Keresés

Részletes keresés

Zultai Creative Commons License 2004.06.21 0 0 601
Sziasztok
Nem nagyon ideillő, de talán... Valahol a Wolfgangsee környékén van egy fafaragó mester (műhely).
Esetleg valaki?
Kösz, ha.........
makemusic Creative Commons License 2004.06.21 0 0 600
Gyalogtúra a gleccserhez: a gyerekek a lefelé úton még viháncoltak. Fölfelé indult a hiszti, de nem akartak ott aludni, tehát inkább jöttek. A felvonó csak félútig jár (az építés idején odáig érhetett a jég). Kicsit drágállottam (fölfelé 4 eur/fő), inkább felvonszoltuk magunkat valahogy, és a spórolt pénzt lihegve elvásároltuk a helyi souvenir boltban. Azóta is érzem a vádlimat, de a kölkök jobb kondiban vannak.
(Láttam egy apukát pici gyerekkel a nyakában, a másikat kézzel vontatta felfelé - iszonyat!)
A gleccser most is saras, köves. Kicsit pucolni kell, mire kilátszik a jég. Amúgy nagyon tetszett mindenkinek, a mamát meg is hógolyóztuk!
Skanzenban sajnos nem voltunk, azt a gyerekek kimondottan büntetésnek veszik, annyit láttunk már. Most pedig minden bizi kitűnő, nem szívattam őket - elég volt nekik a sok templom is. :-)

A Jungfernsprung vízesés környékét mostanában újították fel, előtte új parkoló, kilátó emelvény és fahíd, képes táblák és magyarázatok, patyolat budi. A felmenő út is újra építve, a vízesés alatt kis híd keresztbe, amin tök jól lehet zuhanyozni! Azt bezzeg élvezték, pedig a lépcsőmászás a gleccser után kimondottan szenvedés volt (mármint nekem).
A Savica vízesés is szépen csobog, de a többtucatnyi osztrák mellett nem adott sok újat – Karintiából csak ezért nem érdemes átmenni. Nem lehet aláállni, túl közel sem, és persze ott is sok a lépcső! A felfelé út magasan a zubogó patak felett halad, nem túl jó a rálátás, és legfőbb bánatunkra: nem lehetett kavicsot gyűjteni. A környék viszont szép, sehol nem látott sziklás-köves erdővel.

Képek készültek minden sarkon, tele van a táskám a negatívokkal, délután adom le valahol.
(Van olyan hely, ahol egyből CD-re is teszik?)
Kiegészítés a programleíráshoz:
A Garnitzenklamm zárva van, mert az első hidat elvitte a tavaszi áradat. Az acéltartó szépen össze van hajtogatva kicsit lejjebb (azért a víz az úr), csak az első 2-300 m járható. A képeslapokat utólag nézegetve nem is annyira bántuk, nem feltétlenül rakoncátlan nebulóknak való. Viszont több kiló gyönyörű kavicsot gyűjtöttünk!

Előzmény: Zsefe (597)
Zsefe Creative Commons License 2004.06.21 0 0 599
Ami lemeradt
jo kis ut gyalog le és fel a gleccserhez,....
Előzmény: Zsefe (597)
vicorex Creative Commons License 2004.06.21 0 0 598
Savica-ról én is tudok írni, mert nemrég jártam ott :)
Igazából Szlovéniába már majdnem 8 éve minden évben visszamegyünk...
Szóval...
A vízesés ha jól tudom 57 méter magas, de lehet, hogy rosszul emlékszem, a parkolóból egy kb 20 perces séta vezet felfelé, az út végén egy kis fa épület van, ahonnan meg lehet a vízesést tekinteni.
Tavaly állítólag leégett, ezért újra lett építve, sajnos most már rácsos kapu is van, pedig régebben le lehetett sétálni egészen a vízesés tövéhez... (gondolom volt néhány baleset és azért zárták le)
egyébként maga a vizesés a Bohinj tó egyik végénél található
Előzmény: Zsefe (597)
Zsefe Creative Commons License 2004.06.21 0 0 597
Tényleg sok helyen voltatok.

