Keresés

Részletes keresés

Bubo.Bubo. Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2686

tudom én, de ismerem Gabiiiii-t a fórumról egy ideje, belevaló háziasszony ő :-))

Előzmény: imiri (2685)
imiri Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2685
bubo dr ez nem az az oldal
Előzmény: Bubo.Bubo. (2684)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2013.01.02 0 1 2684

(hihihi, kicsit belekotty: Gabriella, de megsértődik, ha nem úgy írod le neki, mintha Gábornak írnád :-))    )

Előzmény: imiri (2683)
imiri Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2683
ja és ha nem nagy titok ird meg hogy gábor vagy gabriella vagy márcsak hogy mennyire részletesen irjam le!?
Előzmény: Gabiiiiii (2681)
imiri Creative Commons License 2013.01.02 0 1 2682
tehát egy konyha ami most meszes,de diszperzióssal akarod,és egy részére csempét,a fal repedezett. Jol átkaparod a falat letakarítod a hullo régi meszet stb.szennyeződést,át is mosod.tehát van egy pormentes falad.a nagyobb hegeket kijavitod valamelyik rigipszel amit sürüre keverj.ha van pénzed vegyél hálót és azzal együtt javits.ha ez megvan hagyjad száradni.mérd ki hol lesz a csempe.rajzold ki.ott majd nem kell glettelni.na ha ezekkel megvagy jöhet a glett(ezt majd leirom részletesen) ha kész a glettelés akkor csempézhetsz(erről is irok ha akarod)ha teljesen megvagy alapozhatsz DE ha nem hidd el az se baj.ha ez ís kész,festheted a falat.hengerrel.ugye tudnom kéne még a fal 1vagy 2 szinüre akarod ?vonal,tap.csikot akarsz?stb
Előzmény: Gabiiiiii (2681)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2681

ja,es ez egy konyha,...Tehat az eddigi meszelt fal egy reszere csempet tennek...velemeny???

Előzmény: Gabiiiiii (2680)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2680

tudom,hogy szoktatok segiteni,azert is jarok ide:)

 

ami a kovetkezo lesz,az eddig egy szinezett meszelt fal volt,de mar igencsak romos,tehat erosen glettelni kell..Azt gondoltam,hogy ha az kesz,akkor kap falfixet es utana mehet ra a diszperzites,de javits ki,ha nem jol gondolom...

Előzmény: imiri (2679)
imiri Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2679
akkor ér vmit ha anyam ajalja vagy a szomszed.a festö általában kocsival jár,tehát nem akar majd ott aludni.amugy ha ugy érzed ügyes vagy,hátha sikerül,próbáld meg egyedül,én innen segítek szivesen,ird meg mit akarsz festeni,milyen a fal stb.
Előzmény: Gabiiiiii (2677)
imiri Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2678
hát a net az egy érdekes dolog ebből a szempontból,a referencia az egy olyan dolog ami csak
Előzmény: Gabiiiiii (2677)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2677

ha nincs olyan ismerosom,aki referenciat ad,akkor honnan akaszt le a nep ilyen mestert?? anet egy lutri,bar en mar csalodtam kellemesen netrol valasztott mesterben

Előzmény: Gabiiiiii (2676)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2676

akkor abban segits,hogy hol van lelohelye a nem tul draga,dolgozni akaro es tudo mestereknek??

 

de most komolyan...Ez is kicist bizalmi dolog,hogy valakit beengedek a lakasomba,bizom a szavaban es a szaktudasaban

Előzmény: imiri (2675)
imiri Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2675
nekem nem a tanácskérőkkel és a szegényebb rétegben élőkkel van bajom hanem akik megtehetnék de mégis sóherek,ezért inkább maguk próbálkoznak és ha nem sikerül valami,akkor meg az előző festőt szidják.bár az igaz sok a mondott festő,azért lehet találni olyat aki jó és olcsó is.csak megkell találni.
Előzmény: Gabiiiiii (2674)
Gabiiiiii Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2674

lehet hogy a mai allastalan vilagban nem tudjak megfizetni az igaz szakembert,ezert megprobaljak egyedul

en is ezt teszem,ezert is kerek itt is tanacsokat

 

tokeletes termeszetesen nem lesz

Előzmény: imiri (2673)
imiri Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2673
üdv.és buék mindenkinek.sajnos a mi szakmánk leáldozóban van,mert mindenki pancsol otthon,régebben hívott valami olcsó gagyi festőt,az barmolt,most meg szidja az igazi festőket.hameg odamegy egy profi és drágán vállal,nyávog hogy sok,és belefog egyedül,hu de sok a hüly e máá bocs de ez az igazság
Casio70 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2672

B.U.É.K. mindenkinek!

