Keresés

Részletes keresés

Briko Creative Commons License 2014.01.24 0 0 10319

'Hogy a fenébe ne lenne igény :-)

 

De én szívem szerint "nagy" vásznon szeretném megnézni a filmet...

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10317)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.24 0 0 10318

Ha már lúd legyen kövér, egy kis reggeli ébresztő...(Még soha nem hallotam ilyet, hogy egy varázsló áld meg egy szinkront. Méghogy a szinkron választja ki a hangokat.)

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10317

A megnézés megoldható nálam. Ahogy a másik kollégának is felajánlottam ez ál másra is. Február második hétvégétjétől otthon leszek Március közepéig... Budapesti vagyok belváros... Csak, hogy helyközelitsünk... 

 

Hogy teljesen öszinte legyek, a filmek már össze vannak rakva ilyen jellegű gondok sincsenek..

Senki esetén teljesen kiadásra kész állapotban, arra vár, hogy egy kiadó logója és jogi maszlaga valamit az általa kivánt reklámozandó előzetesek rákerüljenek és már mehet is a gyártó sorra. (az ide-oda felmerülő jogok megfizetése és a papír munka letudása után.)

A Zseni esetén inkább csak nézésre alkalmas verzió van, mert a Zseniből közforgalomban jelenleg csak a Német verziós anyag van (az Olaszoknál már meg van a 4K restaurált verzió, de náluk még DVDn se jelent meg ez az anyag, lásd a Bulldózer is csak tavaly jelent meg eredeti képarányban teljesen restaurálva, ők nem sietik el a BD kiadásokat márpedig rájuk kell várni sok filmnél, hogy elérhető legyen normálisan....), ami ha már BD kiadás akkor felejtős, nem kell elsietni semmit, a DVD kiadások esetén sok hiba volt, a BDknél ezt mellőzni kell lévén törekedni kell a legjobbra mert ezek a filmek a 4K utáni korszakban már nem fognak tovább fejlődni és csak a BD marad és majd a következő médián a 4K és vége...

 

Tudom a kiadoknak a pénz a pénz a pénz a fontos, de akadnak még tisztességes kiadók ahol van lehetőség normális kiadásokat összehozni és reális áron, de sajnos anyagi okaikból csak lassan... egy Bud Terence BD esetén a lélektani határ 2990 Ft...(Ezt a Vigyázat vadnyugat BD esetén sikerült megvalósítani és a többi filmnél se lehet ez probléma lévén nem nagyon kerül többe, és ma már 1990 ért is elérhető.)  tehét e szerint kell gondolkodni, 6 ezerér nem fog fogyni mert az a pár tucat degesztárcás gazdag megveszi aztán csak senyved a boltokban mert a kis pénzű rajongók nem fogják tudni megvenni... A másik oka, hogy a BD kiadást egyszer lehet elsűtni mert akinek meg van nem fogja újra, ezért volt nagyon béna dolog úgy kiadni a Kincs-et is ahogy, mert már akkor is elérhető volt a FullHD anyag és hiába lenne újra kiadva, csak azok vennék meg akiknek fontos a minőség és a felbontás adta képi részletesség. Még egy ilyet nem szabad összehozni csak nyerészkedésből... Különben elsűlyednek ezek a filmek és ez senkinek nem lehet érdeke aki szereti őket.

Így úgy kell gondolkozni, hogy sokat kell eladni inkább olcsóbban a gyártás is e szerint olcsóbb ha több darab készül, és nem a szerint, hogy megvehetetlen áron kinálni.. lásd pld. az Ördög diszdoboz ami ráadásul bőven tele van hibákkal még Terence Hillből is sikerül nyávogó macskát varázsolni és a vágatlan se vágatlan csak szeletelt mint a párizsi.. 5990 ért pedig ott figyelnek a polcokon de nem fogynak... Ezt ennyiért már BDn kellett volna kiadni, és már elkapkodták volna csak ugye normálisan nem ilyen hozzá nem értő páncser mód nyújtogatott szinkronnal...

