Keresés

Részletes keresés

reni0319 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 7117

Köszönöm a segítséget! :)

Előzmény: Zs... (7116)
Zs... Creative Commons License 2017.07.04 0 0 7116

Ubudban rengeteg kis iroda van ahol meg tudod venni.

Előzmény: reni0319 (7115)
reni0319 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7115

Köszönöm a választ! Én is ezt az Eka Jaya hajót néztem ki (közben olvasgattam itt a korábbi hozzászólásokat). A helyben az pontosan mit takar? Mert közben módosult az útiterv és Ubudból mennénk át Gili Menora. Van pl kihelyezett irodájuk Ubudban is és ott is lehet venni? Vagy mindenképpen el kell menni a kikötőbe és csak ott lehet személyesen megvenni? Mert az sajnos nem fog menni, akkor marad az internetes, drágább jegyvétel :(

Előzmény: widiadari (7114)
widiadari Creative Commons License 2017.07.03 0 1 7114

reni0319: pár bejegyzéssel lejjebb pont ez volt a téma. ;) Eka Jaya az egyik legkedveltebb most, nálunk 40-45 USD körül van a retúrjegy per fő (transzferrel). Helyben olcsóbb, mint neten. Poggyászt lehet vinni!

 

CarlaGloss: akkor jól gondoltam (7090 hozzásszólásban) :)

 

Csabika1966: tomassos jól összefoglalta a dolgokat, nagyjábóli részleteket szinte mind megtalálhatod a neten (angolul is).

 

Solya87: ismét jól írta tomassos ;) Lembonganról át lehet menni Penidára, s Gilire is. Nekem tetszik a útiterv, talán egy kicsit a lembongani rész sűrű, bár ez szubjektív. :)

 

(TDalma91: nagyon kedves vagy, köszönöm!!)

Csabika1966 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7113

Szia

Köszönöm a választ.

Ez is egy kiss, segítség.

Én vállalkozásban gondolkozom. Most is azt csinálom.

De! Itthon katasztrófális. 

20-30 év nagyon kevés. Mexikóban 50 évre lehet bérelni. és hosszbbítható

Egy biztos. Amennyiben a Fidesz nyer 2018-ban , közel 1 millió ember fogja elhagyni az országot egy szűk év alatt. 

Már vettem fel kapcsolatot aki kint él, de semmi válasz. 

Próbálkozom. 

Szép napot.

Előzmény: tomassos (7109)
Solya87 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7112

Sziasztok,

Szeptember 10én indulunk Balira és 24-én jövünk vissza. A jelenlegi útiterv szerint az első 5 éjszakát Ubudban töltenénk (ami egy aktív kirándulós 5 nap lenne, minden ami belefér, rizsföldek, majmok kertje, templomok stb.) A tervek szerint utána 3 éjszakát töltenénk Nusa Lembonganba, ami picit pihenősebb, de oda is terveztem kirándulásokat, illetve onnan átmennénk a mellette lévő pici szigetre, és a Nuda Penidára is a sziklás hegyek miatt.
A pihenést folytatnánk Gili Meno szintén 3 éjszaka (erről a helyről azt olvastam, hogy egy paradicsom) és a visszaút elött 2 éjszakát töltenénk Kután, hogy picit az éjszakai bulizós életet is megismerjük Balin.
Szeretek mindennek utána olvasni és magam megtervezni az utat, látványosságokat, de esetleg aki volt már kint többször is és jó tanáccsal tudna ellátni azt megköszönném. Akár arra vonatkozóan, hogy pl ne utazzunk ennyit, vagy másképp osszuk el az éjszakák számát. Mindenképp aktív 2 hetes pihenést tervezek. :)

 

Tanácsokat véleményeket előre is köszönöm!
Solya

Solya87 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7111

Nagyon szépen köszönöm az infót. :)

Előzmény: tomassos (7110)
tomassos Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7110

Szia,

 

Át tudsz menni Nusa Penidára, a kikötő a sárga gyaloghíd mellett van, olyan 1 km hajóút a két sziget között.

Illetve indul hajó Gilire is, nem kell visszamenned Sanurba, olyan 70 km hajóút, és olyan 45-50 USD egy útra.

Ezek a hajók abból a kikötőből indulnak, ahová érkezel Lembonganra.

 

Üdv,

Előzmény: Solya87 (7108)
tomassos Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7109

Szia!

 

Nem egyszerű fába vágnád a fejszédet.

Először is, ingatlanod vagy földed nem lehet, csak hosszú távra bérelhetsz, de azt akár 20-30 évre is.

Szociális háló: nem olyan mint itthon. Ha jól tudom, nincs nyugdíj rendszer, illetve az orvosi ellátás sem jár alanyi jogon, fizetni kell az orvosi ellátásért. (Mondjuk ezek nem sokban különböznek az itthoni helyzettől.)

Munka: nagyon olyan hiányszakmával kell rendelkezned, hogy munkavállalási engedélyt kaphass. Az indonéz kormány elsősorban a saját munkavállalóit részesíti előnyben. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz. Emellé nem árt egy nagyon jó szintű angol nyelvtudás.

