Keresés

Részletes keresés

300C Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7249

Nem ezt írtam, olvasd el még egyszer joghurt mindenhol van :)

16 éve voltam ott először, (utoljára tavaly) most megyek nyolcadjára (utoljára tavaly) és egyértelműen egyre jobb.

Kuba klasszisokkal rosszabb.

Valamilyen gyógyszert meg ebben az égövben bárhová mész is tanácsos vinned, különösen, ha gyerekekkel utazol.

Előzmény: Laci v (7248)
Laci v Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7248

Lehet, sokan nem értenek velem egyet, de Dominika a Karib- térség legolcsóbb helye, s ennek megvan az ódiuma. Magyarul olcsó húsnak híg a leve.

Szépnek szép, de egyre veszélyesebb. Mérlegre kell tenni a dolgokat, dönteni, aztán vagy bejön ,vagy nem.Ennyi. De egy biztos ezeknek a dolgoknak híre megy, és nem lesz ott mindig olyan sok ember, mint mostanában.

Másik: Ha betolok kb 1- 1,5 gurigát egy ilyen nyaralásra, AKKOR HADD NE VIGYEK MÁR MAGAMMAL, itthonról oda minden féle ételeket, meg joghurtot, meg ne azon kelljen már rágódnom, hogy mit kapok el meg mit nem.

Laci v Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7247

Nem azt mondtam, hogy romlott húst vesznek, de pl vehetik olyan helyről, ahol nem hűtik kellőképpen le.  Mikor elviszik még jó, de már nem őrzi meg az állagát annyi ideig, mint egy megfelelő helyen tárolt nyersanyag. De a lényeg, hogy olcsóbb volt.

300C Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7246

Vagy egyél joghurtot, kefírt és vigyél magaddal Bolus Adstringenst és pl. Normolytot.

Előzmény: Timea Timea (7243)
300C Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7245

Romlott nyersanyagot nem vesz egyik szálloda sem.

Előzmény: Laci v (7242)
300C Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7244

Az áramellátás problémás volta (nem csak a szállodára értem) mindenre adhat magyarázatot.

A 2. részhez már volt részem Kubában, szerencsére a 2. héten lett minden jobb és változatosabb (több fajta főétel és köret, süti, fagyi, hirtelen a cukrozott tojáshab teszínhabbá alakult át, mert megjöttek a kanadai fecskék). Különben minden jó, ha jó a vége :)

A fertőzésre persze ez nem magyarázat, az valami más.

Dominikán még nem tapasztaltam egyiket sem (nem úgy, mint pl. Törökországban), pedig voltam már több régióban, több szállodában, több időpontban.

Előzmény: Spanyolnátha (7241)
Timea Timea Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7243

Nyugi az nem azt jelenti hogy veletek is épp ez fog történni. De ajánlom hogy probiotikumokat mindenkepp mar a kirandulás elott kezdjetek szedni. Remélem hogy ti pozitívabb élményekkel tértek vissza :-) Aztán majd utánna írjatok hogy veletek minden okés-e volt :-)

Előzmény: Otimotesz85 (7237)
Laci v Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7242

Úgy értettem, hogy a nagy verseny miatt kell minél lejjebb vinni az árakat, és mivel valamennyi hasznot mégiscsak ki kell termelni, ezért spórolnak pl a nyersanyagokon.

Spanyolnátha Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7241

Igen, a hurrikánosdi nekem is eszembe jutott.

Talán még az is szerepet játszhat a jelenlegi kedvezőtlen összképben, hogy a szezon még csak most kezdődik majd. A több pénzért (ugyanoda) érkező turisták, akik több borravalót adnak, többet költenek, még csak most kezdenek majd el érkezni, az elmúlt 3 hónapban a számukra kevésbé fontos, kevesebb pénzt jelentő emberek voltak ott vendégként. Az más kérdés, hogy ők pont ugyanolyan vendégek, ugyan úgy értékeléseket adnak itt-ott, ugyanúgy viszik a resort jó vagy rossz hírét.

Előzmény: 300C (7240)
300C Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7240

Az elejével egyetértek, általában úgy is történik.

Úgy gondolom itt elsősorban a szokatlanul durva hurrikánszezonról van szó, ill. a viharok következményeit látjuk.

 

Előzmény: Spanyolnátha (7239)
Spanyolnátha Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7239

A turistákért folyó nagy verseny - az én olvasatomban - pontosan azt jelentené, hogy még jobb szolgáltatás, még alacsonyabb áron, nem pedig az ellenkezője. Nem lehet, hogy a nagy versenynek pontosan az ellenkezője igaz, és turista van bőven, megszokták, hogy úgyis jönnek, mint légy a sz.rra, és ezért veszik lazábbra a dolgokat?