 

Szóval ha van rá igényed, várlak szeretettel, a többi megbeszéljük privátban.

Előzmény: Briko (10316)
Briko Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10316

Kiadásban sajnos nem tudok segíteni, de egyszer szívesen megnézném vásznon a filmet, ha erre lenne lehetőség...

 

(egyébként ha lenne normálisan restaurált kép-anyag, akkor szívesen rátenném a szinkront akár kockapontossággal is - akár a régi szép idők emlékére :-), természetesen saját használatra, nem értékesítés céljából.

 

Brikó

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10315)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10315

Szia!

 

Na végre egy úgy látszik szakértő emberke. A fórum meg azért van, hogy beszélgessünk, minnél többen annál jobb.

 

A szinkron levétellel nincs gond.. Magam is a zeneipar mellett filmezéssel is foglalkozom, saját studióval és berendezésekkel, lévén többek közt archív felvételeket is restaurálok, így mindenre meg van a rendszer. Ezért írtam, hogy nálam már meg van a restaurált szinkron mind a két film esetén. Tehát ezzel már nem kell bajlodni. Így igazándiból ott a lényeg, hogy egy olyan kiadó kell aki bizonyos feltételeket teljesít a kiadáson ennek fejébe megkapja ingyen és bérmentve a 2 szinkront... A feltételek nem nagyon, a legjobb elérhető képi anyag, a Senki esetében erre van lehetőség, a Zseniből még nincs restaurált verzió.... Valamint vásárló barát ár, nem pedig na ezen most teleszedjük a zsákot felálásban... A lényeg a vásárló is jól járjon, a kiadó is tisztességes hasznot kapjon, de nem úgy ahogy eddig történt jó pár pancser de cserébe jó drága kiadványért aminek semmi haszna csak a pénzbeszedés....    Természetesen a gyártó felé ki kell fizesse a jogdíjakat valamint a Mokép felé a szinron díjját... Szerintem sokkal jobb érzés úgy kitenni valamit boltba, hogy tudom a legjobbat adtam és ezért a vásárló is elismer és jó szemmel néz egy következő kiadványra tudva, hogy na ettől megkapom azt amit a kifizetett pénzért vár. Valahol ez lenne a tisztességes üzletpolitika...

 

A régi időkben egészen más vetítőgépeket használtak mint ma, a mai gépek általában 3 forrásból nyerhetik a hangot, az egyik maga a celluloidról ez történhet mágnes csík felülettel mint a magnó kazettáknál, lehet optikai (ma már kevésbé használják de pld. a Franciáknál még mindig ez a menő), ezek valamelyike a celluloidon van, és van a külső lehetőség, valamilyen tárolón. az első két esetben a vetítő saját erősítőjét használja a rendszer persze ez géptípustól is függ, a másik lehetőség, hogy külső egységről érkezik a hang ilyenkor külső erősítőt használnak...

Audio kimenet pedig mindenképpen kell legyen különben néma lenne a mozi, ha más nem csak a hangszorók felé van kimenet, persze az hang behúzására nem megfelelő.

 

A mai multiplex mozik egész más rendszer szerint működnek mint 20-30 évvel ezelőtti mozik voltak. A régi gépekben vagy volt erősítő vagy ha nem volt akkor külső erősítővel volt megoldva és baromi egyszerű egyégek voltak, majdhogynem mint a diafilm vetítők.. az elv úgyan az... lényegében ma is. csak a mai gépek sokkal több egységből és működési eljárással mennek.

 

A lényeget az optikai rendszerről leírtam. Ahoz nem kell más mint az optikai diódát rákötni pld. egy mikrofon előerősítőjére és már kész is az audio kimenet. persze ha szép hangot akar valaki akkor azért ennél komolyabb rendszer kell...