Vállalkozás: talán ebben van a legtöbb esélyed. Ha van annyi tőkéd, amit ki tudsz vinni, akkor keress valami jó befektetést.

Ám óvatosan, nem egy sztorit hallottam, amiben lehúzták a fehér embert. Kicsit másabb a jogrendszer mint nálunk, nem téged fog védeni. Mindenféleképpen kérd ki a helyi magyarok segítségét, ők talán segítenek eligazodni. Illetve majd kiegészítik vagy pontosítják az infókat.

 

Én is töröm az agyamat már egy ideje ilyesmin, nem egyszerű...

Előzmény: Csabika1966 (7105)
Solya87 Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7108

Szia Dalma!

Érdeklődni szeretnék, hogy Nusa Lembonganból hajóval lehetséges-e átjutni Nusa Penidára, vagy vissza kell menni először Sanurba és onnan újra indulni?
Illetve ugyan ez érdekelne, hogy Nusa Lembonganból a Gili szigetekre? Vagy szintén ott Lombok és úgy a kicsi szigetre?
Segítségedet előre is köszönöm! Solya

Előzmény: TDalma91 (7106)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.07.03 0 0 7107

Azt hallottam, külföldieknek nem lehetnek ingatlantulajdonuk itt.

Előzmény: Csabika1966 (7105)
TDalma91 Creative Commons License 2017.07.02 0 1 7106

Sziasztok! 

 

Két csodálatos hetet töltöttünk Bali és környékén (Bali, Nusa Lembongan, Lombok)!

 

Ami miatt írok, hogy itt is szeretnék köszönetet mondani Anett Tápainak (aki itt a fórumon is jelen van widiadari néven), nagy segítség programok szervezésében! Köszi Anett!

 

Illetve ha Lombokon jártok Kuta Beach-en van egy nagyon jó étterem a Gulas Garden magyar tulajdonosokkal, érdemes betérni, nagyon finomak az ételek és nagyon segítőkészek a tulajdonosok. Köszönjük nektek Zsolt és Brigi Dobák a hasznos információkat Lombokról! 

 

Üdv:

 

Dalma és Peti

Csabika1966 Creative Commons License 2017.07.02 0 0 7105

Sziasztok

 

Segítséget szeretnék kérni. Aki tudna nekem információkat adni. Adózás, vállakozás, szociális háló, ingatlan vásárlás, letelepedéssel kapcsolatosan. 

Ez év Márciusában voltam a szigeten. Eddig érlelődött bennem, hogy kikellene költözni. Nagyon belefáradtam az itthoni zombi élethez.

Valami másra vágyom és azt hiszem ezen a szigeten megfogom kapni. 

Előre is köszönöm a segítséget.

Kelemes hétvégét.

Szép napot.

Üdv. csaba

CarlaGloss Creative Commons License 2017.07.02 0 0 7104

Itt vagyunk Amedben, ez nagyon szép, tiszta, és van sok korall és színes halak a parttól 10-20 méterre. Eddig ez a legjobb strand.

reni0319 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7103

Köszönöm az infót 🙂  Esetleg tudsz ajánlani olyan társaságot akik rendesek és van ilyen transzfer szolgáltatásuk? Interneten lehet venni a jegyet? És ezekkel a fast boatokkal lehet vinni poggyászt is, igaz? 

Előzmény: widiadari (7102)
widiadari Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7102

Mindegy, hogy a déli övezetből honnan indultok, az árban benne vannak a Balis kikötő transzferek. 

Előzmény: reni0319 (7101)
reni0319 Creative Commons License 2017.07.01 0 0 7101

Köszönöm a választ! Gilire több napra mennénk ott alvással. Ott csak az a baj, hogy nem tudom, hogy hogyan oldjuk meg a transzfert a cuccainkkal együtt, mert nem találtunk arról a környékről hajót. Ismersz esetleg társaságot onnan, ami elvisz minekt? Nusa Penidán nem szeretnénk fürdeni, ott a gyönyörű táj a sziklákkal ami érdekel minket🙂

Előzmény: W.L. (7100)
W.L. Creative Commons License 2017.07.01 -1 0 7100

Ha csak 1 vagy 2 napod van, arra szeeintem a Gilik tul messze vannak.

Penida pedig nem igazan strandolos sziget.

Akkor mar leginkabb Lembongan lenne neked valo, az akar 1 napban is megoldhato.

Előzmény: reni0319 (7099)
reni0319 Creative Commons License 2017.06.30 0 0 7099

Sziasztok! Szeptemberben megyünk Balira és pont az útvonalat tervezzük. Szeretnénk 1-2 napot Gili szigetek valamelyikén eltölteni. De előtte úgy terveztük, hogy Nusa Dua-Uluwatu környéken szállnánk meg. Ahogy néztük speed boat onnan nem indul. Jól láttuk? Mit tanácsoltok, hogyan tudnánk a legkönnyebben eljutni oda erről a környékről? Vagy másik alternatíva, hogy 1 napos kirándulás Nusa Penida szigeten. Az megoldható? Van normális hajóközlekedés, hogy beleférjen egy napos túra (szintén erről a környékről)? Köszönjük előre is a választ!

laczyka_ Creative Commons License 2017.06.26 0 0 7098

Elnéztem és 60 USD és nem EUR, de értem, mindenképpen olcsóbb, akkor majd ott vásárolunk. Köszi még egyszer!

