Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

acid Creative Commons License 2005.04.05 0 0 248
Na azert megneznem a haziasszonyt amint viszi az oviba a gyereket egy cobraval,  aztan helyben megfordul es irany a tesco :-)))
Előzmény: tittadili (246)
Popov1 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 247

Szia!

 

 

Én is olvastam a totalcar.hu-n nem semmi. Elég fazonos kis járgány :-)

Előzmény: HGéT (245)
tittadili Creative Commons License 2005.04.05 0 0 246

Hali. Hát igen. Az amerikaiaknak ott van a Saleen, a briteknek az Ultima, németeknek vagy svájciaknak /?/ a Koenisegg, nekünk meg marad a bádogból készült Suzuki Stift, amivel már kiirtották a fél országot...

Előzmény: HGéT (245)
HGéT Creative Commons License 2005.04.04 0 0 245
Sziasztok!

Azért ilyen hírek hallatán mindig mosolyra derül a szívem:

"A brit Ultima sportkocsigyártó saját rekordját döntötte meg a napokban. A 100 mérföld/órára, azaz 161 km/h-ra gyorsulás majd megállás idejét a korábbinál is erősebb, 685 lóerős V8-as Chevrolet motorral felszerelt Ultima GTR változattal sikerült a 10,3 másodperces rekord alá szorítani.

A könnyű építésű, de utcai használatra is alkalmas sportgép ezúttal 2,7 másodperc alatt érte el a 100 km/h-s tempót, az indulás után 5,8 másodperccel pedig már 161-el száguldott, igaz, csak egy pillanatig. Azután az autó állóra fékezése újabb 3,8 másodpercet vett igénybe, így a teljes folyamat 9,6 másodperc alatt lezajlott.

Ebben a versenyszámban korábban az Ultima GTR 640 lóerős változata már bizonyított, alaposan megverve a Caterham R500 Superlight és a McLaren F1 típusokat. Az újabb rekorddöntés céljáról az Ultima cég igazgatója, Richard Mallow így beszélt:"Új világrekordunkkal azt szerettük volna bizonyítani, hogy a GTR ma a messze a világ leggyorsabb sportkocsija." Persze lehet, hogy ezzel a svéd Koenigseggnél nem értenek egyet."

Félelmetes (ugyanakkor izgalmas :-)) ) belegondolni, hogy egy ilyen "szörnyeteget" meg lehet építeni egy garázsban!

Üdv.:
KG
tittadili Creative Commons License 2005.04.04 0 0 244
Hali. Hát szomszédlány, az nincs.:)) Tanyán lakom, nincs szomszéd egy kilométeres körzetben. Jobb is, Csabán húzták a szájukat a szomszédok mikor poroltam, zörögtem a flex-el stb... Nekem az egyszerübb Cobra váz tettszik, van egy Factory Five prospektusom, az övéké is elég bonyolult. A cobraclub-os oldalon volt múltkor tervrajz 180 dollárért, ha jól emlékszem, de nemtudom melyik fajta. Na teszek fel képet a "veteményesröl". :)) A feketére most gyártok majd keménytetöt, meg sárvédö szélesítéseket.
Előzmény: FFU (242)
FFU Creative Commons License 2005.04.04 0 0 243
Szia xoyox,

sebaj. Kicsit kipihened magad, meg a tavasz is itt van már ... aztán újra elkezdhetsz gondolkodni valamin. (Tengeralattjárót - mit most itt Magyarországon egy pasas - azért ne épitsél, mert messze van a nagy viz! .)))

Szia!
Előzmény: Törölt nick (241)
FFU Creative Commons License 2005.04.04 0 0 242
Tittadili,

téged már láttunk! (Igaz, akkor nem veteményeztél...)
Nem lehetne inkább a szomszédék lányáról küldeni képeket, amint ö veteményez?

Nekem vannak képeim Cobra vázakról, de sajna csak lépek, és nem tervrajzok.
Nagyon sokféle Cobra vázat láttam.
Láttam olyat is, ami zártszelvénye, mint a képen, amit feltettél. De láttam olyat is, ami egy dög nagy montsrum.
A harmadik vátloztat a gardner Douglas-é, az fenn is van a kitcar.hu-n.