 

A technika baromi egyszerű, vagy kell egy komplett egység ami alkalmas pld egy televíziós átírásra.. telecine..       ami ál egy vetítőből, egy képfordító egységből és egy kamerából a hang pedig normál audioként kerül rögzítésre mert tartalmaz előerősítőt ami kimenetre a normál audio kimenettel egyezik. Egy ilyen rendszer kb 350 ezer forintból ma már kijön, lévén ma már digitális rendszereket használnak és ez a fajta módszer most már ritkán kerül alkalmazásra. A képi részt tekintve pedig főlősleges is mert csak a hang a lényeges....

A másik eshetőség, hogy egy komplett digitalizálás van amikor kockáról kockára kerül szkennelésre a celluloid.. hang ez esetben külön kerül átjátszásra. Ennek jelen esetben nincs értelme de legalább jó költséges eljárás.

 

A jogokat illetően le lehet azt vetíteni, pld. az Örökmozgóban még a film vetítésére alkalmas gép is van, ha még ott van (pár éve még megvolt és működött), a Moképnek ki kell fizetni a szinkronfelhasználásért a jogokat valamit a gyártó-forgalmazótól engedélyt kérni a vetítésre és szintén fizetni... Ezt követően nem probléma... Ott amúgy is sok régi filmet adnak szóval ehez segítséget is tudnak adni. A kérdés ki az aki adja hozzá az anyagot, lévén itt ez esetben ez a hiány ál fent, akinek meg van nem fogja hurcolászni és ahogy írtam az egész országban csak pár kópia van és a többsége már sérült...

Előzmény: Briko (10314)
Briko Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10314

Szia!

 

Bocs, hogy így becsatlakozok a témába, de már évek óta olvasom ezt a topicot (is) és a Nevem: Senki téma nekem is szívügyem. Anno' nekem megvolt a VHS-n az eredeti szinkronos verzió, de a katonaságnál valaki megdurrantotta (azt hittem, rárobbantom a laktanyát a seregre), természetesen nem lett meg.

 

Olvasva a hozzászólásodat felhívtam egy kedves barátomat, aki nagyon régi motoros a hazai filmforgalmazásban, jelenleg az egyik fővárosi multiplex mozi vezetője. Megkérdeztem, hogy lenne-e lehetőség levetíteni a filmet és leszedni a hangot, de sajnos elkeserített: vetíteni se lehet, mert a jogok még mindig a Mokép tulajdonában vannak, illetve a vetítőgépen sincs audio output, védve a kalózkodóktól a forgalmazót.

 

Technikailag pedig biztos lenne rá lehetőség, mert amikor a Pannóniában dolgoztam, akkor is a 35mm-s pozitívokat írtuk át Umatic-ra, arról ment a szinkronizálás folyamata.

 

Javaslat: FókuszFox, vagy Filmarchivum - ezeket a jövő héten megpróbálom felhívni.

 

Üdv

 

Brikó

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10311)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10313

No akkor fülelj jól :D ---> http://budterencehub.hu/others/zseni.mp3

 

A restaurált verziót meg ha ráérsz és van kedved eljösz megnézed meghallgatod... mind a két film esetén. Oszt megoszthatod a publikummal a látottakat hallotakat... ( Nekem nem kell hinni, de talán saját fülednek szemed csak hiszel... :D ) Február elejétők kb 1 hónapig otthon leszek.

Előzmény: High-8 (10312)
High-8 Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10312

Jorry ha megvan neked a 2 szinkron halljuk-lássuk :)

Előzmény: Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) (10309)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10311

 Egy kis összevágott minta a német kiadású Különben dühbe jövünkből. (Remélhetőleg nem töröltetik.)

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10310

Na úgy látom össze is ette magát a hozzászólás. Nem írom le mégegyszer, de ha valami nem érthető kérdezz nyugodtan.

Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10309

'Elnézést ha kétszer megy el, de előzőekben elküldött nem látható'

 

Szia!