Jo kis ut. foleg kocaturistaknak , tavaly mi is megtettuk. Mit szoltak a gyerekek a le fol uthoz meg a gleccserhez?
Milyen volt most a gleccser ahol leertetek?
Tavaly koves, saras volt.

Maria Saal-ban bementetek a skanzenba?

Képeket csináltál?

Reszleteket irnal a Jungfernsprung vízesésröl meg a Savica vízesésről?

Zsefe

Előzmény: makemusic (596)
makemusic Creative Commons License 2004.06.21 0 0 596
Mi a múlt héten ezt utaztuk végig 3 kölökkel (7,9,11 éves lányok).
Elég sűrű volt, néha hisztiztek, de tisztességgel végigcsinálták (jutalom fejében).
Szállás a Faaker See mellett (Drobollach).

1. Hermagor: Egger Alm, Garnitzenklamm, Weissensee, Millstatt: apátság, Gmünd, Maltal Hochalmstrasse
2. Grossglockner Hochalpenstrasse (gyalog le és fel a gleccserhez), Heiligenblut, Jungfernsprung vízesés, Flattach: Raggaslucht szurdok (Mölltal)
3. Bled, Bohinj tó, Savica vízesés, Tarvisio (mert hölgyekkel shoppingolni is kell)
4. Maria Saal, Burg Hochosterwitz, Friesach, Gurk: dóm
5. Rosegg vadaspark, Faaker See strand, Baumgartner höhe, Finkenstein
6. hazafelé útközben Güssing (Németújvár) strand

Több helyre zárás után érkeztünk, de azért be lehetett menni ingyen (pl. Maltal Hochalmstrasse, Raggaslucht). Most azért mentünk távolabbi úticélokhoz, mert a közeli helyeket már 3 éve bejártuk.
Karintia gyönyörű!!!

Előzmény: nLACi (594)
Zsefe Creative Commons License 2004.06.17 0 0 595
Sajnos nem mindenhol lehet megvenni a kartyat
vagy ha van nem lehet kartyaval fizetni csak kp.

Turista irodakban erdemes keresni de sok etteremben is aruljak (esetleg nem akarnak kartyat elfogadni csak kp-t)

En ketszer jartam vegig kocsival( nem kiszalva es megismerve) az Enns völgyét, nekem nem tetszett annyira mint ahogy az útikönyvek áradoznak ).

A Rauris völgye azonban szerintem csodálatos napokat (heteket) tudnék ott eltölteni.
Ha a gyerekek szeretnek gyalogolni turazni akkor szerintem nem suru a terved.

Szerintem
A Lammerklamm kb 2 ora.
Gollinger Wasserfalle kb 1-1.5 ora
A Salzachöfen kb 1-1.5 ora
Hellbrunn Zoo+vizijáték 1 nap
Burg Hohenwerfen min fél nap( madár roptetes)
Liechtensteiklamm kb 2 ora
Kitzlochklamm kb 2-3 ora
Rauris aranymosás (csak a gyerekek miatt nem nagy szam inkabb )
Az aranymosastol menjetek tovabb a Mautstraße Kolm-Saigurn uton a parkoloig akar csak egy rovid seta erejeig (vagy csak busszal tovabb lehet menni mi sajnos csak setaltunk a parkolotol) es vissza fele lehet mosni az aranyat
(pihenni).
A Rauris felvono kihagyhato.
Weisssee felvonó csodas helyre ropit, a kabinos utan ulovel tovabb lehet menni( tavaly nyáron vegig szokatlan meleg volt, de ezen amagassagon mar huvos volt az ido).
A Glossglockner Hochalpenstrasse kezdetenel van egy vadaspark.
Glossglockner Hochalpenstrasse + vadaspark 1 nap.
Oldtimer múzeum Kaprun el lehet nezelodni aki szereti a regi autokat es motorokat kb 1-1.5 ora.
Krimmler Wasserfalle ha vegig fol akartok menni akkor min. fel nap.