 

http://szobafesto.ewk.hu/

ecsetes Creative Commons License 2012.12.19 0 0 2671

SZiasztok Üdvözlök mindenkit. SZobafestő-Mázoló-Tapétázó SZakember várja a hozzászólásaitokat a szakmával munka folyamatokkal kapcsolatban a fővárosból. Mebízható igényes precíz szép tiszta minőségi munkákra a legkisebb javítástól a legnagyobb felújításig is várom az érdeklődéseket a 06-70-265-11-70-es számon,illetva a kurzea@gmail.com-on. Várom a hívásokat bizalommal.

MarQs Creative Commons License 2012.12.14 0 0 2670

Sziasztok!

Kis "szakmai" kiigazításra lenne szükségem!

Az egyik kérdés csupán annyi lenne, hogy festhető-e a selyemtapéta?

Ha igen, milyen típus ajánlott a feladathoz, ill. mit érdemes tudni magáról a műveletről - előkészítés, festés, tippek, stb...

A másik, hogy ha inkább a renoválásra esne a választás - ergo "mosás" - akkor mire érdemes figyelni, mit a kritériumai a dolognak, hogy ne katasztrófa legyen a vége?

A segítségeket előre is nagyon köszönöm!

Luca_41 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 2669

Köszi.

Azt hiszem kipróbáljuk az egyik helyiségben, mert nekem nem tetszik a nagyon matt felület.

Előzmény: Casio70 (2668)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.30 0 0 2668

A legegyszerübb az lett volna ha selyemféyü latexet tettetek volna a falra!

Most ezt kellene!

http://kohazy.hu/?id=termekek&product=platinum-falfeny-szintelen&art_id=136

Előzmény: Luca_41 (2667)
Luca_41 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2667

Sziasztok!

 

A festés után nagyon matt a fal. Mivel kell lekennem, hogy egy kicsit szebb legyen?

Köszi.

(M)Ákos Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2666

Nekem csemperagasztó került a betonkefnis födémre vakolatnak...a kőműves javasolta, repedések ellen.

Ez abszolút bejött, viszont nyilván nem tudta egyenesre megcsinálni.

Eleinte kis vassal gletteltem a plafont, de sajna a festés után kidobta az összes gerenda helyét a felület finom hullámok formájában.

Később már okosabb voltam, és a következő helyen váltottam a nagy vasra, és az első réteget alig rányomva, finom mozdulatokkal csináltam.

Azt is az A-val. Volt, ahol sztem 0,5 cm is volt a vastagság. Nem láttam, hogy repedt volna. A 2. réteggel tökéletes lett.

Előzmény: Pocok75 (2663)
(M)Ákos Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2665

De, volt mélyalapozó is előtte.

Előzmény: Pocok75 (2659)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2664

Felhívlak majd, mert sok a munkám nagyon. Glettelés elméletből jó vagyok már, csak gyakorlatban nem. :) Nem tudom, hogy dolgoztok, de nekem problémás a sok fős brigád. Egyszerre nem is tudom megcsinálni az egész házat, csak részletekben. Ez nem feküdt az eddigi festőknek.

Előzmény: Casio70 (2661)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2663

Akkor a 0-3 csak és az A a nagyon apró hibajvításra való. Igen az egyenes kihúzására gondoltam én is. A monolit föbémen viszont biztos hogy kell valai szélesebb lehuzó, mert nincs vakolva és nem szeretnék hullámokat látni benne. Rettegek ettől. :)

Előzmény: halaloszto (2662)
halaloszto Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2662

a lepken keves anyag fer el, maceras vele dolgozni. nemtudom profi hogy csinalja, en ugy csinaltam hogy balkez szeles spakli, jobbkez glettvas, es lepke csak ahol vacak a fal es nagy egyenest akarok huzni.

 

a 3-6 abban kulonbozik a 0-3-tol, hogy tobb benne a zsugorodast gatlo adalek. ha a 0-3-at felhuzod felcenti vastagon, homorura fog meghuzni, meg berepedezik. de a 3-6-ot is el lehet huzni vekonyra, viszont ha valahol veletlenul vastag, nem lesz homoru.

