Keresés

Részletes keresés

nagy ivó Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3829
Számold meg, hány tégla van egy sorban, a tetőn kívül, vagy mérd meg a két szomszédos oldal hosszát a padláson.
Előzmény: kardhal01 (3828)
kardhal01 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3828
Sziasztok!

Hozzá értőnek pite kérdés, de nekem gondot okoz: honnan lehet megtudni, hogy egy 1975-ben épült sátortetős házban vajon mekkora a kémény belső átmérője? Korábban cserépkályhát működtettek róla. Lehet 14x14-es? Hogy és hol kell ezt megmérni?
Előre is köszönöm a válaszokat.
siokemeny Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3827
Legjobb tudomásom szerint csak gázkészülékek égéstermék-elvezetésére lehet alkalmazni. Lehet, hogy azóta már bevizsgáltatták olajra is. A lényeg, hogy tartósan nem mehet 250 fok fölé a füstgázhőmérséklet.
ronkovik Creative Commons License 2009.01.12 0 0 3826
A furanflex csak gáztüzeléshez jó, Fater is akarta béleltetni a kéményét és akkor mondták a bélelő szakik,hogy vegyesre nem jó.
Előzmény: M63FUN (3825)
M63FUN Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3825
ez mindenhez jó (?) ( a turbósnál raknak bele füstcsövet ami sima alu)
http://www.kemenypro.hu/tech.html
itt olvashatsz róla (bár meglepődtem mert nekem anno azt mondták ez mindenre jó itt meg csak gázhoz és olajhoz írja)de majd siokémény megmondja ő ért hozzá
Előzmény: dako60 (3824)
dako60 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3824
És ez jó a vegyeshez is?
dako60 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3823
Ez rablás. Ezért tart itt ország, ahol, mert ilyet meg lehet csinálni.
Előzmény: M63FUN (3822)
M63FUN Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3822
furánflex-re gondolsz sztem. ez egy kompozit anyag kb úgy néz ki mint a tűzoltók tömlője, beleengedik a kéménybe, felfúják, majd begőzölik oda. az bírja a gázt mindent. viszont élő ember egyhamar ki nem szedi onnan sehogy.....
kb (pesten) 15 000 ft métere de 10m alatt is ki kell fizetni 10 métert...... + papírok.
(nekem turbósra adtak ajánlatot, koncentrikus furános témára 2 méteres kéményre 230 000 bruttót, innen tudom az árakat mert kérdeztem hogy jött ez ki)
Előzmény: cordon (3814)
ja69 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3821
Köszi a választ.
A erős szag valóban a szén tüzelésnél jön, most fával tüzelek és a nagyobb huzatot adok igy ok. minden. A lakásban nincs semmi füstcső meg hasonló. Minden a pincében van és a lakáson megy át a kémény.
Előzmény: Dunit (3819)
Moka25 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3820
Ez most nem kívülről jött be!! Minden alkalommal, amikor bent füstszagot éreztem, kimentem a teraszra, de ott nem volt büdös. A kémény viszont minden alkalommal működött. Füstöl, de nem fekete...
És ha a kémény csak a mi oldalunk felé lyukas?? Hogy bír egyáltalán átjönni a falon?! B.sszus...:(((

Köszi a választ, legalább most már egyértelműen tudjuk, kinél van a hiba.
Előzmény: Dunit (3818)
Dunit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3819

   Sok pénz, a gatyád is rámehet !

 

 Amúgy az a 25 x 25 ös szelvény elég nagy !

 

 

 Záptojás szag  ?  Valószinű szénnel tüzelsz !

 

 

 "Most jelenleg nincs változtattam a huzaton."

 

 

  Ez a lényeg !

 

 Ha jó a huzat, lehet likas a kémény,  szag nem jön.

 Egyébként se biztos , hogy  a kéményen jön. jöhet a kályhán  a füstcsövön  a becsatlakozásnál  stb.

 

 

 D.

Előzmény: ja69 (3813)
Dunit Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3818

   Figyú !

 

 A saját készülékedből nem jöhet, mivel a gáz égéstermékének  se szaga se szine !

 

 

 

 "- mennyire lehet veszélyes ez a füstszag mérgezés szempontjából???" 

 

 Semennyire.   Az a szag ami már kivűlről jön,  általában nem veszélyes.

 Rég kihalt volna az emberíség,  ha ennyire érzékenyek lennének a füstre.

 

 

 Viszont  mi jön a szomszéd kéményén ?  Azt csak látod.  ?

 

 

 ja a mostani indikátor éppen  a szomszéd füstölő kéménye. Állítólag a ha füstől , baj nem lehet  - szerintük   !  már mint aki ilyen hülyeséget állít- Meg. hogy ne kapsolják ki a gázt  -.vellanyt. kérem akik most patkolnak el kihülés miatt, azoknak már évek óta nincs.

