek jó,  hiszen vagy 30-35 ember lesz veletek.   Nem lehet mindenki kedvére tenni.

 

Mi az első úton nem vittünk takarót. és bizony fáztunk.   Alig aludtam valamit, mert mindig felébredtem arra, hogy hideg van.  Nagyon vártuk a reggelt, hogy egy kis napsütés érjen.

A többi útra beszereztem kicsi úti plédeket, de nem kellett használni,  jobban fűtöttek estére.   Az óta is foglalják a helyet a szekrényben.   Ma már ezek a polár  pulóverek nagyon jó melegek, de természetesen, Te döntöd el.  Ha  most utaznék, inkább egy széles sálat (stólát) vinnék.  Meg  azt a nagy törölközőt használnám takarónak amit a strandon is használok.

 

Egyébként a gyerek fogja legkevésbé „ megszenvedni” az utat.   A fiam mindig kényelmesen aludt az ölembe hajtott fejjel,  az ülésében. Estére kilehet húzni az üléseket  kb 10 cm-rel.  Neki mindig vittünk könyveket, vagy Ő olvasott, vagy én meséltem.  Nem tudom már pontosan hogy hívták azokat a játékokat, amivel nagyon szeretett játszani  (minden gyerek)  talán tetrisz.

 

A párna valóban igen hasznos és szükséges kellék.  Mi viszont nem vettük azt a nyakpárnát, mert én úgy láttam, hogy akinek van egy idő után az is leveszi magáról, mert nyomja  anyakát, és próbálja   „normál”  párnaként használni.  Varrtam 3 darab kb.   20x30cm párnácskát, azt használtuk,.

 

Meg  arra is gondolj, hogy ha most elkezdesz beszerezni holmikat, az több ezer forint pluszban, és lehet, hogy többet nem utaztok így.

 

Inkább vegyetek a gyereknek   búvárszemüveget,  pipát, és egy békatalpat.   Nem kell  drága profi cucc,  olcsó   Tesco-s is jó, de nagyon fog örülni amikor,  látja a halakat,  meg a homokban a rákokat, és azt a boldogságot amit ezek a felfedezések okoznak Neki, éljétek át Ti is.

 

Mondjuk ezeket kint is megtudjátok venni, ha már látjátok hogy viszonyul a tengerhez.  Az is lehet, hogy nem szívesen megy majd bele, bár  nem ez a jellemző a gyerekekre.

 

Üdv.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: cintiababa (42426)
őrel Creative Commons License 2013.02.24 0 0 42434

itthon lengyelországban tenyésztett borsikafűt árulnak

 

Előzmény: egy rozsoma (42433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!