Szia!
Előzmény: tittadili (238)
tittadili Creative Commons License 2005.04.03 0 0 240
Én most Cobra váz tervrajzot keresgélek. Volt múltkor a Net-en, de már elkelt...
Előzmény: feketebarany666 (239)
feketebarany666 Creative Commons License 2005.04.03 0 0 239
alvaz
Sziasztok
Ilyen az enyém, már egy éve nem nyúltam hozzá sajnos. De gyüjtögetem a cuccokat hozzá.
tittadili Creative Commons License 2005.04.03 0 0 238

Hali. A csorvási Wenn bt-s fiúké ez a váz. A kitcar.hu-ról rá tudsz menni a honlapjukra. Voltam náluk múltkor, van kész autójuk is, szépen megépítették, csak nem tudták lemüszakiztatni. Azért van ez a váz is C vágányon. Ott is marad szerintem amíg nem változnak ezek a jogszabályok. Dehát ez a klubbunk fö célja.... Amúgy talán Rush Seven, németországból hozták, akarták gyártani öket, csak a bürokrácia keresztbe tett nekik. Holnap, mivel tavasz van, veteményezni fogok, majd teszek föl képet róla. :)))))

Előzmény: OldFox (237)
OldFox Creative Commons License 2005.04.03 0 0 237
Szia Tittadili!

Honnan vetted a tervet a Super 7 vazhoz? A Ron Champion-fele konyvbol? Milyen donort hasznalsz/fogsz hasznalni a kocsihoz?

Udv
O.
Előzmény: tittadili (236)
tittadili Creative Commons License 2005.04.02 0 0 236
Hali. Na most talán sikerült felrakni a képet. A kép címe: Super 7-es csontváz.... :)) Köszi a segítséget FFU.
Előzmény: FFU (234)
locost Creative Commons License 2005.04.02 0 0 235

Látod FFU, mégis versenyző lesz belőled - legalábbis kár lenne kihagyni a lehetőséget, ha már a felszerelést (pl. a VERSENYCIPŐT) amúgy is be kell szerezned. Megnyugtathatlak, a sörhas (néhány extrém kivételtől eltekintve) a gokartból sem látszik ki. :-))
Amilyen harapós kocsid lesz, egyébként is kell egy kis versenyzői rutin, arról nem is beszélve, hogy elvégre sportegyesület is vagyunk, vagy mi ...

Előzmény: FFU (234)
FFU Creative Commons License 2005.04.02 0 0 234
Sebaj, ha kicsi a kocsi.
A lényeg, hogy a sörhas az nem látszik ki. (Az most derék felett van, vagy derék alatt van?)
Nem csak a 150 centivel, meg a sörhassal van gond. Kell vennem egy olyan cipöt is, ami elég keskeny, hogy a pedálboxba beférjen mind a két lábam. Érdekes lesz, mert akkor már kell egy cipötartó is. Utcai cipö - egy másik cipö a vezetéshez...

A kép beszurása miatt ne aggodj, mint láthatod, és is elbénáztam.
Nem elég, ha feltöltöd a képet, utána még be is kell szurni. (Ha a feltöltés után figyelmesen megnézed, mi van odairva, akkor megtalálod a beszurni parancsot is. Én is itt toltam el elsöre.)
Szia!
Előzmény: tittadili (233)
tittadili Creative Commons License 2005.04.02 0 0 233
Hali. Mi ez a pangás itt? A Szerintem a Fury, meg a Cobra is 1.50 cm magas embereknek való. Ha látsz képen egy Cobrát, azt hiszed, hogy nagy autó, ha viszont ül benne valaki, az deréktól felfelé kilóg... :)) Próbáltam képet feltenni egy jobb sorsra érdemes Seven vázról, de úgylátom ezt még gyakorolnom kell...
FFU Creative Commons License 2005.04.01 0 0 232
SZia,
az ülés alatt nincs semmi, csak maga az üvegszálerösitésü müanyag, meg az üléspárna. Az egész kb. 3 centi vastag. (kb. 7 mm az ülés-héj, a többi a párna).

Vagy én vagyok magas, vagy kicsi a kocsi. Sebaj, csinálok egy periszkópot is, amivel a szálvádökeret alatt ki tudok nézni.

De lesz itt még méretprobléma más is. Elég macerás beleülni a kocsiba, bár ém már megtanultam. De ahány ismerösöm eddig beleült, az mind lerugott valamit.
Vagy csak én fogom használni a kocsit, vagy kénytelen leszek vaslemezzel megoldani az utasülés oldalát, egyébként egy-kettöre szétrugdossák a munkám gyümölcsét.

Vérzik a szivem, de biztos nem tudok elmenni Pestre kocsinézöbe.

Üdv!
Előzmény: HGéT (229)
Popov1 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 231

Sziasztok!