 

Nem ajánlom a fazont, a VHS hang pedig borzalmas, lévén nem átjátszott hanem kb egy moziban felvett telefonnal minőség, lévén csak a megfelelő körülmények közt lehetséges celluloidról a hangot levenni.


Nem tudom mennyire vagy jártas a filmtechnologiában, de abban az időben sőt néha még most is optikai eljárással került rá a hang, ami a képi rész mellett található meg, és kinagyitva hasonlóan néz ki mint a nyers wav fájl egy hangszerkesztőben. Ez az eljárás tekinthető a CD elődjének is, de ez most nem ide tartozik.


A lényeg, hogy ezt a részt is egy fényforrás világítja meg, és egy optikai dióda kapja meg ezt a sávot ami átfordíja hanggá .. ismertebb nevén a filmezésben hanglámpa eljárás. De ez az átfordított hang nagyon vékony jel így hasonlóan egy mikrofonhoz előerősíteni kell de nem mindegy hogyan... Tehát házi körülmények közt megfelelő berendezés nélkül nem lehet még gyenge minőséget se produkálni igazán. A legamatörebb verzió, hogy egy mikrofont helyezve a hangfalhoz fel lehet venni, de aki ismeri a moziban felvett telefonos hangok minőségét az eltudja képzelni ennek eredményét is. A képi anyag digitalizálása se egyszerű, több mód lehetséges, vagy a legegszerűbb a TVzés vagy videozáshoz használatos telecine amely egy vetített kép kamerás felvétele módszerel (nem a legjobb minőség) vagy pedig a valós digitalizás amikor mint egy átlagos lapszkenner esetén kockánként kerül digitalizálásra közvetlenül a celluloid, ez a legjobb minőség így készülnek a nagy mozi filmek digitalizálása is, majd kerül restaurálásra kockánként és lehet olyan minőség egy 40-50 éves film estén is mintha ma készült volna.

 

Nekem évek óta meg van mind a kettő (Senki és a Zseni is),  35mm--es celluloidon (színes mozi verzió) és 16mm-es celluloidon házimozi (még a VHS előtt a Moképtől lehetett ilyet (16mm) vásárolni többnyire fekete-fehér verzióban és otthon akár egy aktatáska méretű vetítőgéppel vetítetni. Persze akkor sem volt olcsó szórakozás a házimozi 80s évek 40-100e Ft / film ami mai árra átszámolva 1-2 millió).

készítve mind két hang, nségére és a bolti árra (nem lehet érdek a nyerészkedés drágán és ocsmány kiadvány cserébe... természetesen hasznot kell hozzon a kiadónak de úgy, hogy a vásárló is a maximumot kapja).

Ha ezek teljesülnek akkor átadom. A Senki esetében van normális felújított kópia 4K-ra ami kiadható BD-re. A Zseniből még nincs, a Németeknél kiadott verzió csak behúzott celluloid semmilyen javítás nem lett eszközölve rajta (német stábos) így arra még várni kell amíg lesz jobb.

 

A dolgok nyitja egyébként az, miért nem került soha leadásra TVben... Csupán annyi, hogy nem arattak túl nagy sikert a hazai mozikban ezért át se húzták videóformába, ezért a szinkron csak és kizárólag a két celluloid verzióban létezik mind a két filmnél vagyis semelyik TVs vagy kiadói archívumban nincs meg, a Moképnél se. A moziban adott 35mm színes verzióból a Senki esetén ma már talán 5-15 darab maradt fent abból 3 van nálam és abból lett össze vágva egy teljes értékű, tehát 2 az használhatatlan már lévén felhasználásra kerül a javításhoz. A Zseniből még annyi se érhető el ha 5 db van belőle akkor sokat mondtam, abból 1 db-om van szerencsére olyan helyen sérült ahol nincs beszéd, így a szinkron meg lett mentve. A 16mm-es verziókból ennél kicsit több van, de a gyűjtők többsége nem adja el vagy ha mégis akkor átlag ember számára horribilis pénzekért, a 16mm nagyon vékonyka film és könnyen sérül (csak a film egyik oldalán van perforáció így egy rossz befűzésnél könnyen darabokra szakadhat) ezért azokból hibátlan talán már nem is létezik, ami nekem van ebből a verzióból sem ép vannak hibák rajta.