Előzmény: Laci v (7238)
Laci v Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7238

Az, hogy víz ne legyen, nem nagyon szokott előfordulni, de én az ételmérgezésre gondoltam valójában. Tudni kell, hogy nagy verseny van kinn a túristákért ezért spórolnak ott a hotelek, ahol tudnak. És sajnos ez a minőség rovására megy. És ez nem csak Dominikán van így, hanem sok más helyen is. Az viszont igaz, hogy mostanában itt mintha az átlagnál nagyobb lenne a baj.

Előzmény: Replay (7235)
Otimotesz85 Creative Commons License 2017.10.15 0 0 7237

Most elszomorodtam az Ifa Villas hotelben történtek miatt. Mi november 18-án indulunk 2hétre...
Hát már nem tudom mit gondoljak. Nagyon nagyon sajnálom ami Veletek történt,ez tényleg szomorú....álomnyaralásból rémálom nyaralás :(

Spanyolnátha Creative Commons License 2017.10.14 0 0 7236

Ilyen esetben az utazásszervezőnél reklamálni vagy ilyesmi nem lehet? Egyszer itt írta valaki (talán entüd rajob), hogy a nagy német utazási irodák utasaira azért figyelnek jobban oda kint, mert, ha nem megfelelő a szolgáltatás, visszatérítés jár. Ez nekem már akkor is urban legend jellegű volt, de hátha van valóság alapja.

Már csak azért, mert ugyan az IFA egy olcsóbb kategóriás hotel, de azért annyira mégsem, hogy ez beleférjen.

Előzmény: Replay (7235)
Replay Creative Commons License 2017.10.14 0 0 7235

Én még sosem olvastam itt olyant, hogy  kajától tömegesen betegek lettek volna. Szerinted az is előfordulhat bárhol, hogy napokig nincs melegvíz, hideg is csak a reggeli-esti órákban?

Előzmény: Laci v (7233)
Spanyolnátha Creative Commons License 2017.10.14 -1 0 7234

Ez igaz. Ugyanakkor a magyarok nagy része ebbe a szállodába megy, így már kevésbé vicces a dolog. És egyébként sem vicces. Rengeteg pénz, nagy álom...és, amit kapsz egy rémálom.

Előzmény: Laci v (7233)
Laci v Creative Commons License 2017.10.14 0 0 7233

Ilyen dolog sajnos bármelyik szállodában előfordulhat, lehet az akár 6 csillagos is. 

Angelika0071 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 7232

szia!!  Mi is az IFA -ban voltunk - szerdán jottünk haza és épp ezzel a problémával küzdünk mint ahogy ti is!! Mi pedig elég erős gyomrú család vagyunk, de ott mindannyiunkat letett a gyomorprobléma. Mi az első 4napban érzetük csak ott jól magunkat, a többi 10 nap az szenvedés volt . A kislányunknak ráádásul a szája is kisebesedett , de annyira hogy még inni is szenvedés volt neki :-( . Most mind a 3an betegszabadásgolunk és bízunk benne hogy minnél hamarabb rendbejövünk :-( . Ebbe hotelba még ingyen se mennénk vissza. 

Ti már teljesen jól vagytok ? 

Előzmény: Timea Timea (7218)
HHeni81 Creative Commons License 2017.10.13 0 0 7231

Én köszönöm a beszámolód :) most kicsit megnyugtattál, olvastam hideget - meleget a Hotelrôl a bookingon ... lenne még pár kérdésem, ha nem veszed zokon: 

- Olvastam olyat is, hogy sós volt a csapvíz a Hotelben? Igaz ez? 

- Kirándulni hol voltatok és kivel? 

- A strandon stoppolósak az ágyak vagy van belôlük bôven?

- Éttermet tudnál esetleg ajánlani, ami jò volt?

Egyelôre ez jutott eszembe :)

köszönöm elôre is 🙏🏻

 

Előzmény: Dorka8989 (7230)
Dorka8989 Creative Commons License 2017.10.13 0 1 7230