 

 

 

 "Fogalmam sincs, a fatüzelés füstgázában milyen komponensek vannak."

 

 

  Hát jó sok !    legalább 50 féle  , elégetlen  szerves vegyület  + CO  +  CO2  + vizgőz. Ha nincs szerencséd  a CO  megől, de nem az ilyen kintről bejővő.

 

 Ha valami belső  ömlés lenne a szomszédnál  ő patkol el elébb , de még él.

 És miért nem mégy át hozzá  a hiba kideritésére ?

 

 Megisztok egy pohár bort  legalább !

Előzmény: Moka25 (3817)
Moka25 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3817
Sziasztok, S.O.S.,

tudna nekem vki segíteni??

Pár napja időnként füstszag van a házunk bizonyos helyiségeiben. Jellemzően a fürdő és a vele szomszédos kazánház. Nekünk gázcirkónk van, turbós kéménnyel, tavalyi beszerelés, a tavalyi szezonban nem volt semmilyen gondunk vele. Idén ősszel azonban a szomszédunk elkezdett használni egy kéményt, ami a telekhatáron van, kábé a kérdéses helyiségek mögött (ikresen csatlakozik a két ház). Erre állítólag egy kandalló van rákötve, amiben fával tüzelnek. Már ősszel is morogtam emiatt, mert bizonyos széljárásoknál füstszag volt a teraszunkon. Most, mióta ilyen hideg van - gondolom, jobban bedurrantottak -, azóta érezzük a füstszagot a házban. (A teraszon most nincs.)

A saját készülékünket sem tudom kizárni, azon gondolkodtam, hogy talán ahol a kémény kimegy az oldalfalon, ott nincs tökéletesen lezárva (nem sk csináltuk a kőművesmunkát és a gázszerelést se) és bizonyos széljárásnál visszafújja a szél a füstgázt. Ennek ellentmond az, hogy néha csak a fürdőben van füstszag, a kazánházban nincs vagy csak enyhébb.

Meg tudnátok nekem mondani, hogy
- hogyan tudnám beazonosítani, honnan jön a cucc, a mi kazánunkból, vagy a szomszéd kéményéből?
- ha a szomszéd kéménye a ludas, mit tudok tenni, hogy rávegyem a javításra?
- mennyire lehet veszélyes ez a füstszag mérgezés szempontjából??? Fogalmam sincs, a fatüzelés füstgázában milyen komponensek vannak. Mindenesetre be vagyok sz.rva, mert a fürdő túloldaláról a háló nyílik, ahol ott alszik velünk a 8 hetes lányom is. Napközben ráadásul néha egyedül, míg a nagyobbikkal a nappaliban játszunk, oda ráadásul nem is érződik a szag... :(((((
Előre is nagyon köszi!!!
siokemeny Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3816
Üdv!

Sajnos nem tudok neked árakat mondani, nem foglalkozunk béleléssel.
Előzmény: ja69 (3813)
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3815
Szerintem a saválló cső az.
Előzmény: cordon (3814)
cordon Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3814
Sziasztok !

Egy "gázos" ismerősöm említette,hogy létezik egy eljárás,amivel a meglévő tégla
kémény belső falát valamilyen anyaggal bevonják,és így alkalmassá válik gáz-vegyes
égéstermék elvezetésére. Tudtok erről valami infót ????
ja69 Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3813
Szaisztok

siokemenytől kérdezném kb mennyibe kerülne egy meglévő kémény bélelése 10 m magas azt hiszem 25x25 cm-es. A bélelés azért kéne mert már elég régi és néha jön a lakásba olyan záptojás szag. Most jelenleg nincs változtattam a huzaton.

Egyenlőre csak viszonyítási alapként kéne hogy mennyi lenne a bélelés kb.

A választ előre is köszönöm.
siokemeny Creative Commons License 2009.01.11 0 0 3812
Üdv!

Mivel a kéményseprési szolgáltatás alól nem lehet kibújni, még ha magad tisztítod is a kéményedet, ezért én azt javaslom, hogyha már a díjat kifizeted, akkor a munkát igenis a kéményseprő végezze el, a jogszabályban előírt évi kétszeri alkalommal. Felesleges Neked kb 20 ezer forintot belefeccölnöd a szerszámokba, ha még díjat is kell fizetned.

