Keresés

Részletes keresés

Foti Creative Commons License 2003.04.22 0 0 234
Üdv mindenkinek !

A hétvége termése:

Börzsöny - Süd

Börzsöny - Ost

Stms Creative Commons License 2003.04.22 0 0 233
Egyéb Kőkapu(k):
- Badacsony oldalában
- Bp-en a 11-es busz végállomásánál az Apáthy-szikla felé.

:))

Előzmény: Kőkapu (232)
Kőkapu Creative Commons License 2003.04.18 0 0 232
Zemplén.
Imádom.

Kőkapu. Khmmm, mint a nevem is mutatja, nekem nagyon tetszett az a hely :-)

Ha pedig valaki arra jár, ki ne hagyja a Szuha-völgyet!
Ha Bózsváról mész Kishutába gyalog, az erdőkön keresztül, akkor rögtön Bózsva után lesz az erdőben. Amikor először megláttam, a szavam is elállt.

Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 231
199, 197... nemtom hogyan linkeljem :)
vb: tényleg szoktam ilyen szavakat használni... odafigyelek hogy ne...
Előzmény: Víz (230)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 230
Lentebb hol?
Előzmény: Stms (227)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 229
Te írtad hogy vadbarom, én nem akartam, ezért rövidítettem
Előzmény: Stms (225)
Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 228
Lakhelyem miatt (Bp) Főleg a Dunazug, és Börzsöny hegységeket ismerem.

Balatonnál túrázni egyszer voltam (nekem az van messzebb), Badacsonytól a Gulácsra, visszafele pedig a salföldi templomrom. Ez egy kellemes egynapos.
Fürednél ott a Koloska-völgy, és környéke, ott többször voltam nyaralás keretében, délutáni sétákra tökjó.

Börzsöny:
- Királyrétről a Csóványos, Nagy-hideg-hegy. Vissza Kóspallagra, vagy még tovább Kismarosra. A túra elején azért beleszaladhatsz iskoláscsapatba.
- Perőcsény-Nagybörzsöny (piros jelzés) Érinti Salgóvárat, nagyon szép út.
Mátra:
- Báránykő Mátrakeresztesnél. Az egész völgy szép, fenn az Ágasvári th után a Szamárkőről szép a kilátás.
Zemplén:
- Lentebb írtam róla.

... egyebet nem tudok elmondani... ;)

Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 227
Télleg... :)))
Előzmény: fd (226)
fd Creative Commons License 2003.04.18 0 0 226
tippelek: VadBarom :)
Előzmény: Stms (225)
Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 225
Lehet hogy lüke vagyok, de ezt a v.b. rövidítést nem értem...
Mindjárt írom ide a listámat... :)
Előzmény: Víz (224)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 224
Stms!

Írj nekem tuti helyeket, v.b-ok nélkülit!
Olyant amit érdemes látni. Ha tudsz, ne csak arról a környékről, hanem országosan, esetleg amit a BALATONTÓL sem túl költséges felkeresni.
Előre is kösz:
Víz

Előzmény: Stms (218)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 223
Abszurdum. Meg irgum-burgum. Ezért megyek a BALATON-tól is el, kirándulni.
Előzmény: Frankly (219)
Víz Creative Commons License 2003.04.18 0 0 222
Stms!
Nem csak a Pilisre vonatkoztattam. Sajnos ez országszerte így van!
A múlt augusztusban a Mecsekben lefotóztam egy új esőbeállót. Nem csak azért mert megtetszett, hanem (magamnak) dokumentálhassam az ÚJ ÁLLAPOTÁT és ha arra járok később, vajh' mit találok vagy nem találok belőle?