Előzmény: widiadari (7096)
zsolesz11 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 7097

Útitársakat keresek Jáva+Bali úthoz október közepétől. 8 nap Jáván, kb. 10 nap Balin, pár nap Lombok szigeten. Részutakra is lehet csatlakozni.

nyaralas222@gmail.com 

widiadari Creative Commons License 2017.06.26 0 0 7096

laczyka_: 60 EUR-tól olcsóbban is kapsz helyben (nálunk kb. 40 EUR a retúrjegy transzferekkel, ugyanúgy Eka Jaya). Szeptemberben nem valószínű, hogy gond lenne a hajókkal!  

Előzmény: laczyka_ (7094)
Zs... Creative Commons License 2017.06.25 -1 1 7095

Az ilyesmit nem erdemes neten megvenni, ott helyben kb a fele lesz.

Előzmény: laczyka_ (7094)
laczyka_ Creative Commons License 2017.06.25 0 0 7094

Sziasztok!

 

Szeptemberben utazunk Indonéziába (Java + Bali). Néhány napot eltöltenénk Gili Menon, két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

 

- Interneten láttam 60 euroért retúr hajójegyet, transzferrel együtt  Baliról (Eka Jaya). Ez elfogadható ár, vagy vegyük inkább ott személyesen?

- Szeptemberben mennyire gyakori, hogy az időjárás miatt nem indulnak a hajók? Terv szerint, ahogy visszaérünk Balira, másnap este repülünk tovább Yogya fele.

 

Köszi, előre is a válaszokat!

widiadari Creative Commons License 2017.06.23 0 1 7093

Egy órán belül megérkezik Balira családjával a volt amerikai elnök, Barack Obama. Semmi extra dolog nem várhatóen ttől függetlenül a szigeten, mivel semmilyen különleges bánásmódot nem kért. Úgyhogy az éppen itt nyaralók meglehet, hogy valahol belefutnak Obamába. :)

W.L. Creative Commons License 2017.06.21 0 0 7092

Kutyahust szerte Indoneziaban arulnak, meg a muzulman tobbsegu Javan is. 

Tehat a dolog tavolrol sem egyedi, csak Balin elofordulo, es ott sokkal kevesbe elterjedt, mint az orszag egyes mas regioiban. Itt nyilvan azert pont Balirol irnak, mert a legnepszerubb, legismertebb uticel ausztral turistak koreben. Az meg mar tenyleg eros tulzas, hogy a turizmus taplalna ezt az uzletet. A kutyahust 99.99%-ban helyiek (indonezek)fogyasztjak.

Előzmény: Ritchy (7091)
Ritchy Creative Commons License 2017.06.21 0 0 7091

Ebben mennyi az igazság?

https://secure.animalsaustralia.org/take_action/bali-dog-meat-trade/

 

Személy szerint semmit nem tapasztaltam belőle. Kínában viszont láttam a piacon, illetve buszon szállítani kutyákat.

widiadari Creative Commons License 2017.06.21 0 0 7090

Sasika42: úgy 6-7 oldallal korábban volt szó az I Love Bali-ról, meg még hónapokkal ezelőtt vki (kissé negatívan) kommentelt egy IBC nevű helyről, szerintem szintén róluk lehetett szó. Egyébként  úgy 2000 ft/fő ártól felfelé számoljatok étkezést.

 

CarlaGloss: szerintem nektek egyértelműen Amed / Tulamben régió lenne a legjobb. Mondjuk az úgy 3 óra vezetés egyirányba, de megérheti. Vagy átmehettek Lembonganra. 

Előzmény: CarlaGloss (7089)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.06.21 0 0 7089

Nem zavar a nagy tömeg, de Padang Padang Beachen utcai ruhában vonultak tömegesen a japánok fotózkodni. És ott sütögettek a helyiek, meg 5 percenként jöttek, veszunk-e sarongot :D Ez már így sok volt.

 

Talán megnézzük a másik két strandot is, de lehet ott snorkelezni? Ez lenne a fő szempont. Ahogy mentünk autóval, láttunk egy hosszú sorban árusokat a part mentén közel Padangbaihoz. Azt inkább elkerülnénk.

 

Ja, és vicces volt, hogy amikor már nem bírtam a legkondit és lehúzták az ablakot, motorral is mellénk csapódtak hogy vegyünk ezt-azt :D Hát meg a vezetés is alig megy, nemhogy még rájuk is figyeljek :D

Előzmény: Ka Pál (7088)
Ka Pál Creative Commons License 2017.06.20 0 0 7088

Nem véletlen írtam a másik két helyet, nekem jobban tetszett mindkettő a Blue Lagon-nál. Ha jól érzékelem a néptelenebb partokat keresed. Hétköznap esélyes erre a White Sand Beach, a fekete homokon meg senkivel nem találkoztam a következő faluig...

Előzmény: CarlaGloss (7087)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!