A bútorlappal az a baj, hogy tele van ragasztóval, illetve műanyaggal. Ez tényleg nem tesz jót a kéménynek, jobban kormolódhat, esetleg kátrányosodhat, és ha nincs bélelve, akkor ez nem túl kellemes dolog.
Előzmény: sajti5 (3810)
sajti5 Creative Commons License 2009.01.10 0 0 3810
Bútorlappal és fával vegyesen tűzelek már 3 éve,sokan mondják hogy tönkrevágja a kéményt. Kinek mi a tapasztalata,hogy tisztítja a kéményét?
warbirds Creative Commons License 2009.01.09 0 0 3807
De milyen igazad van! :) Csak a legkézenfekvőbb dolgok nem jutnak az ember eszébe. Köszi!
Előzmény: nagy ivó (3806)
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.09 0 0 3806
Fordíts a kályhán 90 fokot. Ha nem használsz csöveket, akkor a csövek által leadott hőt elveszted, ami nem kevés.
Előzmény: warbirds (3805)
warbirds Creative Commons License 2009.01.09 0 0 3805
Sziasztok!

A minap vettünk egy fa és széntüzelésű kályhát a Baumaxx-ban az összes hozzávalóval együtt. Viszont az előszobába, ahová kerülne túlságosan nagy helyet foglalna a füstcső miatt és megnehezíteni a közlekedést.
Arra gondoltunk, hogy lehetséges-e, hogy a könyökcsövek elhagyása nélkül a kivezetést közvetlenül abban a magasságban kössük be a kéménybe, vagy erősen nem ajánlott?

A választ előre is köszönöm! warbirds
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.09 0 0 3804
A bekötőnyílást fúrd körbe mielött vésed mert az élére állított tégla, meg lehet, hogy a melettelevők is beszakadnak. A belső cső is a helységet fűti, ezért tedd minél magasabbra, ha lehet. A tisztító ajtó magassága 40-50 cm, hogy aláférjen tisztításkor egy vödör.
Előzmény: titulus (3803)
titulus Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3803
Sziasztok!

A hozzáértők segítségében reménykedem SOS.

Holnap jönnek hozzánk bekötni egy mobil kandallót egy meglévő 14x14-es kéménybe. A kéményen sem a füstcső helye, sem a tisztitó nyílás nem található, gondolom befalazták. A problémám az, hogy egy ilyen kémény külső méretének minimum 37x37 cm körül kell lennie, viszont a beltérben a fal mérete (amiben a kémény síkban van) csak 32 cm széles! Szerintetek mi lehet ennek az oka? Én csak egy dologra tudok gondolni...lehet, hogy a téglákat élére állítva falazták fel a kéményt a födémig? Mit gondoltok? Ha így van, kell esetleg valami plussz a bekötéskor? Milyen magasra kell tenni a tisztító nyílást és a füstcső csatlakozást? A ház egyébként ti

Félek, hogy a bekötést végző nem áll a helyzet magaslatán.
ja69 Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3802
Szia

A magasság kb 10 méter lehet a belső átmérő meg a szabvány átmérő azt nem tudom egy normál kémény talán 25x25 cm -es lehet de ez nem biztos nem tudom mi a szabvány
Előzmény: dako60 (3800)
Robz Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3801
Köszi a segítséget.
Tavaly égettem benne ilyen fahasábot, utána tisztítás. (április körül)
A hőcserélő nem túl nagy szerintem, mert összesen kb 10m 0,5" rozsdamentes cső van benne összesen. Ez a tűztér egyik felén van hárfaszerűen, majd keresztben felül kb 1m magasan, mint egy lángterelő. (7 párhuzamos cső)
Keringető nem megy a rendszerben, gravitációs a fűtésrendszer, magától kering ki a melegvíz.
A kályha tisztítását magam szoktam csinálni. a tisztítónyílásokon keresztül jól hozzáférhető, csak furcsálltam, hogy 3 hónap problémamentes fűtés után pár nap alatt történt a huzat lecsökkenése.
A kémény tökéletes, az alsó tisztítónyílást kinyitva eloltotta az ajtó előtt is az égő gyufaszálat, akkora huzatot csinál.
Akkor nincs mese, kitakarítom a kályhát. A fűtésnél mindig nagy huzattal szoktam tüzelni, szó szerint búgni szokott az ajtónál.
A levegőt csak akkor szoktam levenni, amikor a fa már átizzott egészen.
Előzmény: siokemeny (3792)
dako60 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3800
Milyen a belső átmérője (?x?) és milyen magas?
Előzmény: ja69 (3799)
ja69 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3799
Cirka mennyi egy ilyen bélelés?
Előzmény: nagy ivó (3798)
nagy ivó Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3798
Béleld ki a kéményedet, amíg teheted.
Előzmény: ja69 (3797)
ja69 Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3797
Köszi

Huzat van az biztos le nem fojtjuk illetve csak amit a szabályzó fojt. Mit lehet még ez ellen tenni? Kis koncentrációban nem káros az egészségre?A kémény régebbi részén egy kicsit erősebb a szag, bár az édesapám soha nem érezte,most már 73 éves de most se érzi.Ha leburkolom valamivel a kény külső részét, csempe, vagy valami más az segíthet?
Előzmény: Törölt nick (3796)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!