Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mihalusz Creative Commons License 2011.09.19 0 0 5049

A C5-be mennyire macerás a generátor csere,házilag megoldható vagy mindenféleképpen műhely?

Frike68 Creative Commons License 2011.09.18 0 0 5048

Köszi! Mely napszak lenne a neked a legmegfelelőbb?

Előzmény: betg (5045)
betg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5047

Meg kéne mérni a töltést ,kábelezést megnézni ,de szerintem a generátor haldoklik.

Előzmény: mihalusz (5043)
betg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5046

Szia a régebbi 2.0 hdi hez nem volt 6 sebességes váltó

A 100kw 136 le hez már 6 sebességes van de szerintem nem csereszabatos a régi helyére.

Előzmény: silverghost (5044)
betg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5045

Szia hétfőn hívj ,túl hosszú lenne leírni.

Előzmény: Frike68 (5042)
silverghost Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5044

Sziasztok!

 

Jó volt kicsit olvasgatni a hozzászólások közt. Ez a most fejtegetett fogyasztás témakör (főleg a mai árak mellett) időről-időre előkerül az összes típus fórumon. Nos a turbo-D BX-emre vagyok mostanság kiakadva, mert újabban 4,8-al beéri, ha nincs sok városi forg. Pedig semmi nem változott az autón.

A lényeg, ami miatt írok az, hogy egyik kollégám elgondolkozott azon, mi lenne ha hat fokozatú váltóval vértezné fel a 2,0 HDI Berlingoját főleg a fogyasztás csökkemtése érdekében. (az csak hab a tortán, hogy ha fajlagosan kevesebbet forog a motor, akkor az olajcsere periódus is hosszabb lehet elvben, vagy ugyanannyi megtett kilóméter után frissebb lesz még a kenőanyag)

Szóval mivel ez a két literes motor van a C5-ben is megkérdezem, hogy szerelték-e a típust hat fokozatú váltóval és ha igen, bontottan nagyjából mi lenne az ára. Részletesebb kérdéseket majd később.

Egyébként nyolc év kihagyás után ismét van Xantiám :-)

A válaszokat előre is köszönöm és síma aszfaltot az uraknak!!!

mihalusz Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5043

Új fordulat az ügyben.Mikor elmentünk az autóért a haverom 75 Ah-ás akksiját áttettük az enyémbe.Igaz hogy a töltésjelző teljesen mínuszban vol de elindultunk,majd kb 10km megtétele után a töltésjelző stabilan beállt a középállásba.Vélemény?

Előzmény: betg (5038)
Frike68 Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5042

Szia Gábor!

Nem válaszoltál, gondolom a hétvége nem ok. Kérhetném a segítséged abban, hogy merre keressem a hibát? BSM egységben lévő relét szeretném megnézni, de az egyik kábelcsatlakozó nem akart lejönni. PP1 a neve. Gondoltam, a sárga biztosító pecket felhúzom, akkor majd ki lehet húzni. Hát nem igen jött. Van még valami trükk? A fényszórómosó reléjéhez ki kell hajtani a + akkumulátor vezetékeket összefogó anyát? Vagy nem is a relé lehet a gond? Azt legalább ki tudnám mérni... Van ilyen reléd, és  mennyiért, ha ez a rossz? Vagy teljesen máshol keressem a hibát. Ha jó lenne, ezzel még csak az elektronikai része jönne rendbe. Arra gondoltam a szeleptányérok nem nyitnak rendesen vélhetően a korrózió miatt. Lehet javítani valahogy, vagy az egész teleszkópos egységet cserélni kell? Van ilyened, ha kell, és mennyibe kerülne? Köszi!

Előzmény: betg (5020)
Birdiee Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5041

Lehet,hogy a szénkefét kell cserélni ami persze egyben van a fesz.szabályzóval de megoldható az is.Legalábbis nekem kicserélték a szénkefét forrasztással.Így megúsztam 6ezerből.Ugyanígy leesett a tőltés néha-néha nagyobb gázra valamelyest visszament de aztán zéró semmi lent maradt a mutató.

Előzmény: mihalusz (5036)
betg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5040

Szia nézd meg az adatlapomat ,hívj fel szóban egyszerűbb.

Előzmény: zola831 (5029)
betg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5039

Szia

Kiadom neked , egy bizonyos km után a legtöbbel ingen sok gond van amikor még a többi motornak semmi baja , ez tapasztalat igaz ,hogy hozzám nem a jó autók jönnek mert az miért jönne.

Előzmény: molnartiby (5030)
betg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5038

Szia

 

Meghalt a generátor 99%

Előzmény: mihalusz (5036)
betg Creative Commons License 2011.09.17 0 0 5037

Szia neked milyen c5-őd van ami 2tonna? 2.2hdi1550kg

Előzmény: edumedix (5032)
mihalusz Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5036

Üdv mindenkinek.Na szóval az a gondom hogy a töltésjelzőm teljesen nullára leesik menetközben.Az akkumulátorral van baj vagy a generátor nem tölt vissza,és ha az utóbbi akkor generátor csere vagy más baj is lehet?A segítséget előre is köszönöm!

riolit12 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5035

Tisztelt Fórumtársak!