 

Roland vagyok, én is csatlakoztam az egyesülethez 26.-án és hallottam, hogy szerveznétek egy látogatást az egyik tagtársunkhoz jövőhéten, aminek nagyon megörültem. Számíthattok a részvételemre, remélem megint sokan összejövünk majd.

tittadili Creative Commons License 2005.03.31 0 0 230
Sziasztok. Én vagyok az a kopasz emberke, aki a Ferrari 355-ös replikákat építgeti. :) Jelenleg.... Idén szeretnék belecsapni egy 427-es Cobrába is... Ha valakinek segítségre van szüksége, kérdése van üvegszálasmüanyag témába, az forduljon hozzám bizalommal, ha tudok segítek.
HGéT Creative Commons License 2005.03.31 0 0 229
Szia!

Szeretnék én is gratulálni! Nagyon szép így egybe ez a Fury! Bár az ülést egy kicsit magasra szerelted?! :-)))

Üdv.:
HGéT
Előzmény: FFU (225)
acid Creative Commons License 2005.03.30 0 0 228

Gratula!

 

Jó ilyen képeket nézni, kulonosen ahogy vigyorogsz a kormany mogott ! :-)))

Előzmény: FFU (225)
FFU Creative Commons License 2005.03.30 0 0 227
Szia Locost,

a következö gyülésre - megigérem - E L V I L E G a Fury-val fogok menni.

Amugy azért is jó autó (vagy trike-ot, repülöt, hajót, tengeralattjáról, bringát - mit hagytam ki) épiteni, mert valami QRVA jó érzés az ilyesmi.

Az ember gürcöl a hideg garázsban, állandóan beletérdel a csavaranyákba (qrva jó érzés az is : ( beletenyerel a fémforgácsba, stb. - és egyszer csak eljut oda, hogy ilyet lát, mint a képen.

Komolyan, qrva jó érzés.

Na, elhúztam a garázsba.
Előzmény: locost (226)
locost Creative Commons License 2005.03.30 0 0 226
Hú, nagyon komoly!

A következő közgyűlésre - E L V I L E G - már jöhetnél is vele!

Előzmény: FFU (225)
FFU Creative Commons License 2005.03.30 0 0 225
Hahó!

Tegnap este feltettem a Fury-ra a motorháztetöt! Nagy nap volt! Már egészen autó formája van a dolognak! Ha be tudom szurni, akkor itt van két két az 'aranyoskámról'!!!!
Mint majom a köszörükövön - kicsi ez az autó nekem
Előzmény: Nyegleo (223)
FFU Creative Commons License 2005.03.30 0 0 224
Hahó!

Tegnap este feltettem a Fury-ra a motorháztetöt! Nagy nap volt! Már egészen autó formája van a dolognak! Ha be tudom szurni, akkor itt van két két az 'aranyoskámról'!!!!
Nyegleo Creative Commons License 2005.03.29 0 0 223

Üdv és gratulálok az egyesület megalapításához!

 

Sajnos részben önhibámon kívül nem tudtam megjelenni, de a kitcar nézésre szívessen mennék :)

 

Üdvözlettel: Nyegleo - http://www.trikeclub.hu

FFU Creative Commons License 2005.03.29 0 0 222
xoyox!

Mi van a kocsival? Döntöttél? Vagy lehet, hogy már félig készen is van?

Szia!
Előzmény: Törölt nick (198)
FFU Creative Commons License 2005.03.29 0 0 221
Elnök úr!
Vigyázi kell, mert az alakuló közgyülést követö 30 napon belül be kell nyújtani a bejegyzési kérelmet az illetékes bíróságon.

Üdv!
Előzmény: HGéT (217)
FFU Creative Commons License 2005.03.29 0 0 220
Gratula az új vezetöségnek. Hajrá fiuk!

Ha valaki elmegy autónézöbe, készitsen annyi fotót, amennyit csak bir.
Szivesen elmennék és is, de az hat óra utazás oda-vissza, és kb. 10 ezer a benzin. (Soha ne vegyetek Mondeo-t!)

Üdv, FFU
Előzmény: locost (219)
locost Creative Commons License 2005.03.29 0 0 219
Kedves Tagtársak!

Vezetőségi taggá választásom után én is csatlakozom a többiekhez és megköszönöm a bizalmat!


5/1990. (IV.12.) KöHÉM rendelet 9.§ (3) bek. első mondata, RESZKESS!!


S.Z.
Előzmény: feketebarany666 (218)
feketebarany666 Creative Commons License 2005.03.28 0 0 218
Köszönöm a meghívást én ottleszek.
Előzmény: HGéT (217)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!