Köszi az emlékeztetőt. :-) Maga a Hotel egy épületegyüttes D blokkja. A bookingon található képeknek abszolút megfelel, de igazából inkább apartman kategóriába sorolnám. A konyha felszereltsége elegendő egy könnyebb ebéd kivitelezéséhez, az ágy teljesen oké, a légkondicionáló remekül működik, a net is szinte mindig. A kert gondozott és bájos, a medence tiszta. A strand két irányból is megközelíthető, becsekkolásnál adnak segítségül egy térképet, amin be is jelölik. Az egyik út a reggeliző hely (Kat’s Corner) mellett visz el és 4 perc a strandig, a másik a Los Corales Village-en keresztül kb. 5 perc. Szerintem teljesen rendben van ez a táv, a strand kárpótol ezért a pár száz méterért. :-) Jelenleg nincsen sok tengeri fű, de azt a keveset is takarítják reggel. Szóval tiszta és csodaszép a partszakasz itt. A reggelihez 50 métert kell sétálni, a már fent említett helyre. 3 féle menüből tudsz választani. Isteni jó mindegyik és maga a hely is nagyon hangulatos szerintem. Nem beszélve arról, hogy fülig ér a szája mindenkinek, miközben elkészítik a reggelit, miközben kihozzák Neked és miközben elviszik a tányérod. Bevásárolni mi a San Juan Shopping Centerhez mentünk a Jumbo-ba az itteni tömegközlekedéssel. Kalandos volt, mire a buszozás “know how”-jára rájöttünk, de nem nagy ördöngősség és a helyiek mindenféle lepattanópénz igénye nélkül, mosolyogva, kedvesen segítettek. Ha kiváncsi vagy bármilyen részletre kérdezz nyugodtan. :-)

Előzmény: HHeni81 (7226)
sanya7 Creative Commons License 2017.10.13 0 0 7229

Sziasztok ! Megy valaki okt 27-től nov7-ig a BARCELO OCCIFENTAL CARIBE PUNTA CANA szállodába ?  Air france-al megyünk bp. párizs át szállással .

BodiZ Creative Commons License 2017.10.12 0 0 7228

Kedves Spanyolnátha!

Még egy régebbi (augusztusi bejegyzésre szeretnék csak írni - csak ritkán nézem a fórumot)

Mindenek előtt köszönjük a dicsérő szavakat!

Az árakkal kapcsolatban: 
Sajnos nagyon sokszor előfordul, hogy valaki kér egy ajánlatot és azt mondja, hogy fix a dátum vagy csak xy szálloda jó.

Kiküldjük az ajánlatot és utána néha kiderül, hogy kapott kedvezőbb ajánlatot, de nem minden paraméter egyezik. (más indulási nap, éjszaka szám, járat, stb esetleg szálloda) Nagyon sok kis apróság befolyásolja az árat, amire sokszor nem is gondolnak az utazók, ezért szoktuk megkérdezni, hogy kapott-e jobb árat? (mert általában a jobb ár mögött más paraméterek vannak). A biztosítások lehet, hogy drágábbak, de olyan biztosítót szoktunk javasolni, akik zökkenőmentesen fizetnek, ha gond van. Bocsánat, nem okoskodásnak szántam a bejegyzést, csak fontosnak tartom kiemelni, hogy a fenti paraméterek sajnos nagyban is befolyásolhatják 1-1 iroda ajánlatát. 

Szép estét!

BodiZ

Előzmény: Spanyolnátha (6953)
Spanyolnátha Creative Commons License 2017.10.12 0 0 7227

Őszintén sajnálom, ami történt veletek, ezt még olvasni is szörnyű. Milliókért betegséget venni, ez ......ráadásul ott, ahová álmai utazására ment az ember.

Azt javaslom, hogy írd meg ezt a tripadvisoron is, több okból is hasznos lehet.

 

Előzmény: Timea Timea (7218)
HHeni81 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 7226

Szia Dorka! Ne felejts majd el :) Várom a részletes beszámolódat :)

Előzmény: Dorka8989 (7204)
HHeni81 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 7225

Mi elég sok programot néztünk, győzzünk majd választani.. :) Montana Redonda hegyre is szeretnénk menni, tudod esetleg oda, hogy tudunk eljutni? Esetleg jár arra valami helyi busz vagy azt is csak szervezetten lehet megközelíteni?

Előzmény: GoDom (7221)
Szyszyyy Creative Commons License 2017.10.11 0 0 7224

*voltak

Szyszyyy Creative Commons License 2017.10.11 0 0 7223

Igen az IFAban voltunk :-/

GoDom Creative Commons License 2017.10.11 0 0 7222

Ifa-ban voltak, ha jól követtem visszafelé a beszélgetést

Előzmény: Bernadett 1 (7220)
GoDom Creative Commons License 2017.10.11 0 0 7221

Ajánlás alapján Seemore, amit szeretnénk mindenképp, Saona szigetre elmenni. 

Előzmény: HHeni81 (7210)
Bernadett 1 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 7220

Szia! Sajnálom ami veletek történt! És melyik szállodában voltatok?

Előzmény: Timea Timea (7218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!