Amikor az RTL mégis elővette ezeket a filmeket, ők nem is tudták, hogy létezik szinkron, ezért csináltak újat, ami egyébként is olcsóbb mintha bedigitalizáltatták volna az egyébként az egész országot tekitve a két filmből egyenként ha 5-15 darab kópia létezik még és legtöbbje már hibásan, ráadásként akkoriban jött be a kör, kocka, háromszög korhatár rendszer majd a karikás, ami a Zseninél biztos, hogy 16-os vagy 18-as lett volna a régi szinkronál néhány obszcén beszólás miatt. Tehát ha adták is volna vele csak vágva. Ráadásként a Zseni így is vágott 47 másodperc erejéig, a Rátóti féle szinkron tehát nem teljes.

 

Így a lényeget tekintve feleslegesnek érzem pénz kidobni egy nem éppen minőségi dologra, amikor van normális minőségű ' ingyen '... A feltételek nem hiszem, hogy túl nagyok ... A lényeg a minőség, és kicsit lejebb kell adni a nyerészkedésből a vásárlok javára, de tisztességes haszonnal és máris mind a két fél elérgedett.

Előzmény: High-8 (10306)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10308

Különben dühbe jövünk... lehet majd páran dühbe is jönnek... mert nem restaurált verziót tartalmaz a német kiadás... egy mezei angol kópiát húztak be és csak ennyi..  A 4K-ra restaurált olasz anyagot túl drágának találták... Nem az első eset..., hogy egy régi a német mozikban ment kópiát húznak elő és digitalizálnak.. és akad pár kiadás ahol nem a Restaurált kópiát vették meg elég gyenge a kép.. pld. Morcos misszionáriusok, ahol a nagy felbontás ugyan meg van, de nem lehet eldönteni a film nagy részénél, hogy most a filmet nézed vagy a zajháborút (hangya invázió).

 

A Különben dühnél, én a még nézhető kategória besorolást adnám...

 

A játékidő eltérés pedig mezeien annyit takar, hogy a DVD PAL rendszerű sebességel megy 25 képkocka / másodperc...  a BD anyag pedig az eredeti celluloid mozi sebességen 24 képkocka / másodperc.

 

Egyszerű matek, ha a filmes dolgokat nem is ismered akkor ezzel mindegyik könnyen átszámolható..          101 (BD és mozi játékidő) / 25 * 24 = 96,97 vagyis 97 perc / vagy a PALból számolva 97 (PAL DVD és TV játékidő) / 24 * 25 = 101,04 vagyis 101 perc.

 

Ha érdekel valakit teszek fel a Youtubra mintát, feltéve, hogy nem lővik le. De ha máshonnét nem a HUBról már jó ideje elérhető ez a kópia.

 

Előzmény: atazs (10307)
atazs Creative Commons License 2014.01.23 0 0 10307

Az pedig érdekes mivel az az oldal azt írja hogy uncut és hogy 101 perc. Ami pedig nekem van az csak 97 perces és youtube-on is csak 97 perces verzió van fent. Na mindegy majd meglátjuk... 

High-8 Creative Commons License 2014.01.22 0 0 10306

a különben dühbe jövünkből semmit.

 

MÁS

 

fellelhető a nevem senki és az egy zseni eredeti szinronkja az aprodon kizárólag több régi filmmel együtt adja az eladó egy régi vetítőgéppel együtt 50.000ft-ért!

 

 

felmerült bennem a gondolat,h ha többen összeállnánk rá megvehetnénk és elkészíthetnénk belőle 1-1 felújított képű eredeti szinkronos kiadást.ehhez szükség lenne jópár rajongóra ki lenne benne? 