Víz

Előzmény: Stms (218)
Stms Creative Commons License 2003.04.18 0 0 221
Az két dolog lehet: fakitermelés (mivel erdőgazdálkodás folyik arra), vagy vadásztatás. Ez utóbbival egyszer már meggyűlt ott a bajom. Télen, csuromvizesen - előzőleg sikeresen elhasaltam a patakban :) - kellett várnom a tisztelt vadászokra, mert a túristaút mellett lődöztek. Én meg kiabáltam velük, hogy a tevékenységüket talán ki kellene táblázni, meg nem szombat délelőtt kéne csinálni.
Előzmény: Fatboy Slim (220)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.18 0 0 220
dehogynem. mindenhol kisteherautók nyomait fedeztük fel. valóban nem ott, ahol mi járunk, hanem mondjuk az idősebbek.
Előzmény: Stms (218)
Frankly Creative Commons License 2003.04.17 0 0 219
és az, hogy már mindent beépítenek? Kiváncsi lennék az engedélyek meglétére vagy a meglétének módjára!!! Már nincs ösvény ami ne vmi kacsalábonforgó palotára nézne! Mégis hogy lehetséges ez???
Előzmény: Víz (216)
Stms Creative Commons License 2003.04.17 0 0 218
Fatboy Slim: Munkagép nem nagyon tud oda bemenni... Legalábbis a lényegi részhez.

Víz: Én (bpesti lévén) azt tapasztaltam, hogy a Pilis igenis megközelíthető. Szinte bármelyik része fél órára van parkolóhelytől. Így az általad említett vadbarmok komolyabb "erőfeszítés" nélkül elérik. Legszomorúbb példa a pilisszentkereszti szurdok.
Sajnos kezdek emiatt leszokni a Dunazug-hg-ről. Tudok egy-két nagyon szép túrát, amik szerencsére olyan hosszúak, illetve eldugottak, hogy oda az említettek nem jutnak el (Pap-rét, Úrasztal-oldal).

Azért leírom én is a kedvenc helyeimet :)
- Prédikálószék (Dömös felől)
- Égett-hárs (Psztlélek felett) és onnan Esztergomba
- Vaskapu-szikla a Pilis oldalában.

Előzmény: Fatboy Slim (217)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.17 0 0 217
jól mondjátok. szörnyű valóban. egy csomó szemetet láttam én magam is. egy hónapja voltunk kb. ráadásul így tavasszal bemegy egy csomó munkagép és kimélyíti, + borzasztó sárossá teszi az amúgy járható utakat.
Előzmény: Víz (216)
Víz Creative Commons License 2003.04.17 0 0 216
Tapasztaltam. Hát..., másoknak is tetszik. Csak kár, hogy hangosak és SZEMETELNEK. Legszebb vízesés vállán hagyott intimbetétekkel, műanyag flaskákkal, csokipapírral tesznek emberi környezetet a CSODÁBÓL. (A csudába!!!)

Azt nem értem, hogy bármerre is menj, bármilyen távol a civilizációtól, lakott helytől, a barbárok ott is munkálkodnak. Pedig ezekre a helyekre kijutni ráadásul még erőfeszítést is kíván. Az ember azt gondolná, hogy aki ilyen túrákat tesz meg gyalogszerrel, nem OLYAN beállítottságú, mint a városi RONGÁLÓK. Az olyan vajh' miért megy ki a TERMÉSZETBE??? ÁLLATODIK???