Zsefe

Előzmény: nLACi (594)
nLACi Creative Commons License 2004.06.17 0 0 594
sziasztok:
Július elején megyünk 2 hétre Ausztriába.
szállás kempingek, úticél Salzburgerland, illetve odafele útbaejtjük Észak Stájerföldön a Gesause nevű tájegységet, Enns völgy (az útikönyvek áradoznak róla) volt már valaki arra? (Hieflau, Gstatterboden, Johnsbach)
Tervezett célok:
Halstatt-i tó, Gosau felvonó, Lammerklamm, Gollinger Wasserfalle, Salzachöfen, Hellbrunn Zoo+vizijáték, Burg Hohenwerfen+felvonó, Liechtensteiklamm+ felvonó, Kitzlochklamm, Rauris aranymosás+felvonó,Bad Hofgastein Alpentherme fürdő, Weisssee felvonó, Oldtimer múzeum Kaprun, Krimmler Wasserfalle, Glossglockner Hochalpenstrasse, Raggaschlucht
Salzburgerland kártyát persze veszünk
Két kisgyerekkel (7 és 4 évesek)

Szerintetek sűrű lesz?
Tudja valaki azt, hogy ahova érvényes a kártya ott lehet e kapni is (mi Gosau-ba kezdenénk)

vicorex Creative Commons License 2004.06.14 0 0 593
torban: ahol írtam, Gmünd-ből indul egy panoráma út a Maltal Hochalmstrasse...
annak a végén van a gát
Előzmény: torban (592)
torban Creative Commons License 2004.06.08 0 0 592
Szia vicorex !

Az a (fotódon látható) vízerőmű merre van???

kösz

vicorexx Creative Commons License 2004.06.05 0 0 591
ahol mi most voltunk a Tscheppaschlucht szurdokban, az nincs túl messze a tótól...
olvasd el az előző hozzászólásaimat.

amúgy meg www.zseninfo.hu

Előzmény: hölgyecske (590)
hölgyecske Creative Commons License 2004.06.04 0 0 590
Sziasztok!
Szeretném ha valaki segítene nekem! Ha valaki tud valami szép, de lájtosabb túrát karintiába a wörthi tó környékén, vagy Salzburg környékén, megköszönném, ha leírná itt nekem! Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszol!
Zsefe Creative Commons License 2004.06.04 0 0 589
Nekunk sajnos kimaradt a Maltal - Hochalmstrasse
amikor arra jártunk.
Tényleg sok vizeses van a az ut menten?

Zsefe

Zsefe Creative Commons License 2004.06.04 0 0 587
Szép helyeken jártatok.

Most is osztanak egy kupica palinkat
a Terra Mystica után?
A Tscheppaschlucht szurdokban elmentetek a Tschaukofall -ig?

Képeket csináltatok?

Köszönöm a bob pálya infot.

Zsefe

Előzmény: vicorex (585)
Deacon Creative Commons License 2004.06.04 0 0 586
Bocsi... Azt hiszem, most már működik.
Előzmény: Csenrézi (582)
vicorex Creative Commons License 2004.06.04 0 0 585
na szóval:

5 napot voltunk Pünkösdig Karintiában, szállást most Annenheimben, az Ossiacher See partján kerestünk. A tó mindkét partja viszonylag magas hegy (majdnem 2000 méteres magassággal), a szállás a hegyoldalban volt, rálátással a tóra, egy aranyos vendégházban, fejenként 22 euro volt egy éjszaka + reggeli.
az első nap nagyrészt utazással telt el, sajnos az eső is esett, sőt még a második napon is, ezért olyan programot kerestünk, amit így is lehet csinálni. így találtuk meg a Terra Mystica nevű bányát, ami Bad Bleibergben van.
Igazából a túra nagyjából a bányászok életét mutatja be, milyen volt pár évtizeddel ezelőtt.
Az eleje nagyon élvezetes volt, egy elég hosszú több részből álló csúszdán kellett lecsúszni a barlangrendszer mélyére :)
harmadik nap a panoráma utaké volt, reggel elindultunk a Maltal - Hochalmstrasse-ra (Gmünd felől kell menni), nagyon szép volt, az út végén egy iszonyatosan nagy gát van, ami majdnem 200 méter magas és a lábánál 40 méter széles. Ott fent már elég hideg volt egyébként és simán havas ilyenkor.
onnan visszafelé a Nockalmstrasse-n jöttünk (Eisentratten és Ebene Reichenau között), ami ugyancsak egy nagyon szép út, míg az előzőért kellett autónként úgy emlékszem 15 euro-t fizetni, ez ingyenes volt :)
negyedik nap felmentünk a tavunk melletti hegy tetejére, ahova felvonó is megy, de mi autóval mentünk fel, 1800 méterig lehet menni, ott egy parkoló, onnan gyalog mentünk fel a hegytetőre, ahonnan nagyon szép kilátás van a tóra és nagyon sok sárkányernyős van, onnan indulnak, aztán a tó partján landolnak le.
a nap hátralévő részében a tó partján napoztunk és bele is mentünk a vizbe, bár nagyon hideg volt, viszont a nap már ezerrel sütött és jó meleg volt :)
utolsó nap elindultunk hazafelé, de még megcsináltunk egy jó kis túrát a Tscheppaschlucht szurdokban.
Naggyon szép volt, a belépő talán itt 6 euro lehetett fejenként. Ez egyébként Ferlachtól nem messze található.
Visszafelé lehet busszal jönni, ez benne van az árban.
Hát kb. ennyi volt ez a mostani.
Vasárnap viszont indulok a szlovén hegyekbe, ott most több lesz a gyalogtúra és rafting, canyoning is lesz :)

Előzmény: Zsefe (583)
vicorex Creative Commons License 2004.06.04 0 0 584
Zsefe: mi voltunk most egy ilyen nyári bobpályán !
Karintiában, Treffentől nem messze van egy az autóút mellett közvetlenül...
felfelé libegő viszi az embert, lefelé meg bobozhat.
a libegőnek 3 megállója van, egész fel lehet menni a hegy tetejére és lehet kirándulgatni is.
a bobpálya hossza ha jól emlékszem 1.1 km, 6 euro volt a libegő + 1 csúszás, de asszem lehetett 6 csúszásos csomagot is venni, akkor olcsóbb volt.
Előzmény: Zsefe (583)
Zsefe Creative Commons License 2004.06.04 0 0 583
Panoráma Útikönyvek
Ausztria (1987)
317-318 o.

... a Lafnitz-völgy egy másik jelentős helyére Hartbergbe érkezünk.

... 360 m tszf magasságban vagyunk.

... formás kis város az erdőboritotta,szőlő ültetvényekkel tarkított Hartberg lábánál.
...........
Kirándulhatunk a Brühle-vízeséshez és a Schloss Klafenau nevű várkastélyhoz.

Sajnos csak ennyi infom van.