 

Vajk

Előzmény: Casio70 (2661)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2661

Nem konkrétan neked szólt!  Én személy szerint nem szeretem és nem használom a 0-3 glettet! A monolit födémre elsőnek a 6-30 aztán kettő 3-6 amit én húznék! A 3-6 és a rimano A közt pedig szerintem nagy külömbség nincs! A 3-6 már festett felületre nem mindeg jó mert a cement tartalma miatt elég erős és nem minden festék bírja el de viszont lehet vékonyan is és vastagon is húzni! Ugyan ez igaz a Rimano A ra is de én is jobban a 3-6 felé hajlok! A gletteléssel kapcsolatban pedig csak annyit hogy van aki magyar glettvas /fa nyelü/ aztán van aki a német acél vas, és van aki a lepkét szereti de szerintem egyikel sem egyszerü. Ha úgy gondolod, hogy nem küzdesz akkor beszélhetünk egy árat az még semmire nem kötelez!

Előzmény: Pocok75 (2660)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2660

Nem én írtam az 1x glettelést. A födémre különben se lenne elég a 2x glett se.

Előzmény: Casio70 (2657)
Pocok75 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2659

Ez se kicsi, és sokat dolgozok.

Én is erre gondoltam, hogy mire kiglettelném a külső szigetelést már nem lenne olyan nehéz behúzni. :) Fel van rakva a grafit és tavasszal azt is kellene csinálni.

Furcsa, hogy a lepke nem vált be, mert nekem pont az tűnik olyannak amivel el lehet húzni egyenesre.

A rimano 0 -3 nem próbáltad? Nézegettem az A-t is, a második rétegnek gondoltam. Festők a gletteléshez a 0-3 szeretik  használni, bár az egyik a 3-6-ot ajnározta, hogy ő azzal szeret dolgozni. Kicsit fura, mert az vakolat a Rigips szerint.

Alapozót nem használtál a glett alá?

Előzmény: (M)Ákos (2658)
(M)Ákos Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2658

Kigletteltem az egész házamat (nem kicsi), semmi rutinom nem volt előtte. Utána már igen :)) (Hőszigetelésnél jól jött később.)

Majd belejössz :)

Ha látni akarod, mit csinálsz, már MUNKA KÖZBEN legyen ott az a x00 W-os reflektor súrló fénynek.

Azért csak olyan távolságból világítson, hogy ne melegítse a falat (hamar kiszárad a cucc).

Nekem az jött be, hogy (jobbkezesként) balról-jobbra haladtam.

A frissen felvitt anyagot (függőlegesen felhúzva a falra) az előzőleg elkészült sáv felé (balra) simítottam el véglegesre.

Glettvasnak azt a vékonyat vegyed, ami kissé feketés színű, hajlékony, fa fogantyús. Ha elég bátorságot érzel, vehetsz nagyobbat is belőle, 30 centist. A végén már ezzel csináltam a mennyezetet, ami hullámosabbra volt vakolva.

A boltban bele kell nézni az élébe, hogy ne legyen girbegurba.

Munka előtt a 2 sarkát kissé ki szoktam hajlítani hátra, így nem karcol bele mindig a friss glettelésbe.

A vastagabb, rozsdamentes szerintem nem jó. Lepke nekem szintén nem jött be.

Szórakoztam meszes glettel (Polifarbe Corso), mert mészfestéket akartam először. Ezt nehéz volt szépen glettelni.

Ajánlani tudom viszont diszperziós alá a Rimano Plus A-t, ezzel szinte élmény volt dolgozni :)

Ha az első rétegnél pár húzásra nem tudod simára megcsinálni, és húzás irányra merőlegesen tele lesz csíkokkal, akkor csak csináld meg "nagyjából", és a második réteggel majd jó lesz. Ez azért van, mert a vakolatból homokszemek állnak/válnak ki, és azokon megugrik a vas.

Jut eszembe, munka előtt spaklival óvatosan érdemes letolni a kiálló dolgokat, aztán leseperni, esetleg porszívózni. Sok szopást el lehet kerülni ezzel.

Jó munkát! :)

Előzmény: Pocok75 (2650)
Casio70 Creative Commons License 2012.11.28 0 0 2657

2x glettelni azért illik! Aztán csiszolás 1 réteg festés javító glettelés és keszre festés! De sajnos van olyan vakolás amit 3x meg kell húzni.

Előzmény: Pocok75 (2655)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!