Előzmény: atazs (10305)
atazs Creative Commons License 2014.01.22 0 0 10305

Holnap jön ki a Különben dühbe jövünk BluRay-en.

 

http://www.bluray-disc.de/blu-ray-filme/zwei-wie-pech-und-schwefel-blu-ray-disc

 

Azt írja hogy vágatlanul. Esetleg tudja valaki hogy ebből mit vágtak ki nálunk? 

Mikey-Soft Creative Commons License 2014.01.22 0 0 10304

Sajnos a Film+ csatornán is ezzel az elbaszarintott képpel megy, csak ők kizoomolták 16:9-re, de még így is egy nagy fekete csík van a kép oldalain.

Az olasz kópia az rendes 16:9-es, az eredeti mozis 1.85:1 képarányban.

Előzmény: Törölt nick (10303)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.22 0 0 10303

Azt nem tudtam, hogy ilyen sok rész is hiányzik. Azért azt meg lehetne tenni, hogy eredeti képarányal, nem letterboxos "szélesvászonnal", hanem rendes anamorf 16:9-es képaránnyal és torzításmentesen kiadják. Eléggé kilóg a lóláb, amikor a távcső képét mutatják, és ellipszis alakú.

A tévében is így szokták adni?

Előzmény: Mikey-Soft (10302)
Mikey-Soft Creative Commons License 2014.01.22 0 0 10302

Csak újracsomagolták a régi fos kiadását, 10 éve cirkulál ez a változat, ahelyett, hogy végre kinyomnák rendesen, VÁGATLANUL, eredeti képarányban.

 

A baj ott kezdődik, hogy a plusz részekhez (13 perc) nincs szinkron, több szereplő magyar hangja meg már nincs az élők sorában (Bujtor István, Gruber Hugó), így kipótolni lehetetlen. Opció még az eredeti hang + felirat párosítás, de akkor meg azért köpködne mindenki, így megint marad a vágott verzió nálunk.

 

Pár hónapja nekiálltam összehasonlítani a vágott magyar és a vágatlan olasz kópiát, 20 perc után feladtam, annyira szét van a miénk vagdosva, néhány jelenet meg időrendi sorrendben is máshol van, mint eredetileg.

Előzmény: Törölt nick (10300)
süntojás Creative Commons License 2014.01.21 0 0 10301

Miért nem adják a tv-ben a Morcos misszionáriusokat? Szinte minden filmjüket ismétlik,ezt meg soha nem vetítik...

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.20 0 0 10300

Újra kiadták (újracsomagolták?) az Én a vízilovakkal vagyok-at, de feltehetően megint rossz képaránnyal.

v_peti Creative Commons License 2014.01.17 0 0 10299

Elhunyt Kamasuka. :(

R.I.P.

 

 

Meghalt a II. világháború legkitartóbb hőse

Onoda Hiró 30 évig harcolt a Fülöp-szigeteken. Senkinek nem hitte el, hogy a háború véget ért. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Róla mintázták a Kincs, ami nincs című film japán katonáját, így megérdemli, hogy itt megemlékezzünk róla.

Daller Creative Commons License 2014.01.13 0 0 10298

De a kedvencem a Boldog új év című Claude Lelouch film, ami azzal kezdődik, hogy Claude Lelouch Egy férfi és egy nő című filmjét nézik a rabok a börtönben. 

Előzmény: Quantumleap (10297)
Quantumleap Creative Commons License 2014.01.12 0 0 10297

Kapásból beugrik A remény rabjai és a Halálsoron. Mindkettőben látunk moziszobát.

Előzmény: Daller (10296)
Daller Creative Commons License 2014.01.12 0 0 10296

Márpedig több filmben is láthattunk mozizó fegyenceket, sőt tudomásom szerint magyarországi börtönben is volt moziszoba.