Más:
Érdeklődik valaki,
hogy hol vannak Ausztriában nyári bob pályák
Zsefe

Előzmény: Laci66_19 (580)
Csenrézi Creative Commons License 2004.06.03 0 0 582
Én nem tudtam megnézni
Előzmény: Deacon (581)
Deacon Creative Commons License 2004.06.03 0 0 581
Sziasztok! Hétfőn értünk haza Ausztriából; mindenkinek ajánlanám (bár egyelőre csak pár képpel illusztrálva) a Rax-Schneeberg környékét; kezdő túrázók is "könnyen" meghódíthatják...:)
Laci66_19 Creative Commons License 2004.06.03 0 0 580
Hello

A zseninfo-n találtam a Brühle vízesést Hartberg köelében. De se utikönyvben (Nyitott szemmel Ausztriában 6000Ft), se a neten semmit nem találtam róla. Tudja valaki hogyan lehet odajutni?
Üdv Laci

vicorex Creative Commons License 2004.06.01 0 0 579
hahó!

most tértünk vissza egy 5 napos osztrák útról.
idén Annenheimben volt a szállásunk a tó partján, nagyon szép kis hely :)
szállás 22 euro/fő/éjszaka volt kis vendégházban...
voltunk két panoráma úton idén is, meg egy jó kis kiránduláson is, bővebb beszámoló képekkel majd kicsit később...

Cgo 146 Creative Commons License 2004.05.31 0 0 577
Előzmény: Cgo 146 (576)
Cgo 146 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 576
Steinwandklamm - szombaton voltunk, nem volt ott senki, illetve volt ott nyilas, ott dobtam par aprot, megse menjek, mint egy koldus :) Szerint 1-2 EUR ha lenne ott valaki
Előzmény: Zsefe (575)
Zsefe Creative Commons License 2004.05.28 0 0 575
Bocs talan most sikerul.

felpillantó küllő

Krimmler Wasserfälle

itt megnezheted hogy innen kb. mit lathatsz (az elso kep)
Ha a kozelben vagytok vagy arra jartok erdemes ezt is megnezni.
Fol lehet menni taxival is, lefele az ut valamivel konyebb.

Cgo 146!
Mennyi volt a belépő a Steinwandklamm -ba ?
probalom most megnezni a lapodat de nem jon be.
Lehet hogy nalam van a hiba?

Folraktam nehany kepet amit tavaly nyaron csinaltunk


Salzachöfen


Sigmund Thun Klamm

Zsefe Creative Commons License 2004.05.28 0 0 574
na a vege valahogy le maradt

Folraktam a

Sigmund Thun Klamm

képeket.
Tavaly nyaron jartunk ott.

Udv Mindenkinek

Zsefe

Zsefe Creative Commons License 2004.05.28 0 0 573
Sziasztok!

Talan kezd egy kis mozgolodas lenni itt?

-db
Mar napok ota keszulok irni, hogy nagyon jok a kepeid.

kchabe
Tavaly voltunk Salzburgerlandban en nem emlekszem hogy lattunk volna stoppost, vagyis szerintem nem lattunk egyet sem.
De lehet hogy masnak mas a tapasztalata.

szeffi
Tavaly szerintem valaki azt irta hogy itthon is meg lehet venni. Mi ausztriaban vettuk meg.
Az elso ket helyen nem lehetett kartyaval fizetni.

felpillantó küllő
A parkolotol jol kiepitett uton szinte vizszintesen lehet eljutni a folfele vezeto uthoz.
Ez csak nehany perc, nem nagy tavolsag.

Salzachöfen

es a

Előzmény: felpillantó küllő (570)
felpillantó küllő Creative Commons License 2004.05.28 0 0 572
Köszi. Gondolom a felső a nagyobb élmény...
Előzmény: Cgo 146 (571)
Cgo 146 Creative Commons License 2004.05.28 0 0 571
300-400 meter az also resz, sokkal tobb a felso.
Előzmény: felpillantó küllő (570)
felpillantó küllő Creative Commons License 2004.05.28 0 0 570
Sziasztok!
A krimmli vízesésről lenne egy kérdésem.
Van olyan látványosabb része, ahova idősebbek (80 év) is megerőltetés nélkül el tudnak menni, vagy nem érdemes erőltetni?
Úgy értem, hogy a kocsitól esetleg csak 1-200 m-t kellene menni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!