Előzmény: Stms (215)
Stms Creative Commons License 2003.04.17 0 0 215
Ha szereted a csendet, akkor listád első helyén szereplő Rám-szakadékba télen, hétköznap menj, annyira dugig van mostanság. :(
Előzmény: Víz (214)
Víz Creative Commons License 2003.04.17 0 0 214
Bonyolult. A víz hideg még. Egyébként itt jóformán a medren kívül csak az épített környezet bámulható, hacsak nem madártávlatból csodálod a tájat. Engem jobbán hívogat a TERMÉSZET. Érdeklődésem ugyan kiterjed az épített környezetre is, de szeretem a CSENDET, a MADÁRFÜTTYÖT, legkedvesebbek számomra a FORRÁSOK, a TISZTA PATAKOK és az ERDŐ.
Magyarországon (és jóformán csak itt vagyok ismerős), a sorrendem:
1) Dömös a Rám-szakadékkal,
2) Mecsek a Csepegő-sziklával és a Ferde-vízeséssel,
3) Bakonynána a Római-fürdővel,
4) Bakonybél és környéke.
Sorolhatnám még, de nem akarom bizonyára a részemről szubjektív értékrenddel zavarni a másként érzőket.
Előzmény: Fatboy Slim (213)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.17 0 0 213
ja? az más. csöppet sem hanyagolható tényező.
a Balcsinál? akkor megintcsak adott a program...
Előzmény: Víz (210)
Zsefe Creative Commons License 2003.04.17 0 0 212
Rokat es valami mokus felet lattunk mi is, lehet hogy ozet is.
Nem emlekeztem a halastora, de mostmar ugy remlik ,hogy elmentunk mellette es az erdei kocsiut vegen volt a haz.( kocsit a faluban hagytuk)
Zsefe
Előzmény: Korovioff (207)
Korovioff Creative Commons License 2003.04.16 0 0 211
:-) Latba vetem a befolyásomat.
Szerintem jól választás volt.
Tudtommal a régi torony még megvan, bár jó ideje nem jártam ott. Mindenesetre Kisújbányától az derekas gyalogtúra, viszont útba esik Püspökszentlászló arborétummal meg a püspöki kastéllyal, ahova gyerekekkel mindenképp érdemes ellátogatni, ha a környéken jár az ember. ha kocsival mentek, és gondolom azzal, akkor érdemes visszaautózni az erdei úton a vadászházig és a régi üveghutákig - azokat is meg lehet nézni. Az úthoz legközelebb eső, helyreállitott kemencétől Püspökszentlászló a Zengő lábával már csak öt perc séta az erdőn át egy kis völgyben. Onnantól aztán meredek.
Óbányán ajánlom a templommal szemben lévő helyi kocsmát :-) Kuriózum ma már az ilyesmi is.
Előzmény: Víz (208)
Víz Creative Commons License 2003.04.16 0 0 210
Már ha Budapesten laksz. Én a Balatonnál élek.
Így már nem 500 Ft a Pilis.
Egyébként Örök szerelmem a Rám-szakadék és Dömös.
Előzmény: Fatboy Slim (209)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.04.16 0 0 209
Ilyenkor kell elmenni a Pilisbe 500 Forint benzinköltségért. Bicikli fel a csomagtartóra, oszt hajrá

Fatboy

Előzmény: Víz (208)
Víz Creative Commons License 2003.04.16 0 0 208
Kedves Korovioff!
Köszönöm, hogy szántál rám pár percet.
Nyögve-nyelősen, de talán összejön a húsvét utáni kirándulásunk. A gyermekeim még betegek, a kassza üres, új bicikli és az egyéb ritka nagyobb kiadások megterhelték a tavaszodásunkat.
Mindenesetre el kellene mennünk túrázni. Szállást már szereztem feltételesen, (jó idő esetén vennénk csak igénybe). Házi néni belement.
Tuti helyen van, Kisújbányán! Tavaly nála sátrazhattunk 4 napot.
Jó lenne még egyszer feljutnunk a Zengőre! Amennyiben a gyerekek bírják, (6 évesek)megpróbáljuk. De meg van-e még a földmérő-torony? Ha nincs, már nem is érdemes felmászni, mert le van korlátozva a növényzettel a kilátás.
Azt hiszem, A programunk a következő lesz: 1. nap: Szállásfoglalás, Cigány-hegyi kilátó, Szalonna sütés, foci, alvás. 2. nap: Kisújbánya - Óbánya túra, közben szalonna sütés, gombászás, patak-pancsolás, kavics gyűjtés, (esetleg horgászás a gyerekeknek) foci, tábortűz, hazautazás.
Megkeresem a Zengős topikot. remélem rátalálok.
Intézz nekünk 22-23-ára jó időt légyszi!!!
Előzmény: Korovioff (203)
Korovioff Creative Commons License 2003.04.15 0 0 207
A legrégebbi a halastó mellett van, de tudtommal mostmár több is van. Meg egy csomó fazekas, öreg sváb mintájú parasztházikókban gyönyörűen rendben tartott kertekkel. Elvarázsolt környék ez is. Szinte várja az ember, mikor toppan elé az útra egy manó vagy egy lúdvérc. Hogy esetleg szarvas, vagy őz toppan elé, az pedig teljesen valószinű lehetőség, az erdő a faluba ér mind a két oldalon. Sőt hallottam vaddisznós történeteket is arra.
Előzmény: Zsefe (206)
Zsefe Creative Commons License 2003.04.15 0 0 206
Mi egyszer voltunk a Mecsekben
Óbánya - Zengő -Óbánya
Tényleg tetszett a patakvölgy.
Az elején (Óbánya) van egy kulcsos ház.
Zsefe
Előzmény: Korovioff (204)
Korovioff Creative Commons License 2003.04.14 0 0 205
"nagyobb túrák..." :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!