Előzmény: Mikey-Soft (10290)
Jorry-(JGM)-(BSTH-HUB) Creative Commons License 2014.01.11 0 0 10295

Mind a Morcos misszionáriusok, mind a Csizmadombi fenegyerek elérhető a HUB-on. Tudomásom szerint 2 szinkron készült a Csizmadombihoz... az MTV (Újréti, Bujtor 1990) és a TV2 (Újréti,Kránitz 1999), de a TV2 két címmel is adta.

 

Valamint:

 

2014. Január 9.-én elindult a RAI 1 és a RAI 1 HD-n a Don Matteo 9. évada. 13 héten 26 részen keresztül heti bontásban 2 rész kerül vetítésre csütörtökönként. Mindegyik rögzítésre és a HUB archívumába kerül, a vetítést követő naptól kérhető.

Ahogy írtam már elkezdték a sorozatot így az első 2 rész már be is került.

 

Don Matteo kapcsán, akartam feltenni a YouTubera pár dolgot de mivel úgy látom, hogy aminek értelme lenne azt nem lehet, ami pedig ott ül a szemük előtt filmek ezrei azt lesza....ják. Pedig gondoltam megosztom az érdeklődőkkel és a rajongokkal de ahogy felkerül már fél perc és lelővik.....   Ilyenek pld. a 9 évad főcíme.... és egyéb amivel a sorozatot népszerűsíteni lehet és a Terence Hill fanokat érdekelhetné... Még véletlenül se volt szándékomban komplett részt feltenni... de hát ez van... A saját tevékenységemből pontosan tisztában vagyok a szerzői jogokkal és szerzőként egyet is kell értenem velük, viszont amikor egy TV csatorna a saját műsorát nem engedi népszerűsíteni illetve erre hivatkozva egy Videomegosztó letiltja onnét nincs miről beszélni, lévén .... ez nekik lenne ingyen reklám népszerűsítve a sorozatot még több nézőt csábítva a tv elé... De erre mondják azt, hogy a túl sok jogi mizéria eredménye az öntökön szúrás.

 

Így engyenlőre ezek a cuccok a HUBról érhetőek el, aztán ahogy lesz rá egy kis időm a HUB oldalára varázsolok valami videokezelő egységet és amit nem lehet fellőni a YTre az majd onnét elérhető lesz.

 

Az archívum hétfőtől újra a régi formájában de némileg frissítve a rendszerrel érhető el újra.

Előzmény: atazs (10282)
Inner Circle Creative Commons License 2014.01.09 0 0 10294

Valamiféle társalgó biztos van, akár moziszoba is lehet.

Viszont a végén K1 össze-vissza beszél a "Szátöl űrhajóról" meg az "elsüllyeszthető atomhajóról" (gondolom, az eredetiben submersible boat = tengeralattjáró) :D

Előzmény: Mikey-Soft (10290)
J.Firpo Creative Commons License 2014.01.09 0 0 10293

Valamiért nem a már kiválasztott résztől linkelte...2:48-tól érdemes fülelni... :-)

Előzmény: J.Firpo (10292)
J.Firpo Creative Commons License 2014.01.09 0 0 10292

Nem olyan biztos, attól függ melyik verziót vették alapul...hallgasd csak figyelmesen az angol változatot! ;-)

 

Előzmény: Mikey-Soft (10290)
High-8 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 10291

tényleg igazad van abban Újlaki volt

Előzmény: Mikey-Soft (10290)
Mikey-Soft Creative Commons License 2014.01.08 0 0 10290

A Vesztesek és győztesek-ben Újlaky Dénes szinkronizálta, akit szintén lehetett hallani pár késői Bud-alkotásban.

 

A Nyomás, utána! első szinkronjában vannak amúgy durva félrefordítások, példának okáért, egy börtönben mióta van moziszoba? Az öreg Tim említ egy ilyet, ami szerintem vadbaromság...

Előzmény: High-8 (10288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!