 

Eladósorba került a család nagy megbecsülésnek örvendő C5 kombija. Főbb paraméterei a következőek: Citroen C5 2003 2,2Hdi SX., 191 000 Km, az autó Debrecenben található. A felszereltsége SX (6 seb váltó, Hydractive 3+ stb). Ebben a fórumban gondolom pontosan ismert, hogy ez mit takar. 

 

Minden alkatrész a szervízintervallumának megfelelően lett cserélve. Az elvégzett szervízlátogatások számlái megvannak.   Részecskeszűrő ki lett tisztítva, folyadék utántöltés 3000 km-el ezelőtt volt. Nyári gumi alufelnin, a téli (Michelin Pilot Alpin) acélon. 

 Az eladás előtti műszaki átvizsgálás díját természetesen állom. 

Érd: szepeja@gmail.com

 

 

unomma Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5034

Horvát Adria 1500 km, Műszer szerint 4.9, teletankos mérés szerint 5.7.- 1.6 HDI. Volt minden, autópálya, város, hegyi út. Nem rossz.

John Zero Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5033

Nekem 6,4 liter gázolaj a legutóbbi telitank-telitank adat, kb. 950 km-es távolságon 61 liter, 70-80% autópálya vagy városon kívüli út + légkondi.

(2.0 literes dízel)

 

Azért az szép, hogy szinte 1000 km-t meg lehet tenni egy tank gázolajjal!

 

edumedix Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5032

Tehát hogy mértem. Telitank és azonos kut! A müszer nem megbizhato, de igy is inkább tájékoztato az adat. Nagyon vigyázva, inkább 70 mint 90, lejtő gurul, és a lehető legkevesebb fékezéssel! Tul bonyola h igy lehessen átlagban vezetni, tehát a 6-7 közti szerintem a 2t-hoz bőven jo.

Ha vaalaki elötted szar . . .szik, és rálépsz oda a jo fogyasztás. Xantia 1100-1200km/tank nagyon jo volt. azt akartam venni de nem volt 7-év körüli, tényleg kemény kis auto!

Előzmény: zopeda (5027)
Tibcsi37 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5031

Szia betg!

 

Megjött ma levegőszelep és már be is szereltem. Köszönöm még egyszer!

molnartiby Creative Commons License 2011.09.16 0 0 5030

Mint 1,6HDi tulaj kikérem magamnak, hogy sok baj lenne vele, vagy hogy nem túl jó.

Tényleg nem olyan erős, mint egy 2l-es, de a PUG206 1,4HDi-mhez képest dinamikusabb.

Fogyasztása (4,6-5 l/100km) vegyes, elővárosi közlekedés esetében.

Dolomitokban 6,8l/100km lett (két település között hegyre fel-völgybe le), nem neki való a hegymászás....

 

Előzmény: betg (5005)
zola831 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5029

Szia a diag azt irta h a külső hütönél valami ellenállás baj van azt még nem szedtem szét,nem tom hol van a belsővel már megbirkoztam.és az előző hiba hogy hidegen rángat meg lefullad még mindig fennáll otthagytam hideg diagra is és még mindig nem tudtak konkrét választ mondani.csak h elektronika meg lambdaszonda katalizátor egr.motorhögomba meg stb.de ezek cserélye már megvolt ahogy irtam is.de ez tényleg csak pár prcig csinálja utánna semmi baja már nem tudom h hová vigyem szervizbe vagy vmi szakihoz 8l fogyasztás ez elég jó egy benzines 320ezer km es autóhoz.megyen is erő is van benne csak ez a hidegen rángatás nem tudom h mi okozhatja.ja és ha megirnád h hol tudom kicserélni a klimahütönél az ellenállást akkor azt megköszönném.üdv zola

Előzmény: betg (5021)
bgaben Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5028

Szia!!!

 

Jó,hogy látom,Xantiád volt néked is a C5 előtt,kérdezném,hogy milyennek találod a xantihoz viszonyítva a C5-öt,illetve mióta ülsz az utódban?

Őszintén megmondom,hogy engem nem győzött meg maximálisan affelől,hogy oly strapabíró,masszív,kemény autó lenne mint a Xantiám! Minden vékonyabb,kopogósabb kicsit esetlenebb topább benne mint az elődben!

Tetszik is meg nem is ez az igazság,de próbálom meggyőzni magam,hogy ez az utód és ennek is jónak kell lennie!

Ezeket egyébként már hővédő üveggel gyártották?

 

Köszi!

Előzmény: zopeda (5027)
zopeda Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5027

Edumedix!

5,2 l//100km? a 2.2-es motorral? De hogy mérted? Egy 1000 km-es teletankolás, vagy a műszer szerint országúton 90-es tempónál? Nem mindegy!

De komolyan érdekelne. Én 1000 km-ként tankolok, munkába járok vele minden nap 110-120km-t. Ebből 60 km autópálya 110-zel, 30 km országút, többi város. 6,0-6,4 között mozog a fogyasztásom. (gumi 205/60/15)

 Tényleg! Kérdés:

A régi Xantiámról megmaradt lemezfelni elvileg jó rá, egy gumis nézte katalógusból, de a felni tengelye nem pont oda esik, mint a C5 felnié. Ez okozhat csapágyproblémát? (mert ha nem, megvan a téligumihoz a felnim....)

Előzmény: edumedix (5007)
bgaben Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5026

Üdvözletem! Csak nem pécsinek tetszik lenni az úr???

Egyébként nem a Largónál található az autó,hanem Gyárváros fölött a régi toyota troska szalon mellett a kereskedésben!

Kötve hiszem,hogy valamit is kijavítanak,max valamivel többet engednek,mint amit szándékoztak!!!

Ezért is kérdeztem az anyagi részét,hogy mire is számítsak ilyen esetekben?

A hátsó féknyereg kapcsán pontosabb rávezetést kérek:tehát,ha jól értelmezem szavaid,akkor a pótkerék ha lemezfelni neki,akkor elmozdult hátsó féknyereg esetén el fogja érni a nyerget!!!???

 

Köcce!

Előzmény: bordóc5 (5025)
bordóc5 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5025

Szia!

 

Látom LARGÓS Én is ott vetttem diagoltasd le hajtsd meg a Mecsekben ! Aztán diagoltasd le

 

újból

 

Mindegyikben beszarik ez az egység cseráltesd ki velük úgy vedd meg 

 

Hátsó lengőkar csapágyat ellenőrizd le lehuzott ablaknál hallgasd meg hogy kattog e  komputer mit ír ki .Hátsó féknyerget hogy fel lehet e tenni a pótkereket mert akkor elfordult ha nem ezt javítasd meg velük bármit találsz 

meg egy kilóméter órá mozgató motort

 

Amugy remek autók ezekre a szar utakra ez nem sok kilóméter

 

Hat ennyi 

 

 

Előzmény: bgaben (5022)
Frike68 Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5024

Szia Gábor!

Köszönöm szépen a felajánlásod, és élnék is vele, hisz már rég szeretném átnézetni veled az autót. Sajnos én csak hétvégén tudnék menni hozzád. Úgy emlékszem, te hétvégenként nem dolgozol. Ha esetleg, most mégis kivételt tennél én 24-én, v. 25-én nagyon szívesen felautózok Pestre, sőt megköszönném, ha így lenne.

Előzmény: betg (5020)
ezustgolyo Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5023

Betg kolegától vásárolt állító motort szereltem be magamnak, nem volt semmi de sikerült.

Ha jól emlékszem műszercsoportot és a középkonzolt beleztem ki hogy odaférjek de nem biztos hogy mindent szét kellett volna szednem.

Előzmény: bgaben (5022)
bgaben Creative Commons License 2011.09.15 0 0 5022

Üdv a szakértőknek!

 

Vásárlási szándékom továbbra is fent áll,C5 2.0 HDI-t keresek,pécsi vagyok és sikerült is egy példányt egészen közelről meg vizsgálni,de amit már itt is említett betg szaki azt a hibát fel is fedeztem a példányon,miszerint a digitklíma bal oldala nem volt képes állítani a befújt levegő hőmérsékletén:csak hideget fújt,míg a másik fele az boldogult a feladattal(még a kereskedő is akkor szembesült a problémával)kérdezném ha ilyen gondja van egy bálnának,akkor az mennyire nagy beavatkozást igényel?

Gondolok itt első sorban arra,hogy mondjuk a műszerfalat ki kell-e szerelni hozzá,vagy a középrészt is elég-e kimálházni,illetve az alkatrész ami miatt ez a gond az mekkora összeget jelent!

Kérdezném még azt is,hogy a hátsó lengőkar csapágyai ha halálban vannak,azt hogy tudom kideríteni ott a helyszínen?

A motorban egyébként 233ezer km van,ez mennyire sok ezeknek az autóknak,lehet-e számítani valami komolyabb szervízre a motort illetően gondolok itt a porlasztócsúcsokra,ill a többi dízel mivolta miatt benne lévő alkatrészekre,és ezeket hogy lehet felderíteni,hogy itt valami gond van?

 

Köszönöm a segítséget,egyébként ez lenne az:http://www.hasznaltauto.hu/auto/citroen/c5/citroen_c5_2.0_hdi_x-5096093

betg Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5021

Szia nem biztos ,hogy ellenállás baja van a héten épp csináltam 2db de más baja volt mindkettőnek.

Előzmény: zola831 (5017)
betg Creative Commons License 2011.09.14 0 0 5020

Szia ha jővő héten megcsinálom neked.

Előzmény: Frike